Hírek:

Az újonnan regisztrálók nézzék meg a spam mappában a megerősítő levelet!

Main Menu

X11 csináld magad ASIC

Indította Lord11, március 28, 2017, 12:00:06 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználók és 1 Vendég van a témában

Uhura

Lord jutottál valamire , van valami híred ?  ;)

Lord11

Idézetet írta: Uhura Dátum május 01, 2017, 01:58:02 DÉLUTÁN
Lord jutottál valamire , van valami híred ?  ;)
Hétvégén szétszedtem a Baikal Cube-ot, egyedi chipek vannak rajta, Baikal logóval, szóval nem standard FPGA.
(Persze ettől még lehet, hogy valami egyedi FPGA cucc, de simán lehet ASIC is)
Úgyhogy a Baikal klónozása mint olyan, lefújva.
Marad a B terv, megnézni mely algót lehet még gazdaságosan megvalósítani FPGA-n. (Mondjuk a meglévő FPGA verilog kódokkal.)
Persze nem biztos, hogy van ilyen.

ZsZolee

Idézetet írta: Lord11 Dátum május 02, 2017, 02:16:06 DÉLUTÁN
Idézetet írta: Uhura Dátum május 01, 2017, 01:58:02 DÉLUTÁN
Lord jutottál valamire , van valami híred ?  ;)
Hétvégén szétszedtem a Baikal Cube-ot, egyedi chipek vannak rajta, Baikal logóval, szóval nem standard FPGA.
(Persze ettől még lehet, hogy valami egyedi FPGA cucc, de simán lehet ASIC is)
Úgyhogy a Baikal klónozása mint olyan, lefújva.
Marad a B terv, megnézni mely algót lehet még gazdaságosan megvalósítani FPGA-n. (Mondjuk a meglévő FPGA verilog kódokkal.)
Persze nem biztos, hogy van ilyen.

Ez nem jó hír. :( Egyedi ASIC chip gyártásához mi kell? Tudnánk esetleg tervezni és legyártatni valamilyen külsős céggel? Van 1-2 komoly pénzzel rendelkező befektetőm, aki esetleg áldozna is rá.

Uhura

Idézetet írta: ZsZolee Dátum május 02, 2017, 02:53:15 DÉLUTÁN
Idézetet írta: Lord11 Dátum május 02, 2017, 02:16:06 DÉLUTÁN
Idézetet írta: Uhura Dátum május 01, 2017, 01:58:02 DÉLUTÁN
Lord jutottál valamire , van valami híred ?  ;)
Hétvégén szétszedtem a Baikal Cube-ot, egyedi chipek vannak rajta, Baikal logóval, szóval nem standard FPGA.
(Persze ettől még lehet, hogy valami egyedi FPGA cucc, de simán lehet ASIC is)
Úgyhogy a Baikal klónozása mint olyan, lefújva.
Marad a B terv, megnézni mely algót lehet még gazdaságosan megvalósítani FPGA-n. (Mondjuk a meglévő FPGA verilog kódokkal.)
Persze nem biztos, hogy van ilyen.

Ez nem jó hír. :( Egyedi ASIC chip gyártásához mi kell? Tudnánk esetleg tervezni és legyártatni valamilyen külsős céggel? Van 1-2 komoly pénzzel rendelkező befektetőm, aki esetleg áldozna is rá.

Hát ez már nagy pályás dolog lenne ... végülis ha jól gondolom, FPGA-ban megcsinálod a prototípust és ha jól működik ebből a prototipusból csinálesz egy fix ASIC.-csippet nem ?

