Hírek:

Az újonnan regisztrálók nézzék meg a spam mappában a megerősítő levelet!

Main Menu

Milyen rig-et tanácsoltok?

Indította reloopbenny, december 02, 2016, 12:17:53 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználók és 8 Vendégek van a témában

robibusa

Idézetet írta: Gyaloggalopp Dátum január 04, 2018, 02:25:30 DÉLUTÁN
Idézetet írta: robibusa Dátum január 04, 2018, 01:59:57 DÉLUTÁN
Sziasztok!

Egy kis segítséget szeretnék kérni, félig ide, félig nem ide vágó dologban :D
Van nekem egy ilyen alaplapom:
https://www.asrock.com/mb/Intel/B75M-DGS/index.asp
Jelenleg üzemel rajta egy VTX3D 7870 XT és egy Sapphire Nitro+ RX 470 8GB kártya.
Elsősorban az érdekelne, és keresésem sikertelen ezügyben, hogy több kártyát vajon tudna-e kezelni a lap?
Ha igen, akkor egy FSP Hexa 500W táp még meg tudná hajtani a 3. kártyát?
Illetve ez a két videokari mellé mit javasolnátok következőnek?
Jelenleg ETN-t bányászok, mert ez bizonyul legprofitálóbbnak, de később majd a stabilitás felé mennék, hogy ne kelljen sokat állítgatni, vagy újraindítgatni.
Ja és még egy, az RX 470 bios modolás után nem indul, de az eredeti bios-al minden frankó.
Hiba üzenet sehol nem jelentkezik

Megköszönöm, ha foglalkoztok ezekkel és adtok némi tanácsot, infót.

Üdv, Robi

ha jó az infóm ilyen kiegészítővel tudsz több rx kártyát hozzárakni. https://www.aliexpress.com/item/PCI-E-1-to-3-PCI-express-1X-slots-Riser-Card-Mini-ITX-to-external-3/32768886161.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.BJcuV7

de az 500 as táp az nagyon kevés. én a 2 kártyára sem engedném rá....

Köszi! Igen ezt az elosztót én is láttam már, csak vajon ezzel tudná-e a lap kezelni a 2-nél több kártyát. Igyekszen nem kidobni a pénzt az ablakon, így mérlegelek, mi legyen a következő alkatrész. Videokártyának jobban örülnék, mert mégiscsak profitálóbb úgy a "rig", mintha most egy lapot és tápot vennék, majd várnék a kártyával :)

Gyaloggalopp

Idézetet írta: robibusa Dátum január 04, 2018, 03:16:40 DÉLUTÁN
Idézetet írta: Gyaloggalopp Dátum január 04, 2018, 02:25:30 DÉLUTÁN
Idézetet írta: robibusa Dátum január 04, 2018, 01:59:57 DÉLUTÁN
Sziasztok!

Egy kis segítséget szeretnék kérni, félig ide, félig nem ide vágó dologban :D
Van nekem egy ilyen alaplapom:
https://www.asrock.com/mb/Intel/B75M-DGS/index.asp
Jelenleg üzemel rajta egy VTX3D 7870 XT és egy Sapphire Nitro+ RX 470 8GB kártya.
Elsősorban az érdekelne, és keresésem sikertelen ezügyben, hogy több kártyát vajon tudna-e kezelni a lap?
Ha igen, akkor egy FSP Hexa 500W táp még meg tudná hajtani a 3. kártyát?
Illetve ez a két videokari mellé mit javasolnátok következőnek?
Jelenleg ETN-t bányászok, mert ez bizonyul legprofitálóbbnak, de később majd a stabilitás felé mennék, hogy ne kelljen sokat állítgatni, vagy újraindítgatni.
Ja és még egy, az RX 470 bios modolás után nem indul, de az eredeti bios-al minden frankó.
Hiba üzenet sehol nem jelentkezik

Megköszönöm, ha foglalkoztok ezekkel és adtok némi tanácsot, infót.

