Hírek:

Az újonnan regisztrálók nézzék meg a spam mappában a megerősítő levelet!

Main Menu

USB Riser

Indította ZsZolee, január 05, 2017, 09:17:16 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználók és 5 Vendégek van a témában

FrenkyAti


kidface

En mar arajanlatot is kertem, de tul draga!

"From: Amfeltec Sales [mailto:sales@amfeltec.com]
Sent: January 12, 2017 2:53 PM
To: 'K Tibor'
Cc: sales@amfeltec.com
Subject: RE: Quote

Hello Tibor,

Thank you for your interest in our products.

Please find below quotation per your request.

In order to complete your request, please provide us your full shipping address and the phone number.

Quotation (Prices in USD)
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
SKU                                        Item                                                   Qty           Unit Price       
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
SKU-076-01    PCI Express Expansion backplane                                 1         $ 498.56 USD
                             [x1 PCIe Host board, 5ft cable]
                 
SKU-042-43     GPU oriented PCIe 4-way Splitter                                1         $ 223.49 USD
                         [power from standard ATX psu or external 12V psu]

SKU-078-11     GPU-oriented PCIe Cluster (5ft cable)                          1         $ 453.27 USD
                         [1 Clusters (up to 4 GPU) + 1 channel Host board]
                       Stock.

SKU-078-21     GPU-oriented PCIe Cluster (5ft cable)                          1         $ 530.61 USD
                         [1 Clusters (up to 4 GPU) + 2 channel Host board]
                       Stock.

SKU-078-41     GPU oriented PCIe Cluster   (5ft)                                  1        $ 678.62 USD
                         [1 Clusters (up to 4 GPU) + 4 channel Host board]
                       Lead time 10-12 weeks


(Shipping not included)

Stock

We have this product in stock (except SKU-078-4x) and It can be shipped the next business day following the payment.

Shipment

The quotation doesn't include shipping charges. Please provide your full shipping address and we'll update our quotation.

Payment

We accept following methods of payment:
1)      PayPal (see instructions below)
2)      Credit card (Visa/MasterCard)
3)      Bank Wire Transfer (additional $30 fee apply for the purchase for less than $500 USD)

If you would like to use credit card or bank wire transfer, please let us know and we will send you instructions.

For PayPal payment, please follow the instructions below:
Please make sure that transaction is done in US dollars without conversion to Canadian dollars.
1. Go to https://www.paypal.com/ca/webapps/mpp/merchant   
2. Please chose "Send"  and enter sales@amfeltec.com in "Recipient's email"
3. Type total amount in "Amount", select "USD – U.S. Dollar" and type "Continue"
3. Choose "Goods and Services"
4. Login to your PayPal account
5. Click "Send money now"

If you have any questions please don't hesitate to contact us.

Best regards,
Tim Sample
Sales Team
_____________________________________________________
LOGOsmall1
25 Valleywood Dr, Unit 2, Markham ON, L3R 5L9, Canada
T: 1.905.604.6438 x103  |  F: 1.905.604.6439
E: sales@amfeltec.com
www.amfeltec.com"

FrenkyAti

Idézetet írta: kidface Dátum május 01, 2017, 06:49:34 DÉLUTÁN
En mar arajanlatot is kertem, de tul draga!

"From: Amfeltec Sales [mailto:sales@amfeltec.com]
Sent: January 12, 2017 2:53 PM
To: 'K Tibor'
Cc: sales@amfeltec.com
Subject: RE: Quote

Hello Tibor,

Thank you for your interest in our products.

Please find below quotation per your request.

In order to complete your request, please provide us your full shipping address and the phone number.

Quotation (Prices in USD)
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
SKU                                        Item                                                   Qty           Unit Price       
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
SKU-076-01    PCI Express Expansion backplane                                 1         $ 498.56 USD
                             [x1 PCIe Host board, 5ft cable]
                 
SKU-042-43     GPU oriented PCIe 4-way Splitter                                1         $ 223.49 USD
                         [power from standard ATX psu or external 12V psu]

SKU-078-11     GPU-oriented PCIe Cluster (5ft cable)                          1         $ 453.27 USD
                         [1 Clusters (up to 4 GPU) + 1 channel Host board]
                       Stock.

SKU-078-21     GPU-oriented PCIe Cluster (5ft cable)                          1         $ 530.61 USD
                         [1 Clusters (up to 4 GPU) + 2 channel Host board]
                       Stock.

