Hírek:

Az újonnan regisztrálók nézzék meg a spam mappában a megerősítő levelet!

Main Menu

RX 460/ RX 550 / RX 560

Indította Andokaaa, június 14, 2017, 06:59:37 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználók és 2 Vendégek van a témában

Szori

Idézetet írta: cac Dátum szeptember 10, 2017, 03:12:57 DÉLUTÁN
Idézetet írta: Szori Dátum szeptember 10, 2017, 03:01:33 DÉLUTÁN
Idézetet írta: cac Dátum szeptember 10, 2017, 02:20:59 DÉLUTÁN
Szori:

Nem idézem tovább, mert nagyon hosszú már a szál.

Szóval szerintem azért lehet, hogy ismeretlen hardvernek látja a rendszer, mert más értékeket ad a BIOS mod miatt a kártya, mint amit a driver várna tőle.
Próbáltad az EmKo kolléga által ajánlott atipatch-t használni a Crimsonon?

Egyébként nem bántásból, de elég felkészületlenül mentél ennek az egésznek neki. A BIOS backup a legalapabb dolog mindenek előtt. A másik, hogy nem szabad csak úgy a neten talált rom-okat beirogatni. Tudod saját magadnak is módosítani.

Nekem egyébként szintén Giga RX 560 4GD-m van. Ha jól emlékszem Micron ramos. Ha tudod, hogy milyen a Tiéd, és megegyezik a kettő, akkor fel tudom tölteni, hátha segít.

Megvan a gyari rom, termeszetesen lementettem. Az atiflash errort ir ki, hiaba futtatom le az atipach progit. A gond ott van hogy nem tudom megnyitni es visszamasolni a stock biost, mert el sem tudom inditani magat a programot! Sajat magamnak modositottam, +100mhz es +100clockot huztam ra. Onnastol kezdve nem latta a kartyat.


Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével

Ha az eredeti rom megvan, akkor az már fél siker. :)
Próbáld meg ne atiwinflash-t használni, hanem a sima parancssoros atiflash-t. Valamint páraknak megoldást jelentett a korábbi verziószáma program használata is.

Probaltam elozo verziosokat hasznalni, de sajna ugyan az a peoblema merul fel. A parancssoros ati elindul augyan, de nekem az nagyon kinai :/


Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével

cac

Idézetet írta: Szori Dátum szeptember 10, 2017, 03:16:07 DÉLUTÁN
Idézetet írta: cac Dátum szeptember 10, 2017, 03:12:57 DÉLUTÁN
Idézetet írta: Szori Dátum szeptember 10, 2017, 03:01:33 DÉLUTÁN
Idézetet írta: cac Dátum szeptember 10, 2017, 02:20:59 DÉLUTÁN
Szori:

Nem idézem tovább, mert nagyon hosszú már a szál.

Szóval szerintem azért lehet, hogy ismeretlen hardvernek látja a rendszer, mert más értékeket ad a BIOS mod miatt a kártya, mint amit a driver várna tőle.
Próbáltad az EmKo kolléga által ajánlott atipatch-t használni a Crimsonon?

Egyébként nem bántásból, de elég felkészületlenül mentél ennek az egésznek neki. A BIOS backup a legalapabb dolog mindenek előtt. A másik, hogy nem szabad csak úgy a neten talált rom-okat beirogatni. Tudod saját magadnak is módosítani.

Nekem egyébként szintén Giga RX 560 4GD-m van. Ha jól emlékszem Micron ramos. Ha tudod, hogy milyen a Tiéd, és megegyezik a kettő, akkor fel tudom tölteni, hátha segít.

Megvan a gyari rom, termeszetesen lementettem. Az atiflash errort ir ki, hiaba futtatom le az atipach progit. A gond ott van hogy nem tudom megnyitni es visszamasolni a stock biost, mert el sem tudom inditani magat a programot! Sajat magamnak modositottam, +100mhz es +100clockot huztam ra. Onnastol kezdve nem latta a kartyat.


Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével

Ha az eredeti rom megvan, akkor az már fél siker. :)
Próbáld meg ne atiwinflash-t használni, hanem a sima parancssoros atiflash-t. Valamint páraknak megoldást jelentett a korábbi verziószáma program használata is.

Probaltam elozo verziosokat hasznalni, de sajna ugyan az a peoblema merul fel. A parancssoros ati elindul augyan, de nekem az nagyon kinai :/


Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével

Csak ennyit kell beírnod: atiflash -p vga_száma rom_fájlneve

Figyelj a vga pontos megadásásra, nehogy egy másik kártyát flashelj be véletlenül!

