Kriptovaluta tőzsdei kereskedés

Indította lakat, január 05, 2017, 09:02:41 DÉLELŐTT

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználók és 8 Vendégek van a témában

Gaabeesz

Valaki próbálkozott már crypto arbitrage-al?

Ha igen, hány nagyobb site szükséges hozzá, szoftverek mennyire megbízhatóak stb.?

Laca012

#1441
Idézetet írta: Mickey Dátum augusztus 09, 2017, 02:10:08 DÉLUTÁN
Laca, kötekedsz, vagy tényleg nem érted? A szövegkörnyezetből egyértelműen kiderül, hogy elírta Karcsi papa az összeget. 365-öt akart írni!
Eszemben sincs kötekedni, de ha nem értem kérdezek, vagy mint te találgatok, hátha elírta, vagy nem írta el csak nem értem..
Szerencsére beszélünk legalább egy (lehet két) közös nyelvet, Karcsi papa meg még nem harapta le a fejèt senkinek aki kérdezett.
Azt még mindig nem értem mit jelent, hogy a "cél" a 265, de ha hazaérek, megnyitom a képet és átrágom magam töviről-hegyire azon amit leírt és lehet közben kibukik annak is a miértje.
Karcsi papa, köszi a türelmet.

Jonn Jonzz

Idézetet írta: lakat Dátum augusztus 08, 2017, 12:37:15 DÉLUTÁN
Idézetet írta: Jonn Jonzz Dátum augusztus 08, 2017, 10:55:57 DÉLELŐTT
Idézetet írta: lakat Dátum augusztus 08, 2017, 06:34:36 DÉLELŐTT
Idézetet írta: Jonn Jonzz Dátum augusztus 07, 2017, 05:50:33 DÉLUTÁN
Üdv mindenkinek!

Befektetésen gondolkozok, de nem tudom, hogy mostanában érdemes-e Bitcoint vásárolni. Természetesen nem azonnal, hanem akkor, ha visszaesik az árfolyam és legalább két napig alacsonyan marad.
Két hónapja figyelem a főbb kriptovaluták árfolyamait, a velük kapcsolatos híreket és a grafikonok napi szintű vizslatása helyett a hosszabb távú befektetés mellett döntöttem, de még bizonytalankodok. A hosszabb távú alatt azt értem, hogy kb. 1 hónapra, de legalább addig, amíg újra egy napjainkéhoz hasonló emelkedés nem jön, mikor is eladok, azután megvárom a végét és utána újra vásárolok és várok.
A bizonytalanságom oka az, hogy a kriptovaluták árfolyam történetét összevetettem a következő grafikonnal:
https://tctechcrunch2011.files.wordpress.com/2013/04/bubble-chart.png
A Bitcoin esetében nagyjából havi ciklusokban megfigyelhető ez a görbe és ezek szerint a jelenlegi meredek emelkedést is biztos, hogy egy zuhanás fogja követni, ahogyan Karcsi papa is jósolja (ez úton is köszönöm a napi jelentéseit).
Attól félek, hogy mi lesz, ha ez a mostani visszaesés en bloc meg fog felelni az előbbi linken látható grafikon Blow off phase fázisával és az árfolyam nem fog megállni 2600 magasságában, hanem tovább csökken és beáll majd egy 1000 - 1500-as szintre és jó sokáig nem  is lesz ebben változás. Akkor lesz baj, ha eléri a 2600-at, pár napig itt időzik majd, én azt hiszem, hogy ez az alsó határ, bevásárolok, utána tovább esik 1500-ra.
Tudvalevő, hogy mindegyik kriptovaluta kockázatos befektetésnek, de próbálom kitalálni, hogy mi lesz az év hátralévő részében, vagy akár jövőre, mert érzésem szerint a Bitcoin mindenkori árfolyam-története jelenleg a linkelt grafikon Enthusiasm (lelkesedés) fázisában van és még jelentősen emelkedni fog, hosszú távon. Jól látom?

Ha lehetnének még kérdéseim, akkor kérdeznék, hanem, akkor kérlek, hogy ignoráljátok.
A Bitstampról mi a véleményetek?
A most lezáródó SegWit lock ugye még nem hoz változást a Bitcoinnál, hanem csak az aktiválás, amely még sokára fog megtörténni? Vagy befejeződik most, talán már a héten az egész SegWit művelet és akkor azonnal elérhetők lesznek a gyorsabb Bitcoin utalások is?


Gratulálok az ördögi tervhez :-) Honnan tudod, hogy vissza fog-e esni az árfolyam arra a szintre amit te olcsónak tartasz? Lehet, hogy feldönget 4000-ig majd visszatesztel 3400-ra.... utána meg irány a csillagos ég... te meg így nem veszel.... Honnan tudod, hogy mikor marad alacsonyan 2 napig az árfolyam, ha marad? Mondjuk visszaesik a mostaniról 2800-ra, utána oldalazik, te vidáman bevásárolsz, majd egy nap múlva berúg 2400-ra és ott vergődik neked 2 hónapig.... Szóval, ha ennyire bizonytalan vagy akkor úgy gondolom, hogy nem kéne erőltetned a rövidtávú tradelést... Persze lehet itt kérdezgetni a fórumon , csak soha ne felejtsed el, hogy itt ugyan segíteni próbálnak, de a TE szerszámoddal verik a csalánt. Nekem az 1 hónapos befektetés az rövidtáv, de ebből is látszik, hogy mennyire mások vagyunk.


Az én privát véleményem, hogy az a befektetés, ha leszarod a mostani árfolyamot mivel nem vagy jósnő, így nem tudod úgysem előre, hogy a mostani az most magas vagy alacsony.... majd persze utólag tudni fogod, de akkor már késő.... És most veszel annyit amennyinek a teljes elbukása sem dönt depresszióba, aztán több hónapig-évig nem piszkálod. Amit te írtál az inkább szerintem kereskedés kategória, ahhoz nagyon ott kell lenni szakmailag és főleg pszichésen.
Ezt kerüld el:
https://www.youtube.com/watch?v=ORFhAP6asv4

Ez nem egy ördögi terv volt. Azért kérdeztem, mert nem vagyok benne évek óta, hanem csak két hónapja figyelem az eseményeket. Találgattam az általam olvasott információk és Karcsi papa előrejelzései alapján. Ha a nálam tapasztaltabbaktól olvasok, már az is több a semminél. Ez nem feltétlenül jelenti azt, hogy azok, akiknek fontolóra veszem a tanácsait, más f@zával verik a csalánt. Ezzel az erővel a meteorológusok is ezt teszik, vagy hozhatnék erre példának sok egyéb szakmát. Az a lehetőség is eszembe jutott, hogy most már magasan fog maradni az árfolyam. Csak nem írtam le. Ennyire azért nem kell engem hülyének, vagy naivnak nézni. Jól tudom, hogy az emberek többsége veszít. Türelmetlenek, vagy túl sokat kockáztatnak és nem bírják pszichésen.
Az időtartamot minimum 1 hónapra írtam, nem maximum. Elsősorban 1, vagy 2 év. Rövidebb táv csak akkor, ha jónak kínálkozó lehetőséget látnék, amiről kiderülhet, hogy mégsem volt olyan jó, tudom jól, hogy ez is előfordulhat, mert nem vagyok naiv.
Az sem biztos, hogy befektetek. Ahogy abban sem vagyok biztos, hogy a Bitcoin virágzásának korszaka tovább tart még egy évnél. Lehet, hogy tényleg lufi és két év múlva már tényleg csak egy pizzát vehetsz majd egy Bitcoinért, ahogy a szkeptikusok jósolják. Vagy az is lehet, hogy két év múlva már 10 000 dolláros árfolyama lesz, vagy magasabb.
2011-ben hallottam először a kriptovalutákról, de nem vettem komolyan. Később elővettem a témát, 2013-ban olvastam a kiszámoló blogon egy postot a Bitcoinról, a szerző azt írta, hogy ez egy lufi és elég racionális érveket hozott fel amellett, hogy ez is csak egy lufi. Akkoriban ez meggyőzött arról, hogy ne foglalkozzak vele. A Bitcoin azóta is él és virul, az árfolyama újabb és újabb rekordokat dönt meg, ahogy a többi kriptovalutáé. Ez nem jelenti azt, hogy nem egy lufi, az is lehet, hogy csak tovább fújódik. Vagy nem lufi és évről évre nőni fog az árfolyama. Arra voltam kíváncsi, hogy erről itt kinek mi a véleménye. Érvekkel, ellenérvekkel, ellenérzések nélkül. Ez a topic erre van.
Ha meg szabad kérdezni; te kereskedsz, hosszú távra befektetsz, vagy csak bányászol?

