Elektromosság, Tápegység, Amperek és Wattok, meg a vezetékek

Indította Fagyi Zoli, december 04, 2016, 03:50:57 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználók és 8 Vendégek van a témában

dexter

gigabyte van egy 6 pines és egy 8 pines csati és mendkettőbe kell dugni

Laca012

Idézetet írta: dexter Dátum június 08, 2017, 03:28:12 DÉLUTÁN
gigabyte van egy 6 pines és egy 8 pines csati és mendkettőbe kell dugni

Ha mindkettőbe 6-ost dugsz is mennie kell.. Az a plusz 2 szál egyébként mindkettő test vezeték. A 6-osban van 3db test+ 3db +12V az a lényeg.


Dzsenő

   Szerintetek birni fogja a 2db geforce 1070est a 650Wos tápom? Elvileg kellene igaz?

auratum

Idézetet írta: Dzsenő Dátum június 08, 2017, 11:30:34 DÉLUTÁN
   Szerintetek birni fogja a 2db geforce 1070est a 650Wos tápom? Elvileg kellene igaz?
Darabja 180W körül eszik ha játszanak rajta. Bele kellene férnie bőven.

Dzsenő

Idézetet írta: auratum Dátum június 08, 2017, 11:36:51 DÉLUTÁN
Idézetet írta: Dzsenő Dátum június 08, 2017, 11:30:34 DÉLUTÁN
   Szerintetek birni fogja a 2db geforce 1070est a 650Wos tápom? Elvileg kellene igaz?
Darabja 180W körül eszik ha játszanak rajta. Bele kellene férnie bőven.

Köszi!

EpicShifty

Ha egy 750W-os tápon 4 db PCI-E 6+2 csatlakozó van, és 3 db 1070-es kari van darabonként 6 pines és 8 pines, hogyan lehet a legegyszerűbben rákötni? Azt már tudom, hogy mindkettőt be kell dugni, csak abban nem vagyok biztos hogy ezt ebben az esetben miként tudom megoldani, mit kellene még vennem. Találtam olyan kábelt, ami 6 pines anyából csinál két 6+2 pines apát. Ezt így nyugodtan köthetem egy kártyára?

dexter

A biostar bt 85 -ös lapokat most üzemelem, be éa a procitól számolva a harmadik és a hatodik slot nem ismeri fel a kártyát, ha átdugom másik slotba ugyanazt a kártyát akkor felismeri.Tudnátok segíteni mi lehet a gond?

ufss

#827
Idézetet írta: EpicShifty Dátum június 09, 2017, 04:30:15 DÉLELŐTT
Ha egy 750W-os tápon 4 db PCI-E 6+2 csatlakozó van, és 3 db 1070-es kari van darabonként 6 pines és 8 pines, hogyan lehet a legegyszerűbben rákötni? Azt már tudom, hogy mindkettőt be kell dugni, csak abban nem vagyok biztos hogy ezt ebben az esetben miként tudom megoldani, mit kellene még vennem. Találtam olyan kábelt, ami 6 pines anyából csinál két 6+2 pines apát. Ezt így nyugodtan köthetem egy kártyára?

6 pinesből két 6 pines ne csinálj, attól nem lesz több teljesítmény felvétel. Egy másik ágon kell hozzá áram, például két molexet átalakíthatsz egy 6os pcie-re.

Ilyen mondjuk : http://www.microstore.hu/4pinMolex-vga-6pin-atalakito-4World-06128-91357

EpicShifty

Idézetet írta: ufss Dátum június 09, 2017, 01:13:39 DÉLUTÁN
Idézetet írta: EpicShifty Dátum június 09, 2017, 04:30:15 DÉLELŐTT
Ha egy 750W-os tápon 4 db PCI-E 6+2 csatlakozó van, és 3 db 1070-es kari van darabonként 6 pines és 8 pines, hogyan lehet a legegyszerűbben rákötni? Azt már tudom, hogy mindkettőt be kell dugni, csak abban nem vagyok biztos hogy ezt ebben az esetben miként tudom megoldani, mit kellene még vennem. Találtam olyan kábelt, ami 6 pines anyából csinál két 6+2 pines apát. Ezt így nyugodtan köthetem egy kártyára?

6 pinesből két 6 pines ne csinálj, attól nem lesz több teljesítmény felvétel. Egy másik ágon kell hozzá áram, például két molexet átalakíthatsz egy 6os pcie-re.

