Hírek:

Az újonnan regisztrálók nézzék meg a spam mappában a megerősítő levelet!

Main Menu

Milyen rig-et tanácsoltok?

Indította reloopbenny, december 02, 2016, 12:17:53 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználók és 4 Vendégek van a témában

Roller


isvanyka007

Sziasztok, leírom én is milyen rémet raktam össze: 100 lejes (én is Erdélyből vagyok) HP DC5850 SFF, AMD Athlon 64 X2 5200B, 2.7GHz, 2GB DDR2, 80GB, ATI Radeon 3100 DVI, DVD-ROM gép + rx480 8gb + rx 480 4gb. A két kártya között nincs különbség, minden paraméter egyforma nagyjából, 175-180 H/s kártyánként, fogyasztás a falból 360W. Ha valakinek van kérdése szívesen válaszolok. Nem akartam túl sokat költeni és így kb 2500 lejből kijött a két kártyás gép. A kártyákat egy 650w-os szerver tápról táplálom külön(ez volt itthon, nem használtam), a gép pedig megy a saját tápról. A cél az volt, hogy minél olcsóbb legyen, tudom, hogy gányolás de az új alkatrészekből összerakott rig is az, nem gyári megoldások ne várjunk csodákat, állandóan figyelni kell mikor állnak le.

bacsoka

Idézetet írta: isvanyka007 Dátum december 04, 2016, 07:58:03 DÉLUTÁN
Sziasztok, leírom én is milyen rémet raktam össze: 100 lejes (én is Erdélyből vagyok) HP DC5850 SFF, AMD Athlon 64 X2 5200B, 2.7GHz, 2GB DDR2, 80GB, ATI Radeon 3100 DVI, DVD-ROM gép + rx480 8gb + rx 480 4gb. A két kártya között nincs különbség, minden paraméter egyforma nagyjából, 175-180 H/s kártyánként, fogyasztás a falból 360W. Ha valakinek van kérdése szívesen válaszolok. Nem akartam túl sokat költeni és így kb 2500 lejből kijött a két kártyás gép. A kártyákat egy 650w-os szerver tápról táplálom külön(ez volt itthon, nem használtam), a gép pedig megy a saját tápról. A cél az volt, hogy minél olcsóbb legyen, tudom, hogy gányolás de az új alkatrészekből összerakott rig is az, nem gyári megoldások ne várjunk csodákat, állandóan figyelni kell mikor állnak le.
Az igazán nagy művészet az, amikor az ember szarból várat épít! Ellátja a feladatát és ez a lényeg.

sikamika

Nekem is van meg ket regi gepem ddr2es memoriakkal2-3 gigaRAm-osok. A tapegyseg 450-500w.  Erdemes ilyen kicsivel is nekikezdeni 1-2 videokartyaval? Kisebb rig gondolom kisebb penz, de ha mar ez is termel annyit h utanna ezt amit termel visszalehet fektetni akkor ez is valami. Igazkicsi penz kicsi muzsika, kicsi rig? kicsi muzsika :)?

vizikaki

Idézetet írta: sikamika Dátum december 05, 2016, 04:14:15 DÉLELŐTT
Nekem is van meg ket regi gepem ddr2es memoriakkal2-3 gigaRAm-osok. A tapegyseg 450-500w.  Erdemes ilyen kicsivel is nekikezdeni 1-2 videokartyaval? Kisebb rig gondolom kisebb penz, de ha mar ez is termel annyit h utanna ezt amit termel visszalehet fektetni akkor ez is valami. Igazkicsi penz kicsi muzsika, kicsi rig? kicsi muzsika :)?

Hat ha az alkatreszek megvannak csak osszekell rakni megnezni mennyit csinal es ha nyereseges mindenkepp folytatni :)

drizzt_do_urden

Idézetet írta: sikamika Dátum december 05, 2016, 04:14:15 DÉLELŐTT
Nekem is van meg ket regi gepem ddr2es memoriakkal2-3 gigaRAm-osok. A tapegyseg 450-500w.  Erdemes ilyen kicsivel is nekikezdeni 1-2 videokartyaval? Kisebb rig gondolom kisebb penz, de ha mar ez is termel annyit h utanna ezt amit termel visszalehet fektetni akkor ez is valami. Igazkicsi penz kicsi muzsika, kicsi rig? kicsi muzsika :)?

