Kriptovaluta tőzsdei kereskedés

Indította lakat, január 05, 2017, 09:02:41 DÉLELŐTT

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználók és 9 Vendégek van a témában

Simi

Idézetet írta: Sanyi Dátum március 07, 2018, 03:53:56 DÉLUTÁN
Pár hónapja csináltak valamit az oldallal bejelentés nélkül, így nagyobb összeget nem érdemes ott tárolgatni........


Most viccen kívül nagyobb összeget sehol sem érdemes tárolni.
Én használom a CE.io -t hónapok óta mit csináltak bejelentés nélkül?
Lehet lemaradtam róla lehet nem nem tudom, de nekem semmi nem tűnt fel és soha nem volt gondom velük.
Yobitot, meg az ilyen stock.exchange *****kat össze nem lehet hasonlítani szerintem a CE.io -val.


Robag

..... apropó tőzsdei kereskedés után milyen adót kell fizetni?

willow

Idézetet írta: Robag Dátum március 07, 2018, 05:07:36 DÉLUTÁN
..... apropó tőzsdei kereskedés után milyen adót kell fizetni?


Más a tőzsde, és más a cryptó. Ez cryptó forum. Érdeklődj a tőzsdefórumon. Tőzsde szabályozott piac. Ez meg egy kalap kaki.

Robag

Ok. Helyesbítek.  cryptotőzsdei kereskedés után milyen adót kell fizetni? :)

willow

Idézetet írta: Robag Dátum március 07, 2018, 05:45:56 DÉLUTÁN
Ok. Helyesbítek.  cryptotőzsdei kereskedés után milyen adót kell fizetni? :)


Mint a szerencsejátékok után. 37%-ot.

netbit

A Binance-ról viszont nagyon úgy látom, jobb lesz menekülni, ha még lesz rá lehetőség.

Dolce

Idézetet írta: netbit Dátum március 07, 2018, 06:18:20 DÉLUTÁN
A Binance-ról viszont nagyon úgy látom, jobb lesz menekülni, ha még lesz rá lehetőség.

mi történt velük megint?

Sanyi

coinexchange egy pár napig nem működött, aztán lett helyette másik domain, majd visszarakták. Ennyi volt, ha jól emlékszem novemberben

Dolce

Idézetet írta: Robag Dátum március 07, 2018, 05:07:36 DÉLUTÁN
..... apropó tőzsdei kereskedés után milyen adót kell fizetni?

téged a nav küldött?:) semilyet amíg nem váltod fiatra

willow

Idézetet írta: Dolce Dátum március 07, 2018, 06:35:35 DÉLUTÁN
Idézetet írta: Robag Dátum március 07, 2018, 05:07:36 DÉLUTÁN
..... apropó tőzsdei kereskedés után milyen adót kell fizetni?

téged a nav küldött? :) semilyet amíg nem váltod fiatra


Hiszen ez az egész csak játékpénz. ;)

netbit

Idézetet írta: Dolce Dátum március 07, 2018, 06:22:58 DÉLUTÁN
Idézetet írta: netbit Dátum március 07, 2018, 06:18:20 DÉLUTÁN
A Binance-ról viszont nagyon úgy látom, jobb lesz menekülni, ha még lesz rá lehetőség.

mi történt velük megint?

Úgy tűnik, hogy feltörték és elloptak coinokat. Ismét fel van függesztve a withdraw. Valószínűleg a múltkor is valami nagy baj lehetett, amikor 3 napig állt az egész, de próbálják eltusolni és úgy tesznek, mintha csak kisebb technikai gond lenne. Ezek után szerintem minimum 3-6 hónapig nem fogom használni.

https://www.youtube.com/watch?v=6c2_uQkly1I

Robag

Játékpénz, igaz :D! .....és nem vagyok navos. Érdeklődöm, mivel új vagyok a crypto világában.

netbit

Idézetet írta: Robag Dátum március 07, 2018, 07:02:39 DÉLUTÁN
Érdeklődöm, mivel új vagyok a crypto világában.

