Kriptovaluta tőzsdei kereskedés

Indította lakat, január 05, 2017, 09:02:41 DÉLELŐTT

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználók és 6 Vendégek van a témában

Karcsi papa

Az a szitu hogy sok egyértelmű jelet a kisebb coinoknál idő hiányában nem lehet naponta végig nézni és mikor már ránézel késő és már rég a korrekciónál tart, pedig utólag látszik hogy utaltak jelek arra hogy ebből komoly dolog is lehet.
Ha úgy érzed támogatnál...   BTC 142DRhk1b522S5e3B7Cn1pParJnrVjEF3s
egyéb lehetőségért érdeklődj pm!

bbarna


Laca012

Idézetet írta: Karcsi papa Dátum június 04, 2017, 10:26:26 DÉLELŐTT
Az a szitu hogy sok egyértelmű jelet a kisebb coinoknál idő hiányában nem lehet naponta végig nézni és mikor már ránézel késő és már rég a korrekciónál tart, pedig utólag látszik hogy utaltak jelek arra hogy ebből komoly dolog is lehet.

Tegnap ejjel kiszalltam 0.00000690-nel.. Azt mondod erdemes meg visszaszallni a dologba, vagy mar rizikos es lekestem?

Karcsi papa

Idézetet írta: Laca012 Dátum június 04, 2017, 11:12:47 DÉLELŐTT
Idézetet írta: Karcsi papa Dátum június 04, 2017, 10:26:26 DÉLELŐTT
Az a szitu hogy sok egyértelmű jelet a kisebb coinoknál idő hiányában nem lehet naponta végig nézni és mikor már ránézel késő és már rég a korrekciónál tart, pedig utólag látszik hogy utaltak jelek arra hogy ebből komoly dolog is lehet.

Tegnap ejjel kiszalltam 0.00000690-nel.. Azt mondod erdemes meg visszaszallni a dologba, vagy mar rizikos es lekestem?

Kicsit tekerj feljebb ott részletesen végig vezetem az elképzelésem ez a mostani csak egy kis hullám meglovagolása volt, 998-1510 ezek az alap célok. Képre írtam 672 felett ha tartósan zár akkor go 998! Tehát még ha látok jeleket akkor 672-ről 998-ra egy újabb ellott hullámmal jutunk el legjobb esetben.
Ha úgy érzed támogatnál...   BTC 142DRhk1b522S5e3B7Cn1pParJnrVjEF3s
egyéb lehetőségért érdeklődj pm!

Karcsi papa

Idézetet írta: Karcsi papa Dátum június 04, 2017, 11:33:46 DÉLELŐTT
Idézetet írta: Laca012 Dátum június 04, 2017, 11:12:47 DÉLELŐTT
Idézetet írta: Karcsi papa Dátum június 04, 2017, 10:26:26 DÉLELŐTT
Az a szitu hogy sok egyértelmű jelet a kisebb coinoknál idő hiányában nem lehet naponta végig nézni és mikor már ránézel késő és már rég a korrekciónál tart, pedig utólag látszik hogy utaltak jelek arra hogy ebből komoly dolog is lehet.

Tegnap ejjel kiszalltam 0.00000690-nel.. Azt mondod erdemes meg visszaszallni a dologba, vagy mar rizikos es lekestem?

Kicsit tekerj feljebb ott részletesen végig vezetem az elképzelésem ez a mostani csak egy kis hullám meglovagolása volt, 998-1510 ezek az alap célok. Képre írtam 672 felett ha tartósan zár akkor go 998! Tehát még ha látok jeleket akkor 672-ről 998-ra egy újabb ellott hullámmal jutunk el legjobb esetben.

Kicsit elírtam bocsi, ahol 672 van írva ott 720-at akartam írni!
Ha úgy érzed támogatnál...   BTC 142DRhk1b522S5e3B7Cn1pParJnrVjEF3s
egyéb lehetőségért érdeklődj pm!