SKU-078-41     GPU oriented PCIe Cluster   (5ft)                                  1        $ 678.62 USD
                         [1 Clusters (up to 4 GPU) + 4 channel Host board]
                       Lead time 10-12 weeks


(Shipping not included)

Stock

We have this product in stock (except SKU-078-4x) and It can be shipped the next business day following the payment.

Shipment

The quotation doesn't include shipping charges. Please provide your full shipping address and we'll update our quotation.

Payment

We accept following methods of payment:
1)      PayPal (see instructions below)
2)      Credit card (Visa/MasterCard)
3)      Bank Wire Transfer (additional $30 fee apply for the purchase for less than $500 USD)

If you would like to use credit card or bank wire transfer, please let us know and we will send you instructions.

For PayPal payment, please follow the instructions below:
Please make sure that transaction is done in US dollars without conversion to Canadian dollars.
1. Go to https://www.paypal.com/ca/webapps/mpp/merchant   
2. Please chose "Send"  and enter sales@amfeltec.com in "Recipient's email"
3. Type total amount in "Amount", select "USD – U.S. Dollar" and type "Continue"
3. Choose "Goods and Services"
4. Login to your PayPal account
5. Click "Send money now"

If you have any questions please don't hesitate to contact us.

Best regards,
Tim Sample
Sales Team
_____________________________________________________
LOGOsmall1
25 Valleywood Dr, Unit 2, Markham ON, L3R 5L9, Canada
T: 1.905.604.6438 x103  |  F: 1.905.604.6439
E: sales@amfeltec.com
www.amfeltec.com"
Tényleg nem olcsó. Jobban megéri az alaplapos történet

kidface

Idézetet írta: FrenkyAti Dátum május 01, 2017, 06:51:51 DÉLUTÁN
Idézetet írta: kidface Dátum május 01, 2017, 06:49:34 DÉLUTÁN
En mar arajanlatot is kertem, de tul draga!

"From: Amfeltec Sales [mailto:sales@amfeltec.com]
Sent: January 12, 2017 2:53 PM
To: 'K Tibor'
Cc: sales@amfeltec.com
Subject: RE: Quote

Hello Tibor,

Thank you for your interest in our products.

Please find below quotation per your request.

In order to complete your request, please provide us your full shipping address and the phone number.

Quotation (Prices in USD)
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
SKU                                        Item                                                   Qty           Unit Price       
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
SKU-076-01    PCI Express Expansion backplane                                 1         $ 498.56 USD
                             [x1 PCIe Host board, 5ft cable]
                 
SKU-042-43     GPU oriented PCIe 4-way Splitter                                1         $ 223.49 USD
                         [power from standard ATX psu or external 12V psu]

SKU-078-11     GPU-oriented PCIe Cluster (5ft cable)                          1         $ 453.27 USD
                         [1 Clusters (up to 4 GPU) + 1 channel Host board]
                       Stock.

SKU-078-21     GPU-oriented PCIe Cluster (5ft cable)                          1         $ 530.61 USD
                         [1 Clusters (up to 4 GPU) + 2 channel Host board]
                       Stock.

SKU-078-41     GPU oriented PCIe Cluster   (5ft)                                  1        $ 678.62 USD
                         [1 Clusters (up to 4 GPU) + 4 channel Host board]
                       Lead time 10-12 weeks


(Shipping not included)

Stock

We have this product in stock (except SKU-078-4x) and It can be shipped the next business day following the payment.

Shipment

The quotation doesn't include shipping charges. Please provide your full shipping address and we'll update our quotation.

Payment

We accept following methods of payment:
1)      PayPal (see instructions below)
2)      Credit card (Visa/MasterCard)
3)      Bank Wire Transfer (additional $30 fee apply for the purchase for less than $500 USD)

If you would like to use credit card or bank wire transfer, please let us know and we will send you instructions.

For PayPal payment, please follow the instructions below:
Please make sure that transaction is done in US dollars without conversion to Canadian dollars.
1. Go to https://www.paypal.com/ca/webapps/mpp/merchant   
2. Please chose "Send"  and enter sales@amfeltec.com in "Recipient's email"
3. Type total amount in "Amount", select "USD – U.S. Dollar" and type "Continue"
3. Choose "Goods and Services"
4. Login to your PayPal account
5. Click "Send money now"

If you have any questions please don't hesitate to contact us.

