Kriptovaluta tőzsdei kereskedés

Indította lakat, január 05, 2017, 09:02:41 DÉLELŐTT

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználók és 79 Vendégek van a témában

Harvey

Az a meglátásom, hogy még lecsurog az ár a mostani negyedére, akkor aki nem szállt ki a süllyedő hajóból addig, ott már hagyja veszni a bent maradt coinkat és elfordul az egésztől. Emiatt az árfolyam mozgása teljesen megáll, "stabilizálódik". Emiatt elérdektelenedik az egész krypto tőzsde és eltűnik a múlt ködében. kb. és szerintem.

Simi

Idézetet írta: netbit Dátum augusztus 14, 2018, 06:55:12 DÉLELŐTT
ott all in a jó stratégia?

Ti mit gondoltok?

Az all-in nem hinném, hogy jó stratégia, ez nem az a játék. Akkor már jobb be/szétosztani és apránként vásárolgatni vissza.
Nézd meg a korábbi nagyobb korrekciókat https://steemit.com/bitcoin/@ghayas/major-corrections-in-bitcoin-history
[/size]Én arra tippelnék itt is meglesz 75-85% között (jelenleg -70% környékén járunk).


Simi

Idézetet írta: Harvey Dátum augusztus 14, 2018, 08:53:11 DÉLELŐTT
Az a meglátásom, hogy még lecsurog az ár a mostani negyedére, akkor aki nem szállt ki a süllyedő hajóból addig, ott már hagyja veszni a bent maradt coinkat és elfordul az egésztől. Emiatt az árfolyam mozgása teljesen megáll, "stabilizálódik". Emiatt elérdektelenedik az egész krypto tőzsde és eltűnik a múlt ködében. kb. és szerintem.

2014-ben sokkal kisebb piaca volt a cryptonak, kevesebb dolog is épült rá, stb.
Egy viszonylag hosszú periódusról van szó, ahol így alakult az ár: $1166 -> $170.

A ködben eltűnés mégsem történt meg, pedig minden állításod igaz lett volna erre az időszakra (is).
Én csak ebben nem hiszek, az eltűnésben.

Til

Idézetet írta: Dolce Dátum augusztus 14, 2018, 08:52:43 DÉLELŐTT
Idézetet írta: Til Dátum augusztus 14, 2018, 07:05:29 DÉLELŐTT
Idézetet írta: netbit Dátum augusztus 14, 2018, 06:55:12 DÉLELŐTT
Kapcsoljátok be a biztonsági öveket, turbulencia lépett fel.  ;D

Szóval akkor hétvégén ETH lemegy 0.04BTC-re, LTC 0.008BTC, ZEC 0.02BTC, XRP 20 cent, és ott all in a jó stratégia? Tényleg nem gondoltam, hogy ilyen magasról is lemegy ilyen mélyre az ár, de hát most már nincs mit tenni, lent venni kell. Aztán ha van még ennél is lejjebb, akkor így jártunk, de szerintem ekkora zuhanás után már meg fog indulni felfelé is. Viszont ez azt is jelenti, hogy a BTC dominanciája (és talán az ára is) csökkenni fog.

Szerintem most nagyobb buli lesz BTC alapon trédelni, de várhatóan USD alapon is nagyot fognak ugrani az altok.

Ti mit gondoltok?
Én azt gondolom, hogy a BTC-nek meg kell érinteni a 3K-t ,de minimum 4K-t.Az ETH-nak meg a 150 dollárt ,de minimum 200 dollárt. Utána mehet minden felfele. De így jobban belegondolva az nem lehet, hogy ott fogunk tengeni lengeni abban a depressziós időszakban , ami igencsak hosszú lenne 3K és 5K között. Az nem lehet. Ha elérné a 3K-t , olyan ember nincs , aki arra várt , hogy BTC-t vegyen , hogy ne tegye meg. Amikor 1400 volt az ETH és külső szemmel nézték az emelkedést annak ugyancsak nem kérdés, hogy vegyenek e 150-200 dolláron. Akkor miért lenne egy egyenes vonalú depressziós időszak? A vásárlások után meg kellene indulni felfelé. Újra olyasmit kellene látni , mint 2017 végén. Ez így lenne törvényszerű, szerintem.

ha megérinti a 3k-t, akkor idén a 6k a reális cél ott olyan ellenállás alakul, hogy ihaj. szóval én csak 6k-ig fogok holdolni
Nemrég 5700 környékén járt az ár. Maradtál még? Mit fogsz tenni, ha benéz 5.5K ra, kiteszed tetherbe vagy fiatba?Ha nagyobb összegről van szó és fiatba teszed , akkor hogy jössz vissza? Azért kérdezem, mert a kivétel kb 10% mínusz és visszajönni sem olcsó.
C:\> del c:\command.com

Dolce

#2664
Idézetet írta: Til Dátum augusztus 14, 2018, 09:19:47 DÉLELŐTT
Idézetet írta: Dolce Dátum augusztus 14, 2018, 08:52:43 DÉLELŐTT
Idézetet írta: Til Dátum augusztus 14, 2018, 07:05:29 DÉLELŐTT
Idézetet írta: netbit Dátum augusztus 14, 2018, 06:55:12 DÉLELŐTT
Kapcsoljátok be a biztonsági öveket, turbulencia lépett fel.  ;D

Szóval akkor hétvégén ETH lemegy 0.04BTC-re, LTC 0.008BTC, ZEC 0.02BTC, XRP 20 cent, és ott all in a jó stratégia? Tényleg nem gondoltam, hogy ilyen magasról is lemegy ilyen mélyre az ár, de hát most már nincs mit tenni, lent venni kell. Aztán ha van még ennél is lejjebb, akkor így jártunk, de szerintem ekkora zuhanás után már meg fog indulni felfelé is. Viszont ez azt is jelenti, hogy a BTC dominanciája (és talán az ára is) csökkenni fog.

Szerintem most nagyobb buli lesz BTC alapon trédelni, de várhatóan USD alapon is nagyot fognak ugrani az altok.

Ti mit gondoltok?
Én azt gondolom, hogy a BTC-nek meg kell érinteni a 3K-t ,de minimum 4K-t.Az ETH-nak meg a 150 dollárt ,de minimum 200 dollárt. Utána mehet minden felfele. De így jobban belegondolva az nem lehet, hogy ott fogunk tengeni lengeni abban a depressziós időszakban , ami igencsak hosszú lenne 3K és 5K között. Az nem lehet. Ha elérné a 3K-t , olyan ember nincs , aki arra várt , hogy BTC-t vegyen , hogy ne tegye meg. Amikor 1400 volt az ETH és külső szemmel nézték az emelkedést annak ugyancsak nem kérdés, hogy vegyenek e 150-200 dolláron. Akkor miért lenne egy egyenes vonalú depressziós időszak? A vásárlások után meg kellene indulni felfelé. Újra olyasmit kellene látni , mint 2017 végén. Ez így lenne törvényszerű, szerintem.

ha megérinti a 3k-t, akkor idén a 6k a reális cél ott olyan ellenállás alakul, hogy ihaj. szóval én csak 6k-ig fogok holdolni
Nemrég 5700 környékén járt az ár. Maradtál még? Mit fogsz tenni, ha benéz 5.5K ra, kiteszed tetherbe vagy fiatba?Ha nagyobb összegről van szó és fiatba teszed , akkor hogy jössz vissza? Azért kérdezem, mert a kivétel kb 10% mínusz és visszajönni sem olcsó.
ahol én néztem ott 5900-nál még nem ment ma lejjebb.
ha 5800 elesik, kirakom a felét tetherbe. a többi marad, már nem érdekel, ahogy előbb itt vázolta valaki:) de az egész portfoliómat át kéne fésülni és csak olyanban maradni aminek van terméke és ügyfelei. pl te-food masternodeba szeretnék beszállni. szóval leginkább csak átalakítani fogok. de most remélem lesz egy kis kiugrás, hogy ne kelljen kapkodni

Harvey

Idézetet írta: Simi Dátum augusztus 14, 2018, 09:12:11 DÉLELŐTT
Idézetet írta: Harvey Dátum augusztus 14, 2018, 08:53:11 DÉLELŐTT
Az a meglátásom, hogy még lecsurog az ár a mostani negyedére, akkor aki nem szállt ki a süllyedő hajóból addig, ott már hagyja veszni a bent maradt coinkat és elfordul az egésztől. Emiatt az árfolyam mozgása teljesen megáll, "stabilizálódik". Emiatt elérdektelenedik az egész krypto tőzsde és eltűnik a múlt ködében. kb. és szerintem.

2014-ben sokkal kisebb piaca volt a cryptonak, kevesebb dolog is épült rá, stb.
Egy viszonylag hosszú periódusról van szó, ahol így alakult az ár: $1166 -> $170.

A ködben eltűnés mégsem történt meg, pedig minden állításod igaz lett volna erre az időszakra (is).
Én csak ebben nem hiszek, az eltűnésben.

Szerintem viszont van egy számottevő különbség!
Akik akkor használták fizető eszközként a kryptot, azok mára már váltottak és kiszálltak és elvitték másba a fiat-ot.
Most már nincs kényszere senkinek kryptot venni,  mert nem szorítja, hogy fizetnie kell vele.
És valószínűleg ez az időszak nem is jön el még egyszer.
Erre lehetne mondani, hogy " Egyszer volt Budán kutyavásár"...

Dolce

Idézetet írta: Harvey Dátum augusztus 14, 2018, 10:16:25 DÉLELŐTT
Idézetet írta: Simi Dátum augusztus 14, 2018, 09:12:11 DÉLELŐTT
Idézetet írta: Harvey Dátum augusztus 14, 2018, 08:53:11 DÉLELŐTT
Az a meglátásom, hogy még lecsurog az ár a mostani negyedére, akkor aki nem szállt ki a süllyedő hajóból addig, ott már hagyja veszni a bent maradt coinkat és elfordul az egésztől. Emiatt az árfolyam mozgása teljesen megáll, "stabilizálódik". Emiatt elérdektelenedik az egész krypto tőzsde és eltűnik a múlt ködében. kb. és szerintem.

2014-ben sokkal kisebb piaca volt a cryptonak, kevesebb dolog is épült rá, stb.
Egy viszonylag hosszú periódusról van szó, ahol így alakult az ár: $1166 -> $170.

A ködben eltűnés mégsem történt meg, pedig minden állításod igaz lett volna erre az időszakra (is).
Én csak ebben nem hiszek, az eltűnésben.

Szerintem viszont van egy számottevő különbség!
Akik akkor használták fizető eszközként a kryptot, azok mára már váltottak és kiszálltak és elvitték másba a fiat-ot.
Most már nincs kényszere senkinek kryptot venni,  mert nem szorítja, hogy fizetnie kell vele.
És valószínűleg ez az időszak nem is jön el még egyszer.
Erre lehetne mondani, hogy " Egyszer volt Budán kutyavásár"...
intézményi befektetők, szabályozások még dobhatnak egyet a kriptón. de ez nagyon lassan halad

Harvey

Idézetet írta: Dolce Dátum augusztus 14, 2018, 10:25:29 DÉLELŐTT
Idézetet írta: Harvey Dátum augusztus 14, 2018, 10:16:25 DÉLELŐTT
Idézetet írta: Simi Dátum augusztus 14, 2018, 09:12:11 DÉLELŐTT
Idézetet írta: Harvey Dátum augusztus 14, 2018, 08:53:11 DÉLELŐTT
Az a meglátásom, hogy még lecsurog az ár a mostani negyedére, akkor aki nem szállt ki a süllyedő hajóból addig, ott már hagyja veszni a bent maradt coinkat és elfordul az egésztől. Emiatt az árfolyam mozgása teljesen megáll, "stabilizálódik". Emiatt elérdektelenedik az egész krypto tőzsde és eltűnik a múlt ködében. kb. és szerintem.

2014-ben sokkal kisebb piaca volt a cryptonak, kevesebb dolog is épült rá, stb.
Egy viszonylag hosszú periódusról van szó, ahol így alakult az ár: $1166 -> $170.

A ködben eltűnés mégsem történt meg, pedig minden állításod igaz lett volna erre az időszakra (is).
Én csak ebben nem hiszek, az eltűnésben.

Szerintem viszont van egy számottevő különbség!
Akik akkor használták fizető eszközként a kryptot, azok mára már váltottak és kiszálltak és elvitték másba a fiat-ot.
Most már nincs kényszere senkinek kryptot venni,  mert nem szorítja, hogy fizetnie kell vele.
És valószínűleg ez az időszak nem is jön el még egyszer.
Erre lehetne mondani, hogy " Egyszer volt Budán kutyavásár"...
intézményi befektetők, szabályozások még dobhatnak egyet a kriptón. de ez nagyon lassan halad
Ez így elég tág megfogalmazás! Miért lenne érdeke beszállni a krypto-ba egy intézménynek? A technológia használatát ne keverjük ide, mert az nem az a forma, amire most itt várunk.
Szerintem semmi.

Dolce

#2668
Idézetet írta: Harvey Dátum augusztus 14, 2018, 10:35:45 DÉLELŐTT
Idézetet írta: Dolce Dátum augusztus 14, 2018, 10:25:29 DÉLELŐTT
Idézetet írta: Harvey Dátum augusztus 14, 2018, 10:16:25 DÉLELŐTT
Idézetet írta: Simi Dátum augusztus 14, 2018, 09:12:11 DÉLELŐTT
Idézetet írta: Harvey Dátum augusztus 14, 2018, 08:53:11 DÉLELŐTT
Az a meglátásom, hogy még lecsurog az ár a mostani negyedére, akkor aki nem szállt ki a süllyedő hajóból addig, ott már hagyja veszni a bent maradt coinkat és elfordul az egésztől. Emiatt az árfolyam mozgása teljesen megáll, "stabilizálódik". Emiatt elérdektelenedik az egész krypto tőzsde és eltűnik a múlt ködében. kb. és szerintem.

2014-ben sokkal kisebb piaca volt a cryptonak, kevesebb dolog is épült rá, stb.
Egy viszonylag hosszú periódusról van szó, ahol így alakult az ár: $1166 -> $170.

A ködben eltűnés mégsem történt meg, pedig minden állításod igaz lett volna erre az időszakra (is).
Én csak ebben nem hiszek, az eltűnésben.