szamold ki a fogyasztas/hash aranyt. abbol indulj ki. ha profitabilis akkor igen, de ha tobb profitod lenne egy tiszta uj geppel amelyiket majd kesobb tudsz boviteni akkor inkabb azt. vagy egyelore ezekkel banyaszol majd bovitesz teljes rigre. szamolas szamolas szamolas. ez az alapja:)) ezert is hivjak szerintem szamitastechnikanak :))

isvanyka007

Szerintem ha már megvan a gép, vegyél egy kártyát, próbáld meg ha jól megy még egyet és termelj vele. Mikor bővíteni akarsz, akkor veszel egy új alaplapot és mindent bele, a kártyákat átteszed és kész. Kezdésnek jó a régi gép is, persze ha viszi a kártyákat. Ha van pénzed akkor építhetsz egy 6 kártyás riget.

Bob

Szerintetek működne a következő pici rig?

alaplap: ASROCK D1800M integrált J1800-as procival, 3 PCI-E csatlakozóval. 16eFt
memória 6GB használtat tudnék most 4eFt-ért
HDD 500GB használtat tudnék most 3eFt-ért
táp: NJOY Woden 750 80 plus gold-os  18eFt
3x XFX RX470 4GB 65eFt/db

Ez így összesen 236eFt. Szalagrisereket megrendeltem már kínából, ami nekem kb. 40 nap alatt szokott megérkezni, szóval még van idő gondolkodni rajta. Tudom, hogy nem ez az általános konfig, de éppen ezért kérdezem meg, hogy nektek mi erről a véleményetek. Én azért gondoltam egy ilyen konfigra, mert az integrált processzoros alaplapok legendásan híresek arról, hogy alacsony a fogyasztásuk, ami egy olyan gépnél, ami állandóan be van kapcsolva, igen csak számít. Még hűtő ventillátor sincs rajta (persze lehet, én tennék rá valamit), olyan 30W-ra saccolom a teljesítményfelvételét. A tápegység egyértelműen goldos kell hogy legyen, és kb. 50%-os terhelésen menjen, így 90% fölötti lesz a hatásfok. Egy normál PC házba tenném bele, egy falécet rögzítenék a PC házba, és a kártyákat arra rögzíteném. Szerintem ha ez a konfig működni tud, akkor árban, fogyasztásban és hesben is fele egy szokásos 6 kártyás rignek. Tehát megtérülésben teljesen equivalensek.

Mit szóltok ehhez az ötlethez?

raffiakötö

Idézetet írta: Bob Dátum december 07, 2016, 08:06:26 DÉLUTÁN
Szerintetek működne a következő pici rig?

alaplap: ASROCK D1800M integrált J1800-as procival, 3 PCI-E csatlakozóval. 16eFt
memória 6GB használtat tudnék most 4eFt-ért
HDD 500GB használtat tudnék most 3eFt-ért
táp: NJOY Woden 750 80 plus gold-os  18eFt
3x XFX RX470 4GB 65eFt/db

Ez így összesen 236eFt. Szalagrisereket megrendeltem már kínából, ami nekem kb. 40 nap alatt szokott megérkezni, szóval még van idő gondolkodni rajta. Tudom, hogy nem ez az általános konfig, de éppen ezért kérdezem meg, hogy nektek mi erről a véleményetek. Én azért gondoltam egy ilyen konfigra, mert az integrált processzoros alaplapok legendásan híresek arról, hogy alacsony a fogyasztásuk, ami egy olyan gépnél, ami állandóan be van kapcsolva, igen csak számít. Még hűtő ventillátor sincs rajta (persze lehet, én tennék rá valamit), olyan 30W-ra saccolom a teljesítményfelvételét. A tápegység egyértelműen goldos kell hogy legyen, és kb. 50%-os terhelésen menjen, így 90% fölötti lesz a hatásfok. Egy normál PC házba tenném bele, egy falécet rögzítenék a PC házba, és a kártyákat arra rögzíteném. Szerintem ha ez a konfig működni tud, akkor árban, fogyasztásban és hesben is fele egy szokásos 6 kártyás rignek. Tehát megtérülésben teljesen equivalensek.

Mit szóltok ehhez az ötlethez?

Indulásnak nem rossz szerintem.

