Hírek:

Az újonnan regisztrálók nézzék meg a spam mappában a megerősítő levelet!

Main Menu

VGA választás bányászathoz

Indította Roller, december 02, 2016, 12:27:03 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználók és 6 Vendégek van a témában

kidface

Idézetet írta: rob Dátum március 30, 2017, 06:08:43 DÉLUTÁN
sziasztok.

adott 6db rx470 msi armor 4gigásak hynix memóriával. gyári rommal 20 mh/s-t tud,moddolva 23-at.. próbáltam overclockolni de nagyon nem volt érezhető a változás azt leszámítva hogy jobban elkezdett fűteni :D fogadjam őket el ilyennek vagy van megoldás?

1500-as BIOS?
mert akkor 28+MH/s-ot is tudnia kellene!
GPU-t underclock-olni kell
Memoriat kell overclock-olni!
GPU: 1050-1150MHz 1000mV alatti fesszel
Memoria: min 1900MHz / azonos vagy alacsonyabb fesz mint a GPU-e

Tiba

Köszi Uhura!
Ami a dobozon van sn, az egyik sem. Nem nagyon lettem okosabb sajna.
Ezt írják még:
"Hynix (31 Mh/s) then comes Elpida (31 Mh/s), Samsung (28-29 Mh/s) and Micron (bios cannot be modded, maybe 22.xx Mh/s and that's it, send it back)"

Micronba nem szívesen futnék bele, elég nagy különbségek vannak.
Sajna ötletem sincs hogy lehetne jól kiválasztani :(

Uhura

Idézetet írta: Tiba Dátum március 30, 2017, 10:38:00 DÉLUTÁN
Köszi Uhura!
Ami a dobozon van sn, az egyik sem. Nem nagyon lettem okosabb sajna.
Ezt írják még:
"Hynix (31 Mh/s) then comes Elpida (31 Mh/s), Samsung (28-29 Mh/s) and Micron (bios cannot be modded, maybe 22.xx Mh/s and that's it, send it back)"

Micronba nem szívesen futnék bele, elég nagy különbségek vannak.
Sajna ötletem sincs hogy lehetne jól kiválasztani :(

Szívesen, nekem is kicsit lehervadt az örömöm amikor később megnéztem a fotódat :( az tényleg nem szerepelt benn :(
Lehet ha mindenki beírogatná legalább a kód első négy számát + GPU-Z és moding adatokat többet tudnánk.

rob

#403
Idézetet írta: kidface Dátum március 30, 2017, 09:15:13 DÉLUTÁN
Idézetet írta: rob Dátum március 30, 2017, 06:08:43 DÉLUTÁN
sziasztok.

adott 6db rx470 msi armor 4gigásak hynix memóriával. gyári rommal 20 mh/s-t tud,moddolva 23-at.. próbáltam overclockolni de nagyon nem volt érezhető a változás azt leszámítva hogy jobban elkezdett fűteni :D fogadjam őket el ilyennek vagy van megoldás?

1500-as BIOS?
mert akkor 28+MH/s-ot is tudnia kellene!
GPU-t underclock-olni kell
Memoriat kell overclock-olni!
GPU: 1050-1150MHz 1000mV alatti fesszel
Memoria: min 1900MHz / azonos vagy alacsonyabb fesz mint a GPU-e

Köszi sikerült! 172MH/s-t tud most a 6 kártya.

kidface

#404
Idézetet írta: rob Dátum március 30, 2017, 11:51:17 DÉLUTÁN
Idézetet írta: kidface Dátum március 30, 2017, 09:15:13 DÉLUTÁN
Idézetet írta: rob Dátum március 30, 2017, 06:08:43 DÉLUTÁN
sziasztok.

adott 6db rx470 msi armor 4gigásak hynix memóriával. gyári rommal 20 mh/s-t tud,moddolva 23-at.. próbáltam overclockolni de nagyon nem volt érezhető a változás azt leszámítva hogy jobban elkezdett fűteni :D fogadjam őket el ilyennek vagy van megoldás?

