Hírek:

Az újonnan regisztrálók nézzék meg a spam mappában a megerősítő levelet!

Main Menu

RIG keret építés, meg ami hozzá tartozik

Indította Fagyi Zoli, december 02, 2016, 07:53:55 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználók és 5 Vendégek van a témában

fbazsa

Idézetet írta: Arkenso Dátum június 20, 2017, 01:08:29 DÉLUTÁN
Idézetet írta: fbazsa Dátum június 20, 2017, 01:04:39 DÉLUTÁN
Idézetet írta: Worlynox Dátum június 20, 2017, 11:36:09 DÉLELŐTT
Idézetet írta: fbazsa Dátum június 20, 2017, 11:22:01 DÉLELŐTT
Sziasztok!

Budapest környékén valaki vállal RIG keret építést?

köszi

Lapszabászatban 1000-1500 Ft-ért le lehet szabatni az elemeket. Utána 8db facsavarral összefogatod és kész is.

kicsit bonyolultabbat szeretnék... fedett, elővédett erkélyre tenném ki. Csak a por... ezért olyat szeretnék amit be lehet vonni kívülről porszűrő szivaccsal.

A porszűrő szivacson keresztül nincs megfelelő légáram, ezt felejtsd el :)

raknék bele pár ventillátort amik szívják ki a levegőt. Így a szivacson keresztül szívná be... halott ügy?

Arkenso

Idézetet írta: fbazsa Dátum június 20, 2017, 02:00:03 DÉLUTÁN
Idézetet írta: Arkenso Dátum június 20, 2017, 01:08:29 DÉLUTÁN
Idézetet írta: fbazsa Dátum június 20, 2017, 01:04:39 DÉLUTÁN
Idézetet írta: Worlynox Dátum június 20, 2017, 11:36:09 DÉLELŐTT
Idézetet írta: fbazsa Dátum június 20, 2017, 11:22:01 DÉLELŐTT
Sziasztok!

Budapest környékén valaki vállal RIG keret építést?

köszi

Lapszabászatban 1000-1500 Ft-ért le lehet szabatni az elemeket. Utána 8db facsavarral összefogatod és kész is.

kicsit bonyolultabbat szeretnék... fedett, elővédett erkélyre tenném ki. Csak a por... ezért olyat szeretnék amit be lehet vonni kívülről porszűrő szivaccsal.

A porszűrő szivacson keresztül nincs megfelelő légáram, ezt felejtsd el :)

raknék bele pár ventillátort amik szívják ki a levegőt. Így a szivacson keresztül szívná be... halott ügy?

Nem halott, de kell a megfelelő légáram, hogy cserélődjön a levegő a RIGben. Gyanítom, hogy a szivacson keresztül nem fog elegendő friss levegő beáramlani, max ha nem extrém teljesítményű ventikkel szívod a levegőt, de akkor meg a szivacs szakad be :)

http://lpv.hu/porzsak-porelszivo-ventilator

Ugyebár nagyban ez így néz ki. Itt nagy a felület amin be tud áramlani a levegő.

redglobe

Sziasztok

Valaki lát ilyenben fantáziát? https://archive.litecointalk.org/index.php?topic=16163.0
Ha lenne rá érdeklődés, megtervezném, és kérnek árajánlatot :)
Állítólag olyan huzatot lehet benne csinálni, hogy -10°C különbség jön ki egy nyitott rig-hez képest.

Szép napot mindenkinek

bazsy

Idézetet írta: redglobe Dátum június 23, 2017, 11:30:55 DÉLELŐTT
Sziasztok

Valaki lát ilyenben fantáziát? https://archive.litecointalk.org/index.php?topic=16163.0
Ha lenne rá érdeklődés, megtervezném, és kérnek árajánlatot :)
Állítólag olyan huzatot lehet benne csinálni, hogy -10°C különbség jön ki egy nyitott rig-hez képest.

Szép napot mindenkinek
Ez egy rosewill ház nem?

redglobe

Idézetet írta: bazsy Dátum június 23, 2017, 12:10:02 DÉLUTÁN
Idézetet írta: redglobe Dátum június 23, 2017, 11:30:55 DÉLELŐTT
Sziasztok

Valaki lát ilyenben fantáziát? https://archive.litecointalk.org/index.php?topic=16163.0
Ha lenne rá érdeklődés, megtervezném, és kérnek árajánlatot :)
Állítólag olyan huzatot lehet benne csinálni, hogy -10°C különbség jön ki egy nyitott rig-hez képest.

