Hírek:

Az újonnan regisztrálók nézzék meg a spam mappában a megerősítő levelet!

Main Menu

RIG keret építés, meg ami hozzá tartozik

Indította Fagyi Zoli, december 02, 2016, 07:53:55 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználók és 76 Vendégek van a témában

Balvanylajos

Csak érdekességképpen:

Én fából építem a rigeket és elfogyott a léc, egyetlen darab hiányzott, viszont anélkül a kártyákat nem tudom belerakni.
Lécet beszerezni nekem jó két órás művelet, el kell menni valahová megvenni, hazahozni.

Viszont a napokban vásárolt új gáztűzhelyet éppen kiszállították és a csomagolásban volt 6 db 60 centis fenyő léc, nagyjából akkora, amilyen pont kellett :)

Ez ám a véletlen isteni szerencse!

Til

Idézetet írta: Balvanylajos Dátum május 18, 2017, 08:39:42 DÉLELŐTT
Csak érdekességképpen:

Én fából építem a rigeket és elfogyott a léc, egyetlen darab hiányzott, viszont anélkül a kártyákat nem tudom belerakni.
Lécet beszerezni nekem jó két órás művelet, el kell menni valahová megvenni, hazahozni.

Viszont a napokban vásárolt új gáztűzhelyet éppen kiszállították és a csomagolásban volt 6 db 60 centis fenyő léc, nagyjából akkora, amilyen pont kellett :)

Ez ám a véletlen isteni szerencse!
Nekem is sokszor van igy.A vga tartokat zartszelvenybol csinaltam, mig el nem fogyott.A teraszlepcso burkolasahoz vettem l aluprofil elvedoket,amik leestek a vagasbol elraktam,hogy majd valamire jo lesz.
Jo is lett vga tartonak.
:D
C:\> del c:\command.com

Skankhunt42

Idézetet írta: CryptoMan Dátum május 18, 2017, 08:34:29 DÉLELŐTT
Idézetet írta: Skankhunt42 Dátum május 17, 2017, 04:52:47 DÉLUTÁN
Idézetet írta: CryptoMan Dátum május 17, 2017, 04:44:34 DÉLUTÁN
Idézetet írta: peter1300 Dátum május 17, 2017, 04:14:25 DÉLUTÁN
Idézetet írta: CryptoMan Dátum május 17, 2017, 02:45:49 DÉLUTÁN
Ha több riget üzemeltettek, akkor itt van egy hasznos elosztó:

http://www.gearbest.com/living-appliances/pp_595517.html

Távoli ki és bekapcsolás, fogyasztásmérés ajzatonként....

Nem rossz cucc, sőt, kell is a bányászinfrastruktúrába, de az ára... lehetne egy kicsivel kevesebb is, nem mellesleg, hogy max. 2 riget lehet rátolni, 2.4 kW-ot bír- :(

Itt egy másik 16A áramerősséggel :
https://wholesaler.alibaba.com/product-detail/New-design-phone-control-wireless-wifi_60604920495.html?spm=a2700.7765678.0.0.6TZYnY&spm=a2700.7765678.0.0.6TZYnY

16A, ezt illik 80%-ig terhelni, az kevesebb mint 12.8A egy 7kartyas rig 4.5A-t hoz, szoval ez 3 riget sem visz el, esetleg 3db 6 kartyasat, szukosen.

Ezt hol olvastad? Az hogy a 80%-áig vagy esetleg 93%-áig terheled az adott rendszert az a megfelelő elosztók és megszakítók mellett a jó minőségű kábelektől és azoknak a hosszától, illetve a keresztmetszetétől függ. 1db 16A ágra akár 4db 6x470 rig-et is rátudsz kötni, ha jól konfigolod. Én megtettem. Nekem nem kell bizonyiték, azt ráhagyom az Old Spice felhasználókra.

A te példádban a 12.8Ax230V= 2944W , amin meg simán el kell mennie 3db 470-es rig-nek, ha nem akkor valamit rosszul optimalizálsz, de még a 480-nak is.
Egy 25-30 dolláros elosztó a fentebb említett funkciókkal szerintem akkor is megéri, ha csak 2 gépet tudsz rákötni.
De megveheted a simplemining rig reseter-jét, ami alaphangon $100 + kábelek.

