Hírek:

Az újonnan regisztrálók nézzék meg a spam mappában a megerősítő levelet!

Main Menu

Minőségi bányász keret *KÉPEKKEL!*

Indította Coikaa, augusztus 24, 2017, 06:22:34 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználók és 2 Vendégek van a témában

Coikaa

Sziasztok!

Érdeklődés miatt nyitom ezt a topicot mert kíváncsi vagyok lenne-e igény ilyen házikóra
Terveztem egy pofás kis házat ami jelenleg gyártásba ki van adva és hamarosan elkészül és lesznek a kész verzióról is képek de addig pár képet közzéteszek a tervből hogy milyen is lesz pár elem

Amit érdemes róla tudni:
57,5cm*41cm*41cm
ATX és MATX alaplapot egyaránt bele lehet majd tenni
DUAL Tápos kivitel és a szükséges kábel mellékelve lesz ami a dual táphoz kell
6db VGA befogadására alkalmas (jelenleg 8 vagy több vga-s kivitelt is tervezek)
4db 12cm-es ventilátor hely a vga hűtéshez
hdd/ssd rögzítő csavar helyek
bekapcsoló illetve reset gomb mellékelve lesz
választható riserek (006, 006C, 007S stb)
a riserek felfogatása állítható mivel nem minden riser egyforma
a váz szerkezete aluminium a többi része pedig lézer vágott plexiből készül
egymásra építhető kivitelű lesz a helytakarékosság szempontjából
minden csavar ami az összeszereléshez illetve a ventilátor, alaplap, riser, tápegység felfogatásához kell mellékelve lesz

ÁR: HAMAROSAN! de nem lesz egy árban egy fakerettel :D:D

*** UPDATE ***
Megérkezett a bányagép!
A fólia még nincs lehúzva a plexiről azért ilyen kékes





kcs7815

Nem érzem túl effektívnek ezeket a "terveket" alapjába véve az egész  váz "dobozszerű" ezáltal  megreked benne a levegő,  4db 120mm-es ház venti egy doboz házban egy oldalon szintén nem effektív se szívás, se fújás esetén..


Az elképzelés hogy ilyen házat 6 vga-val tervezni egyáltalán nem éri meg semmilyen szempontból(10 felett minimum a gyártási költségből adódóan)... Alu is plexi használat drága és feleslegesnek is érzem, sima 2-es rozsdamentes/saválló lemez sokkal gazdaságosabb és jobban is vezeti a hőt mint az alu-plexi társai...


Végső esetben ezeket a lemezeket/plexiket cnc-vel lenne szokás fúrni, cnc lézervágóval kivágni... Ezeknek a rezsi költsége óránként 40-50-60ezer forintokba kerülnek, egy ilyen komplett "háznak" a legyártása 10-15 percet is igénybe vehet, mind a furatok mind a vágások elkészítése..




Rövid konklúzió véleményem szerint, feleslegesen drága anyaghasználat, nem megfelelő tervezés (inkább csontvázra hasonlítson egy bányászváz mint egy nyitott dobozra hővezetés érdekében), igényes megvalósításhoz cnc fúró/cnc lézervágóra van szükség ami a gyártási költségét az egekbe tolja(más esetben csak "taknyolás" lenne Vegán szavaival élve)




Coikaa

ne úgy képzeld el mint egy doboz mivel ennek se oldala se teteje se hátulja nem lesz csak ott van plexi ahol szükséges

pube111

Kicsit túl van ez a keret kérdés gondolva. Attól nem fog többet hozni a gép, mert csili-vili a keret. Persze legyen stabil, meg a fát én sem szeretem, de azért max 3000-ből már akár alu L profilból is meg lehet csinálni.
De azért sok sikert kívánok!

RudeX

Idézetet írta: pube111 Dátum augusztus 24, 2017, 07:40:42 DÉLUTÁN
Kicsit túl van ez a keret kérdés gondolva. Attól nem fog többet hozni a gép, mert csili-vili a keret. Persze legyen stabil, meg a fát én sem szeretem, de azért max 3000-ből már akár alu L profilból is meg lehet csinálni.
De azért sok sikert kívánok!

Én annak idején, mikor belevágtam, mindenestül pontosan 7600 forintot hagytam az obiban az alapanyagokért. nem számoltam ki mindent centire, ha ezt megtettem volna, akkor lehet, hogy spórolok max 1 ezrest, mert maradt egy kevés anyag.

nem vagyok egy ezermester, sztem a fúrás/faragás skillem az max átlagosnak mondható, így eltöltöttem vele kb. 4 órát, mire összebarkácsoltam a keretet, és itt ott a derékszögek max 85 fokosak lettek :D

szerszámokat nem kellett vennem, de biztos vagyok benne, hogy van olyan közöttünk, akinek azt is kéne vennie.

namost ha én akkor tudtában vagyok annak, hogy pár ezer forintért többért már nem fa, hanem aluminium kereteket árulnak, kiforott formával, és nem nekem kell sz*pn* a megépítésével, akkor biztos vagyok benne, hogy vettem volna egy keretet.

én sok sikert kívánok a dologhoz, az biztos, hogy ha lesz még másik rigem (vagy ezt a mostanit megajándékozom egy alumínium kerettel), és nem aranyárban adod, akkor lesz majd vásárlód :D

Worlynox

Idézetet írta: RudeX Dátum augusztus 24, 2017, 07:54:32 DÉLUTÁN
Idézetet írta: pube111 Dátum augusztus 24, 2017, 07:40:42 DÉLUTÁN
Kicsit túl van ez a keret kérdés gondolva. Attól nem fog többet hozni a gép, mert csili-vili a keret. Persze legyen stabil, meg a fát én sem szeretem, de azért max 3000-ből már akár alu L profilból is meg lehet csinálni.
De azért sok sikert kívánok!

