Hírek:

Az újonnan regisztrálók nézzék meg a spam mappában a megerősítő levelet!

Main Menu

MinerMonitor.Eu v1.3 [AMD és NVIDIA]

Indította atideath, február 08, 2017, 07:01:47 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználók és 4 Vendégek van a témában

ZsZolee

Idézetet írta: Simi Dátum június 19, 2017, 05:56:15 DÉLUTÁN
IdézEbben ki lett javítva a "3 napos kilépéses" dolog? Mivel csak AMD kártyáim vannak, számomra az extrák miatt nem cserélném.

Lehet ez okozza a problémád és nincs is semmi gond az MM-el. Érthető lenne az is, hogy Ati miért nem tudta reprodukálni a problémád.
Véletlenül nem feladatütemezővel indítod el azon a rigen a MinerMonitort?
Ha igen, ez egy alapértelmezett beállítás:
Feladat -> Beállítások -> Feladat leállítása, ha tovább fut, mint: 3 nap

Ha feladatütemezőt használsz és be volt pipálva, akkor szerintem bonthatjuk a sört. :D


Köszi a tippet, de sajna nem az lesz. Én a CommandPrompt-ból indítottam el először a "-createtask" paranccsal és így minden újraindításnál automatikusan elindul.

atideath

Idézetet írta: TC Dátum június 19, 2017, 07:44:45 DÉLUTÁN
Csak én nem találom hol tudok rig-et átnevezni, vagy nincs rá lehetőségem?


Sajnos erre egyenlőre nincs lehetőség. Új rig hozzáadása és a régit kitörlöd. Szerintem ez nem szívfájdalom. A lényeges dolgok menjenek rendesen utána ilyen apróságokkal fogok foglalkozni :)
https://www.minermonitor.eu
BTC: 1KzEse6pq72fwPwiwqZWJqaqNJvMZ8EXnK

atideath

Idézetet írta: Simi Dátum június 19, 2017, 05:56:15 DÉLUTÁN
IdézEbben ki lett javítva a "3 napos kilépéses" dolog? Mivel csak AMD kártyáim vannak, számomra az extrák miatt nem cserélném.

Lehet ez okozza a problémád és nincs is semmi gond az MM-el. Érthető lenne az is, hogy Ati miért nem tudta reprodukálni a problémád.
Véletlenül nem feladatütemezővel indítod el azon a rigen a MinerMonitort?
Ha igen, ez egy alapértelmezett beállítás:
Feladat -> Beállítások -> Feladat leállítása, ha tovább fut, mint: 3 nap

Ha feladatütemezőt használsz és be volt pipálva, akkor szerintem bonthatjuk a sört. :D


Ezt a feladatkezelős taskot a MinerMonitor létrehozza ahogy a kolléga is írta a -createtask kapcsolóval automatikusan. Én ezzel használom gond nélkül, ott valami más galibának kell lennie. Egyenlőre nem tudok rájönni micsoda. :(  Nekem van olyan rig-em ami 7 napja uptime, nincs vele gondom. 7 kártyával ráadásul.
https://www.minermonitor.eu
BTC: 1KzEse6pq72fwPwiwqZWJqaqNJvMZ8EXnK

Simi

Ah pedig mikor feltűnt, olyan kézenfekvőnek tűnt.  :(

TC

Idézetet írta: atideath Dátum június 19, 2017, 09:40:42 DÉLUTÁN
Idézetet írta: TC Dátum június 19, 2017, 07:44:45 DÉLUTÁN
Csak én nem találom hol tudok rig-et átnevezni, vagy nincs rá lehetőségem?


Sajnos erre egyenlőre nincs lehetőség. Új rig hozzáadása és a régit kitörlöd. Szerintem ez nem szívfájdalom. A lényeges dolgok menjenek rendesen utána ilyen apróságokkal fogok foglalkozni :)

Persze, nem tragédia az átnevezés. Még ismerkedem csak a rencccccerel.

Esetleg később bekerülhetne € is a statisztikába, én €-ban gondolkodom, nekem a $ nem 'áll kézre'. A Krakenen is mindennek megvan az € árfolyama is. Csak ötlet.

Egy valami nagyon nem világos még, vagy én csinálok valamit nagyon rosszul:
Configurations / Configs fül. a Config editorban be kell írnom egy Watt értéket a power usage-hez. Azt tapasztaltam, hogy itt a rig teljesítmény felvételét kellene megadnom. Esetemben van kettő, négy, hat és hét kártyás rig is nagyjából ugyanazokkal a kártyákkal. Én ezeknek nem csinálnék külön konfigot, hiszen minden paraméter megegyezik. Viszont értelemszerűen nem ugyanannyit eszik egy kettő vagy egy négy kártyás rig. Talán úgy praktikusabb lenne, ha a kártyák teljesítmény felvételét felszorozná a számukkal, amit úgyis lát a program, és még hozzádobna vagy 60W-ot a többi alkatrészre. Ez így hibahatáron belül lenne úgy gondolom. De ez is csak egy ötlet.

