Hírek:

Az újonnan regisztrálók nézzék meg a spam mappában a megerősítő levelet!

Main Menu

Operációs rendszer és beállításai

Indította atideath, január 05, 2017, 05:52:00 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználók és 2 Vendégek van a témában

kidface

 
Idézetet írta: pube111 Dátum március 26, 2017, 11:00:22 DÉLUTÁN
Idézetet írta: kidface Dátum március 26, 2017, 07:35:02 DÉLUTÁN
Idézetet írta: pube111 Dátum március 26, 2017, 06:41:44 DÉLUTÁN
Hogy lehet azt megoldani, hogy amikor elindul a windows, akkor küldjön nekem egy email?
Toltsd le ezt a progit: http://caspian.dotconf.net/menu/Software/SendEmail/
Majd nyisd meg a Task Scheduler-t, magyar oprendszeren nem tom mi a neve :)
Create basik task -> adj neki egy nevetet -> rendszer indulasakor -> start a program -> tallozd be a progit -> Gmail eseten az argument mezobe:
-f "te e-mail cimed" -t "cimzett email cime" -u "targy" -m "Uzenet" -s smtp.gmail.com:587 -xu "email cimed" -xp "jelszo" -o tls=yes
Siker. Ismét köszi.  :)

8)

evko81

Idézetet írta: kidface Dátum február 22, 2017, 06:25:38 DÉLUTÁN
Idézetet írta: Worlynox Dátum február 19, 2017, 07:23:35 DÉLUTÁN
Idézetet írta: kidface Dátum február 19, 2017, 03:07:44 DÉLUTÁN
Hi,
Csinaltam magamnak egy batch fajlt, ami tartalmaz (szerintem) majdnem minden beallitast, ami szoba johet egy friss Windows 10 telepitese utan!

Aki most vagy a kozel jovoben telepit egy friss Win10-et azt megkernem, hogy tesztelje mar le!  ;D

Win Server 2016-on keszitettem, de az Win10-re epul szoval elmeletben ugyan azok a beallitasok.

A batch fajl a registry-ben ir at ill. ad hozza ertekeket.

Angol nyelvu, ha gond irhatok bele Magyarul is :)

Amit be lehet allitani vele:
- Sz.gep nev valltoztatas
- Virtual memory erteke
- Auto Update letiltasa
- Remote Desktop es Assistance engedelyezese
- GPU Environment hozzaadasa
- Rejtett-rendszer fajlok, mappak es kiterjesztesek megjelenitese
- User Account Control kikapcsolasa
- Power Management: Monitor, HDD, StandBy, Hibernate

Win Server 2016 opciok, ezek alapbol deaktivalva vannak
- Secure Sign In kikapcsolasa
- Win Log-on Screen kikapcsolasa
- Auto Admin Log-on

Eddig ennyi, ha van meg egyebb beallitas ami szerintetek mehetne bele, irjatok meg!

kidafce köszi a sok hasznos ötletet és munkát  ;)

Szerintem azt is érdemes kikapcsolni, hogy hálózaton belül másik gépről frissítsen.

Keres teljesitve: Windows Update Delivery Optimization (WUDO) kikapcsolasa bekerult a programba :)

Legegyszerubb ha kimasoljatok a --==[DISABLE WINDOWS AUTO UPDATE AND DRIVER DELIVERY OPTIMIZATION]==-- alatti reszt egy uj notepad ablakba es elmentitek .bat fajlkent! Igy nem kell majd megadni ujra a gep nevet stb.

