Hírek:

Az újonnan regisztrálók nézzék meg a spam mappában a megerősítő levelet!

Main Menu
Menu

Üzenetek megjelenítése

Ez a szekció lehetővé teszi a felhasználó által írt összes hozzászólás megtekintését. Vedd figyelembe, hogy csak azokba a fórumokba írt hozzászólásokat látod, amelyekhez hozzáférésed van.

Üzenetek megjelenítése Menu

Üzenetek - fpeter

#1
Vásárhely / Re:Kínál
július 13, 2017, 07:00:34 DÉLUTÁN
Idézetet írta: Grabowsky Dátum július 13, 2017, 04:56:36 DÉLUTÁN...


Szia! Mármint üres keret? Az egy ami üres volt az pillanatok alatt el is kelt már. Vagy valamelyik 1060-as rig érdekelne egyben?
#2
Vásárhely / Re:Kínál
július 13, 2017, 03:30:10 DÉLUTÁN

Sziasztok! Koncepcióváltás miatt eladóvá váltak a következők:


2 komplett rig: 4x 1060-3G (7x gigabyte, 1x evga). Asrock H81, G1840, 4G DDR3, 80GB HDD, USB riserek, 700W kolink táp - jól bírja a terhelést, nem melegszik. Szellős rozsdamentes acél rigkeret, még 2 kártyát rá lehet tenni, de akkor kell egy hasonló plussz táp is! Ezek irányára 450e/db


6 darab gigabyte RX 470 4GB kártya - ennek a rigje el lett bontva, ezért csak a kártyák. Hynix ram, 1500 bios mod mellett 2050-2100MHz, így ~170MH/s az együttes ethash. Adom hozzá a tapasztalataimat, hogy meggyorsítsam az optimalizált üzembehelyezést! iá: 700e


Továbbá:
-1000W HP szervertáp 6x vastag kábeles 6+2P PCIe tápkivezetéssel valamint 3 kábelen 3-3 molex vég (5 és 12V). iá: 34e
-2db Asrock H81 BTC R2 alaplap 36e
-2db G1840 CPU 8e
-6db USB riser, részben 5/12V-ra alakítva de van köztük problémás! Annak lehet jó akinek sérült kábelt, PCIe véget kell pótolni, meg aki végigpróbálgatja hogy melyik jó és melyik nem... A 6db 5e
-1db üres rozsdamentes acél rigkeret, szellős (85cm), nagy nehéz kártyákhoz is jó. 10e


Az árak többnyire nem fixek, az alku annak kérdése hogy mi mindent viszel, kell e szállítási segítség, stb. Általában 1.5-3év garancia van rájuk, dobozok megvannak. Érd, Székesfehérvár, esetleg Bp vagy megegyezés alapján. Ha BTC, ETH, ZEC -el fizetsz akkor több alku férhet bele!


húsz-260-hetvennyolc-77, vagy fpeter8484 kukac hotmail pont com


#3
Kriptopénz Bányászás / Re:HDMI Dummy
június 08, 2017, 06:37:04 DÉLUTÁN
Idézetet írta: drizzt_do_urden Dátum június 08, 2017, 04:52:32 DÉLUTÁN
mit dobott ki a magikus bizbaszra?:)))))))))))))))))))))))))))))))

Egyszer régen a melóhelyen bevezettek egy új monitoring környezetet - nevet inkább nem mondok - ha rákerestél arra hogy xyz.com, akkor egy szadomazo és miegymás felnőttjáték webáruház főoldala jött be... :o Szóval alaposan járj utána mielőtt elnevezed a termékedet/szolgáltatásodat :)
#4
Kriptopénz Bányászás / Re:HDMI Dummy
június 08, 2017, 06:34:09 DÉLUTÁN
No úgytűnik hogy hétfőre ér ide az alkatrész utánpótlás, akkor nekifekszek az üzemnek :)

Magyar elnevezés? legyen HDMI dummy! Rózsaszínt hányok attól hogy az informatikában is mindent lefordítanak. Azt a pár szót miért nem lehet megtanulni angolul? Igazán hasznos, ha valami kreténül fordított hibaüzenetet dob fel a gép, átlagjános felhasználó ugyanúgy tanácstalan lesz hogy mi is az, mintha angolul jönne. Kedvenc példám erre annó egy Voodoo3 driverben: PCI löketek engedélyezése (PCI burst mode) - ha magyarul rákerestél akkor semmi értelmes találat. Angolul legalább az esélyt megadod rá hogy választ találj... :)
#5
Idézetet írta: ZsZolee Dátum június 02, 2017, 03:40:46 DÉLUTÁN...