Szori

Idézetet írta: cac Dátum szeptember 10, 2017, 03:28:54 DÉLUTÁN
Idézetet írta: Szori Dátum szeptember 10, 2017, 03:16:07 DÉLUTÁN
Idézetet írta: cac Dátum szeptember 10, 2017, 03:12:57 DÉLUTÁN
Idézetet írta: Szori Dátum szeptember 10, 2017, 03:01:33 DÉLUTÁN
Idézetet írta: cac Dátum szeptember 10, 2017, 02:20:59 DÉLUTÁN
Szori:

Nem idézem tovább, mert nagyon hosszú már a szál.

Szóval szerintem azért lehet, hogy ismeretlen hardvernek látja a rendszer, mert más értékeket ad a BIOS mod miatt a kártya, mint amit a driver várna tőle.
Próbáltad az EmKo kolléga által ajánlott atipatch-t használni a Crimsonon?

Egyébként nem bántásból, de elég felkészületlenül mentél ennek az egésznek neki. A BIOS backup a legalapabb dolog mindenek előtt. A másik, hogy nem szabad csak úgy a neten talált rom-okat beirogatni. Tudod saját magadnak is módosítani.

Nekem egyébként szintén Giga RX 560 4GD-m van. Ha jól emlékszem Micron ramos. Ha tudod, hogy milyen a Tiéd, és megegyezik a kettő, akkor fel tudom tölteni, hátha segít.

Megvan a gyari rom, termeszetesen lementettem. Az atiflash errort ir ki, hiaba futtatom le az atipach progit. A gond ott van hogy nem tudom megnyitni es visszamasolni a stock biost, mert el sem tudom inditani magat a programot! Sajat magamnak modositottam, +100mhz es +100clockot huztam ra. Onnastol kezdve nem latta a kartyat.


Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével

Ha az eredeti rom megvan, akkor az már fél siker. :)
Próbáld meg ne atiwinflash-t használni, hanem a sima parancssoros atiflash-t. Valamint páraknak megoldást jelentett a korábbi verziószáma program használata is.

Probaltam elozo verziosokat hasznalni, de sajna ugyan az a peoblema merul fel. A parancssoros ati elindul augyan, de nekem az nagyon kinai :/


Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével

Csak ennyit kell beírnod: atiflash -p vga_száma rom_fájlneve

Figyelj a vga pontos megadásásra, nehogy egy másik kártyát flashelj be véletlenül!

Ha csak a szar kartya van bent akkor ertelemszeruen vga_1 lesz ? A romot pedig buhuzon az aktualis konyvtarba ahol az ati van ?


Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével

cac

Idézetet írta: Szori Dátum szeptember 10, 2017, 03:35:18 DÉLUTÁN
Ha csak a szar kartya van bent akkor ertelemszeruen vga_1 lesz ? A romot pedig buhuzon az aktualis konyvtarba ahol az ati van ?

Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével

Régen használtam a parancssoros megoldást, így nem tudom, hogy miképp van a számozás, de ha kiadod az atiflísh -i parancsot, akkor elvileg kilistázza az AMD vga-kat a rendszerben. Innét megtudod a pontos ID-jét a kártyának.

Lehet, hogy maga az atiflash -unlockrom vga_száma parancs is megoldja a problémád.  Ha a sima p kapcsoló nem segít, akkor megpróbálhatod -f-fel is.

Szori

Idézetet írta: cac Dátum szeptember 10, 2017, 04:32:53 DÉLUTÁN
Idézetet írta: Szori Dátum szeptember 10, 2017, 03:35:18 DÉLUTÁN
Ha csak a szar kartya van bent akkor ertelemszeruen vga_1 lesz ? A romot pedig buhuzon az aktualis konyvtarba ahol az ati van ?

Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével

Régen használtam a parancssoros megoldást, így nem tudom, hogy miképp van a számozás, de ha kiadod az atiflísh -i parancsot, akkor elvileg kilistázza az AMD vga-kat a rendszerben. Innét megtudod a pontos ID-jét a kártyának.

Lehet, hogy maga az atiflash -unlockrom vga_száma parancs is megoldja a problémád.  Ha a sima p kapcsoló nem segít, akkor megpróbálhatod -f-fel is.

-i parancs alatt kidob az egesz program ! Ha pedig mar az atiflash.exe -be lepek bele, kiirja hogy nem lat radeon kartyat, mikozben az eszkozkezelo latja !


Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével

kasima

parancsor indítása Rendszergazdaként!

C:\WINDOWS\system32>cd C:\atiflash_277
C:\atiflash_277>ATIWinflash -f -p 0  rx560.rom

rx560 helyére a te saját fájl romnevedet írod.

A p megjelölés pedig a videokártyák sorrend száma.
Egyesével tudod őket flashalni ha be van kötve mindegyik.
Ha csak egy kártya van benne a fő pci be akkor mindig a p mindig 0.

tomno1

Sziasztok
Miért van az hogy windows 10 újratelepítés után 2db rx560-as kártyából az egyiket a windows letiltja a másikat pedig rx 460-nak látja? Próbáltam riserrel és alaplapba dugva is. Több driveŕrel is (gyártó oldaláról és amd-ről is) próbáltam, mindig ugyan az a vége.
Windowst is már telepítettem megint újra és úgy is. Cserélgettem a kártya helyeket is. Feladom, nincs több ötletem. Találkoztatok már ilyennel?

Tomno10


Turcy086

Idézetet írta: tomno1 Dátum október 12, 2017, 05:32:25 DÉLUTÁN
Sziasztok
Miért van az hogy windows 10 újratelepítés után 2db rx560-as kártyából az egyiket a windows letiltja a másikat pedig rx 460-nak látja? Próbáltam riserrel és alaplapba dugva is. Több driveŕrel is (gyártó oldaláról és amd-ről is) próbáltam, mindig ugyan az a vége.
Windowst is már telepítettem megint újra és úgy is. Cserélgettem a kártya helyeket is. Feladom, nincs több ötletem. Találkoztatok már ilyennel?

Tomno10

ATI clock patch?

tomno1

Arról még nem hallottam.
Mire jó?

Tomno10


Turcy086


tomno1


tomno1

Szia,

patcheltem, de ugyan úgy RX 460-nak látja.
Megpróbáltam manuális driver cserével az 560-at, de arra hibát írt a windows!

tomno1

Na,

amelyiket a windows tiltotta, azt sikerült megcsinálni, visszaraktam a gyári biost és jó lett, persze így a 13,8mh/s is visszaállt a GYÁRI 11,4-re, de legalább megy.
A másik viszont gyári biosos és még küszködök vele, mert még mindig 460-nak látja, de az legalább megy.

tomno1

Most már kezd összeállni a dolog, működnek a kártyák de még az xfx rx560-at mindig 460-nak látja, mi okozhatja ezt?
Mitől látja 460-nak?
Nem volt moddolva sem, minden gyári, és ezt mutatja win. újratelepítés után.

husosfagyi

Gyariba a11.4 eleg karcsu. Nekem van 3db 560-asom, raadasul nem is a +,nem is oc verziok, csak sima 4g. Azok gyari biosszal, gyari orajeleken 11.9-12-vel mennek.

tomno1

Idézetet írta: husosfagyi Dátum október 12, 2017, 10:06:39 DÉLUTÁN
Gyariba a11.4 eleg karcsu. Nekem van 3db 560-asom, raadasul nem is a +,nem is oc verziok, csak sima 4g. Azok gyari biosszal, gyari orajeleken 11.9-12-vel mennek.
Micron ramos

Tomno10


tomno1

Bár most jobban aggaszt ez a 460-560-as probléma, nem tudom mit lehetne kezdeni vele.

Franky2Ster

Shappire Radeon RX 550 4Gb OC-re valakinek van valami jó konfigja ? Le tudná írni részletesen azt meg köszönném.  ;) Jelenleg gyári biosal megy 64C-on Core Clock  1412Mhz  Memory Clock 1749Mhz Fan Speed 76% Power limit 0 így megy 10,124Mh/s-el.

tomno1

Idézetet írta: Franky2Ster Dátum október 13, 2017, 08:33:33 DÉLELŐTT
Shappire Radeon RX 550 4Gb OC-re valakinek van valami jó konfigja ? Le tudná írni részletesen azt meg köszönném.  ;) Jelenleg gyári biosal megy 64C-on Core Clock  1412Mhz  Memory Clock 1749Mhz Fan Speed 76% Power limit 0 így megy 10,124Mh/s-el.

Nekem 13,2-t ment Core clock 1150-en és Memory Clock MAX-on.

Franky2Ster

És hány fokon volt ennyi? Mert ha felengedem 75C-ra akkor nekem is megy de az már szerintem nem jó a kártyának.