Hírek:

Az újonnan regisztrálók nézzék meg a spam mappában a megerősítő levelet!

Main Menu

RIG keret építés, meg ami hozzá tartozik

Indította Fagyi Zoli, december 02, 2016, 07:53:55 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználók és 4 Vendégek van a témában

dpeter

Üdv!

Én sapa-nál szoktam aluprofilt venni, szintén 6m-es szálakban van, és max félbe vágják, de nem túl drága.
http://www.sapa-webshop.hu/hu/
Ma fogok venni 15x15x2 L profilt, lapos rudat és zártszelvényt is.
Are you a one or a zero?
We live in a kingdom of bullshit.

https://blogchain.hu



FTi


sankoran

Idézetet írta: FTi Dátum június 16, 2017, 11:38:43 DÉLELŐTT
Idézetet írta: bazsy Dátum június 16, 2017, 10:35:18 DÉLELŐTT
Az oldalán a ventik fújnak vagy szívnak?

Fújnak.

De ez nem jelenti, hogy mindenkinél fújnia kell a ventiknek, mert attól függ milyen a videókártya hűtése.

sankoran

#405
Idézetet írta: bazsy Dátum június 16, 2017, 12:49:01 DÉLUTÁN
Idézetet írta: sankoran Dátum június 16, 2017, 12:47:32 DÉLUTÁN
Idézetet írta: FTi Dátum június 16, 2017, 11:38:43 DÉLELŐTT
Idézetet írta: bazsy Dátum június 16, 2017, 10:35:18 DÉLELŐTT
Az oldalán a ventik fújnak vagy szívnak?

Fújnak.

De ez nem jelenti, hogy mindenkinél fújnia kell a ventiknek, mert attól függ milyen a videókártya hűtése.
Csak azért kérdeztem mert szeretnék pluszhűtést de most nem tudom hogy fujjon vagy szívjon

Ha a vga a meleget oldalra (ventikkel) tolja ki, akkor szívja el onnan a meleget. Ha a ventik szívják be a levegőt és elől (ahol a dvi, hdmi csatik vannak) megy ki a meleg levegő, akkor a kártya hátuljánál fújja rá a hideget.

drizzt_do_urden

tegyel melleje egy papirlapot es egybol meglatod!

DrPascal

Idézetet írta: bazsy Dátum június 16, 2017, 10:35:18 DÉLELŐTT
Idézetet írta: FTi Dátum június 16, 2017, 10:30:40 DÉLELŐTT
Sziasztok,
nem a legolcsóbb megoldás, de ha valaki nem akar sokat fűrészelni, kalapálni:
https://www.kika.hu/shop/hu/kikahu/butor/eloszoba/ciposszekrenyek/jasper-ciposszekreny-2-polcos-21918050
https://kephost.com/image/0ulp
Az oldalán a ventik fújnak vagy szívnak?

A ventilátorok 99%-a hideget szív, és fújja a meleg felé. Prózai ok, így van megoldva a ventilátor motorjának, csapágyainak a hűtése.

Til

Idézetet írta: DrPascal Dátum június 16, 2017, 08:15:08 DÉLUTÁN
Idézetet írta: bazsy Dátum június 16, 2017, 10:35:18 DÉLELŐTT
Idézetet írta: FTi Dátum június 16, 2017, 10:30:40 DÉLELŐTT
Sziasztok,
nem a legolcsóbb megoldás, de ha valaki nem akar sokat fűrészelni, kalapálni:
https://www.kika.hu/shop/hu/kikahu/butor/eloszoba/ciposszekrenyek/jasper-ciposszekreny-2-polcos-21918050
https://kephost.com/image/0ulp
Az oldalán a ventik fújnak vagy szívnak?

