Hírek:

Az újonnan regisztrálók nézzék meg a spam mappában a megerősítő levelet!

Main Menu

VGA választás bányászathoz

Indította Roller, december 02, 2016, 12:27:03 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználók és 12 Vendégek van a témában

pube111

Idézetet írta: drizzt_do_urden Dátum január 19, 2017, 06:28:53 DÉLUTÁN
az nem vicc tenyleg hex editorral lehet csak akkor valtoztatni a voltot.
Akkor gondolom valamelyik fájlt kell módosítani. De melyiket?

Zorg33

Idézetet írta: atideath Dátum január 19, 2017, 08:55:31 DÉLUTÁN
Na ma megjött a 480-as karim (kíváncsiságból rendeltem egyet mivel tud többet mint az RX470-es, raádásul még a 470-es árától is olcsóbban sikerült hozzájutnom). Hát mit mondjak. Nem vagyok elájulva tőle. Azt hittem azért nagyobb teljesítménykülönbség van a kártyák között. De tuningolt beállításokkal kb +1 mH/s ETH esetében. Ami szerintem elég kevéske. :( Na mind1, RX470-es szintet hozza szóval ellesz ez mint a befőtt. :)

Nem az szamit elsosorban, hogy 470 vagy 480, hanem hogy 4 vagy 8GB es hogy hogyan allitod be.
Azonos nyuzassal kb 4GB 28MH es a 8GB 31MH ETH nal.
Az tobb mint +10%.

atideath

Idézetet írta: Zorg33 Dátum január 20, 2017, 01:06:31 DÉLELŐTT
Idézetet írta: atideath Dátum január 19, 2017, 08:55:31 DÉLUTÁN
Na ma megjött a 480-as karim (kíváncsiságból rendeltem egyet mivel tud többet mint az RX470-es, raádásul még a 470-es árától is olcsóbban sikerült hozzájutnom). Hát mit mondjak. Nem vagyok elájulva tőle. Azt hittem azért nagyobb teljesítménykülönbség van a kártyák között. De tuningolt beállításokkal kb +1 mH/s ETH esetében. Ami szerintem elég kevéske. :( Na mind1, RX470-es szintet hozza szóval ellesz ez mint a befőtt. :)

Nem az szamit elsosorban, hogy 470 vagy 480, hanem hogy 4 vagy 8GB es hogy hogyan allitod be.
Azonos nyuzassal kb 4GB 28MH es a 8GB 31MH ETH nal.
Az tobb mint +10%.

Na igen. A RX470 8Gb-s karik azok majdnem ütik a 30mh/s-et viszont az RX480 4Gb éppen eléri a 28Mh/s-et. És optimalizálva vannak a kártyák, biosmoddal. Szóval elég csalódott vagy az 480-as kártyában. Továbbra is kitartok a Sap RX470 8gb-s változatnál. Majd ha más coinra állok akkor lehet lesz benne még tartalék de egyenlőre ETH esetében ahol a memória a fontosabb ott jobban teljesítenek a 470-esek.
https://www.minermonitor.eu
BTC: 1KzEse6pq72fwPwiwqZWJqaqNJvMZ8EXnK

Til

Idézetet írta: Székely Vegán Dátum december 03, 2016, 09:09:21 DÉLELŐTT
Az MSI gaming RX470 4gb karikkal nagyon meg vagyok elégedve idáig.
Az Armor verziót lehet-e már kapni MO-n? Még be sem üzemeltem lol..
Vegán!
Most már nálunk is kapható az Msi armor.Tudnál róla vélemenyt mondami a gaming x -hez viszonyítva?
Hangosabb, jobban melegszik , hozza teljesítményben a gaming x szintrt?
Biztos mást is érdekelné.Msi gaming x 72 eFt,  Armor 64 eFt.Pcx.hu
Látom most bekeményítettél házújítás terén,de ha lesz időd leírhatnád.  8)
Köszönöm!
C:\> del c:\command.com

drizzt_do_urden

egyszer mondta mar hogy ugyanazt tudja es lehet jobban szereti mert nincsenek ledek rajta :)

Effect

Pontosan! Annyival jobb, hogy nincsenek rajta ezek az idegesítő ledek :)