1500-as BIOS?
mert akkor 28+MH/s-ot is tudnia kellene!
GPU-t underclock-olni kell
Memoriat kell overclock-olni!
GPU: 1050-1150MHz 1000mV alatti fesszel
Memoria: min 1900MHz / azonos vagy alacsonyabb fesz mint a GPU-e

Köszi sikerült! 172MH/s-t tud most a 6 kártya.

Good job!

szevasz

Tudnal dobni kepet a wattool beallitasirol?
A dokumentacio kedveert :)

Idézetet írta: rob Dátum március 30, 2017, 11:51:17 DÉLUTÁN
Idézetet írta: kidface Dátum március 30, 2017, 09:15:13 DÉLUTÁN
Idézetet írta: rob Dátum március 30, 2017, 06:08:43 DÉLUTÁN
sziasztok.

adott 6db rx470 msi armor 4gigásak hynix memóriával. gyári rommal 20 mh/s-t tud,moddolva 23-at.. próbáltam overclockolni de nagyon nem volt érezhető a változás azt leszámítva hogy jobban elkezdett fűteni :D fogadjam őket el ilyennek vagy van megoldás?

1500-as BIOS?
mert akkor 28+MH/s-ot is tudnia kellene!
GPU-t underclock-olni kell
Memoriat kell overclock-olni!
GPU: 1050-1150MHz 1000mV alatti fesszel
Memoria: min 1900MHz / azonos vagy alacsonyabb fesz mint a GPU-e

Köszi sikerült! 172MH/s-t tud most a 6 kártya.

Fagyi Zoli

Nem mindig a tapasztalat a helyes információ forrás!
Pld: A PC füsttel működik, mert ha kijön belőle a füst, akkor nem működik tovább!

Uhura

Most találtam ezt a Bitcoin talkon:

" got some RX480 8G Sapphire Nitros with micron memory SN: A1704"

vagyis a 480 8Gb -sek között van Micron memóriás.

még egy érdekeset találtam (e szerint a 480-as kevesebbet fogyaszt magas memória frekvencián) Ez különben releváns a bányászatnál ?

hoppus

szerintetek hűtés szempontjából jobbak a backplates kártyák? van két darab backplates 1 ventis kártyám és sokkal kevésbé érzem a meleget belölük ömleni mint a csupasz hátlapú kártyáimnál és watttool alapján is ahhoz képest hogy 1 ventisek ugyanugy tartják a hőmérsékletet.

valakinek tapasztalat vagy konkrétum?

drizzt_do_urden

referenica kartyaba volt backplatesem azok nagyobb hofokon mentek mint a simmak el is adtam oket. XFX kartyak voltak. de viszont a gigabyte G1 backplate az nagyon jol mukodik hofok es teljesitmenyben is. jobban mint az MSI -k

hoppus

Idézetet írta: drizzt_do_urden Dátum április 04, 2017, 10:13:01 DÉLELŐTT
referenica kartyaba volt backplatesem azok nagyobb hofokon mentek mint a simmak el is adtam oket. XFX kartyak voltak. de viszont a gigabyte G1 backplate az nagyon jol mukodik hofok es teljesitmenyben is. jobban mint az MSI -k

azzal szemezek én is. dupla ventis backplates. armor-t semmiképpen nem veszek mert nagyon magas a VRM hőfokja, a gaming x megfelelő de az bocsájtja ki a legtöbb hőt magából, igaz cserébe 40%os ventivel is 60 fokos a GPU és a VRM is 70 körül alakul. de jön a nyár amikor már eleve 35 fok lesz a szobában :D

fpeter

Áprilisban jöhet a Radeon RX 500 sorozat
https://prohardver.hu/hir/aprilisban_johet_a_radeon_rx_500_sorozat.html

"Az újdonságok egyébként nem tipikus átnevezések lesznek, ahogy arról korábban szóltak a pletykák. Az AVFS rendszerük ugyanis kiegészül az LDO-val (low-dropout regulator), ami összességében nagyobb órajel beállítását teszi lehetővé alacsonyabb üzemfeszültség alkalmazásával, és ezzel csökken a fogyasztás is."

No erre kíváncsi leszek hogy mit is jelent a gyakorlatban. Vagy lehet pont rosszat? Valamelyik kapcsüzemű ágat olcsósításképpen LDO-ra cserélik a referencia tervben? :o
¯\_(ツ)_/¯

HDMI dummy eladó > keresd az azonos nevű topikban!

