Hírek:

Az újonnan regisztrálók nézzék meg a spam mappában a megerősítő levelet!

Main Menu

Raspberry Pi

Indította pinkaa, március 19, 2017, 04:39:01 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználók és 3 Vendégek van a témában

lukacsa82

Én strojcoin farmoláshoz akartam egy pi-re épülő megoldást, de az ARM nem támogatott architektura így nem biztos hogy működni fog jelenleg...:( Még nem adtam fel, de ha nem megy marad a microATX-es PC megoldás.

adamszumu

#21
Elnézést tényleg le kellett volna írnom 24V-s relék 40A de ha jól szétnyézek talán van 60-s is
(ezek olyan relék amik leszerelt HFK(hang frekvenciás vevő) vevőkből van kiszerelve).
ÉS ha csak 2db 3,3V-s kimenet van rajta akkor 2 relé, vagy van erre valami jobb megoldás is, mert nekem kéne vagy 10 relé amit tudok róla kapcsolni, meg valahogy biztos megoldják azt a relésort is amit gyárilag mellé adnak.

Uhura

Idézetet írta: pube111 Dátum április 30, 2017, 09:52:21 DÉLUTÁN
Idézetet írta: Uhura Dátum április 30, 2017, 09:45:37 DÉLUTÁN
Idézetet írta: pube111 Dátum április 30, 2017, 09:40:31 DÉLUTÁN
Szívesen.  :)

Szerinted ez Pi zero-val is működne ?
Gpio azon is van, egy relét az is vígan tud kezelni. Csak azt nem tudom, hogy tud kommunikálni a riggel. Azt hiszem, azon nincs ethernet, meg wifi.

Néztem az új Zero W típusún már van Bluetooth és Wifi is.

Egy kérdés: nem lehet megcsinálni, hogy a videokártya hdmi, dp, dvi portja közül valamelyiket összekötjük a pi-vel és így nem kell dummy ? csak mert akkor két legyet ütünk egy csapásra.

Til

A raspberry -n valami linux alapu rendszer van, vagy sajat rendszere van?
Lehet rajta windows is?Miben lehet ra irni a programokat?Pic mikrovezerlore irtam regbben programokat assembly nyelven,de akkor meg nem volt wifi modul, nem tudom most van e.A raspberry jo dolog lehet, nem draga stb.
C:\> del c:\command.com

adamszumu

Nem tudom hogy az újakra lehet-e de a pi2B te meg nem lehet win-t tenni, van mellé saját rendszer is de azt is le kell tölteni, de lehet más linuxokat is tenni rá. Programozni(az alap rendszerrel ami a rasbian) phiton, wolfram és még 1-2 nyelven lehet.

lukacsa82

Idézetet írta: Til Dátum május 01, 2017, 02:11:35 DÉLUTÁN
A raspberry -n valami linux alapu rendszer van, vagy sajat rendszere van?
Lehet rajta windows is?Miben lehet ra irni a programokat?Pic mikrovezerlore irtam regbben programokat assembly nyelven,de akkor meg nem volt wifi modul, nem tudom most van e.A raspberry jo dolog lehet, nem draga stb.

Inkább Linux, de van rá Windows 10 IOT Core is (grafikus felület nélkül)

fpeter

#26
Az RPi-n futó raspbian egy abszolút teljesértékű linux, mintha feltelepítenéd bármelyik pc-re a megfelelő disztrót! Programozás szempontjából lehet natív gcc-vel fordítani c, c++ kódot, valamint alapból adott a python és perl is, illetve vannak további alternatívák is. Előnye a nagy teljesítménye, a szépséghibája viszont egy PIC/AVR/ARM stb mikrokontrollerhez képest viszont az hogy normál esetben nincsen olyan alacsonyszintű hozzáférése a programodnak a folyamatokhoz: a programod csak egy a sok futó szervíz és alkalmazás közül, és nem lehet / nehéz vele precíz időzítéseket végezni. Mikrokontrollernél pontosan ki lehet számolni/mérni hogy pl egy bemenő láb IRQ eseménye után hány órajelciklus múlva tudja megadni a választ és ez mindig ennyi lesz (feltéve hogy jól vannak kezelve az IRQ-k), egy multitask oprendszert futtató vason viszont érkezik a megszakításkérelem és majd ha az oprendszer úgy gondolja hogy lapot oszt a programodnak akkor reagálhat rá. Előnyök hátrányok bőven vannak mindkét oldalon...

