Hírek:

Az újonnan regisztrálók nézzék meg a spam mappában a megerősítő levelet!

Main Menu

Rig alternatívák - régi gépeket beindítani !

Indította Andokaaa, május 26, 2017, 07:15:49 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználók és 1 Vendég van a témában

CryptoP

Idézetet írta: tiburka Dátum július 03, 2017, 02:45:41 DÉLUTÁN
Idézetet írta: CryptoP Dátum július 02, 2017, 11:08:26 DÉLUTÁN
Idézetet írta: tiburka Dátum július 02, 2017, 12:05:07 DÉLELŐTT
Ma bukkantam rá.
http://www.goldchip.hu/Fujitsu-Core-2-Duo-E7500-2x2-93Ghz-CPU-8GB-DDR3-RAM-PC-d30900.htm
Mit gondoltok? Jó lehet?

Szia!

Nem igazán értem az említett gépet, valami nem stimmel. Ugyanis az E szériás processzorok tipikus 775-ös foglalatos processzorok voltak, e mellé pedig elég fura párosítás a DDR3 RAM. Persze nem lehetetlen, de akkor sem megszokott.

Nem mellesleg az adott konfiguráció nem biztos, hogy megéri az árát. Fúrnod, faragnod kell a gépházat, nem mellesleg nem egy standard ATX alaplapot fogsz kapni, hanem a tipikus irodai célokra gyártott bal oldalas alaplapot. Akkor inkább jóval praktikusabb egy 775-ös 4 PCI-E foglalatú alaplap az említett procival. :)

Köszi! Nem nagyon találok elérhető áron, "kiöregedett" szervergépet, így ezeket kezdtem el keresgélni. De ezt csak referenciaként mutattam, hasonlókat tudnék 20-22 körül, de a táp még így is drágább lenne mint maga a gép :D

Persze, mert a táp a lelke mindennek!  ;D
CryptoP - Egy bányász csatorna (YouTube Chanel) /Kripto bányászat az elejétől a végéig/

hoppus

Idézetet írta: tiburka Dátum július 03, 2017, 02:45:41 DÉLUTÁN
Idézetet írta: CryptoP Dátum július 02, 2017, 11:08:26 DÉLUTÁN
Idézetet írta: tiburka Dátum július 02, 2017, 12:05:07 DÉLELŐTT
Ma bukkantam rá.
http://www.goldchip.hu/Fujitsu-Core-2-Duo-E7500-2x2-93Ghz-CPU-8GB-DDR3-RAM-PC-d30900.htm
Mit gondoltok? Jó lehet?

Szia!

Nem igazán értem az említett gépet, valami nem stimmel. Ugyanis az E szériás processzorok tipikus 775-ös foglalatos processzorok voltak, e mellé pedig elég fura párosítás a DDR3 RAM. Persze nem lehetetlen, de akkor sem megszokott.

Nem mellesleg az adott konfiguráció nem biztos, hogy megéri az árát. Fúrnod, faragnod kell a gépházat, nem mellesleg nem egy standard ATX alaplapot fogsz kapni, hanem a tipikus irodai célokra gyártott bal oldalas alaplapot. Akkor inkább jóval praktikusabb egy 775-ös 4 PCI-E foglalatú alaplap az említett procival. :)

Köszi! Nem nagyon találok elérhető áron, "kiöregedett" szervergépet, így ezeket kezdtem el keresgélni. De ezt csak referenciaként mutattam, hasonlókat tudnék 20-22 körül, de a táp még így is drágább lenne mint maga a gép :D


nem igazán értem miért kell furni faragni a házat meg mi a baj a 775ös procifoglalattal, ami viszont tényleg kiiktatja ezt a gépet az opciók közül az a 2 darab PCIe slot-ja. ugyanis a másik 2 már csak sima pci. igy kicsit karcsú lenne bányagépnek.

tiburka

Teljesen igazad van! De sajnos nem nagyon akad 20e alatt olyan, amit megtudnék oldani 4 kártyára :/
ASUS DUAL GTX 1060 O3G /Samsung/
Ethash - 26 MHS
Equihash 310 sol/s

