Hírek:

Az újonnan regisztrálók nézzék meg a spam mappában a megerősítő levelet!

Main Menu

Operációs rendszer és beállításai

Indította atideath, január 05, 2017, 05:52:00 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználók és 1 Vendég van a témában

Turcy086

Idézetet írta: Tiba Dátum április 23, 2017, 10:48:45 DÉLELŐTT
Üdv az lenne a kérdésem, hogy a claymore mining monitor -t lehet e használni saját hálózaton kívül?
Az én rigem még nálam van, de nemsokára 100 km re lesz tőlem :(
Lehet persze.
Első körben lépj be a routeredbe, nézd meg milyen dyndns-t támogat, majd regelj rá az oldalra. Adj hozzá egy hostot, add meg az ip-det majd a routerbe add meg ez a most hozzáadott dns-t
Ezután menj be routerbe port forwardba, add meg hogy "minered IP cime"+portja hadd menjen ki ugyanarra a portra.
Ha mindent jól csináltál, akkor a dyndns cimeded ha beirod és utána irod az előbb megadott portot, akkor a claymore felületét fogod látni böngészőbe. Sőt, ha leszeded a play áruházból a claymore-t és ugyanezt a dyndns-t ill portot hozzáadd, akkor látni fogod appon keresztül

Turcy086

Srácok mit használtok monitorozó proginak?
VGA-k fordulatszáma ill. hőmérséklet érdekelne

kidface

Idézetet írta: Turcy086 Dátum május 04, 2017, 09:02:41 DÉLUTÁN
Srácok mit használtok monitorozó proginak?
VGA-k fordulatszáma ill. hőmérséklet érdekelne
Watttool

Artthur

Idézetet írta: kidface Dátum május 04, 2017, 09:32:50 DÉLUTÁN
Idézetet írta: Turcy086 Dátum május 04, 2017, 09:02:41 DÉLUTÁN
Srácok mit használtok monitorozó proginak?
VGA-k fordulatszáma ill. hőmérséklet érdekelne
Watttool
Vagy itt láthatod az összes kártyád hőmérsékletét/fordulatszámát ha beállítod
https://youtu.be/11hTGlEqti0?t=288
Ott rejtezik mindegyik claymore bányaprogram "Remote manager" alkönyvtárában.

woren

#64


Távoli asztali elérésnél ha átmegyek egy másik gépre ( win 10 ) és vissza akarok menni az eredeti gépemre ( 2 gép van )
és azt írja ki hogy megszakadt a kapcsolat, de a bejelentkezésig vissza rak az eredeti gépre, újra is tudom inditani, de ha be akarok lépni jelszóval akkor írja ki , hogy megszakadt a kapcsolat és vissza rak a második gépre, de azt még mindig az egyes gépen keresztül kezelem,akkor  mi lehet a gond ? Biztos valami tök egyszerű beállítás de nem tudom mi lehet !

woren

Hiba Fixálva ! Leteszem tálcára a második gépet ! xD

FrenkyAti

Sziasztok. Mi van akkor ha nem tudom letiltani a biosban az alaplapi vga-t. Emiatt a programok rosszul látják a kártyát. Csak 3 gb ot lát a 4-ből
A gép: Acer Veriton M421G
VGA: RX570 MSI Armor 4gb
A biosban le van tiltva de az eszközkezelőben is jelen van ettől.

Claymore

Sziasztok!


4es RIG-emben lecsereltem a lapot egy 6 slotosra, Asrock B250 Gaming K4.
Bekerult 2 kartya, de nem akar mukodni.
5el oke minden, 6nal rossz az egesz.
Jelenleg ott tartok, hogyha 6 van benne, windows inditasnal hangyas a monitor. Termeszetesen kulon jo mindegyik vga.
Biosban 3.5G-re allitottam a pcie-t.


Esetleg van valamk trukk a hatodik kartyat erintoen?
Az a fura, hogy 5el megy szepen.

willow


Sziasztok. Egy-két beállításra ha tudnátok a válszt, megköszönném. Nem találgatás szinten, hanem aki már csinálta is a valóságban. Köszönöm.


1.--Windows 8/10 Features
Other OS
Windows 8/10
Windows 8/10 WHQL


2.-Platform Power Management
Disabled
Enabled


3.-VGA Support
Auto
EFI Driver
Ezekhez kérnék segitséget.

kidface

#69
Idézetet írta: willow Dátum július 08, 2017, 02:29:40 DÉLUTÁN

Sziasztok. Egy-két beállításra ha tudnátok a válszt, megköszönném. Nem találgatás szinten, hanem aki már csinálta is a valóságban. Köszönöm.


1.--Windows 8/10 Features
Other OS
Windows 8/10
Windows 8/10 WHQL


2.-Platform Power Management
Disabled
Enabled


3.-VGA Support
Auto
EFI Driver
Ezekhez kérnék segitséget.


1. Ha a Windows 8/10 64-bit-et  UEFI Boot Mode-ban akarod telepíteni akkor válaszd a Windows 8/10-et. Other OS esetén Legacy mode-ban tudsz telepíteni. Kb ez a lényeg

2. Lényegében a PCIe lane-ek kezelese, állítsd disabled-re így nem tiltja le egyiket sem.

3. Megint csak a OP  telepítéssel kapcsolatos. Efi=az UEFI mode telepíteshez és a későbbiekben a win indításahoz szükséges partíció a drive-on, ami bizonyos fájlokat tartalmaz az inditashoz.

willow


Idézetet írta: kidface Dátum július 08, 2017, 10:37:48 DÉLUTÁN
Idézetet írta: willow Dátum július 08, 2017, 02:29:40 DÉLUTÁN

Sziasztok. Egy-két beállításra ha tudnátok a válszt, megköszönném. Nem találgatás szinten, hanem aki már csinálta is a valóságban. Köszönöm.


