Hírek:

Az újonnan regisztrálók nézzék meg a spam mappában a megerősítő levelet!

Main Menu

Minden ami Nvidia

Indította Székely Vegán, december 27, 2016, 10:08:47 DÉLELŐTT

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználók és 3 Vendégek van a témában

atyafi

Erőegészség minden bányász kollégának!
Ma regisztráltam a közösségetekbe és örülök hogy egy ilyen jó kis közösség tagja lehetek. Eddig is nyomon követtem a közösség munkáját és sok hasznos információt kaptam tőletek, amelyekkel meg tudtam oldani a jelentkező akadályokat.
Most jött el a pillanat amikor már konkrét kérdésem lenne és ha tudtok kérlek segitsetek.
Egy GTX 1060 -as riget épitgetek (Asus DUAL GTX 1060) és most a minap vettem meg a 3. kártyát bele. Eddig két kártyával szépen ment bármilyen coin, de főleg Zec-et bányásztam vele.
Ugyan azokkal a beállitásokkal inditottam el a három kártyával is és most Zec Miner 0.3.4b kb 10 percig fut rendesen, utána alapbeállításra állitja a kártyákat és ettől kezdve a hashrate leesik 0-ra és ezzel megy tovább. A többi miner progi (ETH,XMR) szintén a régi beállításaimmal fut rendesen.
Gyanitom hogy ezek után valami a bányász programmal nem stimmel csak nem tudom hogy mi lehet.
Ha van valakinek ilyen tapasztalata kérem segítsen.

carobi

#1201
Idézetet írta: atyafi Dátum december 23, 2017, 10:00:24 DÉLELŐTT
Erőegészség minden bányász kollégának!
Ma regisztráltam a közösségetekbe és örülök hogy egy ilyen jó kis közösség tagja lehetek. Eddig is nyomon követtem a közösség munkáját és sok hasznos információt kaptam tőletek, amelyekkel meg tudtam oldani a jelentkező akadályokat.
Most jött el a pillanat amikor már konkrét kérdésem lenne és ha tudtok kérlek segitsetek.
Egy GTX 1060 -as riget épitgetek (Asus DUAL GTX 1060) és most a minap vettem meg a 3. kártyát bele. Eddig két kártyával szépen ment bármilyen coin, de főleg Zec-et bányásztam vele.
Ugyan azokkal a beállitásokkal inditottam el a három kártyával is és most Zec Miner 0.3.4b kb 10 percig fut rendesen, utána alapbeállításra állitja a kártyákat és ettől kezdve a hashrate leesik 0-ra és ezzel megy tovább. A többi miner progi (ETH,XMR) szintén a régi beállításaimmal fut rendesen.
Gyanitom hogy ezek után valami a bányász programmal nem stimmel csak nem tudom hogy mi lehet.
Ha van valakinek ilyen tapasztalata kérem segítsen.

Hali

Ennek több oka is lehet, én tápegység kürül keresném első sorban, de mivel nem írtad le a rendszered "alaplap-proci-memória-táp" én legtöbbször ezzel a problémával találkoztam. 3x6 1070-es RIG-m, és 1x6 amelyik pont Asus 1060 6GB-ből áll.
Ezen felül ami nagyon fontos ne húzd túl, jah és a virtuális memóriát told fel 32GB-ra. Első körben ennyi :)
Ajánlom figyelmetekbe most indult Youtube csatornámat ! Heti 2 alkalommal töltök fel új videót, érdekes témákban a nagyvilágból.
https://www.youtube.com/channel/UCViQbaq-bHAfHDPdr2hiWog?sub_confirmation=1

atyafi

Nagyon szépen köszönöm a gyors választ.
Örülök a válaszodnak mert a második feltevésem ez lett volna(a táp). Akkor a virtuális memóriát mindjárt ki is próbálom, a tápot meg majd holnap és visszajelzek hogy mi történt.
Egyébként a rendszerem:
alaplap: GIGABYTE H110-D3A
CPU: Intel Celeron G3930 2,9 GHz 2 core
MEM: 4 G Kingston
Táp: Njoy 750 W 80Plus Gold(FagyiZoli mutatott be egyet nemrég csak azt hiszem 650W-ost)

slaci007

Szia

Njoy tápnál lesz a hiba sajnos erősen nem ajánlott kategória,papíron tudja csak a ráírt teljesítményt ha nagyon leterheled kinyírhatja az egész gépet.

willow

A kevés ram, és a gyenge táp nagyon sok hibalehetőségnek a forrása. És a legtöbb esetben az is.

atyafi

Nagyon szépen köszönöm a tanácsokat.
Probléma megoldva. Külön tápra tettem az új kártyát meg a virtuális memóriát is felnyomtam 33 G -re és most az eddigi beállitásokkal szépen megy.
Az új tápon meg dolgozok és lecserélem amint tudom. Esetleg ha ajánlanátok valamilyen megbizható típust.
Mégegyszer köszönök mindent.

carobi

Sziasztok kedves bányász kollégák !

