Hírek:

Az újonnan regisztrálók nézzék meg a spam mappában a megerősítő levelet!

Main Menu

GPU tuning (tweak)

Indította drizzt_do_urden, december 02, 2016, 05:15:35 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználók és 8 Vendégek van a témában

somogyi betyár

Idézetet írta: Robertson Dátum május 31, 2017, 09:17:03 DÉLUTÁN
Idézetet írta: drizzt_do_urden Dátum május 31, 2017, 05:09:01 DÉLUTÁN
na akkor a start.bat ba inditsad a wattToolt is az ini fileokkal csak epp a miner program elott.

Tudnál mutatni példának egy start.bat fájlt hogy hogyan kell megírni hogy betöltse a wattTool beállításokat aztán indítsa a minert ?

+1
"Ahol akarat van, ott mód is akad"

Roller

#741
Sziasztok srácok!

Mostmár úgy érzem, jó úton haladok a bányászással kapcsolatos ismereteim bővítésében. Pár hónappal ezelőtt, amikor megérkeztek a kártyák, azt sem tudtam, mit csináljak velük, azon kívül,h tudtam,h mit hova kell rakni. Tegnap eljutottam oda, hogy Drizzt és a többiek segítségével megmoddoltam a kártyát és sikerült rendessen udervoltolni a rendszert.

A tegnapi manőverem végeredménye:

Msi RX480 4gb gaming x ZEC-en
hess: 292-294 a régi 270 helyett
fogyasztás: 85 W a régi 120-130 W helyett

Óriási változás ez a kártya alapbeállításaihoz képet és óriási értkék ez nekem, nemcsak a spórolás, hanem a tanuéás miatt is. Nagyon jó gondolkodású embereket ismertem meg itt. FagyiZoli, Vegan videóbóit nagyon csípem!! :D Ez egy nagyon fasza közösség és nagyon hálás vagyok azért a sok infóért, amit itt lehet olvasni. Minden jót és sikeres bányászást mindenkinek!


Til

#742
Idézetet írta: Roller Dátum június 01, 2017, 07:27:25 DÉLELŐTT
Sziasztok srácok!

Mostmár úgy érzem, jó úton haladok a bányászással kapcsolatos ismereteim bővítésében. Pár hónappal ezelőtt, amikor megérkeztek a kártyák, azt sem tudtam, mit csináljak velük, azon kívül,h tudtam,h mit hova kell rakni. Tegnap eljutottam oda, hogy Drizzt és a többiek segítségével megmoddoltam a kártyát és sikerült rendessen udervoltolni a rendszert.

A tegnapi manőverem végeredménye:

Msi RX480 4gb gaming x ZEC-en
hess: 292-294 a régi 270 helyett
fogyasztás: 85 W a régi 120-130 W helyett

Óriási változás ez a kártya alapbeállításaihoz képet és óriási értkék ez nekem, nemcsak a spórolás, hanem a tanuéás miatt is. Nagyon jó gondolkodású embereket ismertem meg itt. FagyiZoli, Vegan videóbóit nagyon csípem!! :D Ez egy nagyon fasza közösség és nagyon hálás vagyok azért a sok infóért, amit itt lehet olvasni. Minden jót és sikeres bányászást mindenkinek!
Ilyen fasza embereket tobbet kellene itt a forumon latni.Figyeltem a kezdetektol itt volt, tanult kerdezgetett.
Vegul osszespotolta a penzt a videokartyajara es orul a sikerenek.
Peldat lehet venni rola,annak a sok okos kezdonek aki alapbol 12 kartyaval indit,nem tudja hogy kell bedugni egy kartyat normalisan a slotba,kerdezni tud, de olvasni lusta,de mar a kovetkezo rigeken tori a fejet.  :o

Tehat Roller sok sikert, csak igy tovabb.
C:\> del c:\command.com

DrPascal

Idézetet írta: Roller Dátum június 01, 2017, 07:27:25 DÉLELŐTT
Sziasztok srácok!

