Adózás, ETC/ZEC/BTC pénzkivétel Magyarországon

Indította bbencee, december 02, 2016, 05:24:50 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználók és 2 Vendégek van a témában

mr_nobody

Idézetet írta: drizzt_do_urden Dátum március 18, 2017, 06:26:57 DÉLUTÁN
Idézetet írta: mr_nobody Dátum március 18, 2017, 11:09:19 DÉLELŐTT
sziasztok! valaki  vett már ki a pesti btc automatából pénzt? leírná a menetét, sajnos vidéki vagyok , de a pesti cimborám levenné nekem. kraken-es wallet-on van tárolva a btc... elegendő ha csak egy QR-kódot adok neki vagy kell valami más is illetve valami telefonszámot  láttam az egyik youtubes videon. minek kell a telefon számom ehhez ? :) előre is köszönöm a segítséges :)

ha krakenen van miert nem utalod direkt a bankszamladra?
ajándékba kaptam a btc-t, nem szeretném a számlámra utalni. inkább elkerülném a bankot :)

Uhura

Idézetet írta: mr_nobody Dátum április 04, 2017, 11:35:49 DÉLELŐTT
Idézetet írta: drizzt_do_urden Dátum március 18, 2017, 06:26:57 DÉLUTÁN
Idézetet írta: mr_nobody Dátum március 18, 2017, 11:09:19 DÉLELŐTT
sziasztok! valaki  vett már ki a pesti btc automatából pénzt? leírná a menetét, sajnos vidéki vagyok , de a pesti cimborám levenné nekem. kraken-es wallet-on van tárolva a btc... elegendő ha csak egy QR-kódot adok neki vagy kell valami más is illetve valami telefonszámot  láttam az egyik youtubes videon. minek kell a telefon számom ehhez ? :) előre is köszönöm a segítséges :)

ha krakenen van miert nem utalod direkt a bankszamladra?
ajándékba kaptam a btc-t, nem szeretném a számlámra utalni. inkább elkerülném a bankot :)

Akkor sokkal jobb, találtam egy pendrive-on :D

invalid_token

Üdv!

Körülbelül mekkora az az összeghatár euróban kifejezve, amivel még jó eséllyel radar alatt maradok, ha egy EU-n belüli cég segítségével egy magyarországi banknál regisztrált devizaszámlára realizálom a bányász jövedelmet?

hoppus

szerintem pont hogy nem szeretnél radar alatt maradni :D

nem tudom cég esetében hogy van, de magánszemélyként évi szinten pár millióig pláne ha az havi pár százasával jön nagy valószinüséggel nem fog feltünni a bizonyos személyeknek. nyilván ez nem garancia csak erősen feltételezhető.

évi pár millióig főként akkor van esélyed bukóra ha valami jó ismerősőd beköp és vagyo nosodásit inditanak

szevasz

Rendszeres külföldről érkező utalás esetén a bank köteles jelenteni a nav-nak...

Worlynox

Idézetet írta: szevasz Dátum április 05, 2017, 09:23:25 DÉLELŐTT
Rendszeres külföldről érkező utalás esetén a bank köteles jelenteni a nav-nak...

és mi számít rendszeresnek ?

Uhura

Idézetet írta: Worlynox Dátum április 05, 2017, 09:41:21 DÉLELŐTT
Idézetet írta: szevasz Dátum április 05, 2017, 09:23:25 DÉLELŐTT
Rendszeres külföldről érkező utalás esetén a bank köteles jelenteni a nav-nak...

és mi számít rendszeresnek ?

Ezt egy Back office-os vagy a kockázat kezelők tudják megmondani.

De eleve attól is függ, van egy Eu-s céged , hol milyen államban ? offshort vagy nem ? és a bankszámla magán vagy céges ? ha céges feljsd el a könyvelés része a bankszámla kivonat.

