Hírek:

Az újonnan regisztrálók nézzék meg a spam mappában a megerősítő levelet!

Main Menu

VGA választás bányászathoz

Indította Roller, december 02, 2016, 12:27:03 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználók és 1 Vendég van a témában

evko81

Sziasztok gyerekek!  :D

Nos, akkor ha MSI ARMOR RX470-es karit veszek, el lehet vele érni a 25MH/s értéket? Etherium?
Van hozzá mod is?

Köszike.. :) :)

kidface

Idézetet írta: evko81 Dátum március 18, 2017, 02:07:21 DÉLUTÁN
Sziasztok gyerekek!  :D

Nos, akkor ha MSI ARMOR RX470-es karit veszek, el lehet vele érni a 25MH/s értéket? Etherium?
Van hozzá mod is?

Köszike.. :) :)

28-at is ha szerencséd van

Székely Vegán

Idézetet írta: evko81 Dátum március 18, 2017, 02:07:21 DÉLUTÁN
Sziasztok gyerekek!  :D

Nos, akkor ha MSI ARMOR RX470-es karit veszek, el lehet vele érni a 25MH/s értéket? Etherium?
Van hozzá mod is?

Köszike.. :) :)

Igen és igen, az enyém közel 27-et nyom, sima 1500 mem timing bios te is meg tudod csinálni a videóm alapján.
***BÁNYÁSZ ÉS KRIPTOPÉNZ VIDEÓIM***
https://www.youtube.com/channel/UC1l3y27zXgQqIumFnzIl0FQ

evko81

Idézetet írta: Székely Vegán Dátum március 18, 2017, 03:04:41 DÉLUTÁN
Idézetet írta: evko81 Dátum március 18, 2017, 02:07:21 DÉLUTÁN
Sziasztok gyerekek!  :D


Nos, akkor ha MSI ARMOR RX470-es karit veszek, el lehet vele érni a 25MH/s értéket? Etherium?
Van hozzá mod is?

Köszike.. :) :)

Igen és igen, az enyém közel 27-et nyom, sima 1500 mem timing bios te is meg tudod csinálni a videóm alapján.

Koszi.
Remelem szepen csakanyolnak a kartyaid. ;)

Tiba

Sziasztok A vgak-nál lesz a közeljövőben valami nagyobb ugrás? Szeretnék összerakni egy riget próbából, az antminerek mellé. Érdekelne hogy inkább várjak, vagy a most jól bevált vga-k közül vásároljak?
Köszi

Parano1d

Idézetet írta: Tiba Dátum március 18, 2017, 10:09:56 DÉLUTÁN
Sziasztok A vgak-nál lesz a közeljövőben valami nagyobb ugrás? Szeretnék összerakni egy riget próbából, az antminerek mellé. Érdekelne hogy inkább várjak, vagy a most jól bevált vga-k közül vásároljak?
Köszi

Az RX Vega fog jönni nemsokára, de előre senki nem mondja meg, hogy mekkora ugrás lesz. Még grafikára sem, nemhogy bányászásra.
Személy szerint azt gondolom nem érdemes várni rá, már azért sem, mert a mostani polarisok ára, elég alacsonyan van már.

Andokaaa

Idézetet írta: evko81 Dátum március 18, 2017, 02:07:21 DÉLUTÁN
Sziasztok gyerekek!  :D

Nos, akkor ha MSI ARMOR RX470-es karit veszek, el lehet vele érni a 25MH/s értéket? Etherium?
Van hozzá mod is?

Köszike.. :) :)

Nekem Armoros rigem van (6x rx470 armor 4gb) és nagyon szuper , 28 mh/s -ot tud és 55 fokon mennek 50-60 % ventivel.

kidface

Idézetet írta: Tiba Dátum március 18, 2017, 10:09:56 DÉLUTÁN
Sziasztok A vgak-nál lesz a közeljövőben valami nagyobb ugrás? Szeretnék összerakni egy riget próbából, az antminerek mellé. Érdekelne hogy inkább várjak, vagy a most jól bevált vga-k közül vásároljak?
Köszi
A VEGA-t a 2. Negyedévre ígérik, allitolag a nyár elején lesz csak! És még senki sem tudja, hogy bányászás szempontjából milyen lesz!
Az új memória technológia nem tudni mennyire lesz jó nekünk!? Teljesen másképp működik mint a ddr5, szóval ki tudja?!
Csak találgatások vannak

evko81

Idézetet írta: Andokaaa Dátum március 18, 2017, 11:03:11 DÉLUTÁN
Idézetet írta: evko81 Dátum március 18, 2017, 02:07:21 DÉLUTÁN
Sziasztok gyerekek!  :D

Nos, akkor ha MSI ARMOR RX470-es karit veszek, el lehet vele érni a 25MH/s értéket? Etherium?
Van hozzá mod is?