u.i.: A videó jó volt :) Humoros, de leírja a lélektanát is a kereskedésnek. Akik bányásznak, ugyanígy szurkolhatnak az árfolyamok növekedéseinek, nem csak a kereskedők. Legalábbis megpróbáltam beleképzelni magamat a helyükbe. Bányászaton is gondolkoztam, sokat olvastam, nézem CK Vegán bányász (vagy most már Kriptopénz Info) csatornáját, számolgattam, de ebbe még többet kellene befektetni és ugyanúgy kockázatosnak találtam, mint a kereskedést, vagy a befektetést. Magasak a videokártya árak, sok pénzt kellene beletenni, itt is megvan az árfolyam kockázat, vagy ha lufi az egész és kipukkan mielőtt visszahozná az árát a sok hardver, leesnek a kártya árak és még kiszállni is fájdalmas lesz. De mi van, ha évekig működőképes lesz az a bányászati modell, amit CK Vegán is követ? Erről is érdekelne a véleményetek.
Nem nyerészkedő típus vagyok, nem pörög dollárjel a retinámon, mint a rajzfilmekben, egy passzív bevételi forrást keresek, amely ki tudna egészíteni egy kis vállalkozást. Az olyan időszakokban, amikor a vállalkozás egy ideig csak viszi a pénzt, mert egy hosszabb projekten dolgozok (szoftvereket fejlesztek üzleti területre).
Az a célom, hogy békésen, jóindulatúan beszélgessünk a kriptopénz témáról. Van-e jövője, ha van, akkor merre tart?
Elnézést a világ leghosszabb utóiratáért :)


Elnézést, ha félreérthető voltam. Eszemben sincs hülyének nézni. Csak arra akartam célozni, hogy ha tanácsot kérsz akkor fogsz is kapni, ebben biztos vagyok... Csak azért ne bízz senkiben mert a jövőt senki nem tudja, kezelj fenntartással minden véleményt és csak annyival fektess be amitől nem depressziózól be ha bebukod, mivel azért feltehetően eléggé kezdő vagy a leírtak alapján.

Az igaz, hogy a kriptopénz befektetésekhez hülye vagyok. De ha nem kérdezek, vagy tanulok, akkor az is maradok. :)

Jonn Jonzz

Idézetet írta: Larry Dátum augusztus 08, 2017, 12:05:36 DÉLUTÁN
Idézetet írta: Jonn Jonzz Dátum augusztus 08, 2017, 10:55:57 DÉLELŐTT
Idézetet írta: lakat Dátum augusztus 08, 2017, 06:34:36 DÉLELŐTT
Idézetet írta: Jonn Jonzz Dátum augusztus 07, 2017, 05:50:33 DÉLUTÁN
Üdv mindenkinek!

Befektetésen gondolkozok, de nem tudom, hogy mostanában érdemes-e Bitcoint vásárolni. Természetesen nem azonnal, hanem akkor, ha visszaesik az árfolyam és legalább két napig alacsonyan marad.
Két hónapja figyelem a főbb kriptovaluták árfolyamait, a velük kapcsolatos híreket és a grafikonok napi szintű vizslatása helyett a hosszabb távú befektetés mellett döntöttem, de még bizonytalankodok. A hosszabb távú alatt azt értem, hogy kb. 1 hónapra, de legalább addig, amíg újra egy napjainkéhoz hasonló emelkedés nem jön, mikor is eladok, azután megvárom a végét és utána újra vásárolok és várok.
A bizonytalanságom oka az, hogy a kriptovaluták árfolyam történetét összevetettem a következő grafikonnal:
https://tctechcrunch2011.files.wordpress.com/2013/04/bubble-chart.png
A Bitcoin esetében nagyjából havi ciklusokban megfigyelhető ez a görbe és ezek szerint a jelenlegi meredek emelkedést is biztos, hogy egy zuhanás fogja követni, ahogyan Karcsi papa is jósolja (ez úton is köszönöm a napi jelentéseit).
Attól félek, hogy mi lesz, ha ez a mostani visszaesés en bloc meg fog felelni az előbbi linken látható grafikon Blow off phase fázisával és az árfolyam nem fog megállni 2600 magasságában, hanem tovább csökken és beáll majd egy 1000 - 1500-as szintre és jó sokáig nem  is lesz ebben változás. Akkor lesz baj, ha eléri a 2600-at, pár napig itt időzik majd, én azt hiszem, hogy ez az alsó határ, bevásárolok, utána tovább esik 1500-ra.
Tudvalevő, hogy mindegyik kriptovaluta kockázatos befektetésnek, de próbálom kitalálni, hogy mi lesz az év hátralévő részében, vagy akár jövőre, mert érzésem szerint a Bitcoin mindenkori árfolyam-története jelenleg a linkelt grafikon Enthusiasm (lelkesedés) fázisában van és még jelentősen emelkedni fog, hosszú távon. Jól látom?

Ha lehetnének még kérdéseim, akkor kérdeznék, hanem, akkor kérlek, hogy ignoráljátok.
A Bitstampról mi a véleményetek?
A most lezáródó SegWit lock ugye még nem hoz változást a Bitcoinnál, hanem csak az aktiválás, amely még sokára fog megtörténni? Vagy befejeződik most, talán már a héten az egész SegWit művelet és akkor azonnal elérhetők lesznek a gyorsabb Bitcoin utalások is?


Gratulálok az ördögi tervhez :-) Honnan tudod, hogy vissza fog-e esni az árfolyam arra a szintre amit te olcsónak tartasz? Lehet, hogy feldönget 4000-ig majd visszatesztel 3400-ra.... utána meg irány a csillagos ég... te meg így nem veszel.... Honnan tudod, hogy mikor marad alacsonyan 2 napig az árfolyam, ha marad? Mondjuk visszaesik a mostaniról 2800-ra, utána oldalazik, te vidáman bevásárolsz, majd egy nap múlva berúg 2400-ra és ott vergődik neked 2 hónapig.... Szóval, ha ennyire bizonytalan vagy akkor úgy gondolom, hogy nem kéne erőltetned a rövidtávú tradelést... Persze lehet itt kérdezgetni a fórumon , csak soha ne felejtsed el, hogy itt ugyan segíteni próbálnak, de a TE szerszámoddal verik a csalánt. Nekem az 1 hónapos befektetés az rövidtáv, de ebből is látszik, hogy mennyire mások vagyunk.


Az én privát véleményem, hogy az a befektetés, ha leszarod a mostani árfolyamot mivel nem vagy jósnő, így nem tudod úgysem előre, hogy a mostani az most magas vagy alacsony.... majd persze utólag tudni fogod, de akkor már késő.... És most veszel annyit amennyinek a teljes elbukása sem dönt depresszióba, aztán több hónapig-évig nem piszkálod. Amit te írtál az inkább szerintem kereskedés kategória, ahhoz nagyon ott kell lenni szakmailag és főleg pszichésen.
Ezt kerüld el:
https://www.youtube.com/watch?v=ORFhAP6asv4]https://www.youtube.com/watch?v=ORFhAP6asv4

Ez nem egy ördögi terv volt. Azért kérdeztem, mert nem vagyok benne évek óta, hanem csak két hónapja figyelem az eseményeket. Találgattam az általam olvasott információk és Karcsi papa előrejelzései alapján. Ha a nálam tapasztaltabbaktól olvasok, már az is több a semminél. Ez nem feltétlenül jelenti azt, hogy azok, akiknek fontolóra veszem a tanácsait, más f@zával verik a csalánt. Ezzel az erővel a meteorológusok is ezt teszik, vagy hozhatnék erre példának sok egyéb szakmát. Az a lehetőség is eszembe jutott, hogy most már magasan fog maradni az árfolyam. Csak nem írtam le. Ennyire azért nem kell engem hülyének, vagy naivnak nézni. Jól tudom, hogy az emberek többsége veszít. Türelmetlenek, vagy túl sokat kockáztatnak és nem bírják pszichésen.
Az időtartamot minimum 1 hónapra írtam, nem maximum. Elsősorban 1, vagy 2 év. Rövidebb táv csak akkor, ha jónak kínálkozó lehetőséget látnék, amiről kiderülhet, hogy mégsem volt olyan jó, tudom jól, hogy ez is előfordulhat, mert nem vagyok naiv.
Az sem biztos, hogy befektetek. Ahogy abban sem vagyok biztos, hogy a Bitcoin virágzásának korszaka tovább tart még egy évnél. Lehet, hogy tényleg lufi és két év múlva már tényleg csak egy pizzát vehetsz majd egy Bitcoinért, ahogy a szkeptikusok jósolják. Vagy az is lehet, hogy két év múlva már 10 000 dolláros árfolyama lesz, vagy magasabb.
2011-ben hallottam először a kriptovalutákról, de nem vettem komolyan. Később elővettem a témát, 2013-ban olvastam a kiszámoló blogon egy postot a Bitcoinról, a szerző azt írta, hogy ez egy lufi és elég racionális érveket hozott fel amellett, hogy ez is csak egy lufi. Akkoriban ez meggyőzött arról, hogy ne foglalkozzak vele. A Bitcoin azóta is él és virul, az árfolyama újabb és újabb rekordokat dönt meg, ahogy a többi kriptovalutáé. Ez nem jelenti azt, hogy nem egy lufi, az is lehet, hogy csak tovább fújódik. Vagy nem lufi és évről évre nőni fog az árfolyama. Arra voltam kíváncsi, hogy erről itt kinek mi a véleménye. Érvekkel, ellenérvekkel, ellenérzések nélkül. Ez a topic erre van.
Ha meg szabad kérdezni; te kereskedsz, hosszú távra befektetsz, vagy csak bányászol?