Mostmár úgy érzem, jó úton haladok a bányászással kapcsolatos ismereteim bővítésében. Pár hónappal ezelőtt, amikor megérkeztek a kártyák, azt sem tudtam, mit csináljak velük, azon kívül,h tudtam,h mit hova kell rakni. Tegnap eljutottam oda, hogy Drizzt és a többiek segítségével megmoddoltam a kártyát és sikerült rendessen udervoltolni a rendszert.

A tegnapi manőverem végeredménye:

Msi RX480 4gb gaming x ZEC-en
hess: 292-294 a régi 270 helyett
fogyasztás: 85 W a régi 120-130 W helyett

Óriási változás ez a kártya alapbeállításaihoz képet és óriási értkék ez nekem, nemcsak a spórolás, hanem a tanuéás miatt is. Nagyon jó gondolkodású embereket ismertem meg itt. FagyiZoli, Vegan videóbóit nagyon csípem!! :D Ez egy nagyon fasza közösség és nagyon hálás vagyok azért a sok infóért, amit itt lehet olvasni. Minden jót és sikeres bányászást mindenkinek!

Gratula! Csak így tovább!

Következő lépésnek javaslom, hogy állj át ETC-t bányászni, kb. +30% bevételt hozna.
GPU 1080/890 MEM 2050/890 - így 29Mhs körül kellene hoznia.

Azután jöhet a duál SC/PAS...

Robertson

Idézetet írta: Robertson Dátum május 31, 2017, 03:27:39 DÉLUTÁN
Idézetet írta: drizzt_do_urden Dátum május 31, 2017, 02:20:24 DÉLUTÁN
Idézetet írta: Robertson Dátum május 31, 2017, 01:39:20 DÉLUTÁN
Sziasztok

Végigolvastam ezt a topikot de sajna nem találtam a választ a problémámra.
Rx470 4 gigás kártyákkal dolgozok 3msi 2gigabyte 1nitro. Szépen megy ETH+Pascalra 163 körüli hash stabilan. Nem fagy le !
De valamikor újraindítás után a wattTool elveszíti a beállításokat. Hiába mentem kártyánként a profilokat csak a Fan és Power beállításokat jegyzi meg.
Mi lehet a probléma ?
Segítségeteket előre köszönöm.

Amiert lemented a porfilokat az nem azt jelenti hogy be is tolti automatikusan ujrainditaskor. azt meg kell adni a start.bat filbe

WattTool.exe kartya1.ini kartya2.ini kartya3.ini ... stb annyit irsz ide ahany kartyad van es persze azokat az elnevezeseket irod be amiket te hasznaltal elmenteni a kartyad profiljait. es ez persze a miner program elott inditod pont.

es volt szo rola a forumon errol is. ha nem erted amit irtam meg irjal es akkor bovebben leirom...

Azt láttam hogy más is feltette a kérdést de a választ nem találtam rá.
Én úgy állítottam be a win10-et hogy amikor bekapcsolom indul egyből a miner. Ha leírnád nekem bővebben azt megköszönném.

Most gondolkozok lehet hogy ez a megoldás nem is lesz jó. (még kipróbálni nem tudtam). Mert mikor egy ujraindítás után elfelejti a wattTool a beállításokat és megpróbálom visszatölteni a wattToolba kézzel open profiles és betöltöm a .ini fájlt akkor is csak a fan és power beállításokat  tölti vissza... Ez mitől lehet ?

kidface

Idézetet írta: Robertson Dátum június 01, 2017, 01:28:17 DÉLUTÁN
Idézetet írta: Robertson Dátum május 31, 2017, 03:27:39 DÉLUTÁN
Idézetet írta: drizzt_do_urden Dátum május 31, 2017, 02:20:24 DÉLUTÁN
Idézetet írta: Robertson Dátum május 31, 2017, 01:39:20 DÉLUTÁN
Sziasztok

Végigolvastam ezt a topikot de sajna nem találtam a választ a problémámra.
Rx470 4 gigás kártyákkal dolgozok 3msi 2gigabyte 1nitro. Szépen megy ETH+Pascalra 163 körüli hash stabilan. Nem fagy le !
De valamikor újraindítás után a wattTool elveszíti a beállításokat. Hiába mentem kártyánként a profilokat csak a Fan és Power beállításokat jegyzi meg.
Mi lehet a probléma ?
Segítségeteket előre köszönöm.

