Hírek:

Az újonnan regisztrálók nézzék meg a spam mappában a megerősítő levelet!

Main Menu

Magyar ZEC pool ZEC termelés mennyisége

Indította PeetHunBp, január 04, 2017, 04:22:55 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználók és 3 Vendégek van a témában

andysk

Korrekt, ésszerű számítás. Ha lenne magyar ZEC pool mondjuk 0.5% fee-vel és semmi lopás (mondjuk ezt qrva nehéz elképzelni) akkor a februárban induló az 50 KH-met ráállítanám. Ha áprilisra lessz 200 rigem saját poolban gondolkodnék. Viszont ha lenne 1 ilyen fair ZEC poolunk akkor egyenlőre biztos nem.

danieru


drizzt_do_urden

Idézetet írta: andysk Dátum január 04, 2017, 05:55:55 DÉLUTÁN
Korrekt, ésszerű számítás. Ha lenne magyar ZEC pool mondjuk 0.5% fee-vel és semmi lopás (mondjuk ezt qrva nehéz elképzelni) akkor a februárban induló az 50 KH-met ráállítanám. Ha áprilisra lessz 200 rigem saját poolban gondolkodnék. Viszont ha lenne 1 ilyen fair ZEC poolunk akkor egyenlőre biztos nem.

200 rig?  8) az igen

danieru

Idézetet írta: andysk Dátum január 04, 2017, 05:55:55 DÉLUTÁN
Korrekt, ésszerű számítás. Ha lenne magyar ZEC pool mondjuk 0.5% fee-vel és semmi lopás (mondjuk ezt qrva nehéz elképzelni) akkor a februárban induló az 50 KH-met ráállítanám. Ha áprilisra lessz 200 rigem saját poolban gondolkodnék. Viszont ha lenne 1 ilyen fair ZEC poolunk akkor egyenlőre biztos nem.

Én meg egy kicsit kezdek kiábrándulni a bányászatból. Vesszőfutásnak érzem a tapasztalatok alapján most. Lehet megduplázod a hashrate-ed, mégis 2 hónap múlva ugyanannyit keresel, mert sokan jönnek újak, sok géppel és lenyomják a részesedést. Végül pedig már nem éri meg, mert a villanyszámlát ki tudod fizetni belőle. Persze, ha folyamatosan jönnének új coinok és az árak is emelkednének szépen, akkor pozitívabb lenne a jövőképem.

Parano1d

Idézetet írta: danieru Dátum január 04, 2017, 06:24:59 DÉLUTÁN
Idézetet írta: andysk Dátum január 04, 2017, 05:55:55 DÉLUTÁN
Korrekt, ésszerű számítás. Ha lenne magyar ZEC pool mondjuk 0.5% fee-vel és semmi lopás (mondjuk ezt qrva nehéz elképzelni) akkor a februárban induló az 50 KH-met ráállítanám. Ha áprilisra lessz 200 rigem saját poolban gondolkodnék. Viszont ha lenne 1 ilyen fair ZEC poolunk akkor egyenlőre biztos nem.

Én meg egy kicsit kezdek kiábrándulni a bányászatból. Vesszőfutásnak érzem a tapasztalatok alapján most. Lehet megduplázod a hashrate-ed, mégis 2 hónap múlva ugyanannyit keresel, mert sokan jönnek újak, sok géppel és lenyomják a részesedést. Végül pedig már nem éri meg, mert a villanyszámlát ki tudod fizetni belőle. Persze, ha folyamatosan jönnének új coinok és az árak is emelkednének szépen, akkor pozitívabb lenne a jövőképem.

A GPU-k fejlődése lelassult, a gyártástechnológia kezdi elérni a határait, nem fogják olyan könnyen kiszorítani a mostani GPU-kat szerintem. A vega egy nagy kérdőjel, de nem gondolom, hogy a mostani kártyákkal ne érné meg bányászni pár év múlva. A 2. generációs, sőt 7XXX-es szériával is kifizetődő bányászni még, bőven van rajta nyereség. Nyilván nem annyi, mint régen, de azért használhatóak még bányászásra is.

drizzt_do_urden

Idézetet írta: danieru Dátum január 04, 2017, 06:24:59 DÉLUTÁN
Idézetet írta: andysk Dátum január 04, 2017, 05:55:55 DÉLUTÁN
Korrekt, ésszerű számítás. Ha lenne magyar ZEC pool mondjuk 0.5% fee-vel és semmi lopás (mondjuk ezt qrva nehéz elképzelni) akkor a februárban induló az 50 KH-met ráállítanám. Ha áprilisra lessz 200 rigem saját poolban gondolkodnék. Viszont ha lenne 1 ilyen fair ZEC poolunk akkor egyenlőre biztos nem.

