Hírek:

Az újonnan regisztrálók nézzék meg a spam mappában a megerősítő levelet!

Main Menu

Rig alternatívák - régi gépeket beindítani !

Indította Andokaaa, május 26, 2017, 07:15:49 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználók és 10 Vendégek van a témában

janixwow

Berendeltem a saját savage Rig-em, ha minden igaz 4 kártyát tudd kezelni azt majd meglássuk.
Sőrt elfogadok:

Burst: BURST-K72B-G6H2-FP9E-482BU

Uhura

Laptop + Egpu-s csatolós megoldáson nem gondolkodott senki? vagy van egyáltalán értelme ?

Uhura

Valaki próbálkozott már vékony klienssel ? Most láttam több helyen a HP t610 Plus-os thin clinet- gépet, ami 25-60 W fogyaszt 4 GB, memóriával , 2 magos 1650-es procival van szerelve és van 1 db PCIe 4-es csatolója.

Azon gondolkodom kipróbálom hát ha beválik.

menorel

Idézetet írta: Uhura Dátum június 04, 2017, 11:44:59 DÉLELŐTT
Valaki próbálkozott már vékony klienssel ? Most láttam több helyen a HP t610 Plus-os thin clinet- gépet, ami 25-60 W fogyaszt 4 GB, memóriával , 2 magos 1650-es procival van szerelve és van 1 db PCIe 4-es csatolója.

Azon gondolkodom kipróbálom hát ha beválik.

Akkor lenne igazán ütős, ha elbírna egy 4 portos PCIe hubot, elvileg ha 4x-es a csatolója, akkor a el tudna rajta menni 4 GPU. Jelezd majd légyszi, hogy mire jutottál :)
--
Variance - Mind the Gap! - ZEC bányász jómunkásember!
http:/variance.hu/category/otc

DanielMiner5555

Én csak annyit tudok mondani ezekről a tömeggépekről, hogy 2012 nyarán vettünk itthonra egy ilyen hp pc-t vaterán 2magos proci 4gb ram 160gb hdd ez teljes mértékben csak netezésre kellett\kell és elég ritkán van kikapcsolva azóta is ugyan úgy működik pedig már eltelt 5 év de nagyon stabilak ezek a gépek.

Uhura

Idézetet írta: menorel Dátum június 04, 2017, 10:50:24 DÉLUTÁN
Idézetet írta: Uhura Dátum június 04, 2017, 11:44:59 DÉLELŐTT
Valaki próbálkozott már vékony klienssel ? Most láttam több helyen a HP t610 Plus-os thin clinet- gépet, ami 25-60 W fogyaszt 4 GB, memóriával , 2 magos 1650-es procival van szerelve és van 1 db PCIe 4-es csatolója.

Azon gondolkodom kipróbálom hát ha beválik.

Akkor lenne igazán ütős, ha elbírna egy 4 portos PCIe hubot, elvileg ha 4x-es a csatolója, akkor a el tudna rajta menni 4 GPU. Jelezd majd légyszi, hogy mire jutottál :)

OKsa , amint kikellek végre az ágyból és összerakom írom mi van. Bár a 4 -es hubra néztem de nem találtam sehol eladót.

Daniel: én is ezért gondoltam erre.

drizzt_do_urden


trebor27

HP Compaq DC7800-as gépekben is, SFF és MCT modellekben is található 3db PCI-E port, és egy ilyen gép 12.000 Ft-ért beszerezhető kompletten. Tápegység is szabvány, mármint csatlakozók szempontjából. Tapasztalatom mindenesetre még nincs velük, de én is inkább a Dell Optiplex 390-el szemezgetek, azok valamelyest újabb szériásak, H61-es chipsettel, és DDR3 ramokkal, míg a HP sima Core 2 Duo-s, DDR2 ramokkal.

menorel

Idézetet írta: trebor27 Dátum június 06, 2017, 07:11:00 DÉLUTÁN
HP Compaq DC7800-as gépekben is, SFF és MCT modellekben is található 3db PCI-E port, és egy ilyen gép 12.000 Ft-ért beszerezhető kompletten. Tápegység is szabvány, mármint csatlakozók szempontjából. Tapasztalatom mindenesetre még nincs velük, de én is inkább a Dell Optiplex 390-el szemezgetek, azok valamelyest újabb szériásak, H61-es chipsettel, és DDR3 ramokkal, míg a HP sima Core 2 Duo-s, DDR2 ramokkal.