u.i.: A videó jó volt :) Humoros, de leírja a lélektanát is a kereskedésnek. Akik bányásznak, ugyanígy szurkolhatnak az árfolyamok növekedéseinek, nem csak a kereskedők. Legalábbis megpróbáltam beleképzelni magamat a helyükbe. Bányászaton is gondolkoztam, sokat olvastam, nézem CK Vegán bányász (vagy most már Kriptopénz Info) csatornáját, számolgattam, de ebbe még többet kellene befektetni és ugyanúgy kockázatosnak találtam, mint a kereskedést, vagy a befektetést. Magasak a videokártya árak, sok pénzt kellene beletenni, itt is megvan az árfolyam kockázat, vagy ha lufi az egész és kipukkan mielőtt visszahozná az árát a sok hardver, leesnek a kártya árak és még kiszállni is fájdalmas lesz. De mi van, ha évekig működőképes lesz az a bányászati modell, amit CK Vegán is követ? Erről is érdekelne a véleményetek.
Nem nyerészkedő típus vagyok, nem pörög dollárjel a retinámon, mint a rajzfilmekben, egy passzív bevételi forrást keresek, amely ki tudna egészíteni egy kis vállalkozást. Az olyan időszakokban, amikor a vállalkozás egy ideig csak viszi a pénzt, mert egy hosszabb projekten dolgozok (szoftvereket fejlesztek üzleti területre).
Az a célom, hogy békésen, jóindulatúan beszélgessünk a kriptopénz témáról. Van-e jövője, ha van, akkor merre tart?
Elnézést a világ leghosszabb utóiratáért :)

Szia!

Én azt gondolom, hogy azért ebben a formában alaposan leegyszerűsített kérdés, ez a lufi, vagy nem lufi dolog.

Ahhoz hogy megérthessük, hogy mi az a bitcoin, meg kell érteni a mögöttes technikát, azaz a blokklánc lényegét. A bitcoin egy zseniális valuta, minden tulajdonsága adott ahhoz, hogy tökéletes valutaként működjön, de önmagában nem a btc a nagy találmány, hanem a blokklánc. A blokkláncok elterjedése és evolúciója lehetőséget adhat számos emberiséggel egyidős társadalmi probléma megoldására. Ez az, ami az igazi technikai újítás, ebben van a superpowá....

Ha konkrétan a "btc jövőjét", mint befektetést akarjuk nézni, akkor inkább érdemes az adatokhoz fordulni. Ahhoz kétség se férhet, hogy rohamosan növekszik a btc közösség, egyre többen olvasnak utána, ismerik meg, vagy kezdik el használni. Ugyanilyen tempóban csatlakoznak az új elfogadóhelyek, az elmúlt három hónapból
pl :aliexpress, amazon, apple, (azt meg ugye tudjuk, hogy azért ezek nem kis cégek) és sorra jelennek meg a btc atm-ek is. Csak összehasonlításképpen a banki atm-ek jóval lassabb mértékben terjedtek el annak idején. Közben állami szereplők, szolgáltatók, sőt bankok jelennek meg a krypto piacon és fogadják el a btc-t, mint fizetőeszközt. (lásd osztrák posta, vagy az osztrák allianz energy áramszolgáltató cég)
A világon bármilyen termékre igaz, hogyha növekszik a kereslet, de a készlet véges, ott hosszú távon mindenképpen áremelkedés prognosztizálható.

A bányászattal kapcsolatban azt gondolom hogy szintén érdemes a múltat megnézni. Nem volt azért az olyan régen, amikor még ps3-ak voltak bekötve bányászni, szépen sorban. Itt szerintem azt kell meglátni, hogy nem szabad beleszeretni technikai lépcsőfokokba. Ahogy nem szabadott beleszeretni a ps3-asokba, vagy az első btc célminerekbe, úgy a rigekbe sem szabad beleszeretni. Rengeteg embertől olvasni a chaten, hogy "mindig lesz mit túrni videókártyákkal" stb stb. Hát ez így biztos hogy igaz is, csak kérdés, hogy mire megy vele az emberfia, azon kívül, hogy van mit barkácsolni...  Használni kell ezeket a technikákat, de ha érkezik az erősebb, profitábilisebb hardware, akkor már affelé kell fordulni, így megoszthatod a kockázatot, másrészt nagyobb eséllyel tudsz lépést tartani a technikai fejlődéssel...

Illetve, amit Lakat írt, azzal tökéletesen egyetértek. Ez befektetés, ahol a felelősség és a haszon vagy veszteség is kizárólag a Tied. A véleményét mindenki szívesen elmondja, de a következtetéseket már Neked kell levonnod, hiszen a saját "szerszámod" viszed játékba.

Üdv: Larry


Köszönöm, hogy leírtad a véleményedet a Bitcoinról és a kriptopénz bányászatról. Ezek szerint a Bitcoin inkább nem lufi, mint lufi. Nekem a bányászat szimpatikusabb és az néz ki a legbiztosabb megoldásnak a kriptopénz-keresetre, de ez már egy másik topic témája. A bányász témánál is kérdezősködni fogok. Remélem, hogy nem megyek majd ezzel senkinek az idegeire.

Karcsi papa

Picike Poloniex körkép 08.10!

BTC, 3229$ jelenleg ez a legutóbbi negatív csúcs szint de egyenlőre ez még nem korrekciós szint. Fibo 0.38, 3175$-nál érné el itt mondhatnánk hogy korrekcióban vagyunk. A bekarikázott 3 gyertya beszédes lehet 3. a piros mint látszik csak fél ha egész lenne akkora mint az 1. zöld akkor erősen lefelé gondolkodnék. Így viszont bizonytalan a kép mert a piros kanóca leszúrt a kék vonalig ami egy nagy sáv felső támasza, amiről úgy gondoltam még lemegy az ár az alsó támaszhoz kb. 2000$-ig. Tehát mivel a piros gyertya nem takarta be a zöldet ezáltal annak az esélye hogy elcsípjük az alsó támaszt, lecsökkent.
Élő chart: https://www.tradingview.com/chart/BTCUSDT/ch49mglB-BTC-USDT/
Pillanat kép: https://www.tradingview.com/x/pVO6BZ3C/

ETH, 278$ ahova leszúrt akár már meg is felelne egy korrekciós aljnak de még érdemes várni hogy is alakul
Élő chart: https://www.tradingview.com/chart/ETHUSDT/6YrTDeiJ-ETH-USDT/
Pillanat kép: https://www.tradingview.com/x/mZGyReLP/

ZEC, 205$ és 261$ közötti emelkedés korrekciója már a 0.5 fibot is érintette tehát akár már mehetne is újra felfelé de még a fibo 0.61 lehetséges hogy beszáll a játékba. 261$ alatt jelenleg kockázatos a beszálló de talán még lejjebb is kialakul beszállásra alkalmas lehetőség.
Élő chart: https://www.tradingview.com/chart/ZECUSDT/lIXQFWks-ZEC-USDT/
Pillanat kép: https://www.tradingview.com/x/P2EPSdwG/

DASH, talán most elszakadunk a támasztól de a rossz része a dolognak hogy lefelé habár most is volt egy nagyobb zöld gyertya ami pozitív azonban ezzel se jutottunk feljebb. Az is látszik még hogy a kék szűkülő alakzat már nagyon a beszűkülés végénél, amiből muszáj lesz valamelyik irányba távozni.
Élő chart: https://www.tradingview.com/chart/DASHUSDT/Liv8oKU4-DASH-USDT/
Pillanat kép: https://www.tradingview.com/x/xFONcrPB/