Szerintem viszont van egy számottevő különbség!
Akik akkor használták fizető eszközként a kryptot, azok mára már váltottak és kiszálltak és elvitték másba a fiat-ot.
Most már nincs kényszere senkinek kryptot venni,  mert nem szorítja, hogy fizetnie kell vele.
És valószínűleg ez az időszak nem is jön el még egyszer.
Erre lehetne mondani, hogy " Egyszer volt Budán kutyavásár"...
intézményi befektetők, szabályozások még dobhatnak egyet a kriptón. de ez nagyon lassan halad
Ez így elég tág megfogalmazás! Miért lenne érdeke beszállni a krypto-ba egy intézménynek? A technológia használatát ne keverjük ide, mert az nem az a forma, amire most itt várunk.
Szerintem semmi.

diverzifikáció miatt. ha csak 2-3%-ot betolnak az ügyfelek portfoliójából kriptóba a pénzkezelők és ugrik 1000%-ot az árfolyam akkor már akkora roi lesz mint a másik 98%-ból összesen. illetve mozgatja a befektetők fantáziáját, így feltehetően lesz kereslet olyan bef alapokra mondjuk amelyek tartalmazzák a kriptót. az, hogy a bitcoin éppen mire jó az másodlagos:)

2-3 ezer usd-nél ezt nyugodt szívvel megtehetik, hogy bevegyék a portfolióba a bitcoint mondjuk. nem is tartom kizártnak, hogy ezek a nagyhalak verik le az árakat. aztán betankolnak maguknak, meg a leendő ügyfeleknek ha kész a jogi szabályozás

Karcsi papa

Kinek jó a 6k, talán az altok szorongatása a cél?

Ez nem befektetési tanácsadás, tehát ha ezzel a szándékkal álltál neki olvasni ezt az elemzést akkor itt be is zárhatod az oldalt, viszont ha a jelenlegi mozgásra illetve az adott szituációból következtetve arra vagy kíváncsi, mi várható, akkor jó olvasást kívánok!

Picike Poloniex körkép 08.14!

BTC, az órás idősíkon rajzolt alakzatok, illetve jelzések néha nagyon gyenge lábakon állnak, ilyen ez a jelenlegi szituáció is, ahol a tegnapi elemzéshez képest, már este változtatni kellett, de mint látjuk ez a változtatás reggelre már semmit sem ért, mivel tovább zuhant az ár, elérve 06.24.-ei  5,760$-os csúcs magasságát. Viszont ami nem változott az a bezuhanás formája, ez most is egy leszúrással végződött ahogy az előző 3 példa is mutatja. Tehát ha ugyanaz a forgatókönyv, akkor egy egész napos oldalazás követően, amelynek a végén valószínűleg látunk egy leszúrás az 5,755$-os szinten behúzott támaszra, majd visszarántjuk a 6180$-os ellenállás fölé. Azonban azt nem tudni ha az emelkedés megvalósul, akkor csak 6,180$-os ellenállás környékére jövünk vissza vagy az előző két leszúrás követő emelkedés elmaradása is itt kerül visszakorrigállásra.

Napos charton ez történt, hogy láthatunk egy felszúrást 6,530$-os szintre, ehhez igazítottam a 4. hullámot, főleg azért, mivel a mai gyertya már benézett a 3. szint alá.  Ez annyit jelent, hogy kialakult egy fej-váll alakzat, ami 2,500$-os visszaesést is jelezhet. Tehát a mai leszúrás 5,755$-os szintre, 5$-ral benézett a 06.24.-ei impulzus zárás alá, amit akár most is láthatnánk, de ez csak később fog kiderülni, hogy az általam jelzett 4,950$-os támaszom vagy a mostani leszúrás aljánál történik meg.

"Hetes idősíkon halványan de még bíztunk abban, hogy egy bika gyertyával sikerül gyengíteni az előző heti medve gyertya által okozott tovább csökkenés esélyét. Nem így történt hanem úgymond ez a csökkenés meg lett erősítve, tehát erre és a következő hétre nem a legjobbak a kilátások.
Előzőleg a piros színnel bekarikázott gyertyákat ha megnézzük, az utánuk következő 3 hét mozgása további csökkenést mutat, ettől lehet tartani jelenleg is. Tehát ettől függően milyen gyertyával zárjuk ezt a hetet, abból már lehet következtetni arra, hogy a 4,950$-os támasz vagy a  7,770$-os ellenállás elérésére van lehetőség. De ezeknek a szinteknek az elérésére, akár már ezen a héten is sor kerülhet, tehát elég izgalmas hét előtt állunk.
Volt még itt egy csésze alakzat 9,994$-os nyakvonallal, ebből már a múlt heti gyertyával kiléptünk, ami nem feltétlenül jelent rosszat ha megdöntött csészéről beszélünk, ami annyit jelent hogy a mostani csökkenés, akár a csészének a fülét is jelentheti, tehát ha ennek megfelelő mozgást látunk, akkor a 7,770$-os ellenállás magasságában, a zöld nyakvonalat átlépve nagyjából 2,500$-os emelkedésre lehetne számítani."

Pillanat kép órás: https://www.tradingview.com/x/TBrmcU5x/
Pillanat kép napos: https://www.tradingview.com/x/66xc5Eei/
https://www.tradingview.com/x/kUJrB4Nt/
Pillanat kép hetes: https://www.tradingview.com/x/QY9C9bYb/
Tavaly!: https://www.tradingview.com/x/DMlyuzLq/

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

ETH, órás idősíkon, de tulajdonképpen naposan is csak megyünk az események után, figyelmen kívül hagyva minden ellenállást is támaszt. Ez nem meglepetésre, de most a Bitcoin játszótere, ahol szabadfoglalkozás van. Az utolsó csökkenő hullámra felhúztam a Fibonacci skálát, ebből sok információt nem tudunk meg, esetleg utólag ha holnapra visszatérünk 320$ környékére.  Napos idősíkon a május eleje óta látható csökkenő mozgást, összefogtam egy zöld csökkenő ékkel, ennek a támaszára érkeztünk meg jelenleg. Tehát ha ez számít valamit, akkor innen a zöld ellenállás irányába kellene elmozdulni, amit a 350$-os ellenállás magasságában el is érhetnénk.

Pillanat kép 1 órás: https://www.tradingview.com/x/zctqvQHY/
Pillanat kép napos: https://www.tradingview.com/x/hftuJH9G/

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

ZEC, a lila ék utáni lehetőséget nem használta ki a mozgás, ennek meg is lett az eredménye, mivel beköszönt ismét a Bitcoin és máris megkezdődött az utazás a 120$-os szintre. Ezt egyenlőre csak Fibonaccival tudjuk figyelni, információ jellege azonban ennek is majd csak holnap lesz.

Pillanat kép 1 órás: https://www.tradingview.com/x/hFYcZu7k/
Pillanat kép napos: https://www.tradingview.com/x/KERxQBX4/

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

DASH, a kék ék mintha ott sem lett volna, úgy indult meg csökkenő irányba a mozgás és az előzőekhez hasonlóan, most is az 50-es mozgóátlag átlépését követően. Napos idősíkon a csökkenő ék támaszát módosítottam, mivel már jó néhány napját átléptünk rajta, viszont a jelenlegi módosított formájában már ismét lehet szerepe, de ahogy látjuk ehhez még a 117$-os támaszt sem ártana elérni.

Pillanat kép 1 órás: https://www.tradingview.com/x/hhGpHm0e/
Pillanat kép napos: https://www.tradingview.com/x/32eUdG8O/

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

LTC, ezt a zuhanást is ráfűzték az 50-es mozgóátlagra, jól látható módon mikor elérjük a mozgóátlagot vagy rögtön vagy oldalazást követően isimét lenyomják az árat. Azonban hogy ez egy irányított folyamat vagy  teljesen véletlen, azt mindenkinek a saját fantáziájára bízom.  Ezen a charton is volt egy lila ék, amelyből legalább a 200-as mozgóátlagot elkellet volna érjük, de ez annak ellenére hogy az 50-es mozgóátlagon sikerült túllépni nem sikerült.

Pillanat kép 1 órás: https://www.tradingview.com/x/edG1ptVV/
Pillanat kép napos: https://www.tradingview.com/x/7b8hjECc/

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

XRP, órás idősíkon tulajdonképpen nincs sok látnivaló, lehet is oszolni, de az 50-es mozgóátlagra ráfűzött csökkenés elég látványos. Napos idősíkon kirajzolódó csökkenő ék támaszára estünk vissza, de hogy ennek van e információ jellege, azt majd csak később tudjuk meg. Viszont ha innen a lila ellenállás irányába kezdünk mozogni, akkor azt lassú mozgással a 0.32$-os ellenállás környékén, kicsit gyorsabb mozgással 0.37$ magasságában is elérhető.

Pillanat kép 1 órás: https://www.tradingview.com/x/lajJnYbr/
Pillanat kép napos: https://www.tradingview.com/x/svbEypNT/

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

REP,  nagyon közel vagyunk a 14$-os támaszhoz, ami sajnos a jelenlegi viharos körülmények között sok jelentőséggel nem bír, de a remény hal meg utoljára!  Bitcointól a folytatásban, azt várjuk hogy még egyszer leszúrjon kiugrás előtte az 5,755$-os szintre, tehát itt a 14$-os támaszt ennél a mozgásnál érhetjük el. Erről a támaszról, napos idősíkot nézve kellene, a 22.5$-os ellenállás irányába megindulni!

Pillanat kép 1 órás: https://www.tradingview.com/x/3rEk2JQ2/
Pillanat kép napos: https://www.tradingview.com/x/5tYqqm16/

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

ETC, szép kerek szám a tízes, de örömmel kihagytuk volna az ezzel való találkozást, viszont ha már elértük, a fordulási esélyt jelző gyertya után, jobban örültünk volna ha sikerül betakarni a medve gyertyát. Ahogy látjuk a támaszoknak csak kis szerepe van, de igyekeztek csökkenteni az esés lendületét, de hát egy kis porszemnek sincs sok esélye a viharban.

Pillanat kép 1 órás: https://www.tradingview.com/x/2bqkBknC/
Pillanat kép napos: https://www.tradingview.com/x/H5Ckw2e9/

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

XMR, a kék ékből kilépést követő oldalazás, ahol ugyebár emelkedésnek kellett volna következni,  már egy jelzés volt arra, hogy itt bármilyen végkimenetele lehet a dolognak. Viszont mint látjuk a kilépés pillanatában a Bitcoin közbeszólt és meg is kezdődött a 76$-os szint irányába történő mozgás. Fordulat lehetőségéét a leszúrásnak kellene biztosítani, amivel nem is lenne gond ha nem kellene tartani a Bitcoin nyomásától.

Pillanat kép 1 órás: https://www.tradingview.com/x/pvKt31CR/
Pillanat kép napos: https://www.tradingview.com/x/PS57f5yT/

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

NXT, napos idősíkra felkerült még egy alakzat piros színnel, ennek a támaszát közelítettük meg a jelenlegi csökkenő hullámmal, viszont ezt a támaszt már egy héttel ezelőtt, érintettük tehát sok szükség nincs az újbóli érintésre, főleg úgy hogy az ellenállás érintését 3 nappal ezelőtt elmulasztottuk. Azonban sok jelentősége nincs is ennek a támasz érintés vagy nem érintésnek, mivel a Bitcoinnál az irányítás és ha kútba ugrik megyünk utána.

Pillanat kép 1 órás: https://www.tradingview.com/x/80XbqdYr/
Pillanat kép napos: https://www.tradingview.com/x/P9fP6a0P/

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

STR, ebben az esetben is egy leszúrással záródott a csökkenő irányú mozgás, amelyet enyhe erősödéssel sikerült folytatni, de ha a Bitcoin még egyszer leszúr az 5,755$-os szintre, akkor még ne várjunk érdemi emelkedést, talán majd ezt követően. Órás idősíkon változást a fibo 0.61 szinten történő visszaerősödés tudna jelenteni, de ott is csak a 200-as mozgóátlag felett tartózkodás lehet eredményes. Napos idősíkon sajnos, a lefelé forduló piros nyíl által jelzett csökkenés esélye még mindig fennáll, ennek a sorsát is a Bitcoin fogja eldönteni.

Pillanat kép 1 órás: https://www.tradingview.com/x/bOLUeNJK/
Pillanat kép napos: https://www.tradingview.com/x/9QG5BUWS/

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

BCH, két héttel ezelőtt találkoztunk utoljára a 200-as mozgóátlaggal, tehát ameddig ez ismét nem történik meg, addig jelentős emelkedéssel nem számolhatunk, erre a találkozásra jelenleg 597$-os ellenállás magasságában lenne lehetőség. Tegnap még bíztunk az 50-es mozgóátlag fölötti megkapaszkodás lehetőségében, de a Bitcoin nyomásának nem lehetett ellenállni és visszaestünk a 473$-os szintre.

Pillanat kép 1 órás: https://www.tradingview.com/x/Vu2E9M4f/
Pillanat kép napos: https://www.tradingview.com/x/69BSjkQ9/

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

NEO, az 50-es mozgóátlag átlépése illegális határátlépésnek számít, ennek a büntetése minden esetben egy csökkenő hullám. A fej-váll lehetőség folyamatosan vándorol egy szinttel lejjebb,  ez következik most is bízva abban, hogy az 50-es mozgóátlag, utoljára volt akadálya az emelkedésnek.

Pillanat kép 1 órás:  https://www.tradingview.com/x/TdapMjYq/
Pillanat kép napos: https://www.tradingview.com/x/wcUOZgxn/

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Napi elemzések a steemit.com oldalán is elérhetőek, ahol a szavazatoddal még egy kis plusszal is hozzájárulhatsz az elemzéshez! Illetve ha van javaslatod mivel tehetném még érdekesebbé a napi elemzéseket azt is jelezd, plusz ha van kritikád azt se tartsd magadban. Legfontosabb pedig hogy mindig kérd ki más elemzők véleményét is ne csak egy alapján dönts!

https://steemit.com/@cryptoparaszt
https://www.facebook.com/groups/CryptoTraderHungary/
Ha úgy érzed támogatnál...   BTC 142DRhk1b522S5e3B7Cn1pParJnrVjEF3s
egyéb lehetőségért érdeklődj pm!

netbit

Szerintem nem sokára jobb kedvetek lesz  ;D

Karcsi papa

Főszerepben, az 50-es mozgóátlag és a Morning Star!

Ez nem befektetési tanácsadás, tehát ha ezzel a szándékkal álltál neki olvasni ezt az elemzést akkor itt be is zárhatod az oldalt, viszont ha a jelenlegi mozgásra illetve az adott szituációból következtetve arra vagy kíváncsi, mi várható, akkor jó olvasást kívánok!

Picike Poloniex körkép 08.15!

