Hírek:

Az újonnan regisztrálók nézzék meg a spam mappában a megerősítő levelet!

Main Menu

Minden ami Nvidia

Indította Székely Vegán, december 27, 2016, 10:08:47 DÉLELŐTT

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználók és 6 Vendégek van a témában

zs1991

Az mitől lehet, hogy a Gigabyte 1060-am (Samsung RAM-os) 21,5-el hash-el, míg a KFA2 (Hynix RAM-os) max 18-al hajlandó azonos órajelen? Ennyit számít a Samsung memória, hogy még azonos órajelen is ennyivel jobb?

carobi

#761
Szép napot kedves bányász kollegák :)

Egy kis segítséget szeretnék kérni tőletek, hátha találkozott valaki hasonló problémával. Van egy Asrock Z97 alaplapom és raktam bele 3db 1070-es kártyát riserrel (Molex) és hibátlanul fut de ahogy beleteszem a 4. kártyát nem indul be, addig probálgattam a riser-ek usb csatijait az alaplap pci-e csatijaiba cserélgetni,amig beindult és be is tölt a win7, de csak 3 kártyát lát a 4.et sajnos nem.
1db Zotac 2db msi 1070-es szépen megy de ha a Gygabite-ot bekötöm azt nem látja. A kártya és a riser hibátlan mert átteszem másik gépembe abban egyedül szépen megy péntek óta. Az alaplap zsir új nincs 2 hetes, a kingstone 4Gb ram és a celeron szintén, 750-es cheaftec táp is !!!

Lehet BIOS gond ? Szerintetek mit próbáljak ki ?

Nem tudom lényeges-e de a 4 kártyát már 2 táppal hajtom meg, hogy ne terheljem szegény 750-t kapott mellé egy 550-es kistesót szintés chieftek. A 3 kártyás megoldásban is hibátlanul megy 2 tápról, és 4 kártyás megoldásban nem látja a 4.et sehogy sem.
Ajánlom figyelmetekbe most indult Youtube csatornámat ! Heti 2 alkalommal töltök fel új videót, érdekes témákban a nagyvilágból.
https://www.youtube.com/channel/UCViQbaq-bHAfHDPdr2hiWog?sub_confirmation=1

Sipi

Sziasztok.


Vettem asus geforce gtx 1060 6gb dual kártyát. Első nvidai kártyám. Ezeknél számít a memória típusa, mert már csak arra tudok gondolni hibának. Ez persze hogy micron memóriás. Elég sokat próbálgatom és nem tudom feljebb vinni a teljesítményét eth dualban 20,8Mhs fölé. Memoriát ha emelem +400 fölött fagy meg leáll. Úgy olvastam mások +600-900 között használják. Tudnátok segíteni? Bár ha a micron memória a gond akkor már meg is jöttem. Zcash-en nem próbáltam még. Esetleg akkor ott jobb lehet?

Alex 2017

Idézetet írta: Sipi Dátum június 25, 2017, 03:18:34 DÉLUTÁN
Sziasztok.


Vettem asus geforce gtx 1060 6gb dual kártyát. Első nvidai kártyám. Ezeknél számít a memória típusa, mert már csak arra tudok gondolni hibának. Ez persze hogy micron memóriás. Elég sokat próbálgatom és nem tudom feljebb vinni a teljesítményét eth dualban 20,8Mhs fölé. Memoriát ha emelem +400 fölött fagy meg leáll. Úgy olvastam mások +600-900 között használják. Tudnátok segíteni? Bár ha a micron memória a gond akkor már meg is jöttem. Zcash-en nem próbáltam még. Esetleg akkor ott jobb lehet?
Az nvidianak nincsem memoria problemaja es szinte mindegyik gtx pkartya micron memorias


Sent from my iPhone using Tapatalk

willow

Idézetet írta: carobi Dátum június 25, 2017, 09:54:12 DÉLELŐTT
Szép napot kedves bányász kollegák :)

Egy kis segítséget szeretnék kérni tőletek, hátha találkozott valaki hasonló problémával. Van egy Asrock Z97 alaplapom és raktam bele 3db 1070-es kártyát riserrel (Molex) és hibátlanul fut de ahogy beleteszem a 4. kártyát nem indul be, addig probálgattam a riser-ek usb csatijait az alaplap pci-e csatijaiba cserélgetni,amig beindult és be is tölt a win7, de csak 3 kártyát lát a 4.et sajnos nem.
1db Zotac 2db msi 1070-es szépen megy de ha a Gygabite-ot bekötöm azt nem látja. A kártya és a riser hibátlan mert átteszem másik gépembe abban egyedül szépen megy péntek óta. Az alaplap zsir új nincs 2 hetes, a kingstone 4Gb ram és a celeron szintén, 750-es cheaftec táp is !!!

