UPDATE!!! BAIKAL A900 GIANT GROUP BUY - 2380$/1850$+DHL

Indította andysk, március 01, 2017, 01:17:28 DÉLELŐTT

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználók és 5 Vendégek van a témában

DrPascal

Idézetet írta: lakat Dátum március 01, 2017, 07:40:20 DÉLUTÁN
Idézetet írta: fpeter Dátum március 01, 2017, 07:26:23 DÉLUTÁN
Idézetet írta: lakat Dátum március 01, 2017, 01:59:50 DÉLUTÁN...
No így mindjárt jobban hangzik a dolog - ebben tudnátok kicsit segíteni helyretenni a dolgot a fejemben? Próbáltam youtube videókat keresni, de a konfig felület csak egy helyen látszik az egyik mini típusnál https://www.youtube.com/watch?v=2KLKBckjjSs - itt egy X11 pool látszik, de X13 és X15 meg a többire, illetve a konkrétan a giant konfig felületére nem találtam csak külső mutogatós videókat... Mit jelentenek ezek az algoritmusok - ez valamiféle hatékonysági szám hogy mennyire agresszíven, mekkora fogyasztással és melegedéssel számolja ugyanazt? És akkor ezek nagyjából bármelyik pénznemhez passzíthatóak?

900MH/s értéket ír a gyártó, de a MH/s értéket leginkább csak a DASH-nál és ETC-nél látom emlegetni, de a ZEC esetén inkább H/s-ben adják meg a sokkal kisebb értéket - hogy is van ez? Akkor ez a vas hogyan viszonyul számítási teljesítményben egy RX470-hez a különböző digit pénzeket nézve?

@andysk: a szállítás fele, illetve a szlovák sarcok akkor mennyit is dobnak még rá az 1850$-ra?
Nem elvenni akarom a kedved, de szerintem pár GPU-val vágj bele először és utána folytasd a drágább ASIC gépekkel. Ha megtanultad az alapokat és képben vagy a kockázatokkal, utána ruházz csak bele a drágább megoldásokba. Felesleges hogy egy 2000USD-s cuccon tanulod meg, hogy mik azok a pool-ok, stb..

Egyetértek Lakattal!
Először az alapoknak kell utánanézni! Nem feltétlen a YouTube a legjobb forrás, és a fórumokon kérdezősködés is csak felületes ismeretet ad!
A nem megfelelő hozzáértés, és az alapvető tudás hiányában mocskos nagy bukta tud lenni a dologból.

Egyébként az algoritmus (számítási metódus, szabályrendszer) végrehajtása, meghatározott, a rá épülő coin "kibányászását" jelenti, és nem tetszőlegesét.
Pl.
X11 algo. -> Dash(DASH), StarCoin(Start)
Ethash algo. -> Ethereum(ETH), Ethereum-Classic(ETC)
Equihash algo. -> Zcash(ZEC), Zclassic(ZCL)
CryptoNight algo. -> Monero(XMR)

reloopbenny

Nekem a MINI-ből kellene csak kérdés mennyi idő alatt van itt illetve menny $? Esetleg affelől van valami infód? :D

andysk

Idézetet írta: fpeter Dátum március 01, 2017, 07:26:23 DÉLUTÁN
Idézetet írta: lakat Dátum március 01, 2017, 01:59:50 DÉLUTÁN...
No így mindjárt jobban hangzik a dolog - ebben tudnátok kicsit segíteni helyretenni a dolgot a fejemben? Próbáltam youtube videókat keresni, de a konfig felület csak egy helyen látszik az egyik mini típusnál https://www.youtube.com/watch?v=2KLKBckjjSs - itt egy X11 pool látszik, de X13 és X15 meg a többire, illetve a konkrétan a giant konfig felületére nem találtam csak külső mutogatós videókat... Mit jelentenek ezek az algoritmusok - ez valamiféle hatékonysági szám hogy mennyire agresszíven, mekkora fogyasztással és melegedéssel számolja ugyanazt? És akkor ezek nagyjából bármelyik pénznemhez passzíthatóak?

900MH/s értéket ír a gyártó, de a MH/s értéket leginkább csak a DASH-nál és ETC-nél látom emlegetni, de a ZEC esetén inkább H/s-ben adják meg a sokkal kisebb értéket - hogy is van ez? Akkor ez a vas hogyan viszonyul számítási teljesítményben egy RX470-hez a különböző digit pénzeket nézve?