Ha van meg barmilyen beallitas amit szeretnetek hogy benne legyen, csak irjatok meg itt! ;)

Sziasutok gyerekek. :)
Ezt kiprobalom ma.
Itt a gep nevet kell megadni ugye es a virtualis mem meretet es futtatni az allomanyt..?
Virtualis mem meret max 20gb? Vagy min 20gb, max tobb?


kidface

Idézetet írta: evko81 Dátum április 01, 2017, 07:37:40 DÉLUTÁN
Idézetet írta: kidface Dátum február 22, 2017, 06:25:38 DÉLUTÁN
Idézetet írta: Worlynox Dátum február 19, 2017, 07:23:35 DÉLUTÁN
Idézetet írta: kidface Dátum február 19, 2017, 03:07:44 DÉLUTÁN
Hi,
Csinaltam magamnak egy batch fajlt, ami tartalmaz (szerintem) majdnem minden beallitast, ami szoba johet egy friss Windows 10 telepitese utan!

Aki most vagy a kozel jovoben telepit egy friss Win10-et azt megkernem, hogy tesztelje mar le!  ;D

Win Server 2016-on keszitettem, de az Win10-re epul szoval elmeletben ugyan azok a beallitasok.

A batch fajl a registry-ben ir at ill. ad hozza ertekeket.

Angol nyelvu, ha gond irhatok bele Magyarul is :)

Amit be lehet allitani vele:
- Sz.gep nev valltoztatas
- Virtual memory erteke
- Auto Update letiltasa
- Remote Desktop es Assistance engedelyezese
- GPU Environment hozzaadasa
- Rejtett-rendszer fajlok, mappak es kiterjesztesek megjelenitese
- User Account Control kikapcsolasa
- Power Management: Monitor, HDD, StandBy, Hibernate

Win Server 2016 opciok, ezek alapbol deaktivalva vannak
- Secure Sign In kikapcsolasa
- Win Log-on Screen kikapcsolasa
- Auto Admin Log-on

Eddig ennyi, ha van meg egyebb beallitas ami szerintetek mehetne bele, irjatok meg!

kidafce köszi a sok hasznos ötletet és munkát  ;)

Szerintem azt is érdemes kikapcsolni, hogy hálózaton belül másik gépről frissítsen.

Keres teljesitve: Windows Update Delivery Optimization (WUDO) kikapcsolasa bekerult a programba :)

Legegyszerubb ha kimasoljatok a --==[DISABLE WINDOWS AUTO UPDATE AND DRIVER DELIVERY OPTIMIZATION]==-- alatti reszt egy uj notepad ablakba es elmentitek .bat fajlkent! Igy nem kell majd megadni ujra a gep nevet stb.

Ha van meg barmilyen beallitas amit szeretnetek hogy benne legyen, csak irjatok meg itt! ;)

Sziasutok gyerekek. :)
Ezt kiprobalom ma.
Itt a gep nevet kell megadni ugye es a virtualis mem meretet es futtatni az allomanyt..?
Virtualis mem meret max 20gb? Vagy min 20gb, max tobb?


Igen, a gep nevet.
Min legyen 20480MB, a max is lehet ennyi, de egy kicsit tobb sosem art :)
A tobbi automatikus

Worlynox

Idézetet írta: dekboy Dátum április 07, 2017, 05:16:18 DÉLUTÁN
Sziasztok!

Nagyon jó,hogy ez is részletesen ki van vesézve... :) Tegnap este szereltem össze a riget....win10-et raktam rá és ezzel be is fejeztem,mert már későre járt...A kérdésem az lenne(tudom,hogy noob vagyok....mármint,hogy lelkes amatőr... :) ) de akkor semmi program nem kell rá csak a szűz win10 wattool+bányász progi?Semmi vírusírtó és egyéb ilyen olyan segédprogram? Visszább olvastam kidface batfájlos segítségét....csak letöltöm,futtatom és ennyi?meg persze a wattol és bányász progi?Előre is köszönöm! :)

Igen, ennyi.

raffiakötö

Idézetet írta: dekboy Dátum április 07, 2017, 05:29:41 DÉLUTÁN
Idézetet írta: Worlynox Dátum április 07, 2017, 05:25:14 DÉLUTÁN
Idézetet írta: dekboy Dátum április 07, 2017, 05:16:18 DÉLUTÁN
Sziasztok!