Köszike.. :) :)

Nekem Armoros rigem van (6x rx470 armor 4gb) és nagyon szuper , 28 mh/s -ot tud és 55 fokon mennek 50-60 % ventivel.


Koszi.
A 27 is szep lenne.
No, de ha gamingot veszek, az tobbet tud?
Vagy mivel jobb a gaming?
Egyaltalan jobb?
A sima gaming 4g?

Koszi, szep delutant. :)

Andokaaa

#329
Idézetet írta: evko81 Dátum március 19, 2017, 05:48:41 DÉLUTÁN
Idézetet írta: Andokaaa Dátum március 18, 2017, 11:03:11 DÉLUTÁN
Idézetet írta: evko81 Dátum március 18, 2017, 02:07:21 DÉLUTÁN
Sziasztok gyerekek!  :D

Nos, akkor ha MSI ARMOR RX470-es karit veszek, el lehet vele érni a 25MH/s értéket? Etherium?
Van hozzá mod is?

Köszike.. :) :)


Nekem Armoros rigem van (6x rx470 armor 4gb) és nagyon szuper , 28 mh/s -ot tud és 55 fokon mennek 50-60 % ventivel.


Koszi.
A 27 is szep lenne.
No, de ha gamingot veszek, az tobbet tud?
Vagy mivel jobb a gaming?
Egyaltalan jobb?
A sima gaming 4g?

Koszi, szep delutant. :)

Ugyan azt tudja a gaming x , mint az armor.
Nekem nagyon szépen futnak az armor karik , az 55 fok gpu és 70 fok vrm-temp , pedig szerintem a legjobb,még mástól ennyit nem is hallotam.
Szobában van , 21.5 fokban.
28 mh/s on mennek , samsung memoriaval érkeztek. A samsung memoriánál azt kell tudni hogy mikor módosítod a biost akkor nem az 1500 at kopizod feljebb , hanem az 1700 as részt kopizod feljebb mindegyikbe.

szabopeter

Üdv bányászok!
Szeretnék én is vásárolni egy-két Rx 470 es kártyát, és pont rábukkantam erre a cikkre:
https://www.aqua.hu/hirek/amd-polaris-17-03-17.html
Szerintetek megéri 1hónapot várni az rx 570 vagy rx 580-ra? Elgondolkodtató a kedvező ár. (149$ - 199$)
»Ez átszámolva 58 és 43 ezer forintnyi« írja a cikkben, de szerintem 15-20ezerrel úgy is több lesz az induló, ami megegyezik a mostani 4xx széria árral. Magyarországon szerintem biztos. Ezért is elgondolkodtató egy kis várakozás. Vagy akkor már Vega? Nem tudom.  :)

Worlynox

Idézetet írta: szabopeter Dátum március 22, 2017, 02:03:59 DÉLUTÁN
Üdv bányászok!
Szeretnék én is vásárolni egy-két Rx 470 es kártyát, és pont rábukkantam erre a cikkre:
https://www.aqua.hu/hirek/amd-polaris-17-03-17.html
Szerintetek megéri 1hónapot várni az rx 570 vagy rx 580-ra? Elgondolkodtató a kedvező ár. (149$ - 199$)
»Ez átszámolva 58 és 43 ezer forintnyi« írja a cikkben, de szerintem 15-20ezerrel úgy is több lesz az induló, ami megegyezik a mostani 4xx széria árral. Magyarországon szerintem biztos. Ezért is elgondolkodtató egy kis várakozás. Vagy akkor már Vega? Nem tudom.  :)

Órajelek alapján nincs nagy ugrás

raffiakötö

#332
Idézetet írta: szabopeter Dátum március 22, 2017, 02:03:59 DÉLUTÁN
Üdv bányászok!
Szeretnék én is vásárolni egy-két Rx 470 es kártyát, és pont rábukkantam erre a cikkre:
https://www.aqua.hu/hirek/amd-polaris-17-03-17.html
Szerintetek megéri 1hónapot várni az rx 570 vagy rx 580-ra? Elgondolkodtató a kedvező ár. (149$ - 199$)
»Ez átszámolva 58 és 43 ezer forintnyi« írja a cikkben, de szerintem 15-20ezerrel úgy is több lesz az induló, ami megegyezik a mostani 4xx széria árral. Magyarországon szerintem biztos. Ezért is elgondolkodtató egy kis várakozás. Vagy akkor már Vega? Nem tudom.  :)

Nemtudom mi igaz abból amit olvastam, hogy az "új" rx 570-580 egy újracsomagolt rx 470-480. Találtam egy cikket róla, be is linkeltem ide valahova.

