Adózás, ETC/ZEC/BTC pénzkivétel Magyarországon

Indította bbencee, december 02, 2016, 05:24:50 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználók és 4 Vendégek van a témában

zsidoka91

Ha itthon csinálom magánszemélyként (hobbi) bányászást, mennyi rá az adó? meg konkrétan "miről" kell.Kérhetnék egy gyorstalpalót?  ::)

gl81

Olvastam itt a fórumon, hogy a leg anonimabb megoldás a helyi váltók/magánszemélynek eladás, ezt követően a bitcoin automata. Mondjuk utóbbi annyira nem anonim mert kell hozzá egy telefonszám...
De nem is ez a lényeg, hanem amit még ezen felül olvastam, hogy a bitcoin automatából kivétel során kb 10% lesz amit a végén levonnak cakk-pakk. Valahol enyibe jön ki az is, ha plasztik kártyát rendelek, ido-oda utalok majd leveszek, csak itt még jön az 1000$-os limit.

Viszont ha KATA keretein belül szeretném ezt megtenni, akkor ha jól számolom pl.: 1-2Mhuf esetében jobban jövök ki a Katával és még azon sem kell aggódjak, hogy valahol egyszer előkerűl a telefonszámom vagy a nevem.

A fentiekhez, kapcsódik a kérdésem. Megoldható a Kata keretein belűl, hogy mivel most nem vagyok Kata-s, de tegyük fel Kata-s leszek, kiveszek 1-2Mhuf-ot, és mivel nincs is több kripto pénzem és a bányagépet is eladom, így nem is lesz, szóval nincs érteleme a Kata-t fizetni, szóval egyszeri kivét aztán megszüntetem?

Ez nem szúrhatja valakinek a szemét? Megolható a fenti módszer?
THX

berci01

Szerintem a kata jó megoldás lehet. Arra kell figyelj, hogy arányosítják a kereteket. Az éves 12M-es katás keret valójában havi 1M. Az alanyi adómentesség (áfa-mentesség) meg évi 8M, vagyis 666K / hó. Alapjában véve akár áfás is lehetnél, mert ennek nincs áfa tartalma, de akkor áfa bevallást is kéne, hogy beadj, ami picit macerásabb. Én azzal nem foglalkoznék. Vagyis, ha mondjuk 2M-et szeretnél kivenni, akkor 4 hónapnyi egyéni vállalkozói létre van szükséged a kivéthez. Ez azt jelenti, hogy ha egyébként van munkád, be vagy jelentve, akkor havi 25K katát és évi 50K átalány ipát vagy az árbevételre vetített 2%-os ipát kell befizess. Annyiból jobb az átalány, hogy kb ugyanaz és akkor ezzel se kell szórakoznod.

Nagyvonalakban.



Idézetet írta: gl81 Dátum június 13, 2017, 07:53:23 DÉLELŐTT
Olvastam itt a fórumon, hogy a leg anonimabb megoldás a helyi váltók/magánszemélynek eladás, ezt követően a bitcoin automata. Mondjuk utóbbi annyira nem anonim mert kell hozzá egy telefonszám...
De nem is ez a lényeg, hanem amit még ezen felül olvastam, hogy a bitcoin automatából kivétel során kb 10% lesz amit a végén levonnak cakk-pakk. Valahol enyibe jön ki az is, ha plasztik kártyát rendelek, ido-oda utalok majd leveszek, csak itt még jön az 1000$-os limit.

Viszont ha KATA keretein belül szeretném ezt megtenni, akkor ha jól számolom pl.: 1-2Mhuf esetében jobban jövök ki a Katával és még azon sem kell aggódjak, hogy valahol egyszer előkerűl a telefonszámom vagy a nevem.

A fentiekhez, kapcsódik a kérdésem. Megoldható a Kata keretein belűl, hogy mivel most nem vagyok Kata-s, de tegyük fel Kata-s leszek, kiveszek 1-2Mhuf-ot, és mivel nincs is több kripto pénzem és a bányagépet is eladom, így nem is lesz, szóval nincs érteleme a Kata-t fizetni, szóval egyszeri kivét aztán megszüntetem?