Lehet BIOS gond ? Szerintetek mit próbáljak ki ?

Nem tudom lényeges-e de a 4 kártyát már 2 táppal hajtom meg, hogy ne terheljem szegény 750-t kapott mellé egy 550-es kistesót szintés chieftek. A 3 kártyás megoldásban is hibátlanul megy 2 tápról, és 4 kártyás megoldásban nem látja a 4.et sehogy sem.
Csak találgatok. Vagy a win 7 nem kezel több kártyát, vagy az alaplapod. Kezd azzal, hogy felteszel win 10-et. Aztán majd meglátod.

kisgolyzer95

Idézetet írta: zs1991 Dátum június 25, 2017, 09:33:27 DÉLELŐTT
Az mitől lehet, hogy a Gigabyte 1060-am (Samsung RAM-os) 21,5-el hash-el, míg a KFA2 (Hynix RAM-os) max 18-al hajlandó azonos órajelen? Ennyit számít a Samsung memória, hogy még azonos órajelen is ennyivel jobb?


Hali nekem a Gigabyte windforce gtx 1060 asaim hynix memoriasak csak 19-19.5 a teteje dualban sajna a hynix ennyit tud....nekem amúgy meg pont a KFA2 eseim micron memóriásak 22.5 dualban :D

Székely Vegán

Idézetet írta: kisgolyzer95 Dátum június 26, 2017, 07:48:59 DÉLELŐTT
Idézetet írta: zs1991 Dátum június 25, 2017, 09:33:27 DÉLELŐTT
Az mitől lehet, hogy a Gigabyte 1060-am (Samsung RAM-os) 21,5-el hash-el, míg a KFA2 (Hynix RAM-os) max 18-al hajlandó azonos órajelen? Ennyit számít a Samsung memória, hogy még azonos órajelen is ennyivel jobb?


Hali nekem a Gigabyte windforce gtx 1060 asaim hynix memoriasak csak 19-19.5 a teteje dualban sajna a hynix ennyit tud....nekem amúgy meg pont a KFA2 eseim micron memóriásak 22.5 dualban :D


Jó lenne ha mindenki írna power limit/core/memory értékeket a hessrét mellé mert annélkül nem sokat ér az infó..
***BÁNYÁSZ ÉS KRIPTOPÉNZ VIDEÓIM***
https://www.youtube.com/channel/UC1l3y27zXgQqIumFnzIl0FQ

Alex 2017

Sziasztok egy kerdesem lenne tegnap ota nagyon lement az ara a zcashnak es az ethereumnak es 2db gtx 1070 el banyaszok 170 dollart egy honapba egy het 400 dollar volt fel dog ez meg menni?


Sent from my iPhone using Tapatalk

bazsy

Idézetet írta: Alex 2017 Dátum június 26, 2017, 10:09:57 DÉLELŐTT
Sziasztok egy kerdesem lenne tegnap ota nagyon lement az ara a zcashnak es az ethereumnak es 2db gtx 1070 el banyaszok 170 dollart egy honapba egy het 400 dollar volt fel dog ez meg menni?


Sent from my iPhone using Tapatalk
Előbb utóbb biztos nem kell megijedni egyszer lent egyszer fent ilyen ez a világ

spikes

Dehogynem adj el mindent, megveszem:)

Alex 2017


Alex 2017

Sziasztok nvidiaval mit lehet meg banyaszni zcashe es ethereum on kivul?


Sent from my iPhone using Tapatalk

raffiakötö

Idézetet írta: Alex 2017 Dátum június 26, 2017, 01:42:58 DÉLUTÁN
Sziasztok nvidiaval mit lehet meg banyaszni zcashe es ethereum on kivul?


Sent from my iPhone using Tapatalk


Elvileg minden olyan coint tudsz ami Ethash, vagy Equihash, Cryptonight. tuti van még de ezek biztosak.

Alex 2017

Idézetet írta: raffiakötö Dátum június 26, 2017, 02:04:49 DÉLUTÁN
Idézetet írta: Alex 2017 Dátum június 26, 2017, 01:42:58 DÉLUTÁN
Sziasztok nvidiaval mit lehet meg banyaszni zcashe es ethereum on kivul?


