Hírek:

Az újonnan regisztrálók nézzék meg a spam mappában a megerősítő levelet!

Main Menu

Milyen rig-et tanácsoltok?

Indította reloopbenny, december 02, 2016, 12:17:53 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználók és 20 Vendégek van a témában

DrPascal

Idézetet írta: Til Dátum február 03, 2017, 09:19:11 DÉLELŐTT
Idézetet írta: DrPascal Dátum február 03, 2017, 08:59:51 DÉLELŐTT
Idézetet írta: Til Dátum február 03, 2017, 08:22:31 DÉLELŐTT
Sziasztok!
Előző kérdésemhez kapcsolódoan:
Akinek van Asrock h97 anniversary vagy Asrock h81 pro btc alaplapja, legyenszíves írja le,hogy
6 kartyaval működik e,ha az alaplap lan kártyája engedelyezve van es lan kabelen kapja a gep a netet.
Nagy segitseg lenne köszönöm!

Nekem mind a kettőből van, és kábelen kapja a netet.
Bányász szempontból semmi különbség nincs köztük. Megy, teszi a dolgát 6 kártyával, nálam aug. óta.
Köszönöm!
Kérlek még annyit írj meg,hogy usb risert hasznalsz?

Ha igen az alaplapon levo molexbe dugtal e molexet.
Ha nem,akkor van e inditasnal hiba uzenet,hogy ra kell dugni a molexet es,, N,, betuvel lehet  hibat tovabblepni?
A h81 alaplap elso verzio vagy h81 pro btc r2.0?
Koszonom

Igen, usb risert használok, h81 pro btc r2.0.
Én rádugtam, mert reklamált, és nem volt bill. a közelben. :)
Egyébként valamelyiknél azt hiszem nem lehet továbbléptetni, de hogy melyik nem emlékszem.

atideath

Idézetet írta: DrPascal Dátum február 03, 2017, 10:04:01 DÉLELŐTT
Idézetet írta: Til Dátum február 03, 2017, 09:19:11 DÉLELŐTT
Idézetet írta: DrPascal Dátum február 03, 2017, 08:59:51 DÉLELŐTT
Idézetet írta: Til Dátum február 03, 2017, 08:22:31 DÉLELŐTT
Sziasztok!
Előző kérdésemhez kapcsolódoan:
Akinek van Asrock h97 anniversary vagy Asrock h81 pro btc alaplapja, legyenszíves írja le,hogy
6 kartyaval működik e,ha az alaplap lan kártyája engedelyezve van es lan kabelen kapja a gep a netet.
Nagy segitseg lenne köszönöm!

Nekem mind a kettőből van, és kábelen kapja a netet.
Bányász szempontból semmi különbség nincs köztük. Megy, teszi a dolgát 6 kártyával, nálam aug. óta.
Köszönöm!
Kérlek még annyit írj meg,hogy usb risert hasznalsz?

Ha igen az alaplapon levo molexbe dugtal e molexet.
Ha nem,akkor van e inditasnal hiba uzenet,hogy ra kell dugni a molexet es,, N,, betuvel lehet  hibat tovabblepni?
A h81 alaplap elso verzio vagy h81 pro btc r2.0?
Koszonom

Igen, usb risert használok, h81 pro btc r2.0.
Én rádugtam, mert reklamált, és nem volt bill. a közelben. :)
Egyébként valamelyiknél azt hiszem nem lehet továbbléptetni, de hogy melyik nem emlékszem.