Van valakinek tapasztalata a következő kártyáról ?

Inno3D GeForce GTX 1070 Ti 8GB DDR5 iChill X4Első sorban Zcast szeretnék vele túrni és egy 6-os RIG-be csak ilyet helyezni. Bármilyen információ sokat segítene.
Köszi a válaszokat előre is !


Robi






Ajánlom figyelmetekbe most indult Youtube csatornámat ! Heti 2 alkalommal töltök fel új videót, érdekes témákban a nagyvilágból.
https://www.youtube.com/channel/UCViQbaq-bHAfHDPdr2hiWog?sub_confirmation=1

minergo

Sziasztok!

Szeretnék segitséget kérni. Nem talaltam semmi infót a hibámrol, talán tudtok segiteni.

Alaplap: gigabyte n270-x gaming
Proci: i7 7700k
5xgigabyte 1070ti
1x 1000w tap + 1x 600w

Legujabb nvidia driver, legujabb afterburner, win10, minden illeszto driver feltelepitve.

A gondom a kovetkezo. Elinditom nicehasht, elkezd dolgozni a gpuk + cpu, aztan 20-40p mulva, ledob a rendszer 1-2 kartyat.
Afterburnerbe megnezem, valamikor gpu3 offline, valamikor a gpu4, stb, mindig valtozik melyik gpu t dobja le.
Ujrainditom a gepet. Aztan eltunik a problema, viszont ismet 30p mulva ledobja valamelyik cardot.
1000w tapon van 3 gpu es az alaplap. A 600woson pedig 2 gpu. Altalaban a 600wos taprol inditotr gpu kat dobalja le.
Mi lehet a gond? After burnerben semmi sincs allitva... nicehash nel probalgattam valtogatni al algokat. Akkor is ezt teszi.
Rettento idegesito 30p enkent ujrainditani a gepet...

Elore is kosuonom a valaszokat. Szep napot!

vrm42

Idézetet írta: minergo Dátum december 26, 2017, 12:50:54 DÉLUTÁN
Sziasztok!

Szeretnék segitséget kérni. Nem talaltam semmi infót a hibámrol, talán tudtok segiteni.

Alaplap: gigabyte n270-x gaming
Proci: i7 7700k
5xgigabyte 1070ti
1x 1000w tap + 1x 600w

Legujabb nvidia driver, legujabb afterburner, win10, minden illeszto driver feltelepitve.

A gondom a kovetkezo. Elinditom nicehasht, elkezd dolgozni a gpuk + cpu, aztan 20-40p mulva, ledob a rendszer 1-2 kartyat.
Afterburnerbe megnezem, valamikor gpu3 offline, valamikor a gpu4, stb, mindig valtozik melyik gpu t dobja le.
Ujrainditom a gepet. Aztan eltunik a problema, viszont ismet 30p mulva ledobja valamelyik cardot.
1000w tapon van 3 gpu es az alaplap. A 600woson pedig 2 gpu. Altalaban a 600wos taprol inditotr gpu kat dobalja le.
Mi lehet a gond? After burnerben semmi sincs allitva... nicehash nel probalgattam valtogatni al algokat. Akkor is ezt teszi.
Rettento idegesito 30p enkent ujrainditani a gepet...

Elore is kosuonom a valaszokat. Szep napot!

ez is táp lesz.
nézd meg a tápon, hogy mennyi watt jön ki 12v-on. van olyan táp, aminek több teljesítmény ága van és a kettő együtt tudja azt, ami rá van írva.
ilyenkor pl. az 1x6->2x8 pci-e Y kábel nem használható, meg kell próbálni az egyik vga-ra molex-pci-e átalakítót, de sokkal jobb tápot cserélni vagy több tápot használni.

az se mindegy, hogy a vga-n egy vagy kettő tápcsati van. nekem van vegyesen. a fogyasztásuk nagyjából ugyanaz, de gyengébb tápokra kötött 2x8 csatis vga-k ugyanígy leálltak.



minergo

Koszonom, megnezem. Viszont erdekes, valamikor orakon at 1150w fogyaszt, valamikor meg 800w ot. Gondolom az algo valtasok miatt tortenik ez.
600w os tap nem eleg 2 gpu ra? Eleg furcsa.

magellan

Idézetet írta: minergo Dátum december 26, 2017, 12:50:54 DÉLUTÁN
Sziasztok!

