Hírek:

Az újonnan regisztrálók nézzék meg a spam mappában a megerősítő levelet!

Main Menu

VGA választás bányászathoz

Indította Roller, december 02, 2016, 12:27:03 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználók és 8 Vendégek van a témában

PeetBp

Idézetet írta: peter1300 Dátum május 12, 2017, 11:49:12 DÉLELŐTT
Sziasztok!

Még mindig nem találtam elérhető áron kártyát, viszont van most kettő, amik nekem erősen ellenszenvesek, de azért megkérdezem, ha tudják hozni a társaikhoz megszokott értékeket, akkor jók lesznek. Szóval:

https://www.konzolvilag.hu/pc/sapphire-radeon-rx-470-4gb-gddr5-256bit-pcie-11256-00-20g-videokartya

https://www.bestmarkt.hu/sapphire-amd-radeon-rx-570-pulse-4gb-gddr5-itx-videokartya-p367334

Valamilyen tapasztalatok, jók ezek?  :-[  :o

Köszi Urak!

Ha a kártyákat nézem Én alapból a SAPPHIRE-t ajánlom, ha az árat akkor ugyancsak, ha boltot akkor meg főként!  A másik kártyát értékesítő boltban Én már nem vásárolok többet. Garanciális gondok voltak nem hogy elküldték volna még arrogánsak voltak és lekezelők!
Facebook csoport: Elektronikus Pénz ( Bányászás )

peter1300

Idézetet írta: PeetBp Dátum május 12, 2017, 12:38:57 DÉLUTÁN
Idézetet írta: peter1300 Dátum május 12, 2017, 11:49:12 DÉLELŐTT
Sziasztok!

Még mindig nem találtam elérhető áron kártyát, viszont van most kettő, amik nekem erősen ellenszenvesek, de azért megkérdezem, ha tudják hozni a társaikhoz megszokott értékeket, akkor jók lesznek. Szóval:

https://www.konzolvilag.hu/pc/sapphire-radeon-rx-470-4gb-gddr5-256bit-pcie-11256-00-20g-videokartya

https://www.bestmarkt.hu/sapphire-amd-radeon-rx-570-pulse-4gb-gddr5-itx-videokartya-p367334

Valamilyen tapasztalatok, jók ezek?  :-[  :o

Köszi Urak!

Ha a kártyákat nézem Én alapból a SAPPHIRE-t ajánlom, ha az árat akkor ugyancsak, ha boltot akkor meg főként!  A másik kártyát értékesítő boltban Én már nem vásárolok többet. Garanciális gondok voltak nem hogy elküldték volna még arrogánsak voltak és lekezelők!

Melyik boltot kártyát ajánlanád akkor? :) (Mind 2 Sapphire  ;D ;D )

hoppus

bestmarkt-nál közel 3 hete várok egy kártyát és a következö idöpont igéret 05.18. valószinű az is tovább tolódik. írtam nekik mail-t, hogy amennyiben nem mondanak konkrét időpontot a tényleges vállalásra akkor elállnék a vásárlástól. válaszra sem méltattak.

soha nem vásárolnék ott.

a kettő közül egyébként én egyiket sem javasolnám. a 470es referencia kártya, egy ventivel, hangos lesz mint egy turbina. a másik meg egy mini, ahogy hallottam sokan szenvednek vele és a mérete ellenére olyan fogyasztása van mint egy normálnak.

inkább gigabyte vagy MSI körül nézegetnék (csak ne armort)


peter1300

Idézetet írta: hoppus Dátum május 12, 2017, 01:57:53 DÉLUTÁN
bestmarkt-nál közel 3 hete várok egy kártyát és a következö idöpont igéret 05.18. valószinű az is tovább tolódik. írtam nekik mail-t, hogy amennyiben nem mondanak konkrét időpontot a tényleges vállalásra akkor elállnék a vásárlástól. válaszra sem méltattak.

soha nem vásárolnék ott.

a kettő közül egyébként én egyiket sem javasolnám. a 470es referencia kártya, egy ventivel, hangos lesz mint egy turbina. a másik meg egy mini, ahogy hallottam sokan szenvednek vele és a mérete ellenére olyan fogyasztása van mint egy normálnak.

inkább gigabyte vagy MSI körül nézegetnék (csak ne armort)

Nem tudom mik ezek az áruházok, de vicc, amit csinálnak.... Legalább ők kiírják, hogy nincs raktáron.

PeetBp

Idézetet írta: peter1300 Dátum május 12, 2017, 01:48:09 DÉLUTÁN
Idézetet írta: PeetBp Dátum május 12, 2017, 12:38:57 DÉLUTÁN
Idézetet írta: peter1300 Dátum május 12, 2017, 11:49:12 DÉLELŐTT
Sziasztok!