@andysk: a szállítás fele, illetve a szlovák sarcok akkor mennyit is dobnak még rá az 1850$-ra?
Ha kiugyeskedem akkor 1950 között tokkal vonóval. De akkor ne kérj számlát.  ;D

andysk

Idézetet írta: reloopbenny Dátum március 02, 2017, 01:23:47 DÉLELŐTT
Nekem a MINI-ből kellene csak kérdés mennyi idő alatt van itt illetve menny $? Esetleg affelől van valami infód? :D
A mini most nincs. Ha lessz legyártva rögvest szólnak, persze én is nektek. Több százat vennék most belőlük. Szerintem 300$ max mindennel együtt Magyarországon.

reloopbenny

Idézetet írta: andysk Dátum március 02, 2017, 01:42:11 DÉLELŐTT
Idézetet írta: reloopbenny Dátum március 02, 2017, 01:23:47 DÉLELŐTT
Nekem a MINI-ből kellene csak kérdés mennyi idő alatt van itt illetve menny $? Esetleg affelől van valami infód? :D
A mini most nincs. Ha lessz legyártva rögvest szólnak, persze én is nektek. Több százat vennék most belőlük. Szerintem 300$ max mindennel együtt Magyarországon.
Írtam PM-et!

atideath

Idézetet írta: andysk Dátum március 02, 2017, 01:42:11 DÉLELŐTT
Idézetet írta: reloopbenny Dátum március 02, 2017, 01:23:47 DÉLELŐTT
Nekem a MINI-ből kellene csak kérdés mennyi idő alatt van itt illetve menny $? Esetleg affelől van valami infód? :D
A mini most nincs. Ha lessz legyártva rögvest szólnak, persze én is nektek. Több százat vennék most belőlük. Szerintem 300$ max mindennel együtt Magyarországon.

Írtam privátba majd kukkancs rá! :)
https://www.minermonitor.eu
BTC: 1KzEse6pq72fwPwiwqZWJqaqNJvMZ8EXnK

fpeter

Ok, nekiestem a házifeladatnak, aktívan olvasgatok a pool-okról, egyebekről, illetve az otthoni gépeimen el is kezdtem kaparászni - persze azt ne firtassuk hogy hogyan viszonyul egymáshoz a villanyszámla meg a megtermelt érték :P Annyira nem félek az idegen világtól - teher alatt nő a pálma! Általában midennek így szoktam nekimenni - fogtam már bele mindenféle linuxos háttérismeret nélkül olyanba is hogy egy samsung SOM modul alá saját alaplapot terveztem, gyártattam, forrsztottam, majd elkezdtem beletanulni a szoftveres világába és napokon belül már kernelt turkáltm, fordítottam, saját embedded os-t raktam hozzá össze. Szóval annyira nem ijedek meg a dologtól, bár tény hogy egy-két nagyságrenddel nagyobb befektetésről van itt szó :)

Ami még elég zavaros, az az eszközök összehasonlítása. Hogy van az, hogy pl az Antminer S7 4.73TH/s értéket ígér ~1200W fogyasztással 760++ $-ért, ami termelési érték elvileg több mint 5000x nagyobb, mint ennek a kínai gépnek az ígért 900MH/s értéke, és hiába ötöde/hatoda a fogyasztása, ha még akkor is 3 nulla a különbség termelékenységben, árban viszont a háromszorosa? Szóval ezek a mértékegységek még nagyon zavarosak. A TH/s és MH/s között nem 1000x1000 a váltás? Nyilván megalapozott döntés andysk és a többiek részéről a jelentős befektetés - feltételezem tudjátok mit csináltok - de akkor hogyan is vannak ezek a viszonyszámok? Ezzel a giant-al nagyjából mire lehet számítani jelen árfolyamokon ETC, ZEC stb havi kihozatal terén?
¯\_(ツ)_/¯

HDMI dummy eladó > keresd az azonos nevű topikban!