Ugyanúgy belső forrástól, szöges ellentétét hallottam, mint amit te leírsz. :) a vezetőség érdeke PoS, különben az óriásvállalatok kihátrálnak.

Node dátumot, konkrét lépéseket hallottál? Mert az igényt én sem cáfoltam azzal amit írtam - valóban megvan az érdek mindkettő mögött, és egyszer meg is fog történni. Én csak azt cáfolnám amit itt ott a sajtó emleget, hogy őszre már meg is indulna a folyamat... Ez zőccség a forrásom szerint, mert őket, a fejlesztőket még nem állították rá a feladatra, így nagyjából lehetetlen a tempó.

@Skankhunt42: az ethereum az ethereum, a többi ethash-es az csak copy-paste klón. Ha az eth vezetősége úgy dönt hogy meglépik a váltást, akkor a többi válaszút elé kerül: vagy lemásolják az új kódot is, vagy megmaradnak a PoW vonalon de akkor jelentős helyzeti hátrányba kerülnek a magasabb tranzakciós költségeikkel és a további fejlesztést is nekik kell biztosítaniuk. És ez hosszútávon igaz a többi más algoritmust használó cryptocoinra is...
#6
Az a baj a leírtakkal - sajtó, youtube vlogok, stb - hogy egyrészt ők is csak totózgatnak mások írásai alapján, másrészt esetleg tudatosan manipulálnak.

Nyilván utóbbi rám is állhat :) de közeli, számomra megbízható belső fejlesztői információforrás szerint továbbra is csak az igény van meg bizonyos oldalról a PoS-ra váltásra, de ugyanúgy megvannak az érdekek a PoW melletti minél hosszabb megmaradás mellett is, és egyelőre nem született döntés, nem nyomták meg a piros gombot.

Ha ez megtörténik holnap, akkor is több hónap elméleti tervezés, mégtöbb hónap programozói szakasz, utána háttér tesztelés következik - legkorábbi időpontnak is 1+ évet merne tippelni, még akkor is ha holnap kiadják az ukázt fentről! De akár még évekig is elhúzódhat az egész. Másrészt maga az átállás sem úgy lesz hogy másnaptól nincsen bányászat, csak az új rendszernek a töredék energiaigénye miatt lecsökken a tranzakciós költsége - kevesebb share-t is ad majd - és ezért idővel a használói mind átpártolnak a PoS oldalra. De valószínűleg itt is lesznek jobb és rosszabb időszakok - sokan az első hírre bepánikolnak és eladják az eszközeiket - a global hashrate megtorpan/csökken, és lehet jön még egy szakasznyi jóvilág, de utána megint ahogy nő a diff, esik a profit idővel sorban kiszálnak a játékból, de ez ismét adhat egy kis haladékot a bentmaradóknak. Így hullámozva akár hosszú hónapokig, egy évig is eltarthat a lefelé ág, mire eléri azt a szintet hogy a profit már a villanyszámlára se elég. De ha közben a drasztikusan lecsökkenő pénznyomtatás megdobja az árfolyamokat - ugye a sok bányász most eladja amit termel, de ha ez elapad akkor hiány keletkezik a piacon, a smartcontract rendszer éledése pedig a vásárlási igényt sokszorosára tornázhatja, ez pedig felverheti az árfolyamot nagyon durván, és lehet még a tizedére/századára eső ETH profit is többet ér majd, mint a mostani. Ez az utóbbi nyilván nagyon optimista, de ebben a világban erre is szükség van, különben el se kezdtük volna :)
#7
Idézetet írta: dexter Dátum június 02, 2017, 10:52:12 DÉLELŐTT
bányászni lesz mit de hogy lesz-e elég profit az  itt a kérdés.Az este kiírtam a facéra a bányászok oldalára akik a kártyákat árulják ezt, hogy megszünik az eth bányászat 10 perc múlva törölték a beírásomat akkor ők már tudnak valamit sőt floridába vegán is mert az első nvidia kártyáját mutatja vajon miért?