Üdv, Robi

ha jó az infóm ilyen kiegészítővel tudsz több rx kártyát hozzárakni. https://www.aliexpress.com/item/PCI-E-1-to-3-PCI-express-1X-slots-Riser-Card-Mini-ITX-to-external-3/32768886161.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.BJcuV7

de az 500 as táp az nagyon kevés. én a 2 kártyára sem engedném rá....

Köszi! Igen ezt az elosztót én is láttam már, csak vajon ezzel tudná-e a lap kezelni a 2-nél több kártyát. Igyekszen nem kidobni a pénzt az ablakon, így mérlegelek, mi legyen a következő alkatrész. Videokártyának jobban örülnék, mert mégiscsak profitálóbb úgy a "rig", mintha most egy lapot és tápot vennék, majd várnék a kártyával :)

Akkor vegyél egy videokártyát és mikor szétég a tápod és tönkreteszi a riged .... majd töltsd fel a képeket.

robibusa

Idézetet írta: Gyaloggalopp Dátum január 04, 2018, 10:00:54 DÉLUTÁN
Idézetet írta: robibusa Dátum január 04, 2018, 03:16:40 DÉLUTÁN
Idézetet írta: Gyaloggalopp Dátum január 04, 2018, 02:25:30 DÉLUTÁN
Idézetet írta: robibusa Dátum január 04, 2018, 01:59:57 DÉLUTÁN
Sziasztok!

Egy kis segítséget szeretnék kérni, félig ide, félig nem ide vágó dologban :D
Van nekem egy ilyen alaplapom:
https://www.asrock.com/mb/Intel/B75M-DGS/index.asp
Jelenleg üzemel rajta egy VTX3D 7870 XT és egy Sapphire Nitro+ RX 470 8GB kártya.
Elsősorban az érdekelne, és keresésem sikertelen ezügyben, hogy több kártyát vajon tudna-e kezelni a lap?
Ha igen, akkor egy FSP Hexa 500W táp még meg tudná hajtani a 3. kártyát?
Illetve ez a két videokari mellé mit javasolnátok következőnek?
Jelenleg ETN-t bányászok, mert ez bizonyul legprofitálóbbnak, de később majd a stabilitás felé mennék, hogy ne kelljen sokat állítgatni, vagy újraindítgatni.
Ja és még egy, az RX 470 bios modolás után nem indul, de az eredeti bios-al minden frankó.
Hiba üzenet sehol nem jelentkezik

Megköszönöm, ha foglalkoztok ezekkel és adtok némi tanácsot, infót.

Üdv, Robi

ha jó az infóm ilyen kiegészítővel tudsz több rx kártyát hozzárakni. https://www.aliexpress.com/item/PCI-E-1-to-3-PCI-express-1X-slots-Riser-Card-Mini-ITX-to-external-3/32768886161.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.BJcuV7

de az 500 as táp az nagyon kevés. én a 2 kártyára sem engedném rá....

Köszi! Igen ezt az elosztót én is láttam már, csak vajon ezzel tudná-e a lap kezelni a 2-nél több kártyát. Igyekszen nem kidobni a pénzt az ablakon, így mérlegelek, mi legyen a következő alkatrész. Videokártyának jobban örülnék, mert mégiscsak profitálóbb úgy a "rig", mintha most egy lapot és tápot vennék, majd várnék a kártyával :)

Akkor vegyél egy videokártyát és mikor szétég a tápod és tönkreteszi a riged .... majd töltsd fel a képeket.

Jézusom mégis miből következtetsz arra, hogy ilyen felelőtlen vagyok? Kizárólag az alaplapról van szó...
Senki nem mondta, hogy 3 kártyát akarok azzal az egy táppal üzemeltetni...

pcguru68

Sziasztok.Hétvégén akarom összerakni első riggemet.6 videókártya lesz benne,és itt jön a kérdésem 5db 12 cm ventilátor lesz rajta.Melyik a jobb ha fújja vagy szívja a levegőt a kártyákról?Vagy legyen fele ilyen fele olyan?köszi

V3yron

Hali!

6 X RX 580 Nitro kartyara eleg lesz egy EVGA 1200W P2 tapegyseg?

Vagy jobb lenne venni 2 db EVGA 750W?