Laca012

#985
Idézetet írta: Karcsi papa Dátum június 04, 2017, 11:33:46 DÉLELŐTT
Idézetet írta: Laca012 Dátum június 04, 2017, 11:12:47 DÉLELŐTT
Idézetet írta: Karcsi papa Dátum június 04, 2017, 10:26:26 DÉLELŐTT
Az a szitu hogy sok egyértelmű jelet a kisebb coinoknál idő hiányában nem lehet naponta végig nézni és mikor már ránézel késő és már rég a korrekciónál tart, pedig utólag látszik hogy utaltak jelek arra hogy ebből komoly dolog is lehet.

Tegnap ejjel kiszalltam 0.00000690-nel.. Azt mondod erdemes meg visszaszallni a dologba, vagy mar rizikos es lekestem?

Kicsit tekerj feljebb ott részletesen végig vezetem az elképzelésem ez a mostani csak egy kis hullám meglovagolása volt, 998-1510 ezek az alap célok. Képre írtam 672 felett ha tartósan zár akkor go 998! Tehát még ha látok jeleket akkor 672-ről 998-ra egy újabb ellott hullámmal jutunk el legjobb esetben.

Oh latom mar, meg a grafikont is..(nem tudom mit neztem, lehet a cseh2-t..) Szoval akkor ez a mostani raketa.. Koszi!

Beszarok gyerekek.. Kib. poloniexen megint temporary disabled a SIA...
Ahogy uzlet van benne, azonnal lehuzzak a rolot..  >:( >:(
Meg epp meg tudtam venni azt a nyomorult 71500SIA-t, de ha a kib poloniex benfentes jatekai miatt nem fogom tudni csucson kivenni, akkor leszo....m magam az tuti..  :'(

Laca012

Idézetet írta: Karcsi papa Dátum június 04, 2017, 11:38:00 DÉLELŐTT
Idézetet írta: Karcsi papa Dátum június 04, 2017, 11:33:46 DÉLELŐTT
Idézetet írta: Laca012 Dátum június 04, 2017, 11:12:47 DÉLELŐTT
Idézetet írta: Karcsi papa Dátum június 04, 2017, 10:26:26 DÉLELŐTT
Az a szitu hogy sok egyértelmű jelet a kisebb coinoknál idő hiányában nem lehet naponta végig nézni és mikor már ránézel késő és már rég a korrekciónál tart, pedig utólag látszik hogy utaltak jelek arra hogy ebből komoly dolog is lehet.

Tegnap ejjel kiszalltam 0.00000690-nel.. Azt mondod erdemes meg visszaszallni a dologba, vagy mar rizikos es lekestem?

Kicsit tekerj feljebb ott részletesen végig vezetem az elképzelésem ez a mostani csak egy kis hullám meglovagolása volt, 998-1510 ezek az alap célok. Képre írtam 672 felett ha tartósan zár akkor go 998! Tehát még ha látok jeleket akkor 672-ről 998-ra egy újabb ellott hullámmal jutunk el legjobb esetben.

Kicsit elírtam bocsi, ahol 672 van írva ott 720-at akartam írni!

Ok. Oveket becsatoltatok??  ;) ;D

sebajtóbiás

Idézetet írta: Laca012 Dátum június 04, 2017, 11:41:10 DÉLELŐTT
Idézetet írta: Karcsi papa Dátum június 04, 2017, 11:33:46 DÉLELŐTT
Idézetet írta: Laca012 Dátum június 04, 2017, 11:12:47 DÉLELŐTT
Idézetet írta: Karcsi papa Dátum június 04, 2017, 10:26:26 DÉLELŐTT
Az a szitu hogy sok egyértelmű jelet a kisebb coinoknál idő hiányában nem lehet naponta végig nézni és mikor már ránézel késő és már rég a korrekciónál tart, pedig utólag látszik hogy utaltak jelek arra hogy ebből komoly dolog is lehet.

Tegnap ejjel kiszalltam 0.00000690-nel.. Azt mondod erdemes meg visszaszallni a dologba, vagy mar rizikos es lekestem?

Kicsit tekerj feljebb ott részletesen végig vezetem az elképzelésem ez a mostani csak egy kis hullám meglovagolása volt, 998-1510 ezek az alap célok. Képre írtam 672 felett ha tartósan zár akkor go 998! Tehát még ha látok jeleket akkor 672-ről 998-ra egy újabb ellott hullámmal jutunk el legjobb esetben.