Lord11

Idézetet írta: Uhura Dátum május 02, 2017, 04:09:50 DÉLUTÁN
Idézetet írta: ZsZolee Dátum május 02, 2017, 02:53:15 DÉLUTÁN
Idézetet írta: Lord11 Dátum május 02, 2017, 02:16:06 DÉLUTÁN
Idézetet írta: Uhura Dátum május 01, 2017, 01:58:02 DÉLUTÁN
Lord jutottál valamire , van valami híred ?  ;)
Hétvégén szétszedtem a Baikal Cube-ot, egyedi chipek vannak rajta, Baikal logóval, szóval nem standard FPGA.
(Persze ettől még lehet, hogy valami egyedi FPGA cucc, de simán lehet ASIC is)
Úgyhogy a Baikal klónozása mint olyan, lefújva.
Marad a B terv, megnézni mely algót lehet még gazdaságosan megvalósítani FPGA-n. (Mondjuk a meglévő FPGA verilog kódokkal.)
Persze nem biztos, hogy van ilyen.

Ez nem jó hír. :( Egyedi ASIC chip gyártásához mi kell? Tudnánk esetleg tervezni és legyártatni valamilyen külsős céggel? Van 1-2 komoly pénzzel rendelkező befektetőm, aki esetleg áldozna is rá.

Hát ez már nagy pályás dolog lenne ... végülis ha jól gondolom, FPGA-ban megcsinálod a prototípust és ha jól működik ebből a prototipusból csinálesz egy fix ASIC.-csippet nem ?
Ilyenbe azért nem vágnék bele, mert akkor gyakorlatilag a nagyokkal kellene versenyezni, hogy valaha is megérje (Bitmain, Baikal, Innosilicon stb.)
Amire én gondoltam, az annyi, hogy ha van olyan, megfizethető árú kész FPGA board, amit felprogramozva valamely algoritmussal, olcsóbb / profitábilisabb a meglévő ASIC / GPU alapú bányászatnál, akkor esetleg érdemes vele foglalkozni.

ZsZolee

Idézetet írta: Lord11 Dátum május 02, 2017, 04:30:39 DÉLUTÁN
Idézetet írta: Uhura Dátum május 02, 2017, 04:09:50 DÉLUTÁN
Idézetet írta: ZsZolee Dátum május 02, 2017, 02:53:15 DÉLUTÁN
Idézetet írta: Lord11 Dátum május 02, 2017, 02:16:06 DÉLUTÁN
Idézetet írta: Uhura Dátum május 01, 2017, 01:58:02 DÉLUTÁN
Lord jutottál valamire , van valami híred ?  ;)
Hétvégén szétszedtem a Baikal Cube-ot, egyedi chipek vannak rajta, Baikal logóval, szóval nem standard FPGA.
(Persze ettől még lehet, hogy valami egyedi FPGA cucc, de simán lehet ASIC is)
Úgyhogy a Baikal klónozása mint olyan, lefújva.
Marad a B terv, megnézni mely algót lehet még gazdaságosan megvalósítani FPGA-n. (Mondjuk a meglévő FPGA verilog kódokkal.)
Persze nem biztos, hogy van ilyen.

Ez nem jó hír. :( Egyedi ASIC chip gyártásához mi kell? Tudnánk esetleg tervezni és legyártatni valamilyen külsős céggel? Van 1-2 komoly pénzzel rendelkező befektetőm, aki esetleg áldozna is rá.

Hát ez már nagy pályás dolog lenne ... végülis ha jól gondolom, FPGA-ban megcsinálod a prototípust és ha jól működik ebből a prototipusból csinálesz egy fix ASIC.-csippet nem ?
Ilyenbe azért nem vágnék bele, mert akkor gyakorlatilag a nagyokkal kellene versenyezni, hogy valaha is megérje (Bitmain, Baikal, Innosilicon stb.)
Amire én gondoltam, az annyi, hogy ha van olyan, megfizethető árú kész FPGA board, amit felprogramozva valamely algoritmussal, olcsóbb / profitábilisabb a meglévő ASIC / GPU alapú bányászatnál, akkor esetleg érdemes vele foglalkozni.

