Hírek:

Az újonnan regisztrálók nézzék meg a spam mappában a megerősítő levelet!

Main Menu

Minden ami Nvidia

Indította Székely Vegán, december 27, 2016, 10:08:47 DÉLELŐTT

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználók és 10 Vendégek van a témában

Skankhunt42

Idézetet írta: dexter Dátum június 04, 2017, 07:02:00 DÉLELŐTT
A 6 kártys nvidias rignél ti mivel állítgatjátok be a dogokat, én msi Afterburner-rel szeretném , de azzal csak öt kártyát lehet állítani.


Lehet azzal tobbet is. Csak eleg vacakul van megcsinalva a GUI. Van egy kis lenyilo menu ahol latod a tobbi kartyat is.

dexter


ironsnowman

Idézetet írta: Skankhunt42 Dátum június 04, 2017, 07:29:38 DÉLELŐTT
Idézetet írta: dexter Dátum június 04, 2017, 07:02:00 DÉLELŐTT
A 6 kártys nvidias rignél ti mivel állítgatjátok be a dogokat, én msi Afterburner-rel szeretném , de azzal csak öt kártyát lehet állítani.


Lehet azzal tobbet is. Csak eleg vacakul van megcsinalva a GUI. Van egy kis lenyilo menu ahol latod a tobbi kartyat is.


De kartyankent nem talaltam sehol, hogy hol lehet alitani a venti sebesseget csak ha manualisra rakom.
A user defined automatic fan control-nal a grafikon az osszes kartyara vonatkozik, kulon nem lehet alitani mindegyik kartyanak sajnos. Vagy tevedek?

exertech001

Idézetet írta: ironsnowman Dátum június 04, 2017, 11:19:36 DÉLELŐTT
Idézetet írta: Skankhunt42 Dátum június 04, 2017, 07:29:38 DÉLELŐTT
Idézetet írta: dexter Dátum június 04, 2017, 07:02:00 DÉLELŐTT
A 6 kártys nvidias rignél ti mivel állítgatjátok be a dogokat, én msi Afterburner-rel szeretném , de azzal csak öt kártyát lehet állítani.


Lehet azzal tobbet is. Csak eleg vacakul van megcsinalva a GUI. Van egy kis lenyilo menu ahol latod a tobbi kartyat is.


De kartyankent nem talaltam sehol, hogy hol lehet alitani a venti sebesseget csak ha manualisra rakom.
A user defined automatic fan control-nal a grafikon az osszes kartyara vonatkozik, kulon nem lehet alitani mindegyik kartyanak sajnos. Vagy tevedek?
Sajnos nem tévedsz.

axwel

Sziasztok.
Új vagyok a témában, jelenleg van egy GTX1050TI videókártyám kipróbáltam a bányászatot, és úgy gondolom belefektetek. Zec-et bányászok ezzel a kis karival nem egy erős darab, annó nem erre a célra vettem de 165-200 sol/s-et mutat az EWBF miner.
Jelenlegi gépem Asus Z97-ProGamer alaplap, I5 4690K proci, 8gb ram, Corsair RM1000-es táp, Asus strix Gtx 1050TI.
Elvileg van még 2db 16x-os pcie csatim ha mondjuk vennék 2db GTX1060-ast vagy egy db GTX1070-est az működne az 1050TI-vel ? 
Gépházban egész jó a szellőzés egyenlőre a gépházban(Corsair Obsidian800D) mennének a kártyák, késöbb természetesen külön rigbe kerülnének. Ja és melyik érné meg jobban a 2Db 1060-as (3GB-os) vagy egy GTX1070 ? Válaszotokat előre is köszönöm.

Üdv!

bacsoka

#265
Idézetet írta: ironsnowman Dátum június 04, 2017, 11:19:36 DÉLELŐTT
Idézetet írta: Skankhunt42 Dátum június 04, 2017, 07:29:38 DÉLELŐTT
Idézetet írta: dexter Dátum június 04, 2017, 07:02:00 DÉLELŐTT
A 6 kártys nvidias rignél ti mivel állítgatjátok be a dogokat, én msi Afterburner-rel szeretném , de azzal csak öt kártyát lehet állítani.


Lehet azzal tobbet is. Csak eleg vacakul van megcsinalva a GUI. Van egy kis lenyilo menu ahol latod a tobbi kartyat is.