Elméletben lehetne a GPIO lábakon bitbanging-el emulálni egy I2C slave eszközként egy DDC EDID I2C EEPROM tartalmat, de minek? Ez csak akkor lenne érdekes, ha az EEPROM tartalmát realtime kellene változtatni valaminek a függvényében. És akkor is inkább egy tetszőleges mikrokontrollerrel egyszerűbb feladat, mint RPi-vel. De itt ugye erre nincsen szükség, elég egy monitor-szerű tartalommal feltöltött EEPROM-ot ráakasztani a csatlakozó megfelelő lábaira. A probléma inkább pont itt van: el lehetne vágni egy HDMI kábelt, de akkor az nagy kilógó bumszli lesz, plussz azokkal a vékony vezetékekkel sem könnyű dolgozni és könnyen sérülhet kis feszüléstől. Esetleg egy DVI port megfelelő lábaiba bele lehet dugni vezetékeket és proto nyákon rádrótozni az EEPROM-ot, de az is elég sérülékeny lesz. A HDMI csatlakozónak meg rettentő sűrűen vannak a lábai, ezért maradtam végül a nyák gyártatásnál hozzá...

Az lemaradt, hogy igen az új RPi generációra létezik már valami windows IOT retek, de az messze van a grafikus felületestől amit várnál! Gyakorlatilag nettó önszivatás egy ilyen "noname" platformmal szenvedni, ha raspbian és egyéb linuxokra ott van a millió felhasználós aktív közösség és hatalmas tudásbázis...
¯\_(ツ)_/¯

HDMI dummy eladó > keresd az azonos nevű topikban!

fpeter

Idézetet írta: adamszumu Dátum május 01, 2017, 09:15:37 DÉLELŐTT
Elnézést tényleg le kellett volna írnom 24V-s relék 40A de ha jól szétnyézek talán van 60-s is
(ezek olyan relék amik leszerelt HFK(hang frekvenciás vevő) vevőkből van kiszerelve).
ÉS ha csak 2db 3,3V-s kimenet van rajta akkor 2 relé, vagy van erre valami jobb megoldás is, mert nekem kéne vagy 10 relé amit tudok róla kapcsolni, meg valahogy biztos megoldják azt a relésort is amit gyárilag mellé adnak.

Mit szeretnél kapcsolgatni pontosan? A bányagép 230V betápját szeretnéd megszakíthatóvá tenni? Vagy a reset/power gomb nyomkodására gondoltál? Mindkettő megoldható, bár utóbbihoz felesleges bonyolítás a relé, van olcsóbb kisebb útja is...

A 2 állásos reléket pontosan ugyanúgy lehet meghajtani mint a sima relét, csak ugye 2 tekercsed van, tehát 2 vezérlőláb és 2 meghajtó fokozat kell hozzá:



És a kapcsoló logikánál is figyelni kell rá hogy itt nem 1 lábat behúzol vagy elengedsz annak függvényében hogy ki vagy be akarod kapcsolni a relét, hanem az egyik/másik tekercsre csak egy rövid ideig egy impulzust adni és utána le kell kapcsolni különben idővel leéghet a tekercselése
¯\_(ツ)_/¯

HDMI dummy eladó > keresd az azonos nevű topikban!