SF

Idézetet írta: tiburka Dátum július 04, 2017, 03:25:21 DÉLUTÁN
Teljesen igazad van! De sajnos nem nagyon akad 20e alatt olyan, amit megtudnék oldani 4 kártyára :/


3 kártyások azért vannak...az nem jó?

husosfagyi

#124
Nem tudom megvan-e még, június 30-ai híredetés. Elvileg 4 pci-s alaplap. Remélem segítettem. Igaz kell még bele ram.

https://www.jofogas.hu/jasz_nagykun_szolnok/Packard_Bell_elado_67926741.htm

ditibo

Angliából rendeltem egy DELL Precision T3500-as gépet szállítással 120 euróért, 6 GB rammal és 1 TB HDD-vel meg valami 256 MB-os kártyával (ami sok valamire nem jó) egész jó állapotban. Az 1 TB  diszket kiszedtem belőle mert az jó lesz másra is és a 256 MB kártyát is, ami viszont nem lesz jó semmire. Az 1TB kártyát lecseréltem egy 80 GB-ra ami bányászásra elég. Ezt a gépet szántam 2. rigemnek. Mivel kártyahiány van egyenlőre bányászásra való kártyám nincsen ezért gondoltam kipróbálnám  kicsit bányászásra egy GIGABYTE GTX 1050 TI 4GB egy ventis kártyával, amit az otthoni gépembe szántam. Bele is dugtam egyenesen a 2.slotba a kék x16-ba ahol a 256 MB-os kártya volt. A 2. szlotba viszont a kártya csak addig ad képet amig a win10 el nem indul. A monitort hdmi dummy-val csatlakoztattam. Vegán videóján láttam hogy  az  első szlotba kellett tennie az első kártyát azt hiszem, csak úgy működött neki. A kérdésem az lenne hogy szerintetek bedughatom-e egyenesen a kártyát az 1. slot-ba ha az csupán x4-es és a kártyának nincs külön tápcsatija. Esetleg riser-re tegyem és így adjak neki  külön áramot? Az 525W-os tápját is tervezem lecserélni valamilyen 750-re vagy 1000 W-ra. Jó lenne ha beférne az 500 W-os helyére. Akinek vannak tapasztalatai ezzel a géppel kapcsolatban legyetek szivesek írjátok meg. Előre is köszönöm az ötleteiteket.

Székely Vegán

Idézetet írta: ditibo Dátum július 09, 2017, 01:32:49 DÉLUTÁN
Angliából rendeltem egy DELL Precision T3500-as gépet szállítással 120 euróért, 6 GB rammal és 1 TB HDD-vel meg valami 256 MB-os kártyával (ami sok valamire nem jó) egész jó állapotban. Az 1 TB  diszket kiszedtem belőle mert az jó lesz másra is és a 256 MB kártyát is, ami viszont nem lesz jó semmire. Az 1TB kártyát lecseréltem egy 80 GB-ra ami bányászásra elég. Ezt a gépet szántam 2. rigemnek. Mivel kártyahiány van egyenlőre bányászásra való kártyám nincsen ezért gondoltam kipróbálnám  kicsit bányászásra egy GIGABYTE GTX 1050 TI 4GB egy ventis kártyával, amit az otthoni gépembe szántam. Bele is dugtam egyenesen a 2.slotba a kék x16-ba ahol a 256 MB-os kártya volt. A 2. szlotba viszont a kártya csak addig ad képet amig a win10 el nem indul. A monitort hdmi dummy-val csatlakoztattam. Vegán videóján láttam hogy  az  első szlotba kellett tennie az első kártyát azt hiszem, csak úgy működött neki. A kérdésem az lenne hogy szerintetek bedughatom-e egyenesen a kártyát az 1. slot-ba ha az csupán x4-es és a kártyának nincs külön tápcsatija. Esetleg riser-re tegyem és így adjak neki  külön áramot? Az 525W-os tápját is tervezem lecserélni valamilyen 750-re vagy 1000 W-ra. Jó lenne ha beférne az 500 W-os helyére. Akinek vannak tapasztalatai ezzel a géppel kapcsolatban legyetek szivesek írjátok meg. Előre is köszönöm az ötleteiteket.


