Hírek:

Az újonnan regisztrálók nézzék meg a spam mappában a megerősítő levelet!

Main Menu

Minden ami Nvidia

Indította Székely Vegán, december 27, 2016, 10:08:47 DÉLELŐTT

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználók és 18 Vendégek van a témában

Balvanylajos

Idézetet írta: tom95ster Dátum június 11, 2017, 08:22:16 DÉLELŐTT
Üdvözletem minden bányásznak!

Mivel csak tegnap csöppentem a bányász társadalomba, lenne egy kérdésem, ami inkább csak megerősítés lenne, mielőtt kiköltekezem:

Van egy ilyen lapom a gépemben: https://www.gigabyte.com/Motherboard/GA-Z170XP-SLI-rev-10#sp

Jelenleg egy Palit SuperJetstream 6gb vgat hajtok benne, átlag 20 mh/s-el csákányol, nem állítottam semmit, áramszámla nem téma egyenlőre. Ellenben a piacon nem lelek ilyen kártyát... Mehet mellé gyakorlatilag bármi, mivel úgysem téma az SLI a bányászathoz? Vinné a 3 vgat (annyi slot van), vagy ez csak álom?
Köszönöm előre is!
Beugró pálinkát sehogy sem tudom féldecinként postázni, max a monitorra locsolni :D

Szia!

Ha a pci-16x-os lukakat akarod megtölteni, akkor mindenképp állítsd át a bios-ban hogy gen1 legyen a sebessége a pci-e slotoknak.
Arra figyelj, ha házba teszed őket akkor a két kártya is már jó meleg lesz, de a három nem valószínű hogy bírni fogja a nyarat. Ha egyáltalán fizikailag belefér, nézd meg a helyet a 2. és a 3. pci-e16x slotok mellett.

Rendelj kínából 1x-16x risereket és 16x-16x risereket és tedd inkább egy fakeretbe a gépet, akkor nem fog túlmelegedni és elvileg akár 5 VGA-t is tud hajtani a lapod. TÁPRA FIGYELJ!
GTX1060 nem tudom mennyit vesz fel, de Vegán talán meg tudja mondani.

Tájékozódj, hogy az alaplapod mennyi VGA-t tud kezelni.

Ha idáig eljutsz és látod a megtérülést, valószínűleg nem tudsz majd te sem megállni és veszed a rigeket számolatlanul :)

Székely Vegán

Idézetet írta: kolieee Dátum június 10, 2017, 11:19:32 DÉLUTÁN
Idézetet írta: Székely Vegán Dátum június 10, 2017, 11:13:53 DÉLUTÁN
Idézetet írta: kolieee Dátum június 10, 2017, 10:07:20 DÉLUTÁN
Idézetet írta: Székely Vegán Dátum június 10, 2017, 09:32:03 DÉLUTÁN
EVGA GTX 1060 3GB 22Mh ETH + 103Mh Pascal 80 watt a falból, -dcri 14


<iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/hmo2whSy6xs" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

Wow nem is rossz Robi koszi hogy megosztottad .
Velemenyedre vagyok kivancsi
Egyenlore csak ethert fogok banyaszni az nvidia kartyakkal melyiket ajanlanad 1060 /gb ,1060 /6gb vagy az 1070 szeriat.
Azert az ethert akarom banyaszni mert  abban latok nagyobb potencialt es tartani akarom nem eladni en 1000$ felett varom 1-2 even belul az ethert szerintem megtori a bitcoint.
Es meg egy kerdes azon agyalok reggel ota hogy amit vettem rx 470 480 570 580  kartyakat  hogy meghirdessem e meg most 380 $ darab aron  hatha megveszik par hetes kartyak es vegyek e belole esetleg gtx 1070 kartyakat ha talalnek valakit aki ennyit adna erte vagy 350$  minimalis rafizetessel  vehetnek nvidia kartyakat es ugy mar a megterulese se lenne gaz mivel  200 -280 $ aron vettem az amd kartyakat

1060 6gb vagy 1070 a legjobb.
Kártyát eladni mikor ilyen hatalmas a profit nem biztos hogy jó ötlet.. bár van aki azt vallja hogy pont a csúcson kell kiszállni.. ezt mindenki maga kell eldöntse.

Koszi a valaszodat
Nem kiakarok szalni belole csak most olyan aron tudom eladni hogy gtx 1070 tudok belole venni azert gondoltam erre mert zcashre ha a kesobiekben meg is at kell alni akkor tobbet hoz az etheren meg kb hoz annyit mint rx 480 8gb.
Az rx 5×× szeria le eszi az idegemet nem tudom normalisan beloni vele a riget

Ja, hát van benne ráció.. nekem is egyre jobban tetszenek a nvidia kártyák.. amd-t amúgy sem lehet kapni és én is rühellem az 500-as szériát.. csak egy RX570-esem van, megtartom mert hatalmas a profit most.
***BÁNYÁSZ ÉS KRIPTOPÉNZ VIDEÓIM***
https://www.youtube.com/channel/UC1l3y27zXgQqIumFnzIl0FQ

spikes

További óriási előnye nvidiának, hogy alig termel hőt... Még Rx kártyát ontják a meleget nvidia olyan mintha csak üresen menne, közbe 30-al hashel:))
Vegán bemutatta 1060-ast, holnaptól majd az sem kapható...

spikes

Idézetet írta: Arkenso Dátum június 11, 2017, 09:51:52 DÉLELŐTT
Logikátlan ez a hőtermelési elméleted :)

Igen, csak hát ez a tapasztalat...