Én meg egy kicsit kezdek kiábrándulni a bányászatból. Vesszőfutásnak érzem a tapasztalatok alapján most. Lehet megduplázod a hashrate-ed, mégis 2 hónap múlva ugyanannyit keresel, mert sokan jönnek újak, sok géppel és lenyomják a részesedést. Végül pedig már nem éri meg, mert a villanyszámlát ki tudod fizetni belőle. Persze, ha folyamatosan jönnének új coinok és az árak is emelkednének szépen, akkor pozitívabb lenne a jövőképem.

mondjuk en ertem mit mondasz. jon az uj sok kicsi banyasz viszi fel a difficultyt es lassan tenyleg villanyszamlara maradunk. de viszont volt meg ilyen idoszak a banyaszasba olyankor a ficsurok kiszalnak es maradunk mi :))

Székely Vegán

Idézetet írta: drizzt_do_urden Dátum január 04, 2017, 06:39:00 DÉLUTÁN
Idézetet írta: danieru Dátum január 04, 2017, 06:24:59 DÉLUTÁN
Idézetet írta: andysk Dátum január 04, 2017, 05:55:55 DÉLUTÁN
Korrekt, ésszerű számítás. Ha lenne magyar ZEC pool mondjuk 0.5% fee-vel és semmi lopás (mondjuk ezt qrva nehéz elképzelni) akkor a februárban induló az 50 KH-met ráállítanám. Ha áprilisra lessz 200 rigem saját poolban gondolkodnék. Viszont ha lenne 1 ilyen fair ZEC poolunk akkor egyenlőre biztos nem.

Én meg egy kicsit kezdek kiábrándulni a bányászatból. Vesszőfutásnak érzem a tapasztalatok alapján most. Lehet megduplázod a hashrate-ed, mégis 2 hónap múlva ugyanannyit keresel, mert sokan jönnek újak, sok géppel és lenyomják a részesedést. Végül pedig már nem éri meg, mert a villanyszámlát ki tudod fizetni belőle. Persze, ha folyamatosan jönnének új coinok és az árak is emelkednének szépen, akkor pozitívabb lenne a jövőképem.

mondjuk en ertem mit mondasz. jon az uj sok kicsi banyasz viszi fel a difficultyt es lassan tenyleg villanyszamlara maradunk. de viszont volt meg ilyen idoszak a banyaszasba olyankor a ficsurok kiszalnak es maradunk mi :))

Olyan ez mint a farkasszemet nézés.. aki utoljára pillant az nyer..  8)
***BÁNYÁSZ ÉS KRIPTOPÉNZ VIDEÓIM***
https://www.youtube.com/channel/UC1l3y27zXgQqIumFnzIl0FQ

dexter

200 rig te fiju 660 Ampert fogyaszt ne kamuzzál már itt te álmenő

sebajtóbiás

1260 H/s

Ahogy elnézem milyen hashratekkel nyomul már mindenki, asszem el kellene kezdenem építeni a második riget... :)

Artthur

Idézetet írta: dexter Dátum január 04, 2017, 07:03:06 DÉLUTÁN
200 rig te fiju 660 Ampert fogyaszt ne kamuzzál már itt te álmenő
Valakinek van itt vízerőműve Romániában... na azzal elpereghet

Kiváncsi vagyok hogy áll annak a farmnak a beüzemelése amiről régebben értekeztek itt...