Uhura

Idézetet írta: fpeter Dátum május 01, 2017, 04:19:19 DÉLUTÁN
Elméletben lehetne a GPIO lábakon bitbanging-el emulálni egy I2C slave eszközként egy DDC EDID I2C EEPROM tartalmat, de minek? Ez csak akkor lenne érdekes, ha az EEPROM tartalmát realtime kellene változtatni valaminek a függvényében. És akkor is inkább egy tetszőleges mikrokontrollerrel egyszerűbb feladat, mint RPi-vel. De itt ugye erre nincsen szükség, elég egy monitor-szerű tartalommal feltöltött EEPROM-ot ráakasztani a csatlakozó megfelelő lábaira. A probléma inkább pont itt van: el lehetne vágni egy HDMI kábelt, de akkor az nagy kilógó bumszli lesz, plussz azokkal a vékony vezetékekkel sem könnyű dolgozni és könnyen sérülhet kis feszüléstől. Esetleg egy DVI port megfelelő lábaiba bele lehet dugni vezetékeket és proto nyákon rádrótozni az EEPROM-ot, de az is elég sérülékeny lesz. A HDMI csatlakozónak meg rettentő sűrűen vannak a lábai, ezért maradtam végül a nyák gyártatásnál hozzá...


OKsa, csak arra gondoltam ha van egy hosszabbító kábeled vagy egy sima hdmi kábeled akkor egyik vége az egyik rig kártyába a másik a raspberry HDMI csatlakozójába megy és már kész is a szükséges "dummy".

fpeter

Idézetet írta: Uhura Dátum május 01, 2017, 04:29:55 DÉLUTÁN
Idézetet írta: fpeter Dátum május 01, 2017, 04:19:19 DÉLUTÁN
Elméletben lehetne a GPIO lábakon bitbanging-el emulálni egy I2C slave eszközként egy DDC EDID I2C EEPROM tartalmat, de minek? Ez csak akkor lenne érdekes, ha az EEPROM tartalmát realtime kellene változtatni valaminek a függvényében. És akkor is inkább egy tetszőleges mikrokontrollerrel egyszerűbb feladat, mint RPi-vel. De itt ugye erre nincsen szükség, elég egy monitor-szerű tartalommal feltöltött EEPROM-ot ráakasztani a csatlakozó megfelelő lábaira. A probléma inkább pont itt van: el lehetne vágni egy HDMI kábelt, de akkor az nagy kilógó bumszli lesz, plussz azokkal a vékony vezetékekkel sem könnyű dolgozni és könnyen sérülhet kis feszüléstől. Esetleg egy DVI port megfelelő lábaiba bele lehet dugni vezetékeket és proto nyákon rádrótozni az EEPROM-ot, de az is elég sérülékeny lesz. A HDMI csatlakozónak meg rettentő sűrűen vannak a lábai, ezért maradtam végül a nyák gyártatásnál hozzá...


OKsa, csak arra gondoltam ha van egy hosszabbító kábeled vagy egy sima hdmi kábeled akkor egyik vége az egyik rig kártyába a másik a raspberry HDMI csatlakozójába megy és már kész is a szükséges "dummy".

A vidkártya is, meg az RPi HDMI csatlakozója is csak source és nem képes sink-ként viselkedni - nem kötheted őket szembe, nem tudnak átváltani forrás/vevő módba! Talán annyi védelem van hogy tönkre nem mennének, de hogy nem működne az biztos!

A dummy két féle lehet:

Ha van analóg VGA módja a kártyádnak (vagy DVI-I) akkor a kb 30 éves örökségből származó ellenállásos trükköt lehet bevetni.
"VGA pinout : monitor ID detection pin assignments"
http://pinouts.ru/Video/VGA15_pinout.shtml

Az újabb módja a VGA,DVI,HDMI esetén is (a DisplayPort más) az hogy a DDC I2C buszra egy 24Cxx családba tartozó EEPROM IC-t kötsz megfelelő tartalommal, valamint a hotplug lábat is csatlakoztatod. Az EEPROM-ból tudja kiolvasni a rendszer hogy mi a neve/felbontása/hangbeli képességei/stb a csatlakoztatott eszköznek. A dummy természetesen nem csinál semmit a kiadott képpel, az "elveszik a levegőben", de a rendszer azt fogja hinni hogy X.Y monitor rá van csatlakoztatva aminek a natív felbontása ismert, ezért normálisan el lehet érni távolról az asztalt, nem vált safe módba 640x480-ra
¯\_(ツ)_/¯

HDMI dummy eladó > keresd az azonos nevű topikban!