Nagyon jó,hogy ez is részletesen ki van vesézve... :) Tegnap este szereltem össze a riget....win10-et raktam rá és ezzel be is fejeztem,mert már későre járt...A kérdésem az lenne(tudom,hogy noob vagyok....mármint,hogy lelkes amatőr... :) ) de akkor semmi program nem kell rá csak a szűz win10 wattool+bányász progi?Semmi vírusírtó és egyéb ilyen olyan segédprogram? Visszább olvastam kidface batfájlos segítségét....csak letöltöm,futtatom és ennyi?meg persze a wattol és bányász progi?Előre is köszönöm! :)

Igen, ennyi.

Köszi! :)

Azért drivert tegyél fel a kártyáknak... :D

evko81

Sziasztok.

Csakanyol a gep, 5armor, amd-s konfig, mert az intel nem stabil, 800w korul, picit alatta fogyaszt. Nagyon rossz?


Lenyeg a lenyeg, win10, claymore, watttool fenn.
Inditopultba start bat behuzva es watttool..
De ezt nem pontosan igy kellene...

Milyen filet csinaljak v mit huzzak inditopultba, h claymore (eth) es watttool megfeleloen induljon, megfelelo beallitasokkal?





kidface

Idézetet írta: evko81 Dátum április 14, 2017, 10:13:56 DÉLELŐTT
Sziasztok.

Csakanyol a gep, 5armor, amd-s konfig, mert az intel nem stabil, 800w korul, picit alatta fogyaszt. Nagyon rossz?


Lenyeg a lenyeg, win10, claymore, watttool fenn.
Inditopultba start bat behuzva es watttool..
De ezt nem pontosan igy kellene...

Milyen filet csinaljak v mit huzzak inditopultba, h claymore (eth) es watttool megfeleloen induljon, megfelelo beallitasokkal?





1 órán belül megirom, ha haza értem

evko81

Idézetet írta: kidface Dátum április 14, 2017, 10:28:36 DÉLELŐTT
Idézetet írta: evko81 Dátum április 14, 2017, 10:13:56 DÉLELŐTT
Sziasztok.

Csakanyol a gep, 5armor, amd-s konfig, mert az intel nem stabil, 800w korul, picit alatta fogyaszt. Nagyon rossz?


Lenyeg a lenyeg, win10, claymore, watttool fenn.
Inditopultba start bat behuzva es watttool..
De ezt nem pontosan igy kellene...

Milyen filet csinaljak v mit huzzak inditopultba, h claymore (eth) es watttool megfeleloen induljon, megfelelo beallitasokkal?





1 órán belül megirom, ha haza értem

kidface

Idézetet írta: evko81 Dátum április 14, 2017, 10:30:34 DÉLELŐTT
Idézetet írta: kidface Dátum április 14, 2017, 10:28:36 DÉLELŐTT
Idézetet írta: evko81 Dátum április 14, 2017, 10:13:56 DÉLELŐTT
Sziasztok.

Csakanyol a gep, 5armor, amd-s konfig, mert az intel nem stabil, 800w korul, picit alatta fogyaszt. Nagyon rossz?


Lenyeg a lenyeg, win10, claymore, watttool fenn.
Inditopultba start bat behuzva es watttool..
De ezt nem pontosan igy kellene...

Milyen filet csinaljak v mit huzzak inditopultba, h claymore (eth) es watttool megfeleloen induljon, megfelelo beallitasokkal?





1 órán belül megirom, ha haza értem

wminer

Idézetet írta: dekboy Dátum április 10, 2017, 02:02:31 DÉLUTÁN
Idézetet írta: raffiakötö Dátum április 10, 2017, 01:56:31 DÉLUTÁN
Idézetet írta: dekboy Dátum április 07, 2017, 05:29:41 DÉLUTÁN
Idézetet írta: Worlynox Dátum április 07, 2017, 05:25:14 DÉLUTÁN
Idézetet írta: dekboy Dátum április 07, 2017, 05:16:18 DÉLUTÁN
Sziasztok!