Zorg33

Ha valakinek van egy micronos 4 vagy 8GB os kartyaja annak ingyen vallalok egy hangolast arra a kartyara, hogy csekkoljam mit tud. Mondjuk lehetoleg dual biosos kartyaval rendelkezok. Bar 480 bol a nagyresze az.
Mar hallottam olyat is hogy siman ugyanannyit megy mint a samsung, csak normalis bios mod kell.

drizzt_do_urden

Idézetet írta: Zorg33 Dátum április 04, 2017, 08:26:35 DÉLUTÁN
Ha valakinek van egy micronos 4 vagy 8GB os kartyaja annak ingyen vallalok egy hangolast arra a kartyara, hogy csekkoljam mit tud. Mondjuk lehetoleg dual biosos kartyaval rendelkezok. Bar 480 bol a nagyresze az.
Mar hallottam olyat is hogy siman ugyanannyit megy mint a samsung, csak normalis bios mod kell.

nekem volt micronos MSI RX470 8GB kartyam 3 darabot rendeltem. egyet felbontottam. modoltam. megy 29 -l is ETH de viszont nagyon erzekeny. legkisebb valtozasra is fagyott. mondjuk lehet ha 27 -en hagyom akkor stabil lett volna de akkor meg mi a lenyege akkor veszek 4GB -at es abba nincs micron legalabbis meg nem talalkoztam. Ja es sokat fogyaszt. az undervoltra a legerzekenyebb. 2050 fele nem lehetett nyomni a memoriat. GPU az meg birta a turodest. Vissza kuldtem oket.

Tiba

#414
Üdv! Sajna most csak ez a két féle kártya van a nagykerben.
Elsődleges az eth bányászat.
Melyiket javasoljátok?     
Msi 470 Gaming 4GB
Sapphire Nitro+ OC 4GB   Az árak majdnem egyformák.

drizzt_do_urden

MSI 470 -es szerintem van mar midnenkinek
Saphire -rol irnak jot is orsszat is de az Nitro+ dicserik altalaba! de viszont tapasztalatom nem volt veluk.

kidface

Idézetet írta: Tiba Dátum április 04, 2017, 09:52:25 DÉLUTÁN
Üdv! Sajna most csak ez a két féle kártya van a nagykerben.
Elsődleges az eth bányászat.
Melyiket javasoljátok?     
Msi 470 Gaming 4GB
Sapphire Nitro+ OC 4GB   Az árak majdnem egyformák.
Msi 470 Gaming 4GB

Tiba

és ha beszívom ezzel a micron memóriával? akkor küldjem vissza? :)

Uhura

#418
Idézetet írta: Tiba Dátum április 04, 2017, 10:53:22 DÉLUTÁN
és ha beszívom ezzel a micron memóriával? akkor küldjem vissza? :)

Per pill nekem van 01 és 10-es verziójő 470-es Nitro-s kártyám nem rosszak a 01-es jobban bírja az alul feszelést de Hynixes memóriája van így kb 2 Mh/s kevesebb mint a másik 10-es típusú ami nem bírj az alulfeszelést de samsungos. Bios mód nélkül 22-24 Mh/s a Claymore szerint.

Nem rosszak de mindkettő kétségbe ejtően szar ASIC -al jött ki 67-70% .

Án a köv kártyák közül most 95% hogy G1-es Gigát veszek a jobb Asic és feszelhetőség miatt. 

Ha mégis sapphire akarsz és a polcról adják az árút akkor én felírnám a kódokat amit leírtam valahol 2-5 napja és megkérném az eladót mutassa meg milye van. A kódot lecsekolod és az alapján veszed meg. Nem hiszem, hogy ez akkora gebasz lehet a netes vásárlásnál ez nem fog menni .... :(

Tiba

Msi-t vagy giga-t szeretnék elsősorban. Sajna nem polcról venném, mert egyszerre 7 kártyát akarok venni, és a boltok árai, és a "kissebb" eladók között kártyánként majdnem 10 ezer ft a különbség. Viszont ha nem bolt, ott ugye nem igazán lehet tesztelni.