Hírek:

Az újonnan regisztrálók nézzék meg a spam mappában a megerősítő levelet!

Main Menu

VGA választás bányászathoz

Indította Roller, december 02, 2016, 12:27:03 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználók és 42 Vendégek van a témában

peter1300

Idézetet írta: dexter Dátum május 31, 2017, 10:26:52 DÉLELŐTT
én is a fogyasztást szeretném tudni.

YouTube videó valami 47W fogyasztást mutatott, valószínűleg annyi is, de azzal sem vagyunk kisegítve, mert a Mh/W aránya akkor is kéthatod résszel magasabb, mint a már jól bevált RX sorozatnak, és ahogy mondjátok, a költséghatékony összeszerelést behozza villanyszámlában. :) ...és igen, 3x annyi kártya marad a nyakadon.

hoppus

szoval ha jol értem azt mondjátok, ha nem számit a villany akkor megéri a 460

drizzt_do_urden

ezt mibol bogoztad ki? pont azt irjuk hogy nem eri meg. gyenge a hash/watt arany. ahhoz hogy elerjed ugyanazt a hashratet pont 2x annyi kartyat kell evgyel ebbol mint peldaul az rx480/rx580 bol. es el se tudod adni ha nem lesz mar banyaszas mert tul elavult lesz.

Mulder

én vettem 2 rx 460at holnap jönnek meg, gigabyte meg egy xfx 4gb-osat, megnézem ez a TMU unlocking mennyit hoz rajta plusz egy memory timing ha 14et lehet vele tolni akkor az már nem olyan rossz.

drizzt_do_urden

en 15 mhs -el vegztem a szamitasokat es 90 watt osszfogyasztassal...ugyse jott ki jol. de viszont nem tudjuk a fogyasztas mennyi lehet falbol pontosan. ha megmerted majd szoljal...es az mhst is hogy mennyire tudtad felvinni.

Skankhunt42

Itt van egy RX460 teszt. Tegnap neztem felalomban.
Emlekeim szerint 12.7Mh/s jott ki neki max , shader unlockkal, memory strappal es overclockinggal. Ami eleg karcsu.
(azert azo erdemes elgondolkozni miert nem ugrott meg ra a miner kozosseg az RX460/560-as kartyakra, biztos nem azert mert annyira jo a kW/hash arany)

https://www.youtube.com/watch?v=xRCT_zxGoVE

sankoran

Sziasztok!

Új vagyok még itt, de olvasgattam a regisztráció előtt. Én is lehet belevágnék a bányászásba, viszont az anyagi keret elég szűk.

Tehát kezdésnek rx 460 4GB-os kártyára gondoltam, ha jól néztem kb 3-4 hónap alatt meglenne egy rx 470 ára.  Egy 460 még elég játékra is, tehát ha másra nem, arra el lehet használni utána is. Nem kell ilyen kártyából több 100 rigben gondolkodni, csak míg összejön 1-2 470 ára. Persze, ha mellette más forrásból tudsz pénzt szerezni akkor még hamarabb. Gondolom a nehézség növekedése, és az érték miatt mindenki azonnal akar riget építeni, de ahhoz pénz kell, nem kevés. És most 470es kártyákat sem igazán kapni reális áron.

GH

#847
Idézetet írta: Skankhunt42 Dátum május 31, 2017, 04:24:07 DÉLUTÁN
Itt van egy RX460 teszt. Tegnap neztem felalomban.
Emlekeim szerint 12.7Mh/s jott ki neki max , shader unlockkal, memory strappal es overclockinggal. Ami eleg karcsu.
(azert azo erdemes elgondolkozni miert nem ugrott meg ra a miner kozosseg az RX460/560-as kartyakra, biztos nem azert mert annyira jo a kW/hash arany)

https://www.youtube.com/watch?v=xRCT_zxGoVE
560 as kártya se sokaig lesz, most érdemes még venni
Gép összeszerelés beüzemelés, Budapesti szerverteremben Rig elhelyezés, 24 órás operátorszolgálat, 
www.dierjob.hu
info@dierjob.hu

Mulder

Idézetet írta: Skankhunt42 Dátum május 31, 2017, 04:24:07 DÉLUTÁN
Itt van egy RX460 teszt. Tegnap neztem felalomban.
Emlekeim szerint 12.7Mh/s jott ki neki max , shader unlockkal, memory strappal es overclockinggal. Ami eleg karcsu.
(azert azo erdemes elgondolkozni miert nem ugrott meg ra a miner kozosseg az RX460/560-as kartyakra, biztos nem azert mert annyira jo a kW/hash arany)

https://www.youtube.com/watch?v=xRCT_zxGoVE

13.568m/h @ 45w (1088gpu/1850mem) XFX 1500 Strap

drizzt_do_urden


Mulder

Idézetet írta: drizzt_do_urden Dátum május 31, 2017, 10:01:40 DÉLUTÁN
45 az GPU-Z vagy a falnal?

falból mérte a fószer, én is xfx-et kértem majd kiderül pontosan mi a szitu, ma beszéltem egy nagykerrel, még fingjuk nincs mikor jön az új 570es szállítmány, de úgy június végét saccolták.

