Hírek:

Az újonnan regisztrálók nézzék meg a spam mappában a megerősítő levelet!

Main Menu

USB Riser

Indította ZsZolee, január 05, 2017, 09:17:16 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználók és 1 Vendég van a témában

janixwow

Új kérdés van bármi különbség a V003 és a V006 Riser között?  Mind2 direktben molex csatis és van molex kábelem is direktbe beléjük. De csak történt valami változtatás a 3 verzió alatt.
Sőrt elfogadok:

Burst: BURST-K72B-G6H2-FP9E-482BU

somogyi betyár

Idézetet írta: janixwow Dátum május 21, 2017, 05:39:55 DÉLUTÁN
Új kérdés van bármi különbség a V003 és a V006 Riser között?  Mind2 direktben molex csatis és van molex kábelem is direktbe beléjük. De csak történt valami változtatás a 3 verzió alatt.

Nem új kérdés ;)
"Ahol akarat van, ott mód is akad"

drizzt_do_urden


janixwow

Idézetet írta: somogyi betyár Dátum május 21, 2017, 09:37:12 DÉLUTÁN
Idézetet írta: janixwow Dátum május 21, 2017, 05:39:55 DÉLUTÁN
Új kérdés van bármi különbség a V003 és a V006 Riser között?  Mind2 direktben molex csatis és van molex kábelem is direktbe beléjük. De csak történt valami változtatás a 3 verzió alatt.

Nem új kérdés ;)

Vissza olvastam, de csak a SATA vs. Molex csatlakozó vitát talátam 20 oldalon keresztül az nekem irreleváns mert mind2-ön molex van és van elég native molex csatim. 
Sőrt elfogadok:

Burst: BURST-K72B-G6H2-FP9E-482BU

drizzt_do_urden

pedig ezerszer le volt irva, hogy egy kutya.

somogyi betyár

A szalag rájzernek mi hátránya van az USB-sel szemben?
Használja valaki a sima szalagot?
"Ahol akarat van, ott mód is akad"

bbarna

Több vezető szál, nagyobb hiba lehetőség....

fpeter

Idézetet írta: somogyi betyár Dátum május 25, 2017, 08:48:16 DÉLELŐTT
A szalag rájzernek mi hátránya van az USB-sel szemben?
Használja valaki a sima szalagot?

Kicsit sérülékenyebb, kevésbé könnyen lehet elvezetni/rendezni mint az USB kábelt, ha dupla tápot használsz akkor el kell vágnod a táp szálakat, másrészt gondoskodnod kell a megfelelő erősségű oldal betápról - ha csak egy régi floppy típusú vagy vékony kanócon lógó molexe van az nagyon nem szerencsés - ezek az USB-s verzión szerintem profibban meg vannak oldva...
¯\_(ツ)_/¯

HDMI dummy eladó > keresd az azonos nevű topikban!

Székely Vegán

Idézetet írta: somogyi betyár Dátum május 25, 2017, 08:48:16 DÉLELŐTT
A szalag rájzernek mi hátránya van az USB-sel szemben?
Használja valaki a sima szalagot?

Rövid.. nem negyon lehet kapni 15-20 centinél hosszabbat.. 30+ centis kéne igazából egy 6 kártyás righez.
Én használok simát kb. 8 kártyán, előnye hogy olcsóbb és egy darabból van vs. 4 darab az usb riser, kevesebb csatlakozási pont tehát kevesebb hiba lehetőség.
***BÁNYÁSZ ÉS KRIPTOPÉNZ VIDEÓIM***
https://www.youtube.com/channel/UC1l3y27zXgQqIumFnzIl0FQ

Székely Vegán

Idézetet írta: fpeter Dátum május 25, 2017, 10:24:06 DÉLELŐTT
Idézetet írta: somogyi betyár Dátum május 25, 2017, 08:48:16 DÉLELŐTT
A szalag rájzernek mi hátránya van az USB-sel szemben?
Használja valaki a sima szalagot?

Kicsit sérülékenyebb, kevésbé könnyen lehet elvezetni/rendezni mint az USB kábelt, ha dupla tápot használsz akkor el kell vágnod a táp szálakat, másrészt gondoskodnod kell a megfelelő erősségű oldal betápról - ha csak egy régi floppy típusú vagy vékony kanócon lógó molexe van az nagyon nem szerencsés - ezek az USB-s verzión szerintem profibban meg vannak oldva...

Nem kell elvágni semmit.
A sima szalag riseren nincs betáp.
***BÁNYÁSZ ÉS KRIPTOPÉNZ VIDEÓIM***
https://www.youtube.com/channel/UC1l3y27zXgQqIumFnzIl0FQ

somogyi betyár

Idézetet írta: Székely Vegán Dátum május 25, 2017, 03:31:29 DÉLUTÁN
Idézetet írta: fpeter Dátum május 25, 2017, 10:24:06 DÉLELŐTT
Idézetet írta: somogyi betyár Dátum május 25, 2017, 08:48:16 DÉLELŐTT
A szalag rájzernek mi hátránya van az USB-sel szemben?
Használja valaki a sima szalagot?

