Hírek:

Az újonnan regisztrálók nézzék meg a spam mappában a megerősítő levelet!

Main Menu
Menu

Üzenetek megjelenítése

Ez a szekció lehetővé teszi a felhasználó által írt összes hozzászólás megtekintését. Vedd figyelembe, hogy csak azokba a fórumokba írt hozzászólásokat látod, amelyekhez hozzáférésed van.

Üzenetek megjelenítése Menu

Üzenetek - egosumquisum

#1
Idézetet írta: elbandi Dátum december 09, 2017, 03:36:34 DÉLELŐTT
Jobarattal tanakodtunk ezen egy kicsit, es arra jutottunk, hogyha az "Árfolyamnyereségből származó jövedelem" sorba irjuk be a bitcoin, akkor 14% eho-t kell fizetni utana.
Aha, mi is így szeretnénk. Kár, hogy NAV nem ért egyet:
http://digitalcash.hu/2017/11/11/igy-adozz-bitcoinod-utan/
https://youtu.be/N3eWiZ5oIA4?t=9247
#2
Komolyabb tapasztalatom POS-sal a NXT kapcsán van, elég so-so működött mindig is, de leginkább azért mert a megtérülés rendkívül alacsony volt a forgeolásra, asszem évi 1-2% között mozog.

A megfelelően súlyozott motiváció irgalmatlan fontos, ha túl kicsi egész egyszerűen senkit nem érdekel, ami nem csak közösségépítő szempontból problémás, hanem a blocklánc biztonságát is kockáztatja. Ha meg túl nagy akkor nagyon durva dolgok tudnak történni. Abból ami a Lisk-kel történt a rosszul belőtt reward méret miatt (mostani árfolyam alapján egy lisk delegate úgy 800 ezer dollár profitot termel évente) abból egy könyvet tudnék írni. Olyan politikai és pénzügyi csatározáshoz vezetett amit amit egy politikai triller megirigyelne. (Spoiler, a kínaiak győztek és a rendszer keményen sebezhető jelenleg.)

Ellenpélda az Ark, ami direkt a Lisk példájából okulva változtatott a szavazati rendszeren (1 account 1 szavazat a lisk 101/account szavazatához képest), ami rengetek pool delegatot eredményezett, kisebb profitot és egy rugalmasabb rendszert, amiben a forgalomban lévő coinok brutál magas aránya szavaz, jelenleg 59%.
#3
Idézetet írta: Uhura Dátum december 05, 2017, 12:43:11 DÉLUTÁN

Én mindennhol leírtam benne vagyok csináljuk .. én a közgazdasági alapokon nyúgvó dolgokban tudok , és akkarok résztvenni.

Aktívan nem szeretnék részt venni benne, így is épp elég elfoglalt vagyok, de ha előálltok egy jó koncepcióval számíthattok rám mint Angel Investor.

Egy javaslat, tudom, hogy errefelé legtöbben POW pártiak, mert az egész közösség a bányászat köré alapult, de erősen tudok javasolni egy DPoS konszenzusú coint. A delegate rendszer egyben motiváló és közösség teremtő erejű, valamint sok elemében hasonlít a bányászatra, mert ha jól vannak belőve a paraméterek akkor lesznek nagyhalak akik képesek a saját delegátjaikat beszavazni, de a legtöbb delegate pool lesz, azaz a rewardot kifizeti a szavazóinak. Ez elegendően motiváció erejű ahhoz hogy egy élő valami legyen a project, folyamatos közösségi aktivitással.

Bárki aki birtokol bármennyi coint nem csak hatással lehet az egész rendszer működésére, hanem aktívan profitálhat is belőle. Ez a konszenzus mechanizmustól függ hogy mennyit, de pl a két legnagyobb ilyen coin a Lisk jelenleg cirka éves 15% hozamot produkál poolokra szavazva, az Ark 10% körül.

Ha ez megvan utána lehet építkezni és a technológiára, hasznos dolgokra koncentrálni. Ennek hiányában viszont a tapasztalat alapán nem fenntartható az érdeklődés hosszútávon. Jó példa erre a Lisk eredetije, a Crypti, ami ugyanúgy DPoS volt, de nem inflálódó coin volt, a reward hiányában pedig senki nem volt hajlandó szervereket futtatni a közösségből, a fejlesztők csinálták teljesen centralizálva a hálózatot.

#4
Idézetet írta: Uhura Dátum december 04, 2017, 11:08:39 DÉLUTÁN
Idézetet írta: nodeJS Dátum december 04, 2017, 11:04:17 DÉLUTÁN
Sziasztok, mennyi penzbol lehet egy coint elinditani es, hogy azt meglehessen vasarolni pl. a bittrex-en?


Most nem tudom mennyi a Bitrex tarifája , de alapból oda nem kerülsz be , benne avan a top 10 -be vagyis reális célként én elsőre max a cryptopiát tudnám elképzelni. És csak másod - harmad exchangenek a Bittrexet.


