Hírek:

Az újonnan regisztrálók nézzék meg a spam mappában a megerősítő levelet!

Main Menu

Milyen rig-et tanácsoltok?

Indította reloopbenny, december 02, 2016, 12:17:53 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználók és 3 Vendégek van a témában

proziroxx

Az Asrock Z97 Extreme4 ugye elbír 6 kártyát?

andysk

Idézetet írta: proziroxx Dátum március 20, 2017, 10:46:15 DÉLUTÁN
Az Asrock Z97 Extreme4 ugye elbír 6 kártyát?
Pontosan nemtom de valószinű. Nálam a Z97 chipset MSI gaming 5 lapban elbír hetet is. Itt nincs memory lane korlát. Szerintem bátran.

hoppus

#302
sziasztok,

ASRock sFM2 FM2A88X+ BTC alaplap
Bővítő csatlakozók:   1db PCIe 3.0 x 16
1 db PCIe 2.0 x 16
2 db PCI
3 db PCIe 2.0 x1

jól értelemezem ugye, hogy a fenti lap jó lenne 5 kártya befogadására? Kicsit az a PCIe 2.0 bizonytalanit el. Milyen különbség van a 3.0 hoz képest?

illetve ez a lap 4 kártyának jó lenne? menne mind a 4?

https://www.pcx.hu/asrock-h97-pro4-alaplap-038141
PCI-E x1 csatlakozó: 3
PCI-E x16 2.0 csatlakozó: Nincs
PCI-E x16 2.1 csatlakozó: Nincs
PCI-E x16 3.0 csatlakozó: 1
esetleg valaki dugott már erre hub-ot is 6-7 kártya érdekében?

hoppus

amennyire olvasom a legtöbben SSD-t használtok vinyóként. ennek mi az oka? jelenlegi rig-emben nekem is ssd van de mint olvasgattam az SSD-nek ugye van egy maximalizált irás-olvasási paramétere mig a hagyományos hdd-nél ez nem igazán van vagy legalábbis jóval tovább használható. mi erröl a vélemény? nem ajánlatosabb hdd-t használni? abból mindegy milyen? sata 1/2/3,   5400 vagy 7200 , tárhelyböl elég a legkisebb?

raffiakötö

Idézetet írta: hoppus Dátum március 21, 2017, 12:36:42 DÉLUTÁN
amennyire olvasom a legtöbben SSD-t használtok vinyóként. ennek mi az oka? jelenlegi rig-emben nekem is ssd van de mint olvasgattam az SSD-nek ugye van egy maximalizált irás-olvasási paramétere mig a hagyományos hdd-nél ez nem igazán van vagy legalábbis jóval tovább használható. mi erröl a vélemény? nem ajánlatosabb hdd-t használni? abból mindegy milyen? sata 1/2/3,   5400 vagy 7200 , tárhelyböl elég a legkisebb?

Én azért vettem ssd-t mert olcsóbb volt mint a sima hdd amikor én vettem...

Zorg33

SSD a kezdeti beüzemeléshez és a driver frissítésekhez szükséges időt nagyon befolyásolja.

Többfajta hdd-vel próbáltam.
7 kártyára az AMD driver telepítés kb így alakult:
2.5" laptop HDD-vel kb 40 perc
3.5" régebbi HDD-vel kb 25 perc
SSD-vel 10p alatt

hoppus

Idézetet írta: Zorg33 Dátum március 21, 2017, 12:51:44 DÉLUTÁN
SSD a kezdeti beüzemeléshez és a driver frissítésekhez szükséges időt nagyon befolyásolja.

Többfajta hdd-vel próbáltam.
7 kártyára az AMD driver telepítés kb így alakult:
2.5" laptop HDD-vel kb 40 perc
3.5" régebbi HDD-vel kb 25 perc
SSD-vel 10p alatt

köszi. ha már ennyire benne vagy a témában akkor erről a lapról vélemény?

https://www.pcx.hu/asrock-h97-pro4-alaplap-038141

4 kártyához kellen csak.

Artthur

Idézetet írta: hoppus Dátum március 21, 2017, 01:16:08 DÉLUTÁN
Idézetet írta: Zorg33 Dátum március 21, 2017, 12:51:44 DÉLUTÁN
SSD a kezdeti beüzemeléshez és a driver frissítésekhez szükséges időt nagyon befolyásolja.

Többfajta hdd-vel próbáltam.
7 kártyára az AMD driver telepítés kb így alakult:
2.5" laptop HDD-vel kb 40 perc
3.5" régebbi HDD-vel kb 25 perc
SSD-vel 10p alatt

köszi. ha már ennyire benne vagy a témában akkor erről a lapról vélemény?

https://www.pcx.hu/asrock-h97-pro4-alaplap-038141

4 kártyához kellen csak.