BTC, ha a tegnap hajnali leszúrást nem vesszük figyelembe, akkor négyszáz dollár erősödést sikerült összehozni, ez egy szép mutatvány csak még azt nem tudjuk mire elég. A 6,180$-os ellenállással együtt átléptük az 50-es mozgóátlagot is,  ahogy az utóbbi két hétben jó néhányszor, viszont a 200-as megközelítésre sem került, talán most ez is változhat, ami végre megfordítja ezt a csökkenő trendet, amit a lila ellenállások átlépkedése is jelez.
A folytatásban vagy átlépi a 200-as mozgóátlagot, majd ezen megtámaszkodva sikerült tovább emelkedni  vagy még előtte visszanézzünk az 50-esre és azon megtámaszkodva lépjük át a 200-ast, ezt a megoldás talán a 6,180$-os támasz is jobban támogatja.  Az 5,755$-os szintre történő leszúrásnak a párját hiányolom, ez nekem most nem tiszta, talán a 6,000$-os szint alá menetel az oka, de mindegy is mi az oka, nemsokára kiderül ha lefelé nem szabad, akkor úgyis megrántják felfelé.

Napos, kirándultunk tegnap, le az 5,755$-os szintre, majd a nap zárását 6,189$-os szinten láthatjuk, ezzel kaptunk egy nagy leszúrás, de nem tudjuk mit kezdjünk vele. Első probléma az impulzus zárása, ami igencsak furcsán néznek ki, egy ilyen leszúrással a végén, de nem kizárt hogy így marad, annyira viharvert a mozgás, hogy bármi elképzelhető. Talán még probléma a kialakult csökkenő fej-váll alakzat, amelynek az alakulását az impulzus lezárhatja, majd emelkedéssel igyekezhetünk minél messzebb kerülni ettől az igencsak veszélyes csökkenési lehetőségtől. Az 50-es mozgóátlag vonalát tovább rajzoltam, ami igencsak meredekre sikeredett, lehet hogy túlságosan is, de egy esetleges konkrét fordulat (1000-2000$-os pár óra alatt lezajló emelkedése gondolok) hasonló intenzitású mozgást igényel.

"Hetes idősíkon halványan de még bíztunk abban, hogy egy bika gyertyával sikerül gyengíteni az előző heti medve gyertya által okozott tovább csökkenés esélyét. Nem így történt hanem úgymond ez a csökkenés meg lett erősítve, tehát erre és a következő hétre nem a legjobbak a kilátások.
Előzőleg a piros színnel bekarikázott gyertyákat ha megnézzük, az utánuk következő 3 hét mozgása további csökkenést mutat, ettől lehet tartani jelenleg is. Tehát ettől függően milyen gyertyával zárjuk ezt a hetet, abból már lehet következtetni arra, hogy a 4,950$-os támasz vagy a  7,770$-os ellenállás elérésére van lehetőség. De ezeknek a szinteknek az elérésére, akár már ezen a héten is sor kerülhet, tehát elég izgalmas hét előtt állunk.
Volt még itt egy csésze alakzat 9,994$-os nyakvonallal, ebből már a múlt heti gyertyával kiléptünk, ami nem feltétlenül jelent rosszat ha megdöntött csészéről beszélünk, ami annyit jelent hogy a mostani csökkenés, akár a csészének a fülét is jelentheti, tehát ha ennek megfelelő mozgást látunk, akkor a 7,770$-os ellenállás magasságában, a zöld nyakvonalat átlépve nagyjából 2,500$-os emelkedésre lehetne számítani."

Pillanat kép órás: https://www.tradingview.com/x/d8hhoyAu/
Pillanat kép napos: https://www.tradingview.com/x/9silwIMt/
https://www.tradingview.com/x/sOtC1nht/
Pillanat kép hetes: https://www.tradingview.com/x/c8IdQyhk/
Tavaly!: https://www.tradingview.com/x/DMlyuzLq/

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

ETH, a jelenlegi helyzet jó, már csak ez a kérdés ezen a Bitcoin a továbbiakban ront vagy javít.  Rontani a helyzeten egyszerű,  elég ha csökken a Bitcoin ára és máris ugrunk utána. Javítani pedig azzal lehet, hogy a Bitcoin nem csinál semmit vagy emelkedik, ez esetben remélhetőleg vele emelkedik az itteni ára is. Az emelkedés mértékét 320$ környékére várnám minimum, erre indok a napos idősíkon, egy mai 320$ környékén záródó bika gyertyával kialakítandó Morning Star gyertyakombináció lehetőség. Ez egy kisebb emelkedő trend kialakulását tenné lehetővé 350$, 408$ és végül 513$-os ellenállások elérésével, majd ezt megkoronázandó, végül a 865$-os szinten zárnánk egy fej-váll alakzat.

Pillanat kép 1 órás: https://www.tradingview.com/x/f43XF5po/
Pillanat kép napos: https://www.tradingview.com/x/BIU85e4N/

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

ZEC, mivel az órás idősíkon létrejött alakzatokat, illetve támaszokat, ellenállásokat figyelmen kívül hagyja a mozgás, ezekkel nagyon nem is próbálkozzunk. Amik lényegesek azok a mozgóátlagok, tehát akár itt még a 100-as mozgóátlagot is rárakhatnánk a chartra, de ez igaz az összes többi elemzésben szereplő chartra is. Az 50-es mozgóátlaggal küzdünk több mint 2 hete, ahol nagy hiányunk a 200-as mozgóátlag érintése, igaz hogy 1 héttel ezelőtt egy apró felszúrással átnéztünk, de ez lényegtelennek nevezhető. A 200-as mozgóátlag átlépése fordíthatja meg ezt a két hetes csökkenő trendet, ami ha megtörténik az már nem csak az utolsó két hét, hanem az utóbbi 3 hónap csökkenésének tekintetében is változást idézhet elő!

Pillanat kép 1 órás: https://www.tradingview.com/x/tlqG0lZB/
Pillanat kép napos: https://www.tradingview.com/x/7sJDvIaY/

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

DASH, itt is főleg a mozgóátlagokra koncentrálnunk és annak drukkolunk, hogy sikerüljön átlépni a 200-as mozgóátlagot, amely az elején még csak jelzés értékkel bír, de egy tartós emelkedésnek kitűnő kezdő lépése lehet. Napos idősíkon itt is jelentkezhet egy Morning Star gyertyakombináció, ehhez 180$ környékén kellene zárni a mai napot, tehát ez órás tekintetben a 200-as mozgóátlag átlépését jelentené, amit holnap megkoronázhatnánk, az ennek megfelelő további emelkedéssel.

Pillanat kép 1 órás: https://www.tradingview.com/x/5Lj8E2WB/
Pillanat kép napos: https://www.tradingview.com/x/Jb0zz632/

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

LTC, szintén csak a mozgóátlagok nézem, ahol most az 50-es átlépése, majd ezt követően az 55$-os megtámaszkodás, akár még sikerre is vezethet. Siker természetesen a 200-as mozgóátlag átlépését jelentené, de ha rápillantunk a napos lehetőségekre, ahol még egy apró Morning Star gyertyakombináció is jelentkezhet 60$-os zárással, tehát eszerint a 200-as mozgóátlagtól nagyon nem távolodnánk el, ez a holnapi nap feladata lenne és ezt követhetné 83$-os ellenállás irányába történő, főleg napos tekintetben fontos elmozdulás.

Pillanat kép 1 órás: https://www.tradingview.com/x/KodvWi6N/
Pillanat kép napos: https://www.tradingview.com/x/kYUbkSTx/

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

XRP, muszáj a napos idősíkon látható Morning Star lehetőséggel kezdeni, ami órás idősíkon még nem érné el a 200-as mozgóátlag, de benne van ennek a lehetősége is. A jelenlegi szintről egy kisebb fej-váll alakzattal a lila ellenállást élhetnénk el 0.37$ magasságában, egy nagyobb fej-váll lehetőséggel pedig a 0.43$-os ellenállást és ennek a két lehetőségnek, szerintem a Morning Star kialakulása adhatja meg a kezdőlökést.

Pillanat kép 1 órás: https://www.tradingview.com/x/uoUhHecb/
Pillanat kép napos: https://www.tradingview.com/x/4GTBjrUt/

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

REP,  az utolsó csökkenő hullám korrekciójának tekintetében is el vagyunk maradva és még az 50-es mozgóátlagot sem értük el, amelynek itt is nagy szerepet szánok, mivel a tartós átlépésére már 3. hete várunk. A Bitcoin ismét éledező képet mutat, ez egy nagy segítség lehet nem csak az itteni, hanem a többi chart tekintetében is. Napos csökkenő éknek megfelelően kellene legalább a 22.5$-os ellenállást megközelíteni, majd holnap talán már a lila ellenállás is elérésre kerül és megpróbálkoztak a mozgás kilépni az alakzatból.

Pillanat kép 1 órás: https://www.tradingview.com/x/b95eIO9h/
Pillanat kép napos: https://www.tradingview.com/x/PeJDpOJa/

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

ETC, tegnap leszúrtunk a 10$-os szintre, majd ezt egész napos oldalazás követte, az éjjel pedig emelkedésnek indult az ár és sikerült átlépni az 50-es mozgóátlagot, majd most mintha azt látnánk e fölött sikerül megkapaszkodni. Tehát ha sikerül elrugaszkodni az 50-es mozgóátlagról, akkor a következő hullámmal a 13$-os ellenállás is átlépésre kerülhet, majd a hullám zárásaként megérkezhetünk a 200-as mozgóátlagra. Az előző charton valami oknál fogva kimaradt, itt viszont ismét lehetőség mutatkozik napos idősíkon egy Morning Star gyertyakombinációra, ami az órás 200-as mozgóátlag érintés esetén lehet tökéletes.

Pillanat kép 1 órás: https://www.tradingview.com/x/KLV5nkn0/
Pillanat kép napos: https://www.tradingview.com/x/QUpSNJ5k/

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

XMR, leszúrtunk a 76$-os szinte, majd egész napos oldalazás és itt is éjjel történtek az említésre méltó a dolgok, ahol is legfontosabb hogy átlépésre került az 50-es mozgóátlag. Jó néhány hete szeretnénk, az 50-es mozgóátlag tartós átlépését látni, ennél jobban már csak a 200-as átlépését. Napos idősíkon egy nagyobb kék csökken ék ellenállását szeretnék minimum elérni,  erre nagyjából 100$ magasságában kerülhet sor, de ha tudnánk tartani a jelenlegi tempót, akkor 110$ környéke is szóba jöhet. Természetesen ebből az alakzatból is kellene lépni és nagyságát tekintve, legalább a 208$-os ellenállást kellene megcélozzuk.

Pillanat kép 1 órás: https://www.tradingview.com/x/z5eFwG13/
Pillanat kép napos: https://www.tradingview.com/x/k8YNgXo4/

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

NXT, a napos csökkenő ék támaszáról elég konkrétan visszafordultunk, majd megpihentünk az 50-es mozgóátlagon. Erről kellene most továbblépni, viszont az utolsó gyertya egyenlőre nem ennek megfelelően alakul, de reméljük hamarosan meggondolja magát és hasonló emelkedéssel már a  200-as mozgóátlagot szurkáljuk.

Pillanat kép 1 órás: https://www.tradingview.com/x/fd328B7C/
Pillanat kép napos: https://www.tradingview.com/x/m5X6JJuX/

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

STR, mintha a kék csökkenő sávban látható trendet, kezdené felváltani a piros emelkedő sávhoz köthető trend.  Fibonacci tekintetében a megfelelő szinten vagyunk ahhoz, hogy akár tovább is léphessünk, ehhez kérnék segítséget, reméljük a Bitcoin meghallotta ezt a kérést. Napos tekintetben a lefelé fordul a piros nyíl, ami egy impulzussal története zárás lehetőségét  takarja, még mindig fennáll és ha a le-fel szurkáló gyertyákat megnézzük, egyenlőre semmi sincs biztonságban.

Pillanat kép 1 órás: https://www.tradingview.com/x/23FzUBOq/
Pillanat kép napos: https://www.tradingview.com/x/1rd3pxhH/

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

BCH, a mozgóátlagok figyelésén kívül, nagyon itt sincs értelme más alakzatba belefogni, mivel ahogy látjuk az utolsó piros csökkenő ék utáni mozgás sem a vártaknak megfelelően alakult. Ez mind az 50-es mozgóátlagra fogható, pontosabban ennek tartós átlépésének hiányára.  Tehát ebben az esetben is a 200-as mozgóátlag érintése lehet a kulcs, akár még a trendfordulás tekintetében is, de rövid távon a 700$-os szint környékére visszasegítheti a mozgást.

Pillanat kép 1 órás: https://www.tradingview.com/x/c9WDvqc8/
Pillanat kép napos: https://www.tradingview.com/x/G0tBWG9v/

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

NEO, 18$ környéki zárás kellene egy gyenge, napos Morning Star-hoz, viszont ha ehhez hozzávesszük az órás 19$ környéki váll vonalat, akkor inkább ezt a szintet lenne fontosabb elérni. Itt ugyanúgy figyelhetjük az 50-es mozgóátlagot, amit már elég régóta próbálunk  tartósan átlépni, de ha sikerül elérni a 200-as mozgóátlagot, az megegyezik a váll vonal magasságával, tehát egy elég fontos momentum lehet a fej-váll lehetőség bő 5$-os emelkedése szempontjából.

Pillanat kép 1 órás:  https://www.tradingview.com/x/Gg3ifigs/
Pillanat kép napos: https://www.tradingview.com/x/xCwk8pHv/

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Napi elemzések a steemit.com oldalán is elérhetőek, ahol a szavazatoddal még egy kis plusszal is hozzájárulhatsz az elemzéshez! Illetve ha van javaslatod mivel tehetném még érdekesebbé a napi elemzéseket azt is jelezd, plusz ha van kritikád azt se tartsd magadban. Legfontosabb pedig hogy mindig kérd ki más elemzők véleményét is ne csak egy alapján dönts!

https://steemit.com/@cryptoparaszt
https://www.facebook.com/groups/CryptoTraderHungary/
Ha úgy érzed támogatnál...   BTC 142DRhk1b522S5e3B7Cn1pParJnrVjEF3s
egyéb lehetőségért érdeklődj pm!