Belső infóra alapozva, még sehol nem tart az az ETH váltás! Még az elméleti tervezés sincsne kiadva, nemhogy a programozói, tesztelői feladat... Ha holnapra megszületne a döntés, akkor is 1+ év mire bármit érzékelünk belőle, de lehet abból 2-3-4 is, és akkor se egyik napról a másikra lesz vége a bányászatnak, csak a PoS rendszer alacsonyabb tranzakciós költsége idővel majd leépíti a PoW rendszert - ott is lehetnek még rosszabb és jobb időszakok, amikor sokan kimenekülnek és fellélegzik a rendszer, viszont a "pénznyomda" szűkülése miatt meg várhatóan meredeken felfelé indulnak az árfolyamok... Mindenesetre most biztos nem adnám el a technikát mert addig még a sokszorosát behozhatják...
#8
Idézetet írta: marshall Dátum június 01, 2017, 11:27:28 DÉLUTÁN
SZiasztok,x16-ba milyen Risert használtok? én rendeltem egyet,de nem ad be semmit,semmi képet semmi,kártya megy elindul de kép nincs!Esetleg tanácsot tudtok adni milyen risert rendeljek oda?

Milyen riser? Egyáltalán külső tápos?
#9
Kriptopénz Bányászás / Re:HDMI Dummy
május 30, 2017, 09:24:24 DÉLUTÁN
Idézetet írta: Turcy086 Dátum május 30, 2017, 09:00:57 DÉLUTÁN
Idézetet írta: fpeter Dátum május 30, 2017, 08:49:10 DÉLUTÁN
Idézetet írta: Turcy086 Dátum május 30, 2017, 08:24:11 DÉLUTÁN
Nem teljesen HDMI dummy, de mégis HDMI.
Később, ha több gépem lesz, gondoltam veszek egy monitort amit csak rákötök arra gépre amelyikkel esetlegesen gond van.
Próbáltam 3-as HDMI kapcsolót, de semmi képet nem ad. Van valakinek bevált módszer?

jaja, végülis ez is a kártyák átverése lenne szóval érintőlegesen ide tartozik... :)

pontosan milyen 3-as kapcsolóról van szó, mechanikus vagy lehet benne elektronika is?

Végülis mindegy. Lényeg az, hogy ha mondjuk 3 bemenetes és mindegyikre rákötök egy riget, akkor kapcsolóval tudjam kapcsolgatni a rigek "képeit"
Vettem egy 2500 forintost, de azzal nem megy. Nem értem miért, néztem két független helyen. Sőt úgy sem megy, ha az asztali irodai gépbe iktatom be, pedig a LED világit rajta.

Ha sehol nem megy, akkor elég gyanús hogy rossz... Azért nem mindegy hogy van e benne elektronika, mert amelyikben nincsen csak mechanikusan átkapcsolja a vonalakat abban nem lesz duplikálva az EDID EEPROM tartalma sem. Ami elektronikus, az normál esetben lemásolja a monitor infóját és ezt kiolvashatóvá teszi mindegyik forrás számára külön külön, így a vidkártyák addig is azt hiszik hogy rá van kötve a monitor amikor éppen nem ők vannak kiválasztva. Így újraindítás esetén sem lesz 640x480 safe mode. A mechanikus erre nem képes, ott egyszerre csak 1 forrásra képes rákötni a monitor EDID EEPROM vezetékeit...
#10
Kriptopénz Bányászás / Re:HDMI Dummy
május 30, 2017, 08:49:10 DÉLUTÁN
Idézetet írta: Turcy086 Dátum május 30, 2017, 08:24:11 DÉLUTÁN
Nem teljesen HDMI dummy, de mégis HDMI.
Később, ha több gépem lesz, gondoltam veszek egy monitort amit csak rákötök arra gépre amelyikkel esetlegesen gond van.
Próbáltam 3-as HDMI kapcsolót, de semmi képet nem ad. Van valakinek bevált módszer?

jaja, végülis ez is a kártyák átverése lenne szóval érintőlegesen ide tartozik... :)

pontosan milyen 3-as kapcsolóról van szó, mechanikus vagy lehet benne elektronika is?
#11
köszönöm a pontokat, és egyben én is hozzátennék:

+zorg-tól vettem tápot, rendben zajlottak a dolgok
+etick-től vidkártyákat, alaplapokat, stb, és itt is minden rendben zajlott
#12
Idézetet írta: Artthur Dátum május 28, 2017, 08:13:23 DÉLUTÁN
Nem értek hozzá de ez jónak tűnik, mármint sokan a wifivel vezérelhető aljzatokat használják, tudom azzal sincs baj de egy power button megnyomás sokkal egyszerűbbnek tűnik.
Csak az lenne a kérdés hogy a power on ledet nézi alaphelyzetben akkor azt nem küszöböli ki ha kékhalállal megáll a gép ugye? néha csak befagy a gép ventik maxon pörögve azt sem indítja újra ugye?
Bár már az is jó dolog lehet ha távvezérelve te adsz neki utasítást hogy ideje megnyomni a bekapcs gombot, sok km-t megspórolhat vele úgy is az ember.

