Hírek:

Az újonnan regisztrálók nézzék meg a spam mappában a megerősítő levelet!

Main Menu

VGA választás bányászathoz

Indította Roller, december 02, 2016, 12:27:03 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználók és 6 Vendégek van a témában

Fagyi Zoli

Idézetet írta: Fagyi Zoli Dátum december 14, 2016, 04:46:41 DÉLELŐTT
Reggeli kávé mellé olvastam, hogy bizonyos RX460 kártyákon, egy kis bios móddal, felszabadíthatóak a letiltott shader és textúrázó egységek.
Így nagyon olcsón nyerhetünk lightos 470 karikat :)
Érdekes lehet!

https://ipon.hu/hir/kis_szerencsevel_extra_teljesitmenyhez_juthat_az_rx_460/39497/

Közben megtudtam, hogy egy ismerősöm modolta az ASUS RX460as kariját és játékok alatt (ő nem bányász) hozza a 470 teljesítményét.
Legalább is a fellelhető játék tesztek alapján. Még a hűtése is bírja a strapát.

Már egyeztettem vele egy claymor zec próbáról, hogy megnézhessük, hogy mekkora hashe lesz.
Eredményekről beszámolok :) már ha valakit érdekel :P
Nem mindig a tapasztalat a helyes információ forrás!
Pld: A PC füsttel működik, mert ha kijön belőle a füst, akkor nem működik tovább!

ZsZolee

Idézetet írta: Fagyi Zoli Dátum december 14, 2016, 03:54:20 DÉLUTÁN
Idézetet írta: Fagyi Zoli Dátum december 14, 2016, 04:46:41 DÉLELŐTT
Reggeli kávé mellé olvastam, hogy bizonyos RX460 kártyákon, egy kis bios móddal, felszabadíthatóak a letiltott shader és textúrázó egységek.
Így nagyon olcsón nyerhetünk lightos 470 karikat :)
Érdekes lehet!

https://ipon.hu/hir/kis_szerencsevel_extra_teljesitmenyhez_juthat_az_rx_460/39497/

Közben megtudtam, hogy egy ismerősöm modolta az ASUS RX460as kariját és játékok alatt (ő nem bányász) hozza a 470 teljesítményét.
Legalább is a fellelhető játék tesztek alapján. Még a hűtése is bírja a strapát.

Már egyeztettem vele egy claymor zec próbáról, hogy megnézhessük, hogy mekkora hashe lesz.
Eredményekről beszámolok :) már ha valakit érdekel :P

Engem biztosan érdekel! :)

Bob

Engem is érdekel.
Én arra tippelek, hogy az RX460 így is a felét fogja tudni a rx470-esnek.

Fagyi Zoli

Idézetet írta: Bob Dátum december 14, 2016, 04:25:04 DÉLUTÁN
Engem is érdekel.
Én arra tippelek, hogy az RX460 így is a felét fogja tudni a rx470-esnek.

Azt hiszem, hogy neked lesz igazad :)

mivel csak 128 árnyalót és +8 rop egységet aktivál a bios mod :( ami alig 20% körüli gyorsulást hoz.
Persze ez játékoknál lehet, hogy sokkal észrevehetőbb, de a bányászatban nem.

Modolva 124 - 132H/s
Nem mindig a tapasztalat a helyes információ forrás!
Pld: A PC füsttel működik, mert ha kijön belőle a füst, akkor nem működik tovább!

kidface

Idézetet írta: Fagyi Zoli Dátum december 14, 2016, 05:36:34 DÉLUTÁN
Idézetet írta: Bob Dátum december 14, 2016, 04:25:04 DÉLUTÁN
Engem is érdekel.
Én arra tippelek, hogy az RX460 így is a felét fogja tudni a rx470-esnek.

Azt hiszem, hogy neked lesz igazad :)

mivel csak 128 árnyalót és +8 rop egységet aktivál a bios mod :( ami alig 20% körüli gyorsulást hoz.
Persze ez játékoknál lehet, hogy sokkal észrevehetőbb, de a bányászatban nem.

Modolva 124 - 132H/s
Utana kell szamolni:
1. Mennyiert lehet kapni most?
2. Mekkora a fogyasztasa Mod-olt BIOS-szal?
3. Mekkora a tennleges teljesitmenye banyaszaskor?

Mennyi lesz a megterulesi ideje?
Es utana mennyit termel?

Erdemes-e szorakozni vele?

Ha 2db 460-as 10-20%-al tobbet hash-elne mint 1 470-es azonos fogyasztas melett, akkor lenne ertelme rig-et epiteni belole!

Filius

Sapphire RX 480 Nitro+ vagy Nitro+ OC?

Van különbség a kettő között? Tudom, hogy van de mivel úgyis módosítom a BIOS -t, így mind kettő ugyan azt fogja tudni?
Gondolom az OC csak "azoknak" az embereknek számít akik játékra veszik és nem nyúlnak bele a BIOS -ba.

ZsZolee

Idézetet írta: Fagyi Zoli Dátum december 14, 2016, 05:36:34 DÉLUTÁN
Idézetet írta: Bob Dátum december 14, 2016, 04:25:04 DÉLUTÁN
Engem is érdekel.
Én arra tippelek, hogy az RX460 így is a felét fogja tudni a rx470-esnek.

