Hírek:

Az újonnan regisztrálók nézzék meg a spam mappában a megerősítő levelet!

Main Menu

VGA választás bányászathoz

Indította Roller, december 02, 2016, 12:27:03 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználók és 13 Vendégek van a témában

kolieee

#980
Idézetet írta: Skankhunt42 Dátum június 07, 2017, 04:15:23 DÉLELŐTT
Idézetet írta: kolieee Dátum június 07, 2017, 02:41:25 DÉLELŐTT
Idézetet írta: Székely Vegán Dátum június 06, 2017, 04:29:41 DÉLUTÁN
Idézetet írta: Uhura Dátum június 06, 2017, 10:06:24 DÉLELŐTT
Szerintem nem csinálhatja egyik gyártó sem, hogy teljesen kártya nélkül hagyja a piacot, az Nvidia nőveli a termelést, az AMD meg VEGA ide vagy oda de 2-3 hónap múlva akkor is készleteket kell tenni a picara mert különben hosszú távon magukkal b.. ki , mert a kicsit kinőnek alattuk és elveszik a piacaikat.

Az, hogy nincs 47x és 57x és 58x az nem csak nekünk gond .... a sima pc-t keresőknek is probléma. Olyan mértékben leszívta a cripto miner közösség  a piacot , hogy arra senki nem számított. Ez pedig se nekünk de másnak sem jó. Erre még egy lapáttal rátett az AMD a hülye 5xx-es variálásával ... és a VEGA is sehol sincsen.

Ja hát az 500-az széria teljesen fölösleges volt..
Viszont a kártyahiány jó a bányászoknak, mert igy lassabban nő a nehézség és nagyobb a profit. De aki nemrég kezdett bányászni és még csak egy pár kártyája van annak szar mert nem tud bőviteni.. habár még gtx 1060/1070-t lehet kapni.

Vegan melyik kartyat ajanlanad  a gtx szeriabol  es mondanal egy arat is hozza hogy mennyit adnal azert a kartyaert  mert neztem a zotac 1070 minit mar azt is 400$ folott aruljak 2 hetes shipingel
Koszi az xfx 570 videokat nagy segitseg volt a beallitasban

Neweggen meg van MSI Radeon RX 470 GAMING X 8G $312-ert ha nagyon akarod.
Amugy mostanaban jonnek meg a backorderek, en kb 3 hete rendeltem bhphoto-rol, ma postaztak nekem egy kartyat, sajnos csak egyet, a tobbit julius vegere igerik...
Mar nincs berakom a kosarba fizetnek es akkor irja h torlik a kosarat mert nincs
Ez megy napok ota
Ma volt msi armor 580  260 $ 1 db lehetett rendelni ki is fizettem erre este 6kor jott a mail h toroltek a megrendelest mert nincs 3-5  nap mulva utaljak vissza az arat.
A b&h ott se engedi hogy vasaroljak csak az email ertesitest tudtam beallitani.

zenetibi

https://youtu.be/LpQtPx20sus?t=871
Miért nincsenek RX 470-480-570-580 -as kártyák? igaz románul van, de itt elmondja a gyerek, hogy a bányász őrület miatt fogytak ki a kártyák az üzletek készleteiből az egész világon.Azt is mondja, hogy 6-7 kártyákat rendeltek egyszerre és ahogy megjön készletbe pár perc alatt ki is kapkodják.

Székely Vegán

Idézetet írta: zenetibi Dátum június 07, 2017, 05:46:56 DÉLUTÁN
https://youtu.be/LpQtPx20sus?t=871
Miért nincsenek RX 470-480-570-580 -as kártyák? igaz románul van, de itt elmondja a gyerek, hogy a bányász őrület miatt fogytak ki a kártyák az üzletek készleteiből az egész világon.Azt is mondja, hogy 6-7 kártyákat rendeltek egyszerre és ahogy megjön készletbe pár perc alatt ki is kapkodják.

A koma jól elvan tévedve lol.. aszongya 2-3 hónapja jött ki a bitcoin.. s hogy azt bányászunk a kártyákkal  :o
***BÁNYÁSZ ÉS KRIPTOPÉNZ VIDEÓIM***
https://www.youtube.com/channel/UC1l3y27zXgQqIumFnzIl0FQ

Székely Vegán

***BÁNYÁSZ ÉS KRIPTOPÉNZ VIDEÓIM***
https://www.youtube.com/channel/UC1l3y27zXgQqIumFnzIl0FQ

zenetibi

Idézetet írta: Székely Vegán Dátum június 07, 2017, 05:54:37 DÉLUTÁN
Idézetet írta: zenetibi Dátum június 07, 2017, 05:46:56 DÉLUTÁN
https://youtu.be/LpQtPx20sus?t=871
Miért nincsenek RX 470-480-570-580 -as kártyák? igaz románul van, de itt elmondja a gyerek, hogy a bányász őrület miatt fogytak ki a kártyák az üzletek készleteiből az egész világon.Azt is mondja, hogy 6-7 kártyákat rendeltek egyszerre és ahogy megjön készletbe pár perc alatt ki is kapkodják.