Ilyen mondjuk : http://www.microstore.hu/4pinMolex-vga-6pin-atalakito-4World-06128-91357
igen ezt én is furcsállottam hogy így jó lenne. Viszont csak 4 molex csatlakozó van a tápon ez az átalakító meg darabonként kérne 2-őt akkor. Akkor az úgy elméletben megy hogy: 1 kártyára megy a tápból egy 6+2 meg egy simán 6, a másik kettőbe megy a maradék két 6+2-es a 8pinesbe, és ennek a két kártyának a 6 pinesébe veszek egy egy ilyen csatlakozót? Bocsánat ha nagyon értetlen vagyok, de az elektronika meg mindenféle fizika sosem volt az erősségem és félek hülyeséget csinálok.

Simi

Idézetet írta: EpicShifty Dátum június 09, 2017, 02:35:22 DÉLUTÁN
Idézetet írta: ufss Dátum június 09, 2017, 01:13:39 DÉLUTÁN
Idézetet írta: EpicShifty Dátum június 09, 2017, 04:30:15 DÉLELŐTT
Ha egy 750W-os tápon 4 db PCI-E 6+2 csatlakozó van, és 3 db 1070-es kari van darabonként 6 pines és 8 pines, hogyan lehet a legegyszerűbben rákötni? Azt már tudom, hogy mindkettőt be kell dugni, csak abban nem vagyok biztos hogy ezt ebben az esetben miként tudom megoldani, mit kellene még vennem. Találtam olyan kábelt, ami 6 pines anyából csinál két 6+2 pines apát. Ezt így nyugodtan köthetem egy kártyára?

6 pinesből két 6 pines ne csinálj, attól nem lesz több teljesítmény felvétel. Egy másik ágon kell hozzá áram, például két molexet átalakíthatsz egy 6os pcie-re.

Ilyen mondjuk : http://www.microstore.hu/4pinMolex-vga-6pin-atalakito-4World-06128-91357
igen ezt én is furcsállottam hogy így jó lenne. Viszont csak 4 molex csatlakozó van a tápon ez az átalakító meg darabonként kérne 2-őt akkor. Akkor az úgy elméletben megy hogy: 1 kártyára megy a tápból egy 6+2 meg egy simán 6, a másik kettőbe megy a maradék két 6+2-es a 8pinesbe, és ennek a két kártyának a 6 pinesébe veszek egy egy ilyen csatlakozót? Bocsánat ha nagyon értetlen vagyok, de az elektronika meg mindenféle fizika sosem volt az erősségem és félek hülyeséget csinálok.

Szia!
És risert fogsz-e használni a 3 kártyához?
Mert SATA csatlakozóval nem ajánlott, megeshet hogy leolvad.
Molex-el ajánlott de mégha marad is szabad Molexed, egy korbácsra csak kettőt ajánlott bekötni, vagyis ha 1 korbácson vannak és csinálsz 2 Molexből egy 6 vagy 8 pines átalakítót, arra a korbácsra már nem kéne dugnod risert.

Fxpwrh

#830
Sziasztok,

Pont az előző hozzászólásokban ilyesmiről beszéltek, de azért megerősítést várnák, jó e az elgondolásom.

Adott 6 db 1070-es nvidia kártya, 8 PIN-es csatlakozókkal a kártyán, illetve a kártyák 6 PIN-es V006c USB riserrel csatlakoznak az alaplaphoz.
Ezekhez van 2 db Corsair RM750x 80+ gold tápom.
A táp kimenetei, az alábbi képen.
2 db 6+2 PCIE ág, kábelenként 2 db 6+2 PCIE csatlakozóval, tehát összesen 4 db, ezek mennek 1 tápról 3 kártyára a kártyák 8 PIN-es csatlakozóira, a másik tápról a másik 3 kártya ugyan ezen csatlakozóira. Ezzel nincs gond gondolom.

A riserek 6 PIN-es táplálása, ez az érdekesebb.
A tápon van 4 ág periféria/sata ág, de csak 2 db kábel van ami 4 db molex csatikkal rendelkezik, és 2 db kábel ami sata csatikkal rendelkezik.
A riserek 6 PIN-es csatijaihoz van a fenti kolléga által említett 2 molexből-> 1 PCIE 6 PIN-es csatlakozóvá alakító kábelem (a táp alatti képen beszúrva milyen). Szóval egy 4 csatlakozós molex ágról megtáplálhatok ilyen 2x molex-> 1x6Pin PCIe csatlakozón keresztül 2 db riser-t? És a 3. kártya a másik ág molexes kábeléből alakítva 6 PIN-essé.
A másik táppal a másik 3 riser-t ugyan így. Vagy itt ugyan ott vagyok hogy 1 ag 2 riser, es az ag a lenyeg, nem pedig a csatlakozo?
Esetleg célszerűbb volna az egyik PCIE ág (amin már van 1 kártya) megmaradt utolsó csatlakozóját meghosszabbítva a harmadik risert megtáplálni?