Szép napot mindenkinek
Ez egy rosewill ház nem?
Hát..a fórumba ezt írja:
- Standard 4U 19" rackmount chassis
Ennek ellenére én ugyanilyent nem találtam kereskedelmi forgalomban, a hasonlók meg szerintem drágábbak mint amennyiből kihozható (de akár még tévedhetek is)
De ha találtok ugyanilyent, linkeljétek be kérlek :)
Nekem mozgatja a fantáziámat amúgy.. Igényes, rakásolható, és ha tényleg jó benne a légáram, akkor az is pozitívum.

Csabeszkova

Sziasztok. Itt az én rig keret prototipusom, a kártyak fektetve vannak abbol a meggondolásból hogy szerintem ezek ilyen használatra lettek tervezve.Alapból a pc házba igy lenne berakva. Igy a legjobb a hűtésük. A keretet 25x25mm-es vinklivasból készitettetm sajátkezüleg. Jóval nagyobb helyet foglal mint a hagyományos keret de mindent a kartyákért . Sajnos csak 4 kártya van mert mire a bővités befejeződött volna elfogytak az MSI gaming 470/480 kártyák sőt a többi is. Véleményeteket várom :)

trebor27

Idézetet írta: Csabeszkova Dátum június 24, 2017, 08:31:10 DÉLUTÁN
Sziasztok. Itt az én rig keret prototipusom, a kártyak fektetve vannak abbol a meggondolásból hogy szerintem ezek ilyen használatra lettek tervezve.Alapból a pc házba igy lenne berakva. Igy a legjobb a hűtésük. A keretet 25x25mm-es vinklivasból készitettetm sajátkezüleg. Jóval nagyobb helyet foglal mint a hagyományos keret de mindent a kartyákért . Sajnos csak 4 kártya van mert mire a bővités befejeződött volna elfogytak az MSI gaming 470/480 kártyák sőt a többi is. Véleményeteket várom :)


Érdekes megoldás így elsőre viszont szimpatizálok vele...
Hány fokosak a kártyák?

Csabeszkova

Még kell finomitgatni a beállitásokat de 23C fok szobahöméeséklet mellett lőttem ezt a printscreent

exertech001

Idézetet írta: Csabeszkova Dátum június 24, 2017, 08:42:30 DÉLUTÁN
Még kell finomitgatni a beállitásokat de 23C fok szobahöméeséklet mellett lőttem ezt a printscreent
50 fok teljesen felesleges. 60 bőven jó!

Csabeszkova

Idézetet írta: exertech001 Dátum június 24, 2017, 10:02:37 DÉLUTÁN
Idézetet írta: Csabeszkova Dátum június 24, 2017, 08:42:30 DÉLUTÁN
Még kell finomitgatni a beállitásokat de 23C fok szobahöméeséklet mellett lőttem ezt a printscreent
50 fok teljesen felesleges. 60 bőven jó!
Ugy vagyok vele inkább legyen 50 mint 60 és az VRM-nél már majdnem 70 és csodálkozunk mitől megy kukába a kártya. Mindenkinek saját felelősége. Hosszutávon jobbnak látom igy. Ventit tudok barkácsolni rá de új nyákot nem :)   

hoppus

Idézetet írta: Csabeszkova Dátum június 24, 2017, 11:38:58 DÉLUTÁN
Idézetet írta: exertech001 Dátum június 24, 2017, 10:02:37 DÉLUTÁN
Idézetet írta: Csabeszkova Dátum június 24, 2017, 08:42:30 DÉLUTÁN
Még kell finomitgatni a beállitásokat de 23C fok szobahöméeséklet mellett lőttem ezt a printscreent
50 fok teljesen felesleges. 60 bőven jó!
Ugy vagyok vele inkább legyen 50 mint 60 és az VRM-nél már majdnem 70 és csodálkozunk mitől megy kukába a kártya. Mindenkinek saját felelősége. Hosszutávon jobbnak látom igy. Ventit tudok barkácsolni rá de új nyákot nem :)


érdekes megközelités de azt nézem, hogy két kártyádnak 80-90%on pörögnek a ventik. na most ezek gaming x-ek. nekem is van 4 darab gaming x-em és a klasszikus rig-ben két kártya között "bezsufolva" is hozzák az 59fok/40% venti teljesítményt ráadásul időnként még a ventik is leállnak. mindezt ugy, hogy a szobában kábé 35-40 fok van (4 rig van benne, nulla szellőzés)