Székely Vegán

Idézetet írta: Arkenso Dátum június 11, 2017, 09:51:52 DÉLELŐTT
Logikátlan ez a hőtermelési elméleted :)

Kevesebb áramot használ a nvidia.
***BÁNYÁSZ ÉS KRIPTOPÉNZ VIDEÓIM***
https://www.youtube.com/channel/UC1l3y27zXgQqIumFnzIl0FQ

TC

#465
Sziasztok

Egy kis segítségre lenne szükségem. Nem vagyok kezdő bányász, de ez az Nvidia nem akarja amit én.

Adott egy Asus z270-p, 4g, Zotac 1070, Win10P 64bit, Claymore 9.5, utolsó bios, utolsó driver, és mindez képes:

ETH: 2.5 Mh
DCR: 25Mh

-re... ami vicc. Ha előveszem a 6970-eseket, azok is mennek ennyit. Mi lehet a gond? Ja és Zcash-t viszonylag normálisan számol.

spikes

Múlt héten (hétvége előtt) több helyen lehetett kapni zotac mini kártyát. Megjelent Vegán videója, írd és mond 2 nap alatt mindenhol elfogyott, pedig ünnep is volt benne! Az utolsó 3db-ot sikerült külföldi raktárból megfogni akkor ami ha minden jól megy a hét második felében jön meg. Sőőőt azóta szinte minden zotac kártya elfogyott, még extreme is.... És persze ez magával rántotta a többi 1070-es kártyát is... 

Fxpwrh

Idézetet írta: TC Dátum június 11, 2017, 10:11:05 DÉLELŐTT
Sziasztok

Egy kis segítségre lenne szükségem. Nem vagyok kezdő bányász, de ez az Nvidia nem akarja amit én.

Adott egy Asus z270-p, 4g, Zotac 1070, Win10P 64bit, Claymore 9.5, utolsó bios, utolsó driver, és mindez képes:

ETH: 2.5 Mh
DCR: 25Mh

-re... ami vicc. Ha előveszem a 6970-eseket, azok is mennek ennyit. Mi lehet a gond? Ja és Zcash-t viszonylag normálisan számol.
Tegnap egy ugyan ilyet produkalt nekem. A legujabb driverrel jol ment, tegnap probakent fwlraktam a claymore altal javasolt 368-ast, es mint neked tized annyi volt a hash.
Visszraktam a legfrissebbet, es helyreallt. Eth+pasc dula volt, 1070-es kartya.

Székely Vegán

Idézetet írta: Arkenso Dátum június 11, 2017, 10:29:50 DÉLELŐTT
Idézetet írta: Székely Vegán Dátum június 11, 2017, 10:04:13 DÉLELŐTT
Idézetet írta: Arkenso Dátum június 11, 2017, 09:51:52 DÉLELŐTT
Logikátlan ez a hőtermelési elméleted :)

Kevesebb áramot használ a nvidia.


Csak közelítőleg
- a 1060 asok kevesebbet, mint az RX ek
- a 1070 esek kb hasonló szinten lehetnek
- a 1080 asok meg többet, mint az RX ek

Szóval ez alapján inkább azt mondanám, hogy a 1060 asok természetesen kevesebb hőt termelnek, de nem is hashelnek 30 al :)

Vagy tévednék? :)

A 1070-esem például többet hessel és kevesebbet fogyaszt mint az 570-esem, úgyhogy tévedsz :)
De ez sok mindentől függ és a különbség nem olyan túl nagy, úgyhogy mindegy.
***BÁNYÁSZ ÉS KRIPTOPÉNZ VIDEÓIM***
https://www.youtube.com/channel/UC1l3y27zXgQqIumFnzIl0FQ

maszi

Idézetet írta: TC Dátum június 11, 2017, 10:11:05 DÉLELŐTT
Sziasztok

Egy kis segítségre lenne szükségem. Nem vagyok kezdő bányász, de ez az Nvidia nem akarja amit én.

Adott egy Asus z270-p, 4g, Zotac 1070, Win10P 64bit, Claymore 9.5, utolsó bios, utolsó driver, és mindez képes:

ETH: 2.5 Mh
DCR: 25Mh

-re... ami vicc. Ha előveszem a 6970-eseket, azok is mennek ennyit. Mi lehet a gond? Ja és Zcash-t viszonylag normálisan számol.