Hajrá, ha lesz kézzel fogható biztos rendelek egyet tőled.

Jó szerencsét!

A power on led csak arra jó, hogy tudja a vas hogy mikor van ki és bekapcsolva a gép - lehetne a táp 5V-ja is ez a jel, de ha már úgyis a power gomb miatt tüskékre csatlakozik akkor minek lenne többféle csatija, menjen ez is a tüskékre mellé. A továbbiakra egyrészt lehetne egy hálózati watchdog programot is használni amivel beszélgethet a board és tudja hogy fut a gép, de akkor még mindig csak az oprendszerről lenne infója. Ezért emlegettem a Claymore monitoring felületét én is, mert ott konkrétan lehet tudni hogy megy e a folyamat, egészségesek e a hashrate-ek - volt aki olyanra panaszkodott itt hogy ugyan le nem fagyott 1 GPU sem, de x idő múlva beesett a szám és mindig csak az újraindítás oldotta meg - másrészt akkor már a kártyák hőmérsékletét, ventik fordulatszámát/küzdelmét is lehet monitorozni. Ha pl kezd elporosodni a sok borda, az látszik abból ha azonos környezeti és GPU hőmérséklet mellett feltűnően többet pörögnek a ventik, ha pedig annyira retkes/kopott a venti hogy már ezzel sem bírja tartani a tempót akkor ugye elindul felfelé egyik másik GPU hőmérséklet is... Ezekről mind lehet értesítő emaileket küldeni, nagyban egyszerűsíti a managementet. Nyilván ez nem annyira az 1-2 rig-et otthon üzemeltetők problémája, de akinek távol van sok rig-je az örülhet majd egy ilyen szolgáltatásnak...

@lakat

Én is a vezetékes verziót preferálom, de pl az OrangePi Zero-n van wifi is, tehát ha valakinek az tetszik használhatja úgy is, és tényleg nevetséges az ára a kategóriájában - ugyan HDMI kimenete nincsen, de ezt leszámítva közel ott van a tudása mint bármelyik RPi-nek - a kevesebb RAM nem probléma ha nincsen grafikus megjelenítés, pár perl/python scriptnek a negyede is bőven elég lenne, így is ágyúval a verébre a 4 mag + 256/512MB RAM :)  De mehet RPi Zero-val vagy bármi mással, nagyon rugalmasra tervezem alapból, a szoftverek pedig univerzálisak lehetnek... Az az elképzelésem vele hogy a hardver mellé igyekszem pár induló alapfunkciót én magam implementálni, a többit pedig részben ráhagynám a közösségre - szerintem ha bedobom bitcointalkon, akkor akad pár fejlesztő aki meglátja benne a fantáziát és olyan csodákat művel a hardveremmel ami nekem addig eszembe se jutott... :o
#13
Kriptopénz Bányászás / Re:HDMI Dummy
május 28, 2017, 09:36:52 DÉLUTÁN
Idézetet írta: evko81 Dátum május 28, 2017, 05:53:21 DÉLUTÁN
Idézetet írta: fpeter Dátum május 19, 2017, 02:28:56 DÉLUTÁN
Idézetet írta: atideath Dátum május 19, 2017, 09:18:52 DÉLELŐTT...

Írtam neked emailt de se kép se hang! Kérlek nézz már rá vagy válaszolj, akár itt is megfelel fórumon.

Szia!

Tényleg nem jött még spambe se, pedig már mindenkinek válaszoltam az érdeklődésekre - nem tudom hol akadhatott el, akkor marad a privát, csak elsősorban az emailt preferálnám mert azt könnyebben adminisztrálom hogy kivel hol tart a folyamat, nehogy valaki elfelejtődjön/rosszul küldjek, stb...

