Kriptovaluta tőzsdei kereskedés

Indította lakat, január 05, 2017, 09:02:41 DÉLELŐTT

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználók és 7 Vendégek van a témában

venndi

#900
Idézetet írta: sebajtóbiás Dátum május 27, 2017, 06:43:15 DÉLUTÁN
Olvasnivaló wallet témában:
http://bitcoindaily.org/bitcoin-guides/how-to-store-your-bitcoins/
https://themerkle.com/12-ways-to-store-your-bitcoins/

Köszönöm a linkeket! Talán okosabb lettem az olvasottak után.

Végülis akkor a kraken és a polo is valamilyen szinten egy (online) wallet vagy nem? Ugyanúgy tárolhatod a coinjaidat.
Te milyen walletet használsz ha szabad tudni, online, software, vagy hardware? Konkrétan melyiket ajánlod, akár desktop akár online verziókon belül?

OS X-et használok, szóval vírus nem igen kellene hogy gondot okozzon.

janixwow

Bitsquare-t használ valaki? Több külföldi miner srác is ajánlotta, hogy csak abban bíznak, de nem tünnik túl populárisnak mégsem van ennek valami oka?
Sőrt elfogadok:

Burst: BURST-K72B-G6H2-FP9E-482BU

Uhura

Karcsipapa: ne szidd magad a BTC mkiatt vagy , hogy nem láttad . Szerintem kb. 2000-től érezhetően nem a belső erők hajtották tovább a dolgot, hanem azok a jóslatok, hogy irány a 3000-res célár meg a kapzsiság. Az egész tipikus példája volt szerintem a fundamentális és technikai elemzés egymás nélküli féllábúságának. Ha csak a chartot nézzük akkor statisztikai valószínűséggel számolunk és nem vesszük figyelembe a statisztikában nem látható belső folyamatokat. Én. 2200 eur-s árnál szálltam ki , utána volt az első megtorpanás .. utána pedig 2-3 menetben újra betesztelte a felső régiot de vissza patant.

Az érdekes és külön elemzés tárgya lehetne, hogy az eddig látható ellentétes alt - btc mozgás most miért kezdettel párhuzamos mozgásba. Az is érdekes, hogy az USDT megint majdnem beleszakadt a hatalmas ingásokba.

Nem tudom és talán te tudod, de szerintem ez nem csak a mások által leírt japán BTC legalizáció vagy a kínaiak yuanból való menekülése miatt lett egy lufi. Szerintem a real nagyobb esései vagy más folyamatok is közrejátszottak ... egyre többen gondolják úgy, hogy a btc egyfajta menekülő eszköz , amivel gyorsan és "titkosan" lehet pénzeket átdobni más pénzügyi rendszerekbe. Ha ez így lesz és ez a fajta gondolkodás - ha tényleg emiatt volt az egész - általános lesz , olyan írtozatos pénzek fognak mozogni a btc-s és altcoin piacon, hogy egy év alatt jó pénzügyi döntésekkel 0-ról lehet valaki dollár milliomos. Bár kérdés az ilyen fajta mozgások nem fogják -e megilyeszteni az embereket mert ha valaki itt nyer akkor mások veszítenek.

Karcsi papa

Idézetet írta: Uhura Dátum május 28, 2017, 05:35:04 DÉLELŐTT
Karcsipapa: ne szidd magad a BTC mkiatt vagy , hogy nem láttad . Szerintem kb. 2000-től érezhetően nem a belső erők hajtották tovább a dolgot, hanem azok a jóslatok, hogy irány a 3000-res célár meg a kapzsiság. Az egész tipikus példája volt szerintem a fundamentális és technikai elemzés egymás nélküli féllábúságának. Ha csak a chartot nézzük akkor statisztikai valószínűséggel számolunk és nem vesszük figyelembe a statisztikában nem látható belső folyamatokat. Én. 2200 eur-s árnál szálltam ki , utána volt az első megtorpanás .. utána pedig 2-3 menetben újra betesztelte a felső régiot de vissza patant.