Milyen verseny? Én egyáltalán nem látok versenyt, mert mindenhol minden jóból hiány van! Na meg azzal, hogy mi csinálunk "pár darabot" még nem lennénk konkurencia a kínaiaknak. Minden csak pénz kérdése, ha reálisan meg lehet tervezni és van cég aki legyártsa, akkor arra már lehet "támogatást" szerezni. Ez mindenkinek jó, mert nyilván a "belső körnek" jóval olcsóbban lehetne adni, mint a külföldieknek, ezzel is erősíteni a hazaiak számát a cryptovilágban.

Székely Vegán

Idézetet írta: ZsZolee Dátum május 02, 2017, 06:35:00 DÉLUTÁN
Idézetet írta: Lord11 Dátum május 02, 2017, 04:30:39 DÉLUTÁN
Idézetet írta: Uhura Dátum május 02, 2017, 04:09:50 DÉLUTÁN
Idézetet írta: ZsZolee Dátum május 02, 2017, 02:53:15 DÉLUTÁN
Idézetet írta: Lord11 Dátum május 02, 2017, 02:16:06 DÉLUTÁN
Idézetet írta: Uhura Dátum május 01, 2017, 01:58:02 DÉLUTÁN
Lord jutottál valamire , van valami híred ?  ;)
Hétvégén szétszedtem a Baikal Cube-ot, egyedi chipek vannak rajta, Baikal logóval, szóval nem standard FPGA.
(Persze ettől még lehet, hogy valami egyedi FPGA cucc, de simán lehet ASIC is)
Úgyhogy a Baikal klónozása mint olyan, lefújva.
Marad a B terv, megnézni mely algót lehet még gazdaságosan megvalósítani FPGA-n. (Mondjuk a meglévő FPGA verilog kódokkal.)
Persze nem biztos, hogy van ilyen.

Ez nem jó hír. :( Egyedi ASIC chip gyártásához mi kell? Tudnánk esetleg tervezni és legyártatni valamilyen külsős céggel? Van 1-2 komoly pénzzel rendelkező befektetőm, aki esetleg áldozna is rá.

Hát ez már nagy pályás dolog lenne ... végülis ha jól gondolom, FPGA-ban megcsinálod a prototípust és ha jól működik ebből a prototipusból csinálesz egy fix ASIC.-csippet nem ?
Ilyenbe azért nem vágnék bele, mert akkor gyakorlatilag a nagyokkal kellene versenyezni, hogy valaha is megérje (Bitmain, Baikal, Innosilicon stb.)
Amire én gondoltam, az annyi, hogy ha van olyan, megfizethető árú kész FPGA board, amit felprogramozva valamely algoritmussal, olcsóbb / profitábilisabb a meglévő ASIC / GPU alapú bányászatnál, akkor esetleg érdemes vele foglalkozni.

Milyen verseny? Én egyáltalán nem látok versenyt, mert mindenhol minden jóból hiány van! Na meg azzal, hogy mi csinálunk "pár darabot" még nem lennénk konkurencia a kínaiaknak. Minden csak pénz kérdése, ha reálisan meg lehet tervezni és van cég aki legyártsa, akkor arra már lehet "támogatást" szerezni. Ez mindenkinek jó, mert nyilván a "belső körnek" jóval olcsóbban lehetne adni, mint a külföldieknek, ezzel is erősíteni a hazaiak számát a cryptovilágban.

Ez igy van, ha van pénz rá akkor meg lehet csinálni.
Kérdés hogy mennyi pénz kell hozzá és össze tudjuk-e hozni.
Meg hogy ki és milyen formában szervezné meg ezt az egészet.
***BÁNYÁSZ ÉS KRIPTOPÉNZ VIDEÓIM***
https://www.youtube.com/channel/UC1l3y27zXgQqIumFnzIl0FQ

fpeter

A saját ASIC tervezése és gyártatása abszolút irreális szerintem - dollár milliós befektetés és mire elkészül a prototípus lehet már labdába se rúg a piac többi szereplője mellett. Hatalmas mérnöki és iparági tapasztalat kell az ilyesmihez, nem csak annyiból áll hogy felrajzolok egymás mellé pár logikai kaput. Gondoljatok csak a belső pontszerű de óriási hőtermelés elvezetésére - sok olyan problémát vet fel ami miatt nagy tapasztalat nélkül csak bukni lehet a projekttel...