Azt hiszem, hogy neked lesz igazad :)

mivel csak 128 árnyalót és +8 rop egységet aktivál a bios mod :( ami alig 20% körüli gyorsulást hoz.
Persze ez játékoknál lehet, hogy sokkal észrevehetőbb, de a bányászatban nem.

Modolva 124 - 132H/s

Ahogy számolom, amennyivel olcsóbb az rx480-nál, annyival kevesebbet is hashel. Most már csak a fogyasztás a kérdés?

raffiakötö

Idézetet írta: ZsZolee Dátum december 14, 2016, 09:45:53 DÉLUTÁN
Idézetet írta: Fagyi Zoli Dátum december 14, 2016, 05:36:34 DÉLUTÁN
Idézetet írta: Bob Dátum december 14, 2016, 04:25:04 DÉLUTÁN
Engem is érdekel.
Én arra tippelek, hogy az RX460 így is a felét fogja tudni a rx470-esnek.

Azt hiszem, hogy neked lesz igazad :)

mivel csak 128 árnyalót és +8 rop egységet aktivál a bios mod :( ami alig 20% körüli gyorsulást hoz.
Persze ez játékoknál lehet, hogy sokkal észrevehetőbb, de a bányászatban nem.

Modolva 124 - 132H/s

Ahogy számolom, amennyivel olcsóbb az rx480-nál, annyival kevesebbet is hashel. Most már csak a fogyasztás a kérdés?

Gyári adatok alapján az rx460 75w-t fogyaszt, az rx480 150w-t. Shappire kártyákat néztem.

drizzt_do_urden

az RX460 -as vegul mennyit hashel? megvan mar az eredmeny? BIOS -t hol lehet megkapni? es melyik kartya az amelyik megy 100%?

raffiakötö

Idézetet írta: drizzt_do_urden Dátum december 15, 2016, 09:00:19 DÉLELŐTT
az RX460 -as vegul mennyit hashel? megvan mar az eredmeny? BIOS -t hol lehet megkapni? es melyik kartya az amelyik megy 100%?

Nem igazán találtam infőt megnéztem vagy 3 olyan oldalt ahol a kártyák hash-ét gyűjtik infó gyanánt, de a 460 nincs közte.
De fórumon rx460 kb 11-16 mh között tud eth-ba (gondolom mert nem írták a fórumon pontosan mit bányásznak)

drizzt_do_urden

de volt itt valaki aki azt mondta hogy vana haverjanak es kiprobaljak. az lenne az igazi info. elso kezbol.


drizzt_do_urden


adamszumu

Mindenki MSI, Saphire, gigabit-s kártyákat vesz, mi az oka én 3 db asus RX 470-t vettem és olcsóbb is volt nem tudom hogy miért nem éri meg jobban??

kidface

Idézetet írta: adamszumu Dátum december 17, 2016, 10:08:33 DÉLELŐTT
Mindenki MSI, Saphire, gigabit-s kártyákat vesz, mi az oka én 3 db asus RX 470-t vettem és olcsóbb is volt nem tudom hogy miért nem éri meg jobban??

Én is Asus-szal kezdtem. Tapasztalatom: sokkal jobban melegszik, a ventik folyamat mennek magas fordulaton hogy fenntartsa a 60-65C-ot! Az ASIC quality nem sokkal marad el a 3 említett gyartoetol mégis egy kicsit kisebb a teljesítménye. Nem lehet annyira under volt-olni

adamszumu

köszönöm, legközelebb MSI-t veszek szerintem.

adamszumu

Na végre el sikerült indítani 1. gépemet egyenlőre csak 1 kártyával mert még nem jöttekmeg a riserek. Nem tudom nektek menyi szokott lenni de nekem 200H/s körül van stabilan néha még 210-is jelez van amikor 195 de leginkább 199-200, legújabb claymore progival és win7-el.

raffiakötö

Idézetet írta: adamszumu Dátum december 19, 2016, 07:08:27 DÉLELŐTT
Na végre el sikerült indítani 1. gépemet egyenlőre csak 1 kártyával mert még nem jöttekmeg a riserek. Nem tudom nektek menyi szokott lenni de nekem 200H/s körül van stabilan néha még 210-is jelez van amikor 195 de leginkább 199-200, legújabb claymore progival és win7-el.

Nekem az MSI rx470 kártyáim mod nélkül 200 - 205 között mennek. Win 10.

atideath

Valaki esetleg találkozott már Sapphire kártyáknál hogy ciripel? A hűtőventije olyan hangot ad ki mintha beleérne valami kábel (természetesen nem ér bele semmi megnéztem). A 6 kártyából az egyik ilyen hülye hangot ad ki, mit lehet vele csinálni? Valami ötlet? Kicsit idegesítő hosszútávon :)
https://www.minermonitor.eu
BTC: 1KzEse6pq72fwPwiwqZWJqaqNJvMZ8EXnK

Bob

Idézetet írta: atideath Dátum december 19, 2016, 09:08:00 DÉLUTÁN
Valaki esetleg találkozott már Sapphire kártyáknál hogy ciripel? A hűtőventije olyan hangot ad ki mintha beleérne valami kábel (természetesen nem ér bele semmi megnéztem). A 6 kártyából az egyik ilyen hülye hangot ad ki, mit lehet vele csinálni? Valami ötlet? Kicsit idegesítő hosszútávon :)
Olvastam már olyant, akinek ciripelt a kártyája. Visszacserélte ahol vette.