Hírek:

Az újonnan regisztrálók nézzék meg a spam mappában a megerősítő levelet!

Main Menu

VGA választás bányászathoz

Indította Roller, december 02, 2016, 12:27:03 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználók és 7 Vendégek van a témában

raffiakötö

Idézetet írta: Artthur Dátum április 10, 2017, 06:19:17 DÉLUTÁN
Idézetet írta: Zorg33 Dátum április 10, 2017, 02:35:29 DÉLUTÁN
Viszont MSI-ből csak 4GB-osat szabad venni, 8GB-osak nagy valószínűséggel Micronosak, és azok max 27.5-öt mennek.
Ugy van, nekem van 12 es mind micronos... 27.5-ot mennek low powerrel 750w/rig eth

Ezt a low power romot hol lehet megtalálni mit hogy kéne beállítani?


Uhura

Idézetet írta: Artthur Dátum április 10, 2017, 06:19:17 DÉLUTÁN
Idézetet írta: Zorg33 Dátum április 10, 2017, 02:35:29 DÉLUTÁN
Viszont MSI-ből csak 4GB-osat szabad venni, 8GB-osak nagy valószínűséggel Micronosak, és azok max 27.5-öt mennek.
Ugy van, nekem van 12 es mind micronos... 27.5-ot mennek low powerrel 750w/rig eth

Be tudnád lökni ide vagy a VGA memóriás topicba http://www.szekelyvegan.info/forum/index.php?topic=4343.0A serial szám harmadik szám csoportjának  első 4 karakterét ?

Azért mert így lehetne látni milyen seriasámú kártyákat nem válaszon a delikvens

Előre is köszi.

Igore

Kicsit gondba estem. Összeraktam egy riget 6db Sapphire rx480 nitro+ 8gb kártyákból, 29-30mh-el tolják.
Viszont ahogy olvasgatom a fórumot, sokkal jobban megéri inkább pl ha MSI rx470 gaming x 4gb-ből rakom össze a következő riget?!

Ahogy olvastam ez a kártya is tudja a 27-28mh-t, árban viszont azért jóval olcsóbb.
Szerintetek többet ér rx 470-ből csinálni a következőt, mint rx 480-ból?

Worlynox

#484
Idézetet írta: Igore Dátum április 11, 2017, 10:48:20 DÉLELŐTT
Kicsit gondba estem. Összeraktam egy riget 6db Sapphire rx480 nitro+ 8gb kártyákból, 29-30mh-el tolják.
Viszont ahogy olvasgatom a fórumot, sokkal jobban megéri inkább pl ha MSI rx470 gaming x 4gb-ből rakom össze a következő riget?!

Ahogy olvastam ez a kártya is tudja a 27-28mh-t, árban viszont azért jóval olcsóbb.
Szerintetek többet ér rx 470-ből csinálni a következőt, mint rx 480-ból?

Szerintem ez összetett kérdés.
Nettóban vagy bruttóban vásárolsz ?
Számít-e a fogyasztás ?
Illetve "napi szinten" kiváltod-e a kibányászott coinokat vagy tartogatod esetleg őket, arra számítva, hogy sokkal többet fognak érni ?

Jelen pillanatban a 12Mh/s egy év alatt valamivel több mint 300$ és 7 coin.

Igore

Idézetet írta: Worlynox Dátum április 11, 2017, 10:52:16 DÉLELŐTT
Idézetet írta: Igore Dátum április 11, 2017, 10:48:20 DÉLELŐTT
Kicsit gondba estem. Összeraktam egy riget 6db Sapphire rx480 nitro+ 8gb kártyákból, 29-30mh-el tolják.
Viszont ahogy olvasgatom a fórumot, sokkal jobban megéri inkább pl ha MSI rx470 gaming x 4gb-ből rakom össze a következő riget?!

Ahogy olvastam ez a kártya is tudja a 27-28mh-t, árban viszont azért jóval olcsóbb.
Szerintetek többet ér rx 470-ből csinálni a következőt, mint rx 480-ból?

Szerintem ez összetett kérdés.
Nettóban vagy bruttóban vásárolsz ?
Számít-e a fogyasztás ?
Illetve "napi szinten" kiváltod-e a kibányászott coinokat vagy tartogatod esetleg őket, arra számítva, hogy sokkal többet fognak érni ?

