Hírek:

Az újonnan regisztrálók nézzék meg a spam mappában a megerősítő levelet!

Main Menu

VGA választás bányászathoz

Indította Roller, december 02, 2016, 12:27:03 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználók és 7 Vendégek van a témában

Anomatic

Vizhutes velemeny ? Vki hajtja igy a kartyait? Kulfoldi forumokon sztaroljak mar amennyire ertettem sztetek jobb lenne? A nagy tunnerek mind liquidot hasznalnak hogy tartosabb talan?!?

fpeter

Idézetet írta: Mulder Dátum április 08, 2017, 08:42:58 DÉLUTÁN
Idézetet írta: fpeter Dátum április 08, 2017, 08:31:06 DÉLUTÁN
Idézetet írta: Mulder Dátum április 08, 2017, 07:52:05 DÉLUTÁN
Ma a megint meghalt egy Shappire RX470 4gb nitro+ kártyám, ez már a második ami meghall ebből a típusból. A másik is ugyan ilyen van sőt egy szériából valóak.. (299-1E347) Nem voltak se modolva se húzva. Megint garizhatom le kb 1 hónap mire lesz helyette másik.
Dual mining vagy sima ment rajta? Kb milyen hőmérsékleten ment a gpu/vrm? Milyen táp hajtotta, nem lehet az a bűnös? Egyszerűen csak többé nem látszik vagy égésnyom, elfüstölt alkatrész is van? (szag)

zec-et bányászott épp mikor elszállt de eth bányászatnál mindig kikapcsoltam a dual miningot, nem tetszett, hogy ennyire melegíti a kártyákat. Nem volt se füstös szag se égésnyom, a kártyák 70 fokon mennek 50-60%os ventikkel, vrm kb 76 fokos max 80. Táp egy FSP hyper M 700, de csak 2 kártyát hajt.
És mindkét kártya ugyanazon a tápon volt? Ha igen akkor az nem teljesen megnyugtató... USB riser vagy milyen bekötéssel?
¯\_(ツ)_/¯

HDMI dummy eladó > keresd az azonos nevű topikban!

fpeter

Idézetet írta: Anomatic Dátum április 08, 2017, 09:00:02 DÉLUTÁN
Vizhutes velemeny ? Vki hajtja igy a kartyait? Kulfoldi forumokon sztaroljak mar amennyire ertettem sztetek jobb lenne? A nagy tunnerek mind liquidot hasznalnak hogy tartosabb talan?!?

Az a baj hogy nem elég csak a GPU-t hanem a VRM-et és még ki tudja mi mindent kellene hűteni a nyákon. Nagy befektetés, és ahhoz képest mit nyersz? Max ha szándékosan hagyod felmenni ~60-70 fokra a kártyákat és kis áramlási sebességgel egy bojlernyi vizet fűtesz vele fel... De ha csak mint hűtés, úgy nem látom értelmét. Ha nem ártana a garancia címkéknek, akkor egy hűtőolajos merülőfürdőnek több értelmét látnám - azzal könnyebben lehetne hasznosítani a hulladékhőt...
¯\_(ツ)_/¯

HDMI dummy eladó > keresd az azonos nevű topikban!

Mulder

Idézetet írta: fpeter Dátum április 08, 2017, 09:04:15 DÉLUTÁN
Idézetet írta: Mulder Dátum április 08, 2017, 08:42:58 DÉLUTÁN
Idézetet írta: fpeter Dátum április 08, 2017, 08:31:06 DÉLUTÁN
Idézetet írta: Mulder Dátum április 08, 2017, 07:52:05 DÉLUTÁN
Ma a megint meghalt egy Shappire RX470 4gb nitro+ kártyám, ez már a második ami meghall ebből a típusból. A másik is ugyan ilyen van sőt egy szériából valóak.. (299-1E347) Nem voltak se modolva se húzva. Megint garizhatom le kb 1 hónap mire lesz helyette másik.
Dual mining vagy sima ment rajta? Kb milyen hőmérsékleten ment a gpu/vrm? Milyen táp hajtotta, nem lehet az a bűnös? Egyszerűen csak többé nem látszik vagy égésnyom, elfüstölt alkatrész is van? (szag)

zec-et bányászott épp mikor elszállt de eth bányászatnál mindig kikapcsoltam a dual miningot, nem tetszett, hogy ennyire melegíti a kártyákat. Nem volt se füstös szag se égésnyom, a kártyák 70 fokon mennek 50-60%os ventikkel, vrm kb 76 fokos max 80. Táp egy FSP hyper M 700, de csak 2 kártyát hajt.
És mindkét kártya ugyanazon a tápon volt? Ha igen akkor az nem teljesen megnyugtató... USB riser vagy milyen bekötéssel?

Nem, a másik halott kártya egy teljesen másik gépben volt, igen riser-el van bekötve, bár ez ami most meghalt ez közvetlen volt bedugva.  Amúgy van 4 db Rx470 Shappire 4gb nitro+ os kártyám, 1 db shappire Rx470 4gb OC-s, 2 db gigabyte RX470 4gb G1 gaming, 1db ugyan ilyen csak RX480 8 gb-os, 2db asus RX470 strix 4gb-os.