De kartyankent nem talaltam sehol, hogy hol lehet alitani a venti sebesseget csak ha manualisra rakom.
A user defined automatic fan control-nal a grafikon az osszes kartyara vonatkozik, kulon nem lehet alitani mindegyik kartyanak sajnos. Vagy tevedek?
Szerintem tévedsz!
Ha a GPU-k ablakocskában a jobb alsó sarokban vannak a kártyák felsorolva. Na most annak a jobb felső sarkában van a négyszögjel amire ha rá kattintasz megváltozik. Ezzel állítod, hogy egyesével vagy egyszerre állítsd a GPU-k paramétereit. Kékkel és pirossal karikáztam.

m8k

Ha ugy van mint a fenti kepen akkor a beallitas minden kartyara vonatkozik, ha meg 2 fele zig-zag van akkor be lehet egyesevel loni minden kartyat.
Irta valaki meg fenntebb hogy csak 5 fele mentest lehet csinalni az Afterburnerbe osszsesen, NEM, minden kartyanak 5 fele profilt lehet lementeni.

carobi

Idézetet írta: axwel Dátum június 04, 2017, 04:16:37 DÉLUTÁN
Sziasztok.
Új vagyok a témában, jelenleg van egy GTX1050TI videókártyám kipróbáltam a bányászatot, és úgy gondolom belefektetek. Zec-et bányászok ezzel a kis karival nem egy erős darab, annó nem erre a célra vettem de 165-200 sol/s-et mutat az EWBF miner.
Jelenlegi gépem Asus Z97-ProGamer alaplap, I5 4690K proci, 8gb ram, Corsair RM1000-es táp, Asus strix Gtx 1050TI.
Elvileg van még 2db 16x-os pcie csatim ha mondjuk vennék 2db GTX1060-ast vagy egy db GTX1070-est az működne az 1050TI-vel ? 
Gépházban egész jó a szellőzés egyenlőre a gépházban(Corsair Obsidian800D) mennének a kártyák, késöbb természetesen külön rigbe kerülnének. Ja és melyik érné meg jobban a 2Db 1060-as (3GB-os) vagy egy GTX1070 ? Válaszotokat előre is köszönöm.

Üdv!

Üdv köztünk !

Jó felé gondolkodsz és kezdésnek az a kártya tökéletes lesz, a tápod és az alaplapod pedig lehetővé teszi a bővitést is.
A kérdésed egy amúgy sokat vitatott téma 2db 1060 vagy 1db 1070 én annó az 1070 mellett döntöttem,mert a pci-e csatlakozási lehetőség korlátozott és kevesebb áram fogyasztással megúszom. Ha van pénzed rá 1070 később jobban járszm ha most nincs akkor 1060 én ezt tudom tanácsolni !
Ajánlom figyelmetekbe most indult Youtube csatornámat ! Heti 2 alkalommal töltök fel új videót, érdekes témákban a nagyvilágból.
https://www.youtube.com/channel/UCViQbaq-bHAfHDPdr2hiWog?sub_confirmation=1

ironsnowman

Idézetet írta: bacsoka Dátum június 04, 2017, 04:48:00 DÉLUTÁN
Idézetet írta: ironsnowman Dátum június 04, 2017, 11:19:36 DÉLELŐTT
Idézetet írta: Skankhunt42 Dátum június 04, 2017, 07:29:38 DÉLELŐTT
Idézetet írta: dexter Dátum június 04, 2017, 07:02:00 DÉLELŐTT
A 6 kártys nvidias rignél ti mivel állítgatjátok be a dogokat, én msi Afterburner-rel szeretném , de azzal csak öt kártyát lehet állítani.


Lehet azzal tobbet is. Csak eleg vacakul van megcsinalva a GUI. Van egy kis lenyilo menu ahol latod a tobbi kartyat is.


De kartyankent nem talaltam sehol, hogy hol lehet alitani a venti sebesseget csak ha manualisra rakom.
A user defined automatic fan control-nal a grafikon az osszes kartyara vonatkozik, kulon nem lehet alitani mindegyik kartyanak sajnos. Vagy tevedek?
Szerintem tévedsz!
Ha a GPU-k ablakocskában a jobb alsó sarokban vannak a kártyák felsorolva. Na most annak a jobb felső sarkában van a négyszögjel amire ha rá kattintasz megváltozik. Ezzel állítod, hogy egyesével vagy egyszerre állítsd a GPU-k paramétereit. Kékkel és pirossal karikáztam.
Gpu-k parametereit persze, hogy lehet kulon minden kartyanak allitani de a user defined automatic fan control- t nem tudod minden kartyanal allitani.
Olyan kepet mutass ahogy ezt allitod :).

Tiba

#269
Üdv valaki meg tudja mondani, hogy miért nem akar feljebb menni 25 nél az eth hashrate? nv gtx1080 ről van szó.
Ez ennyit tudna?
köszi

GH

afterburner miert ir 1080 at?
Gép összeszerelés beüzemelés, Budapesti szerverteremben Rig elhelyezés, 24 órás operátorszolgálat, 
www.dierjob.hu
info@dierjob.hu

Tiba

Természetesen elírtam bocsi :)

menorel

Idézetet írta: Tiba Dátum június 04, 2017, 09:20:11 DÉLUTÁN
Üdv valaki meg tudja mondani, hogy miért nem akar feljebb menni 25 nél az eth hashrate? nv gtx1080 ről van szó.
Ez ennyit tudna?
köszi