A 80%-os "okolszabalyt"-ra nem tudok neked semmi megbizhato forrast eddig barmilyen elektromos szakival beszeltem mindenki 80%-kal jott elo, a legtobb DIY tutorial is ezt irja. Veszel egy 12gauge-os kabelt ami 20A-ra ratingelt, ravan irva hogy recommended wattage load 80%. Amikor megkerdeztem a szakit milyen megszakitokat rakjak a garazsba akkor is azt mondta ha 20A-est rakok de folyamatosan 18A-rel fogom terhelni akkor elobb-utobb megadja magat, 6 honap-1ev, attol fuggoen milyen minosegu a megszakito... Szoval nem en talaltam ki, de tartom magam hozza.

2944W-ba 3db 7 kartyas rig? Dualminingban, raadasul "siman"? Hogyan? ;) Az 981W rigenkent, nem mondom hogy az en configomon nem lehetne meg nyerni 1-2 W-ot de 70W-100W-ot, haaaat kicsit szkeptikus vagyok. :D (Jelenleg 1050W-1100W korul esznek a 7 kartyas rigjeim).

CryptoMan

Idézetet írta: Skankhunt42 Dátum május 18, 2017, 02:17:58 DÉLUTÁN
Idézetet írta: CryptoMan Dátum május 18, 2017, 08:34:29 DÉLELŐTT
Idézetet írta: Skankhunt42 Dátum május 17, 2017, 04:52:47 DÉLUTÁN
Idézetet írta: CryptoMan Dátum május 17, 2017, 04:44:34 DÉLUTÁN
Idézetet írta: peter1300 Dátum május 17, 2017, 04:14:25 DÉLUTÁN
Idézetet írta: CryptoMan Dátum május 17, 2017, 02:45:49 DÉLUTÁN
Ha több riget üzemeltettek, akkor itt van egy hasznos elosztó:

http://www.gearbest.com/living-appliances/pp_595517.html

Távoli ki és bekapcsolás, fogyasztásmérés ajzatonként....

Nem rossz cucc, sőt, kell is a bányászinfrastruktúrába, de az ára... lehetne egy kicsivel kevesebb is, nem mellesleg, hogy max. 2 riget lehet rátolni, 2.4 kW-ot bír- :(

Itt egy másik 16A áramerősséggel :
https://wholesaler.alibaba.com/product-detail/New-design-phone-control-wireless-wifi_60604920495.html?spm=a2700.7765678.0.0.6TZYnY&spm=a2700.7765678.0.0.6TZYnY

16A, ezt illik 80%-ig terhelni, az kevesebb mint 12.8A egy 7kartyas rig 4.5A-t hoz, szoval ez 3 riget sem visz el, esetleg 3db 6 kartyasat, szukosen.

Ezt hol olvastad? Az hogy a 80%-áig vagy esetleg 93%-áig terheled az adott rendszert az a megfelelő elosztók és megszakítók mellett a jó minőségű kábelektől és azoknak a hosszától, illetve a keresztmetszetétől függ. 1db 16A ágra akár 4db 6x470 rig-et is rátudsz kötni, ha jól konfigolod. Én megtettem. Nekem nem kell bizonyiték, azt ráhagyom az Old Spice felhasználókra.

A te példádban a 12.8Ax230V= 2944W , amin meg simán el kell mennie 3db 470-es rig-nek, ha nem akkor valamit rosszul optimalizálsz, de még a 480-nak is.
Egy 25-30 dolláros elosztó a fentebb említett funkciókkal szerintem akkor is megéri, ha csak 2 gépet tudsz rákötni.
De megveheted a simplemining rig reseter-jét, ami alaphangon $100 + kábelek.

A 80%-os "okolszabalyt"-ra nem tudok neked semmi megbizhato forrast eddig barmilyen elektromos szakival beszeltem mindenki 80%-kal jott elo, a legtobb DIY tutorial is ezt irja. Veszel egy 12gauge-os kabelt ami 20A-ra ratingelt, ravan irva hogy recommended wattage load 80%. Amikor megkerdeztem a szakit milyen megszakitokat rakjak a garazsba akkor is azt mondta ha 20A-est rakok de folyamatosan 18A-rel fogom terhelni akkor elobb-utobb megadja magat, 6 honap-1ev, attol fuggoen milyen minosegu a megszakito... Szoval nem en talaltam ki, de tartom magam hozza.