Megtaláltam https://pcworld.hu/hardver/megint-regi-videokartyakat-adna-el-ujkent-az-amd-225457.html

kidface

Idézetet írta: szabopeter Dátum március 22, 2017, 02:03:59 DÉLUTÁN
Üdv bányászok!
Szeretnék én is vásárolni egy-két Rx 470 es kártyát, és pont rábukkantam erre a cikkre:
https://www.aqua.hu/hirek/amd-polaris-17-03-17.html
Szerintetek megéri 1hónapot várni az rx 570 vagy rx 580-ra? Elgondolkodtató a kedvező ár. (149$ - 199$)
»Ez átszámolva 58 és 43 ezer forintnyi« írja a cikkben, de szerintem 15-20ezerrel úgy is több lesz az induló, ami megegyezik a mostani 4xx széria árral. Magyarországon szerintem biztos. Ezért is elgondolkodtató egy kis várakozás. Vagy akkor már Vega? Nem tudom.  :)

az 500-as szeria csak "ujracsomagolt" 400-as kartyak lesznek!
Ha megnezed a cikkben a tablazatot, az is azt mutatja, hogy tok ugyan azok az adatok! csak orajelet emeltek, de azt te is meg tudod csinalni otthon :)

szabopeter

Köszönöm a segítséget!
Akkor marad a Vega kártya várakozás. Remélem vele együtt leviszik a 470 árát.  8)

proziroxx

Sziasztok!
A GPU-Z hogyan számítja ki az ASIC quality-t? Csak mert aránylag rövid időn belül leesett nekem 79%-ról 71%-ra... De persze azt nem néztem, hogy a BIOS mod után közvetlenül esett-e le...
Igazából nem is törődnék vele, de... Itt már pont lefagy a gép. A képen a már lefagyott állapot látható, az offset-et -15 -re kell tennem, hogy stabil legyen. Így fogyaszt a mag 85W-ot. Ez jónak számít, vagy hatásfok szempontjából csapnivaló ez a kártya?

Parano1d

Azt olvastam, hogy az RX 5XX kártyák, és az újabban gyártott RX 4XX-ek is már újabb steppingel készülnek. Tehát kicsit magasabb órajelen tudnak üzemelni, és/vagy kevesebbet is fogyasztanak kicsit. Gondolom ezért esett az ASIC quality is.

Zorg33

Idézetet írta: proziroxx Dátum március 23, 2017, 11:47:04 DÉLUTÁN
Sziasztok!
A GPU-Z hogyan számítja ki az ASIC quality-t? Csak mert aránylag rövid időn belül leesett nekem 79%-ról 71%-ra... De persze azt nem néztem, hogy a BIOS mod után közvetlenül esett-e le...
Igazából nem is törődnék vele, de... Itt már pont lefagy a gép. A képen a már lefagyott állapot látható, az offset-et -15 -re kell tennem, hogy stabil legyen. Így fogyaszt a mag 85W-ot. Ez jónak számít...

Jonak szamit 1180@920mV ha stabil, de ugye a te esetedben nem az.
Es sajnos nem a fagyhatarra mondjuk hogy stabil, hanem ahol mar nem is hibazik. Az meg kb 20-30 MHz-cel lejjebb van.
1150@925 meg mindig egy nagyon jo beallitasnak szamit.


proziroxx

1180@930, ahol stabil. Itt tud ETH-en 30.5MH/s-t, ZEC-en meg 295 körül. De utóbbi felmegy 340-re, ha felhúzom 1380MHz-re a mag órajelet (és a gyári értékhez képest adok neki +5 feszültség offsetet)

Parano1d

Idézetet írta: szabopeter Dátum március 22, 2017, 02:25:18 DÉLUTÁN
Köszönöm a segítséget!
Akkor marad a Vega kártya várakozás. Remélem vele együtt leviszik a 470 árát.  8)

Azért halkan jegyzem meg, hogy a jelenlegi árfolyamok mellett napi 2 dodót meg lehet keresni egy RX 470-el. Mire megjelenik a vega, már majdnem vissza is hozná a polaris az árát.
Nyilván lehet, hogy közben visszaesik az árfolyam, de akkor szintén nincs mire várni.