Részben azért számít a fogyasztás is, ha nagyon muszáj, csak akkor váltanám ki, nyilván még bővítem a rigeket, addig vennék ki pénzt belőle, de utána inkább tartogatnám.

messimage

Akik régebben kezdték, tőlök kérdezem. Milyen élettartamra lehet számítani egy bányászként használt, esetlegesen húzott kártyánál?

Zorg33

Idézetet írta: messimage Dátum április 11, 2017, 11:00:23 DÉLELŐTT
Akik régebben kezdték, tőlök kérdezem. Milyen élettartamra lehet számítani egy bányászként használt, esetlegesen húzott kártyánál?

A "húzott" kifejezésnél már rossz a kérdés.
Korrekt beállítással bányászatnál nincs "húzva" a kártya, hanem éppen, hogy a gyári maximális teljesitmény alatt van terhelve jócskán!

Ez egy rossz tévhit, hogy a bányászatnál szarráhúzza az ember a kártyákat felrobbanásig.
Pont, hogy az ellenkezője.

Hosszabb is a várható élettartam, mint napiszintű játékkal!
Egyedül a ventilátorok állapotát kell figyelemmel követni, de ha 60% alatt van, akkor azzal sincs semmi probléma.


ScubaCrab

Idézetet írta: dekboy Dátum április 11, 2017, 02:52:11 DÉLUTÁN
Idézetet írta: Zorg33 Dátum április 11, 2017, 11:30:37 DÉLELŐTT
Idézetet írta: messimage Dátum április 11, 2017, 11:00:23 DÉLELŐTT
Akik régebben kezdték, tőlök kérdezem. Milyen élettartamra lehet számítani egy bányászként használt, esetlegesen húzott kártyánál?

A "húzott" kifejezésnél már rossz a kérdés.
Korrekt beállítással bányászatnál nincs "húzva" a kártya, hanem éppen, hogy a gyári maximális teljesitmény alatt van terhelve jócskán!

Ez egy rossz tévhit, hogy a bányászatnál szarráhúzza az ember a kártyákat felrobbanásig.
Pont, hogy az ellenkezője.

Hosszabb is a várható élettartam, mint napiszintű játékkal!
Egyedül a ventilátorok állapotát kell figyelemmel követni, de ha 60% alatt van, akkor azzal sincs semmi probléma.

Sorry.Tudom nem idevaló ,de én is fel akartam tenni ezt a kérdést...Zorg te pro vagy! Sokat olvastam vga tuningról... Pl: Ha felhúzom az értékeket,de normális hőfokon tudom tartani a gpu-t, ezáltal "stabil" ahogy olvastam...és 60% alatti a ventilátor használata...Akkor is félnem kéne,hogy lerövidül a vga élettartama?Alapból a memo mhz-t a plafonra dobja mindenki...most ha egy kicsit dob az ember a gpu mhz-n is,mert jobb értékeket mutat akkor az olyan nagy baj lenne?+ fogyasztás is számít,de gondolom 1 kártya kicsit felpöckölve nem fog 900watt-ot fogyasztani....vagy?Az okés,hogy az arany középutat keressük....,de mi az amit semmiképp sem szabad elkövetni..?.Egy kis helpet pls! :) Tanulok én magamtól...de jó ha segít egy "öreg motoros" :) Annyit játszok a wattTool-al mint régen a Counter Strike-al... :) De most nagyon komolyat termel a vga!!! :)

Ha jól értelmeztem Zorg pont ezt írta le. Told fel a teljesítményt, amíg nem crashel a gép még mindig a maximalis beallitas alatt leszel, és ha 60%-os ventivel tartja a hőmérsékletet a kártya és stabil, akkor még hosszabb élettartama lesz mint egy átlag napi szinten jatekra hasznalt kártyának.

fpeter

Nem ennyire fekete-fehér a kérdés... A ZEC bányászat inkább a GPU órajelet hálálja meg illetve a memória időzítés 1500 moddolást, az ETH esetén pedig akár még ejteni is lehet a GPU órajelét hashrate veszteség nélkül, a memóriát viszont célszerű a maximumra járatni. Egyébként a memória órajel emelés töredék fogyasztás emelkedést okoz, de közben a GPU meg minden egyes MHz-re látványosan veri fel a fogyasztást és a hőtermelését is természetesen. Ráadásul minden kártya egyedi - mind memória típus és tuningolhatóság, mind GPU ASIC quality terén ami szintén az overclock/downclock/undervoltage lehetőségeket befolyásolja. Tehát ki lehet jelölni fenti irányvonalakat hogy melyik coin bányászata esetén merre érdemes elindulnod, de utána neked kell a gyakorlatban kitapasztalnod hogy a vasad mire képes! Természetesen van ahol jó dolog a GPU overclock, de pl 1-2% hashrate emelkedésért 10% fogyasztás büntit már nem érdemes bevállalni...
¯\_(ツ)_/¯