Kicsit sérülékenyebb, kevésbé könnyen lehet elvezetni/rendezni mint az USB kábelt, ha dupla tápot használsz akkor el kell vágnod a táp szálakat, másrészt gondoskodnod kell a megfelelő erősségű oldal betápról - ha csak egy régi floppy típusú vagy vékony kanócon lógó molexe van az nagyon nem szerencsés - ezek az USB-s verzión szerintem profibban meg vannak oldva...

Nem kell elvágni semmit.
A sima szalag riseren nincs betáp.

S a x16-os meg az x1-es között van-e valami különbség?
Gondolom effektíve nincs, de azért mondd ki :)
"Ahol akarat van, ott mód is akad"

mr_nobody

Ahoi! Ha a tápomon van molex csatlakozó akkor ugye kihagyhatom a  riser-es sata - molex  átalakítót :) ?

SF

Idézetet írta: mr_nobody Dátum május 25, 2017, 09:08:28 DÉLUTÁN
Ahoi! Ha a tápomon van molex csatlakozó akkor ugye kihagyhatom a  riser-es sata - molex  átalakítót :) ?

Persze!

fpeter

Idézetet írta: Székely Vegán Dátum május 25, 2017, 03:31:29 DÉLUTÁN
Idézetet írta: fpeter Dátum május 25, 2017, 10:24:06 DÉLELŐTT
Idézetet írta: somogyi betyár Dátum május 25, 2017, 08:48:16 DÉLELŐTT
A szalag rájzernek mi hátránya van az USB-sel szemben?
Használja valaki a sima szalagot?

Kicsit sérülékenyebb, kevésbé könnyen lehet elvezetni/rendezni mint az USB kábelt, ha dupla tápot használsz akkor el kell vágnod a táp szálakat, másrészt gondoskodnod kell a megfelelő erősségű oldal betápról - ha csak egy régi floppy típusú vagy vékony kanócon lógó molexe van az nagyon nem szerencsés - ezek az USB-s verzión szerintem profibban meg vannak oldva...

Nem kell elvágni semmit.
A sima szalag riseren nincs betáp.

Félreértettél, elvágni akkor kell ha több táp hajtja a rendszered! Ha pl A táp hajtja az alaplapod + 3 kártyát és B táp további 3 kártyát, akkor ha a B tápról működő kártyák alatt nem szakítod meg a táp szálakat, akkor az áram egy részét az alaplapból az A táptól kapja, a másik részét a külső csatlakozóból B táptól, így bár nem dokumentált a VRM körök belső felépítése, de benne van a pakliban hogy a két 12V-ot gyakorlatilag szembekötöd, ami pedig nagyon veszélyes mutatvány.

Nem vagyok elektromérnök, konyhanyelven szedtem össze magam is a tudásomat de megpróbálom hasonlóan le is írni - ha valaki hozzáértő hülyeséget lát benne akkor mondja nyugodtan! :)

Szóval képzelj el két csapot, amiből a vizet szembekötöd egy T közösítőben, ahol középen folyik ki tovább a víz. Normál esetben ez ugye működhet. De a kapcsüzemű VRM az nem egy analóg csapnak felel meg, ahol elszűkíted a csövet és csak annyi víz jön ki amennyit szeretnél, hanem inkább egy olyan mágnesszelep aminek két állása van - vagy nyitva, vagy csukva - és ezt rettentő gyorsan tudja változtatni, és a szabályzás ezzel állítja be a kimeneten a kifolyó víz mennyiségét. (ezt hívják PWM, vagyis pulse width modulation-nek) De ha ezt a kettőt szembekötöd és ellenütem alakul ki néha, akkor peches pillanatokban az egyik oldalról jövő lökés megtolhatja a másik oldalon lévő szelep mechanikáját és belezavarhat a szabályozásba, amitől elszállhat a kontrol és akár nyomás eséseket vagy túlnyomást okozhat apró tüskékben, rossz esetben akár totál tönkre is vághatja a szelepet a kínlódás/túlmelegedés és lehet onnantól telibe átengedi a bejövőt szabályzatlanul

Ha a riser megszakítja az alaplap felől érkező ágat, és oldalról betápol B táp, akkor a potenciális veszélyforrás ki van iktatva. Az adat és órajel differenciális szálain nem tud jelentős áram elindulni, illetve a céláramkörök kimeneteire nem a betáp közvetlenül kerül rá, így attól nem kell tartani hogy azon keresztül kialakulhatna a fenti jelenség...
¯\_(ツ)_/¯

HDMI dummy eladó > keresd az azonos nevű topikban!

drizzt_do_urden

de ez az x16 --->x1 -es szalagriserre is ervenyes? vagy csak az x16 ---x16 szalagriserre ? x1 en is tud aramot huzni az alaplapbol szalagriserrel? mert az usb riseres az nem hiszem huz az alaplapbol fel a kartyaba 12 voltot...

fpeter

#135
Idézetet írta: drizzt_do_urden Dátum május 25, 2017, 10:36:02 DÉLUTÁN
de ez az x16 --->x1 -es szalagriserre is ervenyes? vagy csak az x16 ---x16 szalagriserre ? x1 en is tud aramot huzni az alaplapbol szalagriserrel? mert az usb riseres az nem hiszem huz az alaplapbol fel a kartyaba 12 voltot...