Jó tanácsként annyit tudok ajánlani, ha új vagy, ne tévesszen meg a kis altcoinok (shitcoinok) szárnyalása. Lehet, hogy a chartot nézegetve csábító a korábbi 10-20-100x növekedések látványa, de az ilyen coinok mögött rengeteg sumákolás van, ami miatt több esély van a bukásra. Az összes kriptókra szánt pénzed max. 20%-át tedd ilyen nagyon kockázatos coinokba, vagy inkább annyit sem. Lehet keresni shitcoinokon is, sőt vannak, akik kifejezetten ezekre fókuszálnak, de kezdőként ez nem fog összejönni, sőt még profiként is a shitcoinok nehéz ügyek. Szóval óvatosan coinexchange-n található nagyszerű lehetőségekkel :)

Dolce

Idézetet írta: netbit Dátum március 07, 2018, 06:58:16 DÉLUTÁN
Idézetet írta: Dolce Dátum március 07, 2018, 06:22:58 DÉLUTÁN
Idézetet írta: netbit Dátum március 07, 2018, 06:18:20 DÉLUTÁN
A Binance-ról viszont nagyon úgy látom, jobb lesz menekülni, ha még lesz rá lehetőség.

mi történt velük megint?

Úgy tűnik, hogy feltörték és elloptak coinokat. Ismét fel van függesztve a withdraw. Valószínűleg a múltkor is valami nagy baj lehetett, amikor 3 napig állt az egész, de próbálják eltusolni és úgy tesznek, mintha csak kisebb technikai gond lenne. Ezek után szerintem minimum 3-6 hónapig nem fogom használni.


fasza, nekem van ott coinom még mindig, bár múltkor szedegettem le. én se fogom használni. már a francia postán a ledgerem

netbit

Én is kedvelem a Binancet. A legalacsonyabbak a fee-k, gyors, van stop-limit, szóval nem lenne rossz, ha nem lennének ezek a biztonsági problémák.

Egyébként ezt valószínűleg túlreagálják, mert most nem a binancet hackelték meg, hanem olyan ügyfeleket, akik botokkal tradelnek. Ez egy elég veszélyes dolog, mert a tőzsde generál 2 kulcsot, amit ha valaki megszerez (általában a felhasználó gépéről), akkor azt csinál, amit akar. Ez nem a binance hibája, ilyen lopás volt már a bittrexről és bármelyik másik tőzsdéről is.

A múltkori eset viszont aggasztóbb.

Robag

Idézetet írta: netbit Dátum március 07, 2018, 07:27:58 DÉLUTÁN
Idézetet írta: Robag Dátum március 07, 2018, 07:02:39 DÉLUTÁN
Érdeklődöm, mivel új vagyok a crypto világában.

Jó tanácsként annyit tudok ajánlani, ha új vagy, ne tévesszen meg a kis altcoinok (shitcoinok) szárnyalása. Lehet, hogy a chartot nézegetve csábító a korábbi 10-20-100x növekedések látványa, de az ilyen coinok mögött rengeteg sumákolás van, ami miatt több esély van a bukásra. Az összes kriptókra szánt pénzed max. 20%-át tedd ilyen nagyon kockázatos coinokba, vagy inkább annyit sem. Lehet keresni shitcoinokon is, sőt vannak, akik kifejezetten ezekre fókuszálnak, de kezdőként ez nem fog összejönni, sőt még profiként is a shitcoinok nehéz ügyek. Szóval óvatosan coinexchange-n található nagyszerű lehetőségekkel :)
Köszi az infot. Nagyobb altcoinokat vettem.

Karcsi papa

Ez nem befektetési tanácsadás, tehát ha ezzel a szándékkal álltál neki olvasni ezt az elemzést akkor itt be is zárhatod az oldalt, viszont ha a jelenlegi mozgásra illetve az adott szituációból következtetve arra vagy kíváncsi, mi várható, akkor jó olvasást kívánok!

Picike Poloniex körkép 03.08!