Akkor inkább fogjad a Uquid 1000 dolcsis kártyát reggeljél és miután 1000 dolcsit eléred dobd ki. Azt jöhet a következő. 15+12 Eur az 1 éves díj ezt tekinsd adónak :)

Bocsi de még a könyvelőmmel nem tudtam beszélni de amint megvan írom a véleményét a dolgokról.

invalid_token

Nincs cégem, magánszemélyként szeretnék pénzt kivenni a hobbibányászatból. Ha mondjuk havi 500 eurót kiutalok magamnak a saját nevemen lévő, magyar devizaszámlára, mekkora az esélye, hogy rám száll a NAV?

Uhura

Idézetet írta: invalid_token Dátum április 05, 2017, 03:44:18 DÉLUTÁN
Nincs cégem, magánszemélyként szeretnék pénzt kivenni a hobbibányászatból. Ha mondjuk havi 500 eurót kiutalok magamnak a saját nevemen lévő, magyar devizaszámlára, mekkora az esélye, hogy rám száll a NAV?

Hát 200e Ft / év -ig mondhatod hogy hobbyból értékesítetted a nagyi BTC állományát amit rád hagyott. Felette már necces. De szerintem inkább vedd ki automatából kártyával egyszerűbb és nem annyira feltűnő főleg ha váltogatód a kártyákat mert van 2-3.

GepyMiner

#229
Ha havi kb 70-80e Ft-nyi BTC jön bányászásból (ETH/ZEC stb-ből átváltva), akkor hogyan használhatom fel adózás/jelentés nélkül?
A $1000 limites megoldások nem jók, mert akkor 4 havonta kellene új kártyát igényelni (lifetime pénzfelvételi limit), viszont olvastam másik topicban, hogy vannak olyan kártyák amik VISA/Mastercard kompatibilisek és ha nem fontos HUF készpénzbe elvenni a pénzt, csak pl Tesco-ban vagy hasonló helyen véásárlásra használom, akkor az nem pénzfelvétnek számít és úgy nincs limit?
Melyik kártyát ajánljátok? Ha tesco/auchan/penny a havi kaja és egyéb bevásárlást tudom intézni, az bőven elég, kb ennyi jön be bányászásból, sőt ha műszaki cikk vásárlásánál pl. mediamarkt is elfogadják vagy bárhol ahol lehet kártyával fizetni akkor sose lesz szükség KPfelvétre, arra használom a normál számlám. ebay vásárlásnál meg simán át tudom küldeni paypal-ra a BTC-t szóval az is anomim marad, legalább is itthon.

Lényeg, hogy a havi 80e (vagy később a duplája 2 riggel) elkölthető legyen kártyával fizetve anonim,  hogy ne jelenjen meg helyi bankszámlán névvel, esetleg a havi áramszámla árát küldeném csak le magamnak SEPA-val (évi 300e körül) vagy már annyi beérkező EUR is rizikós, hogy a bank jelenti? Mondjuk annyit a kártyák $1000-s limitjével is fel tudok venni anonim és 3 év alatt használódik csak el, és ez esetben évi 1 új kártya is megéri.
Plusz mi van ha pl Verified leszek az adott cryptocard oldalán a limitek növeléséhez), onnantól bolti vásárlás esetén már automatikusa elküldi a kártya a nevemet is a boltnak és azon keresztül a NAV-nak és "párosítani" tudnak vele? Vagy attól, hogy az adott oldalon verify-zem magam attól még az állam számára továbbra is anonim maradok pénzfelvételnél?

Szóval ez az 1000-s felvétel limit meg a kártyás vásárlás helyzete érdekelne, és hogy itthon bármely kisboltban használható-e pl. cryptopay meg hasonlók a limit nélkül?

sebajtóbiás

Idézetet írta: GepyMiner Dátum április 13, 2017, 03:04:10 DÉLUTÁN
Ha havi kb 70-80e Ft-nyi BTC jön bányászásból (ETH/ZEC stb-ből átváltva), akkor hogyan használhatom fel adózás/jelentés nélkül?
A $1000 limites megoldások nem jók, mert akkor 4 havonta kellene új kártyát igényelni (lifetime pénzfelvételi limit), viszont olvastam másik topicban, hogy vannak olyan kártyák amik VISA/Mastercard kompatibilisek és ha nem fontos HUF készpénzbe elvenni a pénzt, csak pl Tesco-ban vagy hasonló helyen véásárlásra használom, akkor az nem pénzfelvétnek számít és úgy nincs limit?
Melyik kártyát ajánljátok? Ha tesco/auchan/penny a havi kaja és egyéb bevásárlást tudom intézni, az bőven elég, kb ennyi jön be bányászásból, sőt ha műszaki cikk vásárlásánál pl. mediamarkt is elfogadják vagy bárhol ahol lehet kártyával fizetni akkor sose lesz szükség KPfelvétre, arra használom a normál számlám. ebay vásárlásnál meg simán át tudom küldeni paypal-ra a BTC-t szóval az is anomim marad, legalább is itthon.