H81 Pro r2.0-nál visít ha nincs rádugva a lapra a molex csati, de kikapcsolható. Egyszer kellett megnyomni gombot csak hogy hagyja figyelmen kívül a továbbiakban. Azóta nem dobta fel egyszer sem.
https://www.minermonitor.eu
BTC: 1KzEse6pq72fwPwiwqZWJqaqNJvMZ8EXnK

dexter

Nekem van asrock h97-es és h81-es is és msi z97 gaming 5 is .a legjobb az msi z97  az asrock h97 is jó,az asrock h81 pro nekem macerás távoli asztallal nem megy csak monitorral tudom állítgatni, az alaplapba csak a hosszú pcie csatiba csatolt kártya megy a monitorral csak. a radeon crimson progit alig lehet rárakni.

adamszumu

Az lenne a kérdés hogy milyen sorrendben kell telepíteni a kártyákat, tehát most van a gépen egy windows és az rx 470-nek a drivere, a kártya a 16* slot-ban és most riserre szeretném kötni, csak a biztonság kedvéért kérdezem meg?

bacsoka

Idézetet írta: adamszumu Dátum február 03, 2017, 09:03:18 DÉLUTÁN
Az lenne a kérdés hogy milyen sorrendben kell telepíteni a kártyákat, tehát most van a gépen egy windows és az rx 470-nek a drivere, a kártya a 16* slot-ban és most riserre szeretném kötni, csak a biztonság kedvéért kérdezem meg?
Ezt a kártyát rakd át riserbe, és utána egyesével ismerted fel a Windowsal (driver) és ennyi.

kidface

Idézetet írta: adamszumu Dátum február 03, 2017, 09:03:18 DÉLUTÁN
Az lenne a kérdés hogy milyen sorrendben kell telepíteni a kártyákat, tehát most van a gépen egy windows és az rx 470-nek a drivere, a kártya a 16* slot-ban és most riserre szeretném kötni, csak a biztonság kedvéért kérdezem meg?

Rig vallogatja!

andysk

Idézetet írta: kidface Dátum február 03, 2017, 11:00:24 DÉLUTÁN
Idézetet írta: adamszumu Dátum február 03, 2017, 09:03:18 DÉLUTÁN
Az lenne a kérdés hogy milyen sorrendben kell telepíteni a kártyákat, tehát most van a gépen egy windows és az rx 470-nek a drivere, a kártya a 16* slot-ban és most riserre szeretném kötni, csak a biztonság kedvéért kérdezem meg?

Rig vallogatja!

adamszumu

Ugyebár összeraktam a gépet, 2 kártya 2riser szépen ment 2 táppal kb 10P-ig aztán láttam hogy a 2. táp ventije leált és kakapcsolt a táp és füst szált fel belőle, azóta a kártya látszólag működik de nincs rajta kép a bányaprogramot sikerült rajta üzemeltetni kb 45P-ig de tánna hirtelen kikapcsol és újraindul a gép.
(garanciásan visszacserélik????)

drizzt_do_urden

ha garancias akkor biztos, hogy vissza. de csak simman elfustolt? jol kottel mindent? 2 kartyara mindek 2 tap?

adamszumu

mivel a 2. tapon hálózati be és kimenet is van ezért onnan kötttem be az 1. tápot ami szerintem nem baj a 2. áp anyiban volt átalakítva hogy kivettem belőle az alaplapi és processzor csatlakozót, és ugye az első táp az alaplap, proci, riser+kártya és a 2. táp a riser+kártya.

Til

Idézetet írta: adamszumu Dátum február 05, 2017, 09:47:25 DÉLELŐTT
mivel a 2. tapon hálózati be és kimenet is van ezért onnan kötttem be az 1. tápot ami szerintem nem baj a 2. áp anyiban volt átalakítva hogy kivettem belőle az alaplapi és processzor csatlakozót, és ugye az első táp az alaplap, proci, riser+kártya és a 2. táp a riser+kártya.
Kifejtened pontosan mit es hogyan kotottel be?
Megfejthetnenk,hogy volt e hiba benne.
C:\> del c:\command.com

DrPascal

Idézetet írta: adamszumu Dátum február 05, 2017, 09:47:25 DÉLELŐTT
mivel a 2. tapon hálózati be és kimenet is van ezért onnan kötttem be az 1. tápot ami szerintem nem baj a 2. áp anyiban volt átalakítva hogy kivettem belőle az alaplapi és processzor csatlakozót, és ugye az első táp az alaplap, proci, riser+kártya és a 2. táp a riser+kártya.

