Hírek:

Az újonnan regisztrálók nézzék meg a spam mappában a megerősítő levelet!

Main Menu

RIG keret építés, meg ami hozzá tartozik

Indította Fagyi Zoli, december 02, 2016, 07:53:55 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználók és 1 Vendég van a témában

Balvanylajos

Esetleg valaki ismer olyan "sima" PC házat, ami nem elszállt méretű és belefér 3db RX470 kártya?

omshree

Srácok, van itt valaki akitől lehet kész rig keretet venni?

kidface

Idézetet írta: omshree Dátum április 18, 2017, 09:17:23 DÉLUTÁN
Srácok, van itt valaki akitől lehet kész rig keretet venni?

Pl. Lakat nevű tagunk készített alcsibol keretet, de nem tudtuk meg mennyiért adja azt hiszem.

omshree

Mr Lakat? Van eladó frame? Egy cseh tagtól rendeltem eddig, de szívesebben költöm el itt a pénzt, ha van rá mód.

boti123

én is tudok keretet csinálni bárkinek bármennyit.
A legolcsobb 10mm L-es aluból minden kivéve az alja ahol az alaplap, táp, hdd van és a kártyák amin fekszenek fából van ez így kompletten 6.000,- + posta
kicsit minőségibb 20mm L-es aluból + fa alja és a kártyák alatt is fa van az 8.400,-
teljes alu L-es 10mm + sima alu alura - 8.000,-
teljes alu L-es 20mm + sima alu alulra - 10.000,-

Tökéletes minöség L-es 40mm alu, teljes alu az egész esztétikailag a legjobb 14.000,-

Így néz ki a 6.000,- rigkeret alul kevés a fa de természetesen több lesz benne csak a kép készitésének időpontjában még nem volt időm potolni.


Til

Off: Az alaplap jo hullamos. Nekem is picit tekeredett, de a tied...Vajon az asrockok ilyenek csak?
C:\> del c:\command.com

ZsZolee

Idézetet írta: Til Dátum április 19, 2017, 06:09:30 DÉLELŐTT
Off: Az alaplap jo hullamos. Nekem is picit tekeredett, de a tied...Vajon az asrockok ilyenek csak?

Szerintem nézd meg jobban. Optikai csalódás... :)

boti123

Idézetet írta: Til Dátum április 19, 2017, 06:09:30 DÉLELŐTT
Off: Az alaplap jo hullamos. Nekem is picit tekeredett, de a tied...Vajon az asrockok ilyenek csak?
Alatta van a fedoreteg anti statikus anyag ha frmre fara rakod kisul alaplap egyenes

Uhura

Idézetet írta: boti123 Dátum április 19, 2017, 07:22:15 DÉLELŐTT
Idézetet írta: Til Dátum április 19, 2017, 06:09:30 DÉLELŐTT
Off: Az alaplap jo hullamos. Nekem is picit tekeredett, de a tied...Vajon az asrockok ilyenek csak?
Alatta van a fedoreteg anti statikus anyag ha frmre fara rakod kisul alaplap egyenes

Azért valjuk be az Asroc btc alaplapok nem a nyák minőségéről lesznek hiresek :( de tényleg csak úgy látszik a képen mintha hullámos lenne.

Amúgy fém vagy műanyag távtartót hol a rákban lehet kapni ? Mart a falapra fel akarom fogatni az alaplapot de nem találok sehol.

Dàvid

Idézetet írta: Uhura Dátum április 19, 2017, 08:35:34 DÉLELŐTT
Idézetet írta: boti123 Dátum április 19, 2017, 07:22:15 DÉLELŐTT
Idézetet írta: Til Dátum április 19, 2017, 06:09:30 DÉLELŐTT
Off: Az alaplap jo hullamos. Nekem is picit tekeredett, de a tied...Vajon az asrockok ilyenek csak?
Alatta van a fedoreteg anti statikus anyag ha frmre fara rakod kisul alaplap egyenes

Azért valjuk be az Asroc btc alaplapok nem a nyák minőségéről lesznek hiresek :( de tényleg csak úgy látszik a képen mintha hullámos lenne.

Amúgy fém vagy műanyag távtartót hol a rákban lehet kapni ? Mart a falapra fel akarom fogatni az alaplapot de nem találok sehol.
Én bementem egy számtech boltba, mondtam mi kell. Oda adott a srác egy dobozt teli csavarral vegyesen. Kiválogattam pár távtartót meg csavart és ingyen odaadták. Jófej volt.