Ez nem szúrhatja valakinek a szemét? Megolható a fenti módszer?
THX

DanielMiner5555

Idézetet írta: zsidoka91 Dátum június 12, 2017, 10:25:41 DÉLUTÁN
Ha itthon csinálom magánszemélyként (hobbi) bányászást, mennyi rá az adó? meg konkrétan "miről" kell.Kérhetnék egy gyorstalpalót?  ::)


Olvass picit vissza :)
Önálló tevékenységből származó jövedelemként adózol majd.

gl81

Idézetet írta: berci01 Dátum június 14, 2017, 02:03:05 DÉLELŐTT
Szerintem a kata jó megoldás lehet. Arra kell figyelj, hogy arányosítják a kereteket. Az éves 12M-es katás keret valójában havi 1M. Az alanyi adómentesség (áfa-mentesség) meg évi 8M, vagyis 666K / hó. Alapjában véve akár áfás is lehetnél, mert ennek nincs áfa tartalma, de akkor áfa bevallást is kéne, hogy beadj, ami picit macerásabb. Én azzal nem foglalkoznék. Vagyis, ha mondjuk 2M-et szeretnél kivenni, akkor 4 hónapnyi egyéni vállalkozói létre van szükséged a kivéthez. Ez azt jelenti, hogy ha egyébként van munkád, be vagy jelentve, akkor havi 25K katát és évi 50K átalány ipát vagy az árbevételre vetített 2%-os ipát kell befizess. Annyiból jobb az átalány, hogy kb ugyanaz és akkor ezzel se kell szórakoznod.

Nagyvonalakban.



Idézetet írta: gl81 Dátum június 13, 2017, 07:53:23 DÉLELŐTT
Olvastam itt a fórumon, hogy a leg anonimabb megoldás a helyi váltók/magánszemélynek eladás, ezt követően a bitcoin automata. Mondjuk utóbbi annyira nem anonim mert kell hozzá egy telefonszám...
De nem is ez a lényeg, hanem amit még ezen felül olvastam, hogy a bitcoin automatából kivétel során kb 10% lesz amit a végén levonnak cakk-pakk. Valahol enyibe jön ki az is, ha plasztik kártyát rendelek, ido-oda utalok majd leveszek, csak itt még jön az 1000$-os limit.

Viszont ha KATA keretein belül szeretném ezt megtenni, akkor ha jól számolom pl.: 1-2Mhuf esetében jobban jövök ki a Katával és még azon sem kell aggódjak, hogy valahol egyszer előkerűl a telefonszámom vagy a nevem.

A fentiekhez, kapcsódik a kérdésem. Megoldható a Kata keretein belűl, hogy mivel most nem vagyok Kata-s, de tegyük fel Kata-s leszek, kiveszek 1-2Mhuf-ot, és mivel nincs is több kripto pénzem és a bányagépet is eladom, így nem is lesz, szóval nincs érteleme a Kata-t fizetni, szóval egyszeri kivét aztán megszüntetem?

Ez nem szúrhatja valakinek a szemét? Megolható a fenti módszer?
THX

Nagyon jó, köszönöm!

zsidoka91

Magánszemély esetében az árfolyamnyereség esetén 15% SZJA + 14% EHO fizetési kötelezettség keletkezik.
magyarán 29% adót kell fizetnem?
Vettem pl VGA-t prohardcerről. Ugye itt nem számít, hogy nincsen arról papíriom, ha magánszemélyként csinálom.?

peiper

Üdvözletem uraim!!
Kezdő vagyok,de végigrágtam már sok anyagot elég bőségesen,de hozzá teszem nem találtam még választ a gondjaimra....
Az lenne a kérdésem felétek,hogy:
Coinbase-ről ha vásárlok valamit itthon bolt nevet nem akarok írni.......akkor az járni fog valamelyen következményekkel vagy vihető tovább folyamatosan????
Válaszokat előre is köszönöm.

realjam

Sziasztok!