Til

Idézetet írta: fpeter Dátum május 01, 2017, 04:19:19 DÉLUTÁN
Az RPi-n futó raspbian egy abszolút teljesértékű linux, mintha feltelepítenéd bármelyik pc-re a megfelelő disztrót! Programozás szempontjából lehet natív gcc-vel fordítani c, c++ kódot, valamint alapból adott a python és perl is, illetve vannak további alternatívák is. Előnye a nagy teljesítménye, a szépséghibája viszont egy PIC/AVR/ARM stb mikrokontrollerhez képest viszont az hogy normál esetben nincsen olyan alacsonyszintű hozzáférése a programodnak a folyamatokhoz: a programod csak egy a sok futó szervíz és alkalmazás közül, és nem lehet / nehéz vele precíz időzítéseket végezni. Mikrokontrollernél pontosan ki lehet számolni/mérni hogy pl egy bemenő láb IRQ eseménye után hány órajelciklus múlva tudja megadni a választ és ez mindig ennyi lesz (feltéve hogy jól vannak kezelve az IRQ-k), egy multitask oprendszert futtató vason viszont érkezik a megszakításkérelem és majd ha az oprendszer úgy gondolja hogy lapot oszt a programodnak akkor reagálhat rá. Előnyök hátrányok bőven vannak mindkét oldalon...

Elméletben lehetne a GPIO lábakon bitbanging-el emulálni egy I2C slave eszközként egy DDC EDID I2C EEPROM tartalmat, de minek? Ez csak akkor lenne érdekes, ha az EEPROM tartalmát realtime kellene változtatni valaminek a függvényében. És akkor is inkább egy tetszőleges mikrokontrollerrel egyszerűbb feladat, mint RPi-vel. De itt ugye erre nincsen szükség, elég egy monitor-szerű tartalommal feltöltött EEPROM-ot ráakasztani a csatlakozó megfelelő lábaira. A probléma inkább pont itt van: el lehetne vágni egy HDMI kábelt, de akkor az nagy kilógó bumszli lesz, plussz azokkal a vékony vezetékekkel sem könnyű dolgozni és könnyen sérülhet kis feszüléstől. Esetleg egy DVI port megfelelő lábaiba bele lehet dugni vezetékeket és proto nyákon rádrótozni az EEPROM-ot, de az is elég sérülékeny lesz. A HDMI csatlakozónak meg rettentő sűrűen vannak a lábai, ezért maradtam végül a nyák gyártatásnál hozzá...

Az lemaradt, hogy igen az új RPi generációra létezik már valami windows IOT retek, de az messze van a grafikus felületestől amit várnál! Gyakorlatilag nettó önszivatás egy ilyen "noname" platformmal szenvedni, ha raspbian és egyéb linuxokra ott van a millió felhasználós aktív közösség és hatalmas tudásbázis...
Ja, az lenne jo,ha a pic kommunikalni tudna egy wifis,/ethernet eszkozzel.
Latom elegge kepben vagy a mikrokontrolleres temaban.Nem tudod igy hirtelen, hogy pic -hez milyen megoldas letezik, hogy tudjon kapcsolatot teremteni a helyi vagy internet halozattal?
C:\> del c:\command.com

fpeter

Idézetet írta: Til Dátum május 01, 2017, 04:57:04 DÉLUTÁN...

Ja, az lenne jo,ha a pic kommunikalni tudna egy wifis,/ethernet eszkozzel.
Latom elegge kepben vagy a mikrokontrolleres temaban.Nem tudod igy hirtelen, hogy pic -hez milyen megoldas letezik, hogy tudjon kapcsolatot teremteni a helyi vagy internet halozattal?