atideath

Idézetet írta: fpeter Dátum március 02, 2017, 07:24:04 DÉLELŐTT
Ok, nekiestem a házifeladatnak, aktívan olvasgatok a pool-okról, egyebekről, illetve az otthoni gépeimen el is kezdtem kaparászni - persze azt ne firtassuk hogy hogyan viszonyul egymáshoz a villanyszámla meg a megtermelt érték :P Annyira nem félek az idegen világtól - teher alatt nő a pálma! Általában midennek így szoktam nekimenni - fogtam már bele mindenféle linuxos háttérismeret nélkül olyanba is hogy egy samsung SOM modul alá saját alaplapot terveztem, gyártattam, forrsztottam, majd elkezdtem beletanulni a szoftveres világába és napokon belül már kernelt turkáltm, fordítottam, saját embedded os-t raktam hozzá össze. Szóval annyira nem ijedek meg a dologtól, bár tény hogy egy-két nagyságrenddel nagyobb befektetésről van itt szó :)

Ami még elég zavaros, az az eszközök összehasonlítása. Hogy van az, hogy pl az Antminer S7 4.73TH/s értéket ígér ~1200W fogyasztással 760++ $-ért, ami termelési érték elvileg több mint 5000x nagyobb, mint ennek a kínai gépnek az ígért 900MH/s értéke, és hiába ötöde/hatoda a fogyasztása, ha még akkor is 3 nulla a különbség termelékenységben, árban viszont a háromszorosa? Szóval ezek a mértékegységek még nagyon zavarosak. A TH/s és MH/s között nem 1000x1000 a váltás? Nyilván megalapozott döntés andysk és a többiek részéről a jelentős befektetés - feltételezem tudjátok mit csináltok - de akkor hogyan is vannak ezek a viszonyszámok? Ezzel a giant-al nagyjából mire lehet számítani jelen árfolyamokon ETC, ZEC stb havi kihozatal terén?

De igen, csak a két eszköz teljesen más algoritmust használ. Így a számokat nem lehet összehasonlítani. Az Atminer SHA-256 még a Baikal X11.
https://www.minermonitor.eu
BTC: 1KzEse6pq72fwPwiwqZWJqaqNJvMZ8EXnK

ZsZolee

Idézetet írta: andysk Dátum március 02, 2017, 01:42:11 DÉLELŐTT
Idézetet írta: reloopbenny Dátum március 02, 2017, 01:23:47 DÉLELŐTT
Nekem a MINI-ből kellene csak kérdés mennyi idő alatt van itt illetve menny $? Esetleg affelől van valami infód? :D
A mini most nincs. Ha lessz legyártva rögvest szólnak, persze én is nektek. Több százat vennék most belőlük. Szerintem 300$ max mindennel együtt Magyarországon.

Mikor adod le a rendelést a Giant-ra? Lehet fog kelleni 1-2 darab, de még beszélnem kell a másik féllel is. :)

fpeter

Idézetet írta: lbandita Dátum március 02, 2017, 08:28:19 DÉLELŐTT
a napelemmel ellátott rig nem kockázatos, garantált a bevételed és biztosítva vagy 3 évig, míg a garancia le nem jár, persze utána is hozza a pénzt. Dash lehet többet hoz jelenleg de ki tudja meddig, bevállalósoknak ajánlom , de aki mer kockáztatni az inkább pókerezzen :) nekem elegem lett a szerencsejátékból, csak a biztosra megyek. szokták mondani semmi sem biztos, évek óta követem a coinok világát és lassan fél éve bányászok, kimerem jelenteni hogy pc bányászat a legstabilabb befektetés, meg persze a BTC ASIC ok , aminek szerintem hosszabb a megtérülési ideje de stabilnak mondható.
Akkor ez most egyre zavarosabb... lakat néhánnyal feljebb azt írta hogy nem csak DASH-t hanem mindenféle egyéb pénzt is lehet bányászni ezzel a giant asic-al. Akkor most ki tudja jól? Ezekkel az algoritmusokkal is bajban vagyok, akármennyit guglizok csak az elméletekről találok hosszabb rövidebb szösszenetet, de sehol nem látom leírva hogy pl a zcash flypool-hoz vagy bármelyik másikhoz milyen algo-val lehet csatlakozni? Amennyiben tényleg univerzális ez a giant akkor nekem jobb befektetésnek tűnik mint a gpu - leszámítva a garancia kérdését...
(napelemmel támogatott gpu bányászással gyakorlati tapasztalatod is van?)
¯\_(ツ)_/¯