Az hogy hányszoros, az nem igazán számít:
http://pinouts.ru/Slots/pci_express_pinout.shtml
Táp szálak csak az első hasábban vannak ami mindenhol közös, a többi az mind órajel, adat és egyéb logikai funkciót lát el - ezek védettek, nem fog káros áram megindulni rajtuk. Elég egyszerű eldönteni, hogy melyik riser az ami biztosan veszélyes többtápos konfignál: aminél nincsen oldalbetáp, abban máshogy nem működhet bármiféle kártya (lehet az ugye wifi, tuner, ethernet bármi aminek nincsen külső tápja), minthogy az első hasábból a 12 és 3.3V ágakat is átköti. A külső betáposaknál pedig elméletben nem kéne hogy átkösse - USB-nél nekem a V003 és valami más egyéb nem igazán beazonosítható típuson kimértem és nem köti át sehol - de a külső tápos szalagkábeleseket jobb alaposan megvizsgálni... A külső táp nélküli szalagosak pedig garantáltan átkötik, legyen az 16>1x, 1>1x vagy bármi más...

<OFF> látom már alig 60km-re van a csomagod, holnap talán meg is kapod :) </OFF>
¯\_(ツ)_/¯

HDMI dummy eladó > keresd az azonos nevű topikban!

drizzt_do_urden

nem volt idom nezni de tenyleg Brassoba van, remelem akkor holnap itt lesz...

fpeter

#137
Idézetet írta: mr_nobody Dátum május 25, 2017, 09:08:28 DÉLUTÁN
Ahoi! Ha a tápomon van molex csatlakozó akkor ugye kihagyhatom a  riser-es sata - molex  átalakítót :) ?

Természetesen, minél kevesebb csati annál jobb! Én amúgy is az anti-SATA-power hívő egyházhoz tartozok :) Bár én egyelőre szervertápolok, de ha normál ATX táppal abba a problémába futnék hogy nincsen elég molex (és garanciális, nem cserélhetem le a csatit), akkor azt csinálnám hogy 2 SATA>molex adaptert használnék: egyik mehet a molexbe közvetlenül, a másikról meg levágnám a molexet és alulról a riserre felforrasztanám a vezetékeit. Így 2 párhuzamosított SATA power csatival már csak nem lesz gond hosszútávon. Illetve plusszban még megtenném azt is, hogy vagy ragasztószalaggal vagy zsugorcsővel "össze is fogatnám" a bedugott SATA csatikat, hogy biztosan ne tudjanak kimozdulni takarítástól, lökdöséstől, rezgésektől... szerk: talán a legyegyszerűbb és könnyen levágható egy kábelkötözőt átvetni a kimenő vezetékek között és úgy összehúzni erősen a csatikat...
¯\_(ツ)_/¯

HDMI dummy eladó > keresd az azonos nevű topikban!

somogyi betyár

Dejóóó nekem, hogy vizuális alkat vagyok!
Jaaa, annyira nem..  :o
"Ahol akarat van, ott mód is akad"

Laca012

Idézetet írta: fpeter Dátum május 25, 2017, 11:52:56 DÉLUTÁN
Idézetet írta: mr_nobody Dátum május 25, 2017, 09:08:28 DÉLUTÁN
Ahoi! Ha a tápomon van molex csatlakozó akkor ugye kihagyhatom a  riser-es sata - molex  átalakítót :) ?

Természetesen, minél kevesebb csati annál jobb! Én amúgy is az anti-SATA-power hívő egyházhoz tartozok :) Bár én egyelőre szervertápolok, de ha normál ATX táppal abba a problémába futnék hogy nincsen elég molex (és garanciális, nem cserélhetem le a csatit), akkor azt csinálnám hogy 2 SATA>molex adaptert használnék: egyik mehet a molexbe közvetlenül, a másikról meg levágnám a molexet és alulról a riserre felforrasztanám a vezetékeit. Így 2 párhuzamosított SATA power csatival már csak nem lesz gond hosszútávon. Illetve plusszban még megtenném azt is, hogy vagy ragasztószalaggal vagy zsugorcsővel "össze is fogatnám" a bedugott SATA csatikat, hogy biztosan ne tudjanak kimozdulni takarítástól, lökdöséstől, rezgésektől... szerk: talán a legyegyszerűbb és könnyen levágható egy kábelkötözőt átvetni a kimenő vezetékek között és úgy összehúzni erősen a csatikat...
Én meg pont mozgatom őket, hogy ne oxidálódjanak le.. ;)
De ez a dupla csati szerintem is nagyon jó ötlet, meg nem is bonyolult kivitelezni..