BTC, órás idősíkon sok mindent nem tudunk tenni, max. megnézni azt hogy is alakult a tegnapi óriási zuhanás. Itt ugyebár azt terveztük hogy Elliott hullámmal 10 200$ környékén zárhatjuk ezt az impulzust és jogosan váltok ide, mivel a 4. korrekciós hullám ezt jelezte, viszont ezzel sincs semmi baj, mivel ha ez a hullám felfelé ment volna, akkor ugyanúgy benne lett volna ez a pakliban hogy a célszent, ahol zárjuk a pozíciót, sokkal lejjebb van mint a végleges zárás, azzal a különbséggel hogy, akkor azon bánkódnánk miért zártuk előbb a pozíciót.
Tehát ez a csökkenő impulzus elérte a csökkenő trendvonalat, sőt azon kicsit át is szaladt, akkora volt a lendület, végül azonban sikerült visszaküzdeni magát az emelkedő trendvonal fölé, egészen a 10 100$-os szintig. Ebben a helyzetben, most az impulzust követő ABC korrekciós hullámot kellene lássunk. A jelenlegi kép alapján az A és B szint már készen van és arra várunk hogy a C hullám átlépi a 10 100$-os szinténél kialakult ellenállást, majd ha fibo alapján várnánk a célszintet azt 10 700$ környékén kellene minimum elérjük, viszont ebbe beleszólhat az 50-es mozgóátlag, ami 10 300$ környékén is megtörténhet. Ez ez ABC hullámot kiegészítettem két szaggatott vonallal, ha valami kitűnő hangulat alakulnak ki, amivel visszafele irányt is sikerülne Elliott impulzussal lezárni és ebben a szituációban már ha az előző csökkenő impulzus nézzük és a 3. illetve 4. szintek az előzővel megegyező magasságban jönnének létre ez egy kitűnő lehetőséget ad fej-váll alakzatnak, ami célszintjét tekintve egyértelműen 12 200$-os szint fölé mutat.
Viszont arra is törjön ki ha az emelkedő ABC hullám, nem egészül ki további 2 hullámmal, akkor az valószínű követnie kell egy minimum csökkenő ABC hullámnak, ahhoz hogy alapja legyen egy következő esetleges emelkedő Elliott hullámnak, nagy tanácstalanság esetén pedig kialakulna egy oldalazó ABC hullámokból álló folyamat.

Napos, erről beszéltem tegnap is mikor azt írtam hogy hasonló szituációkat vissza teszt szokott követni, abban az esetben ha a szándék van a további emelkedésre. Tehát itt a vissza teszt az megvan nekünk, amit ugyebár a csökkenő trendvonalra kellett lássunk, most jön a legfontosabb feladat emelkedni kell az árnak, amivel az utolsó csúcs 11 700$-os ellenállás fölé kell minimum emelkedni. A gyertyákat is érdemes szerintem figyelni és itt nagyjából olyan kisebb gyertyát kell lássunk mint ami a mostani csökkenést 2 gyertya egyike, majd a holnapi gyertyának ezt még meg kell erősíteni, azzal hogy az előző gyertya nyitási szintje fölött kell zárni, tehát 10 890$ környékén, vagy magasabban kicsivel.

Bitstamp charton pedig egy merész elképzelés lett berajzolva piros színnel, ami egy fej-váll alakzat, ennek a célba érkezése Március 10. környékén várható ha bejön a célja pedig 20 500$ környéke. Illetve egy kék alternatív fej-váll ha 17 200$-os szintnél gubanc alakulna ki.

