Hírek:

Az újonnan regisztrálók nézzék meg a spam mappában a megerősítő levelet!

Main Menu

VGA választás bányászathoz

Indította Roller, december 02, 2016, 12:27:03 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználók és 26 Vendégek van a témában

Barbár

Illetve másik kérdésem, hogy a van-e bármi értelme bányászat szempontból a 8GB-os verzióját venni egy adott kártyának a 4GB-os helyett.

Köszönöm előre is a segítséget!

proziroxx

#661
Sziasztok!
Egy hónapja építettem egy 6-os riget Gigabyte G1 Gaming RX 480 8GB kártyákkal. Mivel több helyről rendeltem össze a kártyákat bele, ezért azok eltérő szériaszámokkal érkeztek - azt vettem észre, hogy az SN1642xxxxxxxx számúak határozottan gyengébbek, mint az SN1641xxxxxxxx vagy az SN1643xxxxxxxx.
Ezért kettő darabot ki is kellett cseréltetnem - szerencsére Netshop kolléga ebben maximálisan együttműködő és korrekt hozzáállást tanúsított, amit ezúton is köszönök neki.

Szeretnék azonban még egy riget összerakni és mint a legtöbb ember, úgy én is beleütköztem abba a problémába, hogy az RX 4XX széria kifutott tétel lett szinte mindenhol.
A használt piacon azonban elvétve még fellelhető egy-egy darab, nevezetesen a fent említett kártyából találtam egyet, nem is rossz áron. A szériaszáma azonban eléggé eltérő a fentiektől: SN1635xxxxxxxx. Megkérdeztem, hogy amennyiben nem vagyok elégedett a kártya teljesítményével, úgy visszaveszi-e és sajnos nemleges választ kaptam.

Ez így szerintetek is vakmerőség lenne, vagy nyugodtan vegyem meg?

500watt

MSI RX 570 ARMOR 4G OC ról vélemények? ;) ;)

Skankhunt42

Idézetet írta: 500watt Dátum április 28, 2017, 02:09:27 DÉLELŐTT
MSI RX 570 ARMOR 4G OC ról vélemények? ;) ;)

Az en velemenyem hogy hulladek, masik topicban mar leirtam. Persze kerdes hogy milyen memoriaval jon, lehet mas memoriaval jobban muzsikal, ha szerelik massal egyaltalan.

hoppus

Idézetet írta: Barbár Dátum április 27, 2017, 10:24:59 DÉLELŐTT
Illetve másik kérdésem, hogy a van-e bármi értelme bányászat szempontból a 8GB-os verzióját venni egy adott kártyának a 4GB-os helyett.

Köszönöm előre is a segítséget!

annyi értelme van, hogy néhány hash-el többet tudnak a 8GB-os verziók de azok többet is fogyasztanak. ha ingyen árammal csákányázol és nem kerül sokkal többe akkor érdemes a 8asat venni. ha viszont számit a fogyasztás és lényegesen drágább is akkor én inkább 4GB-ost vennék.

Én saját tapasztalatból mondom, hogy ami nekem nagyon bevállt kártya az a gigabyte gaming g1 rx470 verzió. most rendeltem belöle 570est, majd május elején jön elvileg meg.

rengetegen az msi gaming x et favorizálják (rx470/rx480), valóban jók, halkak, stabilak, nincs rá panaszom.

van két powercolorom is, hangosak az 1 ventijükkel de backplatesek igy jó a hütésük és stabilan hozzák a számokat is.

msi armor annyira nem jött be, mert halkak ugyan de a vrm höfokra nagyon oda kell figyelni, könnyedén 90 fok fölé kúszik.

a további kártyáim mindenképpen backplate-es kártyák lesznek, mert eddig azok tünnek a legjobban hütés szempontjából és biztonságosabbnak is tartom mint hogy ott szabadon vannak a nyáklapok, forrasztások stb. szerelésnél is jobb megfogni egy fémlapot mint a forrasztásokat taperolni és kesztyü nélkül akár a kezedröl nedvességet vinni a nyákra.

woren

Sziasztok, egy olyan kérdésem lenne, hogy van egy MSI RX 470 4gb Gaming kártyám, mellé betehetek egy MSI 570 Armort ( Elég jó árban van ) , felismeri a rendszer ? Vagy csak ugyanolyanokat érdemes, vagy 570 Gaminget  ?