Az FPGA devboard-os vonalban több fantáziát látok, azzal reális hogy valamire lehetne is jutni belátható időn belül, de persze a hatásfok erősen kérdéses, hogy sikerül e vele elérni jobbat mint a GPU...
¯\_(ツ)_/¯

HDMI dummy eladó > keresd az azonos nevű topikban!

Székely Vegán

Idézetet írta: fpeter Dátum május 02, 2017, 07:12:26 DÉLUTÁN
A saját ASIC tervezése és gyártatása abszolút irreális szerintem - dollár milliós befektetés és mire elkészül a prototípus lehet már labdába se rúg a piac többi szereplője mellett. Hatalmas mérnöki és iparági tapasztalat kell az ilyesmihez, nem csak annyiból áll hogy felrajzolok egymás mellé pár logikai kaput. Gondoljatok csak a belső pontszerű de óriási hőtermelés elvezetésére - sok olyan problémát vet fel ami miatt nagy tapasztalat nélkül csak bukni lehet a projekttel...

Az FPGA devboard-os vonalban több fantáziát látok, azzal reális hogy valamire lehetne is jutni belátható időn belül, de persze a hatásfok erősen kérdéses, hogy sikerül e vele elérni jobbat mint a GPU...

Hát igen, ezért csinálják olyan kevesen az ASIC épitést.
Jelenleg a GPU a csákánykirály.
***BÁNYÁSZ ÉS KRIPTOPÉNZ VIDEÓIM***
https://www.youtube.com/channel/UC1l3y27zXgQqIumFnzIl0FQ

Lord11

Idézetet írta: ZsZolee Dátum május 02, 2017, 06:35:00 DÉLUTÁN
Idézetet írta: Lord11 Dátum május 02, 2017, 04:30:39 DÉLUTÁN
Idézetet írta: Uhura Dátum május 02, 2017, 04:09:50 DÉLUTÁN
Idézetet írta: ZsZolee Dátum május 02, 2017, 02:53:15 DÉLUTÁN
Idézetet írta: Lord11 Dátum május 02, 2017, 02:16:06 DÉLUTÁN
Idézetet írta: Uhura Dátum május 01, 2017, 01:58:02 DÉLUTÁN
Lord jutottál valamire , van valami híred ?  ;)
Hétvégén szétszedtem a Baikal Cube-ot, egyedi chipek vannak rajta, Baikal logóval, szóval nem standard FPGA.
(Persze ettől még lehet, hogy valami egyedi FPGA cucc, de simán lehet ASIC is)
Úgyhogy a Baikal klónozása mint olyan, lefújva.
Marad a B terv, megnézni mely algót lehet még gazdaságosan megvalósítani FPGA-n. (Mondjuk a meglévő FPGA verilog kódokkal.)
Persze nem biztos, hogy van ilyen.

Ez nem jó hír. :( Egyedi ASIC chip gyártásához mi kell? Tudnánk esetleg tervezni és legyártatni valamilyen külsős céggel? Van 1-2 komoly pénzzel rendelkező befektetőm, aki esetleg áldozna is rá.

Hát ez már nagy pályás dolog lenne ... végülis ha jól gondolom, FPGA-ban megcsinálod a prototípust és ha jól működik ebből a prototipusból csinálesz egy fix ASIC.-csippet nem ?
Ilyenbe azért nem vágnék bele, mert akkor gyakorlatilag a nagyokkal kellene versenyezni, hogy valaha is megérje (Bitmain, Baikal, Innosilicon stb.)
Amire én gondoltam, az annyi, hogy ha van olyan, megfizethető árú kész FPGA board, amit felprogramozva valamely algoritmussal, olcsóbb / profitábilisabb a meglévő ASIC / GPU alapú bányászatnál, akkor esetleg érdemes vele foglalkozni.