Másik kérdés.
Az első pár oldalon említett Zorg33 kolléga, hogy a második alaplapra nem csatlakozó, csak kártyákat hajtó tápra fantom fogyasztó kellene, mert különben tönkre megy. Ha jól értettem.
Tehát az én esetemben is szükség van erre? Ha igen elegendő csak rádugnom valamilyen SATA eszközt pl az egyik sata csatlakozóra? Vagy az alaplapi ATX csatlakozóval is van valami teendő?

Előre is köszi a választ.





Simi

Szia!

Szerintem ha már megvannak a 2 molex -> 6 pin csatik ne bajlódj a megmaradt PCI-e ág meghosszabbításával, egy korbácsra rámehet az a 2 riser.
Kerestem Zorg hosszászólását a fantom fogyasztóról az első pár oldalon de nem találtam. Mivel a kereső se segít, tudnál dobni egy linket hogy még a vak is megtalálja pls.
Egyébként nem tudom, csak érdekelne engem is.


ironsnowman

Udv. Vettem egy uj tapot: Sirtec - high power element smart 750w.
Az a gondom vele, hogy nagyon hangos a ventillatora. Annyira hangos, hogy ha a vga-k ventiet felhuzom 100%-ra, meg akkor sem hallom a vga-k ventiet csak a tap ventiet. Eleg zavaro mert igy meg 2 szobaval odebb is hallatszik.
4 kartya van rakotve jelenleg(2 gtx 1060 es 2 gtx 1070). Falbol 580-600 w-ot vesz fel.
Volt esetleg valakinek ilyen tapja? Valahogy nem lehet csokkenteni a venti fordulatszamat?
Ha nem akkor milyen tapot ajanlotok ehelyett mert ezt tuti nem tartom meg mert nagyon hangos.

Til

Idézetet írta: Fxpwrh Dátum június 09, 2017, 08:32:45 DÉLUTÁN
Nem fantom, hanem muterheles, illetve nem Zorg volt. 219-es hozzaszolas, de lehet otte utana is volt meg rola szo.
Jo volna tudni, hogy most amkkor ez szukseges?

Link
A masodlagos tapra,ha olyan risert hasznalsz ami hasznalja az 5voltot,akkor az 5V agra nem kell ugye muterheles.
A 12V ugye megint hasznalod.Marad a 3.3V (narancssarga),oda jo lenne tenni egy 15ohm 5w ellenallast.
Ha szabadon hajtod terheles nelkul nagyon terhelned az alkatreszeket.
Rateszel pl egy sata toldot ,masik felen szetvagod es a narancs es fekete koze beteszel egy ellenallast.
Premium tapokban nem tudom ennek mennyi jelentosege van,de jobb biztosra menni.
C:\> del c:\command.com

Fxpwrh

Értem. Én 6 pines risert használok, de a 6 pint egy 2 molex -> PCIe csatlakozóról nyerem. Tehát akkor a 12V, 5V le van tudva. Ha ráteszek egy sata optikai meghajtót, akkor a 3.3V-ot is lefedem, vagy kell az ellenállásos módszer?

ufss

Idézetet írta: Fxpwrh Dátum június 09, 2017, 03:54:16 DÉLUTÁN
Sziasztok,

Pont az előző hozzászólásokban ilyesmiről beszéltek, de azért megerősítést várnák, jó e az elgondolásom.

Adott 6 db 1070-es nvidia kártya, 8 PIN-es csatlakozókkal a kártyán, illetve a kártyák 6 PIN-es V006c USB riserrel csatlakoznak az alaplaphoz.
Ezekhez van 2 db Corsair RM750x 80+ gold tápom.
A táp kimenetei, az alábbi képen.
2 db 6+2 PCIE ág, kábelenként 2 db 6+2 PCIE csatlakozóval, tehát összesen 4 db, ezek mennek 1 tápról 3 kártyára a kártyák 8 PIN-es csatlakozóira, a másik tápról a másik 3 kártya ugyan ezen csatlakozóira. Ezzel nincs gond gondolom.