Til

http://thelincolnlist.com/wp-content/uploads/2015/10/Wall-St-Cheat-Sheet.png
Azt nem tudom, hogy miért gondolja másképp az emberek többsége, de jobban átgondolva szerintem már rég a depressziós szakaszban vagyunk.Az ár Február 6.-án érte el valószínűleg azt az alacsony árat, amit a feltehető pánik eladások okoztak.Ha azzal a szemmel nézzük, hogy a legtöbben akkor figyeltek fel az egész BTC jelenségre , mielőtt bekövetkezett a nagy menet.5k-10k-20k.Gondoljatok bele mit éreztek azok akik 5k-n vettek.Egyre csak növekedett. Azt hitték ennek sohasem lesz vége és irány a csillagos ég.Akik 20K-n szálltak be azok reménykedtek hogy lesz az még 40k is.Aztán pukkant a lufi.10-15K szinten már parázni kezdtek, hogy már így is elvesztették a vagyonuk felét , ezért lelépnek. Megkezdődtek a pánik eladások. Le is süllyedt a jelenlegi 6K szintre az ár és a nagy depresszióban szinte meg sem mozdult. Szinte nem is történt semmi. Valahogy a vásárlási kedv is ehhez igazodott a bányász profit is jelentkezett a hatás. Lehet már nincs sok és vége a depressziónak. Aztán először szép lassan , majd ismét irány a hold.
C:\> del c:\command.com

willow

Miért nem egyszerre a Mars. És akkor kiabálhatnák egymásnak a kryptóvadászok. mars, mars, mars...... ;D

Karcsi papa

Pótvizsga, ami tegnap elmaradt, ma bepótolható!

Ez nem befektetési tanácsadás, tehát ha ezzel a szándékkal álltál neki olvasni ezt az elemzést akkor itt be is zárhatod az oldalt, viszont ha a jelenlegi mozgásra illetve az adott szituációból következtetve arra vagy kíváncsi, mi várható, akkor jó olvasást kívánok!

Picike Poloniex körkép 08.16!

BTC, annak ellenére hogy visszatértünk a 6,180$-os támasz közelében ha az impulzust és az azt követő ABC korrekciós hullámot nézzük, akkor jól állunk, ennél már csak akkor állunk jobban ha a folytatásban ismét egy Elliott hullám kialakulásának kezdetei lépéseit látjuk. 
Első lépés a C csúcsból történő emelkedés, ami ha kicsit intenzívebb mozgással mutatna szándékot az emelkedésre, akkor ha már sikerült átlépik a 200-as mozgóátlagot, legyen ennek eredménye is és próbáljunk átlépni a rózsaszínnel behúzott sávon. Ez a sáv azért veszélyes, mivel ha ezen nem tudunk átlépni, akkor vagy beszorulunk egy 500$-os sávba és napokig tartó oldalazás következik, de az is előfordulhat hogy benézünk ismét 6,000$ alá. 
Tehát aminek én és mindenki örülne,  az egy hullám a tegnapi csúcs magasságába, majd ezt követné egy kisebb korrekciós visszalépés, ezzel megvolna az Elliott 1. és 2. hulláma,  amit követni a 7,400 környékére megérkező 3. hullám, majd ennek korrekciója után, jöhetne az 5. impulzust lezáró hullám, a 7,770$-os ellenállás elérésével.

Napos, lezárom az impulzust, mivel tegnap a 4. szint fölé felszúrtunk, tehát további csökkenés már csak ezen az impulzuson kívül történhet. Viszont ennek az impulzus zárásnak a gyengéje,  a le-fel szurkálások, ahol még azt sem zárhatjuk ki, hogy újratervezésre van szükség, ezt majd eldönti a következő napok mozgása, attól függően melyik irányba teszünk határozott lépéseket.
Azonban induljon ki abból, hogy lezárult az impulzus és minimum egy ABC korrekciós emelkedéssel folytatjuk, ami ha lehet igazodjon az órás idősíkon rajzolt Elliott hullám elváráshoz, de akkor sem panaszkodunk ha az ABC hullám 7,500$ környékén, a világoskék ellenállás elérésével záródik. Ezzel az emelkedéssel hacsak nem szólnak közben váratlan meglepetések, akkor az elkövetkező két hétben elszórakoztathat minket a mozgás, mondhatni telik az idő az ETF halasztás újbóli bejelentésig vagy nem, akkor viszont megyünk a Holdra!

"Hetes idősíkon halványan de még bíztunk abban, hogy egy bika gyertyával sikerül gyengíteni az előző heti medve gyertya által okozott tovább csökkenés esélyét. Nem így történt hanem úgymond ez a csökkenés meg lett erősítve, tehát erre és a következő hétre nem a legjobbak a kilátások.
Előzőleg a piros színnel bekarikázott gyertyákat ha megnézzük, az utánuk következő 3 hét mozgása további csökkenést mutat, ettől lehet tartani jelenleg is. Tehát ettől függően milyen gyertyával zárjuk ezt a hetet, abból már lehet következtetni arra, hogy a 4,950$-os támasz vagy a  7,770$-os ellenállás elérésére van lehetőség. De ezeknek a szinteknek az elérésére, akár már ezen a héten is sor kerülhet, tehát elég izgalmas hét előtt állunk.
Volt még itt egy csésze alakzat 9,994$-os nyakvonallal, ebből már a múlt heti gyertyával kiléptünk, ami nem feltétlenül jelent rosszat ha megdöntött csészéről beszélünk, ami annyit jelent hogy a mostani csökkenés, akár a csészének a fülét is jelentheti, tehát ha ennek megfelelő mozgást látunk, akkor a 7,770$-os ellenállás magasságában, a zöld nyakvonalat átlépve nagyjából 2,500$-os emelkedésre lehetne számítani."

Pillanat kép órás: https://www.tradingview.com/x/APfq6RnZ/
Pillanat kép napos: https://www.tradingview.com/x/ZcL3NriE/
https://www.tradingview.com/x/PYDcLxRz/
Pillanat kép hetes: https://www.tradingview.com/x/vOWllQlK/
Tavaly!: https://www.tradingview.com/x/DMlyuzLq/

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

ETH, lényeg hogy az 50-es mozgóátlagot átléptünk. majd fölötte sikerült egy viszonylag jónak nevezhető 306$-os szintet elérő emelkedést összehozni. Viszont ami rontja az összképet,  hogy később az emelkedés teljes mértékben visszakorrigálása került.  Ez napos tekintetben elég rosszul kinéző mozgást eredményezett, mivel ha sikerül tartani a 306$ környéki szintet, akkor az még halványan megfelelt volna egy Morning Star elvárásnak, helyette viszont csak egy nagyobb felszúrást láthatunk, de talán ha ma sikerül megismételni ezt az emelkedést és 320$ környékén vagy feljebb zárni, az mentheti a helyzetet.

Pillanat kép 1 órás: https://www.tradingview.com/x/G3o6xK3F/
Pillanat kép napos: https://www.tradingview.com/x/cUSV1Y1B/

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

ZEC, az 50-es mozgóátlag és a 133$-os támasz fölött próbálkozik megkapaszkodni az ár, majd lendületet véve remélhetőleg emelkedésbe kezdeni és átlépni a 200-as mozgóátlagot.
Napos tekintetben volt egy Morning Star lehetőségünk, ehhez 160$ környékére kellett volna, a tegnapi nap zárásaként erősödni. Az erősödés elmaradt és mondhatni egy lépést sem tettünk előre,  viszont ma tehetünk egy pótvizsgát ugyanezzel 160$-os elvárással.

Pillanat kép 1 órás: https://www.tradingview.com/x/9wOVvD33/
Pillanat kép napos: https://www.tradingview.com/x/cIrP6Inn/

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

DASH, az 50-es mozgóátlag fölötti mozgás láthatunk itt is, ezt déli környékén sikerült átlépni, majd nem sokkal később, kisebb korrekció után, sikerült újra emelkedéssel folytatni, amelynek a 200-as mozgóátlagot el kellett volna elérni. Sajnos jött egy újabb korrekció, amelybe jelenleg is be vagyunk ragadva és egy nagyon szűk oldalazó mozgás kezdődött. Ez oldalazás nagyon gyenge, tehát percek alatt változhat a helyzet, ebben bízunk és abban, hogy felfelé történik elmozdulás, átlépve a 200-as mozgóátlagot.
Napos tekintetben Morning Star gondolatok voltak  170$ környéki zárással, ez nem sikerült, ettől függetlenül a helyzet nem rossz, de erősítsük meg ezt a mozgást egy következő bika gyertyával.

Pillanat kép 1 órás: https://www.tradingview.com/x/Jic6023F/
Pillanat kép napos: https://www.tradingview.com/x/HNX827Un/

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

LTC, szinte hajszál pontosan ugyanez történt, mint amit az ETH charton is láthatunk, tehát az 50-es mozgóátlag átlépését követően emelkedéssel folytattuk, viszont az emelkedés később visszakorrigálása került,  de azt még nem tudjuk van a jelentősége annak, hogy az 50-es mozgóátlag fölött sikerült maradni. Tehát most abban bízunk, hogy az 50-es mozgóátlag és az 55$-os támaszt, közösen alapja lesz egy emelkedő hullámnak és sikerült áttörni a 200-as mozgóátlagot, majd szerencsésen 62$-os ellenállás környékén zárni a napot.
Napos mozgáson volt egy gyenge Morning Star lehetőség, amit itt sem sikerült behúzni, de ha siker mai napot 62$ környékén zárni,  akkor megbocsájtjuk ezt a kis félrelépést.

Pillanat kép 1 órás: https://www.tradingview.com/x/9z0RALw5/
Pillanat kép napos: https://www.tradingview.com/x/EMhmjEr8/

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

XRP, hasonló a mozgást az 50-es mozgóátlag fölött, mint amit az előzőekben is láthattunk és a folytatásban sem lehet más az elvárás, ha már sikerült az 50-es mozgóátlag fölött maradni, akkor használjuk ki a lehetőséget és próbálkozzon meg a 200-as mozgóátlag átlépésével. Elég közel vagyunk a 32$-os ellenálláshoz, akár még ez is beleférhet a következő hullámban történő emelkedésbe, ezt akár még a világoskék színnel felvázolt fej-váll lehetőség is erősítheti.
Napos idősíkon szintén Morning Star gyertyakombinációban gondolkodtunk, ami össze is jöhetett volna ha nem korrigál vissza a tegnapi emelkedő mozgás. Az órás idősíkon látható fej-váll lehetőség, elég nagy segítség lehet a lila ellenállásra való eljutásban, tehát ennek a 3 hónapos intenzívnek mondható csökkenésnek lezárásaként, akár még a lila alakzatból történő kilépésre is lehetőség nyílik.

Pillanat kép 1 órás: https://www.tradingview.com/x/McXrS6SO/
Pillanat kép napos: https://www.tradingview.com/x/UpDzflMH/

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

REP,  tegnap is azzal kezdtem hogy elvagyunk maradva és most is ezzel kell kezdeni, ugyanis az előző chartokon sikerült az 50-es mozgóátlagot konkrétan átlépni, majd azóta is fölötte maradni. Ezt most bepótolhatjuk csak nehezebb dolgunk lesz a többiektől ellenmaradva a 200-as mozgóátlag fölé kerülni. Egy úgynevezett sírkő, Doji gyertyával zártuk a tegnapi napot,  ez itt egy rossz jelzés, mivel ennek egy emelkedő trendet kellene lezárni, viszont nekünk az ellenkezőjére lett volna szükségünk, tehát egy szitakötő gyertyára, ami a csökkenő irányú mozgás kifulladását kellett volna jelezze. Reméljük ezt most figyelmen kívül hagyja a mozgás és sikerül emelkedéssel folytatni, már csak azért is hogy a lila csökkenő sávon belül, az ellenállás irányába kezdjünk elmozdulni.

Pillanat kép 1 órás: https://www.tradingview.com/x/VDf0saiG/
Pillanat kép napos: https://www.tradingview.com/x/TmFgU20t/

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

ETC, sikerült az 50-es mozgóátlagot átlépni és fölötte is maradni,  majd egy következő hullámmal átlépni a 200-as mozgóátlagot, itt most ismét láthatunk egy kisebb korrekciós visszalépést. Ha elég erős az ár, akkor sikerülhet a 200-as mozgóátlag fölött maradni és még arra is lehetőség van, napos Morning Star kialakulásának köszönhetően, hogy a 16.5$-os ellenállásra eljussunk. 
Napos idősíkon tehát kialakult a Morning Star, ami egy elég jó lehetőség, talán még Bitcoin segítség nélkül is, hogy sikerüljön feljebb lépni, legalább 16.5$-os ellenállásra.  Fibo 0.61 szintet is ezen az ellenálláson érhetnénk el, tehát korrekciós erősödés szempontjából is fontos szintet érhetnénk el, ami így már további emelkedés lehetőségét is jelentheti.

Pillanat kép 1 órás: https://www.tradingview.com/x/EiVH2zWr/
Pillanat kép napos: https://www.tradingview.com/x/nSYxQ34W/

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

XMR, elég közel kerültünk a 200-as mozgóátlaghoz, de ennek az átlépésére számítottam, viszont mivel ez máshol sem sikerült, miért pont ez lett volna a kivétel. Egyenlőre jónak tűnik, hogy sikerül tartósan az 50-es mozgóátlag fölött maradni, hasonlót látni egy hónappal ezelőtt volt lehetőség. A mai nap mozgásától a 200-as mozgóátlag átlépését várom és nagyjából 100$-os ellenállás környékén történő zárást.

Pillanat kép 1 órás: https://www.tradingview.com/x/HpoaPTTi/
Pillanat kép napos: https://www.tradingview.com/x/n67PYR5N/

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

NXT, a tegnapi emelkedést követően elértük az 50-es mozgóátlagot, ettől egyenlőre nem tudunk megszabadulni. Ez a mozgás kialakított egy támaszt, amit zöld színnel be is húztam, ennek az átlépéséven, ahogy látjuk gondok vannak és a hullámok is egyre kisebbek, remélhetőleg ez annak a jele, hogy nemsokára emelkedéssel folytatjuk, elérve a rózsaszín ellenállást.

Pillanat kép 1 órás: https://www.tradingview.com/x/QezeluwW/
Pillanat kép napos: https://www.tradingview.com/x/2tu7sGfT/

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

STR, az utolsó nagyobb csökkenő hullám tekintetében, elég szépen sikerült visszaszőrösödni, viszont ezt a lehetőséget nem nagyon használta ki a mozgás, mivel ismét sikerült a vártnál nagyobb visszaesést produkálni.  Így továbbra is a mozgóátlagokkal küzdünk, amit tökéletesen tükröznek a napos idősíkon látható le-fel szurkálások, fenntartva a piros lefelé forduló nyíllal jelzett csökkenés lehetőségét. A rózsaszín háromszöget, egy következő emelkedő hullámmal, már el is hagyhatnánk ha erre nem kerül sor, akkor még mindig van egy lehetőség az E érintést követő háromszögből kilépő emelkedésre.