Rákapsz az ízére, kell az majd hathoz is...   Sajnos az első gépem nekem is csak 4 slotos... már bánom

hoppus

Idézetet írta: Artthur Dátum március 21, 2017, 01:22:43 DÉLUTÁN
Idézetet írta: hoppus Dátum március 21, 2017, 01:16:08 DÉLUTÁN
Idézetet írta: Zorg33 Dátum március 21, 2017, 12:51:44 DÉLUTÁN
SSD a kezdeti beüzemeléshez és a driver frissítésekhez szükséges időt nagyon befolyásolja.

Többfajta hdd-vel próbáltam.
7 kártyára az AMD driver telepítés kb így alakult:
2.5" laptop HDD-vel kb 40 perc
3.5" régebbi HDD-vel kb 25 perc
SSD-vel 10p alatt

köszi. ha már ennyire benne vagy a témában akkor erről a lapról vélemény?

https://www.pcx.hu/asrock-h97-pro4-alaplap-038141

4 kártyához kellen csak.

Rákapsz az ízére, kell az majd hathoz is...   Sajnos az első gépem nekem is csak 4 slotos... már bánom

már rákaptam :D egy rig speciális okok miatt maximalizálva van 4 kártyára, a 6osom meg már épül, és pont ezért megcserélném a lapot mert a 4 kártyásomban van jelenleg egy 6 slotos anniversary amiben igy nyilván kihasználatlanul marad 2 slot.

rob

Tiszteletem a tagoknak!  ;)

Szeretnék belekezdeni a bányászkodásba nagyjából már képben vagyok a dolgokkal,pár dologra lennék csupán kíváncsi amire nem nagyon találtam választ eddig sehol.
ETH-t tervezek kitermelni főleg,azzal tisztában vagyok hogy ezt GPUkkal lehet a leghatékonyabban megtenni.
Azt nem tudom,hogy több különböző VGA-val mennyire lesz életképes a dolog? nem akadnak össze? pl. lenne 1 alaplaphoz vegyesen R9 290x, R9 390, RX 480,amit éppen kapok használtan gondoltam azokat összedobnám kezdetnek. Vagy ez így nem életképes dolog?
A másik dolog,hogy ugye mindenhol azt látom hogy a videókártyák fogyasztása is lényeges. Na most arra lennék kíváncsi hogy pl. ha valaki alternatív energiaforrásokkal foglalkozik ezért kvázi nem számít a fogyasztás akkor milyen GPU-kat ajánlanátok?  :)

Köszi előre is a válaszokat,remélem nem kérdeztem túl nagy baromságokat

kidface

Idézetet írta: rob Dátum március 21, 2017, 05:28:45 DÉLUTÁN
Tiszteletem a tagoknak!  ;)

Szeretnék belekezdeni a bányászkodásba nagyjából már képben vagyok a dolgokkal,pár dologra lennék csupán kíváncsi amire nem nagyon találtam választ eddig sehol.
ETH-t tervezek kitermelni főleg,azzal tisztában vagyok hogy ezt GPUkkal lehet a leghatékonyabban megtenni.
Azt nem tudom,hogy több különböző VGA-val mennyire lesz életképes a dolog? nem akadnak össze? pl. lenne 1 alaplaphoz vegyesen R9 290x, R9 390, RX 480,amit éppen kapok használtan gondoltam azokat összedobnám kezdetnek. Vagy ez így nem életképes dolog?
A másik dolog,hogy ugye mindenhol azt látom hogy a videókártyák fogyasztása is lényeges. Na most arra lennék kíváncsi hogy pl. ha valaki alternatív energiaforrásokkal foglalkozik ezért kvázi nem számít a fogyasztás akkor milyen GPU-kat ajánlanátok?  :)

Köszi előre is a válaszokat,remélem nem kérdeztem túl nagy baromságokat

Ha az áram számla nem gond, akkor ajánlott minél nagyobb teljesítményű kártyát venni minél olcsóbban! Szóval az ar/teljesítmény tényezőt figyeld!
Amd kártyáknak azt hiszem az r9 furry x meg az r9 nano hozza a legjobb számokat, de lehet tévedek

raffiakötö

Idézetet írta: kidface Dátum március 21, 2017, 05:44:53 DÉLUTÁN
Idézetet írta: rob Dátum március 21, 2017, 05:28:45 DÉLUTÁN
Tiszteletem a tagoknak!  ;)