boti123

200 rig ra 400.000 euró - hozzá kell minimum 1220 amper elöttem levő pedig 660 mondott. a többi technikáról nem is beszélve riser kábelek, villanyszerelés stb.
Telephely. Maga a telephely kialalkitása legalább 1-2 hónap + a gépek összeszerelése is eltelik pár hétbe. Gondolom nem egyedül fogod ezt véghez vinni alapjáraton hol adnak 660 ampert max ipari park területén kapsz annyit utánanéztem stb stb Győr és környéken (ipari parkon kivül) max 120 ampert kötnek le 1 telekre és ha 3 telkem van egymás mellet lehet más más nevén a telkek nem kötnek le akkor 3x 120 ampert csak az egyikre 120 a másik kettőre max 60 jobb esetben. 120 amper lekötése kb 1500-2000 euró. Ipari parkba lekötnek akkár 1000 ampert is de akkor olyan szerződést írt veled a szolgáltató hogy minimum 5 évig x wattott kell fogyasz stb stb. Tehát most legyen minden adott de hogy májusba neked 200 riged nem fog menni abba biztos vagyok. Alapjáraton az engedély kérés hogy ennyi ampert vagy úgy fogalmazok hogy több mint 32 ampert kapj az 10 hónap legalább :) Az alap pont felépül a raktár vagy átalakitod ha már van ilyenné szerintem leghamarabb 1 év múlva tudnád a 200 riged üzemeltetni. Ezt nem köcsögségből hanem jóakartadból irtam le. Lehet hogy van 10 trillió euród de a pénz nem minden ebben a szakmában. Köszönöm a figyelmet.

PeetHunBp

Idézetet írta: andysk Dátum január 04, 2017, 05:55:55 DÉLUTÁN
Korrekt, ésszerű számítás. Ha lenne magyar ZEC pool mondjuk 0.5% fee-vel és semmi lopás (mondjuk ezt qrva nehéz elképzelni) akkor a februárban induló az 50 KH-met ráállítanám. Ha áprilisra lessz 200 rigem saját poolban gondolkodnék. Viszont ha lenne 1 ilyen fair ZEC poolunk akkor egyenlőre biztos nem.

Lehet csak 200 kártyára gondolt, mert a 200 rig kivitelezhetetlen...

G-Magic


boti123

Idézetet írta: PeetHunBp Dátum január 04, 2017, 08:07:25 DÉLUTÁN
Idézetet írta: andysk Dátum január 04, 2017, 05:55:55 DÉLUTÁN
Korrekt, ésszerű számítás. Ha lenne magyar ZEC pool mondjuk 0.5% fee-vel és semmi lopás (mondjuk ezt qrva nehéz elképzelni) akkor a februárban induló az 50 KH-met ráállítanám. Ha áprilisra lessz 200 rigem saját poolban gondolkodnék. Viszont ha lenne 1 ilyen fair ZEC poolunk akkor egyenlőre biztos nem.

Lehet csak 200 kártyára gondolt, mert a 200 rig kivitelezhetetlen...

200 rig kivitelehető ipari parkon belül Magyarországon. Voltam 1 telephelyen itt Győr környékén gyártás-termelés folyik elég nagy üzem lenne egy adott helyük kiadoba max 20x 16 amper oltható meg.
Másik helyen pedig 6x16 ampert kapnék. ennek az ára 1 évre elég mélyen kéne belenyúljak a pénztárcába :) maga bérlés és áramfogyasztásról nem esett szó.

Artthur

Idézetet írta: boti123 Dátum január 04, 2017, 08:02:04 DÉLUTÁN
200 rig ra 400.000 euró - hozzá kell minimum 1220 amper elöttem levő pedig 660 mondott. a többi technikáról nem is beszélve riser kábelek, villanyszerelés stb.
Telephely. Maga a telephely kialalkitása legalább 1-2 hónap + a gépek összeszerelése is eltelik pár hétbe. Gondolom nem egyedül fogod ezt véghez vinni alapjáraton hol adnak 660 ampert max ipari park területén kapsz annyit utánanéztem stb stb Győr és környéken (ipari parkon kivül) max 120 ampert kötnek le 1 telekre és ha 3 telkem van egymás mellet lehet más más nevén a telkek nem kötnek le akkor 3x 120 ampert csak az egyikre 120 a másik kettőre max 60 jobb esetben. 120 amper lekötése kb 1500-2000 euró. Ipari parkba lekötnek akkár 1000 ampert is de akkor olyan szerződést írt veled a szolgáltató hogy minimum 5 évig x wattott kell fogyasz stb stb. Tehát most legyen minden adott de hogy májusba neked 200 riged nem fog menni abba biztos vagyok. Alapjáraton az engedély kérés hogy ennyi ampert vagy úgy fogalmazok hogy több mint 32 ampert kapj az 10 hónap legalább :) Az alap pont felépül a raktár vagy átalakitod ha már van ilyenné szerintem leghamarabb 1 év múlva tudnád a 200 riged üzemeltetni. Ezt nem köcsögségből hanem jóakartadból irtam le. Lehet hogy van 10 trillió euród de a pénz nem minden ebben a szakmában. Köszönöm a figyelmet.