Til

#250
Idézetet írta: Uhura Dátum április 19, 2017, 08:35:34 DÉLELŐTT
Idézetet írta: boti123 Dátum április 19, 2017, 07:22:15 DÉLELŐTT
Idézetet írta: Til Dátum április 19, 2017, 06:09:30 DÉLELŐTT
Off: Az alaplap jo hullamos. Nekem is picit tekeredett, de a tied...Vajon az asrockok ilyenek csak?
Alatta van a fedoreteg anti statikus anyag ha frmre fara rakod kisul alaplap egyenes

Azért valjuk be az Asroc btc alaplapok nem a nyák minőségéről lesznek hiresek :( de tényleg csak úgy látszik a képen mintha hullámos lenne.

Amúgy fém vagy műanyag távtartót hol a rákban lehet kapni ? Mart a falapra fel akarom fogatni az alaplapot de nem találok sehol.
Ja most mar en is latom,hogy az alatta levo szivacstol lattam hullamosnak.
Amugy tavtartot elektronikai boltban tudsz venni.Vagy ahogy en csinaltam a fali muanyag tiplik veget levagom, ott ahol szetnyilik azt levagod.
Masik,ha fembol akarsz,akkor az obiban lehet venni alu csovet,pl fuggony megvezeto stb hasznalatahoz.Vekony kb 0.5-1cm atmero.Ott van ahol az alu idomok is L,T stb.Esetleg fem dubelt(femtipli).
Sokminden lehet meg tavtarto.
C:\> del c:\command.com

Uhura

Köszi.

Amúgy maradtam az elszívásnál a hűtés terén mert az MSI gaminget nem tudtam fix ventilátor fordulatra állítani így maradt a speedfun-os fix vetri teljesítmény 35-45% között. Így a kártáyk 53-55C , VRM temp: 60-62 C-van.

Dàvid

Idézetet írta: Uhura Dátum április 19, 2017, 09:16:02 DÉLELŐTT
Köszi.

Amúgy maradtam az elszívásnál a hűtés terén mert az MSI gaminget nem tudtam fix ventilátor fordulatra állítani így maradt a speedfun-os fix vetri teljesítmény 35-45% között. Így a kártáyk 53-55C , VRM temp: 60-62 C-van.
Én se tudtam őket beállítani. Mi ez a speedfun-os dolog?

Uhura

Idézetet írta: Dàvid Dátum április 19, 2017, 09:20:18 DÉLELŐTT
Idézetet írta: Uhura Dátum április 19, 2017, 09:16:02 DÉLELŐTT
Köszi.

Amúgy maradtam az elszívásnál a hűtés terén mert az MSI gaminget nem tudtam fix ventilátor fordulatra állítani így maradt a speedfun-os fix vetri teljesítmény 35-45% között. Így a kártáyk 53-55C , VRM temp: 60-62 C-van.
Én se tudtam őket beállítani. Mi ez a speedfun-os dolog?

SpeedFan 4.52 progi, lehet vele a ventriket automatán, vagy fixre beállítva szabályozni. Megfogtam elindítottam beállítottam 45%-ra a GPU ventriket és most ő irányítja őket.

http://www.almico.com/speedfan.php Még azt nem tudom, hogy lehet parancssorból paraméterezni .. ha újra indulna a rendszer akkor azzal induljon amit én állítok be.

Laca012


lakat

Idézetet írta: omshree Dátum április 18, 2017, 11:33:12 DÉLUTÁN
Mr Lakat? Van eladó frame? Egy cseh tagtól rendeltem eddig, de szívesebben költöm el itt a pénzt, ha van rá mód.

Hát sajnos a Webshop még mindig nincs feltöltve így nem elérhető az online vásárlás, de remélem a hét végére befejezem a termékfeltöltést...

Jelenleg 2 különböző keretet gyártok.
A kompakt kialakítású háznál a kártyák mögé vannak elhelyezve a tápok.  A rigekhez járnak toldó közdarabok, így egymás tetejére lehet pakolni a gépeket.
A keretekben benne van az összes csavar ami az alaplap és a riserek és GPU-k rögzítéséhez kellenek.
A keretekben az alaplap, riserek pozicíója rugalmasan állítható, ugyanúgy a tápokat tartó lemezek ís tetszőleges helyre eltolhatóak.