Amiert lemented a porfilokat az nem azt jelenti hogy be is tolti automatikusan ujrainditaskor. azt meg kell adni a start.bat filbe

WattTool.exe kartya1.ini kartya2.ini kartya3.ini ... stb annyit irsz ide ahany kartyad van es persze azokat az elnevezeseket irod be amiket te hasznaltal elmenteni a kartyad profiljait. es ez persze a miner program elott inditod pont.

es volt szo rola a forumon errol is. ha nem erted amit irtam meg irjal es akkor bovebben leirom...

Azt láttam hogy más is feltette a kérdést de a választ nem találtam rá.
Én úgy állítottam be a win10-et hogy amikor bekapcsolom indul egyből a miner. Ha leírnád nekem bővebben azt megköszönném.

Most gondolkozok lehet hogy ez a megoldás nem is lesz jó. (még kipróbálni nem tudtam). Mert mikor egy ujraindítás után elfelejti a wattTool a beállításokat és megpróbálom visszatölteni a wattToolba kézzel open profiles és betöltöm a .ini fájlt akkor is csak a fan és power beállításokat  tölti vissza... Ez mitől lehet ?

Mentsd le ujra a Watttool beallitasokat a C:\Watttool konyvtarba

::-==[WATTTOOL INDITASA]==-
START "WattTool" /D C:\Watttool watttool.exe rx470_eth0.ini rx470_eth6.ini rx470_eth12.ini rx470_eth18.ini

TIMEOUT /T 5

::-==[BANYASZPROGRAM INDITASA]==-
START "ETH" /D C:\ETH "start.bat"

Persze az eleresi utat ird at :)

Robertson

Idézetet írta: kidface Dátum június 01, 2017, 03:09:13 DÉLUTÁN
Idézetet írta: Robertson Dátum június 01, 2017, 01:28:17 DÉLUTÁN
Idézetet írta: Robertson Dátum május 31, 2017, 03:27:39 DÉLUTÁN
Idézetet írta: drizzt_do_urden Dátum május 31, 2017, 02:20:24 DÉLUTÁN
Idézetet írta: Robertson Dátum május 31, 2017, 01:39:20 DÉLUTÁN
Sziasztok

Végigolvastam ezt a topikot de sajna nem találtam a választ a problémámra.
Rx470 4 gigás kártyákkal dolgozok 3msi 2gigabyte 1nitro. Szépen megy ETH+Pascalra 163 körüli hash stabilan. Nem fagy le !
De valamikor újraindítás után a wattTool elveszíti a beállításokat. Hiába mentem kártyánként a profilokat csak a Fan és Power beállításokat jegyzi meg.
Mi lehet a probléma ?
Segítségeteket előre köszönöm.

Amiert lemented a porfilokat az nem azt jelenti hogy be is tolti automatikusan ujrainditaskor. azt meg kell adni a start.bat filbe

WattTool.exe kartya1.ini kartya2.ini kartya3.ini ... stb annyit irsz ide ahany kartyad van es persze azokat az elnevezeseket irod be amiket te hasznaltal elmenteni a kartyad profiljait. es ez persze a miner program elott inditod pont.

es volt szo rola a forumon errol is. ha nem erted amit irtam meg irjal es akkor bovebben leirom...

Azt láttam hogy más is feltette a kérdést de a választ nem találtam rá.
Én úgy állítottam be a win10-et hogy amikor bekapcsolom indul egyből a miner. Ha leírnád nekem bővebben azt megköszönném.

Most gondolkozok lehet hogy ez a megoldás nem is lesz jó. (még kipróbálni nem tudtam). Mert mikor egy ujraindítás után elfelejti a wattTool a beállításokat és megpróbálom visszatölteni a wattToolba kézzel open profiles és betöltöm a .ini fájlt akkor is csak a fan és power beállításokat  tölti vissza... Ez mitől lehet ?