Teljesen újként a bányászatban próbálok össze szedni alapvető információkat.
Arra nem találtam választ, hogy hogyan lesz valamely ETH  pénztárcában összegyűlt ETH-ból kézzel fogható pénz?
Hol találok összeszedett, normális leírást erről?

Segítségeteket előre is köszönöm.

Székely Vegán

Idézetet írta: realjam Dátum június 14, 2017, 01:38:54 DÉLUTÁN
Sziasztok!

Teljesen újként a bányászatban próbálok össze szedni alapvető információkat.
Arra nem találtam választ, hogy hogyan lesz valamely ETH  pénztárcában összegyűlt ETH-ból kézzel fogható pénz?
Hol találok összeszedett, normális leírást erről?

Segítségeteket előre is köszönöm.

Például a kraken.com -on átváltod eur-ba s onnan sepa utalással megy a bankszámládra.
De más lehetőség is van, pl. átváltod btc-be és kiveszel készpénzt egy bitcoin autómatából.
Vagy veszel egy bitpay visa kártyát és oda utalod a btc-t s onnan el tudod költeni bárhol ahol visat elfogadnak és kp-t is tudsz kivenni ATM-ből.
***BÁNYÁSZ ÉS KRIPTOPÉNZ VIDEÓIM***
https://www.youtube.com/channel/UC1l3y27zXgQqIumFnzIl0FQ

peiper

Üdvözletem uraim!!
Kezdő vagyok,de végigrágtam már sok anyagot elég bőségesen,de hozzá teszem nem találtam még választ a gondjaimra....
Az lenne a kérdésem felétek,hogy:
Coinbase-ről ha vásárlok valamit itthon bolt nevet nem akarok írni.......akkor az járni fog valamelyen következményekkel vagy vihető tovább folyamatosan????
Válaszokat előre is köszönöm.

woren

Évi 600 ezer Ft-ig nem kell adózni ha jól tudom ! Jó persze ez hamar meglehet ha kicsit komolyabban csinálod, ez inkább kezdőknek lehet érdekes !

peiper

Ha veszek valamit a 220v-ról Coinbase-es utalással akkor legális vagy sem???
Help PLÍZZZZZZZZZZZZZZZZZ...

Uhura

Idézetet írta: peiper Dátum június 15, 2017, 10:55:14 DÉLUTÁN
Ha veszek valamit a 220v-ról Coinbase-es utalással akkor legális vagy sem???
Help PLÍZZZZZZZZZZZZZZZZZ...

Persze , miért ne lenne legális. Nem a fizetés a probléma, hanem az adózás.

Talán még jobb is mert így van egy Mo. ban lévő papírid ami szigorú számadűsú és vissza követhető, hogy mennyi volt az annyi ... mert a Bank kártyás kivétnél azért kell joystikozni , hogy amit kivettél az mennyit is ért akkor amikor kivetted.

A kérdés az, hogy leadózod-e?

woren

Van itt olyan aki Kata -s adózással csinálja a bányászást ? Pár fontos dolgot leírhatna róla ! Köszi !

peiper

Ha veszek valamit a 220v-ról Coinbase-es utalással akkor legális vagy sem???
Help PLÍZZZZZZZZZZZZZZZZZ...

Persze , miért ne lenne legális. Nem a fizetés a probléma, hanem az adózás.

Talán még jobb is mert így van egy Mo. ban lévő papírid ami szigorú számadűsú és vissza követhető, hogy mennyi volt az annyi ... mert a Bank kártyás kivétnél azért kell joystikozni , hogy amit kivettél az mennyit is ért akkor amikor kivetted.

A kérdés az, hogy leadózod-e?