Pillanat kép 1 órás: https://www.tradingview.com/x/dyK81Rf8/
Pillanat kép napos: https://www.tradingview.com/x/8yi4yu5V/

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

BCH, az 50-es mozgóátlagra támaszkodva várjuk a folytatást, ennek a kezdeti lépései egyenlőre jók, jobb akkor lesz ha elérünk vele a 200-as mozgóátlagot.  Mostanra már az 597$-os környékén szerettünk volna járni, de az ehhez szükséges, főleg napos idősíkon várt Morning Star kialakulásának elmaradása nem segített ebben.

Pillanat kép 1 órás: https://www.tradingview.com/x/lLKVCSdF/
Pillanat kép napos: https://www.tradingview.com/x/Z3TYEeLd/

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

NEO, egyenlőre nem világos, mit is gondoljak, mivel a lila fej-váll lehetőséggel elég jól állunk, habár még a váll vonalat nem értük el, de ha a mostani utolsó kisebb emelkedő hullám elég erősnek bizonyult, akkor nap végére ez is megtörténhet.  Ezt akadályozhatja meg egy csökkenő irányú fej-váll lehetőség, tehát semmiképp nem lenne jó ha itt megtorpanna az utolsó hullám.
Napos Morning Star itt is elmaradt, mivel a kalapácsot követte egy sírkő gyertya, a legrosszabb időpontban, javítsuk ki ezt egy 3-4$-os bika gyertyával!

Pillanat kép 1 órás:  https://www.tradingview.com/x/nZ5nS830/
Pillanat kép napos: https://www.tradingview.com/x/klWnJN0z/

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Napi elemzések a steemit.com oldalán is elérhetőek, ahol a szavazatoddal még egy kis plusszal is hozzájárulhatsz az elemzéshez! Illetve ha van javaslatod mivel tehetném még érdekesebbé a napi elemzéseket azt is jelezd, plusz ha van kritikád azt se tartsd magadban. Legfontosabb pedig hogy mindig kérd ki más elemzők véleményét is ne csak egy alapján dönts!

https://steemit.com/@cryptoparaszt
https://www.facebook.com/groups/CryptoTraderHungary/
Ha úgy érzed támogatnál...   BTC 142DRhk1b522S5e3B7Cn1pParJnrVjEF3s
egyéb lehetőségért érdeklődj pm!

Karcsi papa

A Bitcoin nyugodtnak látszik, az altok is, mintha semmi dolguk sem volna!

Ez nem befektetési tanácsadás, tehát ha ezzel a szándékkal álltál neki olvasni ezt az elemzést akkor itt be is zárhatod az oldalt, viszont ha a jelenlegi mozgásra illetve az adott szituációból következtetve arra vagy kíváncsi, mi várható, akkor jó olvasást kívánok!

Picike Poloniex körkép 08.17!

BTC, este 10 óráig mondhatni  jól álltunk, majd egy nagyobb medve gyertyának köszönhetően 200$-os visszaesés következett. Itt ugyebár azt tervezték, hogy az ABC hullám zárását követően, letesszük egy következő Elliott hullám alapjait. Ennek megfelelően a 6,452$-os csúcsból korrigált 6,281$-os szintre, ez volt ugyebár az 1. és 2. hullám,  majd a 3. hullámba trollkodott úgymond bele, az este 10 órakor keletkezett nagyobb medve gyertya. Ezt a gyertyát követte egy leszúrás ugyanarra a 6.210$-os szintre, ahol az ABC hullám is zárt.
Ahogy látjuk hasonló páros leszúrás már előzőleg is kialakult néhány alkalommal és érdekes módon, ezeket mind próbálják 6,000$ fölött tartani. Világoskék színnel berajzoltam fej-váll alakzat megfelelő csúcsokat, ezek sorában a jobb oldali még semmilyen csúcshoz sem tartozik, igaz a tegnapi két leszúrás már ennek a feltételnek megfelel, viszont hogy a két oldal között legyen hasonlóság, ezért belelátok a mozgásban még egy 6,000$-os szintet elérő páros leszúrást. Ebből ha kialakul a fej-váll alakzat, akkor az a 6,600$-os váll vonal átlépését követően, nagyjából 863$-os emelkedést jelenthet.

Napos, egyenlőre nem nagyon meggyőző a 6,180$-os támasz fölötti mozgás  és addig amíg nem éri el minimum a fibo 0.38 szintet nem is lehetünk nyugodtak, talán még utána sem, mivel itt ABC hullámban szeretnénk emelkedni, de az A. hullám korrekciója, ami fibo 0.38 környékéről kellene visszafordítsa az árat, még okozhat izgalmas napokat. Itt akár csatlakozhatunk az órás idősíkon lehetőséget adó, jobb oldali váll rész 6,000$ környéki kialakulásához, ami még mindig megfelelne a B korrekciós hullám feltételeinek. Tehát remélhetőleg most néhány napos, nyugat de lassú pár 100$-os emelkedés következik, majd ezt követően nem kizárt a hirtelen 4-500$-os zuhanás sem, ha jók gondolatok 6,000$ fölött tartva a mozgást.

"Hetes idősíkon halványan de még bíztunk abban, hogy egy bika gyertyával sikerül gyengíteni az előző heti medve gyertya által okozott tovább csökkenés esélyét. Nem így történt hanem úgymond ez a csökkenés meg lett erősítve, tehát erre és a következő hétre nem a legjobbak a kilátások.
Előzőleg a piros színnel bekarikázott gyertyákat ha megnézzük, az utánuk következő 3 hét mozgása további csökkenést mutat, ettől lehet tartani jelenleg is. Tehát ettől függően milyen gyertyával zárjuk ezt a hetet, abból már lehet következtetni arra, hogy a 4,950$-os támasz vagy a  7,770$-os ellenállás elérésére van lehetőség. De ezeknek a szinteknek az elérésére, akár már ezen a héten is sor kerülhet, tehát elég izgalmas hét előtt állunk.
Volt még itt egy csésze alakzat 9,994$-os nyakvonallal, ebből már a múlt heti gyertyával kiléptünk, ami nem feltétlenül jelent rosszat ha megdöntött csészéről beszélünk, ami annyit jelent hogy a mostani csökkenés, akár a csészének a fülét is jelentheti, tehát ha ennek megfelelő mozgást látunk, akkor a 7,770$-os ellenállás magasságában, a zöld nyakvonalat átlépve nagyjából 2,500$-os emelkedésre lehetne számítani."

Pillanat kép órás: https://www.tradingview.com/x/wCyNVp5f/
Pillanat kép napos: https://www.tradingview.com/x/HWhdggQo/
https://www.tradingview.com/x/MDIYxYjE/
Pillanat kép hetes: https://www.tradingview.com/x/zlbxb7Nl/
Tavaly!: https://www.tradingview.com/x/DMlyuzLq/

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

ETH, a jelenlegi csúcsból egy tökéletes zászló alakzat rajzolódik ki, ezzel ahogy látjuk a 350$-os ellenállásra érkezhetnénk meg. Ez az emelkedés tökéletesen megfelelne mindenkinek, viszont ha napos idősíkon megnézzük az ABC hullám, óriási C hullámát, akkor még nem lehetünk nyugodtak, mivel ezek akár még egy Elliott hullám 4. korrekciós erősödése is lehet, ami ha így van, akkor az 5. hullám még 200$ környékére is teheti az impulzus zárást.

Pillanat kép 1 órás: https://www.tradingview.com/x/D51PFBqO/
Pillanat kép napos: https://www.tradingview.com/x/33hyj2Cd/

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

ZEC, elég látványosan az 50-es mozgóátlag fölött záródnak az alsó csúcsok, de nem ártana ebben a mozgásban némi határozottság. Határozott emelkedésre gondolok, amellyel már rég a 200-as mozgóátlag fölött kellene várni a lehetőséget. Azt a lehetőséget várjuk, amit csak a Bitcointól várhatunk jelenleg, de mint látjuk ott is vannak még problémák bőven, ezért amit várhatunk az a túlélés. Napos idősíkon 180$ környékén érhetnénk el az 50-es mozgóátlagot, ezzel az utolsó 2 hetes intenzív csökkenő hullám tekintetében sikerülne annyira visszakorrigálni, hogy fennállhat további emelkedés lehetősége is, ami ha csak a 200-as mozgóátlagot jelenti, azzal is eljuthatunk 230$ környékére.

Pillanat kép 1 órás: https://www.tradingview.com/x/2ZYgGYwH/
Pillanat kép napos: https://www.tradingview.com/x/vT0N2g1b/

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

DASH, az utóbbi napok mozgása, szinte mindenhol kialakított egy háromszöget, amire ha árbócként tekintünk, akkor hozhat némi emelkedést. Viszont ami nekünk lényeges, hogy a 200-as mozgóátlag fölött próbáljuk kihasználni a lehetőséget, valami érdemi emelkedésre, amellyel az utóbbi hetek intenzív csökkenésének fájdalmát enyhíthetjük. Napos idősíkon látható is az a bő 1 hónapos, sőt ha az egész lila éket nézzük 3 hónapos csökkenés, amely már megérdemelne egy normális korrekciós erősödést, ami legalább a 319$-os ellenállást kellene jelentse, 200-as mozgóátlag érintés okán ezen még kicsit át is léphetnénk.

Pillanat kép 1 órás: https://www.tradingview.com/x/zjDwhxsI/
Pillanat kép napos: https://www.tradingview.com/x/sSApOVN4/

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

LTC, mai sláger a piros háromszög, ami itt is berajzolásra került s ahogy látjuk, ennél jobb helyen nem is lehetne ha ez árbóc alakzatként segíti a fej-váll alakzatban történő emelkedést, amellyel megérkezhetnénk a 70$-os ellenállásra. Kell is ez az igyekezet, feltéve hogy a napos idősíkon látható világoskék ellenállásra, a 83$-os ellenállás magasságában szeretnénk eljutni.

Pillanat kép 1 órás: https://www.tradingview.com/x/3vwuZ47S/
Pillanat kép napos: https://www.tradingview.com/x/R9utu3pP/

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

XRP, nagyon enyhe ellenállással, de itt is berajzolható háromszög, amelyre ha szintén árbócként tekintünk, akkor az elég nagy segítség lehet a fej-váll alakzatban történő emelkedésben. Az emelkedés elég ideális helyen kezdődhet a 200-as mozgóátlag átlépését követően. Az órás lehetőségek azonban csak apró lépések, a napos idősíkon látható mozgásban, főleg az elég termetes 3 hónapos csökkenést követő ék tekintetében. Ennek az alakzatok az ellenállására juthatnak el, ezekkel az órás lehetőséggel, majd ez még fokozható is, de ehhez már Bitcoin segítségre lesz szükség.

Pillanat kép 1 órás: https://www.tradingview.com/x/zCFdmoxF/
Pillanat kép napos: https://www.tradingview.com/x/s95vhSbG/

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

REP,  még mindig azt kell mondjuk elvagyunk maradva, ezt főleg az 50-es mozgóátlag alá benézés mutatja, de még ebben sem lehetünk biztosak, mivel lehet hogy.ez a nyugodtság lesz a végén kifizetődő. A tegnapi, napos gyertyazárás is mutatja ezt a határozatlanságot, ettől kicsit eltér a mai nap látható bizakodást gerjesztő bika gyertya, reméljük nap végén is hasonló, jobb esetben 21$-t elérő szinten záródik,  amellyel lassan de biztosan haladunk az ellenállás irányába.

Pillanat kép 1 órás: https://www.tradingview.com/x/Cx5TtDlK/
Pillanat kép napos: https://www.tradingview.com/x/fv4nxUE3/

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

ETC, viszonylag jó napot zártunk 15$-os csúcs szinttel, ahol végre átléptük a 200-as mozgóátlagot, erre a mozgóátlagra most visszakorrigáltunk. Ezzel a mozgással ismét megelőztük a többi charton látható mozgást, ami több dolgot is jelenthet. Jelentheti azt, hogy a többiek ismét elmulasztották kihasználni a lehetőséget, amit a Bitcoin néhány napos nyugodtsága felkínált. Viszont annak örülnénk ha az elmaradást az összes többi charton is bepótolnánk, akár Bitcoin segítségének köszönhetően, ami az itteni mozgásra úgymond rátenne egy lapáttal és sikerülne, az utóbbi egy hét csökkenő mozgásának tekintetében visszaerősödni a 16.5$-os ellenállás magasságába.

Pillanat kép 1 órás: https://www.tradingview.com/x/4sviRbuP/
Pillanat kép napos: https://www.tradingview.com/x/Nq7HTCYR/

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

XMR, elég régóta vártunk erre a 200-as mozgóátlag átlépése, ennek megfelelően remélhetőleg ki is tudjuk használni. Kihasználás jelentkezhet fej-váll alakzat formájában is, habár ennek a jobb oldali része, mintha nem volna teljesen tökéletes és még egy megtámaszkodásra a 200-as mozgóátlagon szükséges lenne. Világoskék színnel behúztam a váll vonalat, ez azt mutatja hogy nagyon nincs szükség a jobb oldali váll rész, további alakítgatására, tehát ha mindenkinek megfelel, akkor megindultunk a kék színnel látható ellenállás 112$-os érintésének irányába.

Pillanat kép 1 órás: https://www.tradingview.com/x/Uq4wJqLz/
Pillanat kép napos: https://www.tradingview.com/x/VsR0UwX1/

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

NXT, a rózsaszín ellenállás elérése előtt ha megint visszafordul az ár, az egy elég nem jól kinéző bizonytalanságot növelő mozgás. A 0.085$-os ellenállást kellene elérni, nagyjából a kék X-el jelzett találkozásnál, ennek a lehetősége a rózsaszín ellenállás átlépését követő vissza-teszt utáni emelkedéstől várhatnánk, de a jelek szerint ez csak akkor fog megvalósulni ha Bitcoin is mutat egy határozott 4-500$-os emelkedést.

Pillanat kép 1 órás: https://www.tradingview.com/x/FTKPOslT/
Pillanat kép napos: https://www.tradingview.com/x/neDpsckG/

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

STR, a rózsaszín háromszögön belül, elég jól kimaxoljuk a lehetőségeket, de még egy támasz érintés mindig beleférhet a mozgásba. Azonban reméljük erre a támasz érintésre már nem lesz lehetőség és a jelenlegi ellenállás fölötti próbálkozás sikerrel jár. Ettől az emelkedéstől azt várnánk, hogy a napos idősíkon fenyegetőző piros lefelé forduló nyíllal jelzett csökkenés esélyét meggyengítjük, az 50-es mozgóátlag fölé erősödéssel.

