Hírek:

Az újonnan regisztrálók nézzék meg a spam mappában a megerősítő levelet!

Main Menu

Rig alternatívák - régi gépeket beindítani !

Indította Andokaaa, május 26, 2017, 07:15:49 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználók és 1 Vendég van a témában

hoppus

Akkor az oldalal helyett egy irdatlan nagy ventit rakjal mind a ket oldalra mert meg fog sulni az egesz. En is meloba raktam be, de a hoje es a ventik zaja miatt csak kettot tudtam egy szerverhazba rakni. Ja es az egyik oldala felig volt csak rajta, az elolap helyett meg egy venti.

pube111

van egy régi pc-m, 3 pcie van benne. 1x, 16x, 4x. Ha mind a 3-ban van vga, akkor a 4x-est nem látja a win. Ha a 16x-ben és a 4x-ben van vga, akkor a 4x-re hibát ír az eszközkezelő, és letiltja azt. Riser csere megvolt. Van valami ötletetek?

trebor27

Idézetet írta: pube111 Dátum június 17, 2017, 03:45:21 DÉLUTÁN
van egy régi pc-m, 3 pcie van benne. 1x, 16x, 4x. Ha mind a 3-ban van vga, akkor a 4x-est nem látja a win. Ha a 16x-ben és a 4x-ben van vga, akkor a 4x-re hibát ír az eszközkezelő, és letiltja azt. Riser csere megvolt. Van valami ötletetek?

Valószínű az adott chipset valamilyen korlátja, esetleg biosban ha van ilyen jellegű- videókártya / pci-e állítási lehetőség, érdemes megnézni, mindenesetre így nem lesz egyszerű ezt megválaszolni. Nekem gyári HP gépek vannak, 3 PCI-E csatival, 3 vga kártya mindenféle bohóckodás nélkül elindult bennük, úgy hogy a biosban szinte semmit nem tudok állítani.

Milyen alaplap?

pube111

Idézetet írta: trebor27 Dátum június 17, 2017, 05:49:28 DÉLUTÁN
Idézetet írta: pube111 Dátum június 17, 2017, 03:45:21 DÉLUTÁN
van egy régi pc-m, 3 pcie van benne. 1x, 16x, 4x. Ha mind a 3-ban van vga, akkor a 4x-est nem látja a win. Ha a 16x-ben és a 4x-ben van vga, akkor a 4x-re hibát ír az eszközkezelő, és letiltja azt. Riser csere megvolt. Van valami ötletetek?

Valószínű az adott chipset valamilyen korlátja, esetleg biosban ha van ilyen jellegű- videókártya / pci-e állítási lehetőség, érdemes megnézni, mindenesetre így nem lesz egyszerű ezt megválaszolni. Nekem gyári HP gépek vannak, 3 PCI-E csatival, 3 vga kártya mindenféle bohóckodás nélkül elindult bennük, úgy hogy a biosban szinte semmit nem tudok állítani.

Milyen alaplap?
Ez egy HP compaq elite. Olyan az alaplap, hogy nincs rajta 24 pin csati. Ezért a 700w tápot nem tudtam rákötni. Most benne van az eredeti táp, arról megy az alaplap. Minden más meg a 700-as tápról. 2 kártyával ez is megy simán. De csak akkor, ha nem használom a 4x-est.

tom95ster

Szeretném kérdeni a hozzáértőktől, hogy ezzel a lappal lehet valamit kezdeni?

https://www.gigabyte.com/Motherboard/GA-P55-UD3-rev-10#ov

Lenne hozzá egy 750-es i5-ös proci, nem túl drágán... 2 db RX580-at akarok hajtani benne, de vajon elvinné?

Köszönöm!
Tom

Uhura

Idézetet írta: tom95ster Dátum június 17, 2017, 06:30:04 DÉLUTÁN
Szeretném kérdeni a hozzáértőktől, hogy ezzel a lappal lehet valamit kezdeni?

https://www.gigabyte.com/Motherboard/GA-P55-UD3-rev-10#ov

Lenne hozzá egy 750-es i5-ös proci, nem túl drágán... 2 db RX580-at akarok hajtani benne, de vajon elvinné?

Köszönöm!
Tom

Nekem ilyen van most is megy 2 simán megy vele rx470-esből , 3 is elmegy


tom95ster

Idézetet írta: Uhura Dátum június 17, 2017, 09:58:09 DÉLUTÁN
Idézetet írta: tom95ster Dátum június 17, 2017, 06:30:04 DÉLUTÁN
Szeretném kérdeni a hozzáértőktől, hogy ezzel a lappal lehet valamit kezdeni?

https://www.gigabyte.com/Motherboard/GA-P55-UD3-rev-10#ov

Lenne hozzá egy 750-es i5-ös proci, nem túl drágán... 2 db RX580-at akarok hajtani benne, de vajon elvinné?