Nagyon jó,hogy ez is részletesen ki van vesézve... :) Tegnap este szereltem össze a riget....win10-et raktam rá és ezzel be is fejeztem,mert már későre járt...A kérdésem az lenne(tudom,hogy noob vagyok....mármint,hogy lelkes amatőr... :) ) de akkor semmi program nem kell rá csak a szűz win10 wattool+bányász progi?Semmi vírusírtó és egyéb ilyen olyan segédprogram? Visszább olvastam kidface batfájlos segítségét....csak letöltöm,futtatom és ennyi?meg persze a wattol és bányász progi?Előre is köszönöm! :)
Igen, ennyi.

Köszi! :)

Azért drivert tegyél fel a kártyáknak... :D

Tettem :) Már csákányolok...most a beállításokat próbálgatom... :)

A VGA driver mellett egy alaplapi chipset driver is hasznos dolog. Más tényleg nem kell.

Tiba

Üdv az lenne a kérdésem, hogy a claymore mining monitor -t lehet e használni saját hálózaton kívül?
Az én rigem még nálam van, de nemsokára 100 km re lesz tőlem :(

Uhura

#51
Idézetet írta: Tiba Dátum április 23, 2017, 10:48:45 DÉLELŐTT
Üdv az lenne a kérdésem, hogy a claymore mining monitor -t lehet e használni saját hálózaton kívül?
Az én rigem még nálam van, de nemsokára 100 km re lesz tőlem :(

Persze.

- Telepítesz egy no-ip klienst a bánya gépre
- A helyi routerben beállítod a bányagép fix ip-jét és portját
- 30 naponta rányomsz a figyelmesztető emailre , hogy maradsz az ingyenes acc.nál a no-ip-nél
- no-ip által adott webcimen a 3333 porton kapod az infot.
- Ezt beállítod a remote managerbe és voilááá

Tiba

Köszi egyszerűbb megoldás esetleg? Az opciokban van valami http 8000 port. Azzal  nem lehet valamit okoskodni?

mz/x

A gép W10 csak mint MS general VGA ismeri fel a kartyakat , az amd crimson meg elakad es ayt mondja nincs amd termek telepitve. Szerintem elszallt a pcie vezerlochip.Mas otlet? (AMD,proci, ASROCK alaplap, Sapphire radeon RX470)
Az onboard vga PCIE priority van allitva.

drizzt_do_urden

Idézetet írta: mz/x Dátum április 23, 2017, 12:19:57 DÉLUTÁN
A gép W10 csak mint MS general VGA ismeri fel a kartyakat , az amd crimson meg elakad es ayt mondja nincs amd termek telepitve. Szerintem elszallt a pcie vezerlochip.Mas otlet? (AMD,proci, ASROCK alaplap, Sapphire radeon RX470)
Az onboard vga PCIE priority van allitva.

melyik drivert probalod?

jzsolt

Idézetet írta: Tiba Dátum április 23, 2017, 12:15:08 DÉLUTÁN
Köszi egyszerűbb megoldás esetleg? Az opciokban van valami http 8000 port. Azzal  nem lehet valamit okoskodni?

Ennél nincs egyszerűbb. Ha ennél egyszerűbbet akarsz, akkor maradj a géped mellett... ez kb hálózati ismeretek alapfok

Tiba

Hálózati ismereteim csak felhasználó szintűek sajnos. :( jó lenne egy alaposabb leírás, mert tetszik ez a remote managger.

Skankhunt42

Idézetet írta: Uhura Dátum április 23, 2017, 11:17:34 DÉLELŐTT
Idézetet írta: Tiba Dátum április 23, 2017, 10:48:45 DÉLELŐTT
Üdv az lenne a kérdésem, hogy a claymore mining monitor -t lehet e használni saját hálózaton kívül?
Az én rigem még nálam van, de nemsokára 100 km re lesz tőlem :(

Persze.