A ventilátorok 99%-a hideget szív, és fújja a meleg felé. Prózai ok, így van megoldva a ventilátor motorjának, csapágyainak a hűtése.
Ha megforditjuk a ventit,akkor pont az ellenkezojet csinalja.
;)
Mindig az alkalmazas ,hatarozza meg mit tegyen a venti.Jelolik is rajtuk altalaban a fujas iranyt.
De altalaban celzottabb fujatni hideggel ,igy jobb a hutes.De van alkalmazas,mikor szivatni kell.
C:\> del c:\command.com

kpeter

Hali,

még csak ismerkedem a témával. Felmerült egy kérdés, hogy akik 4-6 vga kártyás "szörnyeket" üzemeltetnek milyen házba rakják a gépet? Mindenki saját magának barkácsolt? Van a piacon készen megvehető pc ház ilyen célra? Esetleg valamilyen átalakító, tartó, akármi amivel hagyományos pc házba el lehet helyezni több vga kártyát, pl. egy nagy toronyházban mondjuk 5,25" foglalatok vagy winchester keret stb. helyén?

Skankhunt42

Idézetet írta: kpeter Dátum június 18, 2017, 03:20:20 DÉLUTÁN
Hali,

még csak ismerkedem a témával. Felmerült egy kérdés, hogy akik 4-6 vga kártyás "szörnyeket" üzemeltetnek milyen házba rakják a gépet? Mindenki saját magának barkácsolt? Van a piacon készen megvehető pc ház ilyen célra? Esetleg valamilyen átalakító, tartó, akármi amivel hagyományos pc házba el lehet helyezni több vga kártyát, pl. egy nagy toronyházban mondjuk 5,25" foglalatok vagy winchester keret stb. helyén?

Szepen elnavigalsz ennek a topinak a legelejere, elkezded olvasni a hozzaszolasokat, es minden kerdesedre valaszt kapsz, meg kepeket is nezegethetsz sot fakeret tervrajozt is talalsz. Jo olvasgatast.

kpeter

Idézetet írta: Skankhunt42 Dátum június 18, 2017, 04:40:39 DÉLUTÁN
Idézetet írta: kpeter Dátum június 18, 2017, 03:20:20 DÉLUTÁN
Hali,

még csak ismerkedem a témával. Felmerült egy kérdés, hogy akik 4-6 vga kártyás "szörnyeket" üzemeltetnek milyen házba rakják a gépet? Mindenki saját magának barkácsolt? Van a piacon készen megvehető pc ház ilyen célra? Esetleg valamilyen átalakító, tartó, akármi amivel hagyományos pc házba el lehet helyezni több vga kártyát, pl. egy nagy toronyházban mondjuk 5,25" foglalatok vagy winchester keret stb. helyén?

Szepen elnavigalsz ennek a topinak a legelejere, elkezded olvasni a hozzaszolasokat, es minden kerdesedre valaszt kapsz, meg kepeket is nezegethetsz sot fakeret tervrajozt is talalsz. Jo olvasgatast.

Micsoda véletlen pont olyasmit kerestem, amit te is használsz. Hosszú távon hogy vált be a Rosewill ház? Jól látom a kép alapján, hogy a hdd tartó részt kivágtad és saját magad készítettél egy sínt amire a vga kártyák mennek?

Skankhunt42

Idézetet írta: kpeter Dátum június 19, 2017, 02:09:30 DÉLELŐTT
Idézetet írta: Skankhunt42 Dátum június 18, 2017, 04:40:39 DÉLUTÁN
Idézetet írta: kpeter Dátum június 18, 2017, 03:20:20 DÉLUTÁN
Hali,

még csak ismerkedem a témával. Felmerült egy kérdés, hogy akik 4-6 vga kártyás "szörnyeket" üzemeltetnek milyen házba rakják a gépet? Mindenki saját magának barkácsolt? Van a piacon készen megvehető pc ház ilyen célra? Esetleg valamilyen átalakító, tartó, akármi amivel hagyományos pc házba el lehet helyezni több vga kártyát, pl. egy nagy toronyházban mondjuk 5,25" foglalatok vagy winchester keret stb. helyén?

Szepen elnavigalsz ennek a topinak a legelejere, elkezded olvasni a hozzaszolasokat, es minden kerdesedre valaszt kapsz, meg kepeket is nezegethetsz sot fakeret tervrajozt is talalsz. Jo olvasgatast.

Micsoda véletlen pont olyasmit kerestem, amit te is használsz. Hosszú távon hogy vált be a Rosewill ház? Jól látom a kép alapján, hogy a hdd tartó részt kivágtad és saját magad készítettél egy sínt amire a vga kártyák mennek?