Oh latom mar, meg a grafikont is..(nem tudom mit neztem, lehet a cseh2-t..) Szoval akkor ez a mostani raketa.. Koszi!

Beszarok gyerekek.. Kib. poloniexen megint temporary disabled a SIA...
Ahogy uzlet van benne, azonnal lehuzzak a rolot..  >:( >:(
Meg epp meg tudtam venni azt a nyomorult 71500SIA-t, de ha a kib poloniex benfentes jatekai miatt nem fogom tudni csucson kivenni, akkor leszo....m magam az tuti..  :'(

Az csak a deposit/withdraw-ra vonatkozik, kereskedni lehet vele, nyugi.

Laca012

#988
Idézetet írta: sebajtóbiás Dátum június 04, 2017, 12:09:51 DÉLUTÁN
Idézetet írta: Laca012 Dátum június 04, 2017, 11:41:10 DÉLELŐTT
Idézetet írta: Karcsi papa Dátum június 04, 2017, 11:33:46 DÉLELŐTT
Idézetet írta: Laca012 Dátum június 04, 2017, 11:12:47 DÉLELŐTT
Idézetet írta: Karcsi papa Dátum június 04, 2017, 10:26:26 DÉLELŐTT
Az a szitu hogy sok egyértelmű jelet a kisebb coinoknál idő hiányában nem lehet naponta végig nézni és mikor már ránézel késő és már rég a korrekciónál tart, pedig utólag látszik hogy utaltak jelek arra hogy ebből komoly dolog is lehet.

Tegnap ejjel kiszalltam 0.00000690-nel.. Azt mondod erdemes meg visszaszallni a dologba, vagy mar rizikos es lekestem?

Kicsit tekerj feljebb ott részletesen végig vezetem az elképzelésem ez a mostani csak egy kis hullám meglovagolása volt, 998-1510 ezek az alap célok. Képre írtam 672 felett ha tartósan zár akkor go 998! Tehát még ha látok jeleket akkor 672-ről 998-ra egy újabb ellott hullámmal jutunk el legjobb esetben.

Oh latom mar, meg a grafikont is..(nem tudom mit neztem, lehet a cseh2-t..) Szoval akkor ez a mostani raketa.. Koszi!

Beszarok gyerekek.. Kib. poloniexen megint temporary disabled a SIA...
Ahogy uzlet van benne, azonnal lehuzzak a rolot..  >:( >:(
Meg epp meg tudtam venni azt a nyomorult 71500SIA-t, de ha a kib poloniex benfentes jatekai miatt nem fogom tudni csucson kivenni, akkor leszo....m magam az tuti..  :'(

Az csak a deposit/withdraw-ra vonatkozik, kereskedni lehet vele, nyugi.

Lehet lenyegtelen.. Zuhanunk...  ;D ;D ;D
De ne felejtsuk el, hogy a multkor amikor ez tortent, ugyan igy zuhanni kezdett..  :-\

sebajtóbiás

Idézetet írta: Karcsi papa Dátum június 04, 2017, 08:20:49 DÉLELŐTT
Music coin, Wawes ezekről nem tudok elemzést csinálni mert nincs a tradingwiev kínálatában máshova meg nem vagyok regisztrálva ahol részletesen látok mindent.

Music fennakadt az ezres szintem most tesz egy új próbát ha sikerül fölé zárni majd kis korrekció után újra fölé kerülni akkor 1150-1200 elérhetővé válhat.

Wawesnek is volt egy kitörés szerű emelkedése ami ha igaz már a korrekción is túl van és éppen emelkedik. 2346 és 2642 ezeket a szinteket kell sikeresen áttörni!

Ismét jól látszik hogy a BTC áremelkedés húz magával minden mást ez megkönnyíti a pozitív elemzéseket is. 2900 az a szint amíg emelkedésre utaló jeleket látok tehát valószínű ez másokra is pozitívan fog hatni.

Waves: Coinigy lehet opció, 1 hónapig ingyenes, és ott fent vannak a Bittrex-es coinok is. Amúgy a TV is azt igérte, bekötik a trexet, csak nem tudni mikor.