1.--Windows 8/10 Features
Other OS
Windows 8/10
Windows 8/10 WHQL


2.-Platform Power Management
Disabled
Enabled


3.-VGA Support
Auto
EFI Driver
Ezekhez kérnék segitséget.


1. Ha a Windows 8/10 64-bit-et  UEFI Boot Mode-ban akarod telepíteni akkor válaszd a Windows 8/10-et. Other OS esetén Legacy mode-ban tudsz telepíteni. Kb ez a lényeg

2. Lényegében a PCIe lane-ek kezelese, állítsd disabled-re így nem tiltja le egyiket sem.

3. Megint csak a OP  telepítéssel kapcsolatos. Efi=az UEFI mode telepíteshez és a későbbiekben a win indításahoz szükséges partíció a driver-en, ami bizonyos fájlokat tartalmaz az inditashoz.


Hálás köszönet kidface.  Megint sokat segitettél.

willow

Egy kis problémával küzdök, hátha találkozott már valaki  vele, és tud segiteni. Két kártyával alaplapban  szépen bányászik  a rig. De ha elinditok riserrel egy harmadik kártyát, akkor bizonyos idő után ami akár 1-2 óra, akkor leáll a bánya, és ugy lefagy a Windows, hogy újra kell inditani. Ha valakinek ismerős a probléma, kérem segítsen a megoldásban.

Roller

Idézetet írta: willow Dátum július 09, 2017, 08:04:51 DÉLUTÁN
Egy kis problémával küzdök, hátha találkozott már valaki  vele, és tud segiteni. Két kártyával alaplapban  szépen bányászik  a rig. De ha elinditok riserrel egy harmadik kártyát, akkor bizonyos idő után ami akár 1-2 óra, akkor leáll a bánya, és ugy lefagy a Windows, hogy újra kell inditani. Ha valakinek ismerős a probléma, kérem segítsen a megoldásban.


Lehet, hogy a tápod nem elég a kártyáknak, én pont nemrég jártam így. a vége az lett,h leégett a tápom

willow


Idézetet írta: Roller Dátum július 09, 2017, 08:18:29 DÉLUTÁN
Idézetet írta: willow Dátum július 09, 2017, 08:04:51 DÉLUTÁN
Egy kis problémával küzdök, hátha találkozott már valaki  vele, és tud segiteni. Két kártyával alaplapban  szépen bányászik  a rig. De ha elinditok riserrel egy harmadik kártyát, akkor bizonyos idő után ami akár 1-2 óra, akkor leáll a bánya, és ugy lefagy a Windows, hogy újra kell inditani. Ha valakinek ismerős a probléma, kérem segítsen a megoldásban.


Lehet, hogy a tápod nem elég a kártyáknak, én pont nemrég jártam így. a vége az lett,h leégett a tápom


2 db 750-es tápról ment a 3 kártya. Bár az     egyik táp mintha rosszalkodna.

Worlynox

Ki lehet kapcsolni valahogy, hogy így induljon újra a gép ?



kidface

#75
Idézetet írta: Worlynox Dátum július 15, 2017, 07:28:27 DÉLUTÁN
Ki lehet kapcsolni valahogy, hogy így induljon újra a gép ?



Ezzel le tudod tiltani:
Parancssorba (rendszergazdakent) masold
bcdedit /set {default} recoveryenabled No

Worlynox

Idézetet írta: Worlynox Dátum július 15, 2017, 07:28:27 DÉLUTÁN

Ezzel le tudod tiltani:
Parancssorba (rendszergazdakent) masold
bcdedit /set {default} recoveryenabled No


Köszönöm !

Energy

Mindig idegesített, hogy az indító mappába cserélgetni kellett a parancsikonokat ha átálltam mást bányászni.
Bütyköltem egy kis batch-t ami lecseréli a parancsikont az utoljára indított .bat file-ra mutató parancsikonra.
ARRA FIGYELNI KELL HA MÁST IS INDÍTANÁTOK INNEN AKKOR ANNAK IS TÖRLI A PARANCSIKONJÁT! (A .bat file-ok okos névválasztásával és a del parancs szűrésével viszont megoldható, hogy csak a minerek start.bat-jait törölje.)
A következő pár sort kell beszúrni minden .bat file elejére:

@ECHO OFF
del "%userprofile%\Start Menu\Programs\Startup\*.lnk"
powershell "$s=(New-Object -COM WScript.Shell).CreateShortcut('%userprofile%\Start Menu\Programs\Startup\%~n0.lnk');$s.TargetPath='%~f0';$s.Save()"

rem Ide jön a miner!

pause

trektomy

Sziasztok köszi a fájlokat holnap kipróbálom.
CSak egy gyors kérdés a reboot bat ot berakom a claymor mappába. de honnan tudja a rendszer hogy használnia kell?

Arra nincs lehetőség hogy a háttérben fusson a bányász program?

Köszönöm

Til

Idézetet írta: trektomy Dátum január 16, 2018, 09:32:17 DÉLUTÁN
Sziasztok köszi a fájlokat holnap kipróbálom.
CSak egy gyors kérdés a reboot bat ot berakom a claymor mappába. de honnan tudja a rendszer hogy használnia kell?

Arra nincs lehetőség hogy a háttérben fusson a bányász program?

Köszönöm
Látom már régóta meg akarod tudni ,hogyan lehet elrejteni egy futó alkalmazást.
http://www.nirsoft.net/utils/nircmd.html
Ugyan én nem próbáltam ,de ígéretesnek tűnik.Az egyik parancs mintha épp ezt csinálná ,amit akarsz -Hide the desktop window
C:\> del c:\command.com