Nem kellett kivagni, szepen kulturaltan ki lehet szedni. Nem valt be amugy, nagyon melegszik. Meg kell kuldeni brutal ventikkel -> brutal hangos lesz. Ugyhogy egyetlen ilyen rigem van, a tobbi mint open.

kpeter

Idézetet írta: Skankhunt42 Dátum június 19, 2017, 03:12:22 DÉLELŐTT
Idézetet írta: kpeter Dátum június 19, 2017, 02:09:30 DÉLELŐTT
Idézetet írta: Skankhunt42 Dátum június 18, 2017, 04:40:39 DÉLUTÁN
Idézetet írta: kpeter Dátum június 18, 2017, 03:20:20 DÉLUTÁN
Hali,

még csak ismerkedem a témával. Felmerült egy kérdés, hogy akik 4-6 vga kártyás "szörnyeket" üzemeltetnek milyen házba rakják a gépet? Mindenki saját magának barkácsolt? Van a piacon készen megvehető pc ház ilyen célra? Esetleg valamilyen átalakító, tartó, akármi amivel hagyományos pc házba el lehet helyezni több vga kártyát, pl. egy nagy toronyházban mondjuk 5,25" foglalatok vagy winchester keret stb. helyén?

Szepen elnavigalsz ennek a topinak a legelejere, elkezded olvasni a hozzaszolasokat, es minden kerdesedre valaszt kapsz, meg kepeket is nezegethetsz sot fakeret tervrajozt is talalsz. Jo olvasgatast.

Micsoda véletlen pont olyasmit kerestem, amit te is használsz. Hosszú távon hogy vált be a Rosewill ház? Jól látom a kép alapján, hogy a hdd tartó részt kivágtad és saját magad készítettél egy sínt amire a vga kártyák mennek?

Nem kellett kivagni, szepen kulturaltan ki lehet szedni. Nem valt be amugy, nagyon melegszik. Meg kell kuldeni brutal ventikkel -> brutal hangos lesz. Ugyhogy egyetlen ilyen rigem van, a tobbi mint open.

Engem nem zavar ha hangos. azért keresek ilyen megoldást, mert az ilyeneket akár be lehetne tenni szerverterembe valahova, akár sokat is egyszerre. Igaz többe kerülne mintha otthon szimplán az áramot kifizetném, de otthon nem igazán van olyan szoba, ahova sok gépet be tudnék tenni. Sajna nincs saját lakásom még. Ha meg lenne,akkor kellene külön helyiséget biztosítani, külön tápellátást kellene kiépíteni, légkondival  ami szintén elég drága lenne.

Balvanylajos

Idézetet írta: kpeter Dátum június 18, 2017, 03:20:20 DÉLUTÁN
Hali,

még csak ismerkedem a témával. Felmerült egy kérdés, hogy akik 4-6 vga kártyás "szörnyeket" üzemeltetnek milyen házba rakják a gépet? Mindenki saját magának barkácsolt? Van a piacon készen megvehető pc ház ilyen célra? Esetleg valamilyen átalakító, tartó, akármi amivel hagyományos pc házba el lehet helyezni több vga kártyát, pl. egy nagy toronyházban mondjuk 5,25" foglalatok vagy winchester keret stb. helyén?


Én obiban vettem fa léceket és egy darab vasfűrész [szebb felületet vág], kalapács-szög kombinációval csináltam riget. Arra kell ügyelni, hogy a kártyát mindig próbáld bele, mielőtt szögelsz, mert a tervek sokszor más méretű kártyákra vannak kitalálva!
Protip: legjobb, ha a kártyát a riserrel együtt teszteled, bekábelezve! Sok későbbi kellemetlenségtől óvod meg magad :)


Szerintem 5000 Ft-ból kijön egy normális, stabil rig, fenyő alappal és fenyőlécekből. Ja és lehetőleg legalább 20 mm-es fenyőléceket használj. A vékonyabb is elbírja, sokkal olcsóbb is, viszont szögelni, csavarozni rémálom!
A ragasztás lehet még opció, de ahhoz is elég kicsi a felület.