Ty

Simi

Van egy aprócska typo a Statistics -> Detail Table ban:
Zoom: 3h, 6m, 1d, All
6m -> 6h

atideath

Idézetet írta: TC Dátum június 19, 2017, 10:58:49 DÉLUTÁN
Idézetet írta: atideath Dátum június 19, 2017, 09:40:42 DÉLUTÁN
Idézetet írta: TC Dátum június 19, 2017, 07:44:45 DÉLUTÁN
Csak én nem találom hol tudok rig-et átnevezni, vagy nincs rá lehetőségem?


Sajnos erre egyenlőre nincs lehetőség. Új rig hozzáadása és a régit kitörlöd. Szerintem ez nem szívfájdalom. A lényeges dolgok menjenek rendesen utána ilyen apróságokkal fogok foglalkozni :)

Persze, nem tragédia az átnevezés. Még ismerkedem csak a rencccccerel.

Esetleg később bekerülhetne € is a statisztikába, én €-ban gondolkodom, nekem a $ nem 'áll kézre'. A Krakenen is mindennek megvan az € árfolyama is. Csak ötlet.

Egy valami nagyon nem világos még, vagy én csinálok valamit nagyon rosszul:
Configurations / Configs fül. a Config editorban be kell írnom egy Watt értéket a power usage-hez. Azt tapasztaltam, hogy itt a rig teljesítmény felvételét kellene megadnom. Esetemben van kettő, négy, hat és hét kártyás rig is nagyjából ugyanazokkal a kártyákkal. Én ezeknek nem csinálnék külön konfigot, hiszen minden paraméter megegyezik. Viszont értelemszerűen nem ugyanannyit eszik egy kettő vagy egy négy kártyás rig. Talán úgy praktikusabb lenne, ha a kártyák teljesítmény felvételét felszorozná a számukkal, amit úgyis lát a program, és még hozzádobna vagy 60W-ot a többi alkatrészre. Ez így hibahatáron belül lenne úgy gondolom. De ez is csak egy ötlet.

Ty
Ebben sajnos nehéz jó megoldást találni, ugyanis mi van akkor ha különböző kártyája van valakinek és nem egyforma? Amik más és más Watt-ot fogyasztanak? Ott ez az elgondolás bukta :(
https://www.minermonitor.eu
BTC: 1KzEse6pq72fwPwiwqZWJqaqNJvMZ8EXnK

atideath

Idézetet írta: Simi Dátum június 20, 2017, 02:06:09 DÉLELŐTT
Van egy aprócska typo a Statistics -> Detail Table ban:
Zoom: 3h, 6m, 1d, All
6m -> 6h


Köszi!
https://www.minermonitor.eu
BTC: 1KzEse6pq72fwPwiwqZWJqaqNJvMZ8EXnK

TC

#128
Idézetet írta: atideath Dátum június 20, 2017, 06:36:44 DÉLELŐTT
Idézetet írta: TC Dátum június 19, 2017, 10:58:49 DÉLUTÁN
Idézetet írta: atideath Dátum június 19, 2017, 09:40:42 DÉLUTÁN
Idézetet írta: TC Dátum június 19, 2017, 07:44:45 DÉLUTÁN
Csak én nem találom hol tudok rig-et átnevezni, vagy nincs rá lehetőségem?


Sajnos erre egyenlőre nincs lehetőség. Új rig hozzáadása és a régit kitörlöd. Szerintem ez nem szívfájdalom. A lényeges dolgok menjenek rendesen utána ilyen apróságokkal fogok foglalkozni :)

Persze, nem tragédia az átnevezés. Még ismerkedem csak a rencccccerel.

Esetleg később bekerülhetne € is a statisztikába, én €-ban gondolkodom, nekem a $ nem 'áll kézre'. A Krakenen is mindennek megvan az € árfolyama is. Csak ötlet.