Speciel a Bittrex még korrekt is, sokszor pénz nélkül be lehet kerülni amennyiben egy korrekt project áll egy coin/token mögött, shitcoint már kevésbé listáznak maguktól.
Más komolyabb exchangekre vagy lehetetlen bekerülni (poloniex), megint mások brutál pénzeket kérnek. Binance 100-150 ezer dollárért listáz.
Egy csomó kisebb (koreai és hasonló) exchange, meg színtiszta scam kategória, minimális volumejaik vannak közben arra mennek rá, hogy aktívan megpróbáljanak lehúzni projectekről 2-5-10 bitcoinokat a listázásért (pl bit-z)
#5
Idézetet írta: Lord11 Dátum augusztus 30, 2017, 03:25:42 DÉLELŐTT
-egyéb jövedelem (78%-ra 15%szja+27% eho)
2017-ben 90%-ből 15%szja+22% eho
#6
Saját Coin Létrehozása / Re:Saját coin létrehozása
július 14, 2017, 10:16:50 DÉLUTÁN
Idézetet írta: Uhura Dátum július 14, 2017, 07:19:42 DÉLUTÁN
Oksa, ha már így összegyűttünk :D néhány tanács vagy aranyat érő tapasztalat ?

Nehéz kérdés, egy komplett könyvet megérne a téma. Szóval csak néhány kósza gondolat minden ICOról álmodónak:

- legyen egy határozott elképzelés mit akarsz megvalósítani. Mi a project célja?
Ez nagyon fontos, mert 100x elő fog jönni ez a kérdés, interjúkban, potenciális befektetőktől és lehetséges partnerektől egyaránt. Ha te se tudod pontosan, csak azt tudod, hogy csinálnál valamit, nem fogsz tudni jó választ adni ezekre a kérdésekre.

- az időzítés minden
Ezek az ICO lázak hullámokban jönnek és hullámvölgyben erős handicappel indul az ICO. Ez a mostani főleg ERC20 alapú tokenekből álló kezd lecsengeni, 1-2 nagyobb csalódást okozó (indulás utáni árfolyam szemszögből) ICOra vagyunk attól, hogy alábbhagyjon a befektetői kedv egy hosszabb időre.

- az anonimitás ideje lejárt
Az első (NXT-et követő) ICO láz idején még minden fejlesztő anonim volt, de mára már minden fontosabb csapattagnak ott kell lennie névvel arccal, lehetőleg linkedin profillal a project mögött teljes mellszélességgel. Minimum 1-3 ember kell elfogadható angol tudással, mert videó interjúk, skype beszélgetések elengedhetetlen velejárói ennek

- tudd, hogy mire kapod a pénzt
Ne kerteljünk, emberek nem azért vágnak hozzá projectekhez 10-20-30-150 millió dollárnyi crypót mert olyan marhára hisznek az adott projectben. 90% azért tesz pénzt ICOba mert gyors nyereséget remél. Ha túl alacsonyak az ICO bevételi célok az pont annyira eltántorítja a befektetőket mintha túl magasak lennének. Az ICO célokat mindig az adott befektetői hangulathoz, a többi project méretéhez és céljaihoz kell szabni. (Egyébként mindenki ezt csinálja, nemrég láttam egy nagyobb project hogy variálta át a teljes disztribuciós célját egy héttel a hivatalos bejelentés előtt, csak mert rájöttek, hogy az eredeti elképzeléhez képest most többet tudnak beszedni. Az új és a régi elképzelés között úgy 100m dollár a különbség.)

- tudd mire akarod költeni a pénzt
Mennyi pénz kell minimum a kitűzött cél eléréséhez? A legnagyobb költség mindig a munkaerő így minimum azt kell tudnod, hogy hány embernek kell majd a projected dolgoznia állandó jelleggel és várhatóan mekkora fizetésekkel? Egyéb várható költségek. Ezeket szépen össze kell adni és az ICO minimumot meghatározni annyiban amennyi minimum néhány évre (vagy ha fix cél van annak az eléréséig) feltétlenül szükséges. Aztán ha ennél több jön be azt mindig van mire költeni. Utazás konferenciákra, előadásokra, jobb, több munkaerő, iroda céges háttér a projectnek. Na ez utóbbi egy külön történet. Drága és irgalmatlan bonyolult és hosszadalmas folyamat, de sokféle project már nem képes meglenni manapság valami legális háttér nélkül. Hogy mást ne mondjak, enélkül lehetetlen a project ügyeit FIATban intézni, márpedig sokszor ez kell.

- építsd a közösségedet
Egy aktív és lelkes közösség mindennél fontosabb, mert ők maguk motiválva lesznek hogy "eladni" a projectet másoknak, válaszoljanak alapvető kérdésekre hogy neked ne kelljen, stb. Ez valamilyen szinten önszerveződő folyamat egy jó projectnél de sok munka is van benne, illetve az ICOból mindenképp érdemes elkülöníteni egy nagyobb százalék coint bónuszokra. ICO előtt/alatt signature, translation, blog, social media, etc bónuszok, indulás után fejlesztői bónuszok, bug bónuszok, stb.
Ebben a legnehezebb megtalálni az egyensúlyt. Ha a kiosztott bónuszok túl nagy értékűek közvetlen indulás után minden bónusz vadász el fogja adni amit kapott és bezuhan az árfolyam. Ha viszont túl alacsony az értéke a részvevők... khm "minősége" (intelligenciaszintje) jóval alacsonyabb lesz.