Uhura

Látom a jún. 5-re beharangozott VEGA sem lesz :) vagyis el kell kezdeni gondolkozni mit és hogyan mert ahogy a prohardveren olvastam a Computexes cikkekből a sima drága VEGA verziók is júliusra jönnek és az olcsóbbak pedig júl vége aug elejére prognosztizálják (vagyis +1-2 hónap biztosan) .... ami azt jelenti legalább 3 hónap teljesen kártya nélküliség lesz :( vagy leraboljuk a nvidiát mint a sza...... . Mert más nem lesz.

drizz: szerintem az eladás kérdése teljesen fölösleges út, amennyire kártya éhség van olyan félelmetes bőség lesz ha valami befordulna. Vagyis szerintem a megtérülés és menekülés számításban el kell felejteni a menekülésként eladóm kérdést. A 460-as egy baypass , szerintem , szükség megoldás egy készlet hiányos gazdasági környezetben, de ha kibekelled vele a VEGA-át és 3 hónap alatt vissza hozza az árat meg termel valamit még jó lehet. Amúgy szerintem simán lehet használni a meglévő nem teljes rigek feltöltésére. Vagy marad a várok és tartalékolom  a pénzem max megfutattom a tőzsdén.. dolog.

Amúgy van aki probált már Fireprokat vagy Quadrokat bányászatra fogni ? Vagy más régi szuttykokat ?

menorel

Idézetet írta: Uhura Dátum június 01, 2017, 06:15:07 DÉLELŐTT
[...] vagy leraboljuk a nvidiát mint a sza...... . Mert más nem lesz.

Azt már biztos nem, elég durva hiány van a legjobb hash/Watt arányú kártyákból. Rosszat meg bármiből lehet persze venni.
--
Variance - Mind the Gap! - ZEC bányász jómunkásember!
http:/variance.hu/category/otc

sankoran

Uhura: R9 380-ról mi a véleményed? ETH-nél olyan 20Mh/s hoz, 190 watt fogyasztással, 30-40e-ért 1-2 év garival kapható használtan.

hoppus

Idézetet írta: drizzt_do_urden Dátum május 31, 2017, 02:24:11 DÉLUTÁN
ezt mibol bogoztad ki? pont azt irjuk hogy nem eri meg. gyenge a hash/watt arany. ahhoz hogy elerjed ugyanazt a hashratet pont 2x annyi kartyat kell evgyel ebbol mint peldaul az rx480/rx580 bol. es el se tudod adni ha nem lesz mar banyaszas mert tul elavult lesz.

kihagyod a képletből, hogy a fele hashrate-hez pontosan fele vételár társul, valamint még egy fontos tényezőt, hogy 460-as kártyát lehet kapni

dexter

#855
Fiúk itt ha valami nem fog menni a bányászatnál minimális haszon lesz, bőven lesz kártya olcsón és akinek ingyen áram lesz milliárdos lesz. Olcsón csinálhat rengeteg riget. Nem akarok mindenáron bányászni nem vagyok függő.

Uhura

Idézetet írta: sankoran Dátum június 01, 2017, 07:51:39 DÉLELŐTT
Uhura: R9 380-ról mi a véleményed? ETH-nél olyan 20Mh/s hoz, 190 watt fogyasztással, 30-40e-ért 1-2 év garival kapható használtan.

Nem tudom én is kacsingattam ilyenek felé de mivel ilyenem nincs nem lenne autentikus, hogy pro vagy kontra azt mondjam megéri. Meg kellene probálni 1-el , beállítani s megnézni mit hoz a valós eredmény.

A 460-asnál is én beraknám a test rigbe mondjuk 2 db 1 hetet járatnám és lássuk mi lett belőle.

dexter: nem mond már , hogy nem vagy függő  8) Amúgy szerintem senki nem az, csak anyagilag szeretne független lenni.

kutyamixi

Sziasztok,570-est sem lehet kapni,vagy azok nem is jók annyira?

Worlynox

Idézetet írta: kutyamixi Dátum június 01, 2017, 09:36:32 DÉLELŐTT
Sziasztok,570-est sem lehet kapni,vagy azok nem is jók annyira?

Szerinted miért nem lehet kapni ?  ;)

Mulder

Idézetet írta: kutyamixi Dátum június 01, 2017, 09:36:32 DÉLELŐTT
Sziasztok,570-est sem lehet kapni,vagy azok nem is jók annyira?

én nem vennék, nem jók ezek a kártyák, nem is forgalmazzák már őket. ;)