Pillanat kép 1 órás: https://www.tradingview.com/x/AluI0qcg/
Pillanat kép napos: https://www.tradingview.com/x/ttuUW6dk/

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

BCH, nem mondhatjuk hogy elsietjük a dolgokat,  olyan nyugodtan mozgunk az 50-es mozgóátlag átlépését követően, de hajrá ha erre van szükség, akkor menjünk így tovább, most például a 200-as mozgóátlag fölé és az 597$-os ellenálláson alakítsunk ki egy váll vonalat.
Napos tekintetben, támaszokkal el vagyunk látva rendesen, az utolsó 472$-os pár nappal ezelőtti lesszúrással, egyenlőre úgy néz ki eredményt is elérhetünk, feltéve hogy az órás idősíkon látható lassú mozgás, kicsit összekapja magát és a fej-váll lehetőség kialakulása után, intenzívebb mozgásba kezd.

Pillanat kép 1 órás: https://www.tradingview.com/x/cEf6Ejry/
Pillanat kép napos: https://www.tradingview.com/x/T2UTRXNv/

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

NEO, nagyszerű, a csökkenő irányú fej-váll lehetőségtől már nem kell tartani, ettől függetlenül csökkenés esélye akkor is fennáll, de legalább nincs rá konkrét jelzés. A vízszintes váll vonalra azonban ha így folytatjuk nemsokára elérünk, viszont ez a jelenlegi 200-as mozgóátlag érintés is kijelölheti a váll vonalat, de ezt majd csak később tudjuk meg, például akkor ha most visszakorrigálunk a 16$-os támaszra, majd onnan emelkedő mozgással folytatjuk.

Pillanat kép 1 órás: https://www.tradingview.com/x/EMk2wi8M/
Pillanat kép napos: https://www.tradingview.com/x/zih1VIOm/

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Napi elemzések a steemit.com oldalán is elérhetőek, ahol a szavazatoddal még egy kis plusszal is hozzájárulhatsz az elemzéshez! Illetve ha van javaslatod mivel tehetném még érdekesebbé a napi elemzéseket azt is jelezd, plusz ha van kritikád azt se tartsd magadban. Legfontosabb pedig hogy mindig kérd ki más elemzők véleményét is ne csak egy alapján dönts!

https://steemit.com/@cryptoparaszt
https://www.facebook.com/groups/CryptoTraderHungary/
Ha úgy érzed támogatnál...   BTC 142DRhk1b522S5e3B7Cn1pParJnrVjEF3s
egyéb lehetőségért érdeklődj pm!

Karcsi papa

Plusz, mínusz vagy semleges, ez itt a találós kérdés!

Ez nem befektetési tanácsadás, tehát ha ezzel a szándékkal álltál neki olvasni ezt az elemzést akkor itt be is zárhatod az oldalt, viszont ha a jelenlegi mozgásra illetve az adott szituációból következtetve arra vagy kíváncsi, mi várható, akkor jó olvasást kívánok!

Picike Poloniex körkép 08.18!

BTC, a mozgóátlag kereszten felbuzdulva, akár még emelkedés is láthatnánk, de a jelenlegi próbálkozásokat megnézve ehhez nincs meg a megfelelő támogatás. Ennek az lehet a vége, hogy a manipulátorok újra kedvet kaphatnak, egy 4-500$-os maci gyertyával történő 6,000$-t megközelítő játszadozásra. Egy ilyen gondolatok okán rajzoltam be a jobb oldali váll rész pozícióját. Rózsaszínnel láthatunk egy erősnek látszó ellenállás zónát,  ami egyenlőre erősen is viselkedik, tehát a gyengeség jelét ez mutatja a legjobban, mivel ha ezen sikerült átlépni az 7,000$ fölötti szinteket jelenthet. Viszont ha nem sikerül, akkor az előbb említett és piros karikákkal is jelzett manipulációs játék újabb fejezetét láthatjuk, de üröm az örömben, hogy ennek köszönhetően kialakulhat egy fej-váll lehetőséget.

Napos, azon a 6,580$-os szinten sikerült zárni a tegnapi napot,  ahol már 11.-12.-én zárni kellett volna, ennek viszont hátulütője az lett volna, hogy még mindig az Elliott hullám szempontjából fontos 4. korrekciós zárásra várnánk. Impulzus zárás a szurkálások végén elég kétséges, ezen tudnánk egyértelműsíteni ha végre látnánk valamelyik irányba konkrét mozdulatokat. Mai gyertyazárás szempontjából, senkinek se hiányozna egy 6,180$-os támasz környéki zárás, de a napon belüli tegnapi mozgás egyenlőre ezt erősíti. Impulzus zárás utáni első emelkedő hullámban vagyunk, ennek nemsokára ha tetszik ha nem korrekciós visszalépés lesz a folytatása, aminek az ideális helyét, hacsak nem meglepetésszerűen érkezik 6,900-7,000$ környékéről kellene lássuk.

"Hetes idősíkon halványan de még bíztunk abban, hogy egy bika gyertyával sikerül gyengíteni az előző heti medve gyertya által okozott tovább csökkenés esélyét. Nem így történt hanem úgymond ez a csökkenés meg lett erősítve, tehát erre és a következő hétre nem a legjobbak a kilátások.
Előzőleg a piros színnel bekarikázott gyertyákat ha megnézzük, az utánuk következő 3 hét mozgása további csökkenést mutat, ettől lehet tartani jelenleg is. Tehát ettől függően milyen gyertyával zárjuk ezt a hetet, abból már lehet következtetni arra, hogy a 4,950$-os támasz vagy a  7,770$-os ellenállás elérésére van lehetőség. De ezeknek a szinteknek az elérésére, akár már ezen a héten is sor kerülhet, tehát elég izgalmas hét előtt állunk.
Volt még itt egy csésze alakzat 9,994$-os nyakvonallal, ebből már a múlt heti gyertyával kiléptünk, ami nem feltétlenül jelent rosszat ha megdöntött csészéről beszélünk, ami annyit jelent hogy a mostani csökkenés, akár a csészének a fülét is jelentheti, tehát ha ennek megfelelő mozgást látunk, akkor a 7,770$-os ellenállás magasságában, a zöld nyakvonalat átlépve nagyjából 2,500$-os emelkedésre lehetne számítani."

Pillanat kép órás: https://www.tradingview.com/x/CM0FZ2JH/
Pillanat kép napos: https://www.tradingview.com/x/E324JJiQ/
https://www.tradingview.com/x/ugQraSoe/
Pillanat kép hetes: https://www.tradingview.com/x/WJs3W4nU/
Tavaly!: https://www.tradingview.com/x/DMlyuzLq/

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

ETH, nincs meglepetés, ott zártunk és ugyanolyan mozgással, mint a nagyfőnök. Ez legjobban a napos idősíkon látható gyertya jelzi, de a napon belüli mozgás is hasonló, amiben talán egy jó hír van, sikerült a 200-as mozgóátlagot átlépni, amire most korrigált vissza az ár. Ez a korrekciós visszalépés mondhatni a főpróba, mivel ha sikerült ezen fordulatot kialakítani, akkor a 350$-os szintre kitűzött árbóc alapján történő megérkezés is megvalósulhat. Ehhez az emelkedéshez még a Bitcoin segítségére sincs nagyon szükség, elég ha a tegnapi mozgáshoz hasonló nyugodtságot mutatja.

Pillanat kép 1 órás: https://www.tradingview.com/x/l2XpNdjX/
Pillanat kép napos: https://www.tradingview.com/x/165AbsYO/

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

ZEC, öröm hogy átléptük a 200-s mozgóátlagot,  az már viszont nem hogy a jelenlegi mozgással visszatértünk az 50-es magasságába. Ez azt mutatja hogy nagyon érzékenyek vagyunk a Bitcoin mozgására, főleg csökkenő irányba, ami nem a legjobb előjel ha az említett visszaesés  nem csak lehetőség, hanem meg is valósul. Piros színnel láthattunk egy emelkedő háromszöget, ez 10$-os emelkedést jelzett,  ebből sikerült 9$-t összehozni, tehát amit vártunk megkaptuk, de a jelenlegi mozgást megnézve, sokra nem mentünk vele.

Pillanat kép 1 órás: https://www.tradingview.com/x/hcnJdp3X/
Pillanat kép napos: https://www.tradingview.com/x/DD3jP7Jz/

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

DASH, jó pontnak számít a 200-as mozgóátlag átlépése, ezért még a jelenleg látható visszalépés sem tudott rontani. Viszont a nap további részében ezen tudunk rontani ha a jelenlegi hullámmal tovább haladunk lefelé, de javításra is nyílik lehetőség ha erről a 200-as mozgóátlagról, emelkedő hullámmal folytatjuk, megcélozva a lila ellenállást 188$-os magasságában.
Napos idősíkon ez egy elég méretes csökkenő ék ellenállása, amit szintén egy méretes bika gyertyával kellene átszakítani, tehát ha csak érintjük, azzal sokra nem megyünk. Legalább egy 40$-os gyertyára lenne szükség, ennek a megvalósulási esélye jelenleg nagyon kevés, ami arra utal, hogy a lila ellenállást csak megközelíthetjük.

Pillanat kép 1 órás: https://www.tradingview.com/x/YyRIjRwk/
Pillanat kép napos: https://www.tradingview.com/x/9uyDV4QN/

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

LTC, a piros háromszög által felkínált árbóc lehetőséget kihasználtuk és eljutottunk a 62$-os ellenállásra. Ezzel egy időben a világoskék színnel jelzett fej-váll alakzatból is kiléptünk és megkezdtük részben az emelkedést. A jelenlegi utolsó csökkenő hullám nem nagyon illik a képbe és ha megnézzük a Bitcoin mozgását ott sincs indok ekkora mértékű visszalépésre.  Tehát jelenleg magunk alatt vágjuk a fát, amibe ha valóban beleszól a Bitcoin, akkor az nem lesz egy fényes látvány és 50$ környékén mondhatjuk! De miért?

Pillanat kép 1 órás: https://www.tradingview.com/x/CDAEmymZ/
Pillanat kép napos: https://www.tradingview.com/x/uyoRsFc2/

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

XRP, itt egy példa arra megy ez ha akarják, tehát szól a kérdés, miért nem akarják?  A világoskék színnel rajzolt fej-váll alakzat jelzése alapján vártuk a lila ellenállás környékére történő megérkezést. Ezt összefoglalva napos idősíkon láthatunk egy méretes bika gyertyát, ami elég jól kitűnik az előzőekben látható gyertyából, visszamenőleg egészen Május elejéig.
A jelenleg látható korrekciós visszalépés, tehát egy kötelező rossz, de szükséges mozgás, ami mögött ha vannak további emelkedési szándékok, azok kis idő múlva előbukkanhatnak, erre kitűnő lehetőség lehet a 0.32$-os támaszom történő fordulat, majd egy határozott bika gyertyával történő ékből kilépés.

Pillanat kép 1 órás: https://www.tradingview.com/x/h7xyDzdn/
Pillanat kép napos: https://www.tradingview.com/x/IxsdpQvo/

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

REP,  az emelkedő háromszögre itt sem panaszkodhatunk, 2$ emelkedést jelzett, amit végül meg is valósított és elértük a 200-as mozgóátlagot, azonban mivel ehhez egy fillérrel sem adtunk hozzá többet, ennek átlépésére még várnunk kell. Napos tekintetben jól mutat a tegnapi bika gyertya,  tehát annak érdekében, hogy a folytatás is jól nézzen ki, kapaszkodjunk bele ebbe a fellendülőnek látszó mozgásba és a 22.5$-os ellenállás környékén, közelítsük meg a lila ellenállást.

Pillanat kép 1 órás: https://www.tradingview.com/x/Jy3zWrpQ/
Pillanat kép napos: https://www.tradingview.com/x/SPv17vZq/

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

ETC, 3 napos emelkedő trendet sikerült kialakítani, ezt órás idősíkon a lila emelkedő támasszal is követhetjük, ennek szépséghibája hogy a jelenlegi csökkenő hullámmal, ezen átléptünk, viszont trendforduló a 13$-os termosz átlépésével következik be. Ezen 13$-os támasz fölött még egy oldalazó mozgás is kialakulhat, a hétvége okán, de reméljük ez kitolódik a 16.5$-os ellenállás környékére. Napos idősíkon a Morning Star gyertyakombinációval bekövetkezett fordulat utáni emelkedés, 2 nap elteltével jónak mondható, ezt ha további 1-2 napos hasonló emelkedés követi, akkor a 16.5$-os ellenállás környékén, tarthatunk egy pihenőt, majd ha igény van rá folytathatjuk tovább emelkedéssel.

Pillanat kép 1 órás: https://www.tradingview.com/x/zvU8d1hQ/
Pillanat kép napos: https://www.tradingview.com/x/Ee7fQyZt/

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

XMR, a világoskék színnel rajzol fej-váll alakzat, kék ellenállást elérő célszintje tekintetében félúton vagyunk, a folytatásnak ma kellene következni, miután a jelenlegi csökkenő irányú mozgás megfordul. Ez egyenlőre semmi komoly, követjük a Bitcoin kisebb visszalépését, viszont meg kellene próbálni pozitív értelemben elszakadni a Bitcointól, a már említett 4-500$-os visszaesés lehetőségének okán.

Pillanat kép 1 órás: https://www.tradingview.com/x/wAUq8QZr/
Pillanat kép napos: https://www.tradingview.com/x/OOPWIPcl/

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

NXT, jónak nevezhető napot zártunk tegnap, ezzel sikerült kialakítani egy emelkedő sávot, viszont ennek kialakulását követően, elég lendületesen megindultunk csökkenő irányba. Ennek a végén láthatunk egy kisebb leszúrást, ezt egyenlőre még nem tudjuk mire lesz elég, de ha a tegnapi emelkedést sikerül megismételni, akkor a kék X környékén elérhetjük az ellenállásokat. Azonban ha követjük a most berajzolt piros emelkedő sávot, az a hétvége mozgását is meghatározhatja.

Pillanat kép 1 órás: https://www.tradingview.com/x/TXZ6GhcV/
Pillanat kép napos: https://www.tradingview.com/x/64eZgrgG/

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

STR, tehát a háromszöget elhagytuk a D pontnál, majd a folytatásban elég szép emelkedést sikerült összehozni, azonban itt van a jelenleg látható visszaesés, amit még korrekciós kereteken belül is nézhetünk, de hamarosan jó lenne ebben is látni egy fordulatot. Napos idősíkon a lefelé forduló piros nyíl, jelez egy nem várt irányba történő mozgást, ennek elkerülése érdekében kellene a tegnapi mozgást megismételni.