Nem bányászok ETH-t, szóval nem tudom mennyinek kellene lennie, de van egy olyan gyanúm, hogy a 75%-os power limit lehet a baja. Azok a kártyák 250W-ot zabálnak egyébként, azzal, hogy 75%-os power limitet adtál nekik afterburnerben elveszel tőlük majd 65W-ot. Egyébként rendesen be vannak kötve a kártyák, márhogy megkapták a 2x8pin-es csatlakozójukat?
--
Variance - Mind the Gap! - ZEC bányász jómunkásember!
http:/variance.hu/category/otc

Tiba

1x8 pin van csak rajtuk, de be vannak kötve jól. Zcas-el nincs is baj, 550/kártya a sebesség kb.
De viszont azt hiszem megtaláltam a magyarázatot.
Az én kártyámnak gddr5 X -es memoriája van. A calymore program sajnos nem tudja kihasználni ezt a fajta memóriát megfelelően.
(A jövőben talán igen) Azokkal az nvidiákkal amiken nem X es a ram, ott jóval nagyobb sebességet lehet elérni eth-n.
Az X-es memória kevesebb mhz-n megy mint a sima, viszont újabb technológia.
A képen látszik is, hogy az afterburnerben 5346 mhz valójában csak 1336,5- nek felel meg.
itt találtam a leírást, és az 5. pontban van róla szó:
https://forum.ethereum.org/discussion/9277/1080-specific-ethereum-mining-issues

Viszont ami elég durva, hogy dualban +60 dcri-n a pascal 500 felett van/ kártya úgy, hogy az eth nem csökken 25 ről :)

Szóval ha eth-ra akartok nvidiát, akkor ne X -es ramja legyen.

menorel

Idézetet írta: Tiba Dátum június 04, 2017, 11:14:59 DÉLUTÁN
1x8 pin van csak rajtuk, de be vannak kötve jól. Zcas-el nincs is baj, 550/kártya a sebesség kb.
De viszont azt hiszem megtaláltam a magyarázatot.
Az én kártyámnak gddr5 X -es memoriája van. A calymore program sajnos nem tudja kihasználni ezt a fajta memóriát megfelelően.
(A jövőben talán igen) Azokkal az nvidiákkal amiken nem X es a ram, ott jóval nagyobb sebességet lehet elérni eth-n.
Az X-es memória kevesebb mhz-n megy mint a sima, viszont újabb technológia.
A képen látszik is, hogy az afterburnerben 5346 mhz valójában csak 1336,5- nek felel meg.
itt találtam a leírást, és az 5. pontban van róla szó:
https://forum.ethereum.org/discussion/9277/1080-specific-ethereum-mining-issues

Viszont ami elég durva, hogy dualban +60 dcri-n a pascal 500 felett van/ kártya úgy, hogy az eth nem csökken 25 ről :)

Szóval ha eth-ra akartok nvidiát, akkor ne X -es ramja legyen.

Ezt így baromira nem értem. Nekem a 1080-as kártyám ZEC-et EWBF minerrel 720 sol/sec-es hash rate felett csinálja 108%-os power profillal. Az az 550 amit neked csinál az gyanúsan kevés. Szándékosan underclockolod a kártyát azzal, hogy max 75%-os powert engedsz neki?
--
Variance - Mind the Gap! - ZEC bányász jómunkásember!
http:/variance.hu/category/otc

Tiba

nekem zecen így néz ki:
Változtassak valamin szerinted?
gigabyte gtx 1080 g1 gaming gddr5x 8gb

carobi

Idézetet írta: Tiba Dátum június 05, 2017, 12:11:21 DÉLELŐTT
nekem zecen így néz ki:
Változtassak valamin szerinted?
gigabyte gtx 1080 g1 gaming gddr5x 8gb

Az szép 7db 1080-as kártya :) Honnan rendelted és mennyiért ? Milyen fajta risert használsz hozzá, kérlek a pontos típusát ird le.
Ajánlom figyelmetekbe most indult Youtube csatornámat ! Heti 2 alkalommal töltök fel új videót, érdekes témákban a nagyvilágból.
https://www.youtube.com/channel/UCViQbaq-bHAfHDPdr2hiWog?sub_confirmation=1

Gaabeesz

Idézetet írta: menorel Dátum június 02, 2017, 10:37:55 DÉLUTÁN
Csak ezért felesleges powershellben indítani a miner-t. Sima parancssorból is ki tudod íratni ugyanezt a "--pec" paraméter hozzáadásával:


Udv.  Ezt a paramétert hova kell írni hogy kiadja?
Koszi

m8k


drizzt_do_urden

ti nem olvastok el semmi egybol kerdeztek? ott irja kep felett mit kell csinalni. feheren es feketen. de nem veszitek a faradtsagot, hogy elolvassatok vagy utannanezzetek. hanem egybol kerdezz! kovetkezokor torolom!