LTC, a sárga vonalak közötti utazás elmaradni látszik, ezért maradok a zöld vonalak által határolt területen belüli események követésénél. Viszont ez a zöld sáv elég vékonyka ennek ellenére jól elmozog benne az ár. A kék és lila vonalak amiken keveregnek a gyertyák az egy nagyobb alakzatnak az alsó támaszai, ezzel az a probléma hogy hosszú ideje nem tudunk elszakadni tőlük és a leszakadás veszélye log a levegőben.
Élő chart: https://www.tradingview.com/chart/LTCUSDT/ZHkLDz05-LTC-USDT/
Pillanat kép: https://www.tradingview.com/x/zTKg6kd7/

XRP, valami történik ami még nem tudni nem e korrekció, szerintem a piros szint alatt már lehet majd annak nevezni.
Élő chart: https://www.tradingview.com/chart/XRPUSDT/v6uoZ6Cf-XRP-USDT-up-or-down/
Pillanat kép: https://www.tradingview.com/x/cDnaU5OF/

REP, beraktam a tegnap már jelzett piros szintet, ezen már egyszer áthalad de vissza is húzódott és most is épül egy zöld gyertya amiből még 3 óra hátravan zárásig.
Élő chart: https://www.tradingview.com/chart/REPUSDT/D3LLjTjN-REP-USDT/
Pillanat kép: https://www.tradingview.com/x/YVB2JGBd/

ETC, piros szint alatt maradtunk és vissza tértünk a barna támaszhoz ahol remélhető nem folytatódik a tapadás.
Élő chart: https://www.tradingview.com/chart/ETCUSDT/4AcdJOd0-ETC-USDT/
Pillanat kép: https://www.tradingview.com/x/yRlq8bLB/

XMR, közelítünk a sárga, barna érintési ponthoz de amíg ez nem történik meg addig várni érdemes.
Élő chart: https://www.tradingview.com/chart/XMRUSDT/WtNttDLK-XMR-USDT/
Pillanat kép: https://www.tradingview.com/x/bxLurjji/

NXT, ott tartunk ahol tegnap ezért be is rajzoltam egy sávot aminek most az aljánál kukkantgat kifelé ez talán a 0.1320$ csábítása
Élő chart: https://www.tradingview.com/chart/NXTUSDT/8wgjnjgc-NXT-USDT/
Pillanat kép: https://www.tradingview.com/x/u79RyDZw/

STR, 3. nap is maradok az eredeti gondolatnál "egyenlőre még maradok az elliott hullám terv mellett legalábbis addig amíg fibo 0.5 fölött marad."
Élő chart: https://www.tradingview.com/chart/STRUSDT/GnoT4Z0s-STR-USDT/
Pillanat kép: https://www.tradingview.com/x/VJ4oxoks/
Ha úgy érzed támogatnál...   BTC 142DRhk1b522S5e3B7Cn1pParJnrVjEF3s
egyéb lehetőségért érdeklődj pm!

Csongor

Idézetet írta: Csongor Dátum augusztus 07, 2017, 08:37:32 DÉLELŐTT
Par napja surubben figyelgetem a coinmarcetcap-et, es amit szembetunt az a NEO. 3-4 napja folyamatosan emelkedik az erteke, de ha vennek belole, akkor tuti ujbol elkezdene esni az ara. A top10-be benne van, kinek mi a velemenye errol a coinrol?
(Ha lett volna egy krisralygombom ezelott 4 nappal...)
Azota is figyelem a NEO-t, folyamatosan emelkedik az ara, az elmult 24 oraban 50%-ot emelkedett. Persze azota se vettem, egy hirtelen aresestol tartva. Ha 10 napja vettem volna belole, mara 3X-os hasznom lenne.(Tiszta izgalmas ez a kripto vilag.) Jo otlet most venni belole, vagy ennyi emelkedes utan csak egy eses kovetkezhet?

netbit

Azt tudomásul kell venni, hogy senki sem látja a jövőt és feltételezem, hogy akkora halak sem irkálnak ide, akik meg tudják mozgatni a top coinokat. Ez ilyen, a te pénzed, a te felelősséged. Most egy elképesztően 'bullish' piac van, minden megy az égbe, nem nehéz kifogni 20-50% növekedést. Sok jó hír érkezik, egyre több helyen legalizálják a bitcoint, stb. De nem tudhatod, hogy holnap, 1 hét múlva nem jönnek majd a rossz hírek és nem fog esni minden, mint a kő. Augusztusban és szeptemberben is lesznek még fontos állomások a bitcoin segwit miatt, így szerintem lesz (valamekkora) zuhanás. De ez csak tipp.

Én is elkúrtam, aug. 1 előtt nem sokkal vettem IOTA-t 0.25 USD áron, felment 0.28 körüli szintre, aztán elkezdett esni és akkor úgy tűnt, a btc is esni fog, így eladtam 6% haszonnal. Persze 6% sem rossz néhány nap alatt, de most 0.57USD az ára, több, mint duplája. Én ezzel már úgy vagyok, hogy ez a vonat elment, várok, amíg esik, de simán előfordulhat, hogy ismét duplázódik, de én most mégis inkább várok, nézek más lehetőségeket.

Másik nagy szívás az Elastic. Szintén aug 1 előtt néztem, hogy vegyek-e 7000 satoshiért, nem vettem. Most 24ezer satoshi. Őrület.

Persze voltak, amik bejöttek.

Pl. Iconomit vettem 2,8 USD-ért és eladtam 3,5-ért, és most ismét olcsó, most vettem vissza 2,78USDért, ugyanis azt mondogatják, hogy megy a kínai Binance tőzsdére. Ahhoz képest, hogy elég nagy volumenű coin, csak a krakenen és a liquin van fent és általában az új tőzsdén megjelenés dob az áron. Érdemes néha olyan coinokat nézegetni, amik elég nagyok, de egyelőre még nincsenek fent a Bittrexen, Poloniexen nagyobb kínai tőzsdéken, úgyanis ezek ára szeret robbanni, különösen, ha jó team dolgozik a coinon, jó ötleteik vannak, stb.

Ha veszel, ne azért vegyél, mert én (vagy valaki más) azt mondja, hogy ez most jó vétel! Olvass utána (bitcointalk), nézd meg a többi lehetőséget, stb.
Jó üzlet az álhír gyártás! Most itt eldicsekedtem vele, hogy mit vettem és miért, aztán holnap cáfolják, hogy bármilyen tőzsdére mennek, bezuhan az ár a felére és ha te is veszel, akkor engem fogsz szidni :D

2 jótanács:
- annyi pénzt fektess be, amennyinek az elvesztése nem okoz nagy gondot
- ne 1 coinra tegyél fel mindent. Bármennyire is ígéretesnek tűnik a coin, ami venni szeretnél, 1 coinra a befektetni kívánt pénzed max. 20-25%-át tedd, vagy inkább még kevesebbet. (van választék, nem nehéz 5-10 coint találni, ami jó vételnek tűnik)

netbit

Idézetet írta: Jonn Jonzz Dátum augusztus 07, 2017, 05:50:33 DÉLUTÁN
Befektetésen gondolkozok, de nem tudom, hogy mostanában érdemes-e Bitcoint vásárolni. Természetesen nem azonnal, hanem akkor, ha visszaesik az árfolyam és legalább két napig alacsonyan marad.
Két hónapja figyelem a főbb kriptovaluták árfolyamait

Az meglep, hogy két hónapja figyeled a kriptovaluták árfolyamát és pont most akarsz venni? Júliusban túl olcsó volt?  ;D
Kinek kell az ócska 1800 dolláros BTC és 30 dolláros LTC  ;D

MoranTom

Idézetet írta: netbit Dátum augusztus 10, 2017, 09:10:12 DÉLUTÁN
Azt tudomásul kell venni, hogy senki sem látja a jövőt és feltételezem, hogy akkora halak sem irkálnak ide, akik meg tudják mozgatni a top coinokat. Ez ilyen, a te pénzed, a te felelősséged. Most egy elképesztően 'bullish' piac van, minden megy az égbe, nem nehéz kifogni 20-50% növekedést. Sok jó hír érkezik, egyre több helyen legalizálják a bitcoint, stb. De nem tudhatod, hogy holnap, 1 hét múlva nem jönnek majd a rossz hírek és nem fog esni minden, mint a kő. Augusztusban és szeptemberben is lesznek még fontos állomások a bitcoin segwit miatt, így szerintem lesz (valamekkora) zuhanás. De ez csak tipp.