CUDA8 telepítve?

deadwing

Apróság de úgy látom sokan nem tudják. A power limitet meg egyáltalán mindent a primary slotban levő kártyán nem lehet real time állítani, csak restart után aktivizálódik. Mining közben nem, a többi kártyán viszont látszik a beavatkozás azonnal.

willow

Idézetet írta: willow Dátum június 10, 2017, 10:32:51 DÉLELŐTT
Szerintetek van külömbség a cgminer, és a ccminer között? A supranova mindenáron cgminert akar letöltetni, de sehol nem találok friss működő verziót. Viszont ccminer van. Tehát mennek azok a letöltések ccminerral is, amihez cgminert ajánl?

Én megértem, hogy a ' NAGY ÖREGEK ' belefáradtak abba, hogy minden kérdésre válaszoljanak. ::)Azonban aki használ, vagy használt cgminert, megtehetne annyit, hogy beir ide egy igent, vagy nemet. Köszönöm. Tanulságképpen leirnák annyit, hogy volt egy egyszerű kérdésem egy nagy öreghez, amit egy mondattal meg lehetett volna válaszolni, vagy egyszerűen beilleszteni ide. Nem tette meg. Ehelyett leirta nekem , hogy most nagyon elfoglalt, és igy nem ér rá válaszolni. :( Persze én megértem, és köszönöm, hogy ennyit is válaszolt, de nem egyszerűbb lett volna a kérdésre válaszolni? Lehet , hogy tényleg nem. De azért köszönöm. ;)

TC

Idézetet írta: maszi Dátum június 11, 2017, 10:46:10 DÉLELŐTT
Idézetet írta: TC Dátum június 11, 2017, 10:11:05 DÉLELŐTT
Sziasztok

Egy kis segítségre lenne szükségem. Nem vagyok kezdő bányász, de ez az Nvidia nem akarja amit én.

Adott egy Asus z270-p, 4g, Zotac 1070, Win10P 64bit, Claymore 9.5, utolsó bios, utolsó driver, és mindez képes:

ETH: 2.5 Mh
DCR: 25Mh

-re... ami vicc. Ha előveszem a 6970-eseket, azok is mennek ennyit. Mi lehet a gond? Ja és Zcash-t viszonylag normálisan számol.

CUDA8 telepítve?

Igen, fenn van.

TC

#473
Idézetet írta: Fxpwrh Dátum június 11, 2017, 10:37:26 DÉLELŐTT
Idézetet írta: TC Dátum június 11, 2017, 10:11:05 DÉLELŐTT
Sziasztok

Egy kis segítségre lenne szükségem. Nem vagyok kezdő bányász, de ez az Nvidia nem akarja amit én.

Adott egy Asus z270-p, 4g, Zotac 1070, Win10P 64bit, Claymore 9.5, utolsó bios, utolsó driver, és mindez képes:

ETH: 2.5 Mh
DCR: 25Mh

-re... ami vicc. Ha előveszem a 6970-eseket, azok is mennek ennyit. Mi lehet a gond? Ja és Zcash-t viszonylag normálisan számol.
Tegnap egy ugyan ilyet produkalt nekem. A legujabb driverrel jol ment, tegnap probakent fwlraktam a claymore altal javasolt 368-ast, es mint neked tized annyi volt a hash.
Visszraktam a legfrissebbet, es helyreallt. Eth+pasc dula volt, 1070-es kartya.

Sajnos nekem semmivel nem megy jól.

Cefo

Sziasztok!
Használ valaki bányászatra Nvidia GTX980-as kártyát? Mi a tapasztalat erről, mit érdemes vele tolni és milyen beállításokkal? Ez a kártya mellé lehet betenni a 10-es Geforce szériából valamit vagy nemkomázzák egymást?
Konfig: Intel Core i7 4790K / 4 GHz, Asus STRIX-GTX980-DC2OC-4GD5, Kingston HyperX 16GB 1866MHz DDR3, ASUS MAXIMUS VII RANGER, Corsair RM750 80 Plus Gold, Corsair Carbide Air 540 Cube

willow

Ha valakit is érdekelne a dolog, találtam egy lehetséges választ a kérdésemre. In order to sell hashing power for the ScryptJaneLeo algorithm you have to use patched cgminer for AMD GPUs, or standard ccminer for NVIDIA GPUs:

axwel

Sziasztok srácok.

Jelenleg 2 kártyával bányászok. Viszont a gép kellene másra is. Így elkezdtem keresgélni. Találtam elég olcsón egy alaplapot amin  van 4db pci-ex de nem tudom menne-e benne 4 kártya mivel bővíteni szeretném a meglévő 2 db-ot. Ez az alaplap lenne. https://www.asus.com/Motherboards/P5B_V/   segítségetek előre is köszönöm.

Tiba

TC! Véletlenül nem gddr5X Ram (az X a lényeg) van a kártyádon?


drizzt_do_urden

csak a 1080 -ba van gdr5x memoria