A koma jól elvan tévedve lol.. aszongya 2-3 hónapja jött ki a bitcoin.. s hogy azt bányászunk a kártyákkal  :o

Vagy, csak ügy tesz, mintha nem tudná  :)

auratum

Elvétve még akadnak kártyák. Sikerült nekem is 130ért venni 2db 570-et ami nagy boldogság főleg hogy 1 napig könnyeztem a hardveraprós hirdetéseken :D Arra azért kíváncsi leszek mi fog történni ha hónap végén beér egy kisebb szállítmány.

hupisom1

Több mint 1 hónapja van rendelés alatt egy aorus gtx 570 az alzánál , most küldtek egy emailt hogy 07.28 a várható szállítás

marshall


dexter

a facén már 99.000ft-ot adnak 1db 470kártyáért .így keresik , hogy annyit adna érte

drizzt_do_urden


marshall


akos113

Sziasztok, nekem olyan kérdésem lenne, hogy gtx 1050 ti mennyire alkalmas bányászatra? Most még olcsón lehet kapni kártyát ebből a típusból.

Simi

Idézetet írta: akos113 Dátum június 10, 2017, 12:03:17 DÉLELŐTT
Sziasztok, nekem olyan kérdésem lenne, hogy gtx 1050 ti mennyire alkalmas bányászatra? Most még olcsón lehet kapni kártyát ebből a típusból.
https://www.nicehash.com/?p=calc
Listából kiválasztod és az Electricity costot átírod attól függően mennyit fizetsz az áramért.
Lehet tudsz majd hozni picit jobb értékeket túlhúzva, vagy kihozol közel ugyanannyit kevesebb áramból, de iránymutatónak megfelel.

marshall

Sziasztok(ha nem lehet itt link akkor modi torolje csak segiteni akarok)
Akik esetleg szlovakiabol vannak avagy tudnak szlovakiaba rendelni maguknak kartyat akkor itt egy bolt: http://www.pcmania.sk/produkt/886-herne-graficke-karty/20733650/

Ez a fajta kartyajuk allitolag meg lesz,nemtudjak hogy kapnak-e de most ezen a heten kaptak belole jocskan,es el is fogyott(mikor irom ezt meg 1darab van nekik raktaron)

Igaz nagyon draga,de viszont kapni valamit es uj kartya nem hasznalt!

Laci11

Nincs raktáron. Dostupnosť: Na otázku ---> meg kell kérdezni és rendelni. Tehát várakozási idő min. 2 -3 hét és még azt sem biztos, hogy lesz.

marshall

#995
Idézetet írta: Laci11 Dátum június 10, 2017, 09:54:53 DÉLELŐTT
Nincs raktáron. Dostupnosť: Na otázku ---> meg kell kérdezni és rendelni. Tehát várakozási idő min. 2 -3 hét és még azt sem biztos, hogy lesz.

Mikor irtam a postot elotte 5perccel hivtam mert en rendeltem csak nem jott meg a szamlamra a love,es kerdeztem tole azt mondta hogy 580-asok vannak valamik,illetve 470-esbol csak ez szokott nekik lenni,utoljara 30.an volt nekik raktaron

2017.1.06(majus 1-en kaptam a mailt):

Dobry den,
pred casom ste dopytovali karty RX 470 8GB.


Aktualne mame na sklade, v obmedzenom pocte RX 470 4GB, preto ak by ste mali zaujem o tento typ, uskutocnite si objednavku.
Aktualne uz len 5 ks na sklade, dostupnost ihned k dodaniu.

tehat ra 8napra volt nekik megint


2017.9.06(majus 9.-en kaptam a mailt):

Dobry den,
dakujeme za spravu.