Coinbase, tegnap kérdezte valaki hogy lehet e ebből a szituációból még újra 6000$ környéke, neki ajánlom a bekarikázott részeket, illetve a jobb alsó bekarikázott területen még semmi nincs de ha valahogy ki tudna alakulni az a bizonyos 6000$ újra, akkor ennek ott kellene valahol megtörténnie. A jobboldali karikát  ugyanakkora távolságra húzzam, mint a baloldali is látható, akkor ez Március 20.  környékét jelzi, azonban ez elég furcsa lenne ha  bekövetkezik de minden benne van a pakliban. Ezt a 6000$-t még kiegészítettem az 5151$-os szinttel, amit napos poloniex képen is látható 2 erős támasz szinttel,  legdurvább szitu esetén pedig van még 3000$ környékén is olyan szint, ami nagyon extrém esetben alja lehet egy brutális visszaesésnek.
Ennyi szörnyű szám után nézzük azt, ami a jó hír. Jó hír egyenlőre hogy a kék nagyobbik Elliott hullám 2. szintje fölött vagyunk és ha innen visszafordul, akkor már azt is mondhatjuk hogy egy óriási sávot látunk ami 9300$ és 11 800$ között húzódik, ebben a sávban az lehet jó hír hogy alulról érkeztünk, tehát a sávból kilépés nagyobb eséllyel történhet felfelé, amivel ki is zárhatnánk azt a bizonyos 6000$ felé vezető utat és ha a sávot megelőző emelkedésből következtetünk a sávból való kilépés utáni folytatásra, akkor 6000$-os emelkedést kellene ennek magával hoznia, amivel azt a bizonyos emelkedő kék nagy 3. hullámot is zárhatnánk.

Élő chart: https://www.tradingview.com/chart/BTCUSDT/jZgTKEVr-BTC-USDT-Elliott-waves/
Pillanat kép 1 órás: https://www.tradingview.com/x/AOVqmSql/
Pillanat kép napos: https://www.tradingview.com/x/nadMHGU2/
Pillanat kép napos Bitstamp: https://www.tradingview.com/x/zVUetExl/
Pillanat kép 4 órás Coinbase: https://www.tradingview.com/x/28s9bM9h/

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

ETH, szintén ugyanolyan csökkenő impulzust látunk, formáját tekintve mint a Bitcoin charton  de ezen ne lepődjünk meg hiszen ezt látjuk hónapok óta. Sőt még az impulzus követő emelkedő ABC hullámban is ugyanazt várjuk, mivel jelenleg az A és B hullámok is azt mutatják, amit a Bitcoin chart is órás idősíkon, ezért a C hullámban is gondolkozzunk ugyanúgy. Tehát a jelenlegi emelkedő C hullámnak fibo alapján 810$ környékére kell visszaerősíteni az árat, azonban ebben beleszólhat a csökkenő trendvonal 800$ környékén. Nem lenne jó ha a csökkenő trendvonal közbeszólna, mivel az valószínű megállítaná az emelkedést és egy következő csökkenő ABC hullámot eredményezne minimum. Abban az esetben ha nagyon jól alakulnak a dolgok és ennek az emelkedő  ABC hullámnak, sikerülne a csökkenő trendvonalon annyira átlépni hogy egy 4. korrekciós hullám "úgymond" vissza tesztként megérkezhetne erre a csökkenő trendvonalra, majd egy 5. hullámmal ahogy a Bitcoint charton is rajzoltam sikerülhetne impulzussal lezárni ezt az emelkedést 865$-os ellenállás környékén.

Pillanat kép 1 órás: https://www.tradingview.com/x/r7VMecdV/
Pillanat kép napos: https://www.tradingview.com/x/nGbyWfr2/

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

ZEC, a kép itt is hasonló egy óriási csökkenő Elliott impulzus zárolt 327$-os szint környékén,  ABC hullám kezdeti lépései már itt is látszódnak, azzal a kis különbséggel hogy a B hullám nagyon közel van a kiindulási ponthoz, de még fölötte, tehát ez is hasonlít a Bitcoinnál látható mozgáshoz, majd a C hullámot fibo alapján 370$-os szint környékére várhatnánk, ahol szintén találkozhat az ár egy kisebb csökkenő trendvonallal. Itt ismét lehet játszani azzal ha kiegészül 2 hullámmal az emelkedés, ami által 400$ környéke újra elérhetővé válhat.