Laca012

En biztos ami tuti meg gyorsan berendeltem 2db MSI 470RX GamingX 4GB-os kartyat amig lehet kapni...
£183/db volt £189 lett volna a 8GB-os, de arra az az info, hogy nagy valoszinuseggel Micron memorias..
Hat nem reckiroztam, igy legalabb lesz 2db 7es rigem ugyanolyan kartyakbol..

kidface

Idézetet írta: Laca012 Dátum április 28, 2017, 02:29:52 DÉLUTÁN
En biztos ami tuti meg gyorsan berendeltem 2db MSI 470RX GamingX 4GB-os kartyat amig lehet kapni...
£183/db volt £189 lett volna a 8GB-os, de arra az az info, hogy nagy valoszinuseggel Micron memorias..
Hat nem reckiroztam, igy legalabb lesz 2db 7es rigem ugyanolyan kartyakbol..
Jól tetted!

Uhura

Idézetet írta: Laca012 Dátum április 28, 2017, 02:29:52 DÉLUTÁN
En biztos ami tuti meg gyorsan berendeltem 2db MSI 470RX GamingX 4GB-os kartyat amig lehet kapni...
£183/db volt £189 lett volna a 8GB-os, de arra az az info, hogy nagy valoszinuseggel Micron memorias..
Hat nem reckiroztam, igy legalabb lesz 2db 7es rigem ugyanolyan kartyakbol..

És van még belőle? :)


kidface


Uhura

Idézetet írta: kidface Dátum április 28, 2017, 03:48:22 DÉLUTÁN
4GB Power Color Radeon RX 470 Red Dragon £165 :)
https://www.scan.co.uk/products/4gb-power-color-radeon-rx-470-red-dragon-14nm-polaris-pcie-30-6600mhz-gddr5-1210mhz-boost-2048-strea

Köszi , ez jó ... még Magyarországra is kihozzák. :) igaz 17 fontért de.

Csináljunk már egy külföldi beszerzési forrásos topicot , mert csomó mindent lehetne jó áron beszerezni amikor itthon már nincs csak mindent később tud meg az member.

tfrank

Viszont hozzácsapják az ÁFA-t is. (+30 Font)

Úgy már nem nagy biznisz.

Uhura


Til

C:\> del c:\command.com

Uhura

Idézetet írta: Til Dátum április 28, 2017, 05:29:01 DÉLUTÁN
Idézetet írta: Uhura Dátum április 28, 2017, 05:13:46 DÉLUTÁN
Idézetet írta: tfrank Dátum április 28, 2017, 05:01:15 DÉLUTÁN
Viszont hozzácsapják az ÁFA-t is. (+30 Font)

Úgy már nem nagy biznisz.

Áfát?
Ha Eu-bol jon,akkor is van afa?

Jó kérdés ha jól emlékszem mindig a vevő területe szerinti áfa a mértékadó.  Vagyis lehet de magánszemélyként vám az eu-n belül nincs. De szerintem áfa sem.

kidface

Idézetet írta: Uhura Dátum április 28, 2017, 03:55:50 DÉLUTÁN
Idézetet írta: kidface Dátum április 28, 2017, 03:48:22 DÉLUTÁN
4GB Power Color Radeon RX 470 Red Dragon £165 :)
https://www.scan.co.uk/products/4gb-power-color-radeon-rx-470-red-dragon-14nm-polaris-pcie-30-6600mhz-gddr5-1210mhz-boost-2048-strea

Köszi , ez jó ... még Magyarországra is kihozzák. :) igaz 17 fontért de.

Csináljunk már egy külföldi beszerzési forrásos topicot , mert csomó mindent lehetne jó áron beszerezni amikor itthon már nincs csak mindent később tud meg az member.

Külön topic felesleges, ha valaki tud valami jó vételt az ide nyugodtan kiirhatja!

Uhura

Idézetet írta: kidface Dátum április 28, 2017, 06:09:08 DÉLUTÁN
Idézetet írta: Uhura Dátum április 28, 2017, 03:55:50 DÉLUTÁN
Idézetet írta: kidface Dátum április 28, 2017, 03:48:22 DÉLUTÁN
4GB Power Color Radeon RX 470 Red Dragon £165 :)
https://www.scan.co.uk/products/4gb-power-color-radeon-rx-470-red-dragon-14nm-polaris-pcie-30-6600mhz-gddr5-1210mhz-boost-2048-strea

Köszi , ez jó ... még Magyarországra is kihozzák. :) igaz 17 fontért de.

Csináljunk már egy külföldi beszerzési forrásos topicot , mert csomó mindent lehetne jó áron beszerezni amikor itthon már nincs csak mindent később tud meg az member.

Külön topic felesleges, ha valaki tud valami jó vételt az ide nyugodtan kiirhatja!

tfrank

Összepakoltam kosárba és ott mutatja az ÁFA-t.


kidface

Idézetet írta: tfrank Dátum április 29, 2017, 12:05:06 DÉLELŐTT
Összepakoltam kosárba és ott mutatja az ÁFA-t.


£182 postával együtt! A kártya  £165, a postázás MO-ra meg a maradék £17