BTC következő szintjét legalább 3000-re, várom, itt ez a régebbi chart, ami alapján a legutóbbi 2600-2700 szintet szépen be lehetett lőni (Bitfinex árak, de nagyon közel van a Polos BTCUSDT-hez):
https://in.tradingview.com/x/0UKxBMOa/

Miyen érdekes, hogy a 2013-as csúcsra húzott fibonacci ilyen pontosan használható 4 évvel később :) A fib szintekből általában először resistance aztán support lesz, itt megpróbáltam bekarikázni, mire gondolok:
https://in.tradingview.com/x/BZtx6wMy/

A mútheti nagy korrekció pl. pont a fib 2.272-ről 1.618-ra való visszaesés volt (picit túlszaladt, nagy volt a pánik).

Ha a BTC is azt csinálja, amit több altcoin is az elmúlt hetekben, és elég ideig bikás marad, akkor nagy valószínűséggel az lesz, hogy ezeket az előtte álló a fibonacci szinteket szépen sorban ki fogja ütni.

Laca012

Karcsipapa, szerinted hol erdemes kimenekulnom a SIAbol? mondjuk 0.00000600-nal? Ilyen gyorsan meg nem buktam $100-t...  ;D ;D
Vagy megfordulhat meg?

Karcsi papa

Idézetet írta: Laca012 Dátum június 04, 2017, 12:45:30 DÉLUTÁN
Karcsipapa, szerinted hol erdemes kimenekulnom a SIAbol? mondjuk 0.00000600-nal? Ilyen gyorsan meg nem buktam $100-t...  ;D ;D
Vagy megfordulhat meg?

568 de hol száltál be mert az a 720 amit írtam, még nem volt fölötte zárás. Képen barna (0) kiindulással keresem az újabb emelkedő folytatást, (1) már késznek látszik, (2) pedig most alakul. Ha újra eléri a (2) szintjét akkor lehet újra beszállni és bizakodva lehet várni a (3) első célárat.
Ha úgy érzed támogatnál...   BTC 142DRhk1b522S5e3B7Cn1pParJnrVjEF3s
egyéb lehetőségért érdeklődj pm!

Karcsi papa

Idézetet írta: Karcsi papa Dátum június 04, 2017, 09:02:42 DÉLELŐTT
Idézetet írta: Karcsi papa Dátum június 02, 2017, 09:27:22 DÉLELŐTT
Idézetet írta: Karcsi papa Dátum május 31, 2017, 10:16:57 DÉLELŐTT
ETHUSDT szépen visszakúszott az ár és már 220 felett is száguldhatunk ha minden jól alakul  8) Képen/charton ismét a nekem jól bevált elliott hullám (3)-ból korrekció, (4) kb ott ahol a képen is látszik egy a lényeg ne menjen (1) alá, cél természetesen a (5) .

Tehát a minimum TP(célár) 295, SL(stop) 172.55


https://www.tradingview.com/chart/ETHUSDT/PKmNa3Jl-ETH-USDT/

Nagyon nem sieti el ezt a korrekciót. Szépen beállt oldalazni és lehet ezzel ki is fulladt a lendület de az is lehet már ki is alakult a 4. 200-as árnál, majd eldől merre folytatja.

https://www.tradingview.com/x/nfZi9ubj/

230-as szinten megakadt az ár de lehet hogy jól is jön mert ezzel egy ugyanolyan alakzat (csak fordított iránnyal) amit pirossal rajzoltam  alakulhat ki ha 230 fölé zárna és célként jöhet az elliott (5) 255-295 között bárhol mondhatja ennyi de átlagban azt tapasztalom hogy fibo 2.618-at eléri!

https://www.tradingview.com/x/rJ4jzAax/

Alakul de még nem sikerült, go baby go... :D

https://www.tradingview.com/x/Y1D5wwYm/
Ha úgy érzed támogatnál...   BTC 142DRhk1b522S5e3B7Cn1pParJnrVjEF3s
egyéb lehetőségért érdeklődj pm!