Köszönöm!
Tom

Köszönöm a hasznos infót, holnap felvásárolom :D

Üdv
Tom

Nekem ilyen van most is megy 2 simán megy vele rx470-esből , 3 is elmegy

trebor27

Idézetet írta: pube111 Dátum június 17, 2017, 06:02:04 DÉLUTÁN
Idézetet írta: trebor27 Dátum június 17, 2017, 05:49:28 DÉLUTÁN
Idézetet írta: pube111 Dátum június 17, 2017, 03:45:21 DÉLUTÁN
van egy régi pc-m, 3 pcie van benne. 1x, 16x, 4x. Ha mind a 3-ban van vga, akkor a 4x-est nem látja a win. Ha a 16x-ben és a 4x-ben van vga, akkor a 4x-re hibát ír az eszközkezelő, és letiltja azt. Riser csere megvolt. Van valami ötletetek?

Valószínű az adott chipset valamilyen korlátja, esetleg biosban ha van ilyen jellegű- videókártya / pci-e állítási lehetőség, érdemes megnézni, mindenesetre így nem lesz egyszerű ezt megválaszolni. Nekem gyári HP gépek vannak, 3 PCI-E csatival, 3 vga kártya mindenféle bohóckodás nélkül elindult bennük, úgy hogy a biosban szinte semmit nem tudok állítani.

Milyen alaplap?
Ez egy HP compaq elite. Olyan az alaplap, hogy nincs rajta 24 pin csati. Ezért a 700w tápot nem tudtam rákötni. Most benne van az eredeti táp, arról megy az alaplap. Minden más meg a 700-as tápról. 2 kártyával ez is megy simán. De csak akkor, ha nem használom a 4x-est.

Sajnos az Inteles chipsettel nincs tapasztalatom.
Nálam csak AMD-s HP DC5850 gépek vannak.

kolieee

Van aki hasznal ilyet ez vajon megy 3 kartyaval ?

HP Compaq Grade A Desktop PC dc7900 Core 2 Duo E8400 (3.00 GHz) 4 GB 320 GB HDD Windows 10 Home 64-Bit


https://www.newegg.com/Product/Product.aspx?Item=N82E16883286135&FM=1

Van egy kep ahol3 pcie csatlakozot latok a kepen a leirasban nem talalok infot rolla
Ha menne 3 kartyaval ez 70 $ ajandek lenne

kpeter

Hali!

Még csak ismerkedem a témával. Köszönöm a lehetőséget, hogy itt lehetek. Van egy asrock z77 extreme 4 sli-s lapom.

http://www.asrock.com/mb/Intel/Z77%20Extreme4/index.hu.asp

Igazság szerint egy ideje el akarnám adni és platformot váltanék, de pár hónapja véletlen sikerült a felső pci express csatinál a vga rászorító pöcköt letörjem. 20 éve használok pc-t soha még csak hasonló se fordult elő  ;D Ettől persze azóta is frankón működik, a ház lefogatója bőven elég. Úgyhogy arra gondoltam, mi lenne ha nem adnám el, és építenék belőle egy mining gépet? Gondolom úgyis csak bagóért kelne el, egyrészt mert régi, másrészt mert esztétikai hibás. 2 darab x16 és 2 darab x1-es slotja van. Tudom, hogy elvileg 6 vga lenne az igazi. Van esetleg tapasztalat régebbi alaplapokkal?

Székely Vegán

Idézetet írta: kpeter Dátum június 18, 2017, 03:16:02 DÉLUTÁN
Hali!

Még csak ismerkedem a témával. Köszönöm a lehetőséget, hogy itt lehetek. Van egy asrock z77 extreme 4 sli-s lapom.

http://www.asrock.com/mb/Intel/Z77%20Extreme4/index.hu.asp

Igazság szerint egy ideje el akarnám adni és platformot váltanék, de pár hónapja véletlen sikerült a felső pci express csatinál a vga rászorító pöcköt letörjem. 20 éve használok pc-t soha még csak hasonló se fordult elő  ;D Ettől persze azóta is frankón működik, a ház lefogatója bőven elég. Úgyhogy arra gondoltam, mi lenne ha nem adnám el, és építenék belőle egy mining gépet? Gondolom úgyis csak bagóért kelne el, egyrészt mert régi, másrészt mert esztétikai hibás. 2 darab x16 és 2 darab x1-es slotja van. Tudom, hogy elvileg 6 vga lenne az igazi. Van esetleg tapasztalat régebbi alaplapokkal?