Ha valaki küldött emailt de nem kapott választ akkor lehet hasonlóan járt a levele, jelezzétek itt plz, mindenkinek válaszolok még ha nem is perceken belül, mert néha aludni/dolgozni/utazni is kell... :)

Még jó, hogy írtam mailt és semmi válasz nem jött...
Fasza....

Május 18-án írtam...
De mindegy, megértem, hogy nincs. Meg, nem is kell.

Elnézésedet kérem, tényleg nem tudom hová tenni a dolgot... Összesen itt 3 kollégának volt problémája a mailcímemmel, ebből 2 gmail volt - talán a Tiéd is? De másik 8-10 különböző feladótól gmail-es levél meg gond nélkül átjött a napokban. Ezért írtam hogyha valaki úgy érzi hogy mellőzöm akkor írjon privátot is mellé, mert valami nem stimmel néha. Mindenesetre készítek egy gmail-es fiókot is rövidesen, hátha abba jobban eltalálnak a leveleitek...

Rajta vagyok a pótláson, mert az igény nagy a részetekről továbbra is, sőt... a szemem nevet, a kezem meg lekopik, annyi kell :)

Mégegyszer sorry, és jelzem azonnal ha van ismét alkatrészem!
#14
Sziasztok!

Egy ideje már dolgozgatok a saját megoldásomon. Egy shield-féleséget terveztem, ami a többi eszközhöz hasonlóan az alaplap on/off gombját képes megnyomni, illetve a power on led visszajelzéséből tudja hogy a gép megy e éppen. Nagyon rugalmas, a következő platformokra lehet stabilan rádugni, több rétegben összefogatni csavarozással:

- Arduino UNO, MEGA, Leonardo, stb és egyéb hasonló lábkiosztású ARM/stb boardok - lehet USB-s I/O shield, de szendvicsbe lehet fogni egy ethernet shield-el is
- Wemos D1 R2 wifi-s Arduino ready modul ESP8266 csippel
- Raspberry Pi 1/2/3, esetleg Zero is, csak ott nem lehet minden csavart használni
- A legtöbb RPi formátumú klón board, mint Orange Pi, BananaPi, stb
- OrangePi Zero, amit 11$-ért meg lehet már kapni és ethernet és wifi is van rajta
- vezetékezve cirka bármi ami tudja kezelni az MCP23017 I2C GPIO csippet



Egy board összesen 8 gépet képes kezelni: 8 gombot tud megnyomni és 8 led visszajelzést figyelni. Jumperekkel az I2C cím módosításával összesen 8 board fűzhető egymásra, így 64 gépig bővíthető. Oda-vissza optocsatolókkal van izolálva a zavarok elkerülése végett, és tetszőleges hosszú UTP kábelekkel lehet a gépeket bekötni RJ45-8P aljzatokba. Egy sok méter hosszú olcsó hálókábel kettévágásával 2 gépet lehet bekötni - nincsen sok elkolbászoló vezetékszál, könnyű kábel management...

Ez eddig ugye egy specializált I/O shield, a lényeget az alá dugott platform szoftvere adja majd. Egy ethernet shield-el kombinált arduino-val lehet hálózati I/O panel, de egy okosabb platformmal már azt is meg lehet valósítani pl, hogy olvassa a Claymore monitoring információit és ha beesik egyik kártya hashrate-je határérték alá akkor utasítást adjon a gépnek egy újraindulásra. Ha nem reagál x mp-en belül akkor mehet a hardveres székkirúgás alóla. A lépésekről küldhet pl értesítő emaileket, így tudod ha egyik másik gép feltűnően sokszor szorul beavatkozásra. A kártyák hőmérsékletét is figyelheti, küldhet értesítést ha egyik másik fölé megy a megadott értéknek, illetve a túl sokat pörgő ventillátort is riportolhatja. A mérete most kb 10x8.5cm, és egy hálócsatinyi vastagságú + amire rá van dugva...

Emlegettétek itt a fogyasztás kérdését is, de active energy-t / true RMS-t mérni messze nem olyan egyszerű. Most egy Eastron SDM-230-MODBUS mérőt használok - akár ezt is el tudja érni egy RPi-szerű eszköz, olvasni az aktuális és összesített fogyasztást és ebből is riportokat küldhet, de ez már nem elhanyagolható plusszköltség...