Az érdekes és külön elemzés tárgya lehetne, hogy az eddig látható ellentétes alt - btc mozgás most miért kezdettel párhuzamos mozgásba. Az is érdekes, hogy az USDT megint majdnem beleszakadt a hatalmas ingásokba.

Nem tudom és talán te tudod, de szerintem ez nem csak a mások által leírt japán BTC legalizáció vagy a kínaiak yuanból való menekülése miatt lett egy lufi. Szerintem a real nagyobb esései vagy más folyamatok is közrejátszottak ... egyre többen gondolják úgy, hogy a btc egyfajta menekülő eszköz , amivel gyorsan és "titkosan" lehet pénzeket átdobni más pénzügyi rendszerekbe. Ha ez így lesz és ez a fajta gondolkodás - ha tényleg emiatt volt az egész - általános lesz , olyan írtozatos pénzek fognak mozogni a btc-s és altcoin piacon, hogy egy év alatt jó pénzügyi döntésekkel 0-ról lehet valaki dollár milliomos. Bár kérdés az ilyen fajta mozgások nem fogják -e megilyeszteni az embereket mert ha valaki itt nyer akkor mások veszítenek.

Az elemzésben nem az irányok és az emelkedés vagy csökkenés megállapítása a legnehezebb hanem ha valaki meg kérdez mit gondolok akkor még ha csak feltételezést is írok de ott van mögötte a felelősség ha mégis máshogy alakul. Chartot nézem midig tudom tegnap hol járt az ár és miért, berajzolok ezt azt utána keresek hírt hozzá stb. BTC-nek semmi nem kellett az ment fel 1800-tól már nem vágtam miért és már pénzt se tettem bele az érthetetlenség miatt. Sokat lehetett volna keresni vele de most mégse érzem hogy a fenébe miért hagytam ki.
Az alt/btc valószínű azért kezdette együtt mozogni mert előtte kevés arányban jött be külső forrásból pénz tehát a bányászok és az altok közötti mozgások irányították a piacot. Itt valami külső milliárdosi kör pumpálhatta fel ezt a lufit. Japán és kína ott érthető volt hogy megtolja az árat de még mindig maradt egy 800-1000 dolláros rés. Attól még lehet hogy a kelet huncutkodik és csináltak egy szép nagy pénzmosást.
Na de ezek után még mindig miért bizakodik mindenki, mert minél több ország legalizálja a BTC-t annál feljebb tornásszák az árat. Tegyük fel az unió úgy gondolja hivatalos fizetőeszköz lesz a bitcoin. Szerintem nem mondok nagyot de 5000 dollárral rögtön megtolná az árat, de kisebb országok esetén is 500/ország simán benne lehet. Valami ilyen gondolatok lehetnek azok fejében is akik 20 ezres számban is gondolkodnak.
Ha úgy érzed támogatnál...   BTC 142DRhk1b522S5e3B7Cn1pParJnrVjEF3s
egyéb lehetőségért érdeklődj pm!

Artthur

Kallos srac egyik videojaban mondott olyat hogyha a rendes tozsde penzmennyisegenek csak 1%-a ataramolna a cryptovilagba es ez mind btc-be akkor 170.000 dollar lenne 1 btc.
Szerintem eleg lenne csak 0.5% egyelore... ;)

Til

Idézetet írta: filamester Dátum május 27, 2017, 01:58:14 DÉLUTÁN
Idézetet írta: raffiakötö Dátum május 27, 2017, 01:46:25 DÉLUTÁN
Idézetet írta: filamester Dátum május 27, 2017, 01:32:14 DÉLUTÁN
Már kb 1000-1100 dollart buktam azzal hogy így leesett az ETH és ETC... Szerintetek jobb megtartani es kivarni vagy inkabb vegyem ki hogy ne bukjak még tobbet?