Szeretnék segitséget kérni. Nem talaltam semmi infót a hibámrol, talán tudtok segiteni.

Alaplap: gigabyte n270-x gaming
Proci: i7 7700k
5xgigabyte 1070ti
1x 1000w tap + 1x 600w

Legujabb nvidia driver, legujabb afterburner, win10, minden illeszto driver feltelepitve.

A gondom a kovetkezo. Elinditom nicehasht, elkezd dolgozni a gpuk + cpu, aztan 20-40p mulva, ledob a rendszer 1-2 kartyat.
Afterburnerbe megnezem, valamikor gpu3 offline, valamikor a gpu4, stb, mindig valtozik melyik gpu t dobja le.
Ujrainditom a gepet. Aztan eltunik a problema, viszont ismet 30p mulva ledobja valamelyik cardot.
1000w tapon van 3 gpu es az alaplap. A 600woson pedig 2 gpu. Altalaban a 600wos taprol inditotr gpu kat dobalja le.
Mi lehet a gond? After burnerben semmi sincs allitva... nicehash nel probalgattam valtogatni al algokat. Akkor is ezt teszi.
Rettento idegesito 30p enkent ujrainditani a gepet...

Elore is kosuonom a valaszokat. Szep napot!
Nekem ugyanez van Ethereumra optimalizált 1070-es riggel. Szerintem - legalábbis nálam - túl vannak húzva és alulfeszelve a kártyák Nicehash-hez.

Sent from my SM-N950F using Tapatalk


vrm42

Idézetet írta: minergo Dátum december 26, 2017, 02:24:47 DÉLUTÁN
Koszonom, megnezem. Viszont erdekes, valamikor orakon at 1150w fogyaszt, valamikor meg 800w ot. Gondolom az algo valtasok miatt tortenik ez.
600w os tap nem eleg 2 gpu ra? Eleg furcsa.

jó nagy fogyasztás ez, nekem a 1080-asok nem esznek ennyit. vedd le a tdp-t 70% körülire.
a tápoknál a 600w az összteljesítményt jelöli, ami több ágon, több különböző feszültséggel jön ki.
a vga-knak 12v kell, nézd meg a tápon, hogy azon mennyi. 480w körül lesz. annak is elégnek kéne lennie jó minőségű tápnál.
a régi tápok túlterheléskor rendesen melegedtek, az újak nem, de megszakítják a túlterhelt ágakat.
nekem olcsó 700w-os chieftec tápok nem visznek el 2 olyan 1080-ast, aminek 2x8-as tápcsatija van, azokhoz 750-eseket vettem +2 ezer forintért,
azok mennek jól. nemrég vettem 1000w-os zalmant, az nem visz 3db 2x8-as 1080-as kártyát, pénzkidobás volt, mert az árából 3db 750-es kijött volna.
átraktam az 1x8-asokra, azokat kiszolgálja gond nélkül, de akkor sem volt jó vétel.


.bat

Idézetet írta: atyafi Dátum december 24, 2017, 06:14:40 DÉLUTÁN
Nagyon szépen köszönöm a tanácsokat.
Probléma megoldva. Külön tápra tettem az új kártyát meg a virtuális memóriát is felnyomtam 33 G -re és most az eddigi beállitásokkal szépen megy.
Az új tápon meg dolgozok és lecserélem amint tudom. Esetleg ha ajánlanátok valamilyen megbizható típust.
Mégegyszer köszönök mindent.

Hali!

Ezt ajánlom.:
https://www.pcx.hu/raidmax-cobra-1000w-rx-1000ae-b-tapegyseg-934900

minergo

Pont ilyen az egyik tap, innen rendeltem. Viszont beallitottam 70% a tapot. Es eddig megy. Köszönöm a segitséget. Bár holnap kibővìtem még egy táppal :)

pcguru68

Sziasztok. Videokártyákat szeretnék vásárolni. A pénz miatt 2 fajta kártyából kell választanom, ebben kérem a segítségeteket. Gtx 1060 3gb-os vagy rx 560 4gb-os éri meg jobban? Fogyasztás, hash melyiknek mennyi. Előre is köszönöm

carobi

Idézetet írta: minergo Dátum december 26, 2017, 12:50:54 DÉLUTÁN
Sziasztok!