Nem tudod beledugni, mert túl rövid az első slot. USB riser kell, molex vagy pcie csatist vegyél, ne sata-st.
***BÁNYÁSZ ÉS KRIPTOPÉNZ VIDEÓIM***
https://www.youtube.com/channel/UC1l3y27zXgQqIumFnzIl0FQ

ditibo

Idézetet írta: Székely Vegán Dátum július 09, 2017, 03:11:52 DÉLUTÁN
Idézetet írta: ditibo Dátum július 09, 2017, 01:32:49 DÉLUTÁN
Angliából rendeltem egy DELL Precision T3500-as gépet szállítással 120 euróért, 6 GB rammal és 1 TB HDD-vel meg valami 256 MB-os kártyával (ami sok valamire nem jó) egész jó állapotban. Az 1 TB  diszket kiszedtem belőle mert az jó lesz másra is és a 256 MB kártyát is, ami viszont nem lesz jó semmire. Az 1TB kártyát lecseréltem egy 80 GB-ra ami bányászásra elég. Ezt a gépet szántam 2. rigemnek. Mivel kártyahiány van egyenlőre bányászásra való kártyám nincsen ezért gondoltam kipróbálnám  kicsit bányászásra egy GIGABYTE GTX 1050 TI 4GB egy ventis kártyával, amit az otthoni gépembe szántam. Bele is dugtam egyenesen a 2.slotba a kék x16-ba ahol a 256 MB-os kártya volt. A 2. szlotba viszont a kártya csak addig ad képet amig a win10 el nem indul. A monitort hdmi dummy-val csatlakoztattam. Vegán videóján láttam hogy  az  első szlotba kellett tennie az első kártyát azt hiszem, csak úgy működött neki. A kérdésem az lenne hogy szerintetek bedughatom-e egyenesen a kártyát az 1. slot-ba ha az csupán x4-es és a kártyának nincs külön tápcsatija. Esetleg riser-re tegyem és így adjak neki  külön áramot? Az 525W-os tápját is tervezem lecserélni valamilyen 750-re vagy 1000 W-ra. Jó lenne ha beférne az 500 W-os helyére. Akinek vannak tapasztalatai ezzel a géppel kapcsolatban legyetek szivesek írjátok meg. Előre is köszönöm az ötleteiteket.


Nem tudod beledugni, mert túl rövid az első slot. USB riser kell, molex vagy pcie csatist vegyél, ne sata-st.
Van idehaza egynehány 006-os USB riserom. Akkor az USB riser-t az az első x4-es slotba dugom az egyetlen pci e csatit meg egyenesen beledughatom a riserbe. Míg nem lesz más tápom az így okés nem?

husosfagyi

Skacok!

HP DC5800-at próbálta már valaki? Elég olcsón hozzá lehet jutni, 1 db 16x és 2 db 1x pci express slot van rajta. És ddr 2-es ram

Székely Vegán

Idézetet írta: husosfagyi Dátum július 14, 2017, 07:42:03 DÉLUTÁN
Skacok!

HP DC5800-at próbálta már valaki? Elég olcsón hozzá lehet jutni, 1 db 16x és 2 db 1x pci express slot van rajta. És ddr 2-es ram


5. oldal, 92. üzenet, ugyanebben a topicban.. a kereső is kidobja 1mp alatt..  :P
***BÁNYÁSZ ÉS KRIPTOPÉNZ VIDEÓIM***
https://www.youtube.com/channel/UC1l3y27zXgQqIumFnzIl0FQ

husosfagyi

Nagyon szépen köszi. A kereső használatát még tanulnom kell.

garaibalazs

Idézetet írta: sattmatt Dátum június 09, 2017, 06:29:12 DÉLUTÁN
Idézetet írta: Székely Vegán Dátum június 09, 2017, 04:56:33 DÉLELŐTT
Idézetet írta: sattmatt Dátum június 09, 2017, 12:33:08 DÉLELŐTT
Idézetet írta: Székely Vegán Dátum június 08, 2017, 10:42:39 DÉLUTÁN
Idézetet írta: sattmatt Dátum június 08, 2017, 09:07:39 DÉLUTÁN
Sziasztok! dell t3500nal bus 4 windows error code 43-at kapok csak 3 kartya megy. probaltam driver reinstallt , atdugdostam mindent. mi lehet a baj valaki tudna segiteni?