Asusnál az egyik az egyik kártyán halt meg a venti, de összességében egyikkel sem volt semmi gondom csak a shappire-okkal.

fpeter

Idézetet írta: Mulder Dátum április 08, 2017, 09:12:53 DÉLUTÁN...

Nem, a másik halott kártya egy teljesen másik gépben volt, igen riser-el van bekötve, bár ez ami most meghalt ez közvetlen volt bedugva.  Amúgy van 4 db Rx470 Shappire 4gb nitro+ os kártyám, 1 db shappire Rx470 4gb OC-s, 2 db gigabyte RX470 4gb G1 gaming, 1db ugyan ilyen csak RX480 8 gb-os, 2db asus RX470 strix 4gb-os.

Asusnál az egyik az egyik kártyán halt meg a venti, de összességében egyikkel sem volt semmi gondom csak a shappire-okkal.

Ha jól értem akkor több ATX táppal hajtasz 1-1 riget. Mi hová van dugva, nincsen olyan keresztkötés pl hogy a kártya PCIe tápcsatija A tápra van dugva, de a riser molex meg B tápra? Akár az elszállt, akár bármelyik másik kártyán a rendszerben...
¯\_(ツ)_/¯

HDMI dummy eladó > keresd az azonos nevű topikban!

Uhura

Idézetet írta: Mulder Dátum április 08, 2017, 09:12:53 DÉLUTÁN
Idézetet írta: fpeter Dátum április 08, 2017, 09:04:15 DÉLUTÁN
Idézetet írta: Mulder Dátum április 08, 2017, 08:42:58 DÉLUTÁN
Idézetet írta: fpeter Dátum április 08, 2017, 08:31:06 DÉLUTÁN
Idézetet írta: Mulder Dátum április 08, 2017, 07:52:05 DÉLUTÁN
Ma a megint meghalt egy Shappire RX470 4gb nitro+ kártyám, ez már a második ami meghall ebből a típusból. A másik is ugyan ilyen van sőt egy szériából valóak.. (299-1E347) Nem voltak se modolva se húzva. Megint garizhatom le kb 1 hónap mire lesz helyette másik.
Dual mining vagy sima ment rajta? Kb milyen hőmérsékleten ment a gpu/vrm? Milyen táp hajtotta, nem lehet az a bűnös? Egyszerűen csak többé nem látszik vagy égésnyom, elfüstölt alkatrész is van? (szag)

zec-et bányászott épp mikor elszállt de eth bányászatnál mindig kikapcsoltam a dual miningot, nem tetszett, hogy ennyire melegíti a kártyákat. Nem volt se füstös szag se égésnyom, a kártyák 70 fokon mennek 50-60%os ventikkel, vrm kb 76 fokos max 80. Táp egy FSP hyper M 700, de csak 2 kártyát hajt.
És mindkét kártya ugyanazon a tápon volt? Ha igen akkor az nem teljesen megnyugtató... USB riser vagy milyen bekötéssel?

Nem, a másik halott kártya egy teljesen másik gépben volt, igen riser-el van bekötve, bár ez ami most meghalt ez közvetlen volt bedugva.  Amúgy van 4 db Rx470 Shappire 4gb nitro+ os kártyám, 1 db shappire Rx470 4gb OC-s, 2 db gigabyte RX470 4gb G1 gaming, 1db ugyan ilyen csak RX480 8 gb-os, 2db asus RX470 strix 4gb-os.

Asusnál az egyik az egyik kártyán halt meg a venti, de összességében egyikkel sem volt semmi gondom csak a shappire-okkal.

Nem sok az a 70 C és 76 C kicsit ? Nekem ugyancsak sapphire van 12256-01-20G -s és simán most, hogy be vannak zárva nem nyított házban vannak, most 60 C és 65C

Mulder

Idézetet írta: fpeter Dátum április 08, 2017, 09:16:16 DÉLUTÁN
Idézetet írta: Mulder Dátum április 08, 2017, 09:12:53 DÉLUTÁN...

Nem, a másik halott kártya egy teljesen másik gépben volt, igen riser-el van bekötve, bár ez ami most meghalt ez közvetlen volt bedugva.  Amúgy van 4 db Rx470 Shappire 4gb nitro+ os kártyám, 1 db shappire Rx470 4gb OC-s, 2 db gigabyte RX470 4gb G1 gaming, 1db ugyan ilyen csak RX480 8 gb-os, 2db asus RX470 strix 4gb-os.

Asusnál az egyik az egyik kártyán halt meg a venti, de összességében egyikkel sem volt semmi gondom csak a shappire-okkal.

Ha jól értem akkor több ATX táppal hajtasz 1-1 riget. Mi hová van dugva, nincsen olyan keresztkötés pl hogy a kártya PCIe tápcsatija A tápra van dugva, de a riser molex meg B tápra? Akár az elszállt, akár bármelyik másik kártyán a rendszerben...

5 gépem van gépenként 2 kártyával, az egyik alaplapba van a másik riseren keresztül.