Én is elkúrtam, aug. 1 előtt nem sokkal vettem IOTA-t 0.25 USD áron, felment 0.28 körüli szintre, aztán elkezdett esni és akkor úgy tűnt, a btc is esni fog, így eladtam 6% haszonnal. Persze 6% sem rossz néhány nap alatt, de most 0.57USD az ára, több, mint duplája. Én ezzel már úgy vagyok, hogy ez a vonat elment, várok, amíg esik, de simán előfordulhat, hogy ismét duplázódik, de én most mégis inkább várok, nézek más lehetőségeket.

Másik nagy szívás az Elastic. Szintén aug 1 előtt néztem, hogy vegyek-e 7000 satoshiért, nem vettem. Most 24ezer satoshi. Őrület.

Persze voltak, amik bejöttek.

Pl. Iconomit vettem 2,8 USD-ért és eladtam 3,5-ért, és most ismét olcsó, most vettem vissza 2,78USDért, ugyanis azt mondogatják, hogy megy a kínai Binance tőzsdére. Ahhoz képest, hogy elég nagy volumenű coin, csak a krakenen és a liquin van fent és általában az új tőzsdén megjelenés dob az áron. Érdemes néha olyan coinokat nézegetni, amik elég nagyok, de egyelőre még nincsenek fent a Bittrexen, Poloniexen nagyobb kínai tőzsdéken, úgyanis ezek ára szeret robbanni, különösen, ha jó team dolgozik a coinon, jó ötleteik vannak, stb.

Ha veszel, ne azért vegyél, mert én (vagy valaki más) azt mondja, hogy ez most jó vétel! Olvass utána (bitcointalk), nézd meg a többi lehetőséget, stb.
Jó üzlet az álhír gyártás! Most itt eldicsekedtem vele, hogy mit vettem és miért, aztán holnap cáfolják, hogy bármilyen tőzsdére mennek, bezuhan az ár a felére és ha te is veszel, akkor engem fogsz szidni :D

2 jótanács:
- annyi pénzt fektess be, amennyinek az elvesztése nem okoz nagy gondot
- ne 1 coinra tegyél fel mindent. Bármennyire is ígéretesnek tűnik a coin, ami venni szeretnél, 1 coinra a befektetni kívánt pénzed max. 20-25%-át tedd, vagy inkább még kevesebbet. (van választék, nem nehéz 5-10 coint találni, ami jó vételnek tűnik)


Viszonylag még friss vagyok a cryptopénz kereskedésben, de egyelőre én csak poloniexen "játszadozom"
van olyan oldal ahol az induló vagy esetleg az összes cryptopénzzel lehet kereskedni?
köszi!

netbit

A legnépszerűbb (nyugati) tőzsde a bittrex és a poloniex. A bittrexen több coin van, de sok 'shitcoin' is. A poloniexen kevesebb van, ők nem vesznek fel minden vacak coint, de sokszor ez hátrány, mert a kis coinokkal is lehet szép pénzt csinálni, sőt, azokkal lehet igazán, csak nagyobb a rizikó is.

Ha felmész a coinmarketcapra, és kiválasztod a coint, rányomsz a market fülre, akkor láthatod, hogy melyik tőzsdén van fent az adott coin. Olyan tőzsde nincs, ahol minden fent van.

netbit

Idézetet írta: Gaabeesz Dátum augusztus 09, 2017, 04:43:18 DÉLUTÁN
Valaki próbálkozott már crypto arbitrage-al?

Ha igen, hány nagyobb site szükséges hozzá, szoftverek mennyire megbízhatóak stb.?
Nem ismerem a 'gyári' arbitrage progikat, erről nem tudok nyilatkozni. A cryptopián a more fül alatt is van arbitrage.

Egy egyszerű ár összehasonlító python scryptet elkezdtem én is írni, amivel összehasonlítom a tőzsdék árait. Egyelőre nagyon fapados a szoftver, a beállításokat a kódban kell elvégezni és lehet, hogy nem is folytatom a fejlesztését.

Néha egy-egy lehetőséget ki lehet fogni, de az alábbiak miatt ne várj túl sokat az arbitrázstól:
- manapság már botok ezrei (tízezrei) lesik az ilyen lehetőségeket, így ha valahol kialakul különbség, arra mások is lecsapnak
- sok coin tranzakciója lassú. Kevés coint tudsz 20 percnél rövidebb idő alatt átvinni egyik tőzsdéről a másikra, a legtöbb coin esetén inkább 20-50 perc ez az idő, de van, amelyik órákig tart, mire confirmed lesz. Mire megtörténik a utalás, már más helyzet van.
- gyakran akkor szokott kialakulni nagyobb árkülönbség, ha az egyik tőzsdén az adott coin kereskedése ugyan nem ált le, de a deposit vagy withdraw nem működik.
- ha nem ismered jól a coint, amit arbitrálni szeretnél, érhetnek meglepetések.  Ennyi coint pedig nem lehet naprakészen követni.
- többnyire kisebb tőzsdéken szokott előfordulni, hogy találsz kedvező vételi vagy eladási lehetőséget, de ott meg nincs forgalom vagy nagyon minimális összegű (néhány satoshi) tételeket találsz, amivel nem érdemes foglalkozni.

Gaabeesz

Idézetet írta: netbit Dátum augusztus 11, 2017, 09:19:19 DÉLELŐTT
Idézetet írta: Gaabeesz Dátum augusztus 09, 2017, 04:43:18 DÉLUTÁN
Valaki próbálkozott már crypto arbitrage-al?

Ha igen, hány nagyobb site szükséges hozzá, szoftverek mennyire megbízhatóak stb.?
Nem ismerem a 'gyári' arbitrage progikat, erről nem tudok nyilatkozni. A cryptopián a more fül alatt is van arbitrage.

Egy egyszerű ár összehasonlító python scryptet elkezdtem én is írni, amivel összehasonlítom a tőzsdék árait. Egyelőre nagyon fapados a szoftver, a beállításokat a kódban kell elvégezni és lehet, hogy nem is folytatom a fejlesztését.

Néha egy-egy lehetőséget ki lehet fogni, de az alábbiak miatt ne várj túl sokat az arbitrázstól:
- manapság már botok ezrei (tízezrei) lesik az ilyen lehetőségeket, így ha valahol kialakul különbség, arra mások is lecsapnak
- sok coin tranzakciója lassú. Kevés coint tudsz 20 percnél rövidebb idő alatt átvinni egyik tőzsdéről a másikra, a legtöbb coin esetén inkább 20-50 perc ez az idő, de van, amelyik órákig tart, mire confirmed lesz. Mire megtörténik a utalás, már más helyzet van.
- gyakran akkor szokott kialakulni nagyobb árkülönbség, ha az egyik tőzsdén az adott coin kereskedése ugyan nem ált le, de a deposit vagy withdraw nem működik.
- ha nem ismered jól a coint, amit arbitrálni szeretnél, érhetnek meglepetések.  Ennyi coint pedig nem lehet naprakészen követni.
- többnyire kisebb tőzsdéken szokott előfordulni, hogy találsz kedvező vételi vagy eladási lehetőséget, de ott meg nincs forgalom vagy nagyon minimális összegű (néhány satoshi) tételeket találsz, amivel nem érdemes foglalkozni.


Koszonom a valaszt.
Ezennel el is vetettem ezt az opciot!
Akkor masbol kell penzt csinalni valahogy :D

Karcsi papa

Picike Poloniex körkép 08.11!