Ne szórakozz velünk ember.. hogy a rókába segítsünk ha fingunk sincs milyen kártyád, drivered, op. rendszered, stb. van..

win 10 , asus gtx 1060 3gb turbo, legfrisebb driver ,de probalkoztam a dvd-vel is amit kaptam hozzajuk , Igazabol minden kartya jo. latom mind a 4et  a device managerben csak amelyik a 3. slotban van code34 hibaval a win lealitotta. a 3.slot nem mukodik , akkor sem , ha csak 1 kari van benn. Lehet hardveres a hiba? vagy probaljak bios frissitest? koszi a segitseget

Lehet hardware is de előbb én letakaritanák minden vga drivert a DDU-val
https://www.wagnardsoft.com/forums/viewtopic.php?f=5&t=807&sid=b5f2f439dda5328c6ab7cbc2b05a1917
aztán újratenni és lám mi lesz.
Milyen risereket használsz?

Koszi a segitseget, de nem hasznalt az sem. Kepet amugy ad, de pl az asus tweak keri, hogy telepitsek drivert az eszkozhoz. Kiegtem... egyebkent ver006 usb risert hasznalok. Sok sikert a regi gep epitoknek :).Most a 3 kartya olyan 880 sol/s-sel csakanyol.

En is vettem egy Dell t3500, ebbe raktam Msi 1060 gtx 6gb kártyából 4 et. Namost 3 at felismer, a 4 Error 43 hibával sárga felkiáltójellel all. Legújabb win 10, adtak hozza legálist ez naprakész, bios friss es a legújabb vga driver. Ment 1 órát egyhuzamban teljesen felinstalalva, de nem javult meg. Valami ötlet a 4. kártyát szóra bírni? Ami nálam nem megy az a 4 vagy 1x foglalta nem emlékszem milyen is pontosan a ket 16os között van, egy kártyát sem ismer fel a 4 bol, de másik foglalt an az összeset meg Riserben is.

Valami otlet, kérlek mindenképp írjatok, mert elég pipa vagyok!

Koszonom, előre is.

sattmatt

Szia Nekem nem sikerult megoldani, Valoszinuleg nvidiaval nem mukodik 4 kartya a dell t3500-ban. Tobb gepen is probaltam...Amdvel mukodik csak, akarcsak pci e eloszto is csak amdhez jo. sajna nem tudok segiteni lehet Ubuntun mukodne , de ahhoz en nem ertek.

KHaSH

Megjöttek a riserek, és az eddig stabilan működő Dell Vostro 400 a Win 10 indulása után leáll. A monitor nem kap jelet, standbyba áll és aztán újraindul a rendszer. Ilyenkor elsőre nem sikerül a bioson túljutnia. Másodjára ugyan ez ismétlődik. Aztán bejön a csökkentett mód , de semmi. Windowst 3x telepítettem, ott semmi baja, csak miután a windows felismerné a VGAt.

Mi lehet a gáz ... ?

EVGA 850W gold / 2x MSI 1060 3GB / e6550 / LGA 775

Alaplap
•  One PCI Express x16 card slot (SLOT1)
•  One PCI Express x1 card slot (SLOT2)
•  Two PCI card slots (SLOT3, SLOT4)

előre is köszi

KHaSH

Sziasztok, vettem egy Dell Optiplex 390 et 2GB Rammal a tápot kivettem és 850W ra kötöttem. 3 kari van. 2x 1060 3GB 1x 570 4GB Modolt biosszal

1. mikor feltettem a windows 10et ment viszon a kevés RAM miatt nem indult a bánya.
2. 4GB ra bővítve csak egy kártya indul. Egyenként felinstalláltam a kártyákat, mindent szépen fel is ismerte de ha együtt rakom be fekete képernyő és semmi nem történik.

