Hírek:

Az újonnan regisztrálók nézzék meg a spam mappában a megerősítő levelet!

Main Menu

Stratégiák (Beszélgetős)

Indította peter1300, május 15, 2017, 03:37:29 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználók és 1 Vendég van a témában

Laca012

Idézetet írta: woren Dátum június 06, 2017, 02:37:37 DÉLUTÁN
Nem 1 millió Bitcoinra gondoltam,de még csak nem is Doge-ra, (bár azt kéne most meg Bytecoint 1 millió forintért venni :D) csak forintra :D meg nem kereskedésre , hanem videokártya vételre !
1 Millió forintot még nem mernék Coinokra költeni, majd félév múlva, amikor már nem számít annyira ha el is bukom, de nem lehet bukni rajta eddig legalábbis dupláztam ! 3 Hónap alatt.
Szóval , hogy rigekbe beletennétek 1 Milliót Forintot most ?

Pár dologtól jelentősen függhet.
Ha nem tudsz jobb bizniszt ami biztonságosabban vagy többet profitál,
Ha van egy minimális számítástechnikai (szoftver és hardver) alapismereted, (kb össze tudsz rakni elemekből egy asztali gépet és win-t telepíteni, meg beállítani kicsit komolyabban mint háttérképet cserélni)
Ha már van annyi online pénzügyi (pl. online bank) és rendelés tapasztalatod amivel kitalálod hogy pár lépcsőben hogyan váltod a coinokat a tőzsdén aztán rendelsz kártyát vagy sepa..stb
Ha van szabadidőd (pl. figyelni mikor mit érdemes bányászni..)
Ha nem 2napra tervezel,
Ha van elég elektromos hálózati kapacitásod és megfelelő szellőzés ott ahova a rigeket tervezed,
Ha nem félsz a rizikótól, hogy esetleg leesnek a coin árak és a megtérülés szerencsétlen esetben nagyon hosszúra is változhat, (ez szerencsés esetben jó irányban is változhat, de attól nyilván nem félünk, mert az csak jobb.)

Szóval ha ezek rendben vannak akkor azt hiszem jó döntés beleinvesztálni.
Egyéb esetben növekszik a rizikófaktor.


janixwow

Idézetet írta: woren Dátum június 06, 2017, 02:37:37 DÉLUTÁN
Nem 1 millió Bitcoinra gondoltam,de még csak nem is Doge-ra, (bár azt kéne most meg Bytecoint 1 millió forintért venni :D) csak forintra :D meg nem kereskedésre , hanem videokártya vételre !
1 Millió forintot még nem mernék Coinokra költeni, majd félév múlva, amikor már nem számít annyira ha el is bukom, de nem lehet bukni rajta eddig legalábbis dupláztam ! 3 Hónap alatt.
Szóval , hogy rigekbe beletennétek 1 Milliót Forintot most ?
Ha nem nagyon tudsz jobb dologra költeni akkor igen fektesd ebbe. (Pl. ha egy csapatos hobbi autó meg a Mining Rig között kell választani akkor Mining Rig az autó csak viszi a pénzt).
Sőrt elfogadok:

Burst: BURST-K72B-G6H2-FP9E-482BU

woren

#42
Csapatós hobbyautó már van , akkormár csak a rig marad :D igazából aközött vacillálok hogy tartsam vagy eladjam mint Poloniexen xD
Szerintem kockáztatok :D
Laca012 -nek nem válaszoltam.
Elkezdtem már persze de még csak 1700 sollal bányászok , de még a héten elvileg ha minden jól megy 2500-al fogok már, csak most egy nagyobb ugráson gondolkozom ezért kérdeztem, nehogy elfogyjanak az NVidia kártyák is :D

Andokaaa

Vegán megmondta , adjatok el házat , autót , kutyát , mindent és csináljatok gépeket :D

Laca012

Idézetet írta: woren Dátum június 06, 2017, 05:54:08 DÉLUTÁN
Csapatós hobbyautó már van , akkormár csak a rig marad :D igazából aközött vacillálok hogy tartsam vagy eladjam mint Poloniexen xD
Szerintem kockáztatok :D
Laca012 -nek nem válaszoltam.
Elkezdtem már persze de még csak 1700 sollal bányászok , de még a héten elvileg ha minden jól megy 2500-al fogok már, csak most egy nagyobb ugráson gondolkozom ezért kérdeztem, nehogy elfogyjanak az NVidia kártyák is :D