Milyen verseny? Én egyáltalán nem látok versenyt, mert mindenhol minden jóból hiány van! Na meg azzal, hogy mi csinálunk "pár darabot" még nem lennénk konkurencia a kínaiaknak. Minden csak pénz kérdése, ha reálisan meg lehet tervezni és van cég aki legyártsa, akkor arra már lehet "támogatást" szerezni. Ez mindenkinek jó, mert nyilván a "belső körnek" jóval olcsóbban lehetne adni, mint a külföldieknek, ezzel is erősíteni a hazaiak számát a cryptovilágban.
Pedig van verseny, az igaz, hogy nem a vásárlókért folyik a verseny, hanem az idővel. Ha nem tudsz gyorsan lefejleszteni egy újat, valaki kijön egy jobbal, s akkor az egész fejlesztés már mehet a kukába.
Lásd pl. ezt a projektet:
Egész hangzatos volt, sajnos állandóan csúsztak vele, míg végül a BitMain előállt az Antminer L3+-szal, ami után ez már teljesen versenyképtelen:
https://www.ehsminer.com/product/asic-scrypt-litecoin-miner-1024-mhs/

ha pedig ez valós, akkor a Baikalnak is annyi lesz (egyelőre):
http://bitbaza.com/shop/25/desc/ibelinkdm11g

A GPU-s coinoknál meg még nehezebb, pl. ennek a fejlesztésnek sem látom sok értelmét: (8 db RX470-es van benne, $2000-ért)
https://www.pandaminer.com/default/product_detail?id=6


Uhura

Nem tudom , csak hangosan gondolkodom: a pandás dolog nem feltétlenül halott ötlet mert úgye annyi csinál, hogy a sima PCI-e-s VGA helyett MXM-es VGA-kat használ. Ennek az előnye: kisebb fogyasztás és kompaktabb kialakítása, Hátránya: magasabb ár , fejleszteni kell és ez nem az a kategória, hogy bemegyek a sarki boltba és veszek 10-100-1000 db kártyát aztán ha bukta akkor eladom.

Az ASIC-nél én nem gondolnám a fejlesztési költségeket száz milliós tételnek , pláne nem dollár milliós tételnek. Csak számoljunk vissza hány baikalt adtak el ? 1000-10.000 db ? ezt szorozd fel a 799 dolcsival és ennek vegyük kb. a 30% - ez lehet a termék előállítási / bekerülési költsége. Az első széria darab száma alapján a  felette lévő profit kb. 30-60% lehetett a fejlesztési költség. Ennél magasabb költséggel nem éri meg szerintem de ez egy vad és durva számítás. 

Én nem feltétlenül  a gyártásban látom a problémát, arra kb. 1 hónap alatt találsz céget. Inkább abban látom, hogy nincs tapasztalat sem a chip sem az elektronikai áramkörök terén. Még egy rohadt vezérlő chipet sem tervezett, fejlesztett,  gyártott senki közülünk - de ha igen akkor mea culpa - a másik pedig az idő hiány. Akkor lenne érdemes az egészben tényleg elgondolkodni, ha össze állnak több ember és csinálnánk egy saját coint .. és ahoz fejlesztenénk bányász eszközöket.

Per pillanat igazi robbanás előtt áll az egész. éppen ma mondta az asszony, hogy az idén a Mitsubishi is saját maga fejleszt egy saját felhasználású coint, hogy az alkalmazottakat és a saját csoporton belüli tagvállalatok elszámolási rendszerin alkalmazza. Ez azt jelenti, hogy várhatóan a nagyobb cégek sorra fognak olyan megoldásokat keresni amik saját belső felhasználási igényeiknek felel meg, ez tovább gyűrűzik és a közepesen már közösen fejlesztenek vagy már meglévő coinokal vezetnek be ilyen rendszereket. Olyan méretű felfordulás elején vagyunk ami önmagában fogja megváltoztatni nem csak a mi életünket de a gyerekeink és unokáink életét is.