A dell optiplexekkel vigyázzatok, nekem van itthon egy szénné berhelt 970-es darab, a gond az, hogy valóban van az alaplapon 3 db PCIe port, azonban ezek közül az 1x-esek durván le vannak szabályozva. Ha beraksz a x16-ba egy videókártyát, akkor egyszerűen a többi PCIe letíltásra kerül. Pont azért rendeltem most egy PCIe hubot (ami 4 PCIe portot csinál 1ből), mert reménykedem, hogy azzal át lehet verni a biosát.
--
Variance - Mind the Gap! - ZEC bányász jómunkásember!
http:/variance.hu/category/otc

Mr Brown

Idézetet írta: menorel Dátum június 06, 2017, 07:16:16 DÉLUTÁN
Idézetet írta: trebor27 Dátum június 06, 2017, 07:11:00 DÉLUTÁN
HP Compaq DC7800-as gépekben is, SFF és MCT modellekben is található 3db PCI-E port, és egy ilyen gép 12.000 Ft-ért beszerezhető kompletten. Tápegység is szabvány, mármint csatlakozók szempontjából. Tapasztalatom mindenesetre még nincs velük, de én is inkább a Dell Optiplex 390-el szemezgetek, azok valamelyest újabb szériásak, H61-es chipsettel, és DDR3 ramokkal, míg a HP sima Core 2 Duo-s, DDR2 ramokkal.

A dell optiplexekkel vigyázzatok, nekem van itthon egy szénné berhelt 970-es darab, a gond az, hogy valóban van az alaplapon 3 db PCIe port, azonban ezek közül az 1x-esek durván le vannak szabályozva. Ha beraksz a x16-ba egy videókártyát, akkor egyszerűen a többi PCIe letíltásra kerül. Pont azért rendeltem most egy PCIe hubot (ami 4 PCIe portot csinál 1ből), mert reménykedem, hogy azzal át lehet verni a biosát.
Na pont erre volnék én is kiváncsi hogy pontosan milyen tipusu régi alaplapokkal menne az összes pci. Hiába van 3-4 ha kizárólag 1-2 müködik egyszerre. Természetesen tesztelésre kivállóak de összképben csak pofon a sz...ak.

trebor27

#30
A BIOS-uk sem UEFI-s, illetve az ilyen gyári brand gépek BIOS-a a végtelenségig egyszerű, ami ezekszerint inkább hátrány. Az UEFI-s BIOS és vele együtt az UEFI-s rendszertelepítés jelent valami pozitívumot ?

Mr Brown

Én arra gondoltam, hogy berendelek 2-3 "régebbi" tipusu gépet, tesztelném őket, hogy viszik e az összes kártyát és amik nem azokat küldeném is vissza. Nem a "legbecsületesebb" dolog de fölöslegesen se vennék hásznált gépeket még ha töredék árban vannak is.




isvanyka007


isvanyka007


SF


trebor27

#38
Idézetet írta: isvanyka007 Dátum június 06, 2017, 07:51:31 DÉLUTÁN
http://www.samwise.ro/cumpara/calculator-hp-dc5850-sff-amd-athlon-64-1640b-2-7ghz-2gb-ddr2-80gb-ati-5380 nekem egy ilyen megy 3 rx 580-al, 90 mhs-el

Ez a széria még azért jó, mert az újabb pl 6005 Pro SFF modellen már spéci tápcsati van, nem a 20 / 24 tűs.
Találtam is 12.000 Ft-ért ilyen 5850-est... veszek belőle és kipróbálom én is. Mekkora tápegységgel hajtod az RX580-as kártyákat? Nekem is azok kerülnének bele...

Gépház teljesen egyben van, csak kivezetted a vga-k csatlakozóját, vagy az alaplapot teljesen kibontottad a házból?

isvanyka007