Sent from my iPhone using Tapatalk


Elvileg minden olyan coint tudsz ami Ethash, vagy Equihash, Cryptonight. tuti van még de ezek biztosak.
Koszi

raffiakötö

Idézetet írta: Alex 2017 Dátum június 26, 2017, 02:06:35 DÉLUTÁN
Idézetet írta: raffiakötö Dátum június 26, 2017, 02:04:49 DÉLUTÁN
Idézetet írta: Alex 2017 Dátum június 26, 2017, 01:42:58 DÉLUTÁN
Sziasztok nvidiaval mit lehet meg banyaszni zcashe es ethereum on kivul?


Sent from my iPhone using Tapatalk


Elvileg minden olyan coint tudsz ami Ethash, vagy Equihash, Cryptonight. tuti van még de ezek biztosak.
Koszi


Itt szét tudsz nézni



https://whattomine.com/coins

carobi

Valaki bányászik Gygabite 1070 mini-vel ZEC-t ? Érdekelne a tapasztalat, mert azt kapnék érdemes megvenni ? ugyanolyan 8 gigás csak 1 ventis, 165e lenne, véleményetek ?
Ajánlom figyelmetekbe most indult Youtube csatornámat ! Heti 2 alkalommal töltök fel új videót, érdekes témákban a nagyvilágból.
https://www.youtube.com/channel/UCViQbaq-bHAfHDPdr2hiWog?sub_confirmation=1

tiburka

GTX 1060 3GB (8000) én ezeket a beállításokat használom.
Remélem minden fontos adat látszik!
Teljesítmény/watt arányban ez a legjobb, amit teszteltem/használok.
ASUS DUAL GTX 1060 O3G /Samsung/
Ethash - 26 MHS
Equihash 310 sol/s

kosaras18

Idézetet írta: carobi Dátum június 26, 2017, 02:52:40 DÉLUTÁN
Valaki bányászik Gygabite 1070 mini-vel ZEC-t ? Érdekelne a tapasztalat, mert azt kapnék érdemes megvenni ? ugyanolyan 8 gigás csak 1 ventis, 165e lenne, véleményetek ?

450-420 között, alap beállításokkal, nekem ma jön a második, 150e-ért újonnan.

zs1991

Idézetet írta: Székely Vegán Dátum június 26, 2017, 10:04:01 DÉLELŐTT
Idézetet írta: kisgolyzer95 Dátum június 26, 2017, 07:48:59 DÉLELŐTT
Idézetet írta: zs1991 Dátum június 25, 2017, 09:33:27 DÉLELŐTT
Az mitől lehet, hogy a Gigabyte 1060-am (Samsung RAM-os) 21,5-el hash-el, míg a KFA2 (Hynix RAM-os) max 18-al hajlandó azonos órajelen? Ennyit számít a Samsung memória, hogy még azonos órajelen is ennyivel jobb?


Hali nekem a Gigabyte windforce gtx 1060 asaim hynix memoriasak csak 19-19.5 a teteje dualban sajna a hynix ennyit tud....nekem amúgy meg pont a KFA2 eseim micron memóriásak 22.5 dualban :D


Jó lenne ha mindenki írna power limit/core/memory értékeket a hessrét mellé mert annélkül nem sokat ér az infó..


Az azonos órajel nem elég? Mert attól függ a hashrate...
Amúgy maxra tolt Power Limittel is megvan a Samsung ramos Giga meg a Hynix ramos KFA2 között a 3 Mh/s különbség úgy, hogy pöccre megegyezik az órajelük. Ha megtuningolom a Gigán mégjobban a memóriát, akkor 4,5 Mh/s-el többet tud, mint amit a KFA2-ből max kilehet hozni.
A KFA2 azonnal elhasal, ha +400-nál többet adok a memóriájának. Az a szerencséje, hogy olcsó volt...De érthetetlen, hogy ugyanaz a kártya hogy képes ennyivel kevesebbel hash-elni. Talán a tápellátása jobb még a Gigának, de az kétlem hogy szerepet játszik a dologban.
Zcash-nél ugyanannyit hoz mindkét típusú kártya.

yamaha26

Itt egy videó az új Nvidia P106-100 bányász kártyáról. Hát elég nagy csalódás szerintem. Ugyan azt tudja, mint a 1060

https://www.youtube.com/watch?v=9deSVpjm1Kk