Hírek:

Az újonnan regisztrálók nézzék meg a spam mappában a megerősítő levelet!

Main Menu

Távoli Rig reset alternatíva

Indította Tiba, július 06, 2017, 12:40:48 DÉLELŐTT

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználók és 1 Vendég van a témában


CryptoP

Remek téma, legalábbis engem nagyon érdekel. Egyre több a távolról elérni kívánt rig, bár nehéz a helyzet, mivel localhoston kívülről szeretném elérni ezeket a rigeket.
A megoldáson erősen gondolkodom, eddig Raspberry Pi volt a legélhetőbb megoldás, ezekhet lehet csatolni egy egységet, ami vezérli a fizikai tüskéket, így össze tudom zárni a reset vezetékeket.

Ezt követően szeretném az összes általam felügyelt riget egy Nagios hálózatra tenni, hogy monitorozni tudjam itthonról. Pár éve az előző munkahelyemen (a világ egyik legismertebb  multija) Nagios-al monitoroztuk a szervereket. Ebből gondolom, hogy tényleg megbízható, bár nem sokat használtam.

A másik megoldásom ennek automatizálása monitorozás nélkül. Írok egy pár soros programot Raspberryre, amivel pingelem a DDNS-re kapcsolt rigeket, így megoldom a dinamikus IP problémáját is. Ha a rig nem válaszol a pingre, akkor automatikusan a fizikai controller automatizálódik és a  tüskéket összezárva a rig újraindul.

Sajnos jobb módszert egyelőre nem sikerült kitalálnom, bár már napok óta ezen kattogok.
CryptoP - Egy bányász csatorna (YouTube Chanel) /Kripto bányászat az elejétől a végéig/

kidface

Idézki mit használ?


Chrome Remote Desktop

kidface

Idézetet írta: CryptoP Dátum július 06, 2017, 12:57:26 DÉLELŐTT
Remek téma, legalábbis engem nagyon érdekel. Egyre több a távolról elérni kívánt rig, bár nehéz a helyzet, mivel localhoston kívülről szeretném elérni ezeket a rigeket.
A megoldáson erősen gondolkodom, eddig Raspberry Pi volt a legélhetőbb megoldás, ezekhet lehet csatolni egy egységet, ami vezérli a fizikai tüskéket, így össze tudom zárni a reset vezetékeket.

Ezt követően szeretném az összes általam felügyelt riget egy Nagios hálózatra tenni, hogy monitorozni tudjam itthonról. Pár éve az előző munkahelyemen (a világ egyik legismertebb  multija) Nagios-al monitoroztuk a szervereket. Ebből gondolom, hogy tényleg megbízható, bár nem sokat használtam.

A másik megoldásom ennek automatizálása monitorozás nélkül. Írok egy pár soros programot Raspberryre, amivel pingelem a DDNS-re kapcsolt rigeket, így megoldom a dinamikus IP problémáját is. Ha a rig nem válaszol a pingre, akkor automatikusan a fizikai controller automatizálódik és a  tüskéket összezárva a rig újraindul.

Sajnos jobb módszert egyelőre nem sikerült kitalálnom, bár már napok óta ezen kattogok.


7000FT-os usb watchdog Ebay-rol

CryptoP

CryptoP - Egy bányász csatorna (YouTube Chanel) /Kripto bányászat az elejétől a végéig/

lukacsa82

#5
Én ezt használom. 1800W-ot elbír, én két rigre használok egyet.

http://www.bestbuy.com/site/belkin-wemo-insight-plug-white-gray/2300063.p?skuId=2300063

Baliboy

Van egy otletem rig resetelesre. Kis barkacsolast igenyel de aki tud alap szinten forrasztani az meg tudja oldani 10-15000 Ftbol akar 24 rig tavoli resetjet is. Most vettem egy 24 portos poe managelheto switchet ebayen 20£ert. A portokon egyesevel be lehet kapcsolni a 12v-ot ami egy relen keresztul tudja nyomni a resetet az alaplapon. Vagy akar a power pinre is kotheto de akkor 2x kell be-ki kapcsolni. de igy le is allithato akar :) . Majd beszamolok a tapasztalatokrol ha kesz a sajatom. De ugye ehhez kell kicsit halozati manageles is, hogy kintrol elerheto legyen a switch vagy sajat vpn hasznalata.