2944W-ba 3db 7 kartyas rig? Dualminingban, raadasul "siman"? Hogyan? ;) Az 981W rigenkent, nem mondom hogy az en configomon nem lehetne meg nyerni 1-2 W-ot de 70W-100W-ot, haaaat kicsit szkeptikus vagyok. :D (Jelenleg 1050W-1100W korul esznek a 7 kartyas rigjeim).

Én 3db 6x470-es rigről beszéltem, ezek nálam 740-860W/db fogyasztással mennek attól függ hogy milyen algót használok éppen vagy hogy megy-e duálban a rig vagy nem. A rigek november óta üzemelnek.

Skankhunt42

Idézetet írta: CryptoMan Dátum május 18, 2017, 03:28:06 DÉLUTÁN
Idézetet írta: Skankhunt42 Dátum május 18, 2017, 02:17:58 DÉLUTÁN
Idézetet írta: CryptoMan Dátum május 18, 2017, 08:34:29 DÉLELŐTT
Idézetet írta: Skankhunt42 Dátum május 17, 2017, 04:52:47 DÉLUTÁN
Idézetet írta: CryptoMan Dátum május 17, 2017, 04:44:34 DÉLUTÁN
Idézetet írta: peter1300 Dátum május 17, 2017, 04:14:25 DÉLUTÁN
Idézetet írta: CryptoMan Dátum május 17, 2017, 02:45:49 DÉLUTÁN
Ha több riget üzemeltettek, akkor itt van egy hasznos elosztó:

http://www.gearbest.com/living-appliances/pp_595517.html

Távoli ki és bekapcsolás, fogyasztásmérés ajzatonként....

Nem rossz cucc, sőt, kell is a bányászinfrastruktúrába, de az ára... lehetne egy kicsivel kevesebb is, nem mellesleg, hogy max. 2 riget lehet rátolni, 2.4 kW-ot bír- :(

Itt egy másik 16A áramerősséggel :
https://wholesaler.alibaba.com/product-detail/New-design-phone-control-wireless-wifi_60604920495.html?spm=a2700.7765678.0.0.6TZYnY&spm=a2700.7765678.0.0.6TZYnY

16A, ezt illik 80%-ig terhelni, az kevesebb mint 12.8A egy 7kartyas rig 4.5A-t hoz, szoval ez 3 riget sem visz el, esetleg 3db 6 kartyasat, szukosen.

Ezt hol olvastad? Az hogy a 80%-áig vagy esetleg 93%-áig terheled az adott rendszert az a megfelelő elosztók és megszakítók mellett a jó minőségű kábelektől és azoknak a hosszától, illetve a keresztmetszetétől függ. 1db 16A ágra akár 4db 6x470 rig-et is rátudsz kötni, ha jól konfigolod. Én megtettem. Nekem nem kell bizonyiték, azt ráhagyom az Old Spice felhasználókra.

A te példádban a 12.8Ax230V= 2944W , amin meg simán el kell mennie 3db 470-es rig-nek, ha nem akkor valamit rosszul optimalizálsz, de még a 480-nak is.
Egy 25-30 dolláros elosztó a fentebb említett funkciókkal szerintem akkor is megéri, ha csak 2 gépet tudsz rákötni.
De megveheted a simplemining rig reseter-jét, ami alaphangon $100 + kábelek.

A 80%-os "okolszabalyt"-ra nem tudok neked semmi megbizhato forrast eddig barmilyen elektromos szakival beszeltem mindenki 80%-kal jott elo, a legtobb DIY tutorial is ezt irja. Veszel egy 12gauge-os kabelt ami 20A-ra ratingelt, ravan irva hogy recommended wattage load 80%. Amikor megkerdeztem a szakit milyen megszakitokat rakjak a garazsba akkor is azt mondta ha 20A-est rakok de folyamatosan 18A-rel fogom terhelni akkor elobb-utobb megadja magat, 6 honap-1ev, attol fuggoen milyen minosegu a megszakito... Szoval nem en talaltam ki, de tartom magam hozza.