Székely Vegán

Idézetet írta: Til Dátum január 20, 2017, 08:20:51 DÉLUTÁN
Idézetet írta: Székely Vegán Dátum december 03, 2016, 09:09:21 DÉLELŐTT
Az MSI gaming RX470 4gb karikkal nagyon meg vagyok elégedve idáig.
Az Armor verziót lehet-e már kapni MO-n? Még be sem üzemeltem lol..
Vegán!
Most már nálunk is kapható az Msi armor.Tudnál róla vélemenyt mondami a gaming x -hez viszonyítva?
Hangosabb, jobban melegszik , hozza teljesítményben a gaming x szintrt?
Biztos mást is érdekelné.Msi gaming x 72 eFt,  Armor 64 eFt.Pcx.hu
Látom most bekeményítettél házújítás terén,de ha lesz időd leírhatnád.  8)
Köszönöm!

Nincs észrevehető eltérés teljesitmény, zaj és hő szinten.
Méretre kisebb és nincsenek rajta LED-ek ezért nekem jobban tetszik.
***BÁNYÁSZ ÉS KRIPTOPÉNZ VIDEÓIM***
https://www.youtube.com/channel/UC1l3y27zXgQqIumFnzIl0FQ

drizzt_do_urden

Idézetet írta: lbandita Dátum január 22, 2017, 02:06:44 DÉLUTÁN
sziasztok! olvastam több fórumon , főleg zcash fórumon hogy terveznek egy zec asicot, nem kizárt hogy fél év múlva elkészül, nem hiszem hogy csak szóbeszéd mert ha nem ők akkor én gyártatnám le a kínaiakkal. Így aztán jobban meg kell fontolni hogy mennyi riget építesz, mert ha kijönnek az asicok akkor a vga a kukában landol , legalábbis bányász szemmel nézve.!!

a zec tuddtommal asic rezisztens. szerintem GPU banyagepek csak megtevesztesbol hivjak asicnak hogy vegye a paraszt.

Effect

Idézetet írta: lbandita Dátum január 22, 2017, 02:06:44 DÉLUTÁN
sziasztok! olvastam több fórumon , főleg zcash fórumon hogy terveznek egy zec asicot, nem kizárt hogy fél év múlva elkészül, nem hiszem hogy csak szóbeszéd mert ha nem ők akkor én gyártatnám le a kínaiakkal. Így aztán jobban meg kell fontolni hogy mennyi riget építesz, mert ha kijönnek az asicok akkor a vga a kukában landol , legalábbis bányász szemmel nézve.!!

Akkor bányászunk mást!

kidface

Idézetet írta: lbandita Dátum január 22, 2017, 02:06:44 DÉLUTÁN
sziasztok! olvastam több fórumon , főleg zcash fórumon hogy terveznek egy zec asicot, nem kizárt hogy fél év múlva elkészül, nem hiszem hogy csak szóbeszéd mert ha nem ők akkor én gyártatnám le a kínaiakkal. Így aztán jobban meg kell fontolni hogy mennyi riget építesz, mert ha kijönnek az asicok akkor a vga a kukában landol , legalábbis bányász szemmel nézve.!!

ZEC-et nem lehet ASIC-kal banyaszni en is ugy tudom! Valoszinuleg egy kompakt GPU riget neveznek ASIC-nak amiben 6 kartya van mint pl a panda miner meg a hasonloak. Lehet mar tobb fajtat is kapni.

Vagy csak kamu hir, hogy csokkentsek a ZEC-et banyaszok szamat :)

andysk

Idézetet írta: lbandita Dátum január 22, 2017, 02:06:44 DÉLUTÁN
sziasztok! olvastam több fórumon , főleg zcash fórumon hogy terveznek egy zec asicot, nem kizárt hogy fél év múlva elkészül, nem hiszem hogy csak szóbeszéd mert ha nem ők akkor én gyártatnám le a kínaiakkal. Így aztán jobban meg kell fontolni hogy mennyi riget építesz, mert ha kijönnek az asicok akkor a vga a kukában landol , legalábbis bányász szemmel nézve.!!
Na ennek azért jó lenne utánnanézni mert többen terveznek itt sok-sok riget építeni. Persze mindig lessz alternatíva de akkor a profit lemegy. Főleg ha ETH-t sem lehet majd VGA-val bányászni esetleg ETC--t sem.
Láttam már kínai "ASIC" gepet de végül kiderult 6-8 VGA van belepreselve.
ASIC rezisztens?? Azért jó lenne biztosra tudni.
Mondjuk ha éterre eddig nem volt ASIC akkor miért jönne pont ZEC-re??