- Telepítesz egy no-ip klienst a bánya gépre
- A helyi routerben beállítod a bányagép fix ip-jét és portját
- 30 naponta rányomsz a figyelmesztető emailre , hogy maradsz az ingyenes acc.nál a no-ip-nél
- no-ip által adott webcimen a 3333 porton kapod az infot.
- Ezt beállítod a remote managerbe és voilááá

Ajanlom a https://www.duckdns.org-ot, nem kell ranyomogatni 30 naponta... en valahogy mindig elfelejtettem a noip-nel..

mz/x

Idézetet írta: drizzt_do_urden Dátum április 23, 2017, 02:58:26 DÉLUTÁN
Idézetet írta: mz/x Dátum április 23, 2017, 12:19:57 DÉLUTÁN
A gép W10 csak mint MS general VGA ismeri fel a kartyakat , az amd crimson meg elakad es ayt mondja nincs amd termek telepitve. Szerintem elszallt a pcie vezerlochip.Mas otlet? (AMD,proci, ASROCK alaplap, Sapphire radeon RX470)
Az onboard vga PCIE priority van allitva.

melyik drivert probalod?
AMD Radeon Software Crimson Edition 17.2.1 Driver for Windows® 10 64-bit​
AMD Radeon Software Crimson Edition 16.11.4 Driver for Windows® 10 64-bit
​AMD Radeon Software Crimson Edition 16.9.1 Driver for Windows® 10 64-bit

mindegyikkel odaig jutok hogy keresi vagy lefagy vagy nem talal semmit, kartyarol pedig jon a signal mert monitorra dugtam es hdmin es dvi is jon a szignal


Uhura

Idézetet írta: Skankhunt42 Dátum április 23, 2017, 05:21:04 DÉLUTÁN
Idézetet írta: Uhura Dátum április 23, 2017, 11:17:34 DÉLELŐTT
Idézetet írta: Tiba Dátum április 23, 2017, 10:48:45 DÉLELŐTT
Üdv az lenne a kérdésem, hogy a claymore mining monitor -t lehet e használni saját hálózaton kívül?
Az én rigem még nálam van, de nemsokára 100 km re lesz tőlem :(

Persze.

- Telepítesz egy no-ip klienst a bánya gépre
- A helyi routerben beállítod a bányagép fix ip-jét és portját
- 30 naponta rányomsz a figyelmesztető emailre , hogy maradsz az ingyenes acc.nál a no-ip-nél
- no-ip által adott webcimen a 3333 porton kapod az infot.
- Ezt beállítod a remote managerbe és voilááá

Ajanlom a https://www.duckdns.org-ot, nem kell ranyomogatni 30 naponta... en valahogy mindig elfelejtettem a noip-nel..

Tibának nem a 30 napos rá okézás a probléma, hanem a router beállítása és a többi.

Oksa:
- a no-ip-n való regelés szerintem menni fog.
- utána a gépen való no-ip kliens feltelepítés és beállítása szerintem megint ez pofon egyszerű
- a router beállítását szerintem a szerverteremben bárki 1 perc alatt beállítja neked csak megmonod , hogy a 3333 porot a te gépedre állítsák be. Ez egy szerverteremben vagy egy rendszergazdának még maláj nyelven is kis ujjból mennie kell.  Vagyis ezzel nincs gonod.
- a remote managerben meg nem a 192.168.2.xxx:3333 állítod be hanem mondjuk : kismanyi.ddns.org:3333-ot és kész.

Az egészet tesztelni is tudod egy sima mobilal amin van net: beírod a webböngészőbe a kismanyi.ddns.org:3333 és erre meg kell jelennie annak a képnek amit  a claymoreban is látni szoktál. Ennyi.

De szerintem csinálok majd a jövő hétvégén egy anyagot, de annyira el vagyok csúszva mindennel de ezt megcsinálom.