Pillanat kép 1 órás: https://www.tradingview.com/x/hQeRdnQI/

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

DASH, akkora ez a szakadék hogy az aljánál azt is mondhatnánk "Ott a szörny!" de mint tudjunk ez csak a Btcoin kútba ugrik, követjük helyzet eredménye. A részleteket így se érdemes nagyon boncolgatni, elég ha a Bitcoin mozgását figyeljük. Azt látjuk hogy itt is megvan a impulzus követően ABC hullám lehetőség, azonban itt már egy kisebb hiba csúszott a gépezetbe, mivel a B hullám, egy két dollárral de benézett az impulzus zárási szintje alá, viszont azt tudjuk hogy a mozgás ugyanazt követi, amit a Bitcoin is mutat, tehát ettől itt most el kell tekintsünk és annak ellenére hogy az ABC alakzat ebben a formában rossz, mégis ugyanazt az eredményt kell várjuk, így is tőle. Tehát az elvárás egy ABC hullám, aminek 560$ környékére kellene vissza erősíteni az árat a képzeletbeli C hullámban, itt érhető el az immár megszakított emelkedő trendvonal de úgy is mondhatnánk a kialakul kisebb csökkenő trendvonalon itt már át is léphetnénk, majd jöhetne egy vissza teszt erre a kisebb csökkenő trendvonalra ez esetben egy méretesebb 5. hullám kellene ha a 603$-os ellenállást el szeretnénk érni.

Pillanat kép 1 órás: https://www.tradingview.com/x/PpDN6ZpX/

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

LTC, itt csak az emelkedő ABC hullám lehetőséget rajzolom fel, mivel az előzményeket már az előző 4 charton szinte ugyanúgy leírtam. 200$-os szint környékére erősíthetné vissza az árat ez a ABC hullám, amit itt is megemlíthetünk hogy még kiegészülhet 2 további hullámmal, ami itt és kicsit nagyobbnak kell lenni, mint azt megszoktuk, mivel ahogy látszik felrajzoltam egy zöld színnel látható fej-váll alakzat lehetőséget is. Ez a fej-váll alakzat egyenlőre elég szabályos, mivel nem tudjuk hogy is alakul a C hullám zárása, ebben az esetben még elképzelhető hogy 203$-ig is nyúlhat a C hullám, ami kicsit megdöntené ezt az alakzatot, de ezzel még alkalmas lehetne a feladatára. Ezzel azonban még csak fél munkát végezne a mozgás, ugyanis egy csökkenő hullámmal 191$-os szint környékére vissza kell jöjjön az ár, ahol kialakulhat a jobb váll rész, amit ha Elliott hullám szempontjából nézzük ez lenne a 4. korrekciós hullám, majd az 5. hullámban miután eléri a fej-váll alakzat a teljes magasságát, következhet a dolgok érdemi része, tehát emelkedés a fej-váll alakzat magasságának megfelelő 227$-os ellenállás környékére.

Pillanat kép1 órás: https://www.tradingview.com/x/suWnyWQo/

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

XRP, ezen charton sem volt igény ekkora visszalépésre, viszont nem lehetett mit tenni a Bitcoin ezt a lépés behúzta az itteni árnak pedig követnie kellett, függetlenül attól hol is lesz az alja, ami végül 0.78$-os szinten zárta ezt az impulzus. A folytatásban pedig csatlakozzunk az ABC emelkedő hullámot várók táborába, ami itt annyit jelent hogy a C hullámnak 0.95$-os szint környékére kellene vissza erősíteni az árat. És ebben az esetben is ha a C hullám kiegészül egy korrekcióval, majd azt lezárjuk egy 5. hullámmal, akkor az így keletkezett impulzus ismét lehetőséget adhat arra a bizonyos 1.12$-os ellenállásra, amit már szintén jó eséllyel 3 nappal ezelőtt is el szerettünk volna érni és minden bizonnyal ha a Bitcoin visszalépése nem szól közbe sikerült is volna, most erre ismét lesz egy lehetőség.