Fireball

Idézetet írta: raffiakötö Dátum december 03, 2016, 08:50:48 DÉLUTÁN
Idézetet írta: danieru Dátum december 03, 2016, 08:07:22 DÉLUTÁN
Idézetet írta: Fireball Dátum december 03, 2016, 07:57:57 DÉLUTÁN
Idézetet írta: danieru Dátum december 03, 2016, 02:09:36 DÉLUTÁN
Idézetet írta: boti123 Dátum december 03, 2016, 08:16:09 DÉLELŐTT
Idézetet írta: danieru Dátum december 02, 2016, 11:07:50 DÉLUTÁN
Én ezt javaslom:
Asrock H81 Pro BTC
Intel Pentium vagy Celeron proci, nekem G3250 van.
4GB DDR3
Merevlemez! Ne vegyetek olcsó SSD-t, annál még egy olcsóbb merevlemez is jobb.
EVGA 850W B2 vagy G2.
6 darab RX470 ref kártya. Nálam Sapphire megy, felesleges ennél drágább.
Szallagkábel riser, de olyan, amin nincs molex csatlakozó!

Két ilyen gép megy nálunk. Harmadik is ilyen lesz.

Molex nelkul van rajta 6 kartya?

Igen! Beszereztünk próbából 16x-1x kábelt, amin van egy molex, de nem ment táp nélkül. Csak az 1x-1x kábellel megy. Láttam a konfigurációd. Mi 460 ezerből raktuk össze, és ez is bányászik 1000 H/s fölött.

http://www.ebay.co.uk/itm/PCI-E-1X-Slot-Riser-Card-Extender-Extension-Ribbon-Flex-Cable-PCI-Express-Adapte/231933166049?_trksid=p2047675.c100005.m1851&_trkparms=aid%3D222007%26algo%3DSIC.MBE%26ao%3D2%26asc%3D38661%26meid%3Dc8cc6c3ed49345cd819420d0587e6801%26pid%3D100005%26rk%3D4%26rkt%3D6%26sd%3D111559687866

Persze, nem feltétlen innen. Ha van időd, akkor kínából rendeled és olcsóbb. Mi össze akartuk rakni maximum egy hét alatt, ezért angliából rendeltük.

Tudnál adni egy linket ahonnan a szalagkábel 1x-1x riser-eket vásárolod? Kipróbálnám én is usb-s helyett.

Én ilyet vettem http://www.ebay.com/itm/201691060099?_trksid=p2057872.m2749.l2649&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT működik rendesen, és nem drága.

köszi, meg is rendeltem, Vegánnál is működik, egyszerű és ezért tetszik

Zorg33

Betáp nélküli riserrel maximum 1db RX 470/480 kártyát köthetsz az alaplapra!
Ezt tartsd észben, különben szépen leég az ATXcsati/alaplap/slot valamelyike.

Tehát minimum a 2. kártyától kezdve csak betápos (szalag vagy USB) riserrel szabad bekötni a kártyákat.

A régi 2xx 3xx szériás kártyákra ez nem igaz, mert azok csak kb harmad annyi áramot vesznek fel a slot felől, mint a 4xx széria, azokból akár még 4 db is elmegy a slotból táplálkozva.

sikamika

Van egy ilyen alaplapom:

http://www.biostar-usa.com/app/en-us/mb/introduction.php?S_ID=133

es egy ilyen:

http://www.ecs.com.tw/ECSWebSite/Product/Product_Overview.aspx?DetailID=831&CategoryID=1&DetailName=Feature&MenuID=24&LanID=0

A kerdes az hogy indulasnak van-e ertelme ezzel foglalkozzak? A processzoraokat meg megkell nezzem milyenek. Ramok DDR2esek, kb  4gigat tudnek beletenni.

raffiakötö

Idézetet írta: sikamika Dátum december 08, 2016, 04:29:44 DÉLELŐTT
Van egy ilyen alaplapom:

http://www.biostar-usa.com/app/en-us/mb/introduction.php?S_ID=133

es egy ilyen:

http://www.ecs.com.tw/ECSWebSite/Product/Product_Overview.aspx?DetailID=831&CategoryID=1&DetailName=Feature&MenuID=24&LanID=0

A kerdes az hogy indulasnak van-e ertelme ezzel foglalkozzak? A processzoraokat meg megkell nezzem milyenek. Ramok DDR2esek, kb  4gigat tudnek beletenni.


Indulásnak jó lehet mindkét lap. A 4 gb ram kell a 64bites windowsnak.

danieru

Idézetet írta: sikamika Dátum december 08, 2016, 04:29:44 DÉLELŐTT
Van egy ilyen alaplapom:

http://www.biostar-usa.com/app/en-us/mb/introduction.php?S_ID=133

es egy ilyen:

http://www.ecs.com.tw/ECSWebSite/Product/Product_Overview.aspx?DetailID=831&CategoryID=1&DetailName=Feature&MenuID=24&LanID=0

A kerdes az hogy indulasnak van-e ertelme ezzel foglalkozzak? A processzoraokat meg megkell nezzem milyenek. Ramok DDR2esek, kb  4gigat tudnek beletenni.