Az univerzál keretben a tápnak egy külön nagy hely van hagyva, így akár  hosszú szervertáp is bele helyezhető, a táptartó lemezek itt is tetszőleges helyre felfogathatóak. Ennél  rugalmasabb a GPU-k elhelyezése, akár teljesen hátra is lehet tolni őket , vagy az alaplap fölé.
Ezek is egymásra pakolhatóak. A ház méretei egyedileg is kérhetőek, pl kérhető, hogy a magasság nagyobb legyen, így több hely lehet az egymás tetejére pakolt házaknál.

A kompakt ház 100 euro körüli nettó áron lesz elérhető ÁFÁ-s számlával..

A merevség miatt nem tisztán alumínium alkatrészekből készül a ház, hanem a C sínek homok szórt és utána galvanizált acélból vannak a stabilitás miatt.

Egyedi méret igények 1-2 darabos rendelésnél nem tudok teljesíteni, de 5-10 darabnál már kérhető egyedi kialakítás és méret.

A webshopon az előreutalásos vásárlás fog működni, szerettem volna a kriptovalutás fizetést is megoldani, de egyelőre nem volt időm utánanézni szükséges dolgoknak.
Egyedileg tudunk egyeztetni a tisztán kriptovalutás fizetésről is , ha van rá igény.

A következő linken vannak a kompakt kialakítású házak képei..
https://1drv.ms/f/s!Askzfc9HFzF6hZNjiaCLD3K9jjD9yg

Itt meg az univerzál keret:
https://goo.gl/photos/HBohgx1cFtMGyTjRA

hoppus

az miért baj ha fakeretnél az alaplap a fára fekszik távtartó nélkül?

fpeter

Idézetet írta: hoppus Dátum április 19, 2017, 12:56:06 DÉLUTÁN
az miért baj ha fakeretnél az alaplap a fára fekszik távtartó nélkül?

Nem dől össze a világ, de azért nem árt ha alatta is tud mozdulni a levegő... Mindenesetre pár alátétet, anyacsavart, vagy műanyagcsőből levágott távtartót jobb alárakni...
¯\_(ツ)_/¯

HDMI dummy eladó > keresd az azonos nevű topikban!

Uhura

Idézetet írta: fpeter Dátum április 19, 2017, 01:29:15 DÉLUTÁN
Idézetet írta: hoppus Dátum április 19, 2017, 12:56:06 DÉLUTÁN
az miért baj ha fakeretnél az alaplap a fára fekszik távtartó nélkül?

Nem dől össze a világ, de azért nem árt ha alatta is tud mozdulni a levegő... Mindenesetre pár alátétet, anyacsavart, vagy műanyagcsőből levágott távtartót jobb alárakni...

Azért akarok alá tüchtig távtartót mert azért nem ártana ha a lap viszonylagosan úgy lenne felfogatva ahogyan az meg van írva, mert 2-3 év folyamatos üzem alatt a kisebb feszülések sokat fognak hatni a rendszeren. Meg amúgy is egy rakás szar a BTC nyáklapja.

fpeter

Idézetet írta: Uhura Dátum április 19, 2017, 02:24:55 DÉLUTÁN
Idézetet írta: fpeter Dátum április 19, 2017, 01:29:15 DÉLUTÁN
Idézetet írta: hoppus Dátum április 19, 2017, 12:56:06 DÉLUTÁN
az miért baj ha fakeretnél az alaplap a fára fekszik távtartó nélkül?

Nem dől össze a világ, de azért nem árt ha alatta is tud mozdulni a levegő... Mindenesetre pár alátétet, anyacsavart, vagy műanyagcsőből levágott távtartót jobb alárakni...

Azért akarok alá tüchtig távtartót mert azért nem ártana ha a lap viszonylagosan úgy lenne felfogatva ahogyan az meg van írva, mert 2-3 év folyamatos üzem alatt a kisebb feszülések sokat fognak hatni a rendszeren. Meg amúgy is egy rakás szar a BTC nyáklapja.

hqvideo.hu - náluk kapsz mindenféle anyagú, hosszú és végződésű távtartókat, de szerintem pár alátét vagy anyacsavar is megteszi, csak valóban legyen sík, ne tekerje meg a lapot külön a rögzítése
¯\_(ツ)_/¯

HDMI dummy eladó > keresd az azonos nevű topikban!