Hírek:

Az újonnan regisztrálók nézzék meg a spam mappában a megerősítő levelet!

Main Menu

World Wide Windows 10 Forced Update

Indította drizzt_do_urden, május 17, 2017, 03:54:48 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználók és 6 Vendégek van a témában

drizzt_do_urden

Szoval ugyebar az ejjel es a mai nap folyaman a kedves microsoft rank eroltetett egy update -ot annak ellenere, hogy le van kapcsolva az auto update...ez az update hozta a legujjabb AMD drivert es a banyagepek tobbsege leallt. Persze mindenki tudja, hogy ilyenkor DDU es vissza a regi drivert csak epp itt jon a bokkeno, hogy jo hogy leveszi a DDU es vissza is megy a regi driver de a kedves windows percek alatt felul irja es kezdodik az orogi kor elolrol. Itt leirhassa mindenki a megoldasat, mert biztos vagyok benne , hogy kerulnek meg itt olyanok akik esetleg nem tudjak mihez kezdjenek a rigekkel esetleg azt hiszik , hogy tonkrement valamelyik alkatresz, tap stb...

szoval aki megoldotta, konnyen, nehezen a modszereket ha gondoljatok irjatok le...

CryptoMan

Nekem nem ment fel az update, pedig csak az msconfig-ban szedtem ki a szolgáltatások közül a Windows Update-et meg a Crimson-ban a driver telepítés végén az automatikus frissítést.

messimage

https://github.com/Nummer/Destroy-Windows-10-Spying/releases

Ezt tegye fel mindenki, és nem lesz ilyen gond, én a saját PC-n és az összes bányagépen is ezt használom először windows telepítés után. Minden WIN jelentést kikapcsol, átírja a host fileokat stb....

Skankhunt42

Nekem pl 4 banyabol csak 1 halt le, azton majd atnezem a configot.
Windows udpate mindenhol kivan kapcsolva.

peter1300

Services-nél mind a 2 update service ki volt kapcsolva a bányrémeken?  8)

Székely Vegán

Az m2-es rigem áldozatul esett.. nem volt kikapcsolva rajta a Windows Update service.
Device manager-ben a Roll Back Driver-el visszapörgettem és minden OK, sőt még a watttol beállítások is megmaradtak.
***BÁNYÁSZ ÉS KRIPTOPÉNZ VIDEÓIM***
https://www.youtube.com/channel/UC1l3y27zXgQqIumFnzIl0FQ

Székely Vegán

Idézetet írta: messimage Dátum május 17, 2017, 04:08:17 DÉLUTÁN
https://github.com/Nummer/Destroy-Windows-10-Spying/releases

Ezt tegye fel mindenki, és nem lesz ilyen gond, én a saját PC-n és az összes bányagépen is ezt használom először windows telepítés után. Minden WIN jelentést kikapcsol, átírja a host fileokat stb....

Ezt ki fogom próbálni a rigeken, de saját PC-n nem tiltom le az update-et.
***BÁNYÁSZ ÉS KRIPTOPÉNZ VIDEÓIM***
https://www.youtube.com/channel/UC1l3y27zXgQqIumFnzIl0FQ

drizzt_do_urden

az a helyzet soknal le volt kapcsolva a windows update megis raeroltette valahogy. van ahol mukodott a rollback van ahol nem. nalam peldaul roll back utan csak visszarakta az uj drivert. pedig le is toroltem a frissitest es le is tiltottam, hogy ne frissitsen. szoval cseles volt ez a kis update a windows reszerol...

spyware nem lehet abban a programban?

raffiakötö

Egy megoldásnak jó lehet:

Eszközkezelő -> videókártyán jobb klikk -> illesztőprogram frissítése -> keresés a számítógépen -> kiválasztom listából azt amivel jó volt majd ok vagy telepítés.

Ezzel nekem 4 óra óta nem állítódott el a driver, viszont nem lett tökéletes minden rigben de az nekem lehet más gond is...

Tiba

Akiknek eddig nem ment fel, azoknak még kell félni? :)

filamester

Idézetet írta: raffiakötö Dátum május 17, 2017, 06:54:01 DÉLUTÁN
Egy megoldásnak jó lehet:

Eszközkezelő -> videókártyán jobb klikk -> illesztőprogram frissítése -> keresés a számítógépen -> kiválasztom listából azt amivel jó volt majd ok vagy telepítés.