Pillanat kép 1 órás: https://www.tradingview.com/x/BoxtzJXe/

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

REP, a tegnapi óvatos 40$ környéki impulzus elvárás, ahogy látjuk kapott még egy jó nagy pofont, ezt egy szép nagy piros maci gyertyával elég jól érzékelhetővé is tette, aminek a következtében a 37$-os szint környékén találtuk magunkat. Itt vagyunk most, ahonnan várjuk azt a bizonyos ABC korrekciót, ami kisegítene minket ebből a szorult helyzetből, legjobb esetben 43$-os zárással,  amely ha kiegészül további 2 hullámmal, akkor a 47$-os ellenállást is elérhetné, majd a folytatásban ezt megerősítheti egy hasonló fej-váll alakzat kialakulása, amit az LTC charton is rajzoltam, ami ha a megvalósul azzal még a 47$-os ellenállás is átléphető lenne pár dollárral.

Pillanat kép 1 órás: https://www.tradingview.com/x/pGjSzRGj/

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

ETC, sajnos ezen a charton elég rosszkor találkozott össze két negatív folyamat, mégpedig a Hardfork utáni várható visszalépés és a Bitcoin charton látható, ugyancsak visszalépés, ami azt jelenti hogy ennek a durván 10$-os visszaesésnek a felével is megúszhattuk volna, ha nem indokolja ezt a visszalépés még egy kisebb eladói nyomás. Koncentráljunk arra hogy itt is sikerüljön azt a bizonyos ABC hullámot összehozni. És ahogy már látjuk az ABC hullám elég jól előrehaladott formát mutat, ami már közel is került ahhoz a 25.5$-os szinthez ahol fibo alapján zárhatnánk ezt az  ABC hullámot. Tehát mivel itt kicsit gyorsabban történnek az események és a Bitcoinnál még hátravan a C hullámban egy jelentős távolság, ezért itt láthatjuk a legjobb lehetőséget arra hogy a már szaggatott vonallal is kiegészített impulzus zárást elérhetjük, amivel elég jó szintre jöhetnél vissza ha a 31.73$-os ellenállást elcsípjük.

Pillanat kép 1 órás: https://www.tradingview.com/x/062WDu6O/

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

XMR, sajnos egy szomorú hírrel kell kezdenünk a zöld szaggatott vonallal jelzett Elliott impulzus a 380$-os szinten le kell hogy zárjuk és azt jelenti hogy az 5. hullámunk elég csenevészre sikeredett, mivel csak egy hajszállal lépte át a 3. szintet. A tegnapi nap eredménye, itt is hasonló a többiekéhez egy mondhatni nagyobb visszaesés, amit Elliott impulzussal rajzoltam fel, ebből kiindulva azt a bizonyos ABC hullámot sem tudjuk teljesen normálisnak nevezni, ami már most majdnem elérte azt a 330$ körüli szintet, amit ebből várnák. Ebben az esetben, még most nehezen elképzelhető hogy a 366$-os ellenállás itt még elérhetjük, ezzel a emelkedéssel, viszont ha a többieknél bíztunk ebben, akkor itt is adjuk meg ennek az esélyt, annak az indukált is hogy itt az elmúlt napokban amúgy is kiugrok teljesítményt láthattunk.

Pillanat kép 1 órás: https://www.tradingview.com/x/V16MmKfh/

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

NXT, ezt akár nevezhetnénk paranormális jelenségek is, ugyanis az a bizonyos 5 centes rakéta, ami tegnap kialakult majd azonnal le is zuhant, teljesen váratlan esemény volt, amiről így utólag már azt is feltételezhetjük, hogy valaki félre nyúlt és talán egy-két nullával nagyobb vételi pozíciót állított be, majd miután a szívbajt túlélte el is adta a kincset és vissza is tértünk a kiinduló pontra, a csökkenés az aljához, viszont ezt már segítette a Bitcoin charton látható csökkenés is, ennek köszönhető hogy kicsit túl is szaladt a támasz vonalon. Jelen pillanatban azonban még ha az előzmények nem is ugyanazok mint a többi charton de az ABC hullám lehetőség majdnem pontosan ugyanazt kínálja fel, mint ez például a Bitcoint charton is látható. Abban ez esetben ha ez megvalósul, azzal sikerülne ebből a barna csökkenő sávból kilépni és a 0.20$-os ellenállás környékén zárni, majd ha valami óriási eget rengető szerencsénk lenne és egy 4. majd 5. hullám is kialakul, akkor pedig a 0.24$-os ellenállás környékén zárhatnánk egy kitűnő impulzust.