Én bízom benne hogy nem kamuzik és lehet nem is ugyanaz az ember:

"Sziasztok, aze ne feltsetek ma ennyire engem. Tudom mit csinalok. Es a kockazatot meg imadom. Meg mindig jobb mint bemenni Vegasban egy kaszinoba es raqrni 100 ezer dolcsit a pirosra. 20 eve vallalkozom es azert par millio €s vagyonra sikerult szert tennem. Ezt siman bevallalom megha bukta is lessz. A cel amugy is 1000 gep. Ez csak amolyan ugrodeszka lenne. Van vizeromuvem ahonnan lenne 4 € centes aramom (Kw/ora) A cuccot meg 50%on tudom beszerezni. Azt hogy hogyan azt most itt inkabb nem irnam le. Azert jol esik hogy aggodtok miattam de inkabb otleteket varok 1 ilyen farm uzemeltetesehez. Ez a bat fajl pl ilyen volt BOB-tol. Koszi. Ha meg lessz akkor a megnyiton szivesen vendegul latok barkit innen a forumrol. Kovetkezo lepes 1 sajat pool lenne ahol mindenkit szeretettel varnek. 0.5% jutalekkal persze a forum tagjainak 0% es persze fair kifizetesekkel. Mert eddig szinte minden pool lenyulja a zsetont. Tehat konkret otleteket varok az uzemeltetessel kapcsolatban. Ti hogyan oldanatok meg pl. a hutest?? Esetleg van otletetek hogyan lehetne azt a rengeteg hot hasznositani??"

banda

Ő írta régebben egy hozzászólásában, hogy vízerőműve van valahol. Szerintem meg fogja tudni oldani.  ;)

Artthur

Idézetet írta: banda Dátum január 04, 2017, 08:15:56 DÉLUTÁN
Ő írta régebben egy hozzászólásában, hogy vízerőműve van valahol. Szerintem meg fogja tudni oldani.  ;)
És ha jön egy rendes esős időszak még Overclockolni is lehetne :)

boti123

#37
Idézetet írta: Artthur Dátum január 04, 2017, 08:14:26 DÉLUTÁN
Idézetet írta: boti123 Dátum január 04, 2017, 08:02:04 DÉLUTÁN
200 rig ra 400.000 euró - hozzá kell minimum 1220 amper elöttem levő pedig 660 mondott. a többi technikáról nem is beszélve riser kábelek, villanyszerelés stb.
Telephely. Maga a telephely kialalkitása legalább 1-2 hónap + a gépek összeszerelése is eltelik pár hétbe. Gondolom nem egyedül fogod ezt véghez vinni alapjáraton hol adnak 660 ampert max ipari park területén kapsz annyit utánanéztem stb stb Győr és környéken (ipari parkon kivül) max 120 ampert kötnek le 1 telekre és ha 3 telkem van egymás mellet lehet más más nevén a telkek nem kötnek le akkor 3x 120 ampert csak az egyikre 120 a másik kettőre max 60 jobb esetben. 120 amper lekötése kb 1500-2000 euró. Ipari parkba lekötnek akkár 1000 ampert is de akkor olyan szerződést írt veled a szolgáltató hogy minimum 5 évig x wattott kell fogyasz stb stb. Tehát most legyen minden adott de hogy májusba neked 200 riged nem fog menni abba biztos vagyok. Alapjáraton az engedély kérés hogy ennyi ampert vagy úgy fogalmazok hogy több mint 32 ampert kapj az 10 hónap legalább :) Az alap pont felépül a raktár vagy átalakitod ha már van ilyenné szerintem leghamarabb 1 év múlva tudnád a 200 riged üzemeltetni. Ezt nem köcsögségből hanem jóakartadból irtam le. Lehet hogy van 10 trillió euród de a pénz nem minden ebben a szakmában. Köszönöm a figyelmet.