Még mindig nem találtam elérhető áron kártyát, viszont van most kettő, amik nekem erősen ellenszenvesek, de azért megkérdezem, ha tudják hozni a társaikhoz megszokott értékeket, akkor jók lesznek. Szóval:

https://www.konzolvilag.hu/pc/sapphire-radeon-rx-470-4gb-gddr5-256bit-pcie-11256-00-20g-videokartya

https://www.bestmarkt.hu/sapphire-amd-radeon-rx-570-pulse-4gb-gddr5-itx-videokartya-p367334

Valamilyen tapasztalatok, jók ezek?  :-[  :o

Köszi Urak!

Ha a kártyákat nézem Én alapból a SAPPHIRE-t ajánlom, ha az árat akkor ugyancsak, ha boltot akkor meg főként!  A másik kártyát értékesítő boltban Én már nem vásárolok többet. Garanciális gondok voltak nem hogy elküldték volna még arrogánsak voltak és lekezelők!

Melyik boltot kártyát ajánlanád akkor? :) (Mind 2 Sapphire  ;D ;D )

JA bocs a 470-est, ha a kettő közül szeretnél választani!

A Sapphire 470-es igaz egy ventillátoros, de koncentráltabb a hűtése és így szorosabban egymás mellé építhető a végénél egy plusz ventilátor használatával jól tud működni.

Egyértelmű, hogy az MSI változatok könnyebben húzhatók, kevesebbet fogyasztanak viszont drágábbak. A két ventillátoros változatokat messzebb kell építeni egymástól mert ők oldalról szívnak be levegőt....mindegyiket lehet használni, viszont az ár érték arány talán az MSI rx 470 4Gb nál a legjobb, viszont ezt már nem lehet kapni....:):):) Én MSI 480 8gb-ost vagy MSI 570 4 gb-ost ajánlanék  attól függ árban melyik fér neked bele....
Facebook csoport: Elektronikus Pénz ( Bányászás )

peter1300

Sziasztok!

Végül csak Asus RX570-et sikerült szereznem, 4GB-s verziót, működik ez olyan 27 hash körül? Vannak tapasztalatok esetleg? Kicsit elszomorodtam, hogy 3 hét alatt csak ezt sikerült... de már azt mondta, hogy jöjjön!  :o


hoppus

Idézetet írta: Tiba Dátum május 16, 2017, 12:35:05 DÉLUTÁN
ejjj de drága :) https://pcworld.hu/pcwmaster/junius-5-en-erkeznek-az-amd-vega-videokartyak-228538.html

Az eddigi es a cikkben is talalhato muszaki adatok es az arakat nezve nem gondolnam hogy nagyon forradalmasitana a banyaszatot. Ha az arat nezzuk akkor durvan ketszer dragabb a jelenlegi 4xx/5xx szerianal es ketlem hogy ketszer annyit hesselne.

Tiba

Viszont ha 2 annyit hash-el, és a fogyija ugyanaz mint az Rx-nek, akkor leszünk gondban :)

messimage

Idézetet írta: Tiba Dátum május 16, 2017, 08:51:31 DÉLUTÁN
Viszont ha 2 annyit hash-el, és a fogyija ugyanaz mint az Rx-nek, akkor leszünk gondban :)


Az a baj, hogyha azt akarjuk, hogy megérje ezek az áron, kb 3x annyival kellene tudjon hashelni, mint a jelenlegi 470/570 széria, azonos, vagy kicsivel több fogyi mellett. (remélem jó lett a lap:)

Artthur

Idézetet írta: Tiba Dátum május 16, 2017, 08:51:31 DÉLUTÁN
Viszont ha 2 annyit hash-el, és a fogyija ugyanaz mint az Rx-nek, akkor leszünk gondban :)

Ha a compute units számít akkor neki pont duplája van mint az RX480-nak.
Rx470 32 compute units
Rx480 36 compute units
VEGA 64 compute units
Fogyasztáshoz meg ilyet irnak hogy VEGA 225 watt    RX480 150 watt.

legalábbis itt ezt írják
http://hwbench.com/vgas/radeon-rx-490-vs-radeon-rx-480


Tiba

Idézetet írta: Artthur Dátum május 16, 2017, 09:10:58 DÉLUTÁN
Idézetet írta: Tiba Dátum május 16, 2017, 08:51:31 DÉLUTÁN
Viszont ha 2 annyit hash-el, és a fogyija ugyanaz mint az Rx-nek, akkor leszünk gondban :)