2944W-ba 3db 7 kartyas rig? Dualminingban, raadasul "siman"? Hogyan? ;) Az 981W rigenkent, nem mondom hogy az en configomon nem lehetne meg nyerni 1-2 W-ot de 70W-100W-ot, haaaat kicsit szkeptikus vagyok. :D (Jelenleg 1050W-1100W korul esznek a 7 kartyas rigjeim).

Én 3db 6x470-es rigről beszéltem, ezek nálam 740-860W/db fogyasztással mennek attól függ hogy milyen algót használok éppen vagy hogy megy-e duálban a rig vagy nem. A rigek november óta üzemelnek.

Lehet te  arrol beszeltel de az en irasomra reagaltal, en viszont 7 kartyas rigrol beszeltem, oda is irtam, sot meg azt is odairtam hogy 6kartyas rig szukosen beleferhet. :)

Kozben amugy rakerestem erre a 80%-os dologra, nem akarok itt hulyesegeket terjeszeteni mikozben segghulye vagyok a temahoz. Benne van a city code-ban es a NEC(National Electrical Code )-ben is.
NEC Table 210.21(B)(2):

menorel

Sziasztok. Én is kinőttem a tetőtéri szoba adta lehetőségeket. Most hogy elkezdtem összerakni a harmadik riget, úhogy elhatároztam, hogy költözik a cókmók a pincébe és ezzel együtt építek neki egy "miner rack"-et. Nem szeretnék rákölteni a korábbi postokban emlegetett százezreket, úgyhogy szétnéztem ma délután az OBIban, eddig így néz ki a végtermék:


A székrény az OBI saját márkás "5 polcos" vázas szekrénye, ami egyébként kifejezetten stabil. Polconként elvileg elbír 150 kilót. Mindez összesen kerül most 5900 pénzbe. A kártyák a levegőben fognak "lógni" a képen látható módon, két U alakú alu profil tartja meg őket, alsó csak támasztja, a felsőbe csavarozom a kártyákat. A kártyák egyébként 8 centire tervezem rakni egymástól, mivel egy kártya átlagosan 4 cm, ezért két kártya között kb 4 cm hely lesz.
Erről mit gondoltok? Ez így elég, vagy hagyjak többet? Így a 8cm-es távval egyébként kereken 10 kártya fér el egy sorban. Mivel használhatóan 4 ponc van a szekrényen, így a "rack" névleges teljesítménye ugye 40 GPU, de erősen kétlem, hogy akár csak 2 sort is megtöltenék egyhamar.

Az alu profil egyébként 2 méterenként 2500 forintba kerül, szóval a szekrény és egy sornyi támasz kijön tízezerből.

A képen látható falap csak a szerelés miatt van a keretben, egyébként nem lesz ott, az alaplapok lesznek a helyén szintén alu profilra szerelve.

Ha érdekel bárki is, akkor szóljatok és mutatom majd a képet a végtermékről.
--
Variance - Mind the Gap! - ZEC bányász jómunkásember!
http:/variance.hu/category/otc

peter1300

Idézetet írta: menorel Dátum május 19, 2017, 10:19:26 DÉLUTÁN
Sziasztok. Én is kinőttem a tetőtéri szoba adta lehetőségeket. Most hogy elkezdtem összerakni a harmadik riget, úhogy elhatároztam, hogy költözik a cókmók a pincébe és ezzel együtt építek neki egy "miner rack"-et. Nem szeretnék rákölteni a korábbi postokban emlegetett százezreket, úgyhogy szétnéztem ma délután az OBIban, eddig így néz ki a végtermék:

A székrény az OBI saját márkás "5 polcos" vázas szekrénye, ami egyébként kifejezetten stabil. Polconként elvileg elbír 150 kilót. Mindez összesen kerül most 5900 pénzbe. A kártyák a levegőben fognak "lógni" a képen látható módon, két U alakú alu profil tartja meg őket, alsó csak támasztja, a felsőbe csavarozom a kártyákat. A kártyák egyébként 8 centire tervezem rakni egymástól, mivel egy kártya átlagosan 4 cm, ezért két kártya között kb 4 cm hely lesz.
Erről mit gondoltok? Ez így elég, vagy hagyjak többet? Így a 8cm-es távval egyébként kereken 10 kártya fér el egy sorban. Mivel használhatóan 4 ponc van a szekrényen, így a "rack" névleges teljesítménye ugye 40 GPU, de erősen kétlem, hogy akár csak 2 sort is megtöltenék egyhamar.