Na, mára befejezem, mert ez komolyan egy könyvnyi téma annyi minden apróbb és nagyobb nüansz van.

Tudom ajánlani olvasásra ezt a több részes cikksorozatot ICO témában:
https://medium.com/iconominet/ico-2-0-what-is-the-ideal-ico-ee9d285a8939

Ugyanakkor halkan megjegyezném, hogy azért jócskán akad benne baromság is, illetve Iconomi-s emberkék sokszor azért nem "crypto észjárással" közelítenek a témához, inkább úgy jár az agyuk mint hagyományos befektetői piacon, bankszektorban járatos szakembereknek. A crypto meg ugye mint tudjuk más és gyorsan változó világ, ami igaz egyik nap az már nem biztos hogy másnap is úgy lesz.
#7
Saját Coin Létrehozása / Re:Saját coin létrehozása
július 14, 2017, 07:17:38 DÉLUTÁN
Idézetet írta: ZoltanCorionPlatform Dátum július 04, 2017, 02:43:35 DÉLUTÁN
Egy coin elindítása nagyon sok előzetes munkát igényel.

Ezt én is alátámaszthatom, személyes tapasztalatok alapján. Nem írnám le itt a project nevét, de szerves része voltam egy tavalyi sikeres ICOnak, a project jelenleg is top60-ban van a coinmarketcapon.

Több mint egy tucat embernek 4 hónap kemény munkájába került az ötleteléstől az ICO bejelentéséig eljutni, úgy hogy ezalatt gyakorlatilag ebből állt az életünk, napi 14 órában. (Csak az arányok végett: ha jól emlékszem olyan 150 ezer üzenetet generáltunk a privát Slackünkben ezidő alatt. )

Mindezt úgy, hogy egy nagyobb, összeszokott csapatból váltunk ki és kezdünk saját projectbe és nem volt szükségünk még embervadászatra is, illetve kapcsolati tőke szinten sem nulláról indultunk.

Szintén jó tudni, hogy egy sikeres ICO-hoz nem kevés pénz is kell. Promózás nélkül semmi nem működik, illetve lehetnek kulcsemberek akiket már ezidő alatt is fizetni kell, jó domain név vásárlás, grafika, escrow, utazás, ezer minden más pénzbe kerül. Nem véletlen, hogy egy csomó project még a hivatalos ICO előtt csinál egy private sale-t amiben nyomott áron elad valamennyi coint.
Mi inkább egy budget megoldás mellett döntöttünk, összedobtuk házon belül és próbáltuk a költségeket kordában tartani. Így költöttünk úgy 60 BTC körül, ha jól emlékszem.

Szóval egy sikeres projectet elindítani és mindehez pénzügyi hátteret biztosítani nem kis feladat, de a világért se beszélnék le senkit.
Számomra életem egyik meghatározó időszaka volt és csak azt tudom mondani bárkinek, hogy ha van egy jó ötlet és megvan hozzá az akarat, mindenképp érdemes belevágni.
#8
Sziasztok,

Szuper, a fórum átrendezés során ez a topik újra elérhető lett így végre alkalmam volt végigolvasni. (Korábban a kényes témák között új regként nem fértem hozzá, bár google árulkodott a létezéséről.)

Úgy látom ti is eljutottatok itt nagyjából arra az álláspontra amit nekem is sikerült kialakítani több hónapos kutatás után. Biztosat senki se tud és tök mindegy hogy adózol, egy esetleges NAV vizsgálat során a crypto bevételekkel kapcsolatos jövedelem olyan szívás forrása lesz, hogy az csak na.

Nem vagyok bányász így elsősorban a befektetésből/kereskedésből származó árfolyamnyereség utáni adózás kérdése érdekel. (KATA nem lehetőség számomra)

A legjobb és egyben logikailag leginkább védhető álláspontnak az tűnik miszerint ez külföldről, de nem Ellenőrzött tőkepiaci devizakereskedésből származó árfolyamnyereség.

Viszont a problémám ott van, hogy amennyire meg tudom ítélni a SZJA törvény itt bizony kihagy. Rendelkezik Ellenőrzött piacról jövő jövedelem adózásáról. Ez nem az. Rendelkezik árfolyamnyereségből származó jövedelem adózásáról, azonban abban a részben végig értépapír ügyletből származó árfolyamnyereségre hivatkozik.
Tehát kvázi nem találtam olyat, hogy mi van ha deviza kereskedésből, de nem Ellenőrzött tőkepiacon történt árfolyamnyereségről beszélünk.

Ha esetleg valaki tud konkrétumot ebben a törvényi vonatkozásban, lehetőleg SZJA és EHO törvény paragrafusokkal megtűzdelve, azt megköszönném.

Bónusz kérdésként tudja esetleg valaki, hogy kell-e negyedéves adóelőleget fizetni egy hazautalt összeg után, vagy majd az éves bevalláskor? Ezt szintén nem sikerült még tisztázni, pedig jó lenne nagyon.