Ha a compute units számít akkor neki pont duplája van mint az RX480-nak.
Rx470 32 compute units
Rx480 36 compute units
VEGA 64 compute units
Fogyasztáshoz meg ilyet irnak hogy VEGA 225 watt    RX480 150 watt.

legalábbis itt ezt írják
http://hwbench.com/vgas/radeon-rx-490-vs-radeon-rx-480

A lap kiváló, köszi szépen:) Ha a hash a duplája lesz, és a fogyi is nagyobb, akkor az megmarad a gazdagok játékának az a kártya.

trebor27

#752
Kérdezném az okosokat!
Nehéz ez a videókártya választás...de melyiket lenne célszerűbb? Annyival többet nem tud az RX580, és még többet is kajál, viszont az RX470 ára meg ehhez képest kicsit sok. Lehet meg is válaszoltam a kérdést magamnak, de megerősítést várnék.

MSI RX470 Gaming 8GB közel 81eFt-ért vagy Sapphire RX580 Pulse 8GB 80eFt-ért?

Félreértések elkerülése végett, két beszerezhető kártyát írtam.
Mondjuk amíg az MSI UK-ból jönne, addig a Sapphire itthon megkapható.

De hosszútávon melyikkel járnék most jobban?

evko81

Egyaltalan lehet valahol vga-t venni?
Nonszensz, hogy nehany db vga erkezik az orszagba es hianycikk es most kiadott kartya. Hihetetlen...
Ez a hihetetlen verzio...
En hulye gondoltam, majd lesz egy masodik rigem.
Persze... lesz... mikor? 2 honap mulva?
Eztbegyszeruen nem hiszem el.
Ez most kb olyan, mint a baikal miner...
Pofam leszakad.  >:(

hoppus

Idézetet írta: evko81 Dátum május 19, 2017, 02:08:54 DÉLUTÁN
Egyaltalan lehet valahol vga-t venni?
Nonszensz, hogy nehany db vga erkezik az orszagba es hianycikk es most kiadott kartya. Hihetetlen...
Ez a hihetetlen verzio...
En hulye gondoltam, majd lesz egy masodik rigem.
Persze... lesz... mikor? 2 honap mulva?
Eztbegyszeruen nem hiszem el.
Ez most kb olyan, mint a baikal miner...
Pofam leszakad.  >:(

van aki annyira optimista, hogy hardverapron feladja a hirdetést, hogy rx570/580 kártyát keres és azt sem mindegy hol tudja átvenni mert meghatározza, hogy budapesten a piros metró vonalán hajlandó átvenni... :D jelen helyzetben örülhet ha az ország másik felén talál egy nem túl leharcolt darabot amivel kapcsolatban ő a 4ik a sorban :D

Skankhunt42

Idézetet írta: hoppus Dátum május 19, 2017, 04:17:51 DÉLUTÁN
Idézetet írta: evko81 Dátum május 19, 2017, 02:08:54 DÉLUTÁN
Egyaltalan lehet valahol vga-t venni?
Nonszensz, hogy nehany db vga erkezik az orszagba es hianycikk es most kiadott kartya. Hihetetlen...
Ez a hihetetlen verzio...
En hulye gondoltam, majd lesz egy masodik rigem.
Persze... lesz... mikor? 2 honap mulva?
Eztbegyszeruen nem hiszem el.
Ez most kb olyan, mint a baikal miner...
Pofam leszakad.  >:(

van aki annyira optimista, hogy hardverapron feladja a hirdetést, hogy rx570/580 kártyát keres és azt sem mindegy hol tudja átvenni mert meghatározza, hogy budapesten a piros metró vonalán hajlandó átvenni... :D jelen helyzetben örülhet ha az ország másik felén talál egy nem túl leharcolt darabot amivel kapcsolatban ő a 4ik a sorban :D

Ebben semmi hihetetlen nincs. $110 felett az ETH. Akinek csepp esze es penze van az most VGA-t vasarol. :D Szerintem most az osszes miner bovit. Es mondjuk a vilag boldogabbik felen nem egyesevel veszik a kartyat hanem rigesevel. :D Nem csoda hogy a gyartok nembirjak kielegiteni a kinalatot.