A fórumban olvastam hogy két táp az eredeti és egy másik a VGAknak kellene, ami megoldható csak nem tudom hogy kell és gondoltam megkérdem mielőtt belekezdek a kókányolásba.

Előre is köszi a tanácsokat!

Székely Vegán

Idézetet írta: KHaSH Dátum augusztus 10, 2017, 09:32:48 DÉLELŐTT
Sziasztok, vettem egy Dell Optiplex 390 et 2GB Rammal a tápot kivettem és 850W ra kötöttem. 3 kari van. 2x 1060 3GB 1x 570 4GB Modolt biosszal

1. mikor feltettem a windows 10et ment viszon a kevés RAM miatt nem indult a bánya.
2. 4GB ra bővítve csak egy kártya indul. Egyenként felinstalláltam a kártyákat, mindent szépen fel is ismerte de ha együtt rakom be fekete képernyő és semmi nem történik.

A fórumban olvastam hogy két táp az eredeti és egy másik a VGAknak kellene, ami megoldható csak nem tudom hogy kell és gondoltam megkérdem mielőtt belekezdek a kókányolásba.

Előre is köszi a tanácsokat!


https://www.kriptopenz.info/forum/index.php?topic=4540.msg25606;topicseen#msg25606
***BÁNYÁSZ ÉS KRIPTOPÉNZ VIDEÓIM***
https://www.youtube.com/channel/UC1l3y27zXgQqIumFnzIl0FQ

Lefiati

Idézetet írta: garaibalazs Dátum július 21, 2017, 02:13:08 DÉLELŐTT
Idézetet írta: sattmatt Dátum június 09, 2017, 06:29:12 DÉLUTÁN
Idézetet írta: Székely Vegán Dátum június 09, 2017, 04:56:33 DÉLELŐTT
Idézetet írta: sattmatt Dátum június 09, 2017, 12:33:08 DÉLELŐTT
Idézetet írta: Székely Vegán Dátum június 08, 2017, 10:42:39 DÉLUTÁN
Idézetet írta: sattmatt Dátum június 08, 2017, 09:07:39 DÉLUTÁN
Sziasztok! dell t3500nal bus 4 windows error code 43-at kapok csak 3 kartya megy. probaltam driver reinstallt , atdugdostam mindent. mi lehet a baj valaki tudna segiteni?

Ne szórakozz velünk ember.. hogy a rókába segítsünk ha fingunk sincs milyen kártyád, drivered, op. rendszered, stb. van..

win 10 , asus gtx 1060 3gb turbo, legfrisebb driver ,de probalkoztam a dvd-vel is amit kaptam hozzajuk , Igazabol minden kartya jo. latom mind a 4et  a device managerben csak amelyik a 3. slotban van code34 hibaval a win lealitotta. a 3.slot nem mukodik , akkor sem , ha csak 1 kari van benn. Lehet hardveres a hiba? vagy probaljak bios frissitest? koszi a segitseget

Lehet hardware is de előbb én letakaritanák minden vga drivert a DDU-val
https://www.wagnardsoft.com/forums/viewtopic.php?f=5&t=807&sid=b5f2f439dda5328c6ab7cbc2b05a1917
aztán újratenni és lám mi lesz.
Milyen risereket használsz?

Koszi a segitseget, de nem hasznalt az sem. Kepet amugy ad, de pl az asus tweak keri, hogy telepitsek drivert az eszkozhoz. Kiegtem... egyebkent ver006 usb risert hasznalok. Sok sikert a regi gep epitoknek :).Most a 3 kartya olyan 880 sol/s-sel csakanyol.

En is vettem egy Dell t3500, ebbe raktam Msi 1060 gtx 6gb kártyából 4 et. Namost 3 at felismer, a 4 Error 43 hibával sárga felkiáltójellel all. Legújabb win 10, adtak hozza legálist ez naprakész, bios friss es a legújabb vga driver. Ment 1 órát egyhuzamban teljesen felinstalalva, de nem javult meg. Valami ötlet a 4. kártyát szóra bírni? Ami nálam nem megy az a 4 vagy 1x foglalta nem emlékszem milyen is pontosan a ket 16os között van, egy kártyát sem ismer fel a 4 bol, de másik foglalt an az összeset meg Riserben is.