Más hasznos ötlet esetleg? Amíg nem materializálódik, addig még nem nyitok neki saját topikot...
#15
Kriptopénz Bányászás / Re:HDMI Dummy
május 28, 2017, 04:39:58 DÉLUTÁN
Sziasztok, köszönöm szépen a pozitív visszajelzéseket! Egyelőre kifogytam az alkatrészekből, az utánpótlás folyamatban és talán túl sokat sem kell már rá várni. Van még pár postázatlan csomag, azokat hétfőn intézem is... Jelentkezek ha ismét lesz!
#16
Kriptopénz Bányászás / Re:ETC bányászat
május 28, 2017, 09:55:41 DÉLELŐTT
Idézetet írta: raffiakötö Dátum május 28, 2017, 07:33:54 DÉLELŐTT
Idézetet írta: Fireball Dátum május 03, 2017, 01:32:52 DÉLUTÁN
Megírná valaki aki most éppen ETC-t bányászik, hogy mekkora hashrate-el mennyi volt a kifizetése 24 óra alatt?

május 25-e óta 400 mhs-el napi 3 etc jön az ethermine.org-on bányászva...

3 napja még tényleg 2 körül hozott nekem is a 176 mhs, az utóbbi 13 óra statisztikája viszont már éppen benézett 1.5 / nap alá 1-2 századdal...
#17
Kriptopénz Bányászás / Re:VGA választás bányászathoz
május 26, 2017, 12:27:06 DÉLUTÁN
Idézetet írta: Dzsenő Dátum május 26, 2017, 10:25:46 DÉLELŐTT
  Szisztok, találtam Sapphire RX 470 4G kb 68FT-os áron vegyem meg szerintetek?:)

Elméleti matek: átlagos 470/570 60e volt, amíg volt. Totális akadozás van utánpótlás fronton, ha 1-2-3 hét múlva ismét lesz itt ott pár darab, esélyes hogy nem fogják 60e-ért odaadni - és nagyon csak "ha", mert esélyes hogy akkor se nagyon lesz sehol. Jelen árfolyamokon 200+ $ profit hetente egy 6-os rigen. Ossz-szorozz, hogy megkockáztatsz e pár tízezer plusszt azért cserébe hogy azonnal termelhess, szemben az abszolút bizonytalan több hét várakozás veszteségével... Ha én tudnék 68-ért, azonnal vennék, ha esetleg van feles készlet ott amit Te nem vennél meg akkor plz jelezd! :)
#18
Kriptopénz Bányászás / Re:USB Riser
május 25, 2017, 11:52:56 DÉLUTÁN
Idézetet írta: mr_nobody Dátum május 25, 2017, 09:08:28 DÉLUTÁN
Ahoi! Ha a tápomon van molex csatlakozó akkor ugye kihagyhatom a  riser-es sata - molex  átalakítót :) ?

Természetesen, minél kevesebb csati annál jobb! Én amúgy is az anti-SATA-power hívő egyházhoz tartozok :) Bár én egyelőre szervertápolok, de ha normál ATX táppal abba a problémába futnék hogy nincsen elég molex (és garanciális, nem cserélhetem le a csatit), akkor azt csinálnám hogy 2 SATA>molex adaptert használnék: egyik mehet a molexbe közvetlenül, a másikról meg levágnám a molexet és alulról a riserre felforrasztanám a vezetékeit. Így 2 párhuzamosított SATA power csatival már csak nem lesz gond hosszútávon. Illetve plusszban még megtenném azt is, hogy vagy ragasztószalaggal vagy zsugorcsővel "össze is fogatnám" a bedugott SATA csatikat, hogy biztosan ne tudjanak kimozdulni takarítástól, lökdöséstől, rezgésektől... szerk: talán a legyegyszerűbb és könnyen levágható egy kábelkötözőt átvetni a kimenő vezetékek között és úgy összehúzni erősen a csatikat...
#19
Kriptopénz Bányászás / Re:USB Riser
május 25, 2017, 10:45:45 DÉLUTÁN
Idézetet írta: drizzt_do_urden Dátum május 25, 2017, 10:36:02 DÉLUTÁN
de ez az x16 --->x1 -es szalagriserre is ervenyes? vagy csak az x16 ---x16 szalagriserre ? x1 en is tud aramot huzni az alaplapbol szalagriserrel? mert az usb riseres az nem hiszem huz az alaplapbol fel a kartyaba 12 voltot...