lakat

Idézetet írta: andysk Dátum január 22, 2017, 05:52:08 DÉLUTÁN
Idézetet írta: lbandita Dátum január 22, 2017, 02:06:44 DÉLUTÁN
sziasztok! olvastam több fórumon , főleg zcash fórumon hogy terveznek egy zec asicot, nem kizárt hogy fél év múlva elkészül, nem hiszem hogy csak szóbeszéd mert ha nem ők akkor én gyártatnám le a kínaiakkal. Így aztán jobban meg kell fontolni hogy mennyi riget építesz, mert ha kijönnek az asicok akkor a vga a kukában landol , legalábbis bányász szemmel nézve.!!
Na ennek azért jó lenne utánnanézni mert többen terveznek itt sok-sok riget építeni. Persze mindig lessz alternatíva de akkor a profit lemegy. Főleg ha ETH-t sem lehet majd VGA-val bányászni esetleg ETC--t sem.
Láttam már kínai "ASIC" gepet de végül kiderult 6-8 VGA van belepreselve.
ASIC rezisztens?? Azért jó lenne biztosra tudni.
Mondjuk ha éterre eddig nem volt ASIC akkor miért jönne pont ZEC-re??

Mérget nem vennék rá, de úgy tudom, hogy a kevésbé memóriaigényes algoritmusokat lehet hatékonyan ASIC áramkörön megvalósítani. Az ETH, ETC meglehetősen memóriaigényes, nem is beszélve a még nem működő a Zcash cimek használatánál. Úgy tudom, hogy a z betűs Zcash címeknél magára a tranzakciót végző gépre is minimum 8 Giga RAM-ot kell tenni.

andysk

Igen, itt is olvasható róla bővebben azt írják nem valószinű:
https://forum.z.cash/t/novel-asic-for-mining-zcash/12599/12
Érdekes az állítás is hogy ha esetleg valaki mégis kijönne 1 asic technológiával akkor a ZEC megalkotói megváltoztatják magát az algoritmust úgy hogy ismét csak VGA-val lehessen bányászni.

boti123

hardverapron vásárolt már valaki bármilyen terméket?
MSI RX 470 GAMING X - 59.990,-
MSI RX 470 ARMOR 4GB OC - 54.990,-

A Garanciát a személy aki árulja magához adja és csak egy garanciális papirt add hozzá amivel ha baj van hozzá lehet fordulni. Megérné e töle vásárolni? Nagyon sokan vásároltak töle kb 200-300 megjegyzés van és mindenki 5* értékeli és nagyon pozitivak. Ti bele mennétek e fajta vásárlásba?

pube111

Idézetet írta: boti123 Dátum január 23, 2017, 04:27:21 DÉLUTÁN
hardverapron vásárolt már valaki bármilyen terméket?
MSI RX 470 GAMING X - 59.990,-
MSI RX 470 ARMOR 4GB OC - 54.990,-

A Garanciát a személy aki árulja magához adja és csak egy garanciális papirt add hozzá amivel ha baj van hozzá lehet fordulni. Megérné e töle vásárolni? Nagyon sokan vásároltak töle kb 200-300 megjegyzés van és mindenki 5* értékeli és nagyon pozitivak. Ti bele mennétek e fajta vásárlásba?
Alapvetően az oldal elég megbízható. Az értékelési rendszer is ezt növeli. Én bele nem félnék tőle.

boti123

Idézetet írta: pube111 Dátum január 23, 2017, 04:50:48 DÉLUTÁN
Idézetet írta: boti123 Dátum január 23, 2017, 04:27:21 DÉLUTÁN
hardverapron vásárolt már valaki bármilyen terméket?
MSI RX 470 GAMING X - 59.990,-
MSI RX 470 ARMOR 4GB OC - 54.990,-

A Garanciát a személy aki árulja magához adja és csak egy garanciális papirt add hozzá amivel ha baj van hozzá lehet fordulni. Megérné e töle vásárolni? Nagyon sokan vásároltak töle kb 200-300 megjegyzés van és mindenki 5* értékeli és nagyon pozitivak. Ti bele mennétek e fajta vásárlásba?
Alapvetően az oldal elég megbízható. Az értékelési rendszer is ezt növeli. Én bele nem félnék tőle.