Valami otlet, kérlek mindenképp írjatok, mert elég pipa vagyok!

Koszonom, előre is.

Sziasztok, nálam ugyanez a szitu.
2 1060 és 2 1070-et rakok bele.
4-et látok az eszközkezelőben, de a 2 slot-ban találhatóra code 43-t ír.
a furcsa az, hogy csak a driiver telepítése után írja a hibát

üdv.
Attila

Lefiati

Sziasztok,

Leírnám a tapasztalatom és véleményem a témában.
Én csak NVIDIA kártyával bányászok, így ebből a szemszögből próbáltam utánanézni a dolgoknak.
Azért kezdtem el használt vonallal foglalkozni, mert Vegán példájából kiindulva egy minőségi DELL/HP elmehet 2 évet gond nélkül és olcsóbban kijön, mint ha mindenből újat veszünk.

Van 4 kárytám:
2db 1060
2db 1070

Vásároltam egy t3500-at 30000 FT + 5000 szállítási díj
Ezt jó vételnek gondoltam, mert 4 kártyát tud vinni, de mint kiderült sajnos nem NVIDIA-vól.
NVIDIA-ból csak 3-at, így már nem tartom túl jó üzletnek.

Említették még a T5500-at, az már 55000 forintra jönne ki és 4 kártyát visz.
Tápegységet ehhez is kell venni, mert a gyári dell/hp tápokon a 6+2 pin olyan ritka mint a fehér holló.
(Riser-t is kell venni minden összeállításhoz.)

Ha mindenből újat vennék 6 kártyához:
ASRock H81 Pro BTC R2.0 Alaplap - 30000
Intel Pentium Dual-Core G3260 3.3GHz LGA1150 Processzor 18000
2 * 2 GB memória 7000
SSD 12000
Összesen: 67000

Vegántól várnék még egy tesztet a HP Z400-ra, hogy hátha visz 4 nvidia-t. <- Vegán please

Lehetne venni még olcsóbb HP dekstop-ból 2-őt (2*15000 forint), de akkor már 2/3 tápegységgel kell dolgozni, ami növeli váratlan leállás lehetőségét, nehezíti a karbantartást + helyigényes.

Olvastam korábbi kommenteket régi 4 PCIE-es alaplapokról, de ott nem volt konkrét leírás sem az alaplapra, sem a VGA kártyákra.

Várom a kommenteket és az esetleges ötleteket a 43-as hibakód elhárítására.

üdv.
Attila

ditibo

Idézetet írta: Lefiati Dátum augusztus 25, 2017, 11:07:20 DÉLUTÁN
Sziasztok,

Leírnám a tapasztalatom és véleményem a témában.
Én csak NVIDIA kártyával bányászok, így ebből a szemszögből próbáltam utánanézni a dolgoknak.
Azért kezdtem el használt vonallal foglalkozni, mert Vegán példájából kiindulva egy minőségi DELL/HP elmehet 2 évet gond nélkül és olcsóbban kijön, mint ha mindenből újat veszünk.

Van 4 kárytám:
2db 1060
2db 1070

Vásároltam egy t3500-at 30000 FT + 5000 szállítási díj
Ezt jó vételnek gondoltam, mert 4 kártyát tud vinni, de mint kiderült sajnos nem NVIDIA-vól.
NVIDIA-ból csak 3-at, így már nem tartom túl jó üzletnek.

Említették még a T5500-at, az már 55000 forintra jönne ki és 4 kártyát visz.
Tápegységet ehhez is kell venni, mert a gyári dell/hp tápokon a 6+2 pin olyan ritka mint a fehér holló.
(Riser-t is kell venni minden összeállításhoz.)

Ha mindenből újat vennék 6 kártyához:
ASRock H81 Pro BTC R2.0 Alaplap - 30000
Intel Pentium Dual-Core G3260 3.3GHz LGA1150 Processzor 18000
2 * 2 GB memória 7000
SSD 12000
Összesen: 67000

Vegántól várnék még egy tesztet a HP Z400-ra, hogy hátha visz 4 nvidia-t. <- Vegán please

Lehetne venni még olcsóbb HP dekstop-ból 2-őt (2*15000 forint), de akkor már 2/3 tápegységgel kell dolgozni, ami növeli váratlan leállás lehetőségét, nehezíti a karbantartást + helyigényes.