Én a helyedben tartanám, mert vissza fog menni.
Én is így látom, csak kérdés hogy mikor megy vissza legalább 170-180 ig.
Valahogy ugy erzem, hogy millios nagysagrendbe raktal fel szinte egy lapra.
Nem ugy csinalod,hogy min.4 portfoliod van?
C:\> del c:\command.com

filamester

Idézetet írta: Til Dátum május 28, 2017, 09:35:47 DÉLELŐTT
Idézetet írta: filamester Dátum május 27, 2017, 01:58:14 DÉLUTÁN
Idézetet írta: raffiakötö Dátum május 27, 2017, 01:46:25 DÉLUTÁN
Idézetet írta: filamester Dátum május 27, 2017, 01:32:14 DÉLUTÁN
Már kb 1000-1100 dollart buktam azzal hogy így leesett az ETH és ETC... Szerintetek jobb megtartani es kivarni vagy inkabb vegyem ki hogy ne bukjak még tobbet?

Én a helyedben tartanám, mert vissza fog menni.
Én is így látom, csak kérdés hogy mikor megy vissza legalább 170-180 ig.
Valahogy ugy erzem, hogy millios nagysagrendbe raktal fel szinte egy lapra.
Nem ugy csinalod,hogy min.4 portfoliod van?
Csak a kibányászott coinjaim vannak, meg 2-3 max 100 dolláros befektetés, nem vagyok annyira otthon a kereskedésben :) Csak bányászgatok és nem veszem ki a pénzt:)
18 x MSI RX 470 Gaming X 4GB
6 x Gigabyte Aorus RX 570 4GB
4 x Gigabyte RX 580 8GB
6 x Gigabyte Aorus RX 580 4GB

Karcsi papa

BTC, LTC, ETC, ETH, DASH, ZEC, XMR, XRP, REP, NXT, STR

Gondoltam összeírom hol látok emelkedés jeleit, mindenhol. Az a vicc hogy olyan az egész piac mintha most bármit vennél az btc. what  :o
Ha úgy érzed támogatnál...   BTC 142DRhk1b522S5e3B7Cn1pParJnrVjEF3s
egyéb lehetőségért érdeklődj pm!

Uhura

Idézetet írta: Karcsi papa Dátum május 28, 2017, 09:13:12 DÉLELŐTT
Idézetet írta: Uhura Dátum május 28, 2017, 05:35:04 DÉLELŐTT
Karcsipapa: ne szidd magad a BTC mkiatt vagy , hogy nem láttad . Szerintem kb. 2000-től érezhetően nem a belső erők hajtották tovább a dolgot, hanem azok a jóslatok, hogy irány a 3000-res célár meg a kapzsiság. Az egész tipikus példája volt szerintem a fundamentális és technikai elemzés egymás nélküli féllábúságának. Ha csak a chartot nézzük akkor statisztikai valószínűséggel számolunk és nem vesszük figyelembe a statisztikában nem látható belső folyamatokat. Én. 2200 eur-s árnál szálltam ki , utána volt az első megtorpanás .. utána pedig 2-3 menetben újra betesztelte a felső régiot de vissza patant.

Az érdekes és külön elemzés tárgya lehetne, hogy az eddig látható ellentétes alt - btc mozgás most miért kezdettel párhuzamos mozgásba. Az is érdekes, hogy az USDT megint majdnem beleszakadt a hatalmas ingásokba.

Nem tudom és talán te tudod, de szerintem ez nem csak a mások által leírt japán BTC legalizáció vagy a kínaiak yuanból való menekülése miatt lett egy lufi. Szerintem a real nagyobb esései vagy más folyamatok is közrejátszottak ... egyre többen gondolják úgy, hogy a btc egyfajta menekülő eszköz , amivel gyorsan és "titkosan" lehet pénzeket átdobni más pénzügyi rendszerekbe. Ha ez így lesz és ez a fajta gondolkodás - ha tényleg emiatt volt az egész - általános lesz , olyan írtozatos pénzek fognak mozogni a btc-s és altcoin piacon, hogy egy év alatt jó pénzügyi döntésekkel 0-ról lehet valaki dollár milliomos. Bár kérdés az ilyen fajta mozgások nem fogják -e megilyeszteni az embereket mert ha valaki itt nyer akkor mások veszítenek.