HDMI dummy eladó > keresd az azonos nevű topikban!

andysk

Idézetet írta: fpeter Dátum március 02, 2017, 08:37:24 DÉLELŐTT
Idézetet írta: lbandita Dátum március 02, 2017, 08:28:19 DÉLELŐTT
a napelemmel ellátott rig nem kockázatos, garantált a bevételed és biztosítva vagy 3 évig, míg a garancia le nem jár, persze utána is hozza a pénzt. Dash lehet többet hoz jelenleg de ki tudja meddig, bevállalósoknak ajánlom , de aki mer kockáztatni az inkább pókerezzen :) nekem elegem lett a szerencsejátékból, csak a biztosra megyek. szokták mondani semmi sem biztos, évek óta követem a coinok világát és lassan fél éve bányászok, kimerem jelenteni hogy pc bányászat a legstabilabb befektetés, meg persze a BTC ASIC ok , aminek szerintem hosszabb a megtérülési ideje de stabilnak mondható.
Akkor ez most egyre zavarosabb... lakat néhánnyal feljebb azt írta hogy nem csak DASH-t hanem mindenféle egyéb pénzt is lehet bányászni ezzel a giant asic-al. Akkor most ki tudja jól? Ezekkel az algoritmusokkal is bajban vagyok, akármennyit guglizok csak az elméletekről találok hosszabb rövidebb szösszenetet, de sehol nem látom leírva hogy pl a zcash flypool-hoz vagy bármelyik másikhoz milyen algo-val lehet csatlakozni? Amennyiben tényleg univerzális ez a giant akkor nekem jobb befektetésnek tűnik mint a gpu - leszámítva a garancia kérdését...
(napelemmel támogatott gpu bányászással gyakorlati tapasztalatod is van?)
Írd be a whattomine.com ASIC részébe az x11, quark, quibit részekbe a Mhs értéket és a hozzájuk tartozó fogyasztásokat. Plussz áramköltség és meglátod.

fpeter

Idézetet írta: andysk Dátum március 02, 2017, 08:52:45 DÉLELŐTT...
Írd be a whattomine.com ASIC részébe az x11, quark, quibit részekbe a Mhs értéket és a hozzájuk tartozó fogyasztásokat. Plussz áramköltség és meglátod.
Köszi, ez így egyből konkrétabb útmutató! Tehát akkor ezeket lehet a fenti algoritmusokkal bányászni - de mi a helyzet a további X13, X14, X15-el, azokkal mit lehet? Rákeresve csak csupa baikal-os termékleírás találatok jönnek, mintha máshol nem is nagyon lenne... :)
Akkor ETH/ZEC nem bányászható a giant-al, ugye?

Mikorra tervezed a rendelést, meddig kellene dönteni?
¯\_(ツ)_/¯

HDMI dummy eladó > keresd az azonos nevű topikban!

evko81

Idézetet írta: lbandita Dátum március 02, 2017, 09:28:22 DÉLELŐTT
Idézetet írta: fpeter Dátum március 02, 2017, 08:37:24 DÉLELŐTT
Idézetet írta: lbandita Dátum március 02, 2017, 08:28:19 DÉLELŐTT
a napelemmel ellátott rig nem kockázatos, garantált a bevételed és biztosítva vagy 3 évig, míg a garancia le nem jár, persze utána is hozza a pénzt. Dash lehet többet hoz jelenleg de ki tudja meddig, bevállalósoknak ajánlom , de aki mer kockáztatni az inkább pókerezzen :) nekem elegem lett a szerencsejátékból, csak a biztosra megyek. szokták mondani semmi sem biztos, évek óta követem a coinok világát és lassan fél éve bányászok, kimerem jelenteni hogy pc bányászat a legstabilabb befektetés, meg persze a BTC ASIC ok , aminek szerintem hosszabb a megtérülési ideje de stabilnak mondható.
Akkor ez most egyre zavarosabb... lakat néhánnyal feljebb azt írta hogy nem csak DASH-t hanem mindenféle egyéb pénzt is lehet bányászni ezzel a giant asic-al. Akkor most ki tudja jól? Ezekkel az algoritmusokkal is bajban vagyok, akármennyit guglizok csak az elméletekről találok hosszabb rövidebb szösszenetet, de sehol nem látom leírva hogy pl a zcash flypool-hoz vagy bármelyik másikhoz milyen algo-val lehet csatlakozni? Amennyiben tényleg univerzális ez a giant akkor nekem jobb befektetésnek tűnik mint a gpu - leszámítva a garancia kérdését...
(napelemmel támogatott gpu bányászással gyakorlati tapasztalatod is van?)
gyakorlati tapasztalat az nincs napelemmel kapcsolatban ,  de azt tudom hogy ha te szereled a napelemeket és kötöd akkura , még akkor is kicsivel 600 ezer felett vagy , tehát 100 ezerrel több a napelem rendszer egy righez mint maga a rig. olyan 1.200.000 ezer körül össze lehet rakni egy ilyen rendszert és akkor nincs számla, csak költöd a pénzt. jelenleg ETC vel 60 ezer jönne be neked havonta. kb 2 év a megtérülési idő, tehát megéri belefektetni. Én hamarosan iratom a pályázatot napelemes rendszerekre, csak egy baj van, adóztatni akarják az alternatív energiát... :(