Bár PIC-hez is vannak megoldások, pl itt találsz példakódokat a ENC28J60 csipphez, amivel ebayen/alin bő 2$-ért vannak már modulok:
https://shop.mikroe.com/click/interface/eth

De az Arduino platform kicsit szélesebb körben támogatott, több példát / segítséget találsz hozzá. Egyrészt lehet komplett shield formájában vezetékes hálózatos megoldásokat találni (arduino ethernet shield kifejezésekre keress ebayen, alin), de pl egy ESP8266 csippes board-al egyenesen mehetsz wifire, futtathatsz rajta egyszerű webfelületet amit elérsz a telefonodról és úgy adhatsz parancsokat, gyűjtheted az infókat... Utóbbihoz pl a "wemos d1 r2" kifejezésekre keress rá ebayen, alin, illetve youtube-on / egyéb oldalakon nézelődj hogy az "arduino esp8266" mi mindenre képes! Ha a vezetékes vonalon indulsz el, akkor arra figyelj mindenképpen hogy nincsen olyan hogy "univerzális" ethernet példakód, valahol minden hardverhez kötődik, tehát ha valakinek a programját szeretnéd használni / tutorialt lekövetni, akkor fontos hogy ugyanazokkal az eszközökkel fuss neki, mert a más ethernet vezérlőcsippnek kicsit más lesz a kezelése user program oldalról is és ha most ismerkedsz a világgal nem fogod tudni átfaragni, csak elveszi a kedved az egésztől...

Másik alternatíva mikrokontrollerek helyett, az RPi mellett, az utóbbihoz viszonylag hasonló OpenWrt-s platformok. Ez szintén egy linux csak nagyon csonkított verzió, ami pl a routerek néhány MB-os háttértárába is beleférnek. Sok router OpenWrt kompatibilis, pl én a TP-Link-eket szeretem áthekkelni, de készen is lehet ilyesmiket kapni sok kivezetett lábbal, pl a LinkIt 7688 https://www.seeedstudio.com/LinkIt-Smart-7688-p-2573.html. Programozni az RPi-hez hasonlóan python, perl stb felületen lehet, vagy lehet rá C/C++ kódot is fordítani, csak a kevesebb erőforrás miatt ezen közvetlenül nincsen gcc fordító - a PC-den kell keresztfordítani hozzá, ami picit macerásabb...
¯\_(ツ)_/¯

HDMI dummy eladó > keresd az azonos nevű topikban!

pube111

Írtam egy kis scriptet. Amikor megjelenik a claymore dual miner újabb verziója, akkor küld egy email figyelmeztetést. 2 óránként csekkolja a bitcointalk oldalról, majd log fájlba írja az eredményt.
Egy email szervert telepíteni kell hozzá. Leírás a csomagban.

Skankhunt42

Ethman-hoz hasonlo figyelo scriptet senki nem irt meg?
Akarok irni valamit ami fut linuxon es eltudom erni weben lassam mennyi az annyi + kuldjon valami emailt ha valami beesik egy adott hashrate ala.

Skankhunt42

#34
Idézetet írta: Skankhunt42 Dátum június 04, 2017, 12:51:50 DÉLELŐTT
Ethman-hoz hasonlo figyelo scriptet senki nem irt meg?
Akarok irni valamit ami fut linuxon es eltudom erni weben lassam mennyi az annyi + kuldjon valami emailt ha valami beesik egy adott hashrate ala.

Turelmetlen voltam, megirtam amig aludtatok.
Eleg specifikus de a html generalos email kuldos resze talan jo lehet valakiknek.

pube111

Idézetet írta: Skankhunt42 Dátum június 04, 2017, 12:51:50 DÉLELŐTT
Ethman-hoz hasonlo figyelo scriptet senki nem irt meg?
Akarok irni valamit ami fut linuxon es eltudom erni weben lassam mennyi az annyi + kuldjon valami emailt ha valami beesik egy adott hashrate ala.
scriptet nem írtam, de egy weblapot összeraktam, ami a pi-n parkol. Mutatja a webkamera képét a gépnek, megjeleníti a miner progi html felületét, és az extra ventilátorok állapotát, amit a pi kapcsolgat. Lehet még resetelni, és a ventiket "manuálisan"
kapcsolgatni.
Van egy jelszavas beléptető is rajta.