Az hogy hányszoros, az nem igazán számít:
http://pinouts.ru/Slots/pci_express_pinout.shtml
Táp szálak csak az első hasábban vannak ami mindenhol közös, a többi az mind órajel, adat és egyéb logikai funkciót lát el - ezek védettek, nem fog káros áram megindulni rajtuk. Elég egyszerű eldönteni, hogy melyik riser az ami biztosan veszélyes többtápos konfignál: aminél nincsen oldalbetáp, abban máshogy nem működhet bármiféle kártya (lehet az ugye wifi, tuner, ethernet bármi aminek nincsen külső tápja), minthogy az első hasábból a 12 és 3.3V ágakat is átköti. A külső betáposaknál pedig elméletben nem kéne hogy átkösse - USB-nél nekem a V003 és valami más egyéb nem igazán beazonosítható típuson kimértem és nem köti át sehol - de a külső tápos szalagkábeleseket jobb alaposan megvizsgálni... A külső táp nélküli szalagosak pedig garantáltan átkötik, legyen az 16>1x, 1>1x vagy bármi más...

<OFF> látom már alig 60km-re van a csomagod, holnap talán meg is kapod :) </OFF>
#20
Kriptopénz Bányászás / Re:USB Riser
május 25, 2017, 10:30:47 DÉLUTÁN
Idézetet írta: Székely Vegán Dátum május 25, 2017, 03:31:29 DÉLUTÁN
Idézetet írta: fpeter Dátum május 25, 2017, 10:24:06 DÉLELŐTT
Idézetet írta: somogyi betyár Dátum május 25, 2017, 08:48:16 DÉLELŐTT
A szalag rájzernek mi hátránya van az USB-sel szemben?
Használja valaki a sima szalagot?

Kicsit sérülékenyebb, kevésbé könnyen lehet elvezetni/rendezni mint az USB kábelt, ha dupla tápot használsz akkor el kell vágnod a táp szálakat, másrészt gondoskodnod kell a megfelelő erősségű oldal betápról - ha csak egy régi floppy típusú vagy vékony kanócon lógó molexe van az nagyon nem szerencsés - ezek az USB-s verzión szerintem profibban meg vannak oldva...

Nem kell elvágni semmit.
A sima szalag riseren nincs betáp.

Félreértettél, elvágni akkor kell ha több táp hajtja a rendszered! Ha pl A táp hajtja az alaplapod + 3 kártyát és B táp további 3 kártyát, akkor ha a B tápról működő kártyák alatt nem szakítod meg a táp szálakat, akkor az áram egy részét az alaplapból az A táptól kapja, a másik részét a külső csatlakozóból B táptól, így bár nem dokumentált a VRM körök belső felépítése, de benne van a pakliban hogy a két 12V-ot gyakorlatilag szembekötöd, ami pedig nagyon veszélyes mutatvány.

Nem vagyok elektromérnök, konyhanyelven szedtem össze magam is a tudásomat de megpróbálom hasonlóan le is írni - ha valaki hozzáértő hülyeséget lát benne akkor mondja nyugodtan! :)

Szóval képzelj el két csapot, amiből a vizet szembekötöd egy T közösítőben, ahol középen folyik ki tovább a víz. Normál esetben ez ugye működhet. De a kapcsüzemű VRM az nem egy analóg csapnak felel meg, ahol elszűkíted a csövet és csak annyi víz jön ki amennyit szeretnél, hanem inkább egy olyan mágnesszelep aminek két állása van - vagy nyitva, vagy csukva - és ezt rettentő gyorsan tudja változtatni, és a szabályzás ezzel állítja be a kimeneten a kifolyó víz mennyiségét. (ezt hívják PWM, vagyis pulse width modulation-nek) De ha ezt a kettőt szembekötöd és ellenütem alakul ki néha, akkor peches pillanatokban az egyik oldalról jövő lökés megtolhatja a másik oldalon lévő szelep mechanikáját és belezavarhat a szabályozásba, amitől elszállhat a kontrol és akár nyomás eséseket vagy túlnyomást okozhat apró tüskékben, rossz esetben akár totál tönkre is vághatja a szelepet a kínlódás/túlmelegedés és lehet onnantól telibe átengedi a bejövőt szabályzatlanul

Ha a riser megszakítja az alaplap felől érkező ágat, és oldalról betápol B táp, akkor a potenciális veszélyforrás ki van iktatva. Az adat és órajel differenciális szálain nem tud jelentős áram elindulni, illetve a céláramkörök kimeneteire nem a betáp közvetlenül kerül rá, így attól nem kell tartani hogy azon keresztül kialakulhatna a fenti jelenség...