Az alu profil egyébként 2 méterenként 2500 forintba kerül, szóval a szekrény és egy sornyi támasz kijön tízezerből.

A képen látható falap csak a szerelés miatt van a keretben, egyébként nem lesz ott, az alaplapok lesznek a helyén szintén alu profilra szerelve.

Ha érdekel bárki is, akkor szóljatok és mutatom majd a képet a végtermékről.

Hibátlan ötlet, hibátlan tervvel, - azt ne felejtsd el, hogy 3 rig-el elég hamar dobálja magából a rig-ek árát, így ha hosszú távra tervezel, nyugodtan tervezd tovább 40 kártyára a "riget" - viszont ha megtelik, akkor elég durva szummázott hője lesz a rignek, úgyhogy a helyedben kitervelnék valami működő hűtési rendszert a kártyáknak, sokat fog számítani szerintem. :)

De gratulálok! Bárcsak itt járnék..  8)

menorel

Idézetet írta: peter1300 Dátum május 19, 2017, 10:40:39 DÉLUTÁN
Hibátlan ötlet, hibátlan tervvel, - azt ne felejtsd el, hogy 3 rig-el elég hamar dobálja magából a rig-ek árát, így ha hosszú távra tervezel, nyugodtan tervezd tovább 40 kártyára a "riget" - viszont ha megtelik, akkor elég durva szummázott hője lesz a rignek, úgyhogy a helyedben kitervelnék valami működő hűtési rendszert a kártyáknak, sokat fog számítani szerintem. :)

De gratulálok! Bárcsak itt járnék..  8)

A harmadik riget is már az első kettő termelte ki és továbbra is úgy tervezem, hogy ami kijön belőle azt visszaforgatom a fejlesztésbe. A hűtés nagy bajom lesz, ezt már látom. Egy, max 2 további telepakolt riget talán még el bír a pince, de annál többnél biztosan kevés lesz a természtes szellőzés adta hűtés. Elvileg a pince egyébként csak köztes állomás. Éppen ma kezdtem el egyeztetni egy ismerőssel, akin keresztül lenne lehetőségem az egész parkot beköltöztetni egy erre a célra kialakított kollokációs helyre. Többek között ez is motivált abban, hogy belevágjak a bohóc rack építésbe. Szóval tervek azok ám vannak :)
--
Variance - Mind the Gap! - ZEC bányász jómunkásember!
http:/variance.hu/category/otc

Artthur

Ne csinald,ez a polc most akcios??? Nezegettem en is de akkor 15000 ft volt... na ulok is kocsiba ;)

Uhura

Idézetet írta: CryptoMan Dátum május 17, 2017, 04:44:34 DÉLUTÁN
Idézetet írta: peter1300 Dátum május 17, 2017, 04:14:25 DÉLUTÁN
Idézetet írta: CryptoMan Dátum május 17, 2017, 02:45:49 DÉLUTÁN
Ha több riget üzemeltettek, akkor itt van egy hasznos elosztó:

http://www.gearbest.com/living-appliances/pp_595517.html

Távoli ki és bekapcsolás, fogyasztásmérés ajzatonként....