Ha az "alap" már megvan és műxik minden akkor nem kérdés.. ;)

DanielMiner5555

Idézetet írta: Andokaaa Dátum június 06, 2017, 06:43:49 DÉLUTÁN
Vegán megmondta , adjatok el házat , autót , kutyát , mindent és csináljatok gépeket :D

"drágám eladtam az autódat, remélem megérted"  :D

drizzt_do_urden


janixwow

Idézetet írta: woren Dátum június 06, 2017, 05:54:08 DÉLUTÁN
Csapatós hobbyautó már van , akkormár csak a rig marad :D igazából aközött vacillálok hogy tartsam vagy eladjam mint Poloniexen xD
Szerintem kockáztatok :D
Laca012 -nek nem válaszoltam.
Elkezdtem már persze de még csak 1700 sollal bányászok , de még a héten elvileg ha minden jól megy 2500-al fogok már, csak most egy nagyobb ugráson gondolkozom ezért kérdeztem, nehogy elfogyjanak az NVidia kártyák is :D

Az Nvidia kártyák nem tudnak elfogyni.
Sőrt elfogadok:

Burst: BURST-K72B-G6H2-FP9E-482BU

woren

Ebben ne legyél biztos, MSI 1070 Gaming X már jó pár helyen kifogyott, nem azt mondom hogy ez sem lesz hónapokig, de kitudja, a nagykereknél sincs már ! Már drágább mint a Gaming Z

kond

1070 esek fogynak mint a cukor, Aqvától sikerült utolsó pillanatba még elvinni 6db ott, kfa2 és asus nem volt más lehetőség ezek is az ucsok voltak... Máshol se rózsás a helyzet, ha ez így megy tovább kövhéten már nem nagyon lesznek kártyák :D

woren

Akkor jön a 1080 Ti aztán két hét múlva már abból sem lesz :D

janixwow

Idézetet írta: woren Dátum június 07, 2017, 06:50:35 DÉLUTÁN
Ebben ne legyél biztos, MSI 1070 Gaming X már jó pár helyen kifogyott, nem azt mondom hogy ez sem lesz hónapokig, de kitudja, a nagykereknél sincs már ! Már drágább mint a Gaming Z

Egy-egy típus okés, de a 1070 azért nem akorra best buy mint egy AMD.
Sőrt elfogadok:

Burst: BURST-K72B-G6H2-FP9E-482BU

maszi

Idézetet írta: janixwow Dátum június 07, 2017, 11:04:08 DÉLELŐTT
Idézetet írta: woren Dátum június 06, 2017, 05:54:08 DÉLUTÁN
Csapatós hobbyautó már van , akkormár csak a rig marad :D igazából aközött vacillálok hogy tartsam vagy eladjam mint Poloniexen xD
Szerintem kockáztatok :D
Laca012 -nek nem válaszoltam.
Elkezdtem már persze de még csak 1700 sollal bányászok , de még a héten elvileg ha minden jól megy 2500-al fogok már, csak most egy nagyobb ugráson gondolkozom ezért kérdeztem, nehogy elfogyjanak az NVidia kártyák is :D

Az Nvidia kártyák nem tudnak elfogyni.

Én gtx 1060-sokra vagyok ráállva, :D eddig két helyen vásároltam, és egy nap múlva már 10eFt-al drágábban árulták. Naponta nézem a piac alakulását, gyorsan mennek az árak felfelé, és nagyon fogynak a készletek!

ironsnowman

Evel a tempoval nagyon felgyorsul a nehezseg novekedes sajnos. Remelem az arfolyam is emelkedik mert ha nem akkor aleg hamar leesik a profit..

drizzt_do_urden

nagyon esik a profit...5000 dollarrol 5100 -ra esett :)))

Uhura

Idézetet írta: drizzt_do_urden Dátum június 09, 2017, 04:43:08 DÉLUTÁN
nagyon esik a profit...5000 dollarrol 5100 -ra esett :)))