Mentsd le ujra a Watttool beallitasokat a C:\Watttool konyvtarba

::-==[WATTTOOL INDITASA]==-
START "WattTool" /D C:\Watttool watttool.exe rx470_eth0.ini rx470_eth6.ini rx470_eth12.ini rx470_eth18.ini

TIMEOUT /T 5

::-==[BANYASZPROGRAM INDITASA]==-
START "ETH" /D C:\ETH "start.bat"

Persze az eleresi utat ird at :)

Rendben. Köszönöm szépen a segítséget megpróbálom így.

zsidoka91

Ha rigbe kötöm a videókártyákat, muszáj egyformának lenni?

drizzt_do_urden

konnyebb a dolgod ha egyformak de amugy nem muszaj!

zsidoka91


karpy

Sziasztok!
Adott egy RX 480-as kártya.
Legújabb GPU-Z-vel lementettem róla a biost, Polaris Bios Editor 1.4-ben megnyitottam a stock biost, felülírtam a 2000MHz-es memória időzítést az 1750MHz-es adatokkal, elmentettem, majd ATI Winflash 2.7.4-el flesseltem.
Újraindítás után felkiáltójeles lesz az eszközillesztő, a Windows 10 leállítja az eszközt és csak 640x480-ba enged bohóckodni.
Amint visszatöltöm rá az eredeti bios-t, újra minden ok.
Először azt gondoltam, h a kártyával van vmi, esetleg nem bírja nagyobb órajelen az alacsonyabb időzítéseket, de ma megpróbálkoztam egy másik RX 480-as kártyával és ugyanez a probléma.
Van valami ötletetek, h mi lehet a gond?
Gábor

bazsy

Idézetet írta: karpy Dátum június 14, 2017, 08:54:37 DÉLUTÁN
Sziasztok!
Adott egy RX 480-as kártya.
Legújabb GPU-Z-vel lementettem róla a biost, Polaris Bios Editor 1.4-ben megnyitottam a stock biost, felülírtam a 2000MHz-es memória időzítést az 1750MHz-es adatokkal, elmentettem, majd ATI Winflash 2.7.4-el flesseltem.
Újraindítás után felkiáltójeles lesz az eszközillesztő, a Windows 10 leállítja az eszközt és csak 640x480-ba enged bohóckodni.
Amint visszatöltöm rá az eredeti bios-t, újra minden ok.
Először azt gondoltam, h a kártyával van vmi, esetleg nem bírja nagyobb órajelen az alacsonyabb időzítéseket, de ma megpróbálkoztam egy másik RX 480-as kártyával és ugyanez a probléma.
Van valami ötletetek, h mi lehet a gond?
Gábor
Driver milyen van fent?

pube111

Idézetet írta: karpy Dátum június 14, 2017, 08:54:37 DÉLUTÁN
Sziasztok!
Adott egy RX 480-as kártya.
Legújabb GPU-Z-vel lementettem róla a biost, Polaris Bios Editor 1.4-ben megnyitottam a stock biost, felülírtam a 2000MHz-es memória időzítést az 1750MHz-es adatokkal, elmentettem, majd ATI Winflash 2.7.4-el flesseltem.
Újraindítás után felkiáltójeles lesz az eszközillesztő, a Windows 10 leállítja az eszközt és csak 640x480-ba enged bohóckodni.
Amint visszatöltöm rá az eredeti bios-t, újra minden ok.
Először azt gondoltam, h a kártyával van vmi, esetleg nem bírja nagyobb órajelen az alacsonyabb időzítéseket, de ma megpróbálkoztam egy másik RX 480-as kártyával és ugyanez a probléma.
Van valami ötletetek, h mi lehet a gond?
Gábor
Töröld a drivert így:
http://www.szekelyvegan.info/forum/index.php?topic=851.msg7387#msg7387
majd tedd újra ezt a verziót:
16.11.5

marshall

sziasztok

szerintetek mi lehet a hiba?? adott 3drb rx 480 (msi)/1drb rx 470 (msi)/rx 470 asus strix/rx 470 nitro...ezek mind 4gb-sek es nem birom a fogyasztast lejebb vinni mint 1200watt... ha ez ala tolom vagy azonnal mihelyt elinditom a claymoret vagy egy kis ido utan fekete kepernyot vagy feher kepernyot vagy kek kepernyot ad be a gep... masnak megy alacsonyabb fogyasztassal nekem pedig nem sikerul...tudnatok helpelni??