Az elemzésben nem az irányok és az emelkedés vagy csökkenés megállapítása a legnehezebb hanem ha valaki meg kérdez mit gondolok akkor még ha csak feltételezést is írok de ott van mögötte a felelősség ha mégis máshogy alakul. Chartot nézem midig tudom tegnap hol járt az ár és miért, berajzolok ezt azt utána keresek hírt hozzá stb. BTC-nek semmi nem kellett az ment fel 1800-tól már nem vágtam miért és már pénzt se tettem bele az érthetetlenség miatt. Sokat lehetett volna keresni vele de most mégse érzem hogy a fenébe miért hagytam ki.
Az alt/btc valószínű azért kezdette együtt mozogni mert előtte kevés arányban jött be külső forrásból pénz tehát a bányászok és az altok közötti mozgások irányították a piacot. Itt valami külső milliárdosi kör pumpálhatta fel ezt a lufit. Japán és kína ott érthető volt hogy megtolja az árat de még mindig maradt egy 800-1000 dolláros rés. Attól még lehet hogy a kelet huncutkodik és csináltak egy szép nagy pénzmosást.
Na de ezek után még mindig miért bizakodik mindenki, mert minél több ország legalizálja a BTC-t annál feljebb tornásszák az árat. Tegyük fel az unió úgy gondolja hivatalos fizetőeszköz lesz a bitcoin. Szerintem nem mondok nagyot de 5000 dollárral rögtön megtolná az árat, de kisebb országok esetén is 500/ország simán benne lehet. Valami ilyen gondolatok lehetnek azok fejében is akik 20 ezres számban is gondolkodnak.

Az az érzésem, hogy egyrészről a spekulatív pénz beáramlása tornássza a BTC, és ezért volt bajom mindig is a Satosi féle pure elképzelést szajkozókkal, hogy a btc ára max az elején az első 1 -2 évben volt köze a kitermelésni intenzitásnak vagy a diff-nek. Per pillanat újra a Holland tulipán válság jut eszembe az egész BTC-s ár emelkedésről.

A kérdés csak az, hogy a Brazil kormány válság, a Trump féle adózási háború, Brexit , kínaiak yüanból való eszeveszett menekülése miatt történik -e az egész. Én részben az utolsóra szavazpk, mert régebben beliknelt adatok szerint ma a legnagyobb forgalmat a japán btc-s cégek generálják és ezt tovább erősíthette a japán kormány döntése.

Karcsi papa

Ha úgy érzed támogatnál...   BTC 142DRhk1b522S5e3B7Cn1pParJnrVjEF3s
egyéb lehetőségért érdeklődj pm!

L4mie

Sziasztok,
Olvasom egy ideje a fórumot, szeretnék némi minimális pénzmagot betenni kriptoba...próbálgatni, középtávra hátha...
Melyik felületet ajánljátok vételre?
Sajnos kraken nem igazán akarja elfogadni a vetrificationokat, kb. 1 hete áll :( tudom tudom most lassú, de igazából az idő pénz.
Köszönöm a segítséget. 
Amit utálok:
1. fórum aláírások
2. listák
3. irónia

andysk

Idézetet írta: L4mie Dátum május 29, 2017, 08:45:18 DÉLELŐTT
Sziasztok,
Olvasom egy ideje a fórumot, szeretnék némi minimális pénzmagot betenni kriptoba...próbálgatni, középtávra hátha...
Melyik felületet ajánljátok vételre?
Sajnos kraken nem igazán akarja elfogadni a vetrificationokat, kb. 1 hete áll :( tudom tudom most lassú, de igazából az idő pénz.
Köszönöm a segítséget.
Ha nem bírsz várni a krakenre akkor vegyél kriptót a coinbase.com on és onnan irány a poloniex.com

L4mie

#912
Köszi, próbáltam, azt írja az országban nem támogatott a vétel... Mondjuk jelenleg Új Zélandról vagyok...lehet akkor majd megpróbálom VPN el otthonról.