Én annak idején, mikor belevágtam, mindenestül pontosan 7600 forintot hagytam az obiban az alapanyagokért. nem számoltam ki mindent centire, ha ezt megtettem volna, akkor lehet, hogy spórolok max 1 ezrest, mert maradt egy kevés anyag.

nem vagyok egy ezermester, sztem a fúrás/faragás skillem az max átlagosnak mondható, így eltöltöttem vele kb. 4 órát, mire összebarkácsoltam a keretet, és itt ott a derékszögek max 85 fokosak lettek :D

szerszámokat nem kellett vennem, de biztos vagyok benne, hogy van olyan közöttünk, akinek azt is kéne vennie.

namost ha én akkor tudtában vagyok annak, hogy pár ezer forintért többért már nem fa, hanem aluminium kereteket árulnak, kiforott formával, és nem nekem kell sz*pn* a megépítésével, akkor biztos vagyok benne, hogy vettem volna egy keretet.

én sok sikert kívánok a dologhoz, az biztos, hogy ha lesz még másik rigem (vagy ezt a mostanit megajándékozom egy alumínium kerettel), és nem aranyárban adod, akkor lesz majd vásárlód :D
Lapszabaszaton kb 1-2 ezerért derekszogbe leszabjak és utána már csak egy csavar behajtó kell

DjAtti

Minek az oldalára a plexik?Lepkék ellen? :)
Amúgy teljesen nyitott keret a tuti, akárki mint mond.Ez tény.
De félre ne érts ,nem akarlak lehúzni ,valósítsd meg mindenképp az ötleted.Egy dologra figyelj, ha mindent mással gyártatsz elviszik a hasznod és az eladhatóságot.

Coikaa


Gaabeesz


Coikaa

Idézetet írta: Gaabeesz Dátum augusztus 30, 2017, 12:51:50 DÉLUTÁN
Idézetet írta: Coikaa Dátum augusztus 30, 2017, 12:26:08 DÉLUTÁN
Képek feltöltve!


Csak érdeklodeskepp, mennyiert szeretnéd ertekesiteni a keretet?

Épp számítás alatt van mennyiért lehetne értékesíteni így üresen vagy felszerelve

Nero

uresen engem is erdekelne az ar. helyileg merre lenne?
egy azonosítás nélkül is elég jól használható cointőzsde: https://www.cryptopia.co.nz/Register?referrer=nero2000

Skullminer

Szep keret!

De sztem keressétek meg a Bro Groupot! Srácoknál ezer számra van azonnal kb 15 féle keret és rohadtjó áron!

De tényleg jól néz ki a keret de amugy Broéknal elég komoly a technika max keresd meg ok 3 éve bányászkereteket építenek

deakdzso

Idézetet írta: Skullminer Dátum augusztus 30, 2017, 02:34:43 DÉLUTÁN
Szep keret!

De sztem keressétek meg a Bro Groupot! Srácoknál ezer számra van azonnal kb 15 féle keret és rohadtjó áron!

De tényleg jól néz ki a keret de amugy Broéknal elég komoly a technika max keresd meg ok 3 éve bányászkereteket építenek

Hol lehet őket megtalálni?
Gugli nem segített...

TC

Idézetet írta: kcs7815 Dátum augusztus 24, 2017, 07:04:36 DÉLUTÁN
Nem érzem túl effektívnek ezeket a "terveket" alapjába véve az egész  váz "dobozszerű" ezáltal  megreked benne a levegő,  4db 120mm-es ház venti egy doboz házban egy oldalon szintén nem effektív se szívás, se fújás esetén..


Az elképzelés hogy ilyen házat 6 vga-val tervezni egyáltalán nem éri meg semmilyen szempontból(10 felett minimum a gyártási költségből adódóan)... Alu is plexi használat drága és feleslegesnek is érzem, sima 2-es rozsdamentes/saválló lemez sokkal gazdaságosabb és jobban is vezeti a hőt mint az alu-plexi társai...


Végső esetben ezeket a lemezeket/plexiket cnc-vel lenne szokás fúrni, cnc lézervágóval kivágni... Ezeknek a rezsi költsége óránként 40-50-60ezer forintokba kerülnek, egy ilyen komplett "háznak" a legyártása 10-15 percet is igénybe vehet, mind a furatok mind a vágások elkészítése..



Rövid konklúzió véleményem szerint, feleslegesen drága anyaghasználat, nem megfelelő tervezés (inkább csontvázra hasonlítson egy bányászváz mint egy nyitott dobozra hővezetés érdekében), igényes megvalósításhoz cnc fúró/cnc lézervágóra van szükség ami a gyártási költségét az egekbe tolja(más esetben csak "taknyolás" lenne Vegán szavaival élve)



Alapvetően egyetértek, hogy ez nagyon túl van gondolva. Részemről a Jysk-es cipős polc mind árban, mind ráfordított időben verhetetlen.

Amit nem tudok értelmezni az elméletedben a hővezetés. Milyen hőt vezet hova? Hűtöd a keretet? A VGA kártyák hűtésének nincs köze a kerethez. A kártyák által kifújt meleg levegő felmelegíti a keretet. Azt a meleget hova fogja leadni a keret? A levegőnek? Ahonnan felvette? A tény az, hogy beáll mondjuk 30C-ra a környezeti hőmérséklet. Pont annyi lesz a keret is, meg a levegő is.