drizzt_do_urden

kulon kulon allitsad be oket. egy kartya nem birja annyira mint a tobbi es fagy. ha ki tudod szurni melyik akkor annak egy kcisivel tobb aramot adsz es megvan oldva.

marshall

Idézetet írta: ddu Dátum június 14, 2017, 10:30:17 DÉLUTÁN
kulon kulon allitsad be oket. egy kartya nem birja annyira mint a tobbi es fagy. ha ki tudod szurni melyik akkor annak egy kcisivel tobb aramot adsz es megvan oldva.

oszinten csak attol felek hogy az 1300wattos evga gold 80plusz nem birja most levittem olyan 1150-re de felek hogy elfog menni a tap :( koszi amugy a tanacsot

RobRoy

Sziasztok!

Valaki MSI 470 8G (MICRON) kartyara tudna mondani 1 jo bios+ tuning beallitast?

25-nel nem sikerul tobbet kihoznom belole...
Esetleg mukodo biost is szivesen fogadok :)

karpy

Idézetet írta: pube111 Dátum június 14, 2017, 09:27:19 DÉLUTÁN
Idézetet írta: karpy Dátum június 14, 2017, 08:54:37 DÉLUTÁN
Sziasztok!
Adott egy RX 480-as kártya.
Legújabb GPU-Z-vel lementettem róla a biost, Polaris Bios Editor 1.4-ben megnyitottam a stock biost, felülírtam a 2000MHz-es memória időzítést az 1750MHz-es adatokkal, elmentettem, majd ATI Winflash 2.7.4-el flesseltem.
Újraindítás után felkiáltójeles lesz az eszközillesztő, a Windows 10 leállítja az eszközt és csak 640x480-ba enged bohóckodni.
Amint visszatöltöm rá az eredeti bios-t, újra minden ok.
Először azt gondoltam, h a kártyával van vmi, esetleg nem bírja nagyobb órajelen az alacsonyabb időzítéseket, de ma megpróbálkoztam egy másik RX 480-as kártyával és ugyanez a probléma.
Van valami ötletetek, h mi lehet a gond?
Gábor
Töröld a drivert így:
http://www.szekelyvegan.info/forum/index.php?topic=851.msg7387#msg7387
majd tedd újra ezt a verziót:
16.11.5
Sikerült, ezer köszönet!

Artthur

Idézetet írta: RobRoy Dátum június 14, 2017, 11:36:08 DÉLUTÁN
Sziasztok!

Valaki MSI 470 8G (MICRON) kartyara tudna mondani 1 jo bios+ tuning beallitast?

25-nel nem sikerul tobbet kihoznom belole...
Esetleg mukodo biost is szivesen fogadok :)

Ide jelentkezz be és szedegesd le ami kell:
https://anorak.tech/c/downloads

nekem low powerrel 27 körül mennek.

RobRoy

Idézetet írta: Artthur Dátum június 15, 2017, 12:03:28 DÉLUTÁN
Idézetet írta: RobRoy Dátum június 14, 2017, 11:36:08 DÉLUTÁN
Sziasztok!

Valaki MSI 470 8G (MICRON) kartyara tudna mondani 1 jo bios+ tuning beallitast?

25-nel nem sikerul tobbet kihoznom belole...
Esetleg mukodo biost is szivesen fogadok :)

Ide jelentkezz be és szedegesd le ami kell:
https://anorak.tech/c/downloads

nekem low powerrel 27 körül mennek.

koszi!