Egy valami nagyon nem világos még, vagy én csinálok valamit nagyon rosszul:
Configurations / Configs fül. a Config editorban be kell írnom egy Watt értéket a power usage-hez. Azt tapasztaltam, hogy itt a rig teljesítmény felvételét kellene megadnom. Esetemben van kettő, négy, hat és hét kártyás rig is nagyjából ugyanazokkal a kártyákkal. Én ezeknek nem csinálnék külön konfigot, hiszen minden paraméter megegyezik. Viszont értelemszerűen nem ugyanannyit eszik egy kettő vagy egy négy kártyás rig. Talán úgy praktikusabb lenne, ha a kártyák teljesítmény felvételét felszorozná a számukkal, amit úgyis lát a program, és még hozzádobna vagy 60W-ot a többi alkatrészre. Ez így hibahatáron belül lenne úgy gondolom. De ez is csak egy ötlet.

Ty
Ebben sajnos nehéz jó megoldást találni, ugyanis mi van akkor ha különböző kártyája van valakinek és nem egyforma? Amik más és más Watt-ot fogyasztanak? Ott ez az elgondolás bukta :(

Valóban. 'B' ötlet: Gpu-Z ből kiolvasni?

Másik ötlet: ha konfigurálható lenne, hogy honnan "sárgulnak be" a kártyák a hőmérséklet függvényében?

dexter


atideath

Ezek az ötletek mind jók, csak sajnos most nem ezek élveznek prioritást. Anno ez AMD rig-re lett írva, ott sokminden máshogy működött mint NVidia esetében. Most állítottunk be mi is Nvidia gépeket így van már tesztpéldány.
https://www.minermonitor.eu
BTC: 1KzEse6pq72fwPwiwqZWJqaqNJvMZ8EXnK

TC

Idézetet írta: atideath Dátum június 20, 2017, 09:05:09 DÉLELŐTT
Ezek az ötletek mind jók, csak sajnos most nem ezek élveznek prioritást. Anno ez AMD rig-re lett írva, ott sokminden máshogy működött mint NVidia esetében. Most állítottunk be mi is Nvidia gépeket így van már tesztpéldány.

Nos akkor kockás (négyzetrácsos) füzet, ötletek felír, eltesz, ha lesz szabad kapacitás akkor elővesz. ツ

Én meg még irkálom, ha jön valami ötlet, ha úgy jó.


TC

Ezt az emailt 9:30kor kaptam. Azt mondjuk nem tudom mitől halt le, de most csak az időzóna miatt másoltam ezt be. Ez sem kardinális, mert az email fejlécben ott az időpont, de infó.

Your  MSI-1060-6g_x4 is DOWN!
We didn't receive data from 2017-06-20 07:25:00
Please check and fix the problem.


atideath

Idézetet írta: TC Dátum június 20, 2017, 09:43:10 DÉLELŐTT
Ezt az emailt 9:30kor kaptam. Azt mondjuk nem tudom mitől halt le, de most csak az időzóna miatt másoltam ezt be. Ez sem kardinális, mert az email fejlécben ott az időpont, de infó.

Your  MSI-1060-6g_x4 is DOWN!
We didn't receive data from 2017-06-20 07:25:00
Please check and fix the problem.


Igen időzóna miatt van. UTC-ben kerül kiküldésre ugyanis szegény háttérrendszer azt nem tudja hogy te milyen időzónába vagy. :) Szóval ez marad UTC! Aki mondjuk Amcsiban van annak is UTC.
https://www.minermonitor.eu
BTC: 1KzEse6pq72fwPwiwqZWJqaqNJvMZ8EXnK

TC

Ha lesz a MM-ből 2.1-es verzió, az befrissíti majd magát, vagy egyesével kell frissíteni minden rig-ben a klienst?

atideath

Idézetet írta: TC Dátum június 20, 2017, 04:28:28 DÉLUTÁN
Ha lesz a MM-ből 2.1-es verzió, az befrissíti majd magát, vagy egyesével kell frissíteni minden rig-ben a klienst?


Kézzel kell frissíteni sajnos.
https://www.minermonitor.eu
BTC: 1KzEse6pq72fwPwiwqZWJqaqNJvMZ8EXnK

atideath

Sajnos DDOS támadás érte az oldalt. Dolgozunk a problémán!!
https://www.minermonitor.eu
BTC: 1KzEse6pq72fwPwiwqZWJqaqNJvMZ8EXnK

ZsZolee

Idézetet írta: atideath Dátum június 21, 2017, 02:55:03 DÉLUTÁN
Sajnos DDOS támadás érte az oldalt. Dolgozunk a problémán!!


Jelentem a "3 napos kikapcsolós" dolog megoldódott az új verzióval! Köszönöm a szuper munkát!

ZsZolee

Időközben újabb DDOS alatt az oldal. :( Nem tudsz esetleg egy failsafe megoldást belerakni, hogy ha esetleg újraindul a rig akkor egy régebben betöltött beállítást indítson el, ha nem tud csatlakozni a szerverhez?