Szeretnék belekezdeni a bányászkodásba nagyjából már képben vagyok a dolgokkal,pár dologra lennék csupán kíváncsi amire nem nagyon találtam választ eddig sehol.
ETH-t tervezek kitermelni főleg,azzal tisztában vagyok hogy ezt GPUkkal lehet a leghatékonyabban megtenni.
Azt nem tudom,hogy több különböző VGA-val mennyire lesz életképes a dolog? nem akadnak össze? pl. lenne 1 alaplaphoz vegyesen R9 290x, R9 390, RX 480,amit éppen kapok használtan gondoltam azokat összedobnám kezdetnek. Vagy ez így nem életképes dolog?
A másik dolog,hogy ugye mindenhol azt látom hogy a videókártyák fogyasztása is lényeges. Na most arra lennék kíváncsi hogy pl. ha valaki alternatív energiaforrásokkal foglalkozik ezért kvázi nem számít a fogyasztás akkor milyen GPU-kat ajánlanátok?  :)

Köszi előre is a válaszokat,remélem nem kérdeztem túl nagy baromságokat

Ha az áram számla nem gond, akkor ajánlott minél nagyobb teljesítményű kártyát venni minél olcsóbban! Szóval az ar/teljesítmény tényezőt figyeld!
Amd kártyáknak azt hiszem az r9 furry x meg az r9 nano hozza a legjobb számokat, de lehet tévedek

rob

R9 290 - 290x - 390 - 390x ezekre gondoltam ár-érték arányban és sok van belőlük használtan is. jelenleg egy R9 390 van az asztali gépemben,gondoltam kipróbálom. 28 Mh/s-el megy. nem tudom mennyire számít ez jónak? Még az alaplapokkal meg a tápokkal vagyok gondban... azokról elképzelésem sincs,hogy milyet kellene. néztem asrock BTC lapjait,de azokat már ugye szinte sehol nem kapni...alternatívákat tudtok javasolni?

Köszönöm az eddigi válaszokat!

proziroxx


kidface

Idézetet írta: rob Dátum március 21, 2017, 10:37:52 DÉLUTÁN
R9 290 - 290x - 390 - 390x ezekre gondoltam ár-érték arányban és sok van belőlük használtan is. jelenleg egy R9 390 van az asztali gépemben,gondoltam kipróbálom. 28 Mh/s-el megy. nem tudom mennyire számít ez jónak? Még az alaplapokkal meg a tápokkal vagyok gondban... azokról elképzelésem sincs,hogy milyet kellene. néztem asrock BTC lapjait,de azokat már ugye szinte sehol nem kapni...alternatívákat tudtok javasolni?

Köszönöm az eddigi válaszokat!

Ha nem számít a fogyasztás akkor a 28MH az jó.
Alaplapot, Asrock H81 BTC-t tudsz venni, itt a fórumon ma láttam az Eladás témában!

Doki7518

Sziasztok!

ASROCK Pro BTC v2,0 val építettem az eddigi rigeket. Úgy látom a piacon teljesen kifogyott ez a lap.
Kérlek titeket dobjatok be pár alternatívát, ami jelenleg is kapható a magyar piacon (mondjuk max 30.000ft -ig). 6 VGA -s buildhez.
Köszönöm!
"Többé nem hajlok meg!
Hinták súlyának nem engedek!
Kés nem rajzolhat szíveket!
Lássák meg valódi szívemet!" - TZST

kidface

Idézetet írta: Doki7518 Dátum március 24, 2017, 03:57:52 DÉLUTÁN
Sziasztok!

ASROCK Pro BTC v2,0 val építettem az eddigi rigeket. Úgy látom a piacon teljesen kifogyott ez a lap.
Kérlek titeket dobjatok be pár alternatívát, ami jelenleg is kapható a magyar piacon (mondjuk max 30.000ft -ig). 6 VGA -s buildhez.
Köszönöm!
A választ ebben a témában megtalálod

filamester

Idézetet írta: Doki7518 Dátum március 24, 2017, 03:57:52 DÉLUTÁN
Sziasztok!

ASROCK Pro BTC v2,0 val építettem az eddigi rigeket. Úgy látom a piacon teljesen kifogyott ez a lap.
Kérlek titeket dobjatok be pár alternatívát, ami jelenleg is kapható a magyar piacon (mondjuk max 30.000ft -ig). 6 VGA -s buildhez.
Köszönöm!
Lehet hogy csak itt Hollandiában, de újra lehet kapni szinte mindegyik boltban a H81es alaplapot 75-85 euro között.  Rendeltem is egyet ma, szóval holnap itt is lesz. Jó lesz majd a 4. rigbe :)
18 x MSI RX 470 Gaming X 4GB
6 x Gigabyte Aorus RX 570 4GB
4 x Gigabyte RX 580 8GB
6 x Gigabyte Aorus RX 580 4GB

Tiba

Üdv! Riserből van most ez a ver007S. Erről mit lehet tudni? jobb/rosszabb mint a ver006? vagy ugyanaz?

Zorg33

BAZINAGY BETUS NEM!

Olvass utana, az elektronyos topicban leirtuk tobbszor mik a szempontok risernel
A 6pines 12V only USB az abszolut nyero.