Vissza térve ha tundk legalább egy FPGA rendszert csinálni már az is oriási előre lépés lenne a kérdés csak az, hogy megéri-e és ki tudunk-e többet csiholni egy ilyen eszközből, kevesebb energia és kisebb ár mellet ?

LordAthis

#51
Idézetet írta: Lord11 Dátum május 02, 2017, 08:31:06 DÉLUTÁN
...
A GPU-s coinoknál meg még nehezebb, pl. ennek a fejlesztésnek sem látom sok értelmét: (8 db RX470-es van benne, $2000-ért)
https://www.pandaminer.com/default/product_detail?id=6

Ez mondjuk érdekes!
Nem lehet szar, minden elfogyott, kivéve a tápot! :D :D :D

Azon kívül néztem az árát!
Cca.: 590'000.--ért nem raksz egy 8VGA-s RIGet.
Persze a táp nincsen benne, de azt páran meg tudjuk oldani...

Viszont Win-nel fut, tehát az ASIC-ekkel szemben előnye, hogy egyszerűbb átállítani, ha mást akarsz csákányozni! :)

Csak gondolkozom...

Kialakítását nézve megoldott, hogy ne melegedjen, nyilván a VGA gyártóknál okosabban, előrelátóbban tervezik, gondolván a 24/7 folyamatos üzemre!
Elvben erre azért egy VGA gyártó nem annyira figyel, azért még nem direkte minernek fejlesztik a VGA-kat! :)


Csak gondolkozom...

Ui.: Ja és csak úgy csendben megjegyzem: Panda oldalán van egy Disztribútor link! Ott van Magyar kontakt! ;)
Tán nem ártana infót szerezni, esetleg élőben rálesni valamelyik megbízható tagunknak, akinek itt adnak a szavára! Persze ha van neki működője! (Gondolom igen, csak nem véletlenül disztrib...  ;) )

Uhura

#52
Lord11: azt nézted vagy vettél észre benne valami olyat, hogy a BAIKAL-os chipek máshogy lenének beforrasztva vagy más lenne a forrasztás minősége ? (csak azért kérdezem mert lehet sima fpga chip csak rá szitáztatott vagy graviroztatta a BAIKAL jelet és az egész nyákot egy helyen gyártatja és utána ő rakja bele a Baikal chipet, hogy véletlenül -a magas hozzáadott érték tiszteletéről ismert - feltörekvő kínai el nem lopja :) vagy ki ne derüljön, hogy sima FPGA chip. Bár a várakozási idő miatt lehet csak a chipre vártak és az hiányzott a termékhez.

Amúgy indiszkrét kérdés: csináltál fotókat :)

A másik néztem a Pandát , hát az inside fotók alapján a Panda kb 20x összetetteb szerkezet mint a Baikal. A baikal kicsit sufni tuningnak tűnk a Pandához képest mind nyák minőségben mind a beültetett elemek minőségében és mennyiségében.





Lord11

A képek a CUBE nyákról felülről, alulról:

Uhura

Szupi, köszi.


Amúgy valaki felvilágoltatna mi az a szürke trutyi a "chip" körül ? olyan mintha le lenne valami borítva a Baikalos emblémás tokkal. Kicsi sufni tuning kinézete van.

ZsZolee

Idézetet írta: Uhura Dátum május 03, 2017, 10:44:17 DÉLUTÁN
Szupi, köszi.


Amúgy valaki felvilágoltatna mi az a szürke trutyi a "chip" körül ? olyan mintha le lenne valami borítva a Baikalos emblémás tokkal. Kicsi sufni tuning kinézete van.