Mickey

Idézetet írta: Karcsi papa Dátum június 04, 2017, 01:03:59 DÉLUTÁN
Idézetet írta: Karcsi papa Dátum június 04, 2017, 09:02:42 DÉLELŐTT
Idézetet írta: Karcsi papa Dátum június 02, 2017, 09:27:22 DÉLELŐTT
Idézetet írta: Karcsi papa Dátum május 31, 2017, 10:16:57 DÉLELŐTT
ETHUSDT szépen visszakúszott az ár és már 220 felett is száguldhatunk ha minden jól alakul  8) Képen/charton ismét a nekem jól bevált elliott hullám (3)-ból korrekció, (4) kb ott ahol a képen is látszik egy a lényeg ne menjen (1) alá, cél természetesen a (5) .

Tehát a minimum TP(célár) 295, SL(stop) 172.55


https://www.tradingview.com/chart/ETHUSDT/PKmNa3Jl-ETH-USDT/

Nagyon nem sieti el ezt a korrekciót. Szépen beállt oldalazni és lehet ezzel ki is fulladt a lendület de az is lehet már ki is alakult a 4. 200-as árnál, majd eldől merre folytatja.

https://www.tradingview.com/x/nfZi9ubj/

230-as szinten megakadt az ár de lehet hogy jól is jön mert ezzel egy ugyanolyan alakzat (csak fordított iránnyal) amit pirossal rajzoltam  alakulhat ki ha 230 fölé zárna és célként jöhet az elliott (5) 255-295 között bárhol mondhatja ennyi de átlagban azt tapasztalom hogy fibo 2.618-at eléri!

https://www.tradingview.com/x/rJ4jzAax/

Alakul de még nem sikerült, go baby go... :D

https://www.tradingview.com/x/Y1D5wwYm/


Kínlódik, mint disznó a jégen... :)
Pedig nagyon várom a jelzett emelkedést! :)

Laca012

#994
Idézetet írta: Karcsi papa Dátum június 04, 2017, 01:00:03 DÉLUTÁN
Idézetet írta: Laca012 Dátum június 04, 2017, 12:45:30 DÉLUTÁN
Karcsipapa, szerinted hol erdemes kimenekulnom a SIAbol? mondjuk 0.00000600-nal? Ilyen gyorsan meg nem buktam $100-t...  ;D ;D
Vagy megfordulhat meg?

568 de hol száltál be mert az a 720 amit írtam, még nem volt fölötte zárás. Képen barna (0) kiindulással keresem az újabb emelkedő folytatást, (1) már késznek látszik, (2) pedig most alakul. Ha újra eléri a (2) szintjét akkor lehet újra beszállni és bizakodva lehet várni a (3) első célárat.

En meg a 672-t neztem, aztan 680-nal szalltam be..  :)
De szerintem az is hirerteku, hogy a poloniex ideiglenesen kikapcsolta a deposit/withdrawalt.. Egy ilyen lehet fel tudja forgatni az egesz trendet, vagy csak tulgondolom?

Most megprobalok nem kapkodni, par honapja a BTC-vel sikerult eljatszanom, hogy a leges legmagasabb aron szaltam be amit maig nem ertek miert tettem, aztan durrant a lufi ugy bezuhant, mint annak a rendje.. aztan a legalso melyponton "szartam be" pedig ha akkor mar hagyom akkor duplaval szalhattam volna ki par nappal, de max egy hettel kesobb..  :-[

Mondjuk valakinek ezen az oldalon is kell lenni, egyebkent honnan lenne masoknak a profit..  ;) ;D
Csak remeltem nem surun leszek mar ezen az oldalon.. :-[

sebajtóbiás

Idézetet írta: Laca012 Dátum június 04, 2017, 01:12:51 DÉLUTÁN
Idézetet írta: Karcsi papa Dátum június 04, 2017, 01:00:03 DÉLUTÁN
Idézetet írta: Laca012 Dátum június 04, 2017, 12:45:30 DÉLUTÁN
Karcsipapa, szerinted hol erdemes kimenekulnom a SIAbol? mondjuk 0.00000600-nal? Ilyen gyorsan meg nem buktam $100-t...  ;D ;D
Vagy megfordulhat meg?