Nem számít ha régi a lap és 4 slot is jó. Vegyél egy 750W single rail tápot, 4 GTX 1060/1070-t, 4 usb risert és máris dől a lé!! :)
***BÁNYÁSZ ÉS KRIPTOPÉNZ VIDEÓIM***
https://www.youtube.com/channel/UC1l3y27zXgQqIumFnzIl0FQ

kpeter

Idézetet írta: Székely Vegán Dátum június 18, 2017, 06:03:23 DÉLUTÁN
Idézetet írta: kpeter Dátum június 18, 2017, 03:16:02 DÉLUTÁN
Hali!

Még csak ismerkedem a témával. Köszönöm a lehetőséget, hogy itt lehetek. Van egy asrock z77 extreme 4 sli-s lapom.

http://www.asrock.com/mb/Intel/Z77%20Extreme4/index.hu.asp

Igazság szerint egy ideje el akarnám adni és platformot váltanék, de pár hónapja véletlen sikerült a felső pci express csatinál a vga rászorító pöcköt letörjem. 20 éve használok pc-t soha még csak hasonló se fordult elő  ;D Ettől persze azóta is frankón működik, a ház lefogatója bőven elég. Úgyhogy arra gondoltam, mi lenne ha nem adnám el, és építenék belőle egy mining gépet? Gondolom úgyis csak bagóért kelne el, egyrészt mert régi, másrészt mert esztétikai hibás. 2 darab x16 és 2 darab x1-es slotja van. Tudom, hogy elvileg 6 vga lenne az igazi. Van esetleg tapasztalat régebbi alaplapokkal?

Nem számít ha régi a lap és 4 slot is jó. Vegyél egy 750W single rail tápot, 4 GTX 1060/1070-t, 4 usb risert és máris dől a lé!! :)

Köszi a választ :) van egy rx480-am és azt se használom ki. Amivel mostanában játszom, arra elég lenne egy rx460 vagy egy annál gyengébb kártya is. Szóval az RX480-at is hadra fogom szerintem eladás helyett. Kérdés, ha risert használok, akkor 100% a tápról kapja a kártya az áramot, vagy akkor is felvesz valamennyit az alaplapról?

SF

HP DC5800 SFF...normál méretű 24pin-es tápcsatival...3 kártya megy - ha hasznos valakinek az infó. (Simplemine)

tom95ster

Idézetet írta: SF Dátum június 19, 2017, 10:06:11 DÉLUTÁN
HP DC5800 SFF...normál méretű 24pin-es tápcsatival...3 kártya megy - ha hasznos valakinek az infó. (Simplemine)


Milyen tápot használsz hozzá? vagy ez a  gyári táppal megy? csak betoltál neki 3 vgat?
nekem kellene plusz egy gép de csak 2 vgat hajtok benne majd egyenlőre, gondolom riser nélkül nem megy bele... ja és két RX580 alá kellene valami, egyenlőre csak valami olcsót néznék, esetleg jó lehet? Köszi!

SF

Idézetet írta: tom95ster Dátum június 19, 2017, 10:19:24 DÉLUTÁN
Idézetet írta: SF Dátum június 19, 2017, 10:06:11 DÉLUTÁN
HP DC5800 SFF...normál méretű 24pin-es tápcsatival...3 kártya megy - ha hasznos valakinek az infó. (Simplemine)


Milyen tápot használsz hozzá? vagy ez a  gyári táppal megy? csak betoltál neki 3 vgat?
nekem kellene plusz egy gép de csak 2 vgat hajtok benne majd egyenlőre, gondolom riser nélkül nem megy bele... ja és két RX580 alá kellene valami, egyenlőre csak valami olcsót néznék, esetleg jó lehet? Köszi!
Zalman 700w. A gyári ment a kukába. Riser természetesen kell.Nekem is 580-asokkal megy.

tom95ster

Neked mennyit kapálnak per vga?

from Galaxy Note 5 via Tapatalk


SF


trebor27

Idézetet írta: SF Dátum június 19, 2017, 10:35:58 DÉLUTÁN
Idézetet írta: tom95ster Dátum június 19, 2017, 10:32:56 DÉLUTÁN
Neked mennyit kapálnak per vga?

from Galaxy Note 5 via Tapatalk


29MH/s ETH simplemine-al


Milyen RX580-asok? Megírnád, hogy milyen tuninggal / beállításokkal tudja ezt?

SF

Idézetet írta: trebor27 Dátum június 21, 2017, 04:06:57 DÉLUTÁN
Idézetet írta: SF Dátum június 19, 2017, 10:35:58 DÉLUTÁN
Idézetet írta: tom95ster Dátum június 19, 2017, 10:32:56 DÉLUTÁN
Neked mennyit kapálnak per vga?

from Galaxy Note 5 via Tapatalk


29MH/s ETH simplemine-al


Milyen RX580-asok? Megírnád, hogy milyen tuninggal / beállításokkal tudja ezt?


ASUS STRIX GAMING 8GB 1625-ös timing...más mod nincs.

isvanyka007