Székely Vegán

Idézetet írta: V3yron Dátum január 07, 2018, 03:11:57 DÉLUTÁN
Hali!

6 X RX 580 Nitro kartyara eleg lesz egy EVGA 1200W P2 tapegyseg?

Vagy jobb lenne venni 2 db EVGA 750W?


1200 bőven elég. Be lehet lőni 900w-ra még dual miningban is.
***BÁNYÁSZ ÉS KRIPTOPÉNZ VIDEÓIM***
https://www.youtube.com/channel/UC1l3y27zXgQqIumFnzIl0FQ

V3yron

Idézetet írta: Székely Vegán Dátum január 07, 2018, 04:07:00 DÉLUTÁN
Idézetet írta: V3yron Dátum január 07, 2018, 03:11:57 DÉLUTÁN
Hali!

6 X RX 580 Nitro kartyara eleg lesz egy EVGA 1200W P2 tapegyseg?

Vagy jobb lenne venni 2 db EVGA 750W?


1200 bőven elég. Be lehet lőni 900w-ra még dual miningban is.

Alapbol akartam optimizalni oket, csak arban ugyanott vagyok, es gondoltam az extra W meg kabelek jol jonnek.
Ja es 750W tobb helyen lehet kapni, az 1200 nagyon ritka.

Koszi

neoBp

Idézetet írta: V3yron Dátum január 07, 2018, 03:11:57 DÉLUTÁN
Hali!

6 X RX 580 Nitro kartyara eleg lesz egy EVGA 1200W P2 tapegyseg?

Vagy jobb lenne venni 2 db EVGA 750W?

Hol találtál jó áron RX 580 Nitro kártyákat ?

petoroland

Sziasztok!

Gigabyte RX 570 Gaming 4G
Erről tudtok mondani adatokat (ethash, fogyasztás, üzemi hőfok)?

ps: Most, hogy megint alig van jó AMD kártya a piacon és még ami van is drága, keresgéltem és azt látom, hogy kismillió fajta van. Kerestem a fórumon valami összehasonlító topicot, de nem nagyon találtam (ettől függetlenül simán lehet, hogy van). Nem csinálunk valami nagy kártya gyűjteményt egy kereshető doksiba (mondjuk google docs vagy hasonló), amibe kizárólag tapasztalat alapján írunk be ilyen adatokat? Szerintem nagyon hasznos lenne amikor találok valami random kártyát eladót, amilyenem még nincs, hogy meg tudom nézni ezeket és nem kell órákat keresgetni utána youtube-tól a fórumokon meg Facebook csoportokon keresztül mindenhol.

Székely Vegán

Idézetet írta: petoroland Dátum január 12, 2018, 03:38:09 DÉLUTÁN
Sziasztok!

Gigabyte RX 570 Gaming 4G
Erről tudtok mondani adatokat (ethash, fogyasztás, üzemi hőfok)?

ps: Most, hogy megint alig van jó AMD kártya a piacon és még ami van is drága, keresgéltem és azt látom, hogy kismillió fajta van. Kerestem a fórumon valami összehasonlító topicot, de nem nagyon találtam (ettől függetlenül simán lehet, hogy van). Nem csinálunk valami nagy kártya gyűjteményt egy kereshető doksiba (mondjuk google docs vagy hasonló), amibe kizárólag tapasztalat alapján írunk be ilyen adatokat? Szerintem nagyon hasznos lenne amikor találok valami random kártyát eladót, amilyenem még nincs, hogy meg tudom nézni ezeket és nem kell órákat keresgetni utána youtube-tól a fórumokon meg Facebook csoportokon keresztül mindenhol.


Jó kártya, csak úgy mint a többi RX 400/500.
Nincs lényeges különbég közöttük. Tehát fölösleges gyüjteményt készíteni. Főleg most hogy nem nagyon van miből válogatni.


A fogyasztás nagyjából ugyanaz.
A teljesitmény nagyjából ugyanaz, lehet 5-10% ingadozás memória típustól függöen, de leszarható.
Üzemi hőfok nagyjából ugyanaz, ez ugye sok mindentől függ, de fel lehet nyomni a ventit és nem lesz gond.