Lényeg, hogy a havi 80e (vagy később a duplája 2 riggel) elkölthető legyen kártyával fizetve anonim,  hogy ne jelenjen meg helyi bankszámlán névvel, esetleg a havi áramszámla árát küldeném csak le magamnak SEPA-val (évi 300e körül) vagy már annyi beérkező EUR is rizikós, hogy a bank jelenti? Mondjuk annyit a kártyák $1000-s limitjével is fel tudok venni anonim és 3 év alatt használódik csak el, és ez esetben évi 1 új kártya is megéri.

Szóval ez az 1000-s felvétel limit meg a kártyás vásárlás helyzete érdekelne, és hogy itthon bármely kisboltban használható-e pl. cryptopay meg hasonlók a limit nélkül?

A kereskedőnél fizetés nem, de a kártya feltöltése korlátozva van, Max lifetime load néven találod, $2500, úgyhogy ez a végső határ per kártya. Viszont online vásárlásokhoz elég a virtuális kártya is, és az olcsó.


GepyMiner

Idézetet írta: sebajtóbiás Dátum április 13, 2017, 03:18:49 DÉLUTÁN
A kereskedőnél fizetés nem, de a kártya feltöltése korlátozva van, Max lifetime load néven találod, $2500, úgyhogy ez a végső határ per kártya. Viszont online vásárlásokhoz elég a virtuális kártya is, és az olcsó.

és ha Verify-zem magam azzal mi a baj? nem lesz $2500 load limit, de akkor bolti fizetésnél már küldeni fogja a nevem a NAV-nak? vagy csak az oldal fog tudni rolam ilyen fraud prevention miatt? Vagy miért van mindenki úgy, hogy inkább rendel több kártyát, minthogy leellenőrizze az adott crypto-debitcard oldal?

invalid_token

Ez mondjuk engem is érdekelne, hogy mikortól van jó esélyem arra, hogy a NAV majd felkeres :)
A barátaim szerint havi 1000€ még nem feltűnő... És ha nem muszáj, akkor nem költenék különféle kétes helyről származó kártyákra. De az sem opció, hogy tejelek. Épp elég, amit a főállásom miatt fizetnem kell.

gipszklipsz

Idézetet írta: lbandita Dátum április 13, 2017, 07:36:54 DÉLUTÁN
https://uquid.com/features-and-limits
ha jól értem tölthetsz 2500 eurót de csak max 1000 ret vehetsz le, jó szarul van megoldva, nekem mindjárt eléri az ezer eurót.... jelenleg 2 havonta kellene új kártyát csinálom, de ez hamarosan egy hónap alá csökken..

Másik pénzkivételes topikba írtam múlt héten, hogy uquid plastic debit cardra nem tudtam összesen 1000 Eur-nál többet rátölteni, és nem egy napon belül akartam rátölteni. Hiába van a táblázatban a 2500 eur limit.

Kíváncsian várom, hogy más tud-e többet rátölteni 1000nél többet.

GepyMiner

Idézetet írta: gipszklipsz Dátum április 13, 2017, 08:42:11 DÉLUTÁN
Másik pénzkivételes topikba írtam múlt héten, hogy uquid plastic debit cardra nem tudtam összesen 1000 Eur-nál többet rátölteni, és nem egy napon belül akartam rátölteni. Hiába van a táblázatban a 2500 eur limit.
Kíváncsian várom, hogy más tud-e többet rátölteni 1000nél többet.