568 de hol száltál be mert az a 720 amit írtam, még nem volt fölötte zárás. Képen barna (0) kiindulással keresem az újabb emelkedő folytatást, (1) már késznek látszik, (2) pedig most alakul. Ha újra eléri a (2) szintjét akkor lehet újra beszállni és bizakodva lehet várni a (3) első célárat.

En meg a 672-t neztem, aztan 680-nal szalltam be..  :)
De szerintem az is hirerteku, hogy a poloniex ideiglenesen kikapcsolta a deposit/withdrawalt.. Egy ilyen lehet fel tudja forgatni az egesz trendet, vagy csak tulgondolom?

Most megprobalok nem kapkodni, par honapja a BTC-vel sikerult eljatszanom, hogy a leges legmagasabb aron szaltam be amit maig nem ertek miert tettem, aztan durrant a lufi ugy bezuhant, mint annak a rendje.. aztan a legalso melyponton "szartam be" pedig ha akkor mar hagyom akkor duplaval szalhattam volna ki par nappal, de max egy hettel kesobb..  :-[

Mondjuk valakinek ezen az oldalon is kell lenni, egyebkent honnan lenne masoknak a profit..  ;) ;D
Csak remeltem nem surun leszek mar ezen az oldalon.. :-[

Ez nagyon egyszerű, amikor úgy érzed venned kell, akkor adjál el, amikor pedig pánikszerűen eladnál, akkor épp hogy vegyél! :D :D :D

Coinhunter

Idézetet írta: Worlynox Dátum június 03, 2017, 03:55:32 DÉLUTÁN
Idézetet írta: Karcsi papa Dátum június 03, 2017, 02:56:51 DÉLUTÁN
Idézetet írta: venndi Dátum június 03, 2017, 02:04:31 DÉLUTÁN
Tudnátok valami ismertetőt adni a (coin)tőzsdézésről? Próbálom kitalálni ezeket a "bull" stb. szavakat, meg hogy mikor van a várható növekedés vagy csökkenés, mikor érdemes coint venni.
Ti hogyan csináljátok a coin eladás-vételt? Ha vesztek coint, akkor azt milyen sűrűn adjátok el? Félreértés ne essék, nyilván akkor kell venni, amikor a növekedés előtt áll...de pl. ha a BTC-t nézem, akkor egy hónappal ezelőtt kb. 1500USD-ért vehettem volna, és most 2500-at ér. Ez az 1 hónap alatt is adtatok el/vettetek BTC-t, kisebb haszonért? Arra gondolok, hogy a napi árfolyam változással is lehet profitot teremteni, pl ma 2490 USD is volt a BTC, aztán leugrott 2423-ra. 2490-nél eladom, aztán 2423-nál ismét megveszem, most pedig 2500-nál tart...minimális haszon, de hasszon. Szóval valami oktató kis leírás jól jönne.


Nagyon alap dolgokat kérdezel, mi az a bull (bika így nevezik a charton lévő zöld gyertyákat ha sok a zöld akkor bullish a trend, pirosak a medvék ez pedig értelem szerűen beaeris. Igyekszek mindig részletesen leírni mit mikor és miért teszek vagy mégse elég részletes? BTC-vel való kereskedést én nem szeretem mert nagyon biztosra kell menni, benne van a nagy nyereség de a bukta is.
Elég részletes. Ennyire az alapokkal, az internet korában, bőségesen  képbe lehet kerülni ha valakit valóban érdekel a téma.

Keress rá az interneten a Tözsdei alapfogalmak-ra sok írást találsz. A másik érdekes téma amit érdemes átböngészni: Technikai elemzés ha ezzel a kettővel némileg tisztába vagy, akkor csak gyakorolni kell és sokat olvasni, tanulni. Nagyon fontos a szent STOP LOSS! egy jó felvetés a stop-ról ami nagyon tanulságos http://www.vakmajom.hu/?doc=stoploss
Ezen az oldalon nagyából össze vannak szedve azok a szabályok amik fontosak a sikeres kereskedéshez. http://www.portfolio.hu/vallalatok/technikai_elemzes/kereskedesi_szabalyok_melyek_nelkul_elveszel.162805.html