Hol van pályázati anyag?
A napelemes rendszered csak nyáron ad elég energiát, nem? Vagy hová telepítenéd? :)

lakat

Hagyjuk meg szerintem ezt a topikot a "Baikal Giant group buy" nak... Ami nem konkrétan a vásárlással kapcsolatos, mint pl: megtérülés, algoritmusok, napelem, stb.. azzal menjünk át az ASIC, stb.. topikokba.

zlesi

Hogy all az ugy andysk? valoszinuleg nekem is kellene egy giant.

Idézetet írta: andysk Dátum március 01, 2017, 01:17:28 DÉLELŐTT
Sziasztok. Sajnos egyenlőre a minik és 4-es minik nem elérhetőek. Ill. a scam oldalak kínálják csak

over886

Sziasztok!

Régóta olvasgatom a fórumot, de most regisztráltam! :) 1-2db Giant engem is érdekelne!

Csucsu734

Szia ! engem érdekel ! És kell is ! De úgy ha todom , meddig fog menni ! Mert nem szeretném papírnehezéknek ! Vagy hogy rád nehezedjen ;) Ha kamu !  8)

lakat

Idézetet írta: Csucsu734 Dátum március 03, 2017, 03:40:49 DÉLUTÁN
Szia ! engem érdekel ! És kell is ! De úgy ha todom , meddig fog menni ! Mert nem szeretném papírnehezéknek ! Vagy hogy rád nehezedjen ;) Ha kamu !  8)
Nem tudod, soha , hogy meddig fog menni. ha ezek a preferenciáid akkor javasom az államkötvény vásárlást.

andysk

Idézetet írta: lakat Dátum március 03, 2017, 04:29:43 DÉLUTÁN
Idézetet írta: Csucsu734 Dátum március 03, 2017, 03:40:49 DÉLUTÁN
Szia ! engem érdekel ! És kell is ! De úgy ha todom , meddig fog menni ! Mert nem szeretném papírnehezéknek ! Vagy hogy rád nehezedjen ;) Ha kamu !  8)
Nem tudod, soha , hogy meddig fog menni. ha ezek a preferenciáid akkor javasom az államkötvény vásárlást.
;D  ;D  ;D  ;D
Jelenleg napi 15 dolcsi profitot csinal a giant áramot leszámítva. Szinte el sem hiszem.  No de hogy meddig??

ZsZolee

Idézetet írta: andysk Dátum március 03, 2017, 09:23:31 DÉLUTÁN
Idézetet írta: lakat Dátum március 03, 2017, 04:29:43 DÉLUTÁN
Idézetet írta: Csucsu734 Dátum március 03, 2017, 03:40:49 DÉLUTÁN
Szia ! engem érdekel ! És kell is ! De úgy ha todom , meddig fog menni ! Mert nem szeretném papírnehezéknek ! Vagy hogy rád nehezedjen ;) Ha kamu !  8)
Nem tudod, soha , hogy meddig fog menni. ha ezek a preferenciáid akkor javasom az államkötvény vásárlást.
;D  ;D  ;D  ;D
Jelenleg napi 15 dolcsi profitot csinal a giant áramot leszámítva. Szinte el sem hiszem.  No de hogy meddig??

Írtam PM-et. :) Úgy néz ki az esést feldolgozza az árfolyam.