Pillanat kép 1 órás: https://www.tradingview.com/x/KgYTCeA9/

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

STR, lol, ez nekem is meglepetés, mivel nagyon nem néztem rá erre chartra hogy is alakul, viszont most megnézve ennél tökéletesebben már nem is sikerülhetett volna. Fej váll alakzatra gondolok 0.29$-os szinten zárta, ahogy azt előre berajzoltunk. A folytatásban azonban ABC hullámra kell  figyeljünk, ahol a C hullámmal 0.36$-os szinten kellene zárni ezt az ABC hullámot, ami szintén ha egy magasságba esik az előző impulzus 3. és 4. szintjével, akkor itt ez még azt is jelenthetné hogy egy újabb emelkedő fej-váll alakzat is kialakulhat, ami végül ha sikeresen záródna, akkor 0.43$ körüli szintet is jelentené, ami ezáltal az előző csúcs föle is tudna kerülni és így már további emelkedésre is esélyt adhat.

Pillanat kép 1 órás: https://www.tradingview.com/x/q1aM0yNE/

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

BCH, sok magyarázni való ezen sincs, ugyanezt szeretném mint a többi charton. Jelenleg ABC hullámot várunk, viszont itt is az a szituáció alakult ki hogy--ha ugyanazt rajzoljuk fel, mint a többi esetben akkor itt a B hullám egyáltalán nem lenne alkalmas ABC hullámra, azonban ettől függetlenül számoljuk úgy mint a többiek esetén is hogy itt egy ABC hullámmal zárunk, ami legjobb esetben azt kellene jelentse hogy 1184$-os ellenállást sikerülhet elérni, majd a folytatáshoz ahogy mindenütt itt is esélyt adódhat arra a bizonyos impulzus zárásra, amihez még további 2 hullámnak kellene majd kialakulni és ezzel az 1280$-os szint környékére lehetne eljutni.

Pillanat kép 1 órás: https://www.tradingview.com/x/D9psccSP/

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

NEO, 10. napja egy elég jelentős csökkenő sávban mozog az ár, ami itt a vége felé kicsit intenzívebbé vált, köszönhetően annak hogy a Bitcoin is közbe tudott szólni, majd végül egy nagy leszúrással 88$-os szinten sikerült lezárni ezt az ABC hullámot. Azonban mivel itt egy ABC hullám előzte meg ezt az emelkedő ABC hullámot, így sokkal jobb eséllyel számolhatunk ebből a helyzetből az Elliott hullám kialakulására, amivel ha szerencsénk van a 123$-os ellenállást meg is közelíthetjük, esetleg át is léphetünk rajta, viszont most még maradjunk annál hogy a C hullám sikeresen elérnie legalább a 112$-os szintet. amivel sikerülne a csökkenő trendvonal is áttörni. Majd ezt még meg kellene erősíteni egy vissza teszttel a csökkenő trendvonalra, ahonnan jöhetne az a bizonyos 5. hullám, ami impulzus zárást eredményezhetne a 123$-os ellenállás környékén. Ennél többet, ebből a helyzetből szerintem ne várjunk, ezzel bőven megelégedhetünk.

Pillanat kép 1 órás: https://www.tradingview.com/x/rRJbUKEy/

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Napi elemzések a steemit.com oldalán is elérhetőek, ahol a szavazatoddal még egy kis plusszal is hozzájárulhatsz az elemzéshez! Illetve ha van javaslatod mivel tehetném még érdekesebbé a napi elemzéseket azt is jelezd, plusz ha van kritikád azt se tartsd magadban. Legfontosabb pedig hogy mindig kérd ki más elemzők véleményét is ne csak egy alapján dönts!

https://steemit.com/@cryptoparaszt
https://www.facebook.com/groups/CryptoTraderHungary/
Ha úgy érzed támogatnál...   BTC 142DRhk1b522S5e3B7Cn1pParJnrVjEF3s
egyéb lehetőségért érdeklődj pm!