Plus500 rol mi a véleményetek?
Amit utálok:
1. fórum aláírások
2. listák
3. irónia

sebajtóbiás

Idézetet írta: Karcsi papa Dátum május 28, 2017, 05:48:59 DÉLUTÁN
BTCUSDT 1411 simán benne van mivel zászló alakzatból lépet ki az ár!

https://www.tradingview.com/chart/BTCUSDT/cUWhy7oP-BTCUSDT/

Egy kicsit nagyobb képet nézve, én azt mondanám, hogy amíg a 6 órás felhő illetve a zöld trendvonal felett tud maradni, addig van esély az újabb nagyobb felfelé indulásra. Ha ezeken nem tud megtámaszkodni és átesik lefelé, akkor én is további esést várok és alacsonyabban levő támaszok keresését, amit nem tudok hol lesz :) de 1700, 1500, 1450, 1300 és 1170 környéken is látok opciókat (Bitfinex árak).

https://www.coinigy.com/s/i/592be847/
https://www.coinigy.com/s/i/592bf197/

sebajtóbiás

#914
Idézetet írta: venndi Dátum május 27, 2017, 10:18:28 DÉLUTÁN
Idézetet írta: sebajtóbiás Dátum május 27, 2017, 06:43:15 DÉLUTÁN
Olvasnivaló wallet témában:
http://bitcoindaily.org/bitcoin-guides/how-to-store-your-bitcoins/
https://themerkle.com/12-ways-to-store-your-bitcoins/

Köszönöm a linkeket! Talán okosabb lettem az olvasottak után.

Végülis akkor a kraken és a polo is valamilyen szinten egy (online) wallet vagy nem? Ugyanúgy tárolhatod a coinjaidat.
Te milyen walletet használsz ha szabad tudni, online, software, vagy hardware? Konkrétan melyiket ajánlod, akár desktop akár online verziókon belül?

OS X-et használok, szóval vírus nem igen kellene hogy gondot okozzon.

Igen, a váltókon is tárolhatod a coinjaidat, de talán ez a legkevésbé biztonságos opció (ezeket hackerek is támadhatják és kormányok is b@sztathatják), úgyhogy itt csak annyit érdemes tárolni, amennyivel kereskedsz a profitot pedig folyamatosan kiszedni biztosabb helyre.

Az első linken elég jó opciók vannak felsorolva, én leginkább Electrumot használok Linuxon és Mycelliumot Androidon, illetve van egy Trezorom is már :)


Til

Idézetet írta: sebajtóbiás Dátum május 29, 2017, 12:17:11 DÉLUTÁN
Idézetet írta: venndi Dátum május 27, 2017, 10:18:28 DÉLUTÁN
Idézetet írta: sebajtóbiás Dátum május 27, 2017, 06:43:15 DÉLUTÁN
Olvasnivaló wallet témában:
http://bitcoindaily.org/bitcoin-guides/how-to-store-your-bitcoins/
https://themerkle.com/12-ways-to-store-your-bitcoins/

Köszönöm a linkeket! Talán okosabb lettem az olvasottak után.

Végülis akkor a kraken és a polo is valamilyen szinten egy (online) wallet vagy nem? Ugyanúgy tárolhatod a coinjaidat.
Te milyen walletet használsz ha szabad tudni, online, software, vagy hardware? Konkrétan melyiket ajánlod, akár desktop akár online verziókon belül?

OS X-et használok, szóval vírus nem igen kellene hogy gondot okozzon.

Igen, a váltókon is tárolhatod a coinjaidat, de talán ez a legkevésbé biztonságos opció (ezeket hackerek is támadhatják és kormányok is b@sztathatják), úgyhogy itt csak annyit érdemes tárolni, amennyivel kereskedsz a profitot pedig folyamatosan kiszedni biztosabb helyre.

Az első linken elég jó opciók vannak felsorolva, én leginkább Electrumot használok Linuxon és Mycelliumot Androidon, illetve van egy Trezorom is már :)
En is,attol felek,mi van ha zaroljak egy szep napon a polo es a kraken szamlait.
Arra gondoltam,hogy a tether.io online walleten tarolnam az usdt-t.
Van erre valami jobb webes wallet.
Kerem aki otthon van a temaban es ismer megbizhato webes walletet tether tarolasara,kerem ossza meg.
Koszonom
C:\> del c:\command.com

Balvanylajos

Idézetet írta: Til Dátum május 29, 2017, 06:50:23 DÉLUTÁN
Idézetet írta: sebajtóbiás Dátum május 29, 2017, 12:17:11 DÉLUTÁN
Idézetet írta: venndi Dátum május 27, 2017, 10:18:28 DÉLUTÁN
Idézetet írta: sebajtóbiás Dátum május 27, 2017, 06:43:15 DÉLUTÁN
Olvasnivaló wallet témában:
http://bitcoindaily.org/bitcoin-guides/how-to-store-your-bitcoins/
https://themerkle.com/12-ways-to-store-your-bitcoins/

Köszönöm a linkeket! Talán okosabb lettem az olvasottak után.