carobi

Idézetet írta: Balvanylajos Dátum június 19, 2017, 08:33:54 DÉLELŐTT
Idézetet írta: kpeter Dátum június 18, 2017, 03:20:20 DÉLUTÁN
Hali,

még csak ismerkedem a témával. Felmerült egy kérdés, hogy akik 4-6 vga kártyás "szörnyeket" üzemeltetnek milyen házba rakják a gépet? Mindenki saját magának barkácsolt? Van a piacon készen megvehető pc ház ilyen célra? Esetleg valamilyen átalakító, tartó, akármi amivel hagyományos pc házba el lehet helyezni több vga kártyát, pl. egy nagy toronyházban mondjuk 5,25" foglalatok vagy winchester keret stb. helyén?


Én obiban vettem fa léceket és egy darab vasfűrész [szebb felületet vág], kalapács-szög kombinációval csináltam riget. Arra kell ügyelni, hogy a kártyát mindig próbáld bele, mielőtt szögelsz, mert a tervek sokszor más méretű kártyákra vannak kitalálva!
Protip: legjobb, ha a kártyát a riserrel együtt teszteled, bekábelezve! Sok későbbi kellemetlenségtől óvod meg magad :)


Szerintem 5000 Ft-ból kijön egy normális, stabil rig, fenyő alappal és fenyőlécekből. Ja és lehetőleg legalább 20 mm-es fenyőléceket használj. A vékonyabb is elbírja, sokkal olcsóbb is, viszont szögelni, csavarozni rémálom!
A ragasztás lehet még opció, de ahhoz is elég kicsi a felület.


Menj el az OBI-ba és megtudod :) Akit érdekel Vegan féle keret és nem rest érte eljönni veszprém-be annak 5000-ért tudok adni RIG keretet, képet találtok az adás-vétel topikban, hirdettem. Van még belőle pár és tudok is csinálni ha kell, 6 kártyának kifogástalan, 30mm-es vastagságből !
Ha kell PM vagy mrobert2@freemail.hu.
Ajánlom figyelmetekbe most indult Youtube csatornámat ! Heti 2 alkalommal töltök fel új videót, érdekes témákban a nagyvilágból.
https://www.youtube.com/channel/UCViQbaq-bHAfHDPdr2hiWog?sub_confirmation=1

fbazsa

Sziasztok!

Budapest környékén valaki vállal RIG keret építést?

köszi

Worlynox

Idézetet írta: fbazsa Dátum június 20, 2017, 11:22:01 DÉLELŐTT
Sziasztok!

Budapest környékén valaki vállal RIG keret építést?

köszi


Lapszabászatban 1000-1500 Ft-ért le lehet szabatni az elemeket. Utána 8db facsavarral összefogatod és kész is.

fbazsa

Idézetet írta: Worlynox Dátum június 20, 2017, 11:36:09 DÉLELŐTT
Idézetet írta: fbazsa Dátum június 20, 2017, 11:22:01 DÉLELŐTT
Sziasztok!

Budapest környékén valaki vállal RIG keret építést?

köszi


Lapszabászatban 1000-1500 Ft-ért le lehet szabatni az elemeket. Utána 8db facsavarral összefogatod és kész is.

kicsit bonyolultabbat szeretnék... fedett, elővédett erkélyre tenném ki. Csak a por... ezért olyat szeretnék amit be lehet vonni kívülről porszűrő szivaccsal.

Arkenso

Idézetet írta: fbazsa Dátum június 20, 2017, 01:04:39 DÉLUTÁN
Idézetet írta: Worlynox Dátum június 20, 2017, 11:36:09 DÉLELŐTT
Idézetet írta: fbazsa Dátum június 20, 2017, 11:22:01 DÉLELŐTT
Sziasztok!

Budapest környékén valaki vállal RIG keret építést?

köszi

Lapszabászatban 1000-1500 Ft-ért le lehet szabatni az elemeket. Utána 8db facsavarral összefogatod és kész is.

kicsit bonyolultabbat szeretnék... fedett, elővédett erkélyre tenném ki. Csak a por... ezért olyat szeretnék amit be lehet vonni kívülről porszűrő szivaccsal.

A porszűrő szivacson keresztül nincs megfelelő légáram, ezt felejtsd el :)