Pillanat kép 1 órás: https://www.tradingview.com/x/9e97CPkP/
Pillanat kép napos: https://www.tradingview.com/x/4oonVrRb/

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

BCH, a tegnapi csúcs kialakulásának köszönhetően behúztam egy váll vonalat, amit fej-váll kialakulását követően 143$-os emelkedés követhet.  Ennek megfelelően, erről a lehetséges váll vonalról, láthatunk egy 40$-os visszalépést, ennél többre nagyon nem is lenne szükség, de nem kizárt hogy ez a jelenlegi csökkenő mozgás kitart a 200-as mozgóátlagig és onnan próbálunk meg visszakapaszkodni.
Napos tekintetben jól mulat a méretes bika gyertyával történő 597$-os ellenállás elérése, ezt kellene most folytatni, majd elérni 700$ környékén az 50-es mozgóátlag és lépkedni feljebb a további akadályokon.

Pillanat kép 1 órás: https://www.tradingview.com/x/ef3hdRaG/
Pillanat kép napos: https://www.tradingview.com/x/27CYq4VX/

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

NEO, a lila váll vonal nem lesz vízszintes, mivel a tegnapi emelkedő mozgásnak köszönhetően, ennek a szintjén átgyalogoltunk. Ennek a tegnapi emelkedésnek a csúcsához igazítottam most a váll vonalat, ahonnan már a jobb oldali váll résznek megfelelő csökkenésben benne is vagyunk. Várjuk ennek a csökkenő mozgásnak a fordulatát, amellyel lezárhatjuk a jobb oldali váll részt és megpróbálhatunk visszakapaszkodni 21.5$ magasságába a váll vonalra. Abban az esetben ha ezen a váll vonalon sikerül zárni a napot, az kitűnő lehetőség napos idősíkon arra, hogy holnap egy határozott bika gyertyával kilépjünk a kövér csökkenő ékből.

Pillanat kép 1 órás: https://www.tradingview.com/x/NGKxnt7r/
Pillanat kép napos: https://www.tradingview.com/x/h1Uf5U8K/

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Napi elemzések a steemit.com oldalán is elérhetőek, ahol a szavazatoddal még egy kis plusszal is hozzájárulhatsz az elemzéshez! Illetve ha van javaslatod mivel tehetném még érdekesebbé a napi elemzéseket azt is jelezd, plusz ha van kritikád azt se tartsd magadban. Legfontosabb pedig hogy mindig kérd ki más elemzők véleményét is ne csak egy alapján dönts!

https://steemit.com/@cryptoparaszt
https://www.facebook.com/groups/CryptoTraderHungary/
Ha úgy érzed támogatnál...   BTC 142DRhk1b522S5e3B7Cn1pParJnrVjEF3s
egyéb lehetőségért érdeklődj pm!

Karcsi papa

200$ és más semmi, csupán ennyit kéne tenni!

Ez nem befektetési tanácsadás, tehát ha ezzel a szándékkal álltál neki olvasni ezt az elemzést akkor itt be is zárhatod az oldalt, viszont ha a jelenlegi mozgásra illetve az adott szituációból következtetve arra vagy kíváncsi, mi várható, akkor jó olvasást kívánok!

Picike Poloniex körkép 08.19!

BTC, volt egy 200$-os visszaesés, ennek ellenére változás nem történt továbbra is ugyanaz a mozgás látható. Hasonló visszaesésre számítottam csak kicsit nagyobbra, ennek az okán jelöltem be a jobb oldali váll részt nagyjából 6,000$ környékére. Erről a 6000$-os váll részről még nem mondunk le, legalábbis addig nem, amíg valami nagyobb emelkedő hullámmal nem mozdulunk el erről elég széles oldalazó, általam manipulált ármozgásnak mondott állapotból. Folytatásban a tegnapi 200$-os hirtelen csökkenés, teljes mértékű vissza korrigálására számítok, tehát ismét a rózsaszín sávba érkezhetünk meg, amit ha nem sikerült átlépni, akkor a tegnapihoz hasonló mozgásra számíthatunk, amibe a 6,000$ környéki váll rész kijelölése még mindig szerepet kaphat, de jó lenne már ezt hamarosan lezárni, mert kezd túl sok lenni!

Napos, szinte teljesen betakartuk a tegnapi gyertyával az előzött, de az utolsó órában sikerült egy kicsit visszahúzni. Ezzel a két utóbbi lezárult gyertyával mintha lezárult volna 6,600$ környékén az első hullám,  amit még nem tudunk ABC hullám vagy Elliott hullám része. Rózsaszín szaggatott vonallal felrajzoltam, ennek a hullámnak a várható útját, ahol most lefelé tartunk, viszont hogy hol fog záródni azt még nem tudjuk. Én abba a magasságban húztam, ahol az impulzus 3. hulláma is zárt 6,017$-os szinten, de az sem kizárt hogy a 6,180$-os támaszt lesz ennek az alja. Ez a mozgás, egész jól összefoglalja az órás idősíkon látható szöszmötölést, de a fej-váll alakzatot is elég jól kirajzolja ha végre megtudjuk a jobb oldali váll rész hol záródik.

"Hetes idősíkon halványan de még bíztunk abban, hogy egy bika gyertyával sikerül gyengíteni az előző heti medve gyertya által okozott tovább csökkenés esélyét. Nem így történt hanem úgymond ez a csökkenés meg lett erősítve, tehát erre és a következő hétre nem a legjobbak a kilátások.
Előzőleg a piros színnel bekarikázott gyertyákat ha megnézzük, az utánuk következő 3 hét mozgása további csökkenést mutat, ettől lehet tartani jelenleg is. Tehát ettől függően milyen gyertyával zárjuk ezt a hetet, abból már lehet következtetni arra, hogy a 4,950$-os támasz vagy a  7,770$-os ellenállás elérésére van lehetőség. De ezeknek a szinteknek az elérésére, akár már ezen a héten is sor kerülhet, tehát elég izgalmas hét előtt állunk.
Volt még itt egy csésze alakzat 9,994$-os nyakvonallal, ebből már a múlt heti gyertyával kiléptünk, ami nem feltétlenül jelent rosszat ha megdöntött csészéről beszélünk, ami annyit jelent hogy a mostani csökkenés, akár a csészének a fülét is jelentheti, tehát ha ennek megfelelő mozgást látunk, akkor a 7,770$-os ellenállás magasságában, a zöld nyakvonalat átlépve nagyjából 2,500$-os emelkedésre lehetne számítani."

Pillanat kép órás: https://www.tradingview.com/x/OSuP7uBD/
Pillanat kép napos: https://www.tradingview.com/x/aDE6E4Qs/
https://www.tradingview.com/x/LfiinwTi/
Pillanat kép hetes: https://www.tradingview.com/x/Ydp9M8KS/
Tavaly!: https://www.tradingview.com/x/DMlyuzLq/

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

ETH, úgy néz ki a piros árbóccal csak fél sikert tudtunk elérni, de bízunk abban hogy a Bitcoin megtalálja a jobb oldali váll résznek megfelelő alsó szintet, ami segíti a következő emelkedő hullámot. Időközben a mozgóátlag kereszten is túl vagyunk, viszont visszaestünk mindkettő alá, de ez hamarosan változni fog, feltéve hogy a Bitcoin behúzza a minimum 200$-os emelkedést. Napos idősík elég jó képet mutat, reméljük ebbe a tegnapi medve gyertya sem rondított bele és folytatjuk az emelkedést a zöld ellenállás irányába.

Pillanat kép 1 órás: https://www.tradingview.com/x/tfd3lZqc/
Pillanat kép napos: https://www.tradingview.com/x/SZbZJEUz/

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

ZEC, a csúcsok összekötésére kirajzolódik egy emelkedő sáv, viszont ez nem szabályosan sáv, mivel a két támasz érintés között 16.-a magasságában hiányzik egy érintés. Tehát hogy ez a sáv, sáv maradjon emelkedéssel kell folytassuk, majd 161$ magasságában megerősíteni, ennek a sávnak az ellenállását.

Pillanat kép 1 órás: https://www.tradingview.com/x/EEFA0d4R/
Pillanat kép napos: https://www.tradingview.com/x/qdLNv0sO/

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

DASH, ezen charton is ugyanarra lesz szükség mint a zec-nél, az emelkedő sávot kell megerősíteni egy következő ellenállás érintéssel, ebben az emelkedésben 169$ magasságában ha átlépjük a kialakult ellenállást, akkor egy kisebb emelkedő trend is kialakul.

Pillanat kép 1 órás: https://www.tradingview.com/x/0429hJDU/
Pillanat kép napos: https://www.tradingview.com/x/BZ0bw75X/

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

LTC, a fej-váll alapján történő emelkedés kitűnő lehetőség, viszont ennek érdekében nem elég ha csak nézzük a Bitcoin mozgását és tátott szájjal figyeljük. Ahogy látjuk a szánk tátva is maradt, ennek eredményeként vissza is estünk, az 55$-os támasz közelébe. Most várunk, várjuk hogy a tegnapi baki, főleg a Bitcoin részéről kijavításra kerüljön, amellyel visszakapaszkodjunk a 62$-os ellenállás közelébe.

Pillanat kép 1 órás: https://www.tradingview.com/x/VDPtIy3Q/
Pillanat kép napos: https://www.tradingview.com/x/roGwDQNn/

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

XRP, a 14.-ei fordulat után kialakult egy emelkedő trend, ezt a rózsaszín támasz is elég jól mutatja,  ez a trend folytatódhat ha a 18.-ai 0.37$-os csúcs átlépésre kerül, majd a következő csúcsot várhatóan a 0.43$-os ellenállás magasságában kijelöli, de ez még csak egy kívánság, lényeg hogy tartsuk az emelkedő trendet. Ezt az emelkedő trendet nem lesz egyszerű feladat megtartani,  mivel az utóbbi 12 óra mozgása, igencsak rátapadt erre a rózsaszín támaszra, tapasztalatok alapján hamarosan átlépésre is kerül, hacsak időközben a Bitcoin be nem dobja, azt a 200$-os emelkedő csomagot.

Pillanat kép 1 órás: https://www.tradingview.com/x/yXU45Tvo/
Pillanat kép napos: https://www.tradingview.com/x/xAO4GZgb/

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

REP,  a 200-as mozgóátlag átlépésének problémáját, a tegnap dél környékén kialakult kisebb emelkedő hullám sem tudta megoldani és ahogy látjuk később még az 50-es mozgóátlagot is elvesztettük. Kezdhetjük újra, viszont talán ez most kicsit könnyebb lesz ha a 200$-os Bitcoin emelkedés nem hagy minket cserben.  Ezzel már átléphetnénk a 200-as mozgóátlagot és így talán már könnyebb lesz a megkapaszkodás és tovább léphetünk a lila ellenállás, 22.5$ környéki érintésének irányába.

Pillanat kép 1 órás: https://www.tradingview.com/x/mYA7GG1u/
Pillanat kép napos: https://www.tradingview.com/x/PEj4vwGp/

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

ETC, a lila támasszal követett 3 napos emelkedő trend sajnos megszakadt,  mivel benéztünk a 13$-os támasz alá. Ezzel kialakult egy enyhén csökkenő sáv, ennek most remélhetőleg visszamászunk az ellenállására 14$ környéki érintéssel. Viszont az emelkedő trendnek és a most látható a csökkenő sávnak köszönhetően, kialakult egy zászló alakzat, amellyel 4.8$-os  emelkedő hullámra nyílik lehetőség, ennek ha a tegnap kialakult támasz érintés lesz az alja, akkor 17.62$-os kisebb ellenállás érthető el.

Pillanat kép 1 órás: https://www.tradingview.com/x/vTXRPzKs/
Pillanat kép napos: https://www.tradingview.com/x/QoRwvQ2j/

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

XMR,  fej-váll alakzattól vártuk főleg itt is az emelkedést, ebben úgymond fél sikert értünk el, de már a 100$-os ellenállásnak is örülhetünk, amit kár hogy újra elvesztettünk. Nagyon nem hiányzott, a tegnapi elég intenzív medve támadás,  amit az 50-es mozgóátlagnak sikerült megfogni, de sürgősen szükség lenne a Bitcoin 200$-os segítségére, amellyel még elérhető a kék X-el jelölt, kék ellenállás érintés 110$ magasságában és egyúttal a fej-váll alakzat alapján várt célba érkezés.

Pillanat kép 1 órás: https://www.tradingview.com/x/s3OZlt6f/
Pillanat kép napos: https://www.tradingview.com/x/YaQxHGkR/

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

NXT, a piros emelkedő sáv mutatott egy trendet, ami szerencsére még annak ellenére sem vesztettünk el, hogy kiléptünk a sávból, de ha csökkenéssel folytatjuk ez bekövetkezik a zöld előző támasz magasságában. Tehát elég világos hogy csak a Bitcoin mentheti meg a szituációt, azzal a minimum 200$-os kiugrással.

Pillanat kép 1 órás: https://www.tradingview.com/x/GjfME5oz/
Pillanat kép napos: https://www.tradingview.com/x/f7zcfG78/

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

STR, nem a legjobb előjelekkel várjuk a folytatást, erre főleg a piros emelkedő sáv utal, mivel ha ez egy csökkenő zászló része, akkor azzal 0.20$ környékére is visszaeshetünk. Szinte mindenhol a nagyjából 200$-os Bitcoin lehetőség mentheti meg a helyzetet, ebben bízhatunk itt is, főleg azért hogy a napos fenyegetettség enyhüljön.

Pillanat kép 1 órás: https://www.tradingview.com/x/vAj1Jqwi/
Pillanat kép napos: https://www.tradingview.com/x/MNtjSdom/

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

BCH, talán ez az egyetlen kivétel, ahol jól jött a Bitcoin által kikényszerített visszaesés,  mivel ezzel konkretizáltuk  a jobb oldali váll rész, tehát már csak az emelkedése van szükség. Ez azonban nem ennyire egyszerű, mivel a piros kisebb támasz, emelkedő sávként az ezt megelőző csökkenő hullámmal együtt, máris egy zászló lehetőséget állítható elő, 500$-os szinten történő visszaesés lehetőségével. Tehát amennyire kellett a tegnapi csökkenés, ugyanennyire kell a mai 200$-os lehetőségbe történő belekapaszkodás, amellyel visszajuthatunk a váll vonalra, de még ott sem lesz egyszerű továbblépni Bitcoin támogatás nélkül.