Szeretnék segitséget kérni. Nem talaltam semmi infót a hibámrol, talán tudtok segiteni.

Alaplap: gigabyte n270-x gaming
Proci: i7 7700k
5xgigabyte 1070ti
1x 1000w tap + 1x 600w

Legujabb nvidia driver, legujabb afterburner, win10, minden illeszto driver feltelepitve.

A gondom a kovetkezo. Elinditom nicehasht, elkezd dolgozni a gpuk + cpu, aztan 20-40p mulva, ledob a rendszer 1-2 kartyat.
Afterburnerbe megnezem, valamikor gpu3 offline, valamikor a gpu4, stb, mindig valtozik melyik gpu t dobja le.
Ujrainditom a gepet. Aztan eltunik a problema, viszont ismet 30p mulva ledobja valamelyik cardot.
1000w tapon van 3 gpu es az alaplap. A 600woson pedig 2 gpu. Altalaban a 600wos taprol inditotr gpu kat dobalja le.
Mi lehet a gond? After burnerben semmi sincs allitva... nicehash nel probalgattam valtogatni al algokat. Akkor is ezt teszi.
Rettento idegesito 30p enkent ujrainditani a gepet...

Elore is kosuonom a valaszokat. Szep napot!

Ha 2 tápot használsz akkor nagyon fontos, hogy oda kell figyelni 1táp 1 kártya, nem lehet keverni. Vagyis amelyik tápból kapja a kártya fent a 6 vagy 8 pines csatit ugyanarról a tápról kell a risert is megtápolni ha nem igy teszel eltérő lesz a fesz és ezt produkálja.
Ajánlom figyelmetekbe most indult Youtube csatornámat ! Heti 2 alkalommal töltök fel új videót, érdekes témákban a nagyvilágból.
https://www.youtube.com/channel/UCViQbaq-bHAfHDPdr2hiWog?sub_confirmation=1

minergo

Igen igen, erre már az elején is figyeltem, szoval ezzel nem volt gond. Viszont visszavettem a tapot 70%ra, igy most kb 3oraja megy folyamatosan  :)

cuko

Sziasztok,
Tudtok esetleg jelenleg kapható és jó eséllyel jó teljesítményű (és jó hűtésű) GTX 1060-ast ajánlani?
Ideális esetben 3GB-osat vennék, MSI OC / Asus Dual 80-82k körül van, olcsóbban egy tizessel pedig egyventis típusok közül válogathatok.

Illetve most a csevegőben ajánlották ezt: GIGABYTE GeForce GTX 1060 WINDFORCE 3G - 75k, 24MHs, viszont kicsit félek a Gigabyte-tól, mert sok rosszat olvastam róluk.
2db menne a nappaliba az asztali gépembe, egy jobban szellőző ATX házba, szóval nem full ideális környezet, de szeretném, ha nem kéne 100%-os ventin futtatni, hogy ne süljenek meg.

Tujitu

egy tesztet megér a gigabyt szerintem max ha neten veszed meg simán visszaviszed

Székely Vegán

Idézetet írta: cuko Dátum december 31, 2017, 01:19:30 DÉLELŐTT
Sziasztok,
Tudtok esetleg jelenleg kapható és jó eséllyel jó teljesítményű (és jó hűtésű) GTX 1060-ast ajánlani?
Ideális esetben 3GB-osat vennék, MSI OC / Asus Dual 80-82k körül van, olcsóbban egy tizessel pedig egyventis típusok közül válogathatok.

Illetve most a csevegőben ajánlották ezt: GIGABYTE GeForce GTX 1060 WINDFORCE 3G - 75k, 24MHs, viszont kicsit félek a Gigabyte-tól, mert sok rosszat olvastam róluk.
2db menne a nappaliba az asztali gépembe, egy jobban szellőző ATX házba, szóval nem full ideális környezet, de szeretném, ha nem kéne 100%-os ventin futtatni, hogy ne süljenek meg.


Az EVGA egy ventis 1060-asok nagyon jók, 4db túr nálam gond nélkül már kb fél éve a Floridai nagy melegben.
***BÁNYÁSZ ÉS KRIPTOPÉNZ VIDEÓIM***
https://www.youtube.com/channel/UC1l3y27zXgQqIumFnzIl0FQ