Azért folyamatosan megy fel a diff , csak a ETH is szépen kuszi felfele. De azt mindannyian tudjuk, ez nem a normális állapot.

drizzt_do_urden

es egyre tobb a "kerdes" a forumon :))

az elobb lattam egyet :)) "5 perce regisztraltam a forumon, nem tudtok valaszlni erre a kerdesre? koszi" ... megfutamodok :)))

Uhura

Idézetet írta: drizzt_do_urden Dátum június 09, 2017, 04:52:33 DÉLUTÁN
es egyre tobb a "kerdes" a forumon :))

az elobb lattam egyet :)) "5 perce regisztraltam a forumon, nem tudtok valaszlni erre a kerdesre? koszi" ... megfutamodok :)))

De Vegán is beszállt , vagy lehet több ideje van és próbál segíteni. Pedig 1 óra alatt simán össze szedhető a basic tudás annyi tutoriál video van a gép összerakástól kezdve a szoftver beállításon át. De míg régen mindenkinek azt mondtuk kezd el 1 kártyával... ma már az emberek nagy része egy egész riggel kezd.

Kb. az jut eszembe az egészről mint amikor 20 évesen megláttál és megnéztél egy formás 14-15 éves lányt. A haverod oda szólt neked: "Neked nő"  most nem de 5 év múlva.  Most is nagyon sokan vesznek hardvert és eszközöket de nem tesznek munkát a dolgok mélyebb megértésébe. Abban a pillanatban, hogy kitőr a káosz itt anyag, eszköz és felszerelés dömping lesz....... vagyis Neked nő  8)

Skankhunt42

Idézetet írta: Uhura Dátum június 09, 2017, 05:01:38 DÉLUTÁN
Idézetet írta: drizzt_do_urden Dátum június 09, 2017, 04:52:33 DÉLUTÁN
es egyre tobb a "kerdes" a forumon :))

az elobb lattam egyet :)) "5 perce regisztraltam a forumon, nem tudtok valaszlni erre a kerdesre? koszi" ... megfutamodok :)))

De Vegán is beszállt , vagy lehet több ideje van és próbál segíteni. Pedig 1 óra alatt simán össze szedhető a basic tudás annyi tutoriál video van a gép összerakástól kezdve a szoftver beállításon át. De míg régen mindenkinek azt mondtuk kezd el 1 kártyával... ma már az emberek nagy része egy egész riggel kezd.

Kb. az jut eszembe az egészről mint amikor 20 évesen megláttál és megnéztél egy formás 14-15 éves lányt. A haverod oda szólt neked: "Neked nő"  most nem de 5 év múlva.  Most is nagyon sokan vesznek hardvert és eszközöket de nem tesznek munkát a dolgok mélyebb megértésébe. Abban a pillanatban, hogy kitőr a káosz itt anyag, eszköz és felszerelés dömping lesz....... vagyis Neked nő  8)


Mig regen a GPUminig szinte csak es kizarolag az ITsok kivaltsaga volt, vagy legalabbis olyanoke akinek az informatika ismeros terep, manapsag a konnyu haszon remenyeben mindenki minigoni akar. Unokabatyam is megkerdezte hogy hogy  kene riget epiteni. "EMBER... nem tudsz kulonbseget tenni az alaplap es a processzor kozott, mirol beszelunk? :D" Na nekik nagyon nem 1 ora osszeszedni a tudas.

Székely Vegán

Idézetet írta: Uhura Dátum június 09, 2017, 04:46:47 DÉLUTÁN
Idézetet írta: drizzt_do_urden Dátum június 09, 2017, 04:43:08 DÉLUTÁN
nagyon esik a profit...5000 dollarrol 5100 -ra esett :)))

Azért folyamatosan megy fel a diff , csak a ETH is szépen kuszi felfele. De azt mindannyian tudjuk, ez nem a normális állapot.

Régebb nem ez volt, de az idők változnak.. ahogy ömlik be a pénz a kriptopénzekbe mostanában ez a trend huzamosan fenntartható lehet.
***BÁNYÁSZ ÉS KRIPTOPÉNZ VIDEÓIM***
https://www.youtube.com/channel/UC1l3y27zXgQqIumFnzIl0FQ