Csabeszkova

Idézetet írta: hoppus Dátum június 25, 2017, 08:17:37 DÉLELŐTT
Idézetet írta: Csabeszkova Dátum június 24, 2017, 11:38:58 DÉLUTÁN
Idézetet írta: exertech001 Dátum június 24, 2017, 10:02:37 DÉLUTÁN
Idézetet írta: Csabeszkova Dátum június 24, 2017, 08:42:30 DÉLUTÁN
Még kell finomitgatni a beállitásokat de 23C fok szobahöméeséklet mellett lőttem ezt a printscreent
50 fok teljesen felesleges. 60 bőven jó!
Ugy vagyok vele inkább legyen 50 mint 60 és az VRM-nél már majdnem 70 és csodálkozunk mitől megy kukába a kártya. Mindenkinek saját felelősége. Hosszutávon jobbnak látom igy. Ventit tudok barkácsolni rá de új nyákot nem :)


érdekes megközelités de azt nézem, hogy két kártyádnak 80-90%on pörögnek a ventik. na most ezek gaming x-ek. nekem is van 4 darab gaming x-em és a klasszikus rig-ben két kártya között "bezsufolva" is hozzák az 59fok/40% venti teljesítményt ráadásul időnként még a ventik is leállnak. mindezt ugy, hogy a szobában kábé 35-40 fok van (4 rig van benne, nulla szellőzés)
A venti leállást ha kilehetne kapcsolni akkor nem progne 80% korül időnként. Van rá valami megoldás?

hoppus

elméletileg a target temp és a fan temp megfelelö összehangolásával meglehet oldani hogy folyamatosan pörögjenek de nekem még nem sikerült. többek mondták hogy nekik viszont igen, hogy valahogy megoldható

Uhura

#433
Idézetet írta: hoppus Dátum június 25, 2017, 11:39:48 DÉLELŐTT
elméletileg a target temp és a fan temp megfelelö összehangolásával meglehet oldani hogy folyamatosan pörögjenek de nekem még nem sikerült. többek mondták hogy nekik viszont igen, hogy valahogy megoldható


Nem tudom én igazán spkepikus vagyok a kérdésben mert ahány kártya és rig annyi féle változatban elindulnak a ventrik ha min fordulatot beállítod vagy a claymoreban vagy a Wattoolban, de egyes kártyák magasról szarnak erre és szépen rendszeresen megálnak :D  Egyik lehetőség a Fanspeed de az nem programozható előre :( vagy ha igen kicsit macerás.

dpeter

#434
Megosztanám veltek az örömömet, tegnap végre sikerült időt szánnom a keret építésre. Hátha valaki ihletet kap.
Ch táp miatt kérlek ne savazzatok :D

Are you a one or a zero?
We live in a kingdom of bullshit.

https://blogchain.hu

MaxZsolt

Hello. elkeszitettem az elso rig-emet. meg nem 100%-osan kesz de a nadja megvan es par napon belul mar dolgozni is fog.
Alaplap : MSI Z270-A PRO
Tap : 2db RM850i (850W GOLD)
Kartyak: 2db MSI RX580 8GB Armor
             2db MSI RX570 4GB
             2db Gigabyte RX570 4GB Aorus
HDD:500 GB
RAM: 4GB DDR4
Proci: Intel Pentium G4400 3.3 GHz


(Ossz ertek KB 2200 euro)


A ladat azt a BAUHAUS-bol vettem . oszinten Fagyi Zoli prototipusabol pattant ki az otletem hogy egy efele ladat hasznaljak amit le is lehet fedni, es akar pincebe is lehet tarolni es az internetet wifi-vel megoldani. Ha esetleg mar probalta ezt a modszert valaki es nem valt be az esetleg jelezheti. koszonom szepen :D

lukacsa82

#436
Nekem a Target-es (Vegán is ezt használja) cipő keret jött be a legjobban! Mintha pont erre tervezték volna.
Pont befér hátra 5db 12x12cm-es venti is. Hihetetlen... :D