Turcy086

Akit érdekel én tudok olyat amivel resetelhetsz, ráadásul realtime látod a fogyasztást is! Ezen felül, időzithetsz is, és vissza tudod nézni a fogyasztást is. 10 ezer forint körül tudok adni.

Baliboy

Szia! Erdekelne lehet. Tudnal rola reszletesebben irni. Mennyi riget tud managelni  10000Ftert?




isvanyka007

nem kell semmi, az app megoldja, kintről is lehet kapcsolgatni

isvanyka007


Turcy086

Sonoffot nem kell kiküldeni ddns-re. Úgy mukodik, hogy ott ahol az eszköz van összepárositod az applikációval. Onnan kezdve fent van neten és bárhol tudod kapcsolgatni.

CryptoP

Idézetet írta: Turcy086 Dátum július 16, 2017, 04:33:51 DÉLUTÁN
Sonoffot nem kell kiküldeni ddns-re. Úgy mukodik, hogy ott ahol az eszköz van összepárositod az applikációval. Onnan kezdve fent van neten és bárhol tudod kapcsolgatni.

Uraim, nagyon köszönöm, ilyen esetben ez egy szuper ár-érték arányú megoldást nyújthat!
Remélem, hogy meg lehet oldani valahogyan egy Windows-os emulátorral is.  8)
CryptoP - Egy bányász csatorna (YouTube Chanel) /Kripto bányászat az elejétől a végéig/

Turcy086

Idézetet írta: CryptoP Dátum július 16, 2017, 09:30:14 DÉLUTÁN
Idézetet írta: Turcy086 Dátum július 16, 2017, 04:33:51 DÉLUTÁN
Sonoffot nem kell kiküldeni ddns-re. Úgy mukodik, hogy ott ahol az eszköz van összepárositod az applikációval. Onnan kezdve fent van neten és bárhol tudod kapcsolgatni.

Uraim, nagyon köszönöm, ilyen esetben ez egy szuper ár-érték arányú megoldást nyújthat!
Remélem, hogy meg lehet oldani valahogyan egy Windows-os emulátorral is.  8)
Ment PÜ ;-)

Newtnt

Sziasztok!
Ez az eszköz: http://mmonitor.webnode.hu/ megérhet 20 ezer körüli jómagyar forintot? Amiket itt olvastam, azok nagyban eltántorítottak a vételi szándéktól. Plusz az enyém lenne a 2. létező darab.
Ha támogatni szeretnél, bitcoin faucet 1 óránként: https://freebitco.in/?r=7012441
GTX 1070 micron: equihash: alap: 430 h OC: 470 h
ethash alap: 26 mh OC: 31 mh
skunk: 19 mh
zec: t1fgz3W3js6HT71jjPbJYGstSpF2tanmjWp
eth: 0xb6b660f681290154e70dc6a5be613080adf94901

kidface

Idézetet írta: Newtnt Dátum július 17, 2017, 02:21:04 DÉLUTÁN
Sziasztok!
Ez az eszköz: http://mmonitor.webnode.hu/ megérhet 20 ezer körüli jómagyar forintot? Amiket itt olvastam, azok nagyban eltántorítottak a vételi szándéktól. Plusz az enyém lenne a 2. létező darab.
Az egyik tagunk csinálta ezt ha nem tévedek?!
Keresd meg személyesen vagy privátban és egyeztess vele a garanciáról, segítségről ha elakadsz vele vagy nem működik ahogy kellene!! Ha erre van szükséged Te tudod mennyit szánsz rá!! Ha fejleszti tovább a srác kérj ingyenes frissitest ha a hardver nem változik!

Newtnt

Igen, egy magyar csinálta :) Nekem igazából ott a minermonitor.eu a monitorozásra, és egy resetelő kellene. Ha nem muszály nem költök el +15ezer forintot
Ha támogatni szeretnél, bitcoin faucet 1 óránként: https://freebitco.in/?r=7012441
GTX 1070 micron: equihash: alap: 430 h OC: 470 h
ethash alap: 26 mh OC: 31 mh
skunk: 19 mh
zec: t1fgz3W3js6HT71jjPbJYGstSpF2tanmjWp
eth: 0xb6b660f681290154e70dc6a5be613080adf94901