BTC, 3480$-nál a piros szint, legutolsó gyertya ami most épül az pedig 3483$-ig tolta fel de vissza is esett egyenlőre. A bekarikázott fibo szinthez már közel vagyunk amit mint elérendő célként kitűztem. Közben itt a piros szintnél ugyancsak piros színnel jelöltem be egy 3700$-hoz történő cél elérés viszont ha az is összejön annak már nincs köze az általam jelzet alakzathoz mert azt megsemmisítette ez a 3229$-hoz történő visszalépés. Tehát most győzzük le a piros szintet és legyen meg a 3587$-os fibo által jelzett cél.
Élő chart: https://www.tradingview.com/chart/BTCUSDT/ch49mglB-BTC-USDT/
Pillanat kép: https://www.tradingview.com/x/YnSPeLRS/

ETH, jó hogy várunk arra a piros szintre mert jelenleg nagy a gondolkodás mi legyen, se a korrekció aljában se abban hogy megyünk e tovább nem vagyunk biztosak. RSI napos nézetben már 3. napja a plafont súrolja ennek ellenére ez a charton nem mutatkozik meg mint rakéta, ebből én azt sejtem hogy a korrekciónak még nincs vége.
Élő chart: https://www.tradingview.com/chart/ETHUSDT/6YrTDeiJ-ETH-USDT/
Pillanat kép: https://www.tradingview.com/x/lUTSxpsw/

ZEC, tehát talán 261$ alatt lesz még beszálló szint, nos 1 már van 249.29$-nál. 230.89$ itt most megint mintha korrekciós alj lenni ez a 0.5 fibo szintnél, ettől függetlenül még mindig nem biztos hogy végleges.
Élő chart: https://www.tradingview.com/chart/ZECUSDT/lIXQFWks-ZEC-USDT/
Pillanat kép: https://www.tradingview.com/x/PSiItJVe/

DASH, még mindig a támaszra tekeredve de már közel az alakzat csúcsához. 206.19$-hoz behúztam egy piros szintet erről juthatunk el 218-224$ közötti területre ahol szerintem fontos irányok fognak eldőlni de erről többet majd ha ott leszünk.
Élő chart: https://www.tradingview.com/chart/DASHUSDT/Liv8oKU4-DASH-USDT/
Pillanat kép: https://www.tradingview.com/x/bVDXgl0s/

LTC, zöld sávból kinézett lefelé és egyben a kék támasz alá is került de ez már néhányszor megtörtént ezért lehet hogy semmi komoly. Barna vonal is került a chartra ez az utóbbi csúcsok által kialakított felső támasz, ez nem néz ki a legjobban mert mivel felfelé szűkülő ezért ebből lefelé távozik általában az ár. 07.29.-től van egy emelkedő trend aminek lehet ez a barna alakzat annak az előjele hogy ideje egy nagyobb korrekciónak ezt kb. 42-44$-ig gondolnám.
Élő chart: https://www.tradingview.com/chart/LTCUSDT/ZHkLDz05-LTC-USDT/
Pillanat kép: https://www.tradingview.com/x/wIyb0mcM/

XRP, tegnap óta nem történt semmi azon kívül hogy olvasható volt néhány pozitív hír ami egyenlőre még nem mozgatta meg a befektetőket.
Élő chart: https://www.tradingview.com/chart/XRPUSDT/v6uoZ6Cf-XRP-USDT-up-or-down/
Pillanat kép: https://www.tradingview.com/x/xTARYHeI/

REP, piros szint itt is erősnek látszik, tegnapi zöld hamar elhalt azóta pedig a medvék belehúztak. 21$-nak a kék alakzatnál volt szerepe de lehet ezzel az eséssel újra szerepet kap.
Élő chart: https://www.tradingview.com/chart/REPUSDT/D3LLjTjN-REP-USDT/
Pillanat kép: https://www.tradingview.com/x/mnnE8UbM/

ETC, sok minden itt se történt ezért sok időt kár is most erre fordítani.
Élő chart: https://www.tradingview.com/chart/ETCUSDT/4AcdJOd0-ETC-USDT/
Pillanat kép: https://www.tradingview.com/x/rPR8BMGA/

XMR, mos barna, sárga érintés megtörtént tehát most 46$-ig korrekció vagy 56.93$?
Élő chart: https://www.tradingview.com/chart/XMRUSDT/WtNttDLK-XMR-USDT/
Pillanat kép: https://www.tradingview.com/x/XiLRzX4l/

NXT, sajnos igen ez lefelé megindult a sávból és ez nem csak kikukkantás. 01268$-nál az előző negatív csúcs itt van most az ár ha itt megállna az még egy dupla aljnak is megfelelne.
Élő chart: https://www.tradingview.com/chart/NXTUSDT/8wgjnjgc-NXT-USDT/
Pillanat kép: https://www.tradingview.com/x/4N2g4GzU/

STR, behúztam egy felső barna támasz, alsó része még hiányos erre magyarázat az elliott terv. "egyenlőre még maradok az elliott hullám terv mellett legalábbis addig amíg fibo 0.5 fölött marad."
Élő chart: https://www.tradingview.com/chart/STRUSDT/GnoT4Z0s-STR-USDT/
Pillanat kép: https://www.tradingview.com/x/51hYsdU1/
Ha úgy érzed támogatnál...   BTC 142DRhk1b522S5e3B7Cn1pParJnrVjEF3s
egyéb lehetőségért érdeklődj pm!

Jonn Jonzz

Idézetet írta: netbit Dátum augusztus 10, 2017, 09:28:47 DÉLUTÁN
Idézetet írta: Jonn Jonzz Dátum augusztus 07, 2017, 05:50:33 DÉLUTÁN
Befektetésen gondolkozok, de nem tudom, hogy mostanában érdemes-e Bitcoint vásárolni. Természetesen nem azonnal, hanem akkor, ha visszaesik az árfolyam és legalább két napig alacsonyan marad.
Két hónapja figyelem a főbb kriptovaluták árfolyamait

Az meglep, hogy két hónapja figyeled a kriptovaluták árfolyamát és pont most akarsz venni? Júliusban túl olcsó volt?  ;D
Kinek kell az ócska 1800 dolláros BTC és 30 dolláros LTC  ;D

Csak figyeltem, de nem volt regisztrációm a kriptopénz tőzsdéken. A Bitcoin értékére már tavaly is ránéztem, akkor volt 600 USD 1 BTC. Abban az időben nehezen volt hihető, hogy ettől lehet sokkal több. Három hónapja a 3500 USD is derűlátónak tűnt. Most már úgy látszik, hogy semmi sem lehetetlen. Vagy éppen ez benne a csapda.
Erről a cikkről mi a véleményetek?
http://www.portfolio.hu/vallalatok/nincs_vege_a_bitcoin_oruletnek_hamarosan_megindulhat_az_arfolyam.258989.html
A Goldman Sachs közleménye szerint idén még jobban meg fog lódulni a Bitcoin árfolyam és a 3500 USD csak a kezdet. Vagy úgy lesz, vagy nem.

Karcsi papa

Picike Poloniex körkép 08.12!

BTC, a cél elérve sőt még a kis extra is a zsebben, akinek elég annak váljék egészségére, aki marad annak good luck de ne legyen jajgatás ha esetleg itt egy nagyobb korrekció ideje. Vannak kisebb korrekciók amik egy-egy emelkedés természetes velejárója azonban néha kötelező hogy jöjjön egy nagyobb úgymond tisztázó korrekció.
Ezzel viszont nem arra utalok hogy ez most lesz, lehet csak jövő héten ezt senki se tudja. Pillanat kép hetes felbontást mutat és nincs rajta semmi vonal, fibo, stb. 888$-ról ment fel akadályok nélkül 2977$-ra, majd korrekció 1835$-ra itt volt egy beijesztés 06.12.-én ahol biztos sokan azt hitték ennyi de nem mert az igazi korrekció alja csak 07.10.-én alakult ki ha ide húznák egy fibot az azt mutatná hogy 0.5-nél történt a forduló. Visszatérve az első mondatomra tehát rövidtávú cél elérve és lehet ez is az is, pillanat képen tör felfelé az ár és valóban semmi nem utal a fordulóra de én azért tüzük ki célokat hogy azokat elérve elégedetten dőljek hátra. Ez itt most azoknak szól akik azzal jönnek hogy én azt mondtam ez a max ár most esés jöhet de az ár még sokkal följebb is ment és hogy miattam szálltak ki, ez lehetett volna fordítva is akkor mint mondasz...  Most is van még lehetőség ami szerintem az idei legmagasabb ár lesz, ezt a fibo mutatja méghozzá a 888$-2977$-ra ráhúzott fibo és itt a 1.61-es fibo szint ami 4250$ környékére mutat. Nézzük meg az RSI-t is a 888-2970$ közötti emelkedés szépen látszik, majd a korrekció is ami becsapós mert a fordulatot sokkal később jelezte, most szintén felfelé tolja és ha csak ezt figyelném akkor kapásból 6000$-t mondanék ahol plafont érhet de csak erre nem szabad alapozni. Tehát ebből a hosszú elmélkedésből kiindulva még itt is lehet kisebb korrekció de lehet még plusz haszon is.
Élő chart: https://www.tradingview.com/chart/BTCUSDT/ch49mglB-BTC-USDT/
Pillanat kép: https://www.tradingview.com/x/bHqp7toS/

ETH, piros szintnél van az ár RSI nagy iramban tolja ez nem tetszik mert hamar kifulladhat. Kis pozitívum egy ici-pici piros szint fölött de ez szinte jelentéktelen ettől még a támasz szintnél lévő egy erős szint. 327$ hát nem kötnék rá életbiztosítást de meglehet azonban attól függetlenül hogy itt pozitívan látom a dolgokat ha a btc esetleg korrigál az nem tesz jót a többieknek. Itt most nem teszem be a hetes pillanatképet de keress rá és hasonlítsd össze a btc-jével van hasonlóság és hogy még van hova emelkedni, simán 600$ környékéig.
Élő chart: https://www.tradingview.com/chart/ETHUSDT/6YrTDeiJ-ETH-USDT/
Pillanat kép: https://www.tradingview.com/x/Z6b7wNS7/