Nem rossz cucc, sőt, kell is a bányászinfrastruktúrába, de az ára... lehetne egy kicsivel kevesebb is, nem mellesleg, hogy max. 2 riget lehet rátolni, 2.4 kW-ot bír- :(

Itt egy másik 16A áramerősséggel :
https://wholesaler.alibaba.com/product-detail/New-design-phone-control-wireless-wifi_60604920495.html?spm=a2700.7765678.0.0.6TZYnY&spm=a2700.7765678.0.0.6TZYnY

Ezzel csak az a probléma, hogy 50 db alatt nem lehet rendelni :)

pube111


Artthur

Idézetet írta: pube111 Dátum május 20, 2017, 09:13:14 DÉLUTÁN
Idézetet írta: Artthur Dátum május 20, 2017, 09:59:44 DÉLELŐTT
Ne csinald,ez a polc most akcios??? Nezegettem en is de akkor 15000 ft volt... na ulok is kocsiba ;)
Van hasonló a praktikerben is. Ha az közelebb van.
https://www.praktiker.hu/lakberendezes-vilagitas-butor/butor/polc/272632-jewe-basic-konnyu-fempolc-4-es-75x150x30cm-horganyzott-40kg/polc
Obis lett végül, mondjuk nekem mint polc funkció kell nem keretépítésre. Már értem miért akciós azért nem egy Ikea minőség... kell vele szórakozni.
A mérete tetszett meg 90x180x40cm, a praktikeres csak 75x150x30cm

CryptoMan

Idézetet írta: Artthur Dátum május 20, 2017, 09:59:44 DÉLELŐTT
Ne csinald,ez a polc most akcios??? Nezegettem en is de akkor 15000 ft volt... na ulok is kocsiba ;)

Anno én az e-magon vettem 7500-ért az 5 polcosat, most ahogy nézem 8500:
http://www.emag.hu/shelfie-horganyzott-polc-pr45/pd/DK5M43BBM/

fbazsa

valaki vállal keret építést? szabad levegőre szeretném tenni, van egy teljesen fedett árnyékos teraszom ahová egyáltalán nem tud beesni az eső.
de a port miatt aggódnék... be kéne bugyolálni porszűrő szivaccsal.

kivitelezhető szerintetek?

pube111

Hegesztettem egy vas keretet. 15x15-ös zártszelvény, egy 6 méteres szál 10cm híján elfogyott. 1250 Ft volt. Festék volt itthon, úgyhogy nem drágább mint a fakeret. Jövő héten átpakolom bele a gépet.

peter1300

Sziasztok!

Sokat gondolkodtam azon, hogy hogyan lehetne optimalizálni a kártyák hőfokát, ezzel segítve a ventilátor működést, illetve a VRM hőfok szabályzását.
Eszembe jutott valami, amit a közeljövőben prototípusként meg is fogok valósítani. Nagyon sok helyen láttam már, hogy a kártyákat salgópolcra szerelik, nem tartom rossz ötletnek, főleg, ha több kártyát is tervezünk. Az ötletem annyi, hogy mi lenne, hogy nem a megszokott | | | | | | | formában tennénk a kártyákat?! A bal olali első kártya hűtése még adott, viszont az összes többi meleg levegővel operál az tőle balra lévő hőmérsékletétől függően. 5°C-os hőmérsékletkülönbség észlelhető az így elhelyezett kártyák között, természetesen pluszban. Mi történne akkor, ha a kártyákat a következőképpen helyeznénk el? /  \  /  \  /  \  /  \ Természetesen 45°-os szögben, és ha még lejjebb szeretnénk vinni a hőfokot, akkor egy ventit is közé tehetnénk, mi a véleményetek?


hoppus

Idézetet írta: peter1300 Dátum május 26, 2017, 01:32:49 DÉLUTÁN
Sziasztok!

Sokat gondolkodtam azon, hogy hogyan lehetne optimalizálni a kártyák hőfokát, ezzel segítve a ventilátor működést, illetve a VRM hőfok szabályzását.
Eszembe jutott valami, amit a közeljövőben prototípusként meg is fogok valósítani. Nagyon sok helyen láttam már, hogy a kártyákat salgópolcra szerelik, nem tartom rossz ötletnek, főleg, ha több kártyát is tervezünk. Az ötletem annyi, hogy mi lenne, hogy nem a megszokott | | | | | | | formában tennénk a kártyákat?! A bal olali első kártya hűtése még adott, viszont az összes többi meleg levegővel operál az tőle balra lévő hőmérsékletétől függően. 5°C-os hőmérsékletkülönbség észlelhető az így elhelyezett kártyák között, természetesen pluszban. Mi történne akkor, ha a kártyákat a következőképpen helyeznénk el? /  \  /  \  /  \  /  \ Természetesen 45°-os szögben, és ha még lejjebb szeretnénk vinni a hőfokot, akkor egy ventit is közé tehetnénk, mi a véleményetek?