és a garancit hogy hajtanád be az eladotol ha nem müködik a termék mondjuk 2 év mulva? és addig az eladó már nem is foglalkozzik ilyenekkel és csak egy telefonszám volt a papiron amit kaptál és az sem müködik. Akkor hova és kihez fordulsz? :D

pube111

Idézetet írta: boti123 Dátum január 23, 2017, 05:04:45 DÉLUTÁN
Idézetet írta: pube111 Dátum január 23, 2017, 04:50:48 DÉLUTÁN
Idézetet írta: boti123 Dátum január 23, 2017, 04:27:21 DÉLUTÁN
hardverapron vásárolt már valaki bármilyen terméket?
MSI RX 470 GAMING X - 59.990,-
MSI RX 470 ARMOR 4GB OC - 54.990,-

A Garanciát a személy aki árulja magához adja és csak egy garanciális papirt add hozzá amivel ha baj van hozzá lehet fordulni. Megérné e töle vásárolni? Nagyon sokan vásároltak töle kb 200-300 megjegyzés van és mindenki 5* értékeli és nagyon pozitivak. Ti bele mennétek e fajta vásárlásba?
Alapvetően az oldal elég megbízható. Az értékelési rendszer is ezt növeli. Én bele nem félnék tőle.

és a garancit hogy hajtanád be az eladotol ha nem müködik a termék mondjuk 2 év mulva? és addig az eladó már nem is foglalkozzik ilyenekkel és csak egy telefonszám volt a papiron amit kaptál és az sem müködik. Akkor hova és kihez fordulsz? :D
Szerintem ezt a kérdést már eldöntötted.

CryptoMan

Idézetet írta: pube111 Dátum január 23, 2017, 07:27:07 DÉLUTÁN
Idézetet írta: boti123 Dátum január 23, 2017, 05:04:45 DÉLUTÁN
Idézetet írta: pube111 Dátum január 23, 2017, 04:50:48 DÉLUTÁN
Idézetet írta: boti123 Dátum január 23, 2017, 04:27:21 DÉLUTÁN
hardverapron vásárolt már valaki bármilyen terméket?
MSI RX 470 GAMING X - 59.990,-
MSI RX 470 ARMOR 4GB OC - 54.990,-

A Garanciát a személy aki árulja magához adja és csak egy garanciális papirt add hozzá amivel ha baj van hozzá lehet fordulni. Megérné e töle vásárolni? Nagyon sokan vásároltak töle kb 200-300 megjegyzés van és mindenki 5* értékeli és nagyon pozitivak. Ti bele mennétek e fajta vásárlásba?
Alapvetően az oldal elég megbízható. Az értékelési rendszer is ezt növeli. Én bele nem félnék tőle.

és a garancit hogy hajtanád be az eladotol ha nem müködik a termék mondjuk 2 év mulva? és addig az eladó már nem is foglalkozzik ilyenekkel és csak egy telefonszám volt a papiron amit kaptál és az sem müködik. Akkor hova és kihez fordulsz? :D
Szerintem ezt a kérdést már eldöntötted.

A Garancia nem a Hardveraprós eladóhoz szól hanem a nagykerhez. Neki egy útnál nem kerül semmivel sem többe ha gariztatni kell egy terméket. Az ottani eladók általában csak összekötők és ÁFA mosók. De ha ettől félsz akkor beregisztrálod a terméket a vásárlást követően  a gyártóhoz és máris fordulhatsz a gyárhoz RMA hibajegyel, ha valamilyen probléma van.

Effect

Egyszerűbb ha megveszed a boltba!
Kártyánként spórolsz 10 ezret.. nagy biznisz!