Én úgy gondolom, nem az a fontos hogy jó irányba száltál be vagy sem, hanem hogy megfelelően átgondolt a Money management stratégiád vagy sem.
Egy példa, hogy érthető legyen mire gondolok. Van X pénzed, hogy kereskedésre szánd... Úgy gondolod, hogy van egy jó lehetőség tehát beszállsz a játszmába.
Ha az X pénzed 10% kockáztatod és nem raksz stoppot a kereskedésbe, akkor akár a nyitott poziciód 100% is elveszítheted (bár erre kicsi az esély de megtörténhet). Ha ezt 10 szer megcsinálod akkor a teljes tőkédet, vagy majdnem a teljeset elveszted.

Vegyünk egy másik példát: az X tőkéd 1%-val nyitsz egy pozíciót, egy jó helyre elhelyezed a STOPPOT! nem jó az irány tehát kistoppolódsz DE!!! a teljes tőkéd 1%-át kockáztattad és az 1%-nak csak a 20%vesztetted el, mivel a stoppod jó helyen volt.
Tehát ha 100 megnyitott pozicióból 99 szer rossz irányt találsz (ami lehetetlen) el akkor sem veszted el a teljes tőkédet.

Remélem elég érthető volt és nem túl hosszú.  ;D

Coinhunter

Idézetet írta: trebor27 Dátum június 03, 2017, 04:54:10 DÉLUTÁN
Idézetet írta: Worlynox Dátum június 03, 2017, 03:55:32 DÉLUTÁN
Idézetet írta: Karcsi papa Dátum június 03, 2017, 02:56:51 DÉLUTÁN
Idézetet írta: venndi Dátum június 03, 2017, 02:04:31 DÉLUTÁN
Tudnátok valami ismertetőt adni a (coin)tőzsdézésről? Próbálom kitalálni ezeket a "bull" stb. szavakat, meg hogy mikor van a várható növekedés vagy csökkenés, mikor érdemes coint venni.
Ti hogyan csináljátok a coin eladás-vételt? Ha vesztek coint, akkor azt milyen sűrűn adjátok el? Félreértés ne essék, nyilván akkor kell venni, amikor a növekedés előtt áll...de pl. ha a BTC-t nézem, akkor egy hónappal ezelőtt kb. 1500USD-ért vehettem volna, és most 2500-at ér. Ez az 1 hónap alatt is adtatok el/vettetek BTC-t, kisebb haszonért? Arra gondolok, hogy a napi árfolyam változással is lehet profitot teremteni, pl ma 2490 USD is volt a BTC, aztán leugrott 2423-ra. 2490-nél eladom, aztán 2423-nál ismét megveszem, most pedig 2500-nál tart...minimális haszon, de hasszon. Szóval valami oktató kis leírás jól jönne.

Nagyon alap dolgokat kérdezel, mi az a bull (bika így nevezik a charton lévő zöld gyertyákat ha sok a zöld akkor bullish a trend, pirosak a medvék ez pedig értelem szerűen beaeris. Igyekszek mindig részletesen leírni mit mikor és miért teszek vagy mégse elég részletes? BTC-vel való kereskedést én nem szeretem mert nagyon biztosra kell menni, benne van a nagy nyereség de a bukta is.
Elég részletes. Ennyire az alapokkal, az internet korában, bőségesen  képbe lehet kerülni ha valakit valóban érdekel a téma.