Aktualne mame na sklade, dnes sme naskladnili, 10ks uz len na sklade, dlho ocakavane:

Sapphire Nitro RX 470 4GB (256) aktiv D 2xH 2xDP O
http://www.pcmania.sk/produkt/886-herne-graficke-karty/20733650/

ugyhogy lehet 9nap mulva megint lesz lehet mar nem is lesz nekik,nem tudni,jobb meglepodni mint megijedni :P

En is azzal szamoltam hogy mar nem lesz nekik megis volt,rendeltem is...na es visszaterve beszeltem vele aztmondta hogy lehet kapnak meg ilyet lehet hogy nem ezt ok sem tudjak...amint kapnak valamit ertesitenek mailbe es max ide kirakom...Tegnap meg 580nitro is volt nekik de aznap el is fogyott estere...

kolieee

Ide is beirom

 

Re:Minden ami Nvidia



Gyerekek itt a vilagvege most voltam a microcenterbe sikerult vennem egy darab evga gtx 1070 330 $
A masodik kartyat 550 akartak adni  a harmadik 10 000$ 
30 napos korlatozast vezettek be . (Kerdeztem ha mas kartyakat veszek akkor mivan azt montak hogy teljesen mindegy milyen gpu t veszekmax 2 darabot vehetek /30 nap az osszes tobbit 10 000$/darab mondta az elado h a mining miatt csinaltak mert 2 hete nem lehet kapni AMD kartyakat es nem tett jot a businesnek h nem tudnak a normal fogyasztok kartyat venni es igy nem tudnak gepet eladni. Mivel az amd kartyakat elvittek es 5-600$ korul adjak mar akinek maradt par darab ezert ra allt mindenki a nvidia vasarlasra es ha az is kikopik nem tudnak hetkoznapi fogyasztoknak gepet aladni .
Szoval resen kell lenni mert lehet hogy ezt masok is elkezdik bevezetni


marshall

Idézetet írta: kolieee Dátum június 10, 2017, 06:34:57 DÉLUTÁN
Ide is beirom



Re:Minden ami Nvidia



Gyerekek itt a vilagvege most voltam a microcenterbe sikerult vennem egy darab evga gtx 1070 330 $
A masodik kartyat 550 akartak adni  a harmadik 10 000$
30 napos korlatozast vezettek be . (Kerdeztem ha mas kartyakat veszek akkor mivan azt montak hogy teljesen mindegy milyen gpu t veszekmax 2 darabot vehetek /30 nap az osszes tobbit 10 000$/darab mondta az elado h a mining miatt csinaltak mert 2 hete nem lehet kapni AMD kartyakat es nem tett jot a businesnek h nem tudnak a normal fogyasztok kartyat venni es igy nem tudnak gepet eladni. Mivel az amd kartyakat elvittek es 5-600$ korul adjak mar akinek maradt par darab ezert ra allt mindenki a nvidia vasarlasra es ha az is kikopik nem tudnak hetkoznapi fogyasztoknak gepet aladni .
Szoval resen kell lenni mert lehet hogy ezt masok is elkezdik bevezetni

Szerencse hogy csak ott van ez es mashol nem omfg logic inc..

Mulder

több bolt panaszkodik erre amúgy, nem tudnak gépeket eladni mert nincs vga hozzá így elesnek egy csomó vásárlótól.

marshall

Idézetet írta: Mulder Dátum június 10, 2017, 06:58:09 DÉLUTÁN
több bolt panaszkodik erre amúgy, nem tudnak gépeket eladni mert nincs vga hozzá így elesnek egy csomó vásárlótól.

Igen?De ezt ki hiszi el nekik?Jo van aki igen de en nem...most ha kapnak tegyul fel 100kartyat,akkor fogom abbol elrakok 20at vagy a felet es a felet pedig eladom...itt az a baj hogy a rendszeruk szarul van megoldva mert mihelyt kapnak arut azonnal bescannelik es az oldalon automatikusan kijelzi hogy XY fajta kartya van raktaron es mar rendelik is meg...most akkor valaszthatnak,vagy visszautasitjak a rendelest vagy pedig sirni fognak mert nem tudnak gepet osszerakni!Elotte csinaljak meg a belso rendszert ugy hogy jo legyen utana talan elfogadok(dunk) normalis panaszt...azert irtam itt ezt le ugyanis ha vannak akkora hulyek hogy mihelyt kapnak kartyat sajat maguk(azaz egy emberi eletforma) kirajka hogy van elado es elviszik es ezt megcsinalja 20x akkor ne panaszkodjanak,viszont itt szerintem automatizacio lesz es emiatt van naluk ez a gond...ezzel a limitalassal pedig nem tudom mit akarnak elerni...max mennek olyan helyre az emberek ahol kapnak is valamit nem pedig 10.000$-ert 1drb kartyat amibol gyarat epithetne...nonszensz