A kérdésem az,hogy ha csak vásárolok utánna van-e teendőm a Nav vagy más szerv felé.A pénzt a Coinbase-ről utalnám a 220v-ra,tehát azzal fizetnék.

woren

#355
Idézetet írta: peiper Dátum június 16, 2017, 10:22:29 DÉLELŐTT
Ha veszek valamit a 220v-ról Coinbase-es utalással akkor legális vagy sem???
Help PLÍZZZZZZZZZZZZZZZZZ...

Persze , miért ne lenne legális. Nem a fizetés a probléma, hanem az adózás.

Talán még jobb is mert így van egy Mo. ban lévő papírid ami szigorú számadűsú és vissza követhető, hogy mennyi volt az annyi ... mert a Bank kártyás kivétnél azért kell joystikozni , hogy amit kivettél az mennyit is ért akkor amikor kivetted.

A kérdés az, hogy leadózod-e?

A kérdésem az,hogy ha csak vásárolok utánna van-e teendőm a Nav vagy más szerv felé.A pénzt a Coinbase-ről utalnám a 220v-ra,tehát azzal fizetnék.

220 Volton minden 20%-al drágább mint máshol, ott már alapból többet adózol ha ott vásárolsz, de ha akarnál sem tudnál utána adózni szerintem még külön :D
Kérdezd meg a 220 Voltot , ők biztos tudják és utána írd meg , hogy mit mondtak ! :D

Mulder

Idézetet írta: peiper Dátum június 16, 2017, 10:22:29 DÉLELŐTT
Ha veszek valamit a 220v-ról Coinbase-es utalással akkor legális vagy sem???
Help PLÍZZZZZZZZZZZZZZZZZ...

Persze , miért ne lenne legális. Nem a fizetés a probléma, hanem az adózás.

Talán még jobb is mert így van egy Mo. ban lévő papírid ami szigorú számadűsú és vissza követhető, hogy mennyi volt az annyi ... mert a Bank kártyás kivétnél azért kell joystikozni , hogy amit kivettél az mennyit is ért akkor amikor kivetted.

A kérdés az, hogy leadózod-e?

A kérdésem az,hogy ha csak vásárolok utánna van-e teendőm a Nav vagy más szerv felé.A pénzt a Coinbase-ről utalnám a 220v-ra,tehát azzal fizetnék.

persze amint meg vetted a cuccost, keresd fel a hozzád legközelebb eső apech kirendeltséget és mutasd be a számlát, a poloniexed acc-odat és az uquid kártyád és vigyél fotót a rigedről :).

Worlynox

Idézetet írta: peiper Dátum június 16, 2017, 10:22:29 DÉLELŐTT
Ha veszek valamit a 220v-ról Coinbase-es utalással akkor legális vagy sem???
Help PLÍZZZZZZZZZZZZZZZZZ...

Persze , miért ne lenne legális. Nem a fizetés a probléma, hanem az adózás.

Talán még jobb is mert így van egy Mo. ban lévő papírid ami szigorú számadűsú és vissza követhető, hogy mennyi volt az annyi ... mert a Bank kártyás kivétnél azért kell joystikozni , hogy amit kivettél az mennyit is ért akkor amikor kivetted.

A kérdés az, hogy leadózod-e?

A kérdésem az,hogy ha csak vásárolok utánna van-e teendőm a Nav vagy más szerv felé.A pénzt a Coinbase-ről utalnám a 220v-ra,tehát azzal fizetnék.

Engedd el a crypto világot.

drizzt_do_urden

ne masold ugyanazt 2x vissza megkerlek. ha nem tudjuk a valaszt a kerdesedre az meg nem azt jelenti hogy nem akartunk segiteni. vannak dolgok amik egyszeruen nem megvalaszolhatoak mert nem erdekelnek senkit!

help_PLS

Idézetet írta: woren Dátum június 16, 2017, 09:57:21 DÉLELŐTT
Van itt olyan aki Kata -s adózással csinálja a bányászást ? Pár fontos dolgot leírhatna róla ! Köszi !

Ez engem is érdeklne, akár ha könyvelő adószakértő kontaktot adna valaki, akivel ezt körül tudom járni pontosan.