Mulder

Idézetet írta: Uhura Dátum április 08, 2017, 09:18:17 DÉLUTÁN

Nem sok az a 70 C és 76 C kicsit ? Nekem ugyancsak sapphire van 12256-01-20G -s és simán most, hogy be vannak zárva nem nyított házban vannak, most 60 C és 65C

Sok lenne? Végül is lejjebb tudom vinni a hőmérsékletet, neked hány %-on mennek a ventik?

Uhura

Idézetet írta: Mulder Dátum április 08, 2017, 09:23:34 DÉLUTÁN
Idézetet írta: Uhura Dátum április 08, 2017, 09:18:17 DÉLUTÁN

Nem sok az a 70 C és 76 C kicsit ? Nekem ugyancsak sapphire van 12256-01-20G -s és simán most, hogy be vannak zárva nem nyított házban vannak, most 60 C és 65C

Sok lenne? Végül is lejjebb tudom vinni a hőmérsékletet, neked hány %-on mennek a ventik?

Nekem nem modolt BIOS-sal két kártáys gép 280-300W között fogyaszt, 2 plusz ventri van rajtuk és így az egyik 1140 rpm a másik 2050 rmp a max 3200 vagyis 50% alatt és nem sokkal felette. Így átlagban a  két kártya 43-44 Mh/s-t nyom dual miningban.

kidface

Ez a topic nagyon eltavolodott a témától!
a GPU tuning, beallitas, stb. témákat az annak megfelelő topic ba tárgyaljátok ki!

Itt érveket és ellenérveket kellene írni hogy melyik kartyat használjuk és melyiket ne használjuk banyaszashoz!

drizzt_do_urden

ja nem artana lassan lassan rendet rakni a topicok kozott mert irto elkezd vegyulni minden.

porci

Az eddigi tapasztalatok alapján melyiket ajánljátok?
ASUS RX 470 4GB vagy GIGABYTE RX 470 4GB ?

Olvasgattam ebben a topikban viszonylag sokat, és ezért is kérdezem, mert volt aki a gigás karikat eléggé dicsérte a húzás miatt.

kidface

Idézetet írta: porci Dátum április 09, 2017, 06:30:24 DÉLUTÁN
Az eddigi tapasztalatok alapján melyiket ajánljátok?
ASUS RX 470 4GB vagy GIGABYTE RX 470 4GB ?

Olvasgattam ebben a topikban viszonylag sokat, és ezért is kérdezem, mert volt aki a gigás karikat eléggé dicsérte a húzás miatt.

Szerintem Gigabyte

Anomatic

Szerintetek elpida vagy hynix   A jobb?

porci

Idézetet írta: kidface Dátum április 09, 2017, 06:31:27 DÉLUTÁN
Idézetet írta: porci Dátum április 09, 2017, 06:30:24 DÉLUTÁN
Az eddigi tapasztalatok alapján melyiket ajánljátok?
ASUS RX 470 4GB vagy GIGABYTE RX 470 4GB ?

Olvasgattam ebben a topikban viszonylag sokat, és ezért is kérdezem, mert volt aki a gigás karikat eléggé dicsérte a húzás miatt.

Szerintem Gigabyte

kidface

Idézetet írta: porci Dátum április 09, 2017, 06:41:01 DÉLUTÁN
Idézetet írta: kidface Dátum április 09, 2017, 06:31:27 DÉLUTÁN
Idézetet írta: porci Dátum április 09, 2017, 06:30:24 DÉLUTÁN
Az eddigi tapasztalatok alapján melyiket ajánljátok?
ASUS RX 470 4GB vagy GIGABYTE RX 470 4GB ?

Olvasgattam ebben a topikban viszonylag sokat, és ezért is kérdezem, mert volt aki a gigás karikat eléggé dicsérte a húzás miatt.

Szerintem Gigabyte

ScubaCrab

Asus-al mi a gond egyébként? :)

Sapphire és Gigabyte-ot próbáltam azok bejöttek. Hallom az MSI is nagyon jó. Lényegében az Asus maradt, meg az xfx, de utóbbi nem érdekel.

kidface

Idézetet írta: ScubaCrab Dátum április 10, 2017, 01:45:36 DÉLELŐTT
Asus-al mi a gond egyébként? :)

Sapphire és Gigabyte-ot próbáltam azok bejöttek. Hallom az MSI is nagyon jó. Lényegében az Asus maradt, meg az xfx, de utóbbi nem érdekel.

Jobban melegszik az enyem mint az MSI. Es nem is tudom olyan jol alulfeszezni mint az MSI-t

Zorg33

Viszont MSI-ből csak 4GB-osat szabad venni, 8GB-osak nagy valószínűséggel Micronosak, és azok max 27.5-öt mennek.

Artthur

Idézetet írta: Zorg33 Dátum április 10, 2017, 02:35:29 DÉLUTÁN
Viszont MSI-ből csak 4GB-osat szabad venni, 8GB-osak nagy valószínűséggel Micronosak, és azok max 27.5-öt mennek.
Ugy van, nekem van 12 es mind micronos... 27.5-ot mennek low powerrel 750w/rig eth