Best regards,
Tim Sample
Sales Team
_____________________________________________________
LOGOsmall1
25 Valleywood Dr, Unit 2, Markham ON, L3R 5L9, Canada
T: 1.905.604.6438 x103  |  F: 1.905.604.6439
E: sales@amfeltec.com
www.amfeltec.com"
Tényleg nem olcsó. Jobban megéri az alaplapos történet

Az a baj ezekkel az "egyedi" fejlesztesekkel, hogy tul vannak arazva, gondolom kis szamban ertekesitik ezeket nem mint egy alaplap gyarto.

Probalkoztam en mar 19 PCIe slot-os alaplappal is, de az is horror aron mennek :(

Uhura

#64
Mit árulnak ezek aranyat ?  Amúgy nem rossz a dizájn kicsit olyan mint egy kortásr nonfiguraítv szobor , simán egy minimál házban ki lehet rakni a nappaliban egy beugróba. Szerintem még van aki el hinné, hogy valami kortárs munka..

De amúgy nem értem, a nyák lap mérete miatt ilyen drága vagy  a kis széria miatt ?

Nem rájöttem a pcmcia miatt ilyen drága szerintem... ennyi erővel laptoppal is hajthatnád.

Zorg33

#65
Átalakítottam pár 007S verziójú USB Risert.
Így már használható bármihez.

6 pin 12V betáplálás és 12V mod.
A gyári feszszab kihagyva, egyből 3.3V-t állít elő a kapcsolóüzemű konverter.
El is vágtam a fesszab lábait és persze a bejövő 5V ágat is.
Szervertáphoz lesz, amit épp csinálok.

https://www.dropbox.com/s/mus9cs7tf8t75j1/20170501_204213.jpg?dl=0

somogyi betyár

Idézetet írta: Zorg33 Dátum május 01, 2017, 08:48:37 DÉLUTÁN
Átalakítottam pár 007S verziójú USB Risert.
Így már használható bármihez.

6 pin 12V betáplálás és 12V mod.
A gyári feszszab kihagyva, egyből 3.3V-t állít elő a kapcsolóüzemű konverter.
El is vágtam a fesszab lábait és persze a bejövő 5V ágat is.
Szervertáphoz lesz, amit épp csinálok.

https://www.dropbox.com/s/mus9cs7tf8t75j1/20170501_204213.jpg?dl=0

Ördöngős.. :)

Usb rájzerből a PCI-e csatisakat nem praktikus kerülni a tápok PCI-e csatlakozóinak meglehetősen limitált volta miatt?
Gondoltam, így lenne logikus, de látom, Te is ilyeneket kötöttél rá, szóval most kétségeim vannak.. :)
"Ahol akarat van, ott mód is akad"

Zorg33

Idézetet írta: somogyi betyár Dátum május 01, 2017, 09:09:23 DÉLUTÁN
Ördöngős.. :)

Usb rájzerből a PCI-e csatisakat nem praktikus kerülni a tápok PCI-e csatlakozóinak meglehetősen limitált volta miatt?
Gondoltam, így lenne logikus, de látom, Te is ilyeneket kötöttél rá, szóval most kétségeim vannak.. :)

Hagyjuk az ATX tápokat. Azokkal csak a korlátozások mentén kell állandóan lavírozni, tisztelet a kivételnek.

Mivel a 006C 12V riserek egyébként is 6pinesek, ezért ezekre az átalakítottakra is azt tettem, mert akkor ugyanazokkal a kábelekkel tudom építeni a szervertápot, amivel egyébként is szoktam.
Persze, ha épp molexeset kell 12V modolni, akkor marad a molex és akkor azt teszek a szervertápra.

Barbár

Üdv!

Nem tudom, mennyire szokás ilyesmivel "Offolni" a fórumon, ha nem ide való a bejegyzés kérlek töröljétek!

Igazából azután érdeklődnék, hogy van-e valakinek esetleg eladó USB riser-e.
Nyilván nem az eBay-es áron szeretném megvenni, de ha lehet, akkor inkább egy itteni fórumozónak fizetném ki a felárát annak, hogy nem kell még heteket várnom, sem mint valami vaterás ebay-huszárnak.

Ha valaki jelentkezik, azt előre is köszönöm, ha pedig ennek ebben a topicban helye nincs, akkor légyszíves töröljétek a hozzászólást!

Köszönöm!

somogyi betyár

Idézetet írta: Barbár Dátum május 05, 2017, 04:34:21 DÉLUTÁN
Üdv!

Nem tudom, mennyire szokás ilyesmivel "Offolni" a fórumon, ha nem ide való a bejegyzés kérlek töröljétek!