nem rossz az ötlet de vannak kritériumai.

egyrészt nagyon specko riget kell tervezni, hogy ferdén megtartsa a kártyákat valamint a közöttük lévő ventit.
csak abban az esetben valósitható meg ha egyforma kártyák vannak a rigben már csak a tartás miatt is, illetve, hogy különbözö kártyáknak különbözö helyeken megy ki a meleg levegő, nem beszélve a backplate - nyáklap különbözöségekről.

Uhura

Nekem annyi bajom van vele, hogy a / \ közötti részben megragad a levegő és ugyanúgy egymást fűtik a kártyák - de ott még nem is mozog a levegő - lehet oda is kéne egy ventri. A másik nagyon széles lesz a rig és nem tudom hogy tudod felfogatni és megfelelően rögzíteni ? .

menorel

Sziasztok,

Szeretném a tanácsotokat kérni, korábban már mutattam képet az OBI-s salgo polcos mining rackemről, ami most egyébként 15 GPUval így néz ki:


A terv viszont az lenne, hogy június végéig felviszem a GPU-k számát 40-re, vagy afelé. A keretbe ennyi el fog férni és működni is fog az egész,  viszont szeretném kialakítani a bővítéssel párhuzamosan a legjobb, legoptimálisabb hűtést, hőelvezetést is.

Amik adottságok:
- hűvös pince, aminek egy külön szobájában van a rig. A szoba alapterülete közel 40 négyzetméter aminek kb az 1/4-ét foglalja el a két polc.
- berakattam a két polc mögé egy 2,7kw-os spit klímát, ami folyamatosan tolja a 7-8 fokos levegőt a kártyákra.
- A kártyák előtt egyelőre bohóc ventillátorok probálják kifújni a meleg levegőt a nyílt légtér felé
- 3 fázison 20AMP betáp közvetlenül kidrótozva a gépekhez, ez látszik is a képen. Az áramot egyébként napelemmel (HVM) termelem, ami a mostani 15GPU-nál közel nullára kis is jön, a 40 GPU-nál nyilván már bőven át fogok csúszni a villanyszámla oldalára.

Pont ezen utóbbi miatt merült fel bennem, hogy akkor kéne foglalkozni a legoptimálisabb hűtés kapcsán. Amik felmerültek bennem és kérném, hogy segítsetek dönteni:

- Mindenek előtt a bohóc ventillátorokat lecserélem valamilyen célirányos komolyabb kifúvó ventillátorokra komolyabb teljesítménnyel. A kifúvott meleg levegőt VAGY simán befújom a pince egy másik helyiségébe (elfér ott...), VAGY az egyik kis ablak beáldozásával kiküldöm a talajszint felé (az egész pince talajszint alatt van világító aknákkal).
  - gondoltam arra még, hogy leszeparálom OSB lappal az egészet, így a rackek és a légkondi egy légtérbe kerül, amiből a kifúvóval kiküldöm a meleg levegőt. Így - reményeim szerint - tehermentesítem kissé a légkondit, mert (kis mértékben) elszeparálódna a kártyák által generált hőtől.
- felmerült bennem az is, hogy az OSB lapok aljára rakok befúvó ventillátorokat. A légkondi ellenére is a pince többi helységében nagyságrendekkel hidegebb van már most is mint a rackeknél. Ezt ki tudnám használni arra, hogy bejuttassam a rackek alá a hideg levegőt, ezzel talán szintén kissé tudnám javítani a légkondi hatásfokát.

Mit gondoltok erről az egészről, jófelé indulok el vagy ez az egész baromság és az OSB lapokkal csak rontok a helyzeten?
--
Variance - Mind the Gap! - ZEC bányász jómunkásember!
http:/variance.hu/category/otc

messimage

Sziasztok!


Akinek van eladó kerete, vagy van kontaktja valakihez, aki készít, kérem írjon, azonnal vennék, sokat!
messimage.91@gmail.com