Végülis akkor a kraken és a polo is valamilyen szinten egy (online) wallet vagy nem? Ugyanúgy tárolhatod a coinjaidat.
Te milyen walletet használsz ha szabad tudni, online, software, vagy hardware? Konkrétan melyiket ajánlod, akár desktop akár online verziókon belül?

OS X-et használok, szóval vírus nem igen kellene hogy gondot okozzon.

Igen, a váltókon is tárolhatod a coinjaidat, de talán ez a legkevésbé biztonságos opció (ezeket hackerek is támadhatják és kormányok is b@sztathatják), úgyhogy itt csak annyit érdemes tárolni, amennyivel kereskedsz a profitot pedig folyamatosan kiszedni biztosabb helyre.

Az első linken elég jó opciók vannak felsorolva, én leginkább Electrumot használok Linuxon és Mycelliumot Androidon, illetve van egy Trezorom is már :)
En is,attol felek,mi van ha zaroljak egy szep napon a polo es a kraken szamlait.
Arra gondoltam,hogy a tether.io online walleten tarolnam az usdt-t.
Van erre valami jobb webes wallet.
Kerem aki otthon van a temaban es ismer megbizhato webes walletet tether tarolasara,kerem ossza meg.
Koszonom

A multibitet semmiképpen sem ajánlom.
Csak trükközéssel lehet kiszedni belőle a private key-t, amire ugyan sosincsen szükség, de én éppen belefutottam, hogy kellett és volt szívás!

A JAXX elég jónak néz ki. Nyílt forráskódú, semmit sem küld sehová, csak helyben tárol adatokat.


drizzt_do_urden

#917
en desktop walletet ajanlom...mindenre. vagy hardware wallet...leglabbis akkor ha hosszu tavon gondolkozol. ha banyaszol es adod el akkor nem szamit!

Coinhunter

Idézetet írta: sebajtóbiás Dátum május 29, 2017, 12:02:45 DÉLUTÁN
Idézetet írta: Karcsi papa Dátum május 28, 2017, 05:48:59 DÉLUTÁN
BTCUSDT 1411 simán benne van mivel zászló alakzatból lépet ki az ár!

https://www.tradingview.com/chart/BTCUSDT/cUWhy7oP-BTCUSDT/

Egy kicsit nagyobb képet nézve, én azt mondanám, hogy amíg a 6 órás felhő illetve a zöld trendvonal felett tud maradni, addig van esély az újabb nagyobb felfelé indulásra. Ha ezeken nem tud megtámaszkodni és átesik lefelé, akkor én is további esést várok és alacsonyabban levő támaszok keresését, amit nem tudok hol lesz :) de 1700, 1500, 1450, 1300 és 1170 környéken is látok opciókat (Bitfinex árak).

https://www.coinigy.com/s/i/592be847/
https://www.coinigy.com/s/i/592bf197/


Attól jó a tőzsde, hogy nem gondolkoznak egyformán az emberek  ;D

Én ugyan nem használok sok indikátort, csupán egy pár trendvonalat, szinteket jelző vonalakat és fibonachi-t. DE én úgy gondolom, hogy az 1 órás idősíkon nézve egy háromszőgelésből tört ki, BUY irányba és a következő ellenállás 2275 USD körül van. Ha ez nem veri vissza, akkor 2400 körül gondolom a másik ellenállást. (piros színnel jelöltem a trendvonalakat, kékkel az ellenállást)

https://uk.tradingview.com/x/BSecexvJ/


drizzt_do_urden

de az a hir, hogy esetleg a kraken es poloniex ellen eljaras indul az igaz vagy csak lejarato politika a tobbi tozsde reszerol?