Igazából azután érdeklődnék, hogy van-e valakinek esetleg eladó USB riser-e.
Nyilván nem az eBay-es áron szeretném megvenni, de ha lehet, akkor inkább egy itteni fórumozónak fizetném ki a felárát annak, hogy nem kell még heteket várnom, sem mint valami vaterás ebay-huszárnak.

Ha valaki jelentkezik, azt előre is köszönöm, ha pedig ennek ebben a topicban helye nincs, akkor légyszíves töröljétek a hozzászólást!

Köszönöm!

Adás-vétel totyik ;)
"Ahol akarat van, ott mód is akad"

adamszumu

Van nekem 2 fajta riserrem mind a 2 PCIE164P-NO3 csak az egyik VER003-s a másik pedig VER006-s, mi a külömbség.
Másik kérdésem pedig az lenne hogy van-e olyan fajta usb riser ami nem jó 2 tápos megoldáshoz?(elég erősen kételkedem a 2 tápos rendszerben de sajnos nekem is ilyen kéne.)

kidface

Idézetet írta: adamszumu Dátum május 07, 2017, 04:39:36 DÉLUTÁN
Van nekem 2 fajta riserrem mind a 2 PCIE164P-NO3 csak az egyik VER003-s a másik pedig VER006-s, mi a külömbség.
Másik kérdésem pedig az lenne hogy van-e olyan fajta usb riser ami nem jó 2 tápos megoldáshoz?(elég erősen kételkedem a 2 tápos rendszerben de sajnos nekem is ilyen kéne.)

Mas a szine :)
2 tapos rendszer sokszor ki lett targyalva az elektromossag topikban, ott olvass utana.
A lenyeg hogy 1 taprol menjen az alap renszer + nehany kartya es risereik es a masikrol csak kartyak+riserek

adamszumu

Milyen fajtáju riserek vannak és hogy ezek a fajták össze vannak-e gyüjtve valahol egy listában?

kidface

Idézetet írta: adamszumu Dátum május 07, 2017, 05:39:45 DÉLUTÁN
Milyen fajtáju riserek vannak és hogy ezek a fajták össze vannak-e gyüjtve valahol egy listában?
Meg nincs, de dolgozunk rajta.
Lényeges különbség a riserek között, hogy milyen csatlakozóval tudod rákotni is a tápra.
Van 4pin molex, Sata, 6pin PCIE és Floppy molex de ez ritka.

MACSKAFOGO

Idézetet írta: Zorg33 Dátum április 04, 2017, 01:43:56 DÉLUTÁN
Elektromos topikban ki lett vesézve részletesen a riser téma.

Verziók:
002-006: Tök egyformák elektronikai szempontból, mind molex csatival ellátott
006C: 6pines csati és csak 12V kell neki (főleg szervertáphoz)
007: SATA csatis, ez nagyon kerülendő.

Bármelyiket át lehet alakítani csak 12Voltosra, ez főleg szervertápnál érdekes.


Irtátok hogy a 0006c ver. szerver tápok hoz való nekem ilyen van de rendes pc-táppal használom. duálban melekszik a vezeték már rendeltem 005 -ver. de még nem jött meg 0006c  verziójú risert át lehet alakítani úgy hogy az 5 voltos ágat is a tápról szedje ne a 12v ágbol alakitson 5 voltott hogy ne melegedjen a vezeték     




fpeter

Idézetet írta: MACSKAFOGO Dátum május 16, 2017, 08:36:25 DÉLELŐTT
Idézetet írta: Zorg33 Dátum április 04, 2017, 01:43:56 DÉLUTÁN
Elektromos topikban ki lett vesézve részletesen a riser téma.

Verziók:
002-006: Tök egyformák elektronikai szempontból, mind molex csatival ellátott
006C: 6pines csati és csak 12V kell neki (főleg szervertáphoz)
007: SATA csatis, ez nagyon kerülendő.

Bármelyiket át lehet alakítani csak 12Voltosra, ez főleg szervertápnál érdekes.