***BÁNYÁSZ ÉS KRIPTOPÉNZ VIDEÓIM***
https://www.youtube.com/channel/UC1l3y27zXgQqIumFnzIl0FQ

kipi810804

Üdv Uraim! Kezdő lévén ti milyen alaplapot tanácsoltok. Két kártyával szeretném elkezdeni (RX 580). Amik idáig fölmerültek azok már sajnos nem beszerezhetők. ASROCK B250 PRO4 fölmerülhet mint alternatíva? A válaszokat és a segítséget előre is köszönöm.

pici2107

szia, az az alaplap win 10 alatt tud 5 kartyaval mukodni.  Tovabbiakat itt tudsz olvasni ha problemaba utkoznel vele
https://bitcointalk.org/index.php?topic=1768064.0

kipi810804

Köszönöm a segítséget és a linket. Kicsit problémásnak tűnik ez a lap. Még keresgélek inkább. Esetleg tudnál valamit ajánlani nem csillagászati áron?

neoBp

Sziasztok !
RX 570, 580 4gb vagy 8gb kártyákat nem lehet kapni egész magyarországon.
Ha valaki talál valahol kérem írja meg !

Labi

Sziasztok,

Mivel már alaplapot sem nagyon találni, szerintetek ez használható bányászáshoz:

ASUS Prime Z370-P orange ATX Sockel 1151 V2

2 * PCI 16
4 * PCI 3.0/2.0

dext-r

Idézetet írta: Labi Dátum január 14, 2018, 10:15:01 DÉLUTÁN
Sziasztok,

Mivel már alaplapot sem nagyon találni, szerintetek ez használható bányászáshoz:

ASUS Prime Z370-P orange ATX Sockel 1151 V2

2 * PCI 16
4 * PCI 3.0/2.0


a z370-es chipkeszlet csak 8th gen i3-i5-i7 cpu-t visz el

Labi

Idézetet írta: dext-r Dátum január 14, 2018, 10:20:05 DÉLUTÁN
Idézetet írta: Labi Dátum január 14, 2018, 10:15:01 DÉLUTÁN
Sziasztok,

Mivel már alaplapot sem nagyon találni, szerintetek ez használható bányászáshoz:

ASUS Prime Z370-P orange ATX Sockel 1151 V2

2 * PCI 16
4 * PCI 3.0/2.0


a z370-es chipkeszlet csak 8th gen i3-i5-i7 cpu-t visz el

upsz, akkor olcso celeron kilove, koszonom

Simi

#557
Idézetet írta: Labi Dátum január 14, 2018, 10:15:01 DÉLUTÁN
Sziasztok,

Mivel már alaplapot sem nagyon találni, szerintetek ez használható bányászáshoz:

ASUS Prime Z370-P orange ATX Sockel 1151 V2

2 * PCI 16
4 * PCI 3.0/2.0

Szia!

Igen, + egy M.2 átalakítóval még a 7 kártyának is mennie kell. Legalábbis Z270-A / Z370-A ban megy így a 8.


Macika8120

Sziasztok

ETH bányászgépet tervezek összerakni, amivel kapcsolatban lenne is jópár kérdésem:
- Alaplap: AsRock/ gigabyte h110-d3a ?
- Videokártya: 4-6 db AMD/MSI vagy Nvidia /esetleg melyik típus? Tisztában vagyok vele, hogy ahány ember annyi fajta megoldás lesz :)
- Processzor: I3 vagy I5?
- Táp: 1000W gold vagy platinum
- SSD 120GB
- Milyen operációs rendszert javasoltok? Win 10 vagy esetleg  aLINUX?
- Bányászprogik: Claymore/Nanopool/Genoil?

A válaszokat előre is köszönöm :)
Üdv
Üzenet módosítása

mov ax,0

üdv ez egy kicsit egy másik topicot is érint.
pöttyet olcsóbb 8 kártyát kezelő lapok:

https://www.kriptopenz.info/forum/index.php?topic=4448.msg42594#msg42594