Ezzel nekem 4 óra óta nem állítódott el a driver, viszont nem lett tökéletes minden rigben de az nekem lehet más gond is...
Jaja ez a leggyorsabb megoldás viszont 15 perc múlva nekem megint féltette magától az új drivert... Hát kivagyok már...
18 x MSI RX 470 Gaming X 4GB
6 x Gigabyte Aorus RX 570 4GB
4 x Gigabyte RX 580 8GB
6 x Gigabyte Aorus RX 580 4GB

raffiakötö

Idézetet írta: Tiba Dátum május 17, 2017, 07:26:32 DÉLUTÁN
Akiknek eddig nem ment fel, azoknak még kell félni? :)

tuti egyszer felmegy, de a lentebb linkelt cuccost lefuttatod lehet sanszod hogy elkerül a bányarém update...

raffiakötö

#12
Idézetet írta: filamester Dátum május 17, 2017, 07:27:41 DÉLUTÁN
Idézetet írta: raffiakötö Dátum május 17, 2017, 06:54:01 DÉLUTÁN
Egy megoldásnak jó lehet:

Eszközkezelő -> videókártyán jobb klikk -> illesztőprogram frissítése -> keresés a számítógépen -> kiválasztom listából azt amivel jó volt majd ok vagy telepítés.

Ezzel nekem 4 óra óta nem állítódott el a driver, viszont nem lett tökéletes minden rigben de az nekem lehet más gond is...
Jaja ez a leggyorsabb megoldás viszont 15 perc múlva nekem megint féltette magától az új drivert... Hát kivagyok már...

Amelyik gépen megcsináltam még mindig mennek... ami gond van az nem vga driveres látszólag... de van olyan rig amin nem sok javulás van....

pontosítok 2 rig nem engedelmeskedik hiába ddu-zom, és még ezt a pusztulat frissítést se találom sehol windowson belül...

molmat1013

Énis besz@ptam ezt a csodát és persze pont ma utaztam el!
Hála az égnek ,hogy van TeamViewer! Megoldotta a problémát az illesztőprogram visszaállítás és megy csodásan a rig!
Viszont furcsa mert az 1ik rig meghülyült a másiknak semmi baja.... No mind1 a lényeg ,hogy megy minden :)

petiznet

dduval letöröltem a drivert. felraktam ezt a fentebb említett progit, lefuttattam majd vissza a régi driver. mit tehetek még ha esetleg mostis baszakodna?

Tiba

#15
Lefuttattam ezt a spying w 10 progit, de indulásnál kékhalál. Következő indulásnál minden oké ...érdekes :)

drizzt_do_urden

nalam szerre mindegyik elkapta a frissitest szoval megvan az eselye, hogy mas is el fogja kapni. ajanlom megelozni ha tudjatok...

http://download.microsoft.com/download/F/2/2/F22D5FDB-59CD-4275-8C95-1BE17BF70B21/wushowhide.diagcab

en ezzel a programmal oldottam meg. microsoft termek szoval nem hiszem lenne benne spyware malware. en az igazat bevallom a masik programtol felek egy picit, mert sose lehet tudni mi van beleirva a kodba. senkinek se jelzett eddig meg az antivirus vagy hasonlo program?

Skankhunt42

Idézetet írta: drizzt_do_urden Dátum május 17, 2017, 09:34:54 DÉLUTÁN
nalam szerre mindegyik elkapta a frissitest szoval megvan az eselye, hogy mas is el fogja kapni. ajanlom megelozni ha tudjatok...

http://download.microsoft.com/download/F/2/2/F22D5FDB-59CD-4275-8C95-1BE17BF70B21/wushowhide.diagcab

en ezzel a programmal oldottam meg. microsoft termek szoval nem hiszem lenne benne spyware malware. en az igazat bevallom a masik programtol felek egy picit, mert sose lehet tudni mi van beleirva a kodba. senkinek se jelzett eddig meg az antivirus vagy hasonlo program?

En szemely szerint nem hasznaltam, nem is szivesen hasznalok ilyen random exe-ket.
Antivirus progik szerint clean:
https://www.virustotal.com/en/file/0f99eaf92a96c7103a971acfbf6d13cf84f504a5049ee0619bf55bcf89cef53b/analysis/1495050358/

Laca012

Ezt kell beallitani.
Mazochista voltam es kiprobaltam, lefuttattam a win frissitest megint miutan rendszervisszaallitas utan rendberaktam a DDU-val a gepet. Telepitett valami c++ frissiteseket, de a driver nem jott.. :)


drizzt_do_urden

hat ja de ezzel minden drivert letiltasz...vannak meg ilyen opciok amugy itt. en is kiprobaltam egy parat ezek kozul...de vegul is igazad van mivel ha banya elindul nem kell tobb frissites semmilyen szinten...