Olvastam korábbi kommenteket régi 4 PCIE-es alaplapokról, de ott nem volt konkrét leírás sem az alaplapra, sem a VGA kártyákra.

Várom a kommenteket és az esetleges ötleteket a 43-as hibakód elhárítására.

üdv.
Attila
[/quote
Ez engem is érdekelne mert érintett vagyok a dologban a DELL 3500T-vel kapcsolatban. Jelenleg van  van egy Gigabyte 1050 TI 4GB, ha menne mellé 3 db rx570 vagy rx580  vajon előkerülne-e a sárga felkiáltójel a 43-as kóddal?

dpeter

Idézetet írta: trebor27 Dátum június 14, 2017, 12:04:29 DÉLELŐTT
Idézetet írta: Székely Vegán Dátum június 13, 2017, 09:50:19 DÉLUTÁN
Idézetet írta: trebor27 Dátum június 13, 2017, 08:50:11 DÉLUTÁN
Vajon a Dell Precision 390 működhet e 3 kártyával?  :-\

meg köll próbáni

Ugye a Dell Optiplex 390-re írtad hogy nem megy csak 1 kártya...viszont a Precision modellekről meg pont az ellenkezőjét állítjátok... feltételezem, hogy működik ebben is csak a modell száma kicsit megzavar, de azért lehet megpróbálkozom vele ha összejön ez a Precision gép.


Mindenesetre szeretnék megerősíteni én is egy dolgot, mégpedig azt, hogy AMD-s HP DC5850 CMT / Desktop-ben nálam is megy 3 kártya, egész szépen produkálnak. Ugyanez igaz lehet az összes HP 6xxx-8xxx szériára és DC7900-ra, talán még a DC7800-ra is, függetlenül hogy SFF vagy CMT modellek.

SFF-nél nyilván ahogy előttem is hozzászólt valaki, két tápos megoldás preferált, mert az SFF gépek esetén az alaplapon nem szabvány 20-24 pines ATX csatlakozó található, így célszerű meghagyni a gép gyári tápegységét, plusz külön venni kell mellé a VGAk-nak egy tápegységet.

CMT/Desktop típusok esetében viszont simán beszerelhető egy nagyteljesítményű szabványos tápegység, nyilván gondosan kiválasztva mind csatik mind minden szempontból. Mivel ezek még régebbi generációs AMD/Intel platformok, így a CPU-k nagyjából 65-100W TDP-vel rendelkeznek. Én kis túlzással de 150Wattot számolok CPU-lap-HDD-Ramokra + a 3 kártya 110W/db. Pazarlás vagy sem én 850Wattos Thermaltaket választottam erre a célra mert ezen van elegendő csatlakozó a kártyákhoz-riserekhez, továbbá így nem fogom a tápegységet sem megizzasztani.

SFF-nél, ha két tápegységes megoldásról beszélünk, akkor 3 vga-nak elég lehet egy 550-650W-os tápegység, persze VGA típustól függően.
Szívem szerint én kisebb tápegységet nem tennék be, még akkor sem ha mondjuk egyes kártyák fogyasztása leszorítható 80W környékére (3 kártyánál az ~240W).
De ha hülyeséget írtam akkor elnézést és javítson ki valaki :)

Keresővel ezt találtam HP DC7800 SFF-re.
SF kolega már jelezte ugyan, hogy a DC5800 megy három kártyával (Simplemine OS) Linux alatt, de azóta kiderítettük, vér, izzadtság és könnyek árán, hogy ez winfos alatt nem így van. Három kártyával mindkét gép addig megy, ameddig fel nem telepíted a VGA drivert (17.4.4, 17.6.2), utána vagy fekete, vagy static. Két kártyával megy mindkét masina.
Are you a one or a zero?
We live in a kingdom of bullshit.

https://blogchain.hu