Pillanat kép 1 órás: https://www.tradingview.com/x/rALHu7el/
Pillanat kép napos: https://www.tradingview.com/x/VjqsRHfa/

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

NEO, szerintem a tegnapi visszaeséssel itt is megtaláltuk a jobb oldali váll rész alját,  tehát a folytatás viszonylag egyértelmű, emelkedéssel visszajutni a váll vonalra. Ezt ugyebár egy intenzív emelkedéssel kellene megtenni, alkalmazkodva a napos idősík lila ellenállásának határozott gyertyával történő átlépéséhez. Ehhez viszont kevés lesz a Bitcoin 200$-os emelkedési lehetősége, ennek legalább a duplájára lenne szükség vagy arra, hogy az itteni ár is beleszóljon ebbe az emelkedésbe, reméljük ezt valamelyik kínai barátunk is meghallotta!

Pillanat kép 1 órás: https://www.tradingview.com/x/69M09xYV/
Pillanat kép napos: https://www.tradingview.com/x/D7fraDux/

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Napi elemzések a steemit.com oldalán is elérhetőek, ahol a szavazatoddal még egy kis plusszal is hozzájárulhatsz az elemzéshez! Illetve ha van javaslatod mivel tehetném még érdekesebbé a napi elemzéseket azt is jelezd, plusz ha van kritikád azt se tartsd magadban. Legfontosabb pedig hogy mindig kérd ki más elemzők véleményét is ne csak egy alapján dönts!

https://steemit.com/@cryptoparaszt
https://www.facebook.com/groups/CryptoTraderHungary/
Ha úgy érzed támogatnál...   BTC 142DRhk1b522S5e3B7Cn1pParJnrVjEF3s
egyéb lehetőségért érdeklődj pm!

Til

Srácok mi a helyzet a Petrodollar-al? Még amikor indult filóztam rajta , hogy veszek, ha másért nem kíváncsiságképp. Elég szépen menetel. Azonban mindenhol negatív híreket olvasok róla, sokan vicc kategóriába sorolják, egyenlőre ez nem látszik az árfolyamán.A másik a Te-food , ami ígéretes project-nek tűnik. Ki mit tud érdemes fektetni beléjük?

C:\> del c:\command.com

Karcsi papa

Lépjük át a 6,600$-os váll vonalat, az talán segít mindenkin!

Ez nem befektetési tanácsadás, tehát ha ezzel a szándékkal álltál neki olvasni ezt az elemzést akkor itt be is zárhatod az oldalt, viszont ha a jelenlegi mozgásra illetve az adott szituációból következtetve arra vagy kíváncsi, mi várható, akkor jó olvasást kívánok!

Picike Poloniex körkép 08.20!

BTC, egyértelmű hogy ezen fej-váll lehetőségen belüli mozgás, egyszerűbben követhető nagyobb idősíkon, de szerintem az apró részletek is lényegesek.  200$-os kiugrást vártunk, ezt kicsit elkésve de megkaptuk és ennél a pontnál ki is fulladt a dolog, az azóta láthatóan mozgás pedig  enyhe csökkenést mutat. Ezzel továbbra is benne vagyunk a bizonytalanságban, ahol tovább formálódhat ez a nagyobb fej-váll lehetőség, amihez még mindig egy nagyobb 400$-os medve gyertyára van szükség. Azért ilyenre és ekkorára, mivel ha tovább folytatódik ez a manipulált mozgás, akkor ebből esély van arra, hogy vissza is rántják pár órán belül ide a váll vonal közelébe, majd ha olyan az aktuális helyzet,  akkor folytathatjuk tovább felfelé.

Napos, tegnapi bika gyertya ha az előzőt betakarja vagy a nyitási szintje fölött zár, az mutathatta volna azt az erőt, ami a továbblépéshez szükséges. Helyette kaptunk egy olyan gyertyát, ami első ránézésre arra utal, amire a szaggatott vonallal is szeretnék utalni, tehát csökkenésre. Ezzel jól, de rosszul is járhatunk ha ez a csökkenő irányú mozgás átlépi korrekció kereteit és az egyáltalán nem elfelejtett 4,950$-os támasz irányába tesz határozott lépéseket.

Hetes idősíkon láthatunk néhány aggasztó dolgot gyertyákat tekintve. A piros színnel bekarikázott medve gyertyát követő 2. héten is túl vagyunk, ebben semmi változást nem láttunk az előzőekhez képest, minden alkalommal 2. heti gyertya hasonlít a mostanira. Ez azt feltételezi, hogy erre a hétre, semmi jóra nem számíthatunk csak egy nagyobb medve gyertyára, ami tökéletesen elérheti a 4,950$-os támaszt. Tehát jól csak akkor járunk ha szakítunk az előzőekben látható megszokással és kivételesen bika gyertyával zárjuk ezt a hetet, amelynek határozott emelkedést kell mutatni, de nem csak pár 100$-os gyertyára gondolok, hanem egy határozott minimum 1,500$-os ellenállást elérő gyertyára,  amellyel visszajöhetünk a csésze alakzat nyak vonalára, ezzel erősítve a további emelkedés esélyét.

Pillanat kép órás: https://www.tradingview.com/x/pfXkbvT3/
Pillanat kép napos: https://www.tradingview.com/x/3KOY5smz/
https://www.tradingview.com/x/P8JRGLX9/
Pillanat kép hetes: https://www.tradingview.com/x/iLVJHEtV/
Tavaly!: https://www.tradingview.com/x/DMlyuzLq/

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

ETH, tehát most a világoskék színnel lehúzod váll vonal környékén kellene mozognunk, de átaludtuk a tegnapi Bitcoin 200$-os emelkedő mozgását. Így kell rontani a helyzeten, majd most kíváncsian figyelni ha a Bitcoin csökkenéssel folytatja, akkor milyen szépen zuhanunk mi is utána. Viszonylag jól csak akkor járhatunk ha Bitcoin ezt a csökkenő irány mozgást, egy hitelen leszúrással hajtja végre vagy egyáltalán nem reagál rá az itteni ár, de az előzményeket tekintve nem valószínű hogy ez így történik. Napos tekintetben kicsit megnyugtatóbb a kép, de reméljük a rossz előjelek ellenére sikerül valamibe belekapaszkodni és tovább emelkedni az ellenállás irányába.

Pillanat kép 1 órás: https://www.tradingview.com/x/iZZOFRj5/
Pillanat kép napos: https://www.tradingview.com/x/PUCtQnPQ/

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

ZEC, a kék, majdnem emelkedő sáv ellenállását nem sikerült megerősíteni, mivel átléptük a támaszt.  Itt most ismét egy olyan sávot rajzoltam be zöld színnel, amelynek még legalább egy támasz érintésre szüksége van,  ami valahol 130$ környékén történhet meg ha tovább csökken az ár. Bitcoin tegnapi emelkedése elég rossz helyen érte az itteni árat, amellyel csak a 200-as mozgóátlagig sikerült felszúrni, tehát nem túl fényes a helyzet.

Pillanat kép 1 órás: https://www.tradingview.com/x/r8W6BNPa/
Pillanat kép napos: https://www.tradingview.com/x/VD9FEF3A/

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

DASH, a rózsaszín emelkedő sávban szeretnék eljutni az ellenállásra, viszont a jelenlegi mozgás ezt nem nagyon akarja. Átnéztünk ennek a sávnak a támaszán, de egy gyertyából még ne vonjunk le semmilyen következtetést, várjuk meg mit alkot a Bitcoin és arra mi lesz az itteni reakció.

Pillanat kép 1 órás: https://www.tradingview.com/x/tF3Q13mP/
Pillanat kép napos: https://www.tradingview.com/x/PdjWXUYe/

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

LTC, a fej-váll alakzatunk kap egy utolsó esélyt ha már a tegnapi lehetőséget elmulasztotta.  Módosítás szükséges, ami a váll vonalat és a jobb oldali váll rész illeti. Viszont a helyzet egyáltalán nem mutat jól,  sőt ha a most berajzolt emelkedő sávot nézzük, illetve az előtte látható csökkenést, akkor az egy zászló alakzat,  amellyel 50$ környékére eshetünk vissza. Tehát ezen a helyzeten már csak a Bitcoin tud segíteni vagy rontani, izgalmas lesz a folytatás.

Pillanat kép 1 órás: https://www.tradingview.com/x/8M5CQej2/
Pillanat kép napos: https://www.tradingview.com/x/ivsUkm6v/

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

XRP, piros nyilall már tegnap egy hasonló lehetőséget jeleztem, de a Bitcoin várható és meg is valósult emelkedése megakadályozta ezt a támasz átlépést, viszont mivel itt ki is fulladt a dolog és szépen beszürkültünk ismét a mozgásban, ez lehetővé teszi a jelenleg látható támasz átlépést. Ez még csak egy gyertya, tehát sok mindenre nem alkalmas, mivel még leszúrással is végződhet, a folytatásban azonban már nem mindegy milyen gyertyák következnek, reméljük max 2 gyertyát követően sikerül a támasz közelében visszakapaszkodni.

Pillanat kép 1 órás: https://www.tradingview.com/x/X52gYDFO/
Pillanat kép napos: https://www.tradingview.com/x/Uot9CY9z/

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

REP,  a Bitcoin 200$-os emelkedése, sajnos az itteni árra nem nagyon tudott hatni,  mivel pont egy leszúrás aljánál érte az itteni árat,  tehát valószínű a leszúrást ennek köszönhetjük, de mivel további támogatás nem érkezett oldalazással folytattuk. Tegnap is elég fenyegető volt a támasz átlépés lehetősége, ez most sincs másképp, tehát elég világosan látszik, hogy ismét a Bitcoinra várunk, jó és rossz értelemben egyaránt.

Pillanat kép 1 órás: https://www.tradingview.com/x/y8yS1xlq/
Pillanat kép napos: https://www.tradingview.com/x/spNtF4ze/

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

ETC, nem mondhatjuk rossznak azt a helyzetet, hogy sikerült a 13$-os támasz fölött maradni  és ezzel fenntartani a zászlóval történő emelkedés lehetőségét. A piros sáv ellenállására jutást, az 50-es mozgóátlag akadályozta és akadályozza most is, viszont lassan bezárul a kör és az 50-es mozgóátlag találkozik a 13$-os támasszal. Tehát az 50-es mozgóátlag határozott átlépésére lenne szükség ha eredményt akarunk elérni és nem a 10$-os támasz közelében várni az ítéletet.

Pillanat kép 1 órás: https://www.tradingview.com/x/SrmZNkYF/
Pillanat kép napos: https://www.tradingview.com/x/I5795Xw7/

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

XMR, nagy küzdelem folyik a 100$-os ellenállás és az 50-es mozgóátlag között.  Az 50-es mozgóátlag lefelé szeretné húzni az árat, a 100$-os ellenállás viszont azt szeretné, hogy átlépjen rajta a mozgás és tovább haladjunk a kék ellenállás irányába. Ebben a harcban kellene a Bitcoinnak igazságot szolgáltatni, ami biztos nem fog elmaradni, már csak az a kérdés ez kinek válik a hasznára.

Pillanat kép 1 órás: https://www.tradingview.com/x/GieDpJ9R/
Pillanat kép napos: https://www.tradingview.com/x/nq0CGMvV/

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

NXT, nyugodtan aggódhatunk, mivel egy csökkenő irányú zászló lehetőséggel visszatérhetünk a 0.06$-os szint környékére, tehát a napos idősíkon jelentőséggel bíró támaszok közelébe. A mozgóátlagok mint két mágnes taszítja egymást, ennek is köszönhetjük ezt a sávot. A tegnapi Bitcoin lehetőséggel kiléphettünk volna felfelé ebből a sávból, de a kiugrás pont a támasznál érte az árat, ezért csak az ellenállásig jutottunk, ahol még a 200-as mozgóátlag is közbeszólt.

Pillanat kép 1 órás: https://www.tradingview.com/x/GMAP8eBz/
Pillanat kép napos: https://www.tradingview.com/x/W9d3zhxq/

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

STR, a piros csökkenő irányú zászló, az idő elteltével sem sokat változott, kisebb módosítással de továbbra is csúnya képet mutat. Az emelkedő sávon csak nyújtani kellett, illetve a piros nyilat egy csúccsal feljebb helyezni a Bitcoin kiugrásnak köszönhetünk, viszont utána eléggé bealudt a mozgás. Jelenleg átléptünk támaszom és most a 200-as mozgóátlagra van bízva megindulunk e, a nyílnak megfelelően vagy sikerül irányt váltani.

Pillanat kép 1 órás: https://www.tradingview.com/x/P5qIHPZP/
Pillanat kép napos: https://www.tradingview.com/x/uMdKkVSt/

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

BCH, tegnap kijelöltünk egy elég határozott jobb oldali váll rész, ahonnan a Bitcoin kiugrást megelőzően sikerült 580$-ra visszaerősödni, de sajnos a kiugrás előtt visszaestünk 560$ környékére, ezzel meg is hiúsult a váll vonal elérése, mivel csak ezt a 20$-os csökkenés tudtuk nagyjából visszakorrigálni. Azóta csökkenéssel folytatjuk, elérve a tegnapi váll alját, felkínálva a dupla alj lehetőséget, ami nagy valószínűséggel ez utolsó esély a fej-váll kialakulására.

Pillanat kép 1 órás: https://www.tradingview.com/x/PVEvbaxH/
Pillanat kép napos: https://www.tradingview.com/x/BbsQHwQK/

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

NEO, nagyon lassan araszolunk felfelé, ez nem tesz jót a lila fej-váll lehetőségünknek. A Bitcoin kiugrás annyit segítek rajtunk, hogy most nem a 200-as mozgóátlag környékén mozgunk, de sokkal jobban is elsülhetett volna a dolog ha a  kiugrást megelőzően, nem lépünk vissza majdnem 2$-t, tehát elérhettük volna a váll vonalat 21.50$ magasságában. A mai mozgással ha hasonlít a tegnapira, akkor szenvedősen, de eljuthatunk a váll vonalra, reméljük ezt a szenvedős mozgást megkönnyítjük annyival, hogy a Bitcoin segítsége előtt nem kezdünk bele ismét egy csökkenő mozgásba.

Pillanat kép 1 órás: https://www.tradingview.com/x/fKTgqYow/
Pillanat kép napos: https://www.tradingview.com/x/fFUXZkm2/

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Napi elemzések a steemit.com oldalán is elérhetőek, ahol a szavazatoddal még egy kis plusszal is hozzájárulhatsz az elemzéshez! Illetve ha van javaslatod mivel tehetném még érdekesebbé a napi elemzéseket azt is jelezd, plusz ha van kritikád azt se tartsd magadban. Legfontosabb pedig hogy mindig kérd ki más elemzők véleményét is ne csak egy alapján dönts!

https://steemit.com/@cryptoparaszt
https://www.facebook.com/groups/CryptoTraderHungary/
Ha úgy érzed támogatnál...   BTC 142DRhk1b522S5e3B7Cn1pParJnrVjEF3s
egyéb lehetőségért érdeklődj pm!