Szerintem nem lesz aki ezt megválaszolja neked pár mondatban. Olvasgass, én is azt teszem, és tapasztald ki, hogyan érdemes, mindenesetre a mindennapi adás-vételnek én nem látom sok értelmét, de nem is vagyok tőzsdei szakember. Én lényegében lutrira vásárolok, de nem azért mert annyi pénzem van vagy mert unatkozok, hanem az a meggyőződésem hogy a türelem meghozza a várva várt eredményt, csak nézd végig a coinokat és a mutatókat. Nyilván én is nézem mikor hol áll az árfolyam de csak olcsó és maguk mögött valami hasznos dolgot sejtető "altcoinokba" teszek. Megeshet persze, hogy bármikor bedől bármelyik, a DOGE-ra már volt példa korábban, de hiszem, hogy hosszabb távon nyereséget lehet velük elérni. Jelenleg én Sia, DOGE, Digibyte-ról beszélek, ezekbe tettem pénzt, és nem 10-20 db-ról van szó, hanem DOGE-ra most indítottam utalást 185.000 egységre, ami Forintálisan nem is sok, viszont ha ugrik egy fél év alatt akár 0.1 dollárt, akkor az nem rossz. És ekkora növekedés az egész piacot "elemezve" simán benne van a pakliban, de ez csak az én véleményem, mint az is, hogy napi adás-vétel szerintem hülyeség, de lehet csak azért mert sosem csináltam és emiatt nem látok mögé, egyelőre. Mindenesetre úgy érdemes szerintem csinálni, ha van félretett pénzed amit nem félsz beletenni akár hónapokig sem, tehát a mindennapi megélhetésed nem ezen múlik.

Én is azt gondolom, hogy most az Altcointok piacán érdemesebb kereskedni (befektetni) mint bármelyik tözsdén. Én elég rég óta kereskedek, ópciókkal, forexel, részvényekkel (kivéve a BUX-on). Jelenleg semelyik tözsdén nem lehet akkora profitot termelni, mint a Coin-tözsdén.

HOSSZÚ TÁV 1-10 év: Ha nem értesz a tőzsdéhez, és a technikai elemzéshez, akkor csináld a következőt: Van X pénzed befektetni (ami nem a mindennapos megélhetésre kell). Vegyél belőle olcsó cointokat de 4-5 félét. (ha valamelyik nem hoz megfelelő profitot esetleg minuszos akkor a másikak fedezik a veszteséget) ülj rá tartsd és add el amikor úgy gondolod, megfelelő profitot termeltek.

KÖZÉPHOSSZÚ TÁV 3 hó-1 év: 4-5 olcsó Coint vétele. Minimum hetente az árfolyamok átnézése, ha van lehetőség haszonnal kiszállni és esetleg más lehetőségbe beszállni akkor azonnal meglépni.

RŐVID TÁV napon belüli kereskedés- 1-2 hónap:  Tözsdei és technikai elemzési ismeretek szükségesek a beszállási és kiszállási pontok meghatározása. Illetve figyelni a tapasztalt kollégák írásait mit és mikor kereskednek. Pl: Karcsi Papa
;D

Coinhunter

Idézetet írta: Karcsi papa Dátum június 04, 2017, 08:20:49 DÉLELŐTT
Music coin, Wawes ezekről nem tudok elemzést csinálni mert nincs a tradingwiev kínálatában máshova meg nem vagyok regisztrálva ahol részletesen látok mindent.

Music fennakadt az ezres szintem most tesz egy új próbát ha sikerül fölé zárni majd kis korrekció után újra fölé kerülni akkor 1150-1200 elérhetővé válhat.

Wawesnek is volt egy kitörés szerű emelkedése ami ha igaz már a korrekción is túl van és éppen emelkedik. 2346 és 2642 ezeket a szinteket kell sikeresen áttörni!

Ismét jól látszik hogy a BTC áremelkedés húz magával minden mást ez megkönnyíti a pozitív elemzéseket is. 2900 az a szint amíg emelkedésre utaló jeleket látok tehát valószínű ez másokra is pozitívan fog hatni.


Nem tudom ez a Coin menyire volatilis? Én úgy nézem nagyon kevés kereskedés van rá, ezért könnyen változik az ára.  ;D

Karcsi papa

BTS/BTC szóval Bitshare szépen emelkedik mint a többi ezért rákukkantottam és a következő műszaki rajz született! Elliott mi más  :D a 3. szintért szállunk versenybe, majd pihenő és a 4. meglátogatása után 3. szintnél ismét vissza a buliba. folyt.köv.

https://www.tradingview.com/chart/BTSBTC/qPfaiKoC-BTS-BTC/
Ha úgy érzed támogatnál...   BTC 142DRhk1b522S5e3B7Cn1pParJnrVjEF3s
egyéb lehetőségért érdeklődj pm!