evko81

Idézetet írta: Skankhunt42 Dátum május 19, 2017, 06:13:24 DÉLUTÁN
Idézetet írta: hoppus Dátum május 19, 2017, 04:17:51 DÉLUTÁN
Idézetet írta: evko81 Dátum május 19, 2017, 02:08:54 DÉLUTÁN
Egyaltalan lehet valahol vga-t venni?
Nonszensz, hogy nehany db vga erkezik az orszagba es hianycikk es most kiadott kartya. Hihetetlen...
Ez a hihetetlen verzio...
En hulye gondoltam, majd lesz egy masodik rigem.
Persze... lesz... mikor? 2 honap mulva?
Eztbegyszeruen nem hiszem el.
Ez most kb olyan, mint a baikal miner...
Pofam leszakad.  >:(

van aki annyira optimista, hogy hardverapron feladja a hirdetést, hogy rx570/580 kártyát keres és azt sem mindegy hol tudja átvenni mert meghatározza, hogy budapesten a piros metró vonalán hajlandó átvenni... :D jelen helyzetben örülhet ha az ország másik felén talál egy nem túl leharcolt darabot amivel kapcsolatban ő a 4ik a sorban :D

Ebben semmi hihetetlen nincs. $110 felett az ETH. Akinek csepp esze es penze van az most VGA-t vasarol. :D Szerintem most az osszes miner bovit. Es mondjuk a vilag boldogabbik felen nem egyesevel veszik a kartyat hanem rigesevel. :D Nem csoda hogy a gyartok nembirjak kielegiteni a kinalatot.

Szomorú, szomorú...
Valakinek valami ötlete VGA vásárláshoz?
Én elvileg kedden kapok, de nem tudom, mennyire lehet hinni benne.. :(

Uhura

Külföld ? : Pl.: scan.co.uk, amazon, ebay ?

Egy tanács a magyar netes shopokhoz: ha kifizeted kártyával, vagy máshogy akkor nem ejtenek, de ha utánvéttel kéred akkor eddig az összes esetben nekem 3-4 nap múlva írták elfogyott, stb.
Előrendelés szerintem felejtős , a mostani hiány gazdaságban, csak akkor ha nagyobb cégek és engedi kifizetni.

De szerintem a készlet hiányokat a VEGA jún.5-ös bevezetése is szolgáltatja. Nem is értem minek kellet a 5xx szériás bohóckodást csinálni amikor ilyen gyorsan már hozzák is utána a VEGA kártyákat.

Amúgy evoke81 szerintem várjatok mert a használt piacon meg fog jellenni egy csomó 4xx-es 1-2 éves és 5xx-es 1-2 hónapos kártya amint a VEGA megjelenik, csomó ember fogja piacra tolni a kártyáit és cserélni a kisebb VEGA-ra. Igaz a kártya most kéne de erre még várni kell 1 -2 hónapot. C. verzió 460-as rig :( vagy Nvidia rig ideiglenesen , bár abban a zcash folyamatos hátrébb szorúlása a wattominon ....

hoppus

Idézetet írta: Uhura Dátum május 20, 2017, 05:14:00 DÉLUTÁN
Külföld ? : Pl.: scan.co.uk, amazon, ebay ?

Egy tanács a magyar netes shopokhoz: ha kifizeted kártyával, vagy máshogy akkor nem ejtenek, de ha utánvéttel kéred akkor eddig az összes esetben nekem 3-4 nap múlva írták elfogyott, stb.
Előrendelés szerintem felejtős , a mostani hiány gazdaságban, csak akkor ha nagyobb cégek és engedi kifizetni.

De szerintem a készlet hiányokat a VEGA jún.5-ös bevezetése is szolgáltatja. Nem is értem minek kellet a 5xx szériás bohóckodást csinálni amikor ilyen gyorsan már hozzák is utána a VEGA kártyákat.

Amúgy evoke81 szerintem várjatok mert a használt piacon meg fog jellenni egy csomó 4xx-es 1-2 éves és 5xx-es 1-2 hónapos kártya amint a VEGA megjelenik, csomó ember fogja piacra tolni a kártyáit és cserélni a kisebb VEGA-ra. Igaz a kártya most kéne de erre még várni kell 1 -2 hónapot. C. verzió 460-as rig :( vagy Nvidia rig ideiglenesen , bár abban a zcash folyamatos hátrébb szorúlása a wattominon ....

En nem gondolnam hogy a vega nagy befolyassal lenne a banyaszatra. Ar/teljesitmenyben nem lesz jobb a jelenlegi hirek alapjan mint a 4xx/5xx szeria. Valamint attol mert nehany gamer lecsereli majd az meg mindig csak 1-1 kartyat jelent. Es a gamerek tobbsege nvidia parti.

Ha meg tevedek es nagy befolyassal lesz a banyaszatra a vega akkor meg mar mi is azt keressuk majd es nem fogunk hasznalt 4xx/5xx szeriakat venni.

ironsnowman

#759
Szerintetek milyen kartyat erdemes most venni, amd vagy nvidia?
Jelenleg 1 gtx 1060-am van es nagyon szepen csakanyolja a zec-et.

Az rx 470 max mennyivel banyassza a zec-et?
Gondolom hosszu tavra jobban megeri az amd.