HDMI dummy eladó > keresd az azonos nevű topikban!

fpeter

Idézetet írta: dekboy Dátum április 11, 2017, 05:03:11 DÉLUTÁN
Idézetet írta: fpeter Dátum április 11, 2017, 03:31:59 DÉLUTÁN
Nem ennyire fekete-fehér a kérdés... A ZEC bányászat inkább a GPU órajelet hálálja meg illetve a memória időzítés 1500 moddolást, az ETH esetén pedig akár még ejteni is lehet a GPU órajelét hashrate veszteség nélkül, a memóriát viszont célszerű a maximumra járatni. Egyébként a memória órajel emelés töredék fogyasztás emelkedést okoz, de közben a GPU meg minden egyes MHz-re látványosan veri fel a fogyasztást és a hőtermelését is természetesen. Ráadásul minden kártya egyedi - mind memória típus és tuningolhatóság, mind GPU ASIC quality terén ami szintén az overclock/downclock/undervoltage lehetőségeket befolyásolja. Tehát ki lehet jelölni fenti irányvonalakat hogy melyik coin bányászata esetén merre érdemes elindulnod, de utána neked kell a gyakorlatban kitapasztalnod hogy a vasad mire képes! Természetesen van ahol jó dolog a GPU overclock, de pl 1-2% hashrate emelkedésért 10% fogyasztás büntit már nem érdemes bevállalni...

Köszi a segítséget Peti!Pont ilyen és ehhez hasonló dolgokon agyalok...!Persze tudom,hogy nekem kell kitapasztalnom mire képes a vkártya.Az oké,hogy a gpu emelése hőtermeléssel jár ,vettem észre mikor berottyantott szerencsétlen , :) de egy kis venti emeléssel kordában tudom tartani és stabilan megy..Viszont még egy dolog....Azt mondod a gpu emelés komoly többletfogyasztással jár...Nálam a gpu emelés +10% hozott a konyhára,de viszont a gpuZ meg nem mutat többletfogyasztást...Sajna még nem vettem fogyasztásmérőt(eddig nem volt rá szükségem :) ) ,de akkor beszerzek 1-et a napokban.Még egyszer köszi!

A GPU-Z-s árammérés nagyjából csak dísznek van, nem érdemes foglalkozni vele. Rendes külső eszköz kell, de a teszkós néhány ezer forintos nem jó hozzá! True RMS / active energy meter kifejezéseket kell keresni, ezek alkalmasak a PC-k kapcsüzemű tápegységeinek pontos mérésére. Az olcsóbb megoldások akár 20-50%-ot is tévedhetnek, csak olyan fogyasztókat tudnak relatív pontosan mérni mint fűtőszál, izzó, de a legtöbb mai elektronikai eszköz tápjával össze vissza írnak minden hülyeséget... Per pillanat egy kölcsön Voltcraft VC-940-es multiméterrel nézem, de már berendeltem egy ilyet https://www.aliexpress.com/item/SDM230-Modbus-220-230V-Single-Phase-Energy-Meter-double-DIN-module-Bi-directional-Multi-Function-RS485/2044194398.html?spm=2114.13010608.0.0.F1jf8V - persze még nem tudok nyilatkozni a pontosságáról, stabilitásáról, de a leírása alapján jónak kellene lennie... Ez a drágább RS485 modbus verzió amit majd szeretnék PC-vel lekérdezni, de 12-18$-ért vannak kisebb áramú, vagy csak kijelzőre fogyasztást író verziók is ettől a gyártótól...

Másik megoldás 1-1 kártya egyedi fogyasztásmérésére, ha USB riserrel teljesen el van izolálva a tápja a géptől és az egyetlen bemenő 12V-os ágra sorbakötött mérő sönttel lehet nézni az áramfelvételét - viszont ekkor nem lehet tudni, hogy pl a tápegységnek még mekkora a vesztesége, illetve maga az alap PC mennyit is vesz fel...
¯\_(ツ)_/¯

HDMI dummy eladó > keresd az azonos nevű topikban!