Én nem foglalkoznék már ezekkel. Nagyon régi technológiák (~10 év).

isvanyka007

Idézetet írta: sikamika Dátum december 08, 2016, 04:29:44 DÉLELŐTT
Van egy ilyen alaplapom:

http://www.biostar-usa.com/app/en-us/mb/introduction.php?S_ID=133

es egy ilyen:

http://www.ecs.com.tw/ECSWebSite/Product/Product_Overview.aspx?DetailID=831&CategoryID=1&DetailName=Feature&MenuID=24&LanID=0

A kerdes az hogy indulasnak van-e ertelme ezzel foglalkozzak? A processzoraokat meg megkell nezzem milyenek. Ramok DDR2esek, kb  4gigat tudnek beletenni.

szerintem ki lehet próbálni nem kell egyből nekiszökni és költeni a pénzt, ha nem válik be akkor is elér újat venni

sikamika

Indulasrol van szo, mert tapra es 3 kartyara lenne csak penzem. 2-3 honap utan tudnek ujitani. A risereket minel gyorsabban honnan rendeljem max 2 het mert kinabol 4 het? Ha valakinek itt Erdelyben Romaniaban van feleslegben vagy tud egy roman oldalt kerem segitsen.

sikamika

A masik kerdes meg az h ha olcson bennek egy EVGA 600 w-os tapot ket vagy harom videokartyat megbirnae es ha fejlesztem utanna megint veszek meg egy 600as tapot oszetudome kotni h duplazodjon a watt? Nagy a kulonbseg penzben a 600w es a 750 wattos ara kozt...kb ketharmaddal dragabb a 750es es ne is beszeljek az ezresrol. Nekem penzugyileg az gond h egybol epitsek egy hatkartas 2000 euros rig-et. Felebol tudnek indulni kb. Ezert hasznalnam fel a regi alaplapjaimat kezdesnek ami 2 max 3 honap.

drizzt_do_urden

hat ha fog menni akkor kezdheted ezzel. max ha nem megy akkor veszed az uj alaplapot. risert ha 2 - 3 kell akkor kapsz az OLX -en. vagy ebay.co.uk . azok hamar itt lesznek.

sikamika

Idézetet írta: bacsoka Dátum december 04, 2016, 08:07:46 DÉLUTÁN
Idézetet írta: isvanyka007 Dátum december 04, 2016, 07:58:03 DÉLUTÁN
Sziasztok, leírom én is milyen rémet raktam össze: 100 lejes (én is Erdélyből vagyok) HP DC5850 SFF, AMD Athlon 64 X2 5200B, 2.7GHz, 2GB DDR2, 80GB, ATI Radeon 3100 DVI, DVD-ROM gép + rx480 8gb + rx 480 4gb. A két kártya között nincs különbség, minden paraméter egyforma nagyjából, 175-180 H/s kártyánként, fogyasztás a falból 360W. Ha valakinek van kérdése szívesen válaszolok. Nem akartam túl sokat költeni és így kb 2500 lejből kijött a két kártyás gép. A kártyákat egy 650w-os szerver tápról táplálom külön(ez volt itthon, nem használtam), a gép pedig megy a saját tápról. A cél az volt, hogy minél olcsóbb legyen, tudom, hogy gányolás de az új alkatrészekből összerakott rig is az, nem gyári megoldások ne várjunk csodákat, állandóan figyelni kell mikor állnak le.
Az igazán nagy művészet az, amikor az ember szarból várat épít! Ellátja a feladatát és ez a lényeg.


Ez a varians tetszik nekem. Azt jelenti h a gepnek volt egy tapja es melleje betetted a 650es tapot kulon a kartyaknak betapnak.. En harom kartyan gondolkozok indulasnak es kb ezzel a megoldassal de 4 giga rammal a 10es windowsnak de 2 giga is eleg lehet a 32 bittesnek. Ird le h jol mukodik-e? Hogy kotted ossze inkabb az erdekel , risert rendeltel, honnan vettel. Esetleg fenykepet tudnal kuldeni errol ?

drizzt_do_urden

32 bites windowson nem megy a banyaprogram!