ZEC, most van fibo 0.61 szintnél ennél ha lejjebb megy az már több mint korrekció talán még 222$ belefér. Veszélyesnek látszik a szitu mert ha ott lenn a barna támasz érintésre vágyik az 200$-nál lehetséges viszont a folytatás szempontjából kitűnő alap lehet.
Élő chart: https://www.tradingview.com/chart/ZECUSDT/lIXQFWks-ZEC-USDT/
Pillanat kép: https://www.tradingview.com/x/OiNXEact/

DASH, bonyolult a helyzet mert nincs konkrétum én most azt látom hogy felfelé de azt nem hogy miért menne lefelé. Ez a hosszú emelkedés esést követelne de ha a piros szint áttörésre kerül az pedig hirtelen kiugrást jelenthet.
Élő chart: https://www.tradingview.com/chart/DASHUSDT/Liv8oKU4-DASH-USDT/
Pillanat kép: https://www.tradingview.com/x/OPTe5FE7/

LTC, nos valami negatív dolog történik beszálló szerintem 50$ alatt jelenleg nincs, most meg kell várni korrekció jön vagy csak kis pihenő.
Élő chart: https://www.tradingview.com/chart/LTCUSDT/ZHkLDz05-LTC-USDT/
Pillanat kép: https://www.tradingview.com/x/wkwF2ImF/

XRP, piros szint magasságában tartózkodik az ár, kivárás lehet a jó taktika.
Élő chart: https://www.tradingview.com/chart/XRPUSDT/v6uoZ6Cf-XRP-USDT-up-or-down/
Pillanat kép: https://www.tradingview.com/x/kC0wclus/

REP, lassan csorog és közelít a 21$-os kilépési szinthez.
Élő chart: https://www.tradingview.com/chart/REPUSDT/D3LLjTjN-REP-USDT/
Pillanat kép: https://www.tradingview.com/x/tCEaUZEk/

ETC, tovább a támasz tetején reméljük jó munkát végeztek az ácsok.
Élő chart: https://www.tradingview.com/chart/ETCUSDT/4AcdJOd0-ETC-USDT/
Pillanat kép: https://www.tradingview.com/x/HYfzH7Vx/

XMR, majdnem 3$-os piros gyertya ami kanóc nélküli ez maxon kifulladásra utal viszont a dolog szépséghibája hogy kipottyantunk a barna alakzatból.
Élő chart: https://www.tradingview.com/chart/XMRUSDT/WtNttDLK-XMR-USDT/
Pillanat kép: https://www.tradingview.com/x/gmb26mwY/

NXT, baj van az emelkedéssel ha arra a bekarikázott 3 gyertyára tekintek, 0.1025$ kapujában...
Élő chart: https://www.tradingview.com/chart/NXTUSDT/8wgjnjgc-NXT-USDT/
Pillanat kép: https://www.tradingview.com/x/5g1pH5SM/

STR, ennél az elemzésnél sok újat visszamenőleg se lehet olvasni max a pillanatképeket érdemes nyomon követni "egyenlőre még maradok az elliott hullám terv mellett legalábbis addig amíg fibo 0.5 fölött marad."
Élő chart: https://www.tradingview.com/chart/STRUSDT/GnoT4Z0s-STR-USDT/
Pillanat kép: https://www.tradingview.com/x/jqtfuhjk/
Ha úgy érzed támogatnál...   BTC 142DRhk1b522S5e3B7Cn1pParJnrVjEF3s
egyéb lehetőségért érdeklődj pm!

Karcsi papa

NEO/BTC, sokan a megváltót látják benne én egyenlőre semmit nem esetleg hogy lenn van az ára. Figyelem a chartot pár napja és látható egy barna alakzat amiből most kinézeget lefelé de nem tudok semmi konkrétat megállapítani. Maradok az alakzat formájánál amiből felfelé szokott távozni ezért lehet ez a lefele kenézes csak vaklárma.

https://www.tradingview.com/x/EdZ3IHp3/
Ha úgy érzed támogatnál...   BTC 142DRhk1b522S5e3B7Cn1pParJnrVjEF3s
egyéb lehetőségért érdeklődj pm!

Karcsi papa

Picike Poloniex körkép 08.13!

BTC, 4250$ azért csak összejött, majdnem 3 milliós napi forgalommal ez most még nem nagyon változik. Itt most azért nézve a 07.26.-ai negatív csúcsot ami fibo 0.5-ig korrigált vissza azt nem vettem figyelembe mint lehetséges elliott hullám pedig van benne realitás utólag megnézve. Tehát ha folytatnám ezt a gondolatmenetet akkor most 3200$-ig kellene korrigáljon ez lenne az elliott (4) szint de akkor már nézzük hol az (5) szint, az pedig 5955$-nál. Maradva a jelennél ez már így is kockázatos magasság én várom a korrekciót de semmi konkrét meglátásom nincs jelenleg.
Élő chart: https://www.tradingview.com/chart/BTCUSDT/ch49mglB-BTC-USDT/
Pillanat kép: https://www.tradingview.com/x/GLMchs0X/

ETH, nos a felső piros szintet ismét csak megcsípni sikerült 319$-ig ment fel ezzel éppen hogy megcsippentette annak a felső kék sávnak az alját. Amilyen gyorsan tolta fel a RSI tegnap ma hasonló tempóban tolja lefelé. Több lehetőség is van a folytatásra szerintem most keres egy alapot ahonnan elrugaszkodhat erre ismét megfelelne a 265$.
Élő chart: https://www.tradingview.com/chart/ETHUSDT/6YrTDeiJ-ETH-USDT/
Pillanat kép: https://www.tradingview.com/x/hhVRmicz/

ZEC, igen, nagy esélyét láttam ennek most már várjuk meg az alsó támasz érintést.
Élő chart: https://www.tradingview.com/chart/ZECUSDT/lIXQFWks-ZEC-USDT/
Pillanat kép: https://www.tradingview.com/x/gzRy6XuO/

DASH, hosszú volt az emelkedés és látszik hogy a kék alakzat elérte a csúcsát és ezzel sikerült elszakadni az alsó támasztól, persze ez azzal jár hogy ár esés jön. Van egy leszúrás 12$-ra itt egy előző kisebb negatív csúcs, van ilyen 187$-nál is illetve a 180$ itt már több fordulat is történt.
Élő chart: https://www.tradingview.com/chart/DASHUSDT/Liv8oKU4-DASH-USDT/
Pillanat kép: https://www.tradingview.com/x/Ti9c7IOW/

LTC, 43.58$-ig volt egy leszúrás hasonló leszúrások sokszor dühítőek forexen mikor kis stop lose-val dolgozunk és huss mehet is a kukába. Még mindig azt mondom semmi konkrét de talán ez a leszúrás jelzés volt.
Élő chart: https://www.tradingview.com/chart/LTCUSDT/ZHkLDz05-LTC-USDT/
Pillanat kép: https://www.tradingview.com/x/DtFEyNvJ/

XRP, jó volt a kivárásos taktika szépen takarított is az ár és itt is van egy leszúrás de még ez nem jelent sokat 0.1820$ környékéig ha visszamegy akkor holnap már lehet valamit keresgélni.
Élő chart: https://www.tradingview.com/chart/XRPUSDT/v6uoZ6Cf-XRP-USDT-up-or-down/
Pillanat kép: https://www.tradingview.com/x/UfqLDXN1/

REP, pont ott vagyunk ahol tegnap de volt azért szép mozgás. 21$ lehet ugródeszka de ez csak találgatás.
Élő chart: https://www.tradingview.com/chart/REPUSDT/D3LLjTjN-REP-USDT/
Pillanat kép: https://www.tradingview.com/x/hzv0yWua/

ETC, a tető leszakadt, nem meglepetés ez a támaszra tapadás végeredménye. Leszúrás itt is megvolt, 13.15$-nál jó alapok vannak egy újabb építkezéshez.
Élő chart: https://www.tradingview.com/chart/ETCUSDT/4AcdJOd0-ETC-USDT/
Pillanat kép: https://www.tradingview.com/x/eWWhObtZ/