De ha verified leszek akkor megnő/megszűnik a limit uquid-él/cryptopay-nál, nem? A kérdésem az volt, hogy miért nem jó verifikálni? Onnantól ATM-ből kivéve vagy bolti kártyás fizetésnél elküldi a nevemet az adott banknak vagy az államnak? Mert ha nem akkor mindegy, hogy az adott külföldi oldal ismer-e (coinbase-n is kellett kép személyiről stb). Nameg verified-ként a load limit is megszűnik és tudok vele boltban vásárolni és továbbra se jelentkezik jövedelem egyik magyar bank számláján sem az én nevemen.


jzsolt

#236
Idézetet írta: GepyMiner Dátum április 13, 2017, 05:13:20 DÉLUTÁN
Idézetet írta: sebajtóbiás Dátum április 13, 2017, 03:18:49 DÉLUTÁN
A kereskedőnél fizetés nem, de a kártya feltöltése korlátozva van, Max lifetime load néven találod, $2500, úgyhogy ez a végső határ per kártya. Viszont online vásárlásokhoz elég a virtuális kártya is, és az olcsó.

és ha Verify-zem magam azzal mi a baj? nem lesz $2500 load limit, de akkor bolti fizetésnél már küldeni fogja a nevem a NAV-nak? vagy csak az oldal fog tudni rolam ilyen fraud prevention miatt? Vagy miért van mindenki úgy, hogy inkább rendel több kártyát, minthogy leellenőrizze az adott crypto-debitcard oldal?

Amíg nem vagy igazolva, addig csak egy név vagy a rendszerben, amivel semmit nem lehet rád bizonyítani..."valaki visszaélt a neveddel". De ha már fényképes igazolvány másolat is van a neved mellett, akkor bizony rád verik amit rád tudnak.

szerk: Rosszul fogalmaztam... nem rádbizonyítani, az más tészta. Ha van fényképes igazolás onnantól az a számla ténylegesen a tied. Vagyis ha valami miatt szem elé kerülnek a tranzakciók, akkor biztos, elő leszel véve és te leszel az elsődleges célpont. Addig viszont csak annyit kell mondanod, hogy fingod nincs miről beszélnek :)

somogyi betyár

Olcsó országok közti pénzátutalás hátha valaki ebből is tud okosat csinálni :))
http://bankmonitor.hu/cikk/kulfoldre-utalnal-nem-tudsz-ennel-jobbat/

Ha ezen a linken regisztrálsz, ingyenes lesz az első tranzakciód, s csurantanak nekem pár centet ;)
https://transferwise.com/u/robertb535
"Ahol akarat van, ott mód is akad"

exertech001

Valaki használ itt KATA-s módszert? Értem, hogy kedvező stb. és meg is felelne. Na de hogy adózzam le a profitom vele? Írjak a coinbase-nek számlát? Illetve adómentesség 8 millióig él jelenleg (2017 jan. 1 től). Ha ezt igénybeveszem és fizetem a KATA díját akkor rendben vagyok? Valaki adózik ilyen formában? Egyáltalán valaki adózik? :D :D

Dàvid

Idézetet írta: exertech001 Dátum április 19, 2017, 08:42:06 DÉLELŐTT
Valaki használ itt KATA-s módszert? Értem, hogy kedvező stb. és meg is felelne. Na de hogy adózzam le a profitom vele? Írjak a coinbase-nek számlát? Illetve adómentesség 8 millióig él jelenleg (2017 jan. 1 től). Ha ezt igénybeveszem és fizetem a KATA díját akkor rendben vagyok? Valaki adózik ilyen formában? Egyáltalán valaki adózik? :D :D
Én szeretném katán belül megoldani mert azt amúgy is fizetem. Eddig az volt a baj, hogy külföldi országba lévő cégnek számlázni csak áfa körösen lehet. De bátyám számlázott már külföldre eu-n belül és csak annyi volt, hogy közösségi adószámot igényelt ami ingyen van.
Valahogy ezt ki kéne deríteni biztosra, majd esetleg írni coinbase-nek, hogy nekünk itt számlát kéne írni és milyen adatokkal mehet ez, valamint küldjük-e el nekik vagy szarnak rá :)