Dolce

#2337
Idézetet írta: Dolce Dátum március 06, 2018, 11:45:57 DÉLELŐTT
Idézetet írta: netbit Dátum március 05, 2018, 05:16:49 DÉLUTÁN
Szerintem is érik a következő bullrun, lehet látni, hogy készülnek a forkok, a nagy bejelentések, stb, de én egyelőre nem számítok 20k körüli bitcoinra és hasonló rekordokra.
továbbra sincs volumen a piacon. tartom a 9k alatti beesést ebben a hónapban.
itt is van egész gyorsan. 8300 körül volt az alja eddig bitfinexen. csak le ne nyomják 4800-ra

netbit

Idézetet írta: Dolce Dátum március 09, 2018, 09:07:51 DÉLELŐTT
Idézetet írta: Dolce Dátum március 06, 2018, 11:45:57 DÉLELŐTT
Idézetet írta: netbit Dátum március 05, 2018, 05:16:49 DÉLUTÁN
Szerintem is érik a következő bullrun, lehet látni, hogy készülnek a forkok, a nagy bejelentések, stb, de én egyelőre nem számítok 20k körüli bitcoinra és hasonló rekordokra.
továbbra sincs volumen a piacon. tartom a 9k alatti beesést ebben a hónapban.
itt is van egész gyorsan. 8300 körül volt az alja eddig bitfinexen. csak le ne nyomják 4800-ra
Ez a nagy pumpa előtti dump. Mélyről szeretnek magasra ugrani a coinok :) Gondolkozzunk pozitívan.

Egyébként úgy tűnik, a legjobb stratégia egy hosszú szárnyalás után 2 hónapot full kihagyni, megvárni, amíg visszamegy minden. Dec. végén én is elgondolkoztam, hogy így kellene tenni, de hát az a fránya pszichológia, amikor minden megy az égbe, akkor olyan nehéz kiszállni. Ezt már elcsesztem, de ennek ellenére nem állok rosszul, persze lehetne jobb is.

Dolce

#2339
Idézetet írta: netbit Dátum március 09, 2018, 10:06:23 DÉLELŐTT
Idézetet írta: Dolce Dátum március 09, 2018, 09:07:51 DÉLELŐTT
Idézetet írta: Dolce Dátum március 06, 2018, 11:45:57 DÉLELŐTT
Idézetet írta: netbit Dátum március 05, 2018, 05:16:49 DÉLUTÁN
Szerintem is érik a következő bullrun, lehet látni, hogy készülnek a forkok, a nagy bejelentések, stb, de én egyelőre nem számítok 20k körüli bitcoinra és hasonló rekordokra.
továbbra sincs volumen a piacon. tartom a 9k alatti beesést ebben a hónapban.
itt is van egész gyorsan. 8300 körül volt az alja eddig bitfinexen. csak le ne nyomják 4800-ra
Ez a nagy pumpa előtti dump. Mélyről szeretnek magasra ugrani a coinok :) Gondolkozzunk pozitívan.

Egyébként úgy tűnik, a legjobb stratégia egy hosszú szárnyalás után 2 hónapot full kihagyni, megvárni, amíg visszamegy minden. Dec. végén én is elgondolkoztam, hogy így kellene tenni, de hát az a fránya pszichológia, amikor minden megy az égbe, akkor olyan nehéz kiszállni. Ezt már elcsesztem, de ennek ellenére nem állok rosszul, persze lehetne jobb is.

ez a holdolás szerintem csak akkor jön be, ha hosszú évekre rendezkedik be az ember és jó coinba száll be. kölünben szerintem is ezt a ciklikusságot jó megjátszani. hiba beleszerelmesedni a coinokba és tízszeres haszonnál sem eladni belőlük mondjuk. árban bármi megtörténhet ha felmehetett 20 ezerre a btc, le is jöhet mondjuk 3 ezerre ezt mondja a realista énem. más területeken már nagyon megégtem a full optimizmussal