Ajánlom mindenkinek a Belkin Wemo Insight Plug-ot. Ha nem vagyok otthon akkor is tudom figyelni, a rig fogyasztását, valamint ha bármi gondot észlelnék (pl: legyfagyott volna a gép és nem tudom újraindítani) akkor telefon segítségével ki be tudom kapcsolni a gép áramellátását. (Gondolom van EU-s megfelelője is)

http://www.belkin.com/us/p/P-F7C029/

Valamint a Nest protect füstjelzőt is hasznosnak tartom. Tűz esetén azonall jelzést küld a telóra...ne legyen soha de jobb biztosra menni.
https://nest.com/smoke-co-alarm/meet-nest-protect/?gclid=Cj0KEQjwhMjKBRDjxb31j-aesI4BEiQA7ivN-JyBgN22Tb5MdYgwI4k8XIVICuKeoFa5qmZGIAOfAKUaAlgl8P8HAQ&dclid=CNv4h7-R39QCFU64swodnB8DgQ

Ha már itt tartunk akkor ez is jól jöhet. Nem kell hálózatra kötni a kamerát, mivel 2xAA elemmel működik, ami 2 évig bírja, mivel csak mozgásra vagy távoli aktiválás után kapcsolódik be. Ingyenes felhő szolglátatás jár hozzá.
https://blinkforhome.com/collections/blink-security-camera

Székely Vegán

Idézetet írta: lukacsa82 Dátum június 28, 2017, 12:50:03 DÉLELŐTT
Nekem a Target-es (Vegán is ezt használja) cipő keret jött be a legjobban! Mintha pont erre tervezték volna.
Pont befér hátra 5db 12x12cm-es venti is. Hihetetlen... :D


Oh ja, a Targetes cipőspóc a pálmát viszi!  8)
***BÁNYÁSZ ÉS KRIPTOPÉNZ VIDEÓIM***
https://www.youtube.com/channel/UC1l3y27zXgQqIumFnzIl0FQ

kolieee

Idézetet írta: Székely Vegán Dátum június 28, 2017, 01:11:55 DÉLELŐTT
Idézetet írta: lukacsa82 Dátum június 28, 2017, 12:50:03 DÉLELŐTT
Nekem a Target-es (Vegán is ezt használja) cipő keret jött be a legjobban! Mintha pont erre tervezték volna.
Pont befér hátra 5db 12x12cm-es venti is. Hihetetlen... :D


Oh ja, a Targetes cipőspóc a pálmát viszi!  8)
Remek epp azon agyalok 2 napja mire rakjam ra a 4. Riget
De akkor meg is van holnap huzok melo utan a targetbe csak nemtudom az gtx 1070 elfer rajta?
Jah es nagyon komoly a dell 3500 4 kartyaval gyonyoruen megy 550 tap 4 gtx 1060.

Skankhunt42

Idézetet írta: lukacsa82 Dátum június 28, 2017, 12:50:03 DÉLELŐTT
Nekem a Target-es (Vegán is ezt használja) cipő keret jött be a legjobban! Mintha pont erre tervezték volna.
Pont befér hátra 5db 12x12cm-es venti is. Hihetetlen... :D

Ajánlom mindenkinek a Belkin Wemo Insight Plug-ot. Ha nem vagyok otthon akkor is tudom figyelni, a rig fogyasztását, valamint ha bármi gondot észlelnék (pl: legyfagyott volna a gép és nem tudom újraindítani) akkor telefon segítségével ki be tudom kapcsolni a gép áramellátását. (Gondolom van EU-s megfelelője is)

http://www.belkin.com/us/p/P-F7C029/

Valamint a Nest protect füstjelzőt is hasznosnak tartom. Tűz esetén azonall jelzést küld a telóra...ne legyen soha de jobb biztosra menni.
https://nest.com/smoke-co-alarm/meet-nest-protect/?gclid=Cj0KEQjwhMjKBRDjxb31j-aesI4BEiQA7ivN-JyBgN22Tb5MdYgwI4k8XIVICuKeoFa5qmZGIAOfAKUaAlgl8P8HAQ&dclid=CNv4h7-R39QCFU64swodnB8DgQ

Ha már itt tartunk akkor ez is jól jöhet. Nem kell hálózatra kötni a kamerát, mivel 2xAA elemmel működik, ami 2 évig bírja, mivel csak mozgásra vagy távoli aktiválás után kapcsolódik be. Ingyenes felhő szolglátatás jár hozzá.
https://blinkforhome.com/collections/blink-security-camera

Ez a smart plug iszonyat draga. $50 rigenkent? Szep kis summa. :D $35-ert veszel menedzselheto PDU-t ebayen. 24A,240V 5 riget vigan radobsz, akar hat is beleferhet ha 6-os rigeket epitesz.