A 2. tápon nem volt az 5v meg 3.3v  ágon terhelés, és valószínű, hogy nem volt ellátva hővédelemmel és elszállt valamelyik  fesszabályzója.

Szerintem!

kidface

#252
Idézetet írta: adamszumu Dátum február 05, 2017, 09:47:25 DÉLELŐTT
mivel a 2. tapon hálózati be és kimenet is van ezért onnan kötttem be az 1. tápot ami szerintem nem baj a 2. áp anyiban volt átalakítva hogy kivettem belőle az alaplapi és processzor csatlakozót, és ugye az első táp az alaplap, proci, riser+kártya és a 2. táp a riser+kártya.
Mekkora teljesítményű volt a 2 tap? 2db kártyához minek használtál 2 tápot???
Ha 2 tápos rendszert akarsz, akkor az 1. Tapnak el kell bírnia az alaplap+CPU+Riserek (USB3.0)+HDD/SSD
2. Tápra pedig a kártyákat kötöd
Szerintem ez a legtisztabb felállás.

Van aki azt mondja hogy a 2. Táp 3.3 és 5V -jára kell terhelés, a biztonság kedvéért ráköthetsz egy DVD-t vagy pár ventit.

adamszumu

#253
mivel a risernek is kellett 5V meg a benne lévő venti is 5v-ról megy ezért nem tatottam fontosnak mégjobban leterhelni, az a szép hogy eddig ment egy pc ben volt, az átalakítás után meg ment egy hónapot de csak ventik voltak rajta.(2. táp:400W)
Garanciásan hogy lehet visszaküldeni (xplazáról vettem 3év gari és decemberben vettem)?

drizzt_do_urden

Idézetet írta: adamszumu Dátum február 05, 2017, 02:04:23 DÉLUTÁN
mivel a risernek is kellett 5V meg a benne lévő venti is 5v-ról megy ezért nem tatottam fontosnak mégjobban leterhelni, az a szép hogy eddig ment egy pc ben volt, az átalakítás után meg ment egy hónapot de csak ventik voltak rajta.(2. táp:400W)
Garanciásan hogy lehet visszaküldeni (xplazáról vettem 3év gari és decemberben vettem)?

szerintem nezz fel a sitera es ott elmagyarazza hogyan kell!

gl81

Csak én nem találok magyarországi boltot ahol 6 GPU- kezelő alaplapot lehet vásárolni, vagy tényleg nincs, mind fel lett vásárolva? Ha meghibásodik így hogyan cserélik?
Most néztem mindenhol, kifutott vagy nem rendelhető:
ASROCK H87 Pro Btc
ASROCK H97 Anniversary
MSI Z97 Gaming 5
GIGABYTE GA-Z97X-Gaming 5

Van esetleg más LGA-1150-es ami jó lehet?


kidface

Idézetet írta: fefe Dátum február 12, 2017, 01:21:35 DÉLELŐTT
https://www.bestmarkt.hu/asrock-h81-pro-btc-r20-alaplap-p341254

Ezeket gyorsan vásároljátok fel!!!! Mert az Asrock már nem gyártja őket!!!! És egyre nehezebben lehet majd hozzá jutni

gl81


gl81

Idézetet írta: gl81 Dátum február 12, 2017, 12:02:02 DÉLELŐTT
Csak én nem találok magyarországi boltot ahol 6 GPU- kezelő alaplapot lehet vásárolni, vagy tényleg nincs, mind fel lett vásárolva? Ha meghibásodik így hogyan cserélik?
Most néztem mindenhol, kifutott vagy nem rendelhető:
ASROCK H87 Pro Btc
ASROCK H97 Anniversary
MSI Z97 Gaming 5
GIGABYTE GA-Z97X-Gaming 5

Van esetleg más LGA-1150-es ami jó lehet?

Lassan megint oda jutok, hogy a fentieken kívűl melyik alaplap lehet még jó?