XMR, tegnapi negatívakhoz jött újabb negatívum 44$-ig esett vissza amiből már volt próbálkozás kikeveredni ami egyenlőre fél sikerrel járt. 07.31. innentől volt emelkedés ha erre fibot húzok az 0.61-es korrekciót mutat.
Élő chart: https://www.tradingview.com/chart/XMRUSDT/WtNttDLK-XMR-USDT/
Pillanat kép: https://www.tradingview.com/x/XJ01wK7B/

NXT, baj van az emelkedéssel ha arra a bekarikázott 3 gyertyára tekintek, 0.1025$ kapujában... nem látok emelkedésre esélyt
Élő chart: https://www.tradingview.com/chart/NXTUSDT/8wgjnjgc-NXT-USDT/
Pillanat kép: https://www.tradingview.com/x/NL5TEKLJ/

STR, elliott terv kuka de még nem voltunk beszállási lehetőség közelében sem tehát jó tapasztalat. 0.015-0.013$-nál vannak negatív megállást jelenthető szintek.
Élő chart: https://www.tradingview.com/chart/STRUSDT/GnoT4Z0s-STR-USDT/
Pillanat kép: https://www.tradingview.com/x/cU6LAVBu/
Ha úgy érzed támogatnál...   BTC 142DRhk1b522S5e3B7Cn1pParJnrVjEF3s
egyéb lehetőségért érdeklődj pm!

netbit

Nem tudom, figyeltétek-e, a btc forgalma a bithumbon a legnagyobb. Ez egy koreai váltó. (a coinmarketcap.com -on lehet ezt látni)

Én amikor néztem, btc-ben mindig toronymagasan a bitfinex forgalma volt a legnagyobb, utána jött a poloniex, nagyobb kínaiak, stb.

Most a bithumb btc forgalma 375M USD a bitfinex csak 227M USD. A koreaiak úgy veszik a btc-t, mint akiknek elment az eszük. Ennek hátterében az állhat, hogy nemrég bejelentették, hogy legalizálni szeretnék a bitcoint, mint 'rendes' fizetőeszközt.

Az ugyebár nem normális jelenség, hogy egy 51milliós ország váltója (amit gyanítom, nem sok külföldi használ) sokkal nagyobb forgalmat produkál, mint a nagy nemzetközi váltók. Úgy látom, kitört náluk a bitcoin láz, ami egy kissé félelmetes.

(Remélem, jól látom a történteket, nem írok nagy hülyeséget.)

Uhura

Idézetet írta: netbit Dátum augusztus 13, 2017, 06:20:49 DÉLUTÁN
Nem tudom, figyeltétek-e, a btc forgalma a bithumbon a legnagyobb. Ez egy koreai váltó. (a coinmarketcap.com -on lehet ezt látni)

Én amikor néztem, btc-ben mindig toronymagasan a bitfinex forgalma volt a legnagyobb, utána jött a poloniex, nagyobb kínaiak, stb.

Most a bithumb btc forgalma 375M USD a bitfinex csak 227M USD. A koreaiak úgy veszik a btc-t, mint akiknek elment az eszük. Ennek hátterében az állhat, hogy nemrég bejelentették, hogy legalizálni szeretnék a bitcoint, mint 'rendes' fizetőeszközt.

Az ugyebár nem normális jelenség, hogy egy 51milliós ország váltója (amit gyanítom, nem sok külföldi használ) sokkal nagyobb forgalmat produkál, mint a nagy nemzetközi váltók. Úgy látom, kitört náluk a bitcoin láz, ami egy kissé félelmetes.

(Remélem, jól látom a történteket, nem írok nagy hülyeséget.)


Na valószínüséggel az észak Koreai atom fenyegetés miatt sokan így csinálnak likvid vagyont , gyorsan.


Karcsi papa

Picike Poloniex körkép 08.14!

BTC, több lehetőségben is gondolkodok 1. órás nézetben a barna szűkülő alakzat ebből felfelé távozva 4700$-ig. 2. ahol elliott hullám korrekciót várnék 3200$ környékére. 3. ide kapcsolódhat a 3200$-ig történő korrekció, nézzétek meg a bekarikázott 3 gyertya utáni emelkedést ami tökéletesen azt hozta amit kellet(aki lemaradt annak írom hogy ebből a 3 gyertyából ha a 3. piros akkora lett volna mint az első zöld akkor valószínűleg ár esés következett volna) tehát ennél a lehetőségnél megkel várni milyen gyertyával zárjuk a napot ha hasonló mint a bekarikázott középső akkor a 3. nap döntő lehet.
Élő chart: https://www.tradingview.com/chart/BTCUSDT/ch49mglB-BTC-USDT/
Pillanat kép órás: https://www.tradingview.com/x/z0MstIMy/
Pillanat kép napos: https://www.tradingview.com/x/ty6O55bo/

ETH, lassú oldalazó emelkedés látszik, erre be is rajzoltam egy alakzatot, aminek formáját tekintve negatív folytatásra utalhat. 3. felső érintés lenne a soros, itt azonban gyanús az alakzat túl megdöntött formája ami azt jelentheti hogy nem csak érintés hanem több is benne lehet. Viszont ha maradunk az alakzatnál és azt nézzük amit általában tesz benne az ár akkor felső érintésről lefelé veszi az irányt 265$ körüli megállóval.
Élő chart: https://www.tradingview.com/chart/ETHUSDT/6YrTDeiJ-ETH-USDT/
Pillanat kép: https://www.tradingview.com/x/BkVtWPgv/

ZEC, barna alsó támaszhoz még nem értünk el és egyenlőre nem mutat olyan képet hogy itt lenne a fordulat ideje.
Élő chart: https://www.tradingview.com/chart/ZECUSDT/lIXQFWks-ZEC-USDT/
Pillanat kép: https://www.tradingview.com/x/B7tneRGd/

DASH, konkrétan nem látom mi is lehet a folytatásban ezért maradok az esés gondolata mellett, viszont az esésben ott már befigyelt 2 bizonytalan gyertya ami lehet jót jelez.
Élő chart: https://www.tradingview.com/chart/DASHUSDT/Liv8oKU4-DASH-USDT/
Pillanat kép: https://www.tradingview.com/x/tWAbcKrX/

LTC, remélem Charlie rajta van a fejlesztésen mert ideje lenne kicsit már felrázni a dolgokat. Az utolsó emelkedésre ráhúzva a fibot elliott hullám korrekciós szintnél forgolódik az ár.
Élő chart: https://www.tradingview.com/chart/LTCUSDT/ZHkLDz05-LTC-USDT/
Pillanat kép: https://www.tradingview.com/x/kKGGYDDY/

XRP, volt egy szép kísérlet felfelé amiben még lehet erő ha az RSI-re is rátekintünk.
Élő chart: https://www.tradingview.com/chart/XRPUSDT/v6uoZ6Cf-XRP-USDT-up-or-down/
Pillanat kép: https://www.tradingview.com/x/9fvURcZb/

REP, 21$ alatt és nincs semmi kapaszkodó, talán az hogy RSI a padlót súrolja.
Élő chart: https://www.tradingview.com/chart/REPUSDT/D3LLjTjN-REP-USDT/
Pillanat kép: https://www.tradingview.com/x/q1JDcEls/

ETC, hihetetlen ez a támasz most alulról fogja a gyertyákat, kitartok amellett hogy 13.15$-nál jó alapok lehetnek.
Élő chart: https://www.tradingview.com/chart/ETCUSDT/4AcdJOd0-ETC-USDT/
Pillanat kép: https://www.tradingview.com/x/fpyHNTfh/

XMR, sok minden még nem dőlt el, se hogy elértük e a korrekció alját habár a fibo azt mutatja hogy igen, se hogy emelkedés jön e erre a piros szintek fölé kerülés adna választ.
Élő chart: https://www.tradingview.com/chart/XMRUSDT/WtNttDLK-XMR-USDT/
Pillanat kép: https://www.tradingview.com/x/rawAoPZ1/

NXT, berajzoltam egy piros eső sávot ami nagyon billeg, várjunk még egy napot.
Élő chart: https://www.tradingview.com/chart/NXTUSDT/8wgjnjgc-NXT-USDT/
Pillanat kép: https://www.tradingview.com/x/YdZMfydb/

STR, ez se mutat egy pozitív képet és egyenlőre befektetésre teljesen alkalmatlan képet mutat a chart, talán majd ha a támasz fölé keveredünk.
Élő chart: https://www.tradingview.com/chart/STRUSDT/GnoT4Z0s-STR-USDT/
Pillanat kép: https://www.tradingview.com/x/OydOyfrA/
Ha úgy érzed támogatnál...   BTC 142DRhk1b522S5e3B7Cn1pParJnrVjEF3s
egyéb lehetőségért érdeklődj pm!