Szerintem az a maradék hőelvezető paszta.

Uhura

Idézetet írta: ZsZolee Dátum május 03, 2017, 11:10:20 DÉLUTÁN
Idézetet írta: Uhura Dátum május 03, 2017, 10:44:17 DÉLUTÁN
Szupi, köszi.


Amúgy valaki felvilágoltatna mi az a szürke trutyi a "chip" körül ? olyan mintha le lenne valami borítva a Baikalos emblémás tokkal. Kicsi sufni tuning kinézete van.

Szerintem az a maradék hőelvezető paszta.

Lehet de az egész nagyon vicces, olyan mintha egy sokkal kisebb chipre rá lenne ragasztva a BAIKAL-os  feliratú lap. A hátsó oldal alapján pedig - nekem legalábbis - nem látszik nagyon beültetettnek az egész "chip" .. kicsit vicces.

Lord11

Idézetet írta: Uhura Dátum május 03, 2017, 11:18:22 DÉLUTÁN
Idézetet írta: ZsZolee Dátum május 03, 2017, 11:10:20 DÉLUTÁN
Idézetet írta: Uhura Dátum május 03, 2017, 10:44:17 DÉLUTÁN
Szupi, köszi.


Amúgy valaki felvilágoltatna mi az a szürke trutyi a "chip" körül ? olyan mintha le lenne valami borítva a Baikalos emblémás tokkal. Kicsi sufni tuning kinézete van.

Szerintem az a maradék hőelvezető paszta.

Lehet de az egész nagyon vicces, olyan mintha egy sokkal kisebb chipre rá lenne ragasztva a BAIKAL-os  feliratú lap. A hátsó oldal alapján pedig - nekem legalábbis - nem látszik nagyon beültetettnek az egész "chip" .. kicsit vicces.
Az csak a pasztázás, amit letöröltem a chip tetejéről, hogy látható legyen a felirat.

fpeter

Ez a cube abszolút igényes szép dizájn, max abba lehetne belekötni hogy a nyák szélét leköszörülhették volna, de a forrasztások is szépek. És természetesen simán előfordulhat hogy a BGA tokozásban valójában pl egy Xilinx FPGA lapul, csak úgy rendelték meg, vagy utólag lecsiszolták és belemaratták a saját logót, de ezt már aligha tudjuk meg, nem nagyon van értelme ezen a vonalon kattogni... Ha másolható lenne, már rég tele lenne a klónjaival az Ali :)
¯\_(ツ)_/¯

HDMI dummy eladó > keresd az azonos nevű topikban!

Uhura

Idézetet írta: fpeter Dátum május 04, 2017, 10:36:33 DÉLELŐTT
Ez a cube abszolút igényes szép dizájn, max abba lehetne belekötni hogy a nyák szélét leköszörülhették volna, de a forrasztások is szépek. És természetesen simán előfordulhat hogy a BGA tokozásban valójában pl egy Xilinx FPGA lapul, csak úgy rendelték meg, vagy utólag lecsiszolták és belemaratták a saját logót, de ezt már aligha tudjuk meg, nem nagyon van értelme ezen a vonalon kattogni... Ha másolható lenne, már rég tele lenne a klónjaival az Ali :)

Nem is ezrért , én magára a kialakításra gondolok. A PANDA igaz sokkal bonyolultabb mert ott kész MXM-es videokarikat kell meghajtani és csoportban munkára fogni. A BAIKAL-nál nekem a poor dizájn volt ami kicst sufni tuningossá tette. Sima távtartó + stb. A nyáklap a fotok alapján szép de mégis ha benne lenne egy dobozban sokkalta mutatósabb lenne. De persze jöhet bárki azzal, ez nem szépségverseny de azért ha megnézzük bármelyik ASIC fejlesztést a nagy része legalább belecsomagolt egy szar rackbe.