Zorg33

clamp meterrel remekül lehet mérni a netto fogyit betápos riseren mindenféle megbontás nélkül.

kond

#492
https://videocardz.com/newz/amd-radeon-rx-580-570-eu-suggested-retail-pricing

Rx 500-as széria ajánlott fogyasztói árai az EU-ba.

petiznet

Melyik rx 470es kártyát ajánljátok az msi gamingeken kívűl? Kicsit kifogyóban vannak már az msik. Esetleg ha fogyasztás nem számítana 480asokból melyiket használjátok? Köszi!:)

Uhura

#494
Idézetet írta: petiznet Dátum április 12, 2017, 07:09:46 DÉLUTÁN
Melyik rx 470es kártyát ajánljátok az msi gamingeken kívűl? Kicsit kifogyóban vannak már az msik. Esetleg ha fogyasztás nem számítana 480asokból melyiket használjátok? Köszi!:)

Kifogyóban :) LOL , szinte az összes cég ami internetes áruházat üzemeltet 70k feletti árakon hoz szinte minden kártyát ha van neki, az Asus kivételével. Ma akartam még venni 2 kártyát - raktáron felirat mellet - és kiderült egyetlen db kártyájuk sincs csak Asus :) De nem csak itthon, több aukciós oldalt is végig néztem full üres vagy minimálisan van kínálat és az is arany árban.

dekboy: a kérdés az lesz , hogy mennyi lesz az ára ? Mert ha ez + 27% áfa lesz - az kb. 78.000 - és jó lesz akkor a rx 470-esek / 480-asok mennyibe fognak menni ? 50k? Mert különben senki nem fogja venni.

petiznet

Idézetet írta: Uhura Dátum április 12, 2017, 10:03:14 DÉLUTÁN
Idézetet írta: petiznet Dátum április 12, 2017, 07:09:46 DÉLUTÁN
Melyik rx 470es kártyát ajánljátok az msi gamingeken kívűl? Kicsit kifogyóban vannak már az msik. Esetleg ha fogyasztás nem számítana 480asokból melyiket használjátok? Köszi!:)

Kifogyóban :) LOL , szinte az összes cég ami internetes áruházat üzemeltet 70k feletti árakon hoz szinte minden kártyát ha van neki, az Asus kivételével. Ma akartam még venni 2 kártyát - raktáron felirat mellet - és kiderült egyetlen db kártyájuk sincs csak Asus :) De nem csak itthon, több aukciós oldalt is végig néztem full üres vagy minimálisan van kínálat és az is arany árban.

dekboy: a kérdés az lesz , hogy mennyi lesz az ára ? Mert ha ez + 27% áfa lesz - az kb. 78.000 - és jó lesz akkor a rx 470-esek / 480-asok mennyibe fognak menni ? 50k? Mert különben senki nem fogja venni.

2hete vettem 6db zsír újat 58ezres darab áron, de már nagykerből se tudnak rendelni :/

hoppus



hoppus

Idézetet írta: dekboy Dátum április 13, 2017, 11:21:29 DÉLELŐTT
Idézetet írta: hoppus Dátum április 13, 2017, 10:57:21 DÉLELŐTT
https://www.bestmarkt.hu/msi-radeon-r9-380-4gb-gddr5-videokartya-r9-380-gaming-4g-p302078

erröl a kártyáról mi a vélemény? eth bányászatra. mennyit tudna nagyjából?

Én ha jól tudom ZEC-en egy kicsivel többet csinál mint egy 470-es, de ETH-ra nem ajánlatos....most egy coinra venni egy vga-t....nem ajánlatos :) Min. a 470 4gb...több fronton bevethető! ;)

jogos. csak a memória órajelét néztem be, de most már látom hogy alacsonyabb mint egy rx470nek.

Zorg33

#499
A bandwidth számít, nem csak az órajel.
bandwidth = órajel * memory width

pl
280x 1500 * 384
380 1500 * 256
470 1750 * 256

Ezen lehet persze faragni a memoria időzítésekkel meg órajel emeléssel.
Igen, a 380 egy eléggé elcseszett széria. 7970/280x jobb volt.