Irtátok hogy a 0006c ver. szerver tápok hoz való nekem ilyen van de rendes pc-táppal használom. duálban melekszik a vezeték már rendeltem 005 -ver. de még nem jött meg 0006c  verziójú risert át lehet alakítani úgy hogy az 5 voltos ágat is a tápról szedje ne a 12v ágbol alakitson 5 voltott hogy ne melegedjen a vezeték   

Elméletben át lehetne alakítani, de nincsen értelme, mert nem attól melegszik! A kártya 3.3 és 12V-ot kér, a 3.3-at kell előállítani, de ebből max 0.5A-t eszik, ami P=U*I minusz hatásfok vagyis ~2W ami cirka semmi melegedést nem fog okozni a kábelen. Melegedni a 12V ág terhelésétől fog, abból tényleg sokat eszik a slotból is! A kábelezést kell újragondolni hozzá! Mennyi kártyát hajt meg a táp, ehhez hány független kábelkorbács jön ki a tápból, melyik korbácson hány PCIe tápcsati van, vannak utólag rádugott Y elosztók is? Használod a riserhez kapott SATA>PCIe adaptereket, vagy a risereknek is jut PCIe tápcsati közvetlenül?
¯\_(ツ)_/¯

HDMI dummy eladó > keresd az azonos nevű topikban!

MACSKAFOGO

#76
fsp aurum pro au-1200 pro 5 vga = vezetékenként 2 2  vga +1 alaplapon A melegedés nem a risernál van hanem a moduláris csatlakozonál .
"fsp aurum pro au-1200 pro moduláris kábelt hol tudnék beszerezni lehet hogy azzal van gond "

PeetBp

Idézetet írta: MACSKAFOGO Dátum május 16, 2017, 08:36:25 DÉLELŐTT
Idézetet írta: Zorg33 Dátum április 04, 2017, 01:43:56 DÉLUTÁN
Elektromos topikban ki lett vesézve részletesen a riser téma.

Verziók:
002-006: Tök egyformák elektronikai szempontból, mind molex csatival ellátott
006C: 6pines csati és csak 12V kell neki (főleg szervertáphoz)
007: SATA csatis, ez nagyon kerülendő.

Bármelyiket át lehet alakítani csak 12Voltosra, ez főleg szervertápnál érdekes.


Irtátok hogy a 0006c ver. szerver tápok hoz való nekem ilyen van de rendes pc-táppal használom. duálban melekszik a vezeték már rendeltem 005 -ver. de még nem jött meg 0006c  verziójú risert át lehet alakítani úgy hogy az 5 voltos ágat is a tápról szedje ne a 12v ágbol alakitson 5 voltott hogy ne melegedjen a vezeték   
USB 3.0 PCI-E Express 1x to16x Extender Riser kártya 2017-es V1.7-es verziója már megoldja ezt a problémát...
Facebook csoport: Elektronikus Pénz ( Bányászás )

johnypapa

Sziasztok, és még plusz kérdés belekotyogva. Van olyan korbács, ami a szabad Cpu- nak fenntartott csatiból tudna táplálni 2db risert? Illetve a molexes periféria ágra rá lehet kötni egy korbácsra kettő risert, azt elbírhatja. Táp Evga 1000 g2

Zorg33

#79
Idézetet írta: PeetBp Dátum május 16, 2017, 11:27:45 DÉLELŐTT
USB 3.0 PCI-E Express 1x to16x Extender Riser kártya 2017-es V1.7-es verziója már megoldja ezt a problémát...

Nem old az meg lóf@szt sem.
Nyertél riserenként 2W-ot, nem számít semmit.


@MACSKAFOGO
Rossz gondolatmeneted.
Moduláris kábel melegszik és erre lecserélnéd a risereket?
Gyanítom, hogy a táp oldali csatinál melegszik a leginkább, eltaláltam?

Szerencsére a természeti törvények elég következetesek és mindig ott melegszik valami, ahol az igénybevétel van.

Úgy gondolj az áram útjára mint egy patakra, baromi jó analógia és ha ilyen szemmel gondolod végig egy áramkörben az áramfolyását, akkor nagyon jól megérthető.
Ha valahol melegszik az azt jelenti, hogy ott ellenállás van, ami jelen esetben a túl kis vezető keresztmetszettől/érintkező felületektől van.

Az, hogy bővíted a medret valahol máshol, nem sok hatással lesz arra a részre, ahol a szűk keresztmetszet van.

006C riserből már láttam Molexeset is sajnos, úgyhogy már mindent kevernek a gyártók.

Akkor neked molexes amiről szó van, vagy 6 pines?

Egy moduláris korbácsra 18AWG vezeték esetén max 2 Molexes risert köthetsz, 20AWG esetén pedig csak 1et.

Ha a túl kis vezetékkeresztmetszet a melegedés oka, akkor is mindig a csati közelében lesz a legmelegebb, mert ott van valamennyi ellenállás az átmenetnél, ami fűti a környező vezetékrészt.