Én bízom benne hogy nem kamuzik és lehet nem is ugyanaz az ember:

"Sziasztok, aze ne feltsetek ma ennyire engem. Tudom mit csinalok. Es a kockazatot meg imadom. Meg mindig jobb mint bemenni Vegasban egy kaszinoba es raqrni 100 ezer dolcsit a pirosra. 20 eve vallalkozom es azert par millio €s vagyonra sikerult szert tennem. Ezt siman bevallalom megha bukta is lessz. A cel amugy is 1000 gep. Ez csak amolyan ugrodeszka lenne. Van vizeromuvem ahonnan lenne 4 € centes aramom (Kw/ora) A cuccot meg 50%on tudom beszerezni. Azt hogy hogyan azt most itt inkabb nem irnam le. Azert jol esik hogy aggodtok miattam de inkabb otleteket varok 1 ilyen farm uzemeltetesehez. Ez a bat fajl pl ilyen volt BOB-tol. Koszi. Ha meg lessz akkor a megnyiton szivesen vendegul latok barkit innen a forumrol. Kovetkezo lepes 1 sajat pool lenne ahol mindenkit szeretettel varnek. 0.5% jutalekkal persze a forum tagjainak 0% es persze fair kifizetesekkel. Mert eddig szinte minden pool lenyulja a zsetont. Tehat konkret otleteket varok az uzemeltetessel kapcsolatban. Ti hogyan oldanatok meg pl. a hutest?? Esetleg van otletetek hogyan lehetne azt a rengeteg hot hasznositani??"

ok. Vizerőmü hihető :D othon atom reaktorom van..
2. cuccot meg 50% on veszem .. ok? hogy csinálod 70e kártyát 35e-ért sehol nem kapsz meg még a nagykerből sőt még a nagyker sem kapja annyiért. Nagykereskedelmi árrés ilyen 5-15%. Kiskereskedelmi pedig 10-25%. Most áfát nem nézzük Tehát akkor a 70.000,- kártya áfa nélkül 55.000,- nagykereskedelmi ár 45.000,- hozzáteszem Nagykereskedelmi. A Nagykereskedelem meg ilyen 39.000,- körül veszi meg a gyártotól egyenesen tehát hogy te 35.000,- megvedd a gyártótól neked nagyobbnak kéne lenned mint a nagykereskedőnek ezáltal hihető a történet.
3. én jövöre az ürben szeretnék 200 riget beüzemeltetni ki tart velem? nincs oxigén nem kell hüteni napenergiából fent lehet tartani :D ráadásul pont van egy ürállomásom csak bérbe adtam kell a pénz rigre :)

banda

Idézetet írta: Artthur Dátum január 04, 2017, 08:19:55 DÉLUTÁN
Idézetet írta: banda Dátum január 04, 2017, 08:15:56 DÉLUTÁN
Ő írta régebben egy hozzászólásában, hogy vízerőműve van valahol. Szerintem meg fogja tudni oldani.  ;)
És ha jön egy rendes esős időszak még Overclockolni is lehetne :)
Egy erőműnél akár még az is belefér. :)

andysk

Sziasztok! Tenyleg komolyan gondolom. Ez a jovokepem es megcsinalom. 200nal meg sem allok. Minden az olcso aramrol szol ebben a szakmaban az pedig megoldodni latszik a napokban. A tobbi csak reszletkerdes. Ha 0.1 €/$ felett tudnek szerezni 1 kilowattorat akkor bizti nem nyomnek bele annyi let. Szerintem a 10 cent/kilowattora a lelektani hatar. Akinek dragabb az elobb-utobb lekapcsolja a vasait. Akinek az alatt van az meg akkor is kiraly hosszutavon. Ja es nem probalok vaganykodni abbol mar ugy 20 eve kinottem. Az irigykedoket meg 1enesen leszarom... Ha tobb milliio euros uzletkozpontokat es vizeromuveket fel tudok epiteni akkor par szaros farmmal elbirok tan. De nem a magyar ZEC poolrol kell szoljon ez a tema??