A riserek 6 PIN-es táplálása, ez az érdekesebb.
A tápon van 4 ág periféria/sata ág, de csak 2 db kábel van ami 4 db molex csatikkal rendelkezik, és 2 db kábel ami sata csatikkal rendelkezik.
A riserek 6 PIN-es csatijaihoz van a fenti kolléga által említett 2 molexből-> 1 PCIE 6 PIN-es csatlakozóvá alakító kábelem (a táp alatti képen beszúrva milyen). Szóval egy 4 csatlakozós molex ágról megtáplálhatok ilyen 2x molex-> 1x6Pin PCIe csatlakozón keresztül 2 db riser-t? És a 3. kártya a másik ág molexes kábeléből alakítva 6 PIN-essé.
A másik táppal a másik 3 riser-t ugyan így. Vagy itt ugyan ott vagyok hogy 1 ag 2 riser, es az ag a lenyeg, nem pedig a csatlakozo?
Esetleg célszerűbb volna az egyik PCIE ág (amin már van 1 kártya) megmaradt utolsó csatlakozóját meghosszabbítva a harmadik risert megtáplálni?

Másik kérdés.
Az első pár oldalon említett Zorg33 kolléga, hogy a második alaplapra nem csatlakozó, csak kártyákat hajtó tápra fantom fogyasztó kellene, mert különben tönkre megy. Ha jól értettem.
Tehát az én esetemben is szükség van erre? Ha igen elegendő csak rádugnom valamilyen SATA eszközt pl az egyik sata csatlakozóra? Vagy az alaplapi ATX csatlakozóval is van valami teendő?

Előre is köszi a választ.




Ez alapján inkább használd a megmaradt pci-e csatlakozókat a riserhez, a maradékot meg először molex aztán sata, 1 ágra egy riser jó esetben

https://forum.ethereum.org/discussion/9495/the-correct-way-of-powering-the-risers-for-the-470-480/p1

ufss

Dual psu connectort lehet szerezni valahol magyarországon, vagy valami megoldást két táp összekötésére?

Vagy marad a zöld-fekete rövidzár a másodlagos táp 24 pines csatlakozón, aztán egyszerre indítom a két tápot?

Simi

Szia!

Nem értetted félre a cikket?
Én ha jól értelmezem, a cikk arról beszél, hogy
1. egyszerűen ne használj SATA-t.
2. egy molex korbácsról ne táplálj meg egynél több 8 pines csatlakozást. Vagyis azt mondja ne terheld 150W fölé.


Fxpwrh mit szeretne:
Idézegy 4 csatlakozós molex ágról megtáplálhatok ilyen 2x molex-> 1x6Pin PCIe csatlakozón keresztül 2 db riser
IdézÉs a 3. kártya a másik ág
Itt ő gondolom a 3. riserre gondolt, nem kártyára, hisz a kártyáit tudja táplálni rendesen a tápból.
Szóval a végeredmény: egyik molex korbácsra két risert köt(max 2x75W), másik molex korbácsra 1 risert, ha jól értem.

Fxpwrh

Idézetet írta: Simi Dátum június 11, 2017, 12:36:02 DÉLELŐTT
Fxpwrh mit szeretne:
Idézegy 4 csatlakozós molex ágról megtáplálhatok ilyen 2x molex-> 1x6Pin PCIe csatlakozón keresztül 2 db riser
IdézÉs a 3. kártya a másik ág
Itt ő gondolom a 3. riserre gondolt, nem kártyára, hisz a kártyáit tudja táplálni rendesen a tápból.
Szóval a végeredmény: egyik molex korbácsra két risert köt(max 2x75W), másik molex korbácsra 1 risert, ha jól értem.
Igen.
6 db kártyám van 2 db táppal, az egyszerűség kedvéért csak 3 db kártyát nézzünk, mert a másik háromnál a másik tápról ugyan ez a helyzet.
A 3 db kártyát normál módon táplálom a tápról, a pcie 8 pin-es csatlakozókon keresztül, ez oké. A tápon 2 db pcie ág van, 2 db kábellel kábelenként 2 db 6+2 pin pcie csatival, tehát összesen 4 db, vagyis 1 db csatlakozó szabad marad, a 3 kártya táplálása után.
A risereim 6 pin-esek. 2 db molexes kábelem van, kábelenként 4 csatival. Tehát külön ágról 2 risert tudok táplálni, a fentebb linkelt 2x molex -> 6 pin kábellel.
A 3. riser táplálása vagy úgy oldható meg, hogy az egyik már használt molex ágról még egy risert táplálok 2x molex -> 6 pin kábellel, tehát az egyik molex ágon 2 db riser lesz, vagy a pcie ág megmaradt 1 csatlakozóját hosszabbítóm meg a 3. riserhez, tehát ez esetben a 2